Hoşgeldiniz!

che guevara

Natalie Cardone - Hasta Siemprr (Che Guevara) 04:59
Natalie Cardone - Hasta Siemprr (Che Guevara) 53.214 izlenme - 9 yıl önce sonsuza kadar komutan; che guevara!!!
Ernesto Che Guevara 05:09
Ernesto Che Guevara 32.562 izlenme - 10 yıl önce ernesto che guevara'nın resimlerinden oluşan slayt gösterimi
Adnan Hoca Che Guevara'nın İsminin Nereden Geldiğini Anlattı 00:59
Adnan Hoca Che Guevara'nın İsminin Nereden Geldiğini Anlattı 3.134 izlenme - 1 yıl önce Adnan Hoca gene ilginç açıklamalrıyla bugünkü programına damga vurdu.Adnan Hoca Che Guevara isminin nereden geldiğini anlatarak programının formatını şaşırdı iyice izliyoruz
Che Guevara - Bm Konuşması (1964) 06:20
Che Guevara - Bm Konuşması (1964) 1.495 izlenme - 7 ay önce Che Guevara'nın Birleşmiş Milletler oturumunda yaptığı ünlü konuşma (1964). Video kaydı bu konuşmanın sadece bir kısmını içermektedir. Ya istiklal ya ölüm..
Deniz Gezmiş Ve Diğer Yoldaşları 04:41
Deniz Gezmiş Ve Diğer Yoldaşları 25.072 izlenme - 8 yıl önce deniz gezmiş'in anısına..
Comandante  Che Guevara 04:43
Comandante Che Guevara 12.576 izlenme - 9 yıl önce comandante che guevara
Che Guevara 02:13
Che Guevara 16.836 izlenme - 11 yıl önce arkadaşlar ,sanırım kötü olmadı,, bi de siz izleyin...
Che Denen Eşkıya Gencimin Göğsünde Olamaz - İsmail Kahraman 01:19
Che Denen Eşkıya Gencimin Göğsünde Olamaz - İsmail Kahraman 3.979 izlenme - 1 yıl önce Rize’de ilk kez gerçekleştirilen Fetih Kutlaması’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gençlere kendi tarihimizin öğretilip sevdirilmesi gerektiğini belirterek, Che’nin resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini söyledi ve "Dev-lis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı." diye konuştu.
nathalie cardone comandante che guevara hasta sie 05:00
nathalie cardone comandante che guevara hasta sie 11.148 izlenme - 8 yıl önce
Che Guevara Suriye'de 00:46
Che Guevara Suriye'de 2.376 izlenme - 2 yıl önce Che Guevara'nın Suriye ziyaretini gösteren çok nadir bir kayıt..
Nathalie Cardone - Hasta Siempre 04:42
Nathalie Cardone - Hasta Siempre 6.416 izlenme - 8 yıl önce İnebolu... Karadeniz in incisi... Yeşille mavinin kucaklaştığı güzellikler diyarı. İnebolu yu görmeden Karadeniz i keşfedemezsiniz... Siz, hiç güneşin denizden doğup, denizden battığını gördünüz mü..? Yanıtınız hayır ise; İnebolu’yu görmelisiniz...
Comandante 04:17
Comandante 11.528 izlenme - 11 yıl önce Che Guevara'nin elimdeki en sevidğim resimleriyle bir movie hazırladım Umarım beğenirsiniz.
Susturulamayan Che Guevara Şarkısı 01:11
Susturulamayan Che Guevara Şarkısı 2.318 izlenme - 3 yıl önce Üniversitede öğrenciler ile polisler arasında olaylar çıkmıştır. Öğrenciler aynı anda okulun hoparlöründen Comandante Che Guevara şarkısını vermektedirler. Polisler ise buna bir son vermek isterler ancak istediklerini yapmakta biraz zorlanırlar. Böylece ortaya absürd bir durum çıkar. Film: Sıkıyönetim - 1972 Yönetmen: Costa-Gavras Film sıkıyönetim dönemindeki ve ABD'nin de içişlerine karıştığı Uruguay'daki toplumsal olayları ve buna karşı verilen tepkileri, mücadeleleri konu almaktadır. Gerçek hikayelerden esinlenilerek çekilmiştir.
Che Guevara Diyemeyen Çocuğun Dramı 00:23
Che Guevara Diyemeyen Çocuğun Dramı 3.151 izlenme - 4 yıl önce Che Guevara Diyemeyen Çocuğun Dramı
Nathalie Cardone Comandante Che Guevara Hasta Siempre 05:00
Nathalie Cardone Comandante Che Guevara Hasta Siempre 4.180 izlenme - 6 yıl önce
Hasta Siempre / Karma 08:12
Hasta Siempre / Karma 8.762 izlenme - 10 yıl önce hasta siempre che guevara
Nathalie Cardone 05:05
Nathalie Cardone 4.020 izlenme - 7 yıl önce ernesto che guevara için yapılan bir çalışma
Nathalie Cardone - Comandante Che Guevara Hasta Siempre 05:00
Nathalie Cardone - Comandante Che Guevara Hasta Siempre 2.011 izlenme - 2 yıl önce Nathalie Cardone Fransız sinema oyuncusu ve şarkıcıdır. Bir dönemin aktif devrimcilerinden de olan Cardone, maddi ve manevi iflasın eşiğinde iken "Hasta Siempre" adlı şarkıyı yeniden düzenleyerek büyük bir çıkış yapar. Keyifli dinlemeler. Senin cesaretinin güneşinin ölüme set çektiği tarihin doruklarından beri seni sevmeyi öğrendik İşte tam burada senin sevgili duruşunun duruluğu ve içtenliği komutan che guevara Gülüşündeki ışıkla baharın güneşlerini yanına alarak meltemleri yakarak geliyorsun bayrağı yükseltmek için İşte tam burada senin sevgili duruşunun duruluğu ve içtenliği komutan che guevara Senin devrim aşkın seni yeni hedeflere sürüklüyor orada senin özgürlük veren güçlü kollarına gerek var.
