Hoşgeldiniz!

avlanma

Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 46:56
Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 191.212 izlenme - 3 yıl önce Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması Aslanlar Hakkında: Aslan ya da Arslan (Panthera leo), kedigiller (Felidae) ailesinden etçil süper yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Afrika aslanı, dünyanın en büyük dört kedisinden (kaplan, aslan, jaguar, leopar) biridir. Erkek Afrika aslanı ortalama 250kg'dır. Kaydedilmiş en ağır aslan 1970 yılında İngiltere'deki Colchester Zoo adlı hayvanat bahçesindeki Simba adlı aslandır. Ağırlığı 435 kg olarak kaydedilmiştir. Dişiler ise ortalama 150 kg'mı bulabilir. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Pençelerinin büyük olması, yere sağlam basmasını sağlar. Aslanlar birbirleriyle bölgeleri için kavga eder. Genellikle bu ölümle sonuçlanabilir. Aslanların pençeleri ve dişleri çok keskindir. Bir insanı bir vuruşta öldürebilir veya yaralayabilir. Genellikle Afrika kıtasında yaşamlarını sürdürürler.Aslanlar dünya üzerinde yaşayan kedi türleri içinde en sosyal cinstir. Diğer tüm kedi cinsleri antisosyal olup yalnız yaşamayı tercih ederken aslanlar büyük gruplar oluşturan tek kedi cinsidir. Grup oluşturmalarının en büyük sebebi kendilerinden çok hızlı olan avlarını grupsal pusu kurarak yakalamak olduğu bazı bilim dünyasınca öne sürülmektedir.
Dişisine Nasıl Avlanılacağını Öğreten Erkek Aslan 03:08
Dişisine Nasıl Avlanılacağını Öğreten Erkek Aslan 39.477 izlenme - 2 yıl önce Aslında video yaklaşık 1 senelik ama sitede gördüğümü hatırlamıyorum. Ekleyeyim dedim. Açıklama yazmalık bir durum yok.
Göl Kenarındaki Genç Kızın Süper Avlanma Yeteneği 00:30
Göl Kenarındaki Genç Kızın Süper Avlanma Yeteneği 33.079 izlenme - 2 yıl önce Göl kenarındaki genç kız elinde bulunan ok ve yay ile balık avlıyor. Nişancılık konusunda master yapmış bu kız tek atışta balığı avlamayı başarıyor.
Dikkatle Takip Edilen 3 Teroristin İndirilmesi ( 18) 02:50
Dikkatle Takip Edilen 3 Teroristin İndirilmesi ( 18) 21.772 izlenme - 2 yıl önce Diyarbakır'ın Sur ilçesi diye tahmin edilen videoda Polis Özel Harekat ile teröristlerin çatışmasını izleyeceğiz.
Avcıların Güldüren Domuz Avı 01:05
Avcıların Güldüren Domuz Avı 33.115 izlenme - 3 yıl önce Domuz avı için ormana giren avcılar çalılıkların arkasından gelen sesle önce ürktüler, ardından karşılaştıkları domuz karşısında ne yapacaklarını şaşırdılar.
Muhteşem Kedigiller Performansları 05:49
Muhteşem Kedigiller Performansları 1.649 izlenme - 4 ay önce Belgeselci arkadaşlar ; Aslan, Leopar, Kaplan, Jaguar ve Çita'nın avlanmaları sırasında çekilmiş bir video kolajı oluşturmuşlar. Bu arada videoya eklenen ve kulağa hoş gelen müzik nedir bilen arkadaşlar var ise yorumlara yazsınlar , zira ben bulamadım.
