Hoşgeldiniz!

çay house

Suriye'ye Geri Dön! Burada Yerin Yok! 06:00
Suriye'ye Geri Dön! Burada Yerin Yok! 19.550 izlenme - 6 yıl önce Suriyeli vatandaşlara, Türkiye'de "ülkene dön" diyen birisine nasıl tepki veriliyor izliyoruz. Bu video Çay house ekibi tarafından hazırlanmıştır. Kendilerine şu adresten ulaşabilirsiniz: Çay House: https://www.facebook.com/housecay
Televizyonda Ağlatan Kaşar Hikayesi - Çay House 02:19
Televizyonda Ağlatan Kaşar Hikayesi - Çay House 6.862 izlenme - 7 yıl önce TRT Okulda yayınlanan Gençler Uçuyor programının sunucusu Ömer Ekinci'nin "Gençler Ramazan'ı nasıl yaşamalı? sorusu üzerine bir arkadaşın hikayesi son derece göz doldurucu türden.Bu güzel hikaye ile sizleri baş başa bırakıyorum.
Hollywood Dublajları İslamî Versiyon (Rahmet Olsun) - Çay House 03:29
Hollywood Dublajları İslamî Versiyon (Rahmet Olsun) - Çay House 4.584 izlenme - 6 yıl önce Hollywood dublaj modasına çok sevilen aynı zamanda hiç sevilmeyen Çay House ekibi de uymuş.
 Çay House'un Evrim Teorisini Mahvetmesi 07:57
Çay House'un Evrim Teorisini Mahvetmesi 5.594 izlenme - 7 yıl önce Efendim aslında şu başlığı yazarken house ' a ek nasıl gelecek diye bayağı bir düşündüm kendileri bu saçma sapan ismi nasıl telaffuz ediyorlar hiç bilmiyorum. İnternette rastladığım bu güzide videoda Çay House ekibinden sevgili arkadaşlar Risale-i Nur yardımıyla evrim teorisini bir güzel çürütüyorlar. Afiyet olsun. İzleyelim.
Sizce Tesettür Gerekli midir? - Çay House 03:56
Sizce Tesettür Gerekli midir? - Çay House 4.116 izlenme - 7 yıl önce Çay House ekibi Bursa'da, insanlara tesettürün gerekli olup olmadığını sormuşlar. Kimi tesettürü desteklemiş, kimi gereksiz olduğunu, kimi ise kişiye bağlı olduğunu savunmuş. Ancak Cenâb-ı Hakkın emirleri kişiye, zamana, mekana göre değişemez. Nasıl ki namaz vakti geldiğinde namazı kılmamak için araya hiçbir sebep koyamıyoruz, tesettür için de aynı şekilde hiçbir şahsi görüşümüzü veya çevre etkenlerini bahane olarak araya koymamalıyız.
Ateistlere Cevaplar 05:59
Ateistlere Cevaplar 2.502 izlenme - 6 yıl önce Soru şu:Allah adaletli ise insanları neden cehenneme gönderiyor ? tabi ki yine bir çay house klasiği videolardan. arkadaşlar inanın ama başkalarının düşüncesine karışmayın lütfen. ve saçma sapan örnekler vererek ispat yoluna gitmeniz, dini ve inançları zarar vermekte.lütfen dini, inançları düzgün şekilde aktarın.saygılar.
Ateizmi Çökerten Kısa Film 05:35
Ateizmi Çökerten Kısa Film 2.814 izlenme - 4 yıl önce Gün geçmiyor ki ateizmi çökerten yeni videolar çekilmesin. işte onlardan biri. ama tabiatı biraz hafife almış bir içerik olmuş. tabiatın yarattığı virüslerle daha başa çıkamıyoruz. her canlının popülasyonunu dengede tutuyor. insan nüfusu belli bir sayının üzerine çıktığında, yine tabiat buna müdahale edecek ve çeşitli hastalıklarla sayıyı dengeleyecektir. yani aslında tabiat karşısında çok güçsüz durumdayız ama yinede sen bilirsin.tabi birde tabiat sadece bize hizmet etmiyor,aslında kendi canlılığını sürdürmenin peşinde,o yüzden karbondioksit oksijen ve diğer gazların oranını dengede tutmaya çalışıyor, biraz çok yada azı buzul çağına girmene yada sıcaktan kavrulmana sebep olabilir, yani kısaca tabiat kendi canının derdinde, bizlere hizmet etmenin değil.
Gericilere Göre İnsan Nedir? 01:39
Gericilere Göre İnsan Nedir? 2.616 izlenme - 6 yıl önce Gericilerin hazırlamış olduğu saçma bir video. Her videoda bir ayet koymasalar olmaz.