Che Guevara 01:24
Che Guevara 5.312 izlenme - 11 yıl önce bence güzel oldu???
iran - mohsen namjoo - che guevara 02:39
iran - mohsen namjoo - che guevara 5.241 izlenme - 8 yıl önce mohsen namjoo - che guevara (alamut1@hotmail.de)
Che'nin İnfaz Edilişi - Che 07:34
Che'nin İnfaz Edilişi - Che 1.653 izlenme - 3 yıl önce Che'nin Bolivya ordusu tarafından esir alındıktan sonra hücredeki askerle konuşmasından bir kesit ve daha sonra infazı. Che filmi, Steven Soderbergh'in yönettiği ve Benicio del Toro'nun başrolünde yer aldığı, Ernesto "Che" Guevara'yı konu alan 2008 yapımı biyografik sinema filmidir.
Adnan Oktar'dan Che Guevara'yı Mezarında Ters Döndürecek Espiri 00:59
Adnan Oktar'dan Che Guevara'yı Mezarında Ters Döndürecek Espiri 729 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar A9 televizyonunda Che Guevara'nın adının nereden geldiğini anlattı. Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar, A9 televizyonunda yaptığı sohbet programında Küba Devrimi'nin lideri Ernesto Che Guevara'nın isminin nereden geldiğini iddia ettiği bir fıkra anlattı. Adnan Oktar, Küba Devrimi'nin lideri Ernesto Che Guevara'nın adının, Guevara küçükken annesiyle şakalaşması üzerine konulduğunu iddia etti.
Che Guevara - Emperyalizm Üzerine 1965 (Türkçe Altyazı) 01:20
Che Guevara - Emperyalizm Üzerine 1965 (Türkçe Altyazı) 928 izlenme - 3 yıl önce Birkaç kez daha denedim siteye video eklemeyi ama kabul edilmedi. Bugün Che'nin 84. yaş günü olma sebebiyle belki bu defa yayınlanır. Videoyu nostalji kısmına eklememiş olmamın nedeni:Che Guevara'nın, dünyanın neresinde olursanız olun herhangi bir mücadele alanında direnişçilerin bayraklarında hala sembol olarak dalgalanmasıdır. Kendi ülkesi olmadığı halde ''nerede ezilen halk varsa ben oralıyım'' şiarıyla Bolivya'da,Küba'da ve Afrika'da gerilla mücadelerine katılmış, hepsinde başarılı olmasa da bizlere nasıl insan olunabileceğini hayatıyla göstermiştir. Son olarak iyi ki doğdun Che.
Various Artists - Comandante Che Guevara 03:29
Various Artists - Comandante Che Guevara 2.341 izlenme - 6 yıl önce
Fidel Castro'nun Türkiye'ye Gelişi 01:09
Fidel Castro'nun Türkiye'ye Gelişi 1.531 izlenme - 3 yıl önce Küba devriminin önderlerinden büyük insan ve yaşayan efsane sevgili Fidel Castro'nun 1995 yılında Türkiye'ye gelişini gösteren nostaljik haberdir. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. İyi nostaljiler.
Quilapayún - Elegia Al Che Guevara 03:05
Quilapayún - Elegia Al Che Guevara 2.363 izlenme - 8 yıl önce Quilapayún - Elegia Al Che Guevara
Neyim Var Ki Rap Ten Gayriiii 03:42
Neyim Var Ki Rap Ten Gayriiii 2.436 izlenme - 10 yıl önce
Joan Baez - Hasta Siempre 03:46
Joan Baez - Hasta Siempre 955 izlenme - 3 yıl önce 1965'te Carlos Pueblo tarafından Che Guevara'nın anısına yazılan, bir çok şarkıcı tarafından da yorumlanan efsane şarkı. Türkçe anlamı sonsuza kadar demektir. Yüzlerce kez yorumlanan efsane şarkının en iyi cover'larından biri de Joan Baez'e aittir. aprendimos a quererta desde la historica altura donde el sol de tu bravura le puso certo a la muerte aqui se queda la clara la entra nable transparencia de tu querida presencia comandante che guevara tu mano gloriosa y fuerte sobre la historia dispara cuando tu do santa clara se despierta para verta vienes quefriando la brisa con soles de primavera para plantar la bandera con la luz de tu sorrisa to amor revolucionario te conduce a nueva empresa donde esperan la firmeza de tu brazo lebertario segueremos adelante como junto a ti seguimos y co fidel te decios hasta siempre comandante
Nathalie Cardone - Hasta Siempre Comandante 04:43
Nathalie Cardone - Hasta Siempre Comandante 706 izlenme - 3 yıl önce 1965'te Carlos Pueblo tarafından yazılmış, Bueno Vista Social Club tarafından bestelenmiştir. Bir çok şarkıcı ve grubun söylediği Che Guevera'nın anısına yazılmıştır. Küba`nın Guantanamera ve Chan Chan ile birlikte en tanınmış şarkılarındandır. Türkçe anlamı sonsuza dek demektir. Yüzlerce versiyonu olan, efsane bir şarkıdır...
Che Guevara'nın Birleşmiş Milletler Konuşması 06:20
Che Guevara'nın Birleşmiş Milletler Konuşması 512 izlenme - 3 yıl önce