Hoşgeldiniz!

hindistan

Bu Aşka Ne Ad Vermeliyim? 06:41
Bu Aşka Ne Ad Vermeliyim? 1.473 izlenme - 10 ay önce Hindistanın dünya çapında en çok izlenen dizisi...
Tac Mahal 01:30
Tac Mahal 52 izlenme - 8 ay önce Dünya’nın 7 harikasından sadece biri. Muhteşem mimarisi ve efsaneleriyle bu muhteşem başyapıtı sizlere aktarmaya çalışacağım. Babür imparatoru Şah Cihan tarafından 1632 yılında yapımına başlanmış Hindistan’da Yamuna nehrinin kıyısında yaptırılmıştır. Aşk adına yapılan en güzel eser olarak adlandırılmıştır senelerce. Bunun başlıca sebebi bir isyanı bastırmak üzere harekete geçen Şah Cihan’a onu hiçbirzaman yalnız bırakmayan eşi Banu Begüm’de eşlik etmiştir 14. çocuğunu doğururken ölen Şah Cihan’ın eşi onu fazlasıyla üzmüş ve devlet işlerinden uzaklaştırmıştır. Rivayetlere göre Şah Cihan 2 yıl boyunca suskun kalmış ve yas tutmuştur. Devlet işlerinden fazlasıyla uzaklaşan Şah Cihan mimari ve sanata önem vermiştir. Tac Mahal gibi bir şaheser eşinin ölümünden sonra ona armağan edilmiştir. Rivayetlere ya da bunun adına efsane diyelim: Tac Mahal’in yapımında yer alan çalışan tüm işçilerin kolları böyle bir mimari tekrar edilmesin diyerek kesilmiştir. Bulunduğu şehrin birçok tarafından seyredilebilen Tac Mahal İslam Mimarisinin başyapıtlarından birisi olarak adlandırılıyor. İslami önemi anıtın 4 bir yanında yasin suresinin tamamının yazılı olmasıyla daha da net anlaşılmaktadır. Tac Mahal’in duvarlarında çok değerli taşlar bulunmaktadır. Zümrüt,Akik,Sedef bunlardan birkaçı. Bu muhteşem eserin gizemli tarafları gerçek midir bilinmez ancak hakkında birçok efsane ortaya atılmıştır. Bilinen bu efsanede; Kubbeyi desteklemek için kurulan iskelenin masraflı ve fazla işgücü gerektirdiği söylenmiştir bunun üzerine Şah Cihan iskelenin sökülmesini emretmiş fakat mimarlar bunun 5 yıldan fazla süreceğini belirtmişlerdir. Bunun Üzerin Şah Cihan herkesin söktüğü taşın kendisine verileceği hediye edileceğini belirterek iskelenin ertesi güne sökülmesini gerçekleştirmiştir. Dünya’nın 7 harikasından biri olarak sunulan bu eser çevresindeki yapılanma nedeniyle tehlike altındadır. Muazzam mimariye sahip olan bu yer bulunduğu konum açısından da Hinsitan’da en fazla tursit çeken yer olarak bilinmektedir. Her tıl 3 milyondan fazla insan burayı ziyaret etmektedir. Tac Mahal tarihinin en görkemli döneminde inşaa edildi, Moğol imparatorluğunun en şaaşalı dönemi ve en bol döneminde… İnşaatın yapımında alt yapı malzemelerinin taşınmasında filler kullanıldı büyük bir zahmetleve ortaya çıkan bu muhteşem başyapıt Şah Cihan ve eşini sonsuz olarak kıldı.
Eşini Aldatan Adamın Cezalandırılması 01:04
Eşini Aldatan Adamın Cezalandırılması 653 izlenme - 1 yıl önce Her zaman olduğu gibi Hindistan'dan garip görüntüler garip vakalar gelmeye devam ediyor. Eşini aldattığı kesinleşen bir adamın halk tarafından cezalandırılışını izliyoruz. Suç oranı ve tecavüz oranı ne kadar yüksekse cezaları da epeyi ağır olsa gerek. Ne mazoşist bir millet bu Hintliler. Yorum sizin, izleyelim.
