Hoşgeldiniz!

caner taslaman

Hadis Tartışmasında Deve Sidiği İkram Etmek - Caner Taslaman 00:53
Hadis Tartışmasında Deve Sidiği İkram Etmek - Caner Taslaman 20.966 izlenme - 5 yıl önce Müslüman ama hadis karşıtı felsefeci Caner Taslaman ve hadislerin yılmaz savunucusu Ebubekir Sifil arasında yaşanan deve sidiği hadisi tartışması sırasında Taslaman'ın daha fazla dayanamayıp ''Madem şifa, alın için!'' deyip masaya hunharca deve sidiği bırakması geceye damga vurdu.
Celal Şengör'ün Caner Taslaman'ın Hodri Meydanına Cevabı 00:35
Celal Şengör'ün Caner Taslaman'ın Hodri Meydanına Cevabı 13.292 izlenme - 5 yıl önce Öncelikle kalite için kusura bakmayın daha şu an canlı söyledi hemen çektim. Ben çok güldüm ve haklı buldum. :) Video Evrim Ağacı'nın canlı yayınındandır. Evrim Ağacı'nı da takip etmenizi öneririm "doğa"ya bilimsel bi ilginiz varsa.
Celal Şengör'e Hodri Meydan Çeken Caner Taslaman 01:03
Celal Şengör'e Hodri Meydan Çeken Caner Taslaman 5.941 izlenme - 5 yıl önce Caner Taslaman hoca, az önce Tv8 ekranlarında bir diğer değerli hocamız Celal Şengör'e buyur gel, en iyi bildiğin konu üzerinden, jeoloji üzerinden dini tartışalım dedi.
Vahye İnanmayanlar Temel Varlık Sorularını Cevaplandıramazlar - Caner Taslaman 04:53
Vahye İnanmayanlar Temel Varlık Sorularını Cevaplandıramazlar - Caner Taslaman 3.591 izlenme - 4 yıl önce Caner Taslaman, İslam dininin kitabı Kuran'ı anlamayanların insanın varoluşunu da anlayamayacağını ifade ediyor.
Nihat Genç: Bunları Kızılcık Sopasıyla Döveceksin 12:03
Nihat Genç: Bunları Kızılcık Sopasıyla Döveceksin 3.278 izlenme - 5 yıl önce Taslaman-Sifil tartışmasına Nihat Genç'in yaptığı yorum
Âyetlerin Anlamını Bükmek 05:39
Âyetlerin Anlamını Bükmek 4.192 izlenme - 6 yıl önce Dücâne Cündioğlu, Kuran çevirmenlerinin, Kuran'ın anlattıklarını sözde çağdaşlaştırmak, "Bakın, dînimizde hiç de öyle şiddet, kadın ayrımcılığı falan yok!" geyiği yapmak için yaptığı dilsel şaklabanlıkları anlatıyor. Özetle, Kuran'da "Kadını dövün!" buyruğu da var, "Kâfirlerle savaşın." buyruğu da var, "Erkekler kadınlardan üstündür." hükmü de var. İslâm barış değil teslimiyet, boyun eğme demektir.
Bir Kere De Sen Bul! - Nihat Genç 00:45
Bir Kere De Sen Bul! - Nihat Genç 3.065 izlenme - 6 yıl önce Nihat Genç, Kuran üzerinden bilim şarlatanlığı yapanlara cevap veriyor.
Allah'ı Kim Yarattı? - Caner Taslaman 05:58
Allah'ı Kim Yarattı? - Caner Taslaman 2.851 izlenme - 7 yıl önce Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünden Prof. Dr. Caner Taslaman, İnançlı/İnançsız herkesin dilinde olan "Allah'ı kim yarattı?" sorusuna cevap vermiş. Çok basit bir örnek olabilir ama ben de eklemek istedim. X programını Mehmet yazdı, peki Mehmet'i kim yazdı? demek mantık hatasıdır. Mehmeti bir programmış gibi görüyoruz yani aynı özellikte görüyoruz. Soruyu soranlar aynı bu örnekteki gibi Allah'ı bir madde gibi görüyorlar. Bu da çok ciddi bir mantık hatasını öne getiriyor. İzleyiniz efendim.
Sonradan Uydurulan Haramlar  -  Caner Taslaman 03:24
Sonradan Uydurulan Haramlar - Caner Taslaman 2.090 izlenme - 7 yıl önce Caner Taslaman hocamız katıldığı Yüksek Uçuş Derin Dalış programında sonradan uydurulan müzik ve resim haramlarını inceliyor. İzliyoruz.
