Hoşgeldiniz!

bizon

Bizona Kafa Tutan Geyik Öldü 00:25
Bizona Kafa Tutan Geyik Öldü 79.806 izlenme - 9 yıl önce Geyik Hayatının Hatasını Yaptı. Bizona Kafa Tutan Geyik Öldü
Bizonlar Tarafından Paramparça Edilen Aslan 01:18
Bizonlar Tarafından Paramparça Edilen Aslan 51.582 izlenme - 8 yıl önce Avcıların işi doğada her zaman tıkır tıkır işlemez. Evrimsel süreçte avcılar kadar, avlar da beceriler edinmişlerdir. Bunlar genellikle kaçmak, güçlü vücutlar, atiklik, vs. olsa da, kimi zaman boynuzlar gibi uzuvları sayesinde avcıları alt edebilecekleri fırsatlar da edinirler. Bu videoda da bir bizon sürüsü arasında kalan aslanın başına gelenleri izleyeceğiz. İyi seyirler.
Kurtların Bizon Avı 00:20
Kurtların Bizon Avı 50.884 izlenme - 8 yıl önce Aç kurt sürüsü bizonların peşine düşüyor. Kurtlar, yavru bir bizonu yakalamak için büyük bir mücadele veriyor.Bizon sürüsünden büyük bir bizon yavru bizona vurup devirerek kurtlara yardımcı oluyor. Sürünün selameti için bir kaçını feda etmek bu olsa gerek...
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 00:37
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 7.912 izlenme - 2 yıl önce Hayvanat bahçesinde yerde yatan bizonun üstüne konan karga yuva yapmak için bizonun tüylerini koparmış. Karganın yuvası oldukça kaliteli olacak gibi...
Bizona Kafa Tutan Keçi 01:00
Bizona Kafa Tutan Keçi 31.096 izlenme - 9 yıl önce Bizona Kafa Tutan Keçi En güncel ve en popüler videolar için kanalıma abone olmayı unutmayın! www.izlesene.com/iz/exixiz
Üzerine Gelen Bizonlar Nedeniyle Korku Dolu Anlar Yaşayan Muhabir 00:18
Üzerine Gelen Bizonlar Nedeniyle Korku Dolu Anlar Yaşayan Muhabir 4.477 izlenme - 3 yıl önce NBC muhabiri Deion Broxton, haber yaptığı sırada üzerine doğru gelen bizonları fark etti ve korku dolu anlar yaşadı. İşte o anlar...
Kız Çocuğunu Boynuzlayıp Uçuran Bizon 00:30
Kız Çocuğunu Boynuzlayıp Uçuran Bizon 6.310 izlenme - 4 yıl önce Amerika'da bir bizon, kız çocuğunu boynuzlayarak havaya fırlattı. O anlar amatör kameralara yansımış.
Engel Tanımayan Bizon 00:16
Engel Tanımayan Bizon 45 izlenme - 2 hafta önce Bir çiftlikte etrafı saran demir çitlere kadar gelen bizon çit engellini kolay bir hamle ile aşmış. Bizon engel tanımamış.
Kaybolan İneğin Bizon Sürüsünün Arasında Çıkması 00:46
Kaybolan İneğin Bizon Sürüsünün Arasında Çıkması 3.860 izlenme - 5 yıl önce Bizonlarda kabullenmiş görünüyor, mutlu mesut bir yaşam sürülüyor.. Yalnız inek o soğuğa dayanar mı bilinmez...
Dev Bizonların Arasında Kalmak 01:03
Dev Bizonların Arasında Kalmak 1.092 izlenme - 1 yıl önce Yellowstone Milli Parkı'nda tatil yapan çift araçları ile gezerken iki dev bizonun arasından kalmışlar. Arabadaki çift gerilim dolu anlar yaşamış.
Yanına Yaklaşan Kadının Aklını Alan Bizon 00:26
Yanına Yaklaşan Kadının Aklını Alan Bizon 2.792 izlenme - 6 yıl önce Bizonlar yada hörgüçlü yaban öküzleri. En ilginç sığırlardandır. Diğer sığırlardan ayrılan en önemli özellikleri yeleleridir. Bizonlar için bu kadar bilgi yeter ve siz siz olun bir bizon gördüğünüzde yanına bu kadın kadar yaklaşmayın.
Grup Halinde Sıçarak Yol Kesen Bizonlar 05:20
Grup Halinde Sıçarak Yol Kesen Bizonlar 3.693 izlenme - 7 yıl önce Yellowstone Ulusal Parkında kaydedilen bu görüntülerde yolu kapayan bizonlar site ahalisi sayesinde öğrendiğim ''bir teneke sıçmak'' tabirini adeta bizlere ispatlıyor.