Arhi VM 03:58
Arhi VM 720 izlenme - 10 ay önce Arhi müzik videosu
Hayatını Açları Doyurmaya Adayan Hindistanlı 02:48
Hayatını Açları Doyurmaya Adayan Hindistanlı 198 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da büyük bir şirkette çalışan isimsiz kahraman, tüm zamanını ülkesindeki açları doyurmak için harcıyor. Dünyadaki açlık sınırı düşündüğünüzden çok daha fazla. Özellikle Afrika ve Hindistan gibi üçüncü dünya ülkeleri denebilecek yoksul ülkelerde ki açlık sayısı tüyler ürpertecek bir boyutta. Her ne kadar bu insanlar için ufak tefek çaba sarf edenler olsa da yeterli olmuyor. Yine de canını dişine takarak hayatının amacını aç ve yoksul insanları doyurmak üzerine şekillendiren bu ender insanlar, tüm dünyaya insanlık dersi veriyor. Bunlardan biri de Hindistan'da büyük bir şirkette çalışan bir adam. Bir gün açlıktan dışkısını yiyen yaşlı bir adama rastlayan isimsiz kahraman. Hayatını açları doyurmaya adıyor ve nadir görülecek bir özveri örneği gösteriyor. DİĞER SİTELER BU HABERİ NASIL YAYINLADI? Hayatını Açları Doyurmaya Adayan Hindistanlı Hindistan'da büyük bir şirkette çalışan isimsiz kahraman, tüm zamanını ülkesindeki açları doyurmak için harcıyor. - Martolos.Com
Kavga Ettiği Kadını Traktörle Ezdi 01:24
Kavga Ettiği Kadını Traktörle Ezdi 73 izlenme - 4 ay önce Kavga ettiği kadını traktörle ezdi Hindistan'da gerçekleşen olayda, kavga eden iki kadından biri traktörün altında kaldı.
Kadın Yolcu, Tacizcisini Yerin Dibine Soktu 01:55
Kadın Yolcu, Tacizcisini Yerin Dibine Soktu 217 izlenme - 10 ay önce Hindistan'da uçakta seyahat ettiği sırada tacize uğrayan kadın, tacizcisini yerin dibine soktu. Daha önce de aynı kişi tarafından tacize uğradığını belirten kadın yolcu, tacizcisinin özür dileme girişimlerini de karşılıksız bıraktı.
Hindistan'da Kanalizasyon Temizlemek 01:03
Hindistan'da Kanalizasyon Temizlemek 119 izlenme - 1 yıl önce Şimdi izliyceğiniz video Hindistan'da yaşanan dramlardan bir tanesi aslında Hindistan'da çoğu insan günlüğü 10 liraya bu işi yapmaktadır ve bu işi yapan kişilerin işe başladıklarından sonraki yaşam süreleri ortalama 10 ila 15 yıldır. Bu insanlar bu işi yapmak zorundadılar, görünürde Hindistan'da kast sistemi yoktur ama kast sistemine tabi tutulan insanlardır. Sadece kendi gibilerle evlenebilirler, ev sahibi olamazlar ve sadece pis işleri yaparlar, neyse içim kan ağlayarak sizlerle paylaşmak istiyorum.
Hint Tarzı Motosiklet Sürüşü 00:22
Hint Tarzı Motosiklet Sürüşü 77 izlenme - 4 ay önce Hint Tarzı Motosiklet Sürüşü Hindistan'da çekilen görüntülerde yaşlı bir Hintlinin motosikleti ayağıyla kullandığı görülüyor.
Yengeç Adamın Dilini Isırdı 00:33
Yengeç Adamın Dilini Isırdı 52 izlenme - 5 ay önce Hindistan’da yakaladığı yengeci sıkıca tutan adam, daha sonrasında zavallı hayvanla oynamaya başlıyor. Yengecin avı oldu Kıskacına dilini değdirmeye çalışan şahıs, bir anda yengecin avı oluyor. Kıskacıyla genç adamın canını bir hayli yakan yengeç, şahsı çığlıklar içerisinde bırakıyor. Hindistan’da yengeç insanın dilini ısırdı
Tacizciyi Ağaca Bağlayıp Kırbaçladılar 00:40
Tacizciyi Ağaca Bağlayıp Kırbaçladılar 46 izlenme - 4 ay önce Hindistan'ın Batı Bengal eyaletine bağlı Malda kentinde öfkeli kalabalık genç bir kıza cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen bir kişiyi yakaladıktan sonra bir ağaca bağlayarak linç etti.
