Hoşgeldiniz!

arıcılık

Arı Sokunca Neden Ölür Sorusunu Uygulamalı Cevaplayan Arıcı 00:56
Arı Sokunca Neden Ölür Sorusunu Uygulamalı Cevaplayan Arıcı 870 izlenme - 2 ay önce Sosyal medyada uzun yıllardır arıcılıkla uğraşan bir şahsın Arı, soktuktan sonra neden ölür videosu gündem oldu. İşte o anlar...
arıcılık eğitimi - 1 16:12
arıcılık eğitimi - 1 24.204 izlenme - 13 yıl önce arıcılıkla ilgili eğitim programı. amatör ve profesyonel tüm arıcılar için.
Arılar Dosttur 00:48
Arılar Dosttur 15.486 izlenme - 15 yıl önce arılar kendilerine bir zarar vermediğiniz sürece size bir şey yapmazlar.
Arılara Fısıldayan Adam 00:12
Arılara Fısıldayan Adam 575 izlenme - 9 ay önce Arılara fısıldayan adam, yaptığıyla ağızları açık bıraktı. Adam beslediği bütün arıları vücuduna sardırdı...
Arıcılık Tanıtım Programında Arı Sokması 00:55
Arıcılık Tanıtım Programında Arı Sokması 1.694 izlenme - 4 yıl önce Türkiye Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Ankara'nın Kahramankazan İlçesinde arıcılık faaliyetlerine başlayan Arı Farma firmasının kurucusu Dr.Ertaç Tutkun'u program esnasında arı sokuyor
arıcılık eğitimi - 3 11:00
arıcılık eğitimi - 3 9.282 izlenme - 13 yıl önce arıcılıkla ilgili eğitim programı. amatör ve profesyonel tüm arıcılar için.
Paris Çatılarında Şehrin En İyi Balını Üreten Türk 09:17
Paris Çatılarında Şehrin En İyi Balını Üreten Türk 1.686 izlenme - 4 yıl önce Volkan Tanacı, yaklaşık 11 yıldır Fransa'da yaşayan bir Türk. Volkan, bir yılı Fransa'da olmak üzere toplamda üç yıl bankacılık yaptı. "Ruhum hep dışarılarda ben içerideyim, bu böyle olmayacak." diyerek ofiste geçen günlerindeki hissiyatını anlatan Türkiyeli göçmen, Fransız bir arkadaşının önerisi ile arıcılık yapmaya başladı. Volkan, usta çırak ilişkisiyle öğrendiği yeni işine başlamadan önce "arılardan korkan birisi" olduğunu ifade ediyor. Türkiyeli göçmen bugün Fransa'nın başkenti Paris'de ev ve iş yerlerinin çatılarına kurduğu kovanlardan Citybzz markası ile ekolojik bal üretimi yapıyor. 'Arılardan korkan eski bankacının balı' 2016 yılında Paris metropulünün en iyi balı ödülünü aldı. Toplamda üç ödülü olan Paris balı Citybzz'in 2017 ve 2018 yıllarında alınmış iki tane de Paris Belediyesi kalite belgesi bulunuyor. Volkan geldiği noktayı " İstediğiniz meslek için yeterince hayal kurup biraz da cesaret ettikten sonra başarabilirsiniz" şeklinde anlatıyor. Volkan Tanıcı, bankacılıktan Paris çatılarında arıcılık yapmaya uzanan macerasını euronews Türkçeye anlattı.
Arıları Öpücüğe Boğan Arıcı Dayı 01:02
Arıları Öpücüğe Boğan Arıcı Dayı 2.834 izlenme - 6 yıl önce Arıcılık kolay bir iş değildir emek ister severek yapmak ister ancak bu arıcı dayı sevgi olayını biraz abartmış gibi.
ana arı hasatı 01:02
ana arı hasatı 3.752 izlenme - 14 yıl önce servet altaŞ'ın arılığında ana arı hasatı yapılırken
Arıcılık 00:32
Arıcılık 1.805 izlenme - 9 yıl önce Arıcılık
arılar bal yapıyor 01:07
arılar bal yapıyor 4.977 izlenme - 15 yıl önce may arılarım bal yapıyor
arıcılık eğitimi - 2 12:28
arıcılık eğitimi - 2 5.880 izlenme - 13 yıl önce arıcılıkla ilgili eğitim programı. amatör ve profesyonel tüm arıcılar için.