Caner Taslaman, Ateist Kerem Cankoçak'a Felsefe Dersi Veriyor 26:08
Caner Taslaman, Ateist Kerem Cankoçak'a Felsefe Dersi Veriyor 1.444 izlenme - 7 yıl önce Caner Taslaman, canlı yayında fizikçi Kerem Cankoçak'ı defalarca köşeye sıkıştırdı. Daha Caner hocanın ne anlatmaya çalıştığını dahi anlamaktan aciz olan Kerem Cankoçak, pek çok kişi için o yayından sonra bitmiştir.
Caner Taslaman'ın Haberturk'ü Tuvalet Olarak Kullanması (Montajlı) 01:00
Caner Taslaman'ın Haberturk'ü Tuvalet Olarak Kullanması (Montajlı) 1.326 izlenme - 7 yıl önce Liseli fizikçi olan Caner Taslama'nın canlı yayın sırasında stüdyoyu terk edip, tuvalete gitmesi ve mikrofonun açık kaldığı fark etmemesi üzerine sifon seslerin canlı yayında yayınlanmasıyla ilgili video dün siteye düşmüştü bugün de böyle bi montaj yapılmış muş. İzleyelim. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/186006/haberturk-canli-yayininda-sifon-sesi
Cern Tartışmasında Stüdyoyu Terkeden Fizikçi 03:47
Cern Tartışmasında Stüdyoyu Terkeden Fizikçi 804 izlenme - 7 yıl önce Programda "Cern Deneyi Neyi Değiştirecek?" sorusunun cevabı aranırken din ve bilim eksenli bir tartışma neticesinde Fizikçi Bey programı terk ediyor. Karşımızdakine tahammül edip dinleme ve anlamaya çalışma erdeminde bulunduğumuz gün mutlu bir ülke olacağımızı düşünüyorum.
Cübbeli Ahmet Hoca - Felsefenin Çoğu Ahmaklıktır 05:14
Cübbeli Ahmet Hoca - Felsefenin Çoğu Ahmaklıktır 776 izlenme - 7 yıl önce Cübbeli Ahmet Hoca bir sohbeti sırasında uzay çalışmalarıyla dalga geçmiş, uzaydaki çalışmalara "Manyak manyak işler" yorumunda bulunmuştu. Kendisini eleştiren Caner Taslaman'a yanıt veren Cübbeli Ahmet Hoca, "Sen bana Cübbeli diyorsun ama ben sana Caner Bey diyorum, felsefecisin. Bir de Kuran'dan anlıyorum diye hocalık taslıyorsun, felsefeyle Kuran bir araya gelmez. Bak Caner Taslaman, bize hocalık taslama. Felsefeyi bize savunma... Felsefenin çoğu ahmaklıktır" dedi.
Buhari Hadislerine Göre Kur'an'da Eksik Vardır  -  Kur'an mı? Buhari mi? 01:05
Buhari Hadislerine Göre Kur'an'da Eksik Vardır - Kur'an mı? Buhari mi? 725 izlenme - 7 yıl önce Prof. Dr .Caner Taslaman hocamızın Buharinin hadisleri ile ilgili değerlendirmesini dinliyoruz. Vallahi ben pek bir şey anlamadım sizin görüşlerinize bırakıyorum.
Caner Taslaman - Ebu Bekir Sifil : Cuma Namazını Kur'an'da Göster? 05:48
Caner Taslaman - Ebu Bekir Sifil : Cuma Namazını Kur'an'da Göster? 320 izlenme - 4 yıl önce caner taslaman'la , ebubekir sifil'in deve sidiği konulu tartışmasının birçoğumuz izlemiştik. genelde tartışma caner taslaman'ın sifil'e verdiği komik ayarlarla geçse de (özellikle deve sidiği unutulmaz). tartışmada unutulmaz anlardan biri de caner taslaman'ın ,sifil'in cuma namazı ile ilgili sorduğu soru karşısında net cevap veremeyişiydi.
İslam'a Göre Müslüman Olmayanlar Öldürülmeli mi? 03:34
İslam'a Göre Müslüman Olmayanlar Öldürülmeli mi? 462 izlenme - 7 yıl önce İslam'a göre cihad nedir? Kimlere karşı cihad yapılır, akademisyen Caner Taslaman Kur'an ın bütünülüğü içinde bu kavramı açıklamaya çalışıyor.