Arkadaşını Kurtlara Yem Eden Bizon  00:50
Arkadaşını Kurtlara Yem Eden Bizon 1.375 izlenme - 5 yıl önce Görüntüde kurtlardan kaçan bizon sürüsünden bir bzonun yanlış hamle ya da arkadaşını kurtların önüne atarak arkadaşlarını kurtarma çabası
Çin'de Küçük Çocuğa Saldıran Bizon 00:56
Çin'de Küçük Çocuğa Saldıran Bizon 509 izlenme - 2 yıl önce Çin’de bir bizon, küçük çocuğa saldırdı. Bizon, çocuğu boynuzlayıp havaya fırlattı. Saldırı anları kameraya yansıdı.
Trafiği Arkasına Katıp İlerleyen Bizon 01:24
Trafiği Arkasına Katıp İlerleyen Bizon 592 izlenme - 3 yıl önce Vahşi yaşamda ayakta kalmayı başarabilen doğanın en güçlü hayvanları Bizonlardan biri yaşam alanlarına yakın bir yerden geçen yola inmiş ve trafiği kitlemiş.
Kafası Arabanın Camına Sıkışan Bizon 00:56
Kafası Arabanın Camına Sıkışan Bizon 170 izlenme - 1 yıl önce Kanada'daki Omega Park'ta, bir sürücü arabasından bir bizonu beslemeye çalıştı, ancak bizon kafasını içeri doğru uzatınca kafası sıkışıp kalmış.
Kızılderili Prenses Pocahontas 00:58
Kızılderili Prenses Pocahontas 1.624 izlenme - 8 yıl önce Kızılderili Prenses Pocahontas - bizim oralarda Pokahantes, derdik- Yanlış hatırlamıyorsam 1995 veya önceki yıllarda yılında Walt Disney, çizgi dizi serisi olarak çıkarmıştır. 1995 yılında ise sinemaya çizgi-film olarak uyarlanmıştır. Show TV ekranlarında bize barışı aşılayan çizgi-dizidir kendisi. Pokahantes, kabilesinden birkaç kişi ile barış dağıtmak için yolculuğa koyulur. Bir de arkadaşı vardı, Hopi Ho. Amerika'yı boydan boya dolaşmıştılar, hatta kutuplara kadar gitmişlerdir. ''Kuzey Amerika’dan başladığı yolculuğu, Kuzey Batı’da, Pasifik kıyılarında, Kutup Bölgesi’nde sürer ve Californiya’ya, Göller Bölgesi’ne kadar uzanır.'', ''Ziyaret ettikleri kabilelerin farklı geleneklerini ve yaşam tarzlarını öğrenir, değişik yemeklerini tadar ve efsanelerini paylaşırlar. ''. Seçilmiş hayvanlar da var idi, bunlar Pokahantes'e yol gösteren ruhlardı; beyaz bizon, kartal, kurt, çakal, puma idi yanlış hatırlamıyorsam.
Çiftlikten Kaçıp Bizon Sürüsüne Katılan İnek 00:42
Çiftlikten Kaçıp Bizon Sürüsüne Katılan İnek 600 izlenme - 5 yıl önce Polonya'da bulunan bir çiftlikten kaçan Fransız limuzin türü ineğin, Bialowieza Ormanı’nda yaşayan vahşi bizon sürüsüne katıldığı ortaya çıktı. İneğin, kendisini bizon sürüsüne kabul ettirip kışı onlarla beraber geçirdiği için kurt saldırılarından korunup hayatta kalabildiği tahmin ediliyor.
Yiyeceğini Bizonla Paylaşmak İstemeyen Eşek 00:52
Yiyeceğini Bizonla Paylaşmak İstemeyen Eşek 135 izlenme - 2 yıl önce Bir hayvanat bahçesinde bizonlar ile eşekler arasında yemek yüzünden bir rekabet oluşmuş. Bu rekabetten eşekler galip gelmiş.
Korkak Aslan Ağaca Tırmandı 01:46
Korkak Aslan Ağaca Tırmandı 686 izlenme - 8 yıl önce Afrika’da bizom sürüsünden korkan aslan, canını kurtarmak için büyük bir ağacın tepesine çıktı. Ormanların kralı olarak bilinen aslanın karizmayı çizdirdiği görüntüler, internette yeni bir fenomen haline geldi.
Arabaya Dalan Gergin Bizon 00:19
Arabaya Dalan Gergin Bizon 34 izlenme - 7 ay önce Doğal yaşam alanında seyreden araçlardan birine dev bizon saldırmış. Arabada ufak çaplı hasara yol açan bizon olay yerinden uzaklaşmış.