Tesettür Kadın Sınıflarını Aynı Seviyeye Eşitler(!) 03:54
Tesettür Kadın Sınıflarını Aynı Seviyeye Eşitler(!) 3.197 izlenme - 7 yıl önce Çay House'taki kardeşlerimiz böyle bir video hazırlayıp tespit üstüne tespit sıçarak yobaz duyarlılığı kasıyorlar. Bize de izleyip ibret almak düşüyor. Sahi, milletten size ne kardeşim?
Sizce Tesettür Gerekli Midir? - Çay House 03:56
Sizce Tesettür Gerekli Midir? - Çay House 1.585 izlenme - 7 yıl önce Bursa'da, insanlara tesettürün gerekli olup olmadığını sormuşlar. Çoğu kişi gerekli demiş sonuçta Bursa yani ayrıca ne kadarını kesmiş orası meçhul. Takva life denen bir şey icat etmişler onuda videoda bulacaksınız.
Allah'ın İbadetlerimizden Çıkarı Ne? - Çay House 01:59
Allah'ın İbadetlerimizden Çıkarı Ne? - Çay House 2.013 izlenme - 7 yıl önce Allah (c.c.) Kur'an-ı Hakîm de çok defa insanlara namaz, oruç, zekat gibi ibadetleri farz kılmıştır. Ve bu farz ibadetlerin yapılmaması halinde çoğu ayette cehennem ile tehdit ediliyoruz. İyi ama bizim namaz kılmamızdan -haşa- Allah'ın bir kazancı mı var? Yoksa neden cehennem ile tehdit ediliyoruz? Tüm bu soruların cevabı videoda..
Çay House Thug Life 00:53
Çay House Thug Life 2.027 izlenme - 7 yıl önce Daha önce de birçok videosunu gördüğümüz Çay House ekibi bu defa da Thug Life modasına uymuş. İyi seyirler
Tesettür & Medeniyet - Çay House  Kinetic Typography 03:54
Tesettür & Medeniyet - Çay House Kinetic Typography 2.415 izlenme - 7 yıl önce Günümüz toplumunda tesettüre karşı olan bakış açısını, Risale-i Nur eserinden 24. Lem'a olan Tesettür Risalesinin Birinci Hikmetini ele alarak kinetic typography tarzında hazırladığımız bu video, Tesettür ayetlerinin günümüze yansıyışını ve aslında bireysel ve toplumsal ahlakı ne derece üst seviyelere çıkardığını açıkça ortaya seriyor. Uzun çalışmalar sonucu hazırlanan bu videomuzun daha fazla insana ulaşabilmesi için siz de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bir kişinin daha bu hakikatlerle tanışmasına vesile olabilirsiniz. Takipte kalın ;) Diğer Sosyal Medya Hesaplarımız: https://www.cayhouse.com.tr https://www.facebook.com/housecay https://www.twitter.com/cayhouse https://www.instagram.com/cayhouse https://www.cayhouse.tumblr.com Tesettür VS Medeniyet (Videoda geçen sözler) Tesettür Tesettür kelimesi islami bir tabir olup, insanların Kur’an’a göre mahrem bölgelerini örtmelerine denir. Kadınlar için eller ve yüz dışında, vücut hatlarını belli etmeyecek elbiseler, erkekler için ise en az göbek ile diz kapakları arasını örtmek dinimizce farzdır. Ancak günümüzde kadınlar için farz kılınmış tesettür emri, kadınların fıtratına ters, bir esaret olduğu söyleniyor, “medeniyet dışı” olarak lanse ediliyor. #TesettürÖzgürlüktür icons: designed by Freepik | www.freepik.com
Çılgın Müslümanların Yılbaşı Partisi - #NoeliKutlamıyoruz 05:41
Çılgın Müslümanların Yılbaşı Partisi - #NoeliKutlamıyoruz 1.447 izlenme - 7 yıl önce Hristiyanların kutsal günü olan 1 Ocak'ı yılbaşı olarak kutlayan İslâmi kesime mensup kişiler mizahi bir üslupla ikaz edildi. İşte 'Çay House' tarafından hazırlanan o klip...