Diliyle Resim Yapan Adam 01:58
Diliyle Resim Yapan Adam 131 izlenme - 2 yıl önce Hintli garip insan Ani K, dili ile oluşturduğu portrelerle dünyada adından söz ettirmeyi başarmış. Küçükken, ayağı ile resim yapan bir ressamdan etkilendiğini belirten Ani, 10 yaşından beri dilini kullanarak sanatını icra ediyor. Boyaların tadının acı olduğunu ve baş ağrısı yaptığını söyleyen Ani’ nin çalışmalarına ilgi büyük.
Kendi Saçını Traş Eden Berber 04:25
Kendi Saçını Traş Eden Berber 147 izlenme - 1 yıl önce Hindistan'da oldukça yetenkli bir berber kendi saçını bakın kendisi nasıl traş ediyor.
Duygusal Google Reklamı 03:32
Duygusal Google Reklamı 16 izlenme - 7 ay önce Reklam, biri Hindistan'da diğeri Pakistan'da yaşayan iki eski arkadaşın torunları vasıtasıyla yıllar sonra kavuşmasını içermekte... türkçe altyazı olmadığı için kusura bakılmaya, lakin bu şekliyle de gayet anlaşılır bir durum mevcut... Bence güzel hoşbir reklam olmuş.Google'ın hayatımızdaki yerini de perçinlemiş.
Palmiye Yengeci 01:00
Palmiye Yengeci 33 izlenme - 10 ay önce Bilimsel adı Birgus Latrodur. Palmiyelere tırmanıp güçlü kıskaçlarıyla hindistan cevizlerini kırabildiği için hindistan cevizi yengeci olarak da bilinen bu yengeçler genellikle meyvelerle beslenirler, yaşadıkları yerler ise hint okyanusu ve pasifik okyanusu civarındaki adalardır.
Hindistan'da Olimpiyat Halkası Olmak 03:28
Hindistan'da Olimpiyat Halkası Olmak 34 izlenme - 10 ay önce Amk olur olur da bu kadar ziyanlık olmaz amk. Adamlar olimpiyat halkasınında içinden 3 kişi geçirmeye çalışıyor ve beceriyorlarda. Biz işte bu kadar aç bir milletzmi diyorlar halkanızı böyle sikeriz anlamadım
Milletvekili Meclisten Karga Tulumba Götürüldü 00:34
Milletvekili Meclisten Karga Tulumba Götürüldü 5 izlenme - 5 ay önce Hindistan’ın 70 üyeli Delhi Eyalet Meclisinde dün ilginç bir olay yaşandı. İktidardaki BJP (Hindistan Halk Partisi) milletvekili O.P. Sharma, kürsüye çıkıp ardından Eyalet Başbakanı Arvind Kejriwal’ın üzerine yürüyünce, diğer milletvekilleri tarafından karga tulumba dışarı atıldı.
Hindistan Sokak Lezzetleri - Pilav, Noodle ve Omlet Yapımı 07:01
Hindistan Sokak Lezzetleri - Pilav, Noodle ve Omlet Yapımı 19 izlenme - 3 ay önce Uzun süredir site şöyle bol yumurtalı bi sokak lezzetine hasret kalmıştı yardımıza hindistan yetişti. İşte tam manasıyla sokak lezzeti tanımının karşılığını veren özlenen görüntüler. Huzurlarınızda pilav, omlet ve leziz noodle yapımı afiyet olsun.
Kobra Lobisine Darbe Devam Ediyor 02:34
Kobra Lobisine Darbe Devam Ediyor 4 izlenme - 3 ay önce Kobra lobisine darbe devam ediyor. Hindistanın dağlık karabağ bölgesinde kıstırılan bir kral kobra çatışmaların ardından ölü ele geçirildi. Bölgede süper kobraların yoğun ateşi devam ediyor.
Hindistan'da Okul Servisi 01:05
Hindistan'da Okul Servisi 51 izlenme - 2 yıl önce her şeyi ile fark yaratan hindistan tabi ki okul servisi ile de farklı olacaktır değil mi?