Genç Kızın Ödünü Patlatan Bizon 00:18
Genç Kızın Ödünü Patlatan Bizon 160 izlenme - 2 yıl önce Arabanın içindeyken kamera ile kendini kayda alan genç kız arkasından yanaşan bizonu fark edince çok korkmuş. Genç kız hemen camı kapatmış.
Bi Şey Taklidi Yapan Dayı 01:13
Bi Şey Taklidi Yapan Dayı 737 izlenme - 8 yıl önce Canımız, biriciğimiz, yanakları al al kanalımız Flash Tv'nin izlenme rekorları kıran, telefonları kitleten "her cevhere altın" programından bi şey taklidi yapan dayı. Şey böyle hani kulakları uzun, kanatları var, suda yaşıyo, böyle perde ayaklı. Şimdi aklıma gelmedi ismi. Ama aynısını yapıyo lan, valla bak.
Asfaltta Gezen Bizona Adamın Meydan Okuması 00:59
Asfaltta Gezen Bizona Adamın Meydan Okuması 265 izlenme - 5 yıl önce ABD, Wyoming, Yellowstone Milli Parkı Hayden Vadisi boyunca yolda araçların arasında gezen bizona adamın biri meydan okumaya kalktı ucuz atlattı...
Turistlere Saldıran Bizon 00:40
Turistlere Saldıran Bizon 34 izlenme - 9 ay önce Amerika'da Yellowstone Ulusal Parkı'nda bir bizon kendisine fazla yaklaşan turistlere saldırmış. Neyse ki turistler ufak sıyrıklarla saldırıdan kurtulmuşlar.
Wax Poetic - Keyif (The Relaxed Minute) 03:50
Wax Poetic - Keyif (The Relaxed Minute) 370 izlenme - 8 yıl önce İlhan Erşah'in New York merkezli müzik projesi Wax Poetic'in Athena Gökhan ve Bizon Murat ile birlikte ortaya koydukları bir değişik çalışma. Bilgilendirmesi açısından: wax: amerikan argosunda plak anlamına gelmekteymiş. poetic: şiirsel
Can Baz (Belgesel - 2004) 01:14:49
Can Baz (Belgesel - 2004) 334 izlenme - 8 yıl önce Genç yönetmen Özay Şahin’in ilk belgesel çalışması olan ‘Can Baz’ İstanbul’da Taksim çevresinde sokak müziği yapan Siya Siyabend müzik grubu ve 16 yaşındaki sokak çocuğu Hasan'ın yaşamına odaklanıyor. Belgeselin en çarpıcı yani ise Siya Siyaben müzik grubunda yer alan iki kardeş Dede Murat ve Hemo Ahmet'in 16 yaşındaki Hasan ve diğer sokak çocuklarıyla ilişkisi. Dede Murat ve Hemo Ahmet memleketlerinden İstanbul'a üniversitede okumak için gelirler ama hayat onları sokaklarda müzik yapmaya iter. Her iki müzisyen de yönetmen Şahin’in yakın arkadaşları. Ama belgeselin en dramatik karakteri ise 16 yaşındaki tiner bağımlısı Hasan. ‘Can Baz’ belgeseli kimi noktalarda Dersim’e de dönüyor ve böylece İstanbul’daki üç gencin yaşamı daha da dramatik bir boyut kazanıyor. (açıklama alıntıdır)
Bizon Tekerle Oynuyor 00:25
Bizon Tekerle Oynuyor 74 izlenme - 4 yıl önce Bizon, kocaman traktör tekeriyle oynuyor; veya dövüşüyor...ikisinden biri.
Bizonlar Tarafından Paramparça Edilen Aslan 01:18
Bizonlar Tarafından Paramparça Edilen Aslan 244 izlenme - 8 yıl önce Avcıların işi doğada her zaman tıkır tıkır işlemez. Evrimsel süreçte avcılar kadar, avlar da beceriler edinmişlerdir. Bunlar genellikle kaçmak, güçlü vücutlar, atiklik, vs. olsa da, kimi zaman boynuzlar gibi uzuvları sayesinde avcıları alt edebilecekleri fırsatlar da edinirler. Bu videoda da bir bizon sürüsü arasında kalan aslanın başına gelenleri izleyeceğiz. İyi seyirler.
Bizonlukta Sınır Tanımamak 02:26
Bizonlukta Sınır Tanımamak 137 izlenme - 8 yıl önce Brutus'un Sezar'a, Eyşan'ın Ezel'e, Tülin'in Caner'e, Oldboy'daki çekik gözlünün Dae Su'ya yaptıklarını hiçe sayan bu videoda ihanetin, kaypaklığın en nadide örneklerinden birini göreceksiniz. Hain Kostok'a taş çıkartan malum bizona, huzurunuzda "keser döner sap döner gün gelir hesap döner" adlı türkümüzü ithaf ediyor ve esefle kınıyorum.