Hoşgeldiniz!

afrika

İlk Kez Keman Sesi Duyan Çocuklar 00:48
İlk Kez Keman Sesi Duyan Çocuklar 150.789 izlenme - 2 hafta önce Görüntüde ilk kez canlı canlı keman sesi duyan Afrikalı çocukların tepkisi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Ebola Virüsü Nasıl Bulaşıyor? 02:08
Ebola Virüsü Nasıl Bulaşıyor? 1.880.949 izlenme - 3 yıl önce Uzun süredir gündemden hiç düşmeyen Avrupa ve ABD'ye yayılan Ebola virüsü, Türkiye'ye doğru ilerliyor. Peki Ebola nedir, nasıl bulaşır ve nasıl anlaşılır? Konu hakkındaki önemli bilgileri burada bulabilirsiniz.
Fildişi Sahilleri 1-1 Mali - Maç Özeti (24.1.2015) 03:00
Fildişi Sahilleri 1-1 Mali - Maç Özeti (24.1.2015) 182.213 izlenme - 3 yıl önce Afrika Uluslar Kupası D Grubu mücadelesinde Fildişi Sahili ile Mali 1 - 1 berabere kaldı. Daha fazlası www.izlesene.com/bahisanaliz kanalında....
Adam Sandler'e Çita Saldırdı! 00:18
Adam Sandler'e Çita Saldırdı! 187.278 izlenme - 5 yıl önce ABD'li aktör Adam Sandler, bir Afrika turu sırasında çita saldırısına uğradı.
Kamerun 1-1 Gine - Maç Özeti (24.1.2015) 03:04
Kamerun 1-1 Gine - Maç Özeti (24.1.2015) 174.761 izlenme - 3 yıl önce 30. Afrika Uluslar Kupası'nın 8. gününde Fildişi Sahili ile Mali, Kamerun ile de Gine 1-1 berabere kaldı
Afrika Usulü Dışkı Çıkartma (Mide İçermez) 01:51
Afrika Usulü Dışkı Çıkartma (Mide İçermez) 171.652 izlenme - 3 yıl önce Güzel kardeşlerimiz son derece ilkel bir yöntem deneyerek böyle bir yola girişiyor, bence çok iç açıcı, gerçi Türkiye'de de poşet geçirip kol sokuyorlar, bu işin hijyeniği yok ellaaam.
Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 46:56
Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 196.213 izlenme - 3 yıl önce Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması Aslanlar Hakkında: Aslan ya da Arslan (Panthera leo), kedigiller (Felidae) ailesinden etçil süper yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Afrika aslanı, dünyanın en büyük dört kedisinden (kaplan, aslan, jaguar, leopar) biridir. Erkek Afrika aslanı ortalama 250kg'dır. Kaydedilmiş en ağır aslan 1970 yılında İngiltere'deki Colchester Zoo adlı hayvanat bahçesindeki Simba adlı aslandır. Ağırlığı 435 kg olarak kaydedilmiştir. Dişiler ise ortalama 150 kg'mı bulabilir. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Pençelerinin büyük olması, yere sağlam basmasını sağlar. Aslanlar birbirleriyle bölgeleri için kavga eder. Genellikle bu ölümle sonuçlanabilir. Aslanların pençeleri ve dişleri çok keskindir. Bir insanı bir vuruşta öldürebilir veya yaralayabilir. Genellikle Afrika kıtasında yaşamlarını sürdürürler.Aslanlar dünya üzerinde yaşayan kedi türleri içinde en sosyal cinstir. Diğer tüm kedi cinsleri antisosyal olup yalnız yaşamayı tercih ederken aslanlar büyük gruplar oluşturan tek kedi cinsidir. Grup oluşturmalarının en büyük sebebi kendilerinden çok hızlı olan avlarını grupsal pusu kurarak yakalamak olduğu bazı bilim dünyasınca öne sürülmektedir.
Shakira - Dünya Kupası Şarkısı Waka Waka 03:49
Shakira - Dünya Kupası Şarkısı Waka Waka 275.243 izlenme - 8 yıl önce shakira'nın fifa güney afrika 2010 açılışında söylediği ve daha pek çok kereler duyacağımız waka waka this time for africa parçası.türkçesi www.kupa.tk adresinde. www.ziza.net
Garip Afrika Ligi Maçı 02:01
Garip Afrika Ligi Maçı 3.588 izlenme - 2 ay önce Afrika'da Kaizer Chiesfs ve Platinum Stars isimli iki takım maç yapıyor, maçta futbolcular anlamsız hareketler yapıyor.
Adana Cono Kavgası 01:26
Adana Cono Kavgası 58.170 izlenme - 2 yıl önce Tüm videoyu ağzım açık izledim harbiden. Bakalım kavgayı kim kazanacak?
