Hoşgeldiniz!

cansel özzengin

Korcan Karar'la ŞOK - Televole 03:48
Korcan Karar'la ŞOK - Televole 3.466 izlenme - 3 yıl önce Dönemin genç dimağlarında kalıcı hasarlar bırakmış, "lan bu haber gerçek mi, gerçek olmasa yayınlamazlar koskoca kanal, ya gerçek değilse" muadili cümlelerle baş başa bırakmış ve görevini hakkıyla yerine getirip; sabilerin beyninin su oranını artıran ŞOK programının televole dosyası. Bu güzide programla ilgili bir anımı da paylaşmak isterim ki; Vakti zamanında "artık televiyondan koku da alabileceğiz" diye bir haber yapıp, bu olayın dünya üzerinde bir ilk olduğunu ve kaçırmamamız gerektiğini böğüre böğüre söylemiş ve kendimle çocuk aklımı odada baş başa bırakmıştır. Tam süresini hatırlamayacağım ama ekranda bir müddet gül tutup, evet yaklaşın artık kokusu gelebilecek, aman kaçırmayın diyip. Lan zaten kimse yok evde, git kokla, kime rezil olacaksın, eğer koku geliyosa da, onlar mal olur diye düşünmeme sebep olup, domalır vaziyette televizyonun ses çıkan bölümünü koklarken ev ahalisinin içeri girip, zannedersem bi ömürlük malzeme vermemi sağlamış programdır. Hala belirli aralıklarla; hoanes, gül çıktı televizyonda, koş kokla demelerine sebep olan programdır. ŞOK'tur. Allah bildiği gibi yapsındır. Dünya tatlısıdır.
Korcan Karar' la ŞOK - Kadınların İbo Aşkı 02:29
Korcan Karar' la ŞOK - Kadınların İbo Aşkı 3.396 izlenme - 3 yıl önce Yıllardır İbrahim Tatlıses' in yanında fink atan birbirinden güzel kadınların İbo' da ne bulduğu sorusuna cevap edinmeyi kendisine görev bilen Korcan Karar' la Şok ekibi uzun süren araştırmalardan sonra yanıta ulaşıyor. Kutsal Kase' yi bulmak kadar heyecanlı geçen aramalar sonucunda kadınların İbo' da buldukları kutsal tüm açıklığıyla gözler önüne seriliyor.
Korcan Karar' la ŞOK - Ufo ile Randevu 05:30
Korcan Karar' la ŞOK - Ufo ile Randevu 3.697 izlenme - 3 yıl önce Hergün randevusuna sadık şekilde uzaylı dostların kendini ziyarete geldiğini söyleyen amatör tiyatrocu abinin Atv ekibini ayartıp Çorlu ilçesi mücavir alanı sınırları içinde balık avlar gibi ufo avına çıkmasına dair absürd-anti ciddi-rating yanlısı Türk özel televizyon kanalları anlayışına ufaktan bir dokunuş görüntülerde bahsi edilen.. Lakin Korcan Karar'ın Vietnam'da operasyona giden Rambo ruh haline ve programı sunan Cansel Özzengin'in Alpay Özalan'a "o kafasını havuzun dibine çarpmış" hissiyatına özellikle vurgu yapmamak elde değil.
Korcan Karar' la ŞOK - Perili Bakırpaşa Köşkü 04:44
Korcan Karar' la ŞOK - Perili Bakırpaşa Köşkü 2.314 izlenme - 3 yıl önce Bir döneme damgasını vurmuş, Korcan Karar ve Cansel Özzengin' in sunduğu, absürd mizahın çıtasını fersah fersah yukarılara taşıyan efsane programın Bakırköy' de yılın bir günü birkaç saniyeliğine kaybolan perili köşk efsanesini su yüzüne çıkarttıkları bölümü. Bilgilendirme: Uzun süredir bunun gibi internette olmayan ama bir döneme damgasını vurmuş kayıtları aradığımızı, bulamazsak çocuğumuzu keseceğimizi sağda solda bolca beyan ediyorduk. Geçen hafta ''nostaljik video arama kurtarma'' ekibimize gelen şok bir mesajla irkildik. Mesajı yazan ''mojosnik'' kod isimli kişi ''Şok'' programının kayıtlarının bir bölümünün ''yapacakbirseyyok'' kod isimli ekşi sözlük yazarında olduğunu ihbar ediyordu. Ekiplerimiz ivedilikle bu kişiye ulaştı ve ''çocuklarımızı keseriz'' tehditimiz karşısında elindeki kaseti dvd' ye kaydettirerek Türkiye saati ile 18:30' da İzmir Güzelyalı parkında ekip üyelerimizden Banu' ya teslim etti. Haftasonu süren montaj aşamalarından sonra ilgili bölümden 11 adet haber çıkartıldı. Hafta boyunca belli belirsiz aralıklarla hepsini ekleyeceğiz. Ayrıca son aldığımız habere göre haftaya elimize Şok' un başka bir bölümü de geçmiş olacak. O bölümün içinde ise efsanevi ''tuvaletten çıkan canavar'' haberinin olduğu söylenmekte. Yıllardır aradığımız bu kayıtları bulmamızda yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler.
Korcan Karar' la ŞOK - Jenerik ve 101. Bölüm Açılışı 02:06
Korcan Karar' la ŞOK - Jenerik ve 101. Bölüm Açılışı 1.340 izlenme - 3 yıl önce Bir döneme damgasını vurmuş, Korcan Karar ve Cansel Özzengin' in sunduğu, absürd mizahın çıtasını fersah fersah yukarılara taşıyan efsane programın jeneriği ve 101.bölüm açılışı. Biliyorum jeneriği ve 101.bölüm tanıtımı izledikten sonra beni mesaj ve mail yağmuruna tutup 101.bölümün tamamını isteyeceksiniz, üzülmeyin. Bu konuda çalışmalar devam etmektedir.
