Hoşgeldiniz!

alemi

Hayvanların Çiftleşmeleri (Komik) 04:37
Hayvanların Çiftleşmeleri (Komik) 684.716 izlenme - 4 yıl önce Çeşitli türlerde hayvanların doğal ortamlarında çiftleşmelerinden kameralara yansıyan kareler. En ilginci hangisi diye merak edenler, izleyebilir.
Kedi Çetesinin Saldırısına Uğrayan Köpek Ve Sahibi 01:29
Kedi Çetesinin Saldırısına Uğrayan Köpek Ve Sahibi 2.374 izlenme - 24 saat önce Çin'de bulunan bir ormanlık bölgede gezintiye çıkan köpek ve sahibinin bir grup kedinin saldırısına uğradığı anlar kameraya böyle yansıdı.
Bebekler Aleminden Komik Resimler 03:45
Bebekler Aleminden Komik Resimler 1.077.630 izlenme - 8 yıl önce Bebeklerin neşe dolu fotoğraflarından oluşturulmuş bir kolaj video. Çok eğleneceksiniz! daha fazlası icin tazesohbet.com
3 Aslanın Yavru Fil Avı 02:28
3 Aslanın Yavru Fil Avı 1.896 izlenme - 2 gün önce Güney Afrika'da bulunan Kruger Ulusal Parkında 3 dişi aslanın yavru fili avlaması safari yapan turist kamerasına böyle yansıdı.
Ankara Pavyonları - Sarı Hasret 13:32
Ankara Pavyonları - Sarı Hasret 5.758 izlenme - 2 hafta önce sevgili alkışlarla yaşıyorum müdavimleri, sizler için seçtiğim sıradaki videomuzda, sarı hasret diye tanınan ankaranın en gözde konsomatrisini twerk tarzı ankara oyun havası oynarken izliyoruz. hazır mıyız.? keyifli seyirler.
Pumaların Çiftleşme Anı 06:10
Pumaların Çiftleşme Anı 3.984 izlenme - 1 hafta önce Güney Amerika kıtasında Patagonya bölgesinde bulunan dağlık kesimde turist kamerasına yansıyan puma çiftleşmesini izliyoruz.
Pitbull ve Arjantin Dogo Karşı Karşıya 00:45
Pitbull ve Arjantin Dogo Karşı Karşıya 218.972 izlenme - 2 yıl önce Arjantin Dogo Vikipedi : ilk kez 1920 yılında Arjantin'de avcılık görevi için yetiştilmiş, çok iyi domuz avcısı olan köpek ırkı. Çok zeki, korkusuz, cesur ve oyuncu bir köpektir. Ailesine çok bağlıdır. Sürekli sevilmek, öpülmek, kucaklanmak ister. Çocuklarla iyi anlaşır. Kendisini rahatsız eden yetişkin yabancılara karşı saldırgan olabilir. Başka köpeklerle ve hayvanlarla pek anlaşamaz. Polis ve askerlere yardımcı olur, arama-kurtarma, koruma gibi işleri iyi yapar.
Ata Binmekte Zorlanan Kadına Atın Tepkisi 01:54
Ata Binmekte Zorlanan Kadına Atın Tepkisi 47.310 izlenme - 4 ay önce Kadının yoğun çabalarına rağmen sırtına binemeyeceğini anlayan atın duruma gösterdiği tepki kameraya böyle yansımış.
Kıbrıs Gece Hayatı Tanıtım Videosu 03:20
Kıbrıs Gece Hayatı Tanıtım Videosu 381.316 izlenme - 3 yıl önce KKTC Gece Hayatı Özel Tanıtım Videosu - www.kibrisgecealemi.net - 0533 847 48 44
Balığın Sırtında Şoförlüğünü Konuşturan Kurbağa 00:49
Balığın Sırtında Şoförlüğünü Konuşturan Kurbağa 3.885 izlenme - 2 hafta önce Nehir kenarındaki yüzen balığın sırtına binen kurbağa, su üstünde hızlı gitmenin mucitliğini bulmuş gibi gözüküyor efendim.
