Hoşgeldiniz!

Cilt Kanseri Videoları İzle

Belgesel Cilt Ve Deri Kanseri 01:33
Belgesel Cilt Ve Deri Kanseri 2.563 izlenme - 8 yıl önce http://www.kanserlesavasdernegi.com
İnsanlara Güneş Kremi Hediye Eden Reklam Panosu 01:52
İnsanlara Güneş Kremi Hediye Eden Reklam Panosu 178 izlenme - 1 yıl önce Sidney'de bir firma insanların güneş ışınları dolayısıyla cilt kanserine yakalanmamaları ve tanıtım amaçlı olarak reklam panolarına güneş kremleri yerleştirdi. Ancak kremleri alabilmek için ufakta bir oyun oynamak gerekiyor.
Cilt kanserinin belirtileri nelerdir? 01:29
Cilt kanserinin belirtileri nelerdir? 146 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanserleri diğer kanser türleri gibi sinsice ilerlemez. Vücutta bulunan ve uzun süre geçmeyen yaralar cilt kanseri belirtisi olabilir. En habis kanser türü olan malin melanom kanser türünde benlerdeki değişiklere dikkat edilmeli.
Cilt kanserinden korunma yolları nelerdir ? 01:12
Cilt kanserinden korunma yolları nelerdir ? 68 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özer Arıcan cilt kanserinden korunma yolları hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nde, hastalarımızın dermatolojik muayene, tanı, tedavi ve takipleri modern bilim ışığında ve yüksek kalitede teknolojik ekipmanla sağlanmaktadır. Benlerin (nevüs), damarsal oluşumların ve deri kanserlerinin bilgisayarlı morfolojik incelenmesi ile erken tanı sağlanması ve takiplerinin uygulanmasının yanı sıra deri yama ve prick testleri , dermatolojik ve kozmetik cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır. Cilt kanserinden korunma yolları nelerdir ? Cilt kanserini biz özellikle ikiye ayırıyoruz. Meranom ve non meranom cilt kanserleri diye. Meranomlarda özellikle pigmente lezyonlardan kaynaklandığı için hastanın vücudunda aniden çıkan bir pigmente lezyon yani koyu ben tarzı lezyonlar ya da benlerin takibi ve benlerin üzerindeki yaşanabilecek değişikler çapların büyümesi, kanamanın olması, renk değişimlerinin takibi önemli. Öbür taraftan non meranomlarda ise daha çok güneş sorumlu. O da yıllar içerisinde ortaya çıkan bir tablo. Erken dönemde maruziyet güneşe çok önemli çocuk çağlarından itibaren başlayan bir tablo. O yüzden biz erken yaştan itibaren güneşten koruyucu öneriyoruz bu grup içinde. Ne kadar çok güneşten korunursak o kadar çok riski azaltmış oluruz. Tabi özellikle güneş altında çalışanlarda bu risk daha fazla. Onların daha sıkı korunmaları gerekiyor. Sadece güneşten koruyucularla değil şapka, gözlük, giysilerle de kapatarak da korunma önemli.
Mack Horton'un Hayranı, Milli Yüzücünün Hayatını Kurtardı 02:47
Mack Horton'un Hayranı, Milli Yüzücünün Hayatını Kurtardı 20 izlenme - 6 ay önce Olimpik yüzücü Mack Horton, ismi açıklanmayan dikkatli hayranı sayesinde cilt kanseri olduğunu öğrendi. Horton, hayatını kurtaran hayranına teşekkür etti.
Cilt kanseri ölümcül bir hastalık mı? 01:12
Cilt kanseri ölümcül bir hastalık mı? 56 izlenme - 2 yıl önce Üç tipi olan cilt kanserinde bazal hücreli cilt kanseri sadece bulunduğu yeri tahrip edip büyüyebilen fakat ölümcül olmayan bir kanser türü. Erken teşhisin çok önemli olduğu spinal hücreli kanser türü vücudun diğer kısımlarına da yayılabildiği için ölümcül bir kanser tipi. Malin melanom denilen kanser türü çok çabuk metastaz yaparak hastayı ölüme götürüyor.
Cilt kanseri yayılır mı? 01:03
Cilt kanseri yayılır mı? 47 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanseri yayılır. En üst tabakada bulunan bazal hücreli cilt kanseri içeri ve dışarı doğru, boyutuna göre herhangi bir organa atlamadan yayılırlar. Spinal hücreli ve melanom hücreli kanser tipi bütün organlara yayılabilir. Malin melanoma kanser tipinin en fazla yayıldığı bölge beyin ve kemik.
16 Yaşındaki Halim...(Sosyal Mesaj İçerir) 05:03
16 Yaşındaki Halim...(Sosyal Mesaj İçerir) 49 izlenme - 2 yıl önce Çağımızın en zorlu hastalıklarından olan kanserin bir türüyle ilgili bir video. Ne yazık ki gün geçtikçe ismini çevremizde daha çok duyuyoruz. Buyurun birde tecrübeli kişilerden dinleyelim.
Güneş Kremi Hediye Eden Reklam Panosu 01:52
Güneş Kremi Hediye Eden Reklam Panosu 26 izlenme - 1 yıl önce Sidney'de bir firma insanların güneş ışınları dolayısıyla cilt kanserine yakalanmamaları ve tanıtım amaçlı olarak reklam panolarına güneş kremleri yerleştirdi. Ancak kremleri alabilmek için ufakta bir oyun oynamak gerekiyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Cilt kanseri nasıl teşhis edilir? 01:20
Cilt kanseri nasıl teşhis edilir? 22 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanseri bir dermatoloji uzmanının muayenesiyle teşhis edilir. Dermatologlar çok tipik olan cilt kanserlerini gözleriyle teşhis edebilir. Bunun yanı sıra benleri kontrol ederken dermotoskopi kullanılır ve benin derinliği ve renk ayrımı yapılıp kansere dönüşüp dönüşmeyeceği hakkında net bir fikir sahibi olunabilir.
Spinal hücre cilt kanseri nedir? 01:17
Spinal hücre cilt kanseri nedir? 20 izlenme - 2 yıl önce Bazal hücreli cilt kanserinin aksine yayılabilen bir cilt kanseri olan spinal hücreli cilt kanseri vücudun ağız, burun, kulak gibi delik bölgelerinde yer tutar.
Cilt kanseri tedaviden sonra tekrar eder mi? 01:05
Cilt kanseri tedaviden sonra tekrar eder mi? 19 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanserlerinin tedaviden sonra devam etmemeleri tam bir tedavinin yapılıp yapılmamasına bağlı. Eğer tam bir kanser tedavisi yapılmış ve kanserli hücreler temizlenmişse herhangi bir yayılma ve tekrarlama söz konusu olmaz.
Cilt kanseri nasıl tedavi edilir? 01:19
Cilt kanseri nasıl tedavi edilir? 22 izlenme - 2 yıl önce Bütün cilt kanseri tedavileri eğer erken tanı konulduysa cerrahi müdahaleyle kolayca tedavi edilir. Cilt kanserinde cerrahi tedavi yapıldıktan sonra alınan parça patologlar tarafından inceleniyor ve kanserin ne kadar ilerlemiş olduğu görülüyor. Eğer cerrahi sınırları geçiyorsa ikinci bir çıkarma işlemi yapılıyor.
Benlerin cilt kanseriyle ilgisi nedir? 01:39
Benlerin cilt kanseriyle ilgisi nedir? 18 izlenme - 2 yıl önce Herkesin vücudunda bulunan benler renkleri, boyutları ve oluşum süreleri açısından kişiden kişiye farklılık gösterir. Benlerin oluşum nedeni melanin pigmentinin deri üzerinde fazla birikmesidir. Güneşten gelebilecek travmalarla çok çabuk atipi kazanabilen hücreler en habis kanserlere neden olabiliyor.
BBLin etki mekanizması nedir? Cilt kanserini engeller mi? Dr.Nüket Eroğlu 01:15
BBLin etki mekanizması nedir? Cilt kanserini engeller mi? Dr.Nüket Eroğlu 20 izlenme - 2 yıl önce Dr. Nüket Eroğlu taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.co 'da KLİNİK İLET...
Cilt kanserinin tipleri nelerdir? 01:21
Cilt kanserinin tipleri nelerdir? 16 izlenme - 2 yıl önce Hem ağırlık hem de yüzey olarak insan vücudunun en büyük organı olması nedeniyle en fazla hastalık ciltte meydana gelir. Bu nedenle cilt kanseri en fazla görülen ve çeşitliliği en çok olan kanser türlerinden. Cildin tabakalarına göre sınıflandırılan cilt kanseri bazal tabaka, spinal hücreli kanser ve habis cilt kanseri olmak üzere üçe ayrılır.
Solaryum cilt kanseri riskini artırır mı? 00:49
Solaryum cilt kanseri riskini artırır mı? 12 izlenme - 2 yıl önce Güneş ışınlarından pek farkı olmayan solaryum da cilt kanseri riskini artıran faktörlerden biri. Güneşte bulunan ultraviyole ışınlarını içeren solaryumlar birtakım kurumlardan onaylıysa sağlıklı bir şekilde kullanıldığında güneşten daha az risk taşır.
Cilt kanserinden korunmak için nelere dikkat etmek gerekir? 01:26
Cilt kanserinden korunmak için nelere dikkat etmek gerekir? 11 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanserinden korunmak için kanser olma ihtimali olan bölgeleri güneş ışınlarından korumak gerekiyor. Bunun yanında beyaz tenliler, beni olanlar ve uzun süre iyileşmeyen yarası olan kişilerin güneşten kaçınmaları gerekli. Güneş koruyucu kullanılarak güneşten korunmak mümkün.
Cilt kanserine vücudun hangi bölgelerinde daha sık rastlanır? 01:10
Cilt kanserine vücudun hangi bölgelerinde daha sık rastlanır? 9 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanseri en fazla açık bölge olmasından dolayı ellerde ve yüzde görülür. Güneş ışınlarının yanı sıra sanayileşmeyle birlikte meydana gelen sanayi atıkları açıkta kalan derinin yapısını bozup kansere neden olur.
Cilt kanserinde risk faktörleri nelerdir? 01:02
Cilt kanserinde risk faktörleri nelerdir? 8 izlenme - 2 yıl önce Travmalar cilt kanseri açısından en önemli risk faktörü. Bu travmaların en çok açık bölgelerimizde gözükmesi güneşin bu travmaların başında olduğunu gösterir. Güneşin içerdiği ultraviyole ışınlar insan derisinin hücrelerini bozup kansere hazırlar. Ayrıca bu tür kanserlerin en çok gözüktüğü yerler ayakkabının tahriş ettiği bölgeler, sutyen tokasının altı, çamaşır lastiği altı gibi mikro travmaya uğrayan yerler.
Cilt kanseri açısından kişiler kendilerini nasıl kontrol etmeli? 01:17
Cilt kanseri açısından kişiler kendilerini nasıl kontrol etmeli? 6 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanseri açısından kişiler kendilerini kontrol ederken iyileşmeyen yaralarına dikkat etmeliler. Uzun süre geçmeyen ve güneş ışınlarına maruz kalan yaralarda mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurulmalı. Bunun yanı sıra kişilerin benlerindeki değişiklikleri takip etmesi gerekiyor.
Cilt kanserinde erken teşhisin önemi nedir? 02:57
Cilt kanserinde erken teşhisin önemi nedir? 7 izlenme - 2 yıl önce Bütün kanser tiplerinde olduğu gibi cilt kanserinde de erken teşhis oldukça önemli. Yayılan kanser tipleri olmamasına rağmen bazal ve spinal hücreli kanser tiplerinde erken teşhis estetik açıdan önemli. Bunun yanı sıra melanom kanser tipi erken teşhis edilirse kanser hücreleri deriden çıkartılarak hastalık tedavi edilebilir.
Dövme yaptırmak cilt kanseri riskini artırır mı? 00:44
Dövme yaptırmak cilt kanseri riskini artırır mı? 7 izlenme - 2 yıl önce Dövme yaptırmak cilt kanseri riskini diğer fiziksel zararlardan daha fazla artırmıyor. Dövme yaptırmanın cilt kanserine neden olma olasılığı güneşe maruz kalan ciltten, travmaya maruz kalan benlerden ve atipik hücrelerden daha yüksek değil. Sağlıklı bir bölgeye, organik boyayla yapılan dövmeleri cilt kanserine neden olan faktörler arasında saymamak gerekiyor.
Güneşlenme cilt kanseri riskini artırır mı? 01:04
Güneşlenme cilt kanseri riskini artırır mı? 5 izlenme - 2 yıl önce Cilt kanserine neden olan sebeplerin başında güneş geliyor. Bu nedenle güneşten olabildiğince kaçınmak gerekiyor. Güneş bir benin şeklini veya rengini değiştirebilir. Açık bir ciltteki renk hücrelerini bozup kanser hücrelerine dönüştürebilir.