Korcan Karar' la ŞOK - Reha Muhtar 02:08
Korcan Karar' la ŞOK - Reha Muhtar 1.215 izlenme - 3 yıl önce Yılların eskitemediği nadir programlardan, bir neslin hafızasında özellikle kolpa haberleri ile yer etmiş absürd program Şok' un Atina' dan yıllarca bildirdikten sonra elde ettiği sempatiyle Türkiye' ye anchorman kavramını getiren Reha Muhtar' ın zaman içinde yaşadığı değişimin nedenlerini masaya yatırdığı haberi.... alkışlarlayaşıyorum.com - her nerede yaşadığı ve yaşatıldığı belli olmayan site
Kompela - Korcan Karar' la ŞOK - Bana Pizivink Diyo 01:33
Kompela - Korcan Karar' la ŞOK - Bana Pizivink Diyo 1.557 izlenme - 3 yıl önce Bir zamanlar Televole' nin jeneriklerinde de sık sık duyduğumuz ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen zihnimizde nasıl yer etmişse asla unutamadığımız, zamanında futbolculuğundan çok Akın Akın KOMPELA programı ile ve özellikle bir maçtan sonra mikrofonlara ''bana pizivink diyo'' repliğiyle tanıdığımız Kompela kişisinin görüntülerini arşivimize katmaktan onur duyarız.
Korcan Karar' la ŞOK - Hakan Şükür Esprileri 01:23
Korcan Karar' la ŞOK - Hakan Şükür Esprileri 962 izlenme - 3 yıl önce Hakan Şükür' ün gençlik yıllarını bilmeyen bir nesil kendisini ıggglamadan konuşan, mülayim hatta belki de ağır abi olarak tanır. Oysa Televole' nin Türk futbolunu eline geçirdiği yıllarda Hakan Şükür programın kadrolu soğuk espricisi gibi takılırdı. Torino' da top oynarken kendisini bir spikerin ''Türkiye' ye ne zaman döneceksin?'' sorusuna ''çift okey gelirse dönerim'' diyebilecek kadar geliştirmişti. Şok bu bölümünde ise literatüre ''Hakan Şükür Esprileri'' olarak geçen esprilerin aslında kendisine ait olmadığı gerçeğini yüzümüze tokat gibi vuruyor.
Korcan Karar'la ŞOK - Sadettin Teksoy 03:37
Korcan Karar'la ŞOK - Sadettin Teksoy 725 izlenme - 3 yıl önce Sadettin Teksoy'la aleni bir şekilde dalga geçit töreni düzenleyen, düzmece haber program karşıtı ŞOK, Sadettin Teksoy'un oyunlarını gün ışığına çıkarırken neli "Tacettin Keksoy"ların da olduğundan bahsediyor. Benim favorim Üzümlü Tacettin Keksoy. İki kolpa çıktı meydane, ikisi de birbirinden merdane.
Mahsun Kırmızıgül'den İnciler - Alem Buysa 01:43
Mahsun Kırmızıgül'den İnciler - Alem Buysa 719 izlenme - 3 yıl önce O anlamaz antik kuntik kelimelerden kebap, lahmacun gibi karışımları pompalayan bünyenin kalbi kabul etmez imajinasyonları. Beni böyle sev der Mahsun ağabey, mahzun bakışların getirmiş olduğu duygu yüklü ambiyans manzaraya bırakır kendini.
Korcan Karar'la ŞOK - Galatasaray 05:18
Korcan Karar'la ŞOK - Galatasaray 576 izlenme - 3 yıl önce Bir dönem aile içi psikolojimizi iner misin çıkar mısın adlı programdaki düzenek misali oynatan, "lan acaba mı?" adlı soru kalıbıyla tanışmamıza neden olan, her boş yalı gördüğümüzde Stephen King'leşip değişik teoriler üretmemize sebebiyet veren tartışmasız en dumur program Şok bizi bu seferki bölümünde türk futbolundan yola çıkarıp taçsız kral Nostradamus'un kehanetlerine kadar sürüklüyor. Sokakta sanki armut seçer gibi insan seçip, önüne gelene mikrofon uzatan Korcan Karar ve ekibi önce izleyicinin beynini bir güzel tokatlıyor, sonrasında ; fenerbahçe,trabzonspor, trabfener,spor,bahçe, galatasaray, tabi ki galatasaray, başka takım varmı ki ya cim bom, juventus, ferençvaroş, beşiktaş vs diye giden önlenemeyen spor aşkı modunda insanların attıkları çılgınlar ve klasik bir Şok finaliyle bizleri kalbimizden vuruyor... Not; Babamın bu program hakkında bana söylediği bir atasözü vardı ; "oğlum ne izliyorsun manyak mısın?"
Korcan Karar'la ŞOK - Şarküteri 04:16
Korcan Karar'la ŞOK - Şarküteri 367 izlenme - 3 yıl önce Korcan Karar'la ŞOK bizi yine delicesine bilgilendiriyor, yanlışlarımızı yüzümüze tokat gibi çarpıp sokaktaki vatandaşın da aklını alıyor. Bu haberden sonra tabelacılar köşe olmuş, daha önce şarküteriye gitmeyenler şarküteriye gitmeye başlamış, sabi sübyanlar ise n'oluyo demiştir. Utanın şarküteri sahipleri, yıllarca domuz kasaplığı yapmışsınız.Buralarda içki, kumar gibi alışverişler yapılır Cevat Abi.Haklısın Benjamin.