Tosbağa vs Cami Avlusundaki Bebek - Çay House 07:57
Tosbağa vs Cami Avlusundaki Bebek - Çay House 921 izlenme - 7 yıl önce Çay House ekibi yine öğretici güzel bir video hazırlamışlar.İyi Seyirler. Ateist arkadaşların da izleyip yorum atmalarını bekliyorum.(Umarım sizlere de faydaları dokunuyordur.Yorum atın da bari anayı bacıyı karıştırmadan tartışalım) Bursa'da İslami,felsefi ve bilimsel sorulara cevaplar aradığımız Risale-i Nur derslerine sizleri de bekliyoruz İletişim: https://www.facebook.com/housecay/info
Bol Kahkahalı Beyaz Show KIvamında Çay House Sohbeti 15:17
Bol Kahkahalı Beyaz Show KIvamında Çay House Sohbeti 439 izlenme - 7 yıl önce Merhaba beyler, sitede yayınlanan videolardan sonra "Çay House" topluluğunun diğer videolarını da izledim. Muhabbetleri sarıyor, şakalar filan da yapıyorlar zihnimizdeki cemaat figüründen farklılar. İzler ve birşeyler öğrenirsiniz, biraz da gülersiniz diye yüklüyorum. İyi seyirler.
Bir Yeni Mesajınız Var - İbretlik Kısa Film 01:34
Bir Yeni Mesajınız Var - İbretlik Kısa Film 664 izlenme - 7 yıl önce Sevdiğiniz tarafından terk mi edildiniz? telefonlarınıza cevap vermiyor mu? Ondan sürekli bir mesaj mı bekliyorsunuz? Bu kısa film bu tür dünyevi zevklere gönül verenler için çekilmiş. Müslümanım deyip, dünyevi zevkler uğruna ahiretini, imanını unutanlar acaba doğru yoldalar mı? Özellikle yurdum müslüman gençlerinin ve alkislarlayasiyorum sitesi kullanıcılarının izlemesi gereken harika bir kısa film. Hayırlı seyirler..
Bad Grandpa - Çay House 10:43
Bad Grandpa - Çay House 438 izlenme - 7 yıl önce Bildğiniz gibi Çay House adlı youtube kanalı genç nurcuları temsil etmekte; bu kanalın daha önce fragmanlarla, tanıtım videolaryla duyurduğu, büyük prodüksüyonu "Namaz varsa ben yokum", içinde biraz bad grandpa esintleri içermektedir.
Gavsman - Kısa Film 04:13
Gavsman - Kısa Film 610 izlenme - 7 yıl önce Siteye daha önce de eklenen sözler köşkü videolarına güzel göndermelerde bulunan gayet güzel ve hoş bir kısa film.
En Sevdiğiniz  Ateist Olsa? - Sokak Röportajı 04:09
En Sevdiğiniz Ateist Olsa? - Sokak Röportajı 675 izlenme - 8 yıl önce En yakınınız inançsız olsa ona tepkiniz ne olurdu? arkadaşım ateist oldu ona nasıl yardımcı olabilirim? Bursa'da İslami,felsefi ve bilimsel sorulara cevaplar aradığımız Risale-i Nur derslerine sizleri de bekliyoruz İletişim: https://www.facebook.com/housecay/info Müzik: Jack in the Box (by Silent Partner) http://www.youtube.com/watch?v=DoAVwpbe3JA
Karşı Cinsle Tokalaşmak Zinadır 05:49
Karşı Cinsle Tokalaşmak Zinadır 753 izlenme - 7 yıl önce Yine gülerek ve tiksinerek izlediğimiz bir Çay House videosu daha. Bunlar ne içip çıkıyorlar kamera karşısına?
Metroda Kur'an Okuyamazsın! - Sosyal Deney 07:39
Metroda Kur'an Okuyamazsın! - Sosyal Deney 495 izlenme - 7 yıl önce Çay House ekibi metro gibi topluma açık bir ortamda Kur'an okuyan bir insana karşı gelinmesine insanların nasıl tepki verdiklerini gösteren, sosyal bir deney yapmışlar. İnsan bilmediği şeye düşmandır.
Risale-i Nur Penceresinden BBC Belgeseli 01:51
Risale-i Nur Penceresinden BBC Belgeseli 467 izlenme - 7 yıl önce Çay House artık BBC ve National Geographic belgesellerini de Risale-i Nur diline çevirmeye başladı. 2 dakikanızı ayırıp mutlaka izleyin, imanınız tazelenir.
Yok Olmak Yoktur! - Çay House 03:47
Yok Olmak Yoktur! - Çay House 296 izlenme - 7 yıl önce Bursa'da İslami, felsefi ve bilimsel sorulara cevaplar aradığımız Risale-i Nur derslerine sizleri de bekliyoruz. Yok olmak üzerine beyin açıcı bir kesit izleyelim.
Hâlâ Çay House'u Duymayan Var mı? 06:16
Hâlâ Çay House'u Duymayan Var mı? 221 izlenme - 7 yıl önce Bursa'da İslami, felsefi ve bilimsel sorulara cevaplar aradığımız Risale-i Nur derslerine sizleri de bekliyoruz İletişim: http://www.cayhouse.net/