Komik Videolar Sakalar 2010 Klip 03:30
Komik Videolar Sakalar 2010 Klip 27.104 izlenme - 7 yıl önce komik videolar sakalar 2010 klip
Geyik avı 01:07
Geyik avı 24.215 izlenme - 11 yıl önce İzlesenede ilkkez av videoları Türkiyede yalnızca tek bir av sitesinde olan bu videoyu kaçırmayın derim. Hadi bakalım avcılar varmı böyle atıcı aranızda
Enteresan Avlanan 5 Hayvan 02:08
Enteresan Avlanan 5 Hayvan 4.836 izlenme - 3 yıl önce "Çok İlginç Avlanma Tekniğine Sahip 5 Hayvan" başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: Mantis Karidesi (mantis shrimp) Saatte 80 km hızla savurabildiği uzuvları adeta insan yumrukları gibi çalışır ve bu sayede avlarını kolayca öldürebilirler. Agresif bir yapıda olması ve ince akvaryum camlarını kırabilmesi nedeniyle bu canlılar akvaryum yaşamı için uygun olmayan türler arasında gelir. Katil Balinalar Katil balinalar grup halinde çalışarak büyük dalgalar oluştururlar ve böylece buz kütlesi üzerinde duran savunmasız fok balıklarına saldırabilmek için açık suya düşürmüş olurlar. Diğer bir avlanma metotlarıysa karaya vurmuş gibi yaparak karadaki dikkatsiz fok balıklarını yakalamaktır. Okçu Balığı Okçu balığı yaprakların üzerinde duran böcekleri görünce suyun yüzeyine doğru yüzer. Ve ışığın suda kırılma açısını mükemmel bir şekilde hesaplayarak avını ağzıyla su püskürterek vurur ve avlamış olur. Margay (ses ekle) Küçük maymunların dikkatini çekmek için yavru bir maymun gibi ses çıkararak pusuya yatar ve yaklaşan meraklı maymunları beklemedikleri bir anda avlar. Yunuslar Yunuslar avlanırlarken şiddetli sesler çıkartırlar ve bu ses dalgaları diğer balıkların vücutlarına çarpar. Böylece sesin yankılanması sayesinde yunuslar avlarının yerlerini öğrenmiş olurlar. Yunuslar bazen kuyruklarıyla deniz kumlarından halkalar oluşturarak küçük balık türlerininin etrafını çevrelerler. Bu halkalardan kurtulmak isteyen küçük balıklar suyun üzerinden atlamak zorunda kalırlar ve yunuslara yem olurlar.
Katil Balina Çetesi (Seleksiyon İçerir) 05:21
Katil Balina Çetesi (Seleksiyon İçerir) 2.431 izlenme - 3 yıl önce Katil balinaların mükemmel avlanma stratejisini izliyoruz. Bu avlanma şekli, doğadaki en karmaşık avlanma şekillerinden birisidir. Yeteneklerine saygı duymakla beraber, kendisine burdan seslenmek istiyorum. Bak balina, sana iki çift lafım var. Koskoca hayvansın. Gücün var, kudretin var, herseyin var. Yakışır mı sana fokla oynamak? Sen, büyük hayvan, katil balina, sen mi büyüksün? Hayır, fok büyük! Sen fokun yanında bir hiçsin, bir hiç. Gözümde istavrit kadar bile değerin yok.
En İyi 10 Avlanma Sahnesi 03:52
En İyi 10 Avlanma Sahnesi 3.553 izlenme - 6 yıl önce
şaşırtan yunus balığı zekası 01:52
şaşırtan yunus balığı zekası 8.350 izlenme - 7 yıl önce yunus balıklarının zekası çok ilginç.avlanmak için hayvan aklının yetmeyeceğini düşündüren bir strateji uyguluyorlar.
VAHŞİ YAŞAM 00:30
VAHŞİ YAŞAM 1.822 izlenme - 2 yıl önce hayvanları koruyalım onlara destek olalım dertlerini anlayalım
Antilobun  Yiyen Dişi Aslan 00:59
Antilobun Yiyen Dişi Aslan 2.716 izlenme - 3 yıl önce Yumuşak et arayışını tamamen yanlış anlamış, karnını doyurmak için antilobun billurlarına o sivri dişlerini geçirmeyi kendine görev edinmiş acımasız aslan. Acaba testisler çok mu lezzetli et, oradan ısırılınca, diğer iki arkadaşının boğmaya çalıştığı antilop daha mı çabuk ölecek, yoksa kızışma döneminde mi, bilemiyoruz.