Hindistan'ın Ajdar'ı 01:33
Hindistan'ın Ajdar'ı 52 izlenme - 3 yıl önce Bir Ajdar değil tabii ki
Hindistan'da Trende Duş Nasıl Alınır 00:59
Hindistan'da Trende Duş Nasıl Alınır 60 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'da Trende Duş Nasıl Alınır
Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Cilt Vücut Bakımı.. 04:15
Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Cilt Vücut Bakımı.. 46 izlenme - 6 ay önce Hindistan Cevizi Yağı ile Saç, Cilt, Vücut Bakımı..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Hindistan'da Köye İnen Leopar İnsanlara Saldırdı 01:00
Hindistan'da Köye İnen Leopar İnsanlara Saldırdı 403 izlenme - 2 yıl önce Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde yiyecek bulmak için geldiği köyde kıstırılan leopar, köylülere saldırıp içlerinden birini kalçasından ısırdı. Haber Yayın Tarihi : 22.04.2014 07:23 [5935625] Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde yiyecek bulmak için geldiği köyde kıstırılan leopar, köylülere saldırıp içlerinden birini kalçasından ısırdı. Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi Fırsatları! Tıkla, Hızlı Başvur! İnterneti Paraya Çevirin! Hemen Tıkla Bu Fırsatı Kaçırma! Hindistan' da eyaletinde yiyecek bulmak için geldiği köyde çatıda kıstırılan leopar, ellerinde sopalarla kendisine müdahale eden köylülere saldırıp içlerinden birinin poposundan ısırdı. Köylünün şans eseri hafif yaralandığı olay, saniye saniye görüntülendi. KÖYLÜNÜN POPOSUNU ISIRDI Maharashtra eyaleti sınırları içerisindeki Ballarpur kentine bağlı bir köye yiyecek bulmak için gelen leoparı fark eden köylüler, hayvanı çıktığı çatıda kıstırdı. Köylüler, ellerinde sopalarla büyük kediyi etkisiz hale getirmek istedi. Ancak bu sırada kedi, can havliyle köylülere saldırdı. Büyük kedi, kaçmaya çalışan köylülerden birinin poposundan ısırdı. Genç adam kedinin dişlerinden kurtulmayı başarırken, kedi bir evin avlusuna atlayıp buradaki banyoya gizlendi. YAŞAM ALANLARI DARALDI Orman Dairesi yetkilileri tarafından etkisiz hale getirilen büyük kedinin tekrar ormana salınacağı belirtildi. Hindistan'da ağaçların kesilmesi, yerleşim yerlerinin artması gibi faktörlerden dolayı yaşam alanlarının daralması nedeniyle bu tür vakalara sıkça rastlandığı belirtildi.
2 Ayaklı Kuzu 00:37
2 Ayaklı Kuzu 82 izlenme - 3 ay önce Hindistan'da iki ayaklı bir kuzu görenleri Duft Punk Get Lucky dinlemekten belki bir süre kurtarır. Hayvanlı sevip te kendine itiraf edemeyenlere atfedilir. Biliyorum bu yazdıklarımdan kültürel ve dini bastırmalarla daralan psikolojiniz sizi zorlayacak ama hemen panik atak krizlerine girmeyin. Her ihtimali düşünün ve açılmaya başlayan beyninizin seslerini dinleyerek o çok beklediğiniz özgüvenli hayata girişin tadını çıkarın. O beklediğiniz hayat size daha fazla acılar tattıracak.
Tecavüzcüye İbretlik Ceza 01:15
Tecavüzcüye İbretlik Ceza 289 izlenme - 9 ay önce Tecavüzcüye ibretlik ceza Hindistan'da tecavüz suçundan yakalanan adam kol ve bacaklarından tutularak sopalarla böyle cezalandırılıyor.
Gelin Makyajı // Hindistan-Asya 13:30
Gelin Makyajı // Hindistan-Asya 2.228 izlenme - 2 yıl önce BRIDAL MAKE UP LOOKS BY SADIA QAZI
Selam Veren Hint İneği! 01:03
Selam Veren Hint İneği! 110 izlenme - 3 yıl önce Hint ineği çocuklara selam veriyor.
Metronun altında kaldı ama ölmedi 00:48
Metronun altında kaldı ama ölmedi 4.012 izlenme - 2 yıl önce Hindistan, Yeni Delhi’de bir kadın, metro istasyonunda intihar girişiminde bulunarak kendini trenin altına attı.
Jassi Sidhu - Nai Reesa (Hint Müziği İçerir) 05:07
Jassi Sidhu - Nai Reesa (Hint Müziği İçerir) 443 izlenme - 8 ay önce Hindistanın Are You Ready yarışmasında 1.seçilen abilerimizin gösterisinde çalan ve herkes tarafından hafızalara kazınan bir parçanın orjinal klibi olmazmı olur efendim ... Yarışmadaki performanslarını da aşağıdaki linkten herkes hatırlayacaktır diye düşünüyorum http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61673/yetenek-sizsiniz-hindistan-olumune-yarismak