samsun kavak arıcılık 02:14
samsun kavak arıcılık 2.435 izlenme - 13 yıl önce samsun kavak arıcılık
ana arı kafesleme 00:50
ana arı kafesleme 2.553 izlenme - 14 yıl önce
aksalur ilhami kaygısız arıcılık 04:11
aksalur ilhami kaygısız arıcılık 2.569 izlenme - 15 yıl önce arılar
Arılara Fısıldayan Emine Teyze 02:59
Arılara Fısıldayan Emine Teyze 795 izlenme - 5 yıl önce Sivas’ta arıcılık yapan Emine Tomakin, ağaç dalına konan binlerce bal arısını maske kullanmadan elleri ile kovana yerleştirdi. Her yıl Ordu ilinden gelip Sivas’ın Bingöl Köyü yakınlarında eşi ile birlikte gezgin arıcılık yapan Emine Tomakin(55) cesareti ile erkek arıcılara taş çıkartıyor. Tomakin akıl almaz bir cesaret ile arıcıların maske ve özel kıyafet kullanarak yaptığı işleri maske kullanmadan çıplak elle gerçekleştiriyor. Kadın arıcı, yumurtalarından çıkıp kovanlarına sığmayan ve bir ağacın dalında yuvalanan binlerce bal arısını, hiçbir koruyucu malzeme kullanmadan çıplak ellerini ile kovana koymayı başardı. Bu işlemi yaparken sergilediği rahat tavırlar ise dudak ısırttı. Tomakin, yaklaşık 10 yıldır arıcılıkla uğraştığını belirtip, “Arı oğul verdi. Bende oğulu kovana yerleştirdim. Ben bu duruma alıştığım için bana tehlikeli gelmiyor. Bazen arılar sokabiliyor. Ancak bu duruma da alıştığımdan beni rahatsız etmiyor. Sıcak havalarda maske bunalttığı için kullanmamayı tercih ediyorum. Bu şekilde daha rahat çalışabiliyorum” şeklinde konuştu.
Arıcı Arıları Nasıl Avlar? 02:50
Arıcı Arıları Nasıl Avlar? 1.232 izlenme - 8 yıl önce Yediklerimizin 1/3'ü arılar olmadan var olamaz. Tüm renkli ve iyi kokulu bitkiler böcekler tarafından döllenir. Diğer kalanlar ise rüzgar tarafından. Albert Einstein´ın dediği gibi: "Arılar yok olup giderse insanlık sadece dört yıl ayakta kalır." Artık endişelenmenin zamanı geldi... Dünyanın doğal dengesini sağlayan mucizevi balarısının nesli tükenmek üzere. Tarım ilaçları, antibiyotikler, tek tip tarım ve kovanların taşınması nedeniyle kraliçe arı ve işçilerin yorgun düştüğü aşikâr. Mütevazı aile kovanlarından endüstriyel bal çiftliklerine arıların kaderinin peşine düşen yönetmen Markus Imhoof, "Baldan Acı", "More Than Honey" belgeseli ile bizi arıların mucizevi dünyasına götürerek cevaplar arıyor ve insanoğlunun geleceğine dair karanlık bir öngörüyle karşımıza çıkıyor.
Arılara Fısıldayan Türk 04:37
Arılara Fısıldayan Türk 280 izlenme - 8 yıl önce Arıları kızdırmasına rağmen ilginç bir şekilde birşey yapmıyorlar. Ne sebeple iğnelerini batırmadıklarını merak ettim. Arılardan anlayan varsa bizi aydınlatsın
Berlin'in Arıları - Yeniden Yeryüzü 03:53
Berlin'in Arıları - Yeniden Yeryüzü 134 izlenme - 7 yıl önce Yeniden Yeryüzü, Al Jazeera Türk'te yayınlanan bugünün çevre sorunlarına çözümleri, dünyanın her yerinden ekolojik, bilimsel, teknolojik ve tasarıma dayalı projeleri mercek altına alan belgeseller serisidir. "Yeniden Yeryüzü", bu bölümde Berlin'e uzanıyor. Arılar, bitkilerin polenlenmesinde dünyada en büyük katkıya sahip. Ancak sayıları giderek azalıyor. Berlin'de, halkın doğayla tekrar ilişki kurabilmesi ve uzun vadede sürdürülebilir bir yaşam için bir proje hayata geçirildi. Ekibimiz, şehirdeki ünlü binaların çatılarına kovanlar yerleştirerek arıcılığı özendirmeyi amaçlayan bu projeyi bizlere tanıtıyor.