Hoşgeldiniz!

cilt kanseri

Belgesel Cilt Ve Deri Kanseri 01:33
Belgesel Cilt Ve Deri Kanseri 2.820 izlenme - 9 yıl önce http://www.kanserlesavasdernegi.com
Melanom Nedir, Belirtileri Nelerdir ? 03:04
Melanom Nedir, Belirtileri Nelerdir ? 6 izlenme - 1 hafta önce Acıbadem Bakırköy Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Çiğdem Usul Afşar; "Melanom" üzerine soruları cevaplamış.
İnsanlara Güneş Kremi Hediye Eden Reklam Panosu 01:52
İnsanlara Güneş Kremi Hediye Eden Reklam Panosu 225 izlenme - 2 yıl önce Sidney'de bir firma insanların güneş ışınları dolayısıyla cilt kanserine yakalanmamaları ve tanıtım amaçlı olarak reklam panolarına güneş kremleri yerleştirdi. Ancak kremleri alabilmek için ufakta bir oyun oynamak gerekiyor.
Cilt kanserinin belirtileri nelerdir? 01:29
Cilt kanserinin belirtileri nelerdir? 222 izlenme - 3 yıl önce Cilt kanserleri diğer kanser türleri gibi sinsice ilerlemez. Vücutta bulunan ve uzun süre geçmeyen yaralar cilt kanseri belirtisi olabilir. En habis kanser türü olan malin melanom kanser türünde benlerdeki değişiklere dikkat edilmeli.
Cilt kanserinden korunma yolları nelerdir ? 01:12
Cilt kanserinden korunma yolları nelerdir ? 107 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özer Arıcan cilt kanserinden korunma yolları hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nde, hastalarımızın dermatolojik muayene, tanı, tedavi ve takipleri modern bilim ışığında ve yüksek kalitede teknolojik ekipmanla sağlanmaktadır. Benlerin (nevüs), damarsal oluşumların ve deri kanserlerinin bilgisayarlı morfolojik incelenmesi ile erken tanı sağlanması ve takiplerinin uygulanmasının yanı sıra deri yama ve prick testleri , dermatolojik ve kozmetik cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır. Cilt kanserinden korunma yolları nelerdir ? Cilt kanserini biz özellikle ikiye ayırıyoruz. Meranom ve non meranom cilt kanserleri diye. Meranomlarda özellikle pigmente lezyonlardan kaynaklandığı için hastanın vücudunda aniden çıkan bir pigmente lezyon yani koyu ben tarzı lezyonlar ya da benlerin takibi ve benlerin üzerindeki yaşanabilecek değişikler çapların büyümesi, kanamanın olması, renk değişimlerinin takibi önemli. Öbür taraftan non meranomlarda ise daha çok güneş sorumlu. O da yıllar içerisinde ortaya çıkan bir tablo. Erken dönemde maruziyet güneşe çok önemli çocuk çağlarından itibaren başlayan bir tablo. O yüzden biz erken yaştan itibaren güneşten koruyucu öneriyoruz bu grup içinde. Ne kadar çok güneşten korunursak o kadar çok riski azaltmış oluruz. Tabi özellikle güneş altında çalışanlarda bu risk daha fazla. Onların daha sıkı korunmaları gerekiyor. Sadece güneşten koruyucularla değil şapka, gözlük, giysilerle de kapatarak da korunma önemli.
Cilt kanseri ölümcül bir hastalık mı? 01:12
Cilt kanseri ölümcül bir hastalık mı? 82