Meclis Oturumunda Burnunu Karıştıran Milletvekili 01:04
Meclis Oturumunda Burnunu Karıştıran Milletvekili 3.481 izlenme - 2 ay önce Güney Afrika yapılan meclis oturumunda kürsüde konuşan vekilden çok oturan kadın bir vekil sanki evde televizyon seyreder gibi burnunu karıştırıyor
ASLANA BOŞUNA ORMAN KRALI DEMEMİŞLER(tek başın 20 sırtlanı dagıtan aslan) 02:12
ASLANA BOŞUNA ORMAN KRALI DEMEMİŞLER(tek başın 20 sırtlanı dagıtan aslan) 31.748 izlenme - 2 yıl önce afrikada aslan tek basına sırtlan sürüsünü lesten uzaklastrdı
Tedaviden Dönen Maymunu Kucaklayarak Karşılayan Ailesi 00:58
Tedaviden Dönen Maymunu Kucaklayarak Karşılayan Ailesi 2.516 izlenme - 2 ay önce Geçen ay, Güney Afrika, Amanzimtoti'deki Kingsway Lisesinde bir veteriner öğrenci, bacağından yaralanmış bir maymunu tedavi etti,Üç hafta sonra bırakılmasının zamanı geldi,ailesi doğasına bırakılan maymunu sarılarak karşıladı.
İq'su Yüksek Afrikalı İşçilerin Çalışma Verimliliği 00:55
İq'su Yüksek Afrikalı İşçilerin Çalışma Verimliliği 8.326 izlenme - 6 ay önce Hizmet verimliliğinde IQ değerlerinin yüksek olduğunu ispat eden ayakta alkışlanacak görüntüleri izliyoruz efendim.
Çılgın Bir Afrika Düğünü 02:00
Çılgın Bir Afrika Düğünü 5.248 izlenme - 3 ay önce Efendim kendi düğünlerimizdeki döner bıçağı, pompalı silahlara laf ederken dünyanın geri kalan coğrafyalarında da garip şeyler dönüyor.
Çocuklar İçin Eğitici Çizgi Film 15:58
Çocuklar İçin Eğitici Çizgi Film 91.723 izlenme - 4 yıl önce Bir Çizgi Flim Dünyanın uzak köşelerinden geldiler Avrupa, Avustralya, Amerika Hepsi de altının cazibesine kapılmıştı Güney Afrika dağlarında keşfedilen altının...
AK-47 Nasıl Çalışır? 02:22
AK-47 Nasıl Çalışır? 5.273 izlenme - 3 ay önce Rus malı bu silahı dünyada bilmeyen yoktur. Tüm kıtalarda özellikle milislerin ve terörist grupların sevgilisi haline gelen bu tüfek bakın nasıl çalışıyor.
Maymunun eline silah verilirse ne olur? 00:42
Maymunun eline silah verilirse ne olur? 107.936 izlenme - 5 yıl önce Güney Afrika askerleri eğlenmek amacıyla bir maymunun eline silah veriyor ama maymun eline aldığı silahı ateşlemeye başlayınca herkes kaçışmaya başlıyor. İşte olayda şans eseri hiç bir askerin yaralanmadığı o ilginç görüntüler.
Can Havliyle Jipin Camından İçeri Daldı! 00:58
Can Havliyle Jipin Camından İçeri Daldı! 48.421 izlenme - 5 yıl önce Güney Afrika’nın Krueger Ulusal Parkı’nda kameralar eşine az rastlanan bir olaya tanıklık etti.
Dünyanın En Zor İsmine Sahip Adamın Ailesini Tanıtması 01:27
Dünyanın En Zor İsmine Sahip Adamın Ailesini Tanıtması 5.301 izlenme - 3 ay önce Daha önce kendi ismiyle gündem olan ve Osas olarak nam salan arkadaş bu kez de anne baba ve kardeşinin ismini söyleyerek,yine karşısındakini şaşkına çevirmiş.
Afrika Tarzı Dokundurma - Vurun Turiste 02:43
Afrika Tarzı Dokundurma - Vurun Turiste 47.239 izlenme - 4 yıl önce Dans etmek insanın kendini ifade etme şekillerinden birisidir. Ancak burda ifade edilen şeyin ne olduğunu düşünmeye korkuyorum. Eğlenip eğlenmediği pek anlaşılmayan turist ablanın dramını/macerasını izliyoruz...