Kar Altına Saklanan Orman Tavuğu 00:30
Kar Altına Saklanan Orman Tavuğu 3.423 izlenme - 1 hafta önce Norveç'te bulunan ormanlık bir bölgede kar altına saklanan orman tavuğunun (Capercaillie) kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Eşeğin İntikamı Fena Oldu 01:05
Eşeğin İntikamı Fena Oldu 288.015 izlenme - 3 yıl önce Eşeğin İntikamı Fena Oldu Yemeğini eşek ile paylaşmak istemeyen köpek bunun bedelini fena ödüyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/ kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Fazla İçli Dışlı Olan Turiste Haddini Bildiren Aslan 00:33
Fazla İçli Dışlı Olan Turiste Haddini Bildiren Aslan 13.178 izlenme - 2 ay önce Güney Afrika'da bulunan Kruger Ulusal Parkında safari yapan turistin 3 buçuk attığı anlar kamerasına böyle yansımış efendim.
Maymunlar ile domuz avı 01:27
Maymunlar ile domuz avı 247.400 izlenme - 4 yıl önce Afrikada eğitilmiş maymunları saldırı amaçlı kullanarak domuzları istedikleri bölgeye yönlendiriyorlar, Sonra ağlar ile tutup afiyetle yiyen afrikalı halk karınlarının bir çoğunu yabani hayvanları yiyerek hayatta kalıyorlar Bu olay yıllardır böyle devam ediyor enterasan..
Hayvanlar Alemi 00:12
Hayvanlar Alemi 222.698 izlenme - 5 yıl önce Ayı Güzel Bir Hayvandır Bunun İçin Gitim Çektim.
Küçük Ama Saldırgan Olan Kızılgerdan Kuşu 01:15
Küçük Ama Saldırgan Olan Kızılgerdan Kuşu 3.243 izlenme - 2 hafta önce Kızılgerdanlar İngiltere'nin en sevimli aynı zamanda en saldırgan bahçe kuşlarından biriymiş. Ölümüne savaş yapıp birbirlerinin tüylerini yoluyor ve gözlerini çıkarıyorlarmış.
Aslanı Perişan Eden Buffalo 07:51
Aslanı Perişan Eden Buffalo 7.446 izlenme - 1 ay önce Zambiya'da bulunan South Luangwa National Park'ta en öfkeli mandalardan olan buffalo ve ezeli düşmanı aslan karşı karşıya gelmiş. Buffalo'nun Aslanı perişan ettiğ anlar safari yapan turist kamerasına böyle yansımış.
Masumca Üzüm Yiyen Yarasa 00:29
Masumca Üzüm Yiyen Yarasa 153.602 izlenme - 3 yıl önce Üzüm yerken masumluğu ile aslında yarasaların da sevimli birer hayvan olduğunu bize kanıtlayan yarasayı izliyoruz.
Safari Yapan Turistlerin Aracına İşeyen Maymun 00:21
Safari Yapan Turistlerin Aracına İşeyen Maymun 2.491 izlenme - 7 gün önce İngiltere'de bulunan Knowsley Safari Park'ta safari yapan turistlerin aracına camda bulduğu boşluktan işeyen maymunun kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Belgesellere Bakış Açınızı Değiştirecek Görüntüler 03:09
Belgesellere Bakış Açınızı Değiştirecek Görüntüler 3.912 izlenme - 4 hafta önce BBC Earth YouTube kanalından bazı belgesellerin nasıl çekildiğini ve kesinlikle ormanlık bölgelerde çıplak ayakla dolaşılmaması gerektiğini anlatan bir video yayınlamış.
Turist Kızın Üzerine Atlayan Arsız Maymun 00:20
Turist Kızın Üzerine Atlayan Arsız Maymun 6.038 izlenme - 1 ay önce Tayland'daki Chiang Mai maymun merkezinde turist kızın üstüne atlayan maymun beklenmedik hareketiyle herkesi şaşırttı.
