Hoşgeldiniz!

Abhaz Videoları

Kafkas Müzikleri Askuryala 02:24
Kafkas Müzikleri Askuryala 12.580 izlenme - 3 yıl önce Askuryala
Muhteşem Abhaz Müzikleri 02:23
Muhteşem Abhaz Müzikleri 4.036 izlenme - 3 yıl önce Muhteşem Abhaz Müzikleri
Turhal Kafkas Kültür Derneği 02:37
Turhal Kafkas Kültür Derneği 10.281 izlenme - 9 yıl önce turhal kafkas kültür derneği genç arkadaşların hapatuh yunus arkadaşımızın evinin bahçesinde düzenlemiş olduğu piknik
Zafere Ulaştıran Şarkılar 4 - Abhazya 06:18
Zafere Ulaştıran Şarkılar 4 - Abhazya 1.768 izlenme - 2 yıl önce Katalanların İspanya'da seçim kazandığı bugünlerde, Katalanlar gibi yıllarca mücadele vererek bağımzılığını kazanan Abhazların şarkısı.
Abaza Düğün Gelenekleri 16:55
Abaza Düğün Gelenekleri 849 izlenme - 2 yıl önce "Abazalar,çoğunluğu Karaçay-Çerkesya, Adigey ve Abhazya'da yaşayan Kuzey Kafkas halkı. Abazinler olarak da bilinir. Abhazya'da yaşayan Abhazlar, Abazalara dil açısından en yakın halktır. Günümüzde Abazaların büyük bölümü Türkiye’de, Ürdün, Suriye ve Mısır gibi Arap ülkelerinde yaşamaktadır.Türkiyede ise 150.000 Abaza yaşadığı tahmin ediliyor,genel olarak Eskişehir, Samsun, Yozgat, Adana, ve Kayseri'de(Uzunyayla) yaşamaktadırlar.Dünya çapındaki toplam nüfusları 250.000'dir"
kafkas 00:21
kafkas 1.904 izlenme - 7 yıl önce
Abhazya Savaşında Şehit Adiğeler 09:52
Abhazya Savaşında Şehit Adiğeler 3.682 izlenme - 8 yıl önce abhazya savaşında şehid düşen adiğeler.kesin olmamakla beraber en az 800 gönüllü savaşa katıldı ve 60 üzerinde şehid verdiler.
Georgian Legend 2 05:03
Georgian Legend 2 2.984 izlenme - 9 yıl önce gürcü halk dansları...
Apsını Apsua Koşara Abhaz Milli Dansı 06:24
Apsını Apsua Koşara Abhaz Milli Dansı 997 izlenme - 7 yıl önce apsını apsua koşara abhaz milli dansı
Georgian Legend 1 03:40
Georgian Legend 1 2.147 izlenme - 9 yıl önce gürcü halk dansları...
Abhazya Halk Şarkısı (Abhaz Wored) 05:55
Abhazya Halk Şarkısı (Abhaz Wored) 207 izlenme - 2 yıl önce Gürcü Sno grubu "Afxazuri" yani Abhazya parçasını seslendirmiş.Abhazya ve diğer Kafkas halkları tarafından da Abhaz Wored (Wored; "Çerkesler'in düğünlerde, ağıtlarda, kahramanlık hikayeleri yada nart destanlarını anlatırken koro halinde söyledikleri yavaş yada hızlı tempolu,orataryo tadında şarkılar.") olarakta bilinen parça
Apsuva Koşara (Abhazların Dans Müziği) 06:03
Apsuva Koşara (Abhazların Dans Müziği) 226 izlenme - 2 yıl önce Apsuva Koşaranın koreografi edilmiş versiyonundan başka Mahalli Apsuva vardır; uzun bir tahta ve sopalarla ritim tutularak düğünlerde mızıka eşikiğinde oynanır...
3. Oset Buluşma Gecesi Ankara 1.bölüm 16:25
3. Oset Buluşma Gecesi Ankara 1.bölüm 781 izlenme - 8 yıl önce 3. oset buluşma gecesi ankara gölbaşı köşk restaurantda yapılan gecenin 1. videosunu silerle buluşturuyoruz.
Fuadiye Ağpınra (Bahar) Pikniği - 2008 05:23
Fuadiye Ağpınra (Bahar) Pikniği - 2008 735 izlenme - 9 yıl önce güzel köyümüzün bahar mevsiminindeki ferahlığını, doyumsuz tadını, görselliğinden nekadar faydalanabilsek az..bu duygu ve düşüncelerle bu yıl ikincisi yapılan pikniğimizden kareler...
Mandalina Bahçesi (Mandariinid) - Çatışma Sahnesi 03:55
Mandalina Bahçesi (Mandariinid) - Çatışma Sahnesi 154 izlenme - 2 yıl önce Gürcistan ve Abhazya arasındaki savaşı konu edinmiş Gürcü yapımı bir filmdir Mandariinid. Filmde Gürcüler ve Çeçenler çatışır, bir Gürcü ve bir Çeçen dışındakilerin hepsi ölür. Bölgede mandalina işi yapan iki Estonyalı arkadaş vardır. Yaralıları alıp iyileşene kadar misafir ederler. Fakat Çeçen, Gürcü'yü öldürmek için ant içer. Nitekim olaylar gelişir, bir gün eve askerler gelir. Çeçen'e "Sen kimsin? Gürcü müsün?" diye sorarlar, o da "Ben sizdenim" der. "O halde Çeçence bir şey söyle!" diyip hakaret ederler, Çeçen de kendi dilinde hakaretle karşılık verir. Nitekim askerler ne dediğini anlamaz(burası biraz tuhaftır) ve Çeçen de bu söylediğini Rusça'ya çevirdiğinde onu öldürmek isterler. O sırada olan biteni içeriden izlemekte olan Gürcü, silahını kapar ve askerleri öldürür. Sonunda kendisi de ölür. Barış temalı bu filmi izlemenizi öneriririm.
Kalajouqa Yırjan 04:32
Kalajouqa Yırjan 327 izlenme - 6 yıl önce
Soçi Olimpiyatları ve Çerkes Muhalefeti - IMC - Marje 45:37
Soçi Olimpiyatları ve Çerkes Muhalefeti - IMC - Marje 102 izlenme - 2 yıl önce Soçi, Rusların Kafkasya'da ele geçirdikleri son yerdi. Bu sebepten Türkiye başta olmak üzere, Dünya çapındaki Çerkezlerin çoğu buralıdır. Olimpiyat köyünün yapılacağı yer ise, en büyük katliamının yeridir. 1863'den bu yana anavatan hasreti çeken Çerkes (tüm kuzey Kafkasya halklarını kast ediyoruz bu adla) toplulukları, kış olimpiyatlarının Soçi'de yapılacak olması nedeniyle yeniden örgütlenmiler ve mücadele ediyorlar. Bununla ilgili El Cezire'nin programını aradam, bulamadım. Burada da olay gayet güzel anlatılmakta. İyi izlemeler efendim.
E L W E D A & M E R H A B A 03:53
E L W E D A & M E R H A B A 108 izlenme - 7 yıl önce