Bufaloyu Karpuz Gibi Fırlatan Fil 00:53
Bufaloyu Karpuz Gibi Fırlatan Fil 10.811 izlenme - 11 ay önce Artık neye sinirlendi bilemiyoruz. Bize göre oldukça iri ve ağır olan Bufalo, Filin karşısında ne yazık ki çaresiz. Ölüp ölmediğini bilemiyorum ama o hareketten sonra boynunu bile kırmıştır. Bir kaç kemiğini kırdığı kesin... Bufalo nasıl öldürülür konusunda Aslanların Fil reisten ders alması gerek...
Shakira-Afrika Waka Wakatime[fıfa Dünya Kupası] 03:30
Shakira-Afrika Waka Wakatime[fıfa Dünya Kupası] 87.880 izlenme - 8 yıl önce 2010 resmi dünya kupası şarkısı ve klibi
Gergedan Ve Su Aygırının Ölümcül Kavgası 02:04
Gergedan Ve Su Aygırının Ölümcül Kavgası 10.684 izlenme - 10 ay önce Güney Afrika'nın Küçük Karu platosundaki ulusal parkında kurak mevsim zamanı su içmeye gelen gergedana iki su aygırı saldırıyor. Kavga sonucunda su aygırlarından biri gergedanı boğup öldürüyor.
Aslanın Kurtarıcısını Yıllar Sonra Karşılaması 00:53
Aslanın Kurtarıcısını Yıllar Sonra Karşılaması 8.419 izlenme - 8 ay önce Hayvan hakları savunucusu Kevin Richardson’ın, Güney Afrika'da yavruyken ölümün pençesinden kurtardığı aslanla sarıldığı anlar kameraya böyle yansımış.
İlk kez görüntülenen kum kedisi yavruları 01:34
İlk kez görüntülenen kum kedisi yavruları 6.567 izlenme - 6 ay önce Çölde yaşayan tek kedi türü olan kum kedisi, 4 yıllık araştırma sonucu görüntülendi. 6-7 haftalık olduğu düşünülen yavrular Panthera isimli kedi araştırma grubu tarafından görüldü.Yavruların annesi olduğu düşünülen erişkin bir kum kedisi yavrular görüntülenmeden 1 saat önce kameranın kadrajına girdi. Biyologlar Grégory Breton ve Dr Alexander Sliwa başkanlığındaki ekip, bu yıl nisan ayında Sahra çölündeki kampına geri dönerken yavru kedileri fark ettiler. Karanlıkta parlayan 3 çift göz gören araştırmacılar şanşlarına inanamadı. Kum kedileri Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya’da bulunuyor ancak görülmesi çok zor. Çöle yakın tüy renkleri saklanabilme kabiliyetleri sebebiyle çok nadir görülüyorlar. Dış görünüş olarak evcil kedilere çok benzeyen kum kedileri su içmeye ihtiyaç duymuyorlar ve vücutları çölde yaşamak için muazzam bir yapıya sahip.
Gyra, Afrika'nın En Küçük, En Ölümcül Kedisi 01:57
Gyra, Afrika'nın En Küçük, En Ölümcül Kedisi 2.712 izlenme - 3 ay önce Bu Gyra, belgeselciler ona bu adı vermiş. Afrika'nın en küçük kedi türü olan Kara Ayaklı bir kedi. Gyra bir anne ve yavruları beslemek için gündüz uyuyor, gece avlanıyor. Her gece en az 30 km yürüyor. Ay bu öldürse öldürse şirinlikten öldürür diyeceksiniz ama saldırılarının yüzde 60'ında başarı sağlıyor. Her gece onlarca küçük kuş, kemirgen ve sürüngeni canıncan ediyor.
Köken Afrika - Şive Ege 03:02
Köken Afrika - Şive Ege 3.750 izlenme - 5 ay önce Afrika'dan 15'inci yüzyıldan itibaren Anadolu'ya gelen ve baÅŸta Ä°zmir olmak üzere Aydın ve MuÄŸla gibi ÅŸehirlerde yaÅŸayan siyah tenli vatandaÅŸların hayatları ve ilginç yönleri.
Saplantı (Siembamba) Türkçe Altyazılı Fragman 02:09
Saplantı (Siembamba) Türkçe Altyazılı Fragman 190 izlenme - 2 gün önce 18 Mayıs 2018'de gösterime girecek Saplantı filminin fragmanı. İzleyeceğiniz fragman korku içeriklidir. Görüntüler rahatsız edici olabilir ve hassas kişiler için uygun değildir.
Hacı Dayının Treni Trollemesi 00:58
Hacı Dayının Treni Trollemesi 11.271 izlenme - 1 yıl önce Bu dayı Güney Afrikanın Colobongo kentinde yaşayan ElDar Caro.Yaptığı kimsenin cesaret edemeyeceği cinsten şeyler.Bu cesareti alkışlarım.Keyifli seyirler.