Komodo Ejderinin Dövüşü 02:11
Komodo Ejderinin Dövüşü 123.590 izlenme - 3 yıl önce Komodo ejderi (Varanus komodoensis) , dünyanın en büyük kertenkele çeşididir. Komodo ejderi 3 m. boyunda uzunluğunda ve 140 kilo civarındadırlar. Adına ejder denilmesine karşın aslında bir varan çeşididirler. Endonezya'ya bağlı Komodo, Rintja ve Flores adalarında bulunurlar. Otlak alanları tercih ederler. Komodo ejderleri iyi yüzer ve tırmanırlar ve gün boyunca aktiftirler. Yılanlarda olduğu gibi, uzun, çatallı dillerini kullanarak yiyecekleri bulurlar. Başlıca besinleri hayvan leşleridir. Aynı zamanda geyik ve yaban domuzu da avlarlar. Komodo ejderleri manda kadar iri hayvanları bile öldürebilirler. Salyasında çoğu tehlikeli 50'den fazla çeşit bakteri bulunur. Yemeklerinden geriye hiçbir şey bırakmazlar. Dişileri her yıl on beş civarında yumurta yaparlar. Onları yere gömüp, kuluçkaya yatarlar. Komodo ejderleri 1912 yılında Komodo adasındaki araştırmalara kadar doğal çevreleri dışında bilinmiyordu. Uzunluklarının 7 metrenin üzerine çıktığı iddia ediliyordu, fakat bilinen en büyük örnek, 3,50 metre boyunda ve 166 kg. ağırlığındadır. Komodo Ejderi'nin ısırığında yılana benzer bir zehir bulunur. Bu zehir kurbanlarını şoka sokar, kanın pıhtılaşmasını engeller, kan akışının hızlanmasına, böylelikle kan basıncının düşmesine ve bilincinin kapanmasına neden olur. Ayrıca Komodo Ejderi avını ısırdıktan sonra hemen yemeyebilir, avı zaten girdiği şok sonucu öleceğinden daha sonra geri dönüp beslenebilir. Komodo ejderi, memelilerle beslenmesi ve sık sık insanlara da saldırmasıyla tanınıyor. Aynı zamanda dişi komodo ejderlerinin içinde erkek üreme hücresi oluşturacak bir kısım bulunur ve bu kısım zor durumlarda kullanılarak dişinin kendi kendine üremesini sağlar. Yeni doğan komodo ejderleri kendi başlarının çaresine bakmak zorundadırlar ve pek çoğu savunmasızdır. Bu yüzden çoğu yavru ilk yıllarında pek çok yırtıcıya, yamyam yetişkinler dahil, yem olurlar. Yavrular yetişkinliğe kadar olan sürelerini daha güvenli ve potansiyel av olan böceklerle dolu ağaçlarda geçirirler. Yavruların yetişkinliğe ulaşması 1-2 yıl sürer ve yetişkinliğe ulaştıktan sonra genellikle 50 yıl yaşarlar. Yamyamlık, hemen her şeyi yiyebilme ve yüzme yeteneği komodo ejderlerine adada hayatta kalma şansı sağlar; fakat aslında bu tür şu anda adada soyu tükenmiş bir pigme fil türünü avlamak üzere evrimleşmişlerdir. Komodo ejderlerinin soyu insan baskısı yüzünden tehlike altındadır. Kolayca yayılabilmelerine rağmen insanların onların adalarına yerleşmesi, komodo ejderlerini ve onların avlarını avlamaları türü soy tükenmesiyle karşı karşıya getirmiştir. Ortalama bir sürüngene göre oldukça zekilerdir. Yalnızca birkaç hayvanat bahçesinde ve doğal parklarda görülürler. Türü ehlilleştirmek imkansız ve tehlikelidir. Komodo ejderleri eski soyu tükenmiş devasa bir varan türü olan megalanya ile yakın akrabadırlar.
İguananın Yılanlardan Kaçtığı Görüntülerin Kamera Arkası 01:11
İguananın Yılanlardan Kaçtığı Görüntülerin Kamera Arkası 74.989 izlenme - 1 yıl önce BBC'nin belgeselinden bir kesit geçtiğimiz günlerde interneti bir hayli meşgul etmişti. Görüntüler adeta bir korku filmini hatırlatırken iguana onlarca yılandan kaçıp hayatta kalabilmeyi başarmıştı. Yayınlanan kamera arkası görüntülerde ise kaçış mücadelesinin aslında bize izletilen gibi olmadığını görüyoruz...
Ankara Alemi (Canlı Canlı Alem Geceleri) Ata66kan 05:00
Ankara Alemi (Canlı Canlı Alem Geceleri) Ata66kan 389.341 izlenme - 9 yıl önce ankara alemi ( canlı canlı alem geceleri ) ata66kan
hayvanlar alemi(belgesel) 03:27
hayvanlar alemi(belgesel) 267.619 izlenme - 9 yıl önce hayvanlar alemi(belgesel)
Öfkeli Eşek Tilkiyi Böyle Öldürdü! 00:36
Öfkeli Eşek Tilkiyi Böyle Öldürdü! 107.407 izlenme - 3 yıl önce Görüntüler Irak çöllerinden. Eşeğin ağzında boğduğu bu hayvan ise yanlış zamanda yanlış yerde olan bir tilki. ÖFKELİ EŞEĞİN HIRSI DİNMEDİ Eşeğin gazabına uğrayan tilki, ne yazık ki telef oldu. Öfkeli eşekse, tilki ölmesine rağmen dakikalarca onu ağzından bırakmadı. İşte o anlar;
Köpeğine İlacı Ters Psikoloji Uygulayarak İçiren Zeki Adam 01:22
Köpeğine İlacı Ters Psikoloji Uygulayarak İçiren Zeki Adam 101.158 izlenme - 2 yıl önce Evcil hayvan sahiplerinin çok zorlandığı bir konu onlara ilaç içirmek. Normal yolla köpeğine ilaçları içiremeyen adam, ona ters psikoloji uyguluyor.
Suya Fırlatılan Yavru Köpek Timsaha Yem Oldu 00:33
Suya Fırlatılan Yavru Köpek Timsaha Yem Oldu 7.550 izlenme - 2 ay önce Endonezya'da bir genç adam yavru köpeği nehre fırlatmış. Nehre fırlatılan köpek çaresizce yüzmeye çalışsa da birkaç saniye sonra gelen timsaha yem olmuş.
Maymunu Havada Yakalayıp Yiyen Piton Yılanı 01:18
Maymunu Havada Yakalayıp Yiyen Piton Yılanı 10.279 izlenme - 3 ay önce Avustralya'nın Queensland eyaletinde ormanlık bir bölgede ağaç üzerinden maymunu yakalayarak ortalama 45 dakika (söylenenlere göre) içerisinde yiyen piton yılanının kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Sığır Irkının Spor Salonunda Vücut Çalışmış Üyesi 00:37
Sığır Irkının Spor Salonunda Vücut Çalışmış Üyesi 132.355 izlenme - 3 yıl önce Sığır Irkının Spor Salonunda Vücut Çalışmış Üyesi: Belçika İneği Belçika Mavisi (Sığır) Görünümü ilk olarak 1807’de bir çiftlik hayvanları gözlemcisi olan George Culley tarafından belgelenmiştir. Bu tür 19. yüzyılda Belçika’nın merkezi ve kuzeyinde yerel türlerin İngiltere kökenli Shorthorn sığırları ile melezleştirilmesi sonucu elde edilmiştir. Melezlemede Charolais sığırlarının da kullanılmış olması bir ihtimaldir. Belçika mavisi ilk olarak sütçü-etçi melez ırk olarak kullanılmıştır. Modern etçi tür 1950’deLiege ilinde suni tohumlama merkezinde çalışan Professor Hanset tarafından geliştirilmiştir. Türün karakterik (çift kaslılık) mutasyonu düz hat yetiştirme (linebreeding) ile artık ırkın sabit bir özelliği haline gelene kadar sağlanmıştır Yeni doğan buzağının çok büyük olmasından dolayı sezaryen operasyonu bu tür için rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca diğer etçi, sütçü veya kombine türlerle melezleme yapıldığında da doğum kanalının darlığından dolayı zor doğum görülebilir. Belçika Mavisi’ni yetiştirmenin karlı olup olmadığı doğum sırasında yaşanan sıkıntılar ve konsantre yemlere olan metabolik ihtiyaçtan dolayı tartışılır durumdadır. Ancak değerli etlerin yüksek oranı, etin yapısı gibi nedenlerle çift kaslı hayvanların karkas değerleri arttırılabilir. Yağ depolamasındaki yavaşlık çoğu zaman kesimi geciktirir bu da bakım giderlerinin artışına neden olur. Belçika Mavisi sığırları yoğun şekilde bakım ve yönetim istediğinden zor koşullarda yetişemezler. Bu gibi nedenlerden dolayı bu türün genel verimi ekonomik olarak halen belirsizdir. Görünümü ilk olarak 1807’de bir çiftlik hayvanları gözlemcisi olan George Culley tarafından belgelenmiştir. Bu tür 19. yüzyılda Belçika’nın merkezi ve kuzeyinde yerel türlerin İngiltere kökenli Shorthorn sığırları ile melezleştirilmesi sonucu elde edilmiştir. Melezlemede Charolais sığırlarının da kullanılmış olması bir ihtimaldir. Belçika mavisi ilk olarak sütçü-etçi melez ırk olarak kullanılmıştır. Modern etçi tür 1950’deLiege ilinde suni tohumlama merkezinde çalışan Professor Hanset tarafından geliştirilmiştir. Türün karakterik (çift kaslılık) mutasyonu düz hat yetiştirme (linebreeding) ile artık ırkın sabit bir özelliği haline gelene kadar sağlanmıştır.