 Kar Leoparının Muhteşem Avlanması 02:44
Kar Leoparının Muhteşem Avlanması 1.837 izlenme - 4 yıl önce Kar leoparları doğa ile tamamen uyum sağlayabilen hayvanlardan biri kürkü ile Himalaya dağlarının adeta bir parçası, dağ keçilerini avlamak için pusuya yatan leoparı görüntülemek Adam Riley için hiç kolay olmamış. İşte kar leoparı ve onun avını pusuya düşürme anları
En İyi 10 Avlanma Tekniği 04:04
En İyi 10 Avlanma Tekniği 1.395 izlenme - 5 yıl önce En İyi 10 Avlanma Tekniği Ekleyen Temel İnternet Cafe
Büyük Beyaz Köpek Balıklarının Avlanma Anı 04:02
Büyük Beyaz Köpek Balıklarının Avlanma Anı 1.286 izlenme - 2 yıl önce Bir grup belgeselci vahşi doğanın en vahşi ama aynı zamanda en doğal anlarını kameraya almış ve büyük beyaz köpek balıklarının slowmotion avlanma görünütlerini bizlere sunmuş
Ceylanı Hava Saldırısıyla Avlayan Kedicik 01:23
Ceylanı Hava Saldırısıyla Avlayan Kedicik 1.179 izlenme - 3 yıl önce İzlerken ''yoook artık, o ha'' dedirten bir görüntü gerçekten. Ayaklarının üzerine atlasa neyse dikine atlıyor bir de. Tebrik ediyoruz kendisini.
Arapların Silahsız Avlanma Yöntemi 00:35
Arapların Silahsız Avlanma Yöntemi 1.867 izlenme - 5 yıl önce Arapların Silahsız Avlanma Yöntemi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Yılanın Avlanma Kararlılığı 02:00
Yılanın Avlanma Kararlılığı 233 izlenme - 8 ay önce Dakikalarca yavru kuşlara ulaşmaya çalışan yılanın azmini izliyoruz
balina köpekbalıklarının ustaca avlanmaları 03:42
balina köpekbalıklarının ustaca avlanmaları 1.463 izlenme - 7 yıl önce okyanuslarda yaşayan dev cüsseli balina köpekbalıklarının çok akılcı bir avlanma stilleri vardır. yüce rabb'imiz ilhamıyla hareket eden bu canlılar son derece planlı bir sistem kurarak beslenirler.
İlginç avlanma 00:11
İlginç avlanma 1.325 izlenme - 8 yıl önce İlginç avlanma
Orca'ların Akıllıca Avlanma Taktiği 03:15
Orca'ların Akıllıca Avlanma Taktiği 518 izlenme - 3 yıl önce Videonun sonlarına doğru gösteriyor bu akıllı hayvanların o foku avlama taktiğini. İyi seyirler.
Eşsiz Bir Canlı - Tatlı Su Örümceği 02:16
Eşsiz Bir Canlı - Tatlı Su Örümceği 327 izlenme - 3 yıl önce Bu acayip örümceğin hayatı suda geçiyor ve hiç ıslanmıyor. Su içindeki ve yüzeyindeki küçük böceklerle besleniyor.
Doğadan İlginç 10 Avlanma Örneği 04:04
Doğadan İlginç 10 Avlanma Örneği 473 izlenme - 6 yıl önce Doğadan İlginç 10 Avlanma Örneği
 Balık Avcısı 02:28
Balık Avcısı 450 izlenme - 4 yıl önce Balık Avcısı
Öyle Bir Balık Tuttu ki 02:48
Öyle Bir Balık Tuttu ki 332 izlenme - 4 yıl önce Balıkçı, oltasına takılan balığı, denizden çıkarmak için uzun süre uğraşsa da sonunda kazanan taraf oldu.
Balık Kartalının Ağır Çekim Görüntülerle Muhteşem Avlanma Anı 01:51
Balık Kartalının Ağır Çekim Görüntülerle Muhteşem Avlanma Anı 127 izlenme - 2 yıl önce Balıklarla beslenen yırtıcı bir kuş türü olan Balık Kartalının ağır çekim görüntülerle avlanma anı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bolas Örümceğinin İleri Avlanma Tekniği 02:58
Bolas Örümceğinin İleri Avlanma Tekniği 235 izlenme - 3 yıl önce Şempanzelerin fındık kırmak için taş kullandıklarını biliyorsunuzdur. karınca yakalamak için pipete benzer aletler kullandıklarını falan. ama bence bu örümcek işi bi derece ileri götürmüş. elindeki ağı almak, önce şöyle bi tartmak, iyi sallansın diye ucuna ağırlık vermek, tek bacağıyla sallamak bi de uçan böceği denk getirmek. Bolas örümceğini izliyoruz efendim
kuştaki avlanma yeteneği güzelmiş 01:17
kuştaki avlanma yeteneği güzelmiş 124 izlenme - 2 yıl önce kuştaki avlanma yeteneği güzelmiş