Kuran'da 2 2=5 Yazsaydı 01:26
Kuran'da 2 2=5 Yazsaydı 572 izlenme - 6 yıl önce İlahiyatçıların ve ilahiyat konularıyla ilgilenen diğer kimselerin Kuran'a ilişkin dile getirdiği bin bir çeşit tevilin ve halkın din eleştirilerine gösterdiği tepkinin komik bir özeti.
İnsanlar Dini Konuda Neden Bahane Uyduruyor  - Caner Taslaman 05:13
İnsanlar Dini Konuda Neden Bahane Uyduruyor - Caner Taslaman 311 izlenme - 7 yıl önce Caner Taslaman, Emre Dorman ile birlikte TV8'de Erdem Uygan'ın sunduğu, "Yükselen Sözler" programına konuk oldu. Programda; Ramazan ayı, Oruç Tutmanın önemi, Müslüman kişinin görevleri, Kuran müslümanlığı, İnsanların sapmasının sebepleri, İnsanın acizliği, Oruç ibadetinin önemi, Allah'ın nimetleri, Tasarım delili, Ramazan ayının bize getirdikleri, Kuranla ilişkimiz nasıl olmalı, Kuranın sıfatları, Kuranın ölülerin arkasından okunması, Çoğunluk hastalığı, Kuran merkezli İslam anlayışı, dini konularda kendini kandırmanın 40 yolu, Kalp temizliği, Gıybet, Güzel huylar, iyilik tanımı, kendimizi kandırma metotları, dini reddetmenin sebepleri, dini konularda ümitsizlik, Dine yönelmenin yolları, ölümü düşünmenin faydaları konuları konuşuldu.
Güneşin Sabit Durduğunu Zanneden Ayşe Hür 03:31
Güneşin Sabit Durduğunu Zanneden Ayşe Hür 331 izlenme - 7 yıl önce Kuran'ı beğenmeyebilirsin ama böylesine iğreti yorumlar da insanı rezil ediyor bence. Sonra da ben öyle bir şey demedim diyor. Tekrar duymak isteyen videonun 00:04-00:08 saniyeleri arasını bir daha dinlesin. Böyle tartışmalarda aklı bir kenara bırakmamakta ve inatçı olmamakta fayda var.
Higss Parçacığı ve Matematiğin Evrene Uyumu - Kerem Cankoçak & Caner Taslaman 26:08
Higss Parçacığı ve Matematiğin Evrene Uyumu - Kerem Cankoçak & Caner Taslaman 346 izlenme - 7 yıl önce Kerem Cankoçak, Caner Taslaman, Erhan Gülmez, Metin Arık, Hasan Onat gibi bilgili profesörlerimiz Higgs Bozonu ve Evren ile ilgili tartışıyorlar. Caner Taslaman, Felsefi olarak Kerem Cankoçak ile biraz daha yoğun olarak karşılıklı görüş ifade ediyorlar. Kerem Cankoçak, "Evrenin Rasyonalitesi" konusunda çok takılarak konuşuyor. Video oldukça akıcı gidiyor. Egolarına hakim olamayanlar izlemeyebilir. Not: YouTube'da videonun başlığında "Ateist Kerem Cankoçaka Felsefe Dersi veriyor" yazıyordu, bu küçük düşürücü olduğu için tasvip etmeyerek bu başlığı yazdım. Hatalıysa affola.
Fizik ile Teolojiyi Harmanlayan Kerem Cankoçak'a Cevap 10:21
Fizik ile Teolojiyi Harmanlayan Kerem Cankoçak'a Cevap 216 izlenme - 7 yıl önce CERN'de de görev almış, Fizikçi Kerem Cankoçak katıldığı bir sempozyumda Bilim ile Teizm'i eleştirmeye kalkmış, fakat işin garibi tüm bu anlattıkları ne Bilimdir, ne de Felsefedir. Felsefe ancak, çok kötü bir Felsefe. Fizikçi olduğu halde, Zaman ve Mekan'ı yaratmış olan Tanrı'nın, zamandan bağımsız olduğunu düşünememiş olması oldukça kötü. Gerisini izleyelim..
Caner Taslaman'ın Celal Şengör'e Meydan Okuması 00:59
Caner Taslaman'ın Celal Şengör'e Meydan Okuması 112 izlenme - 5 yıl önce Caner Taslaman hoca, tv8 ekranlarında bir diğer değerli hocamız Celal Şengör'e buyur gel, en iyi bildiğin konu üzerinden, jeoloji üzerinden dini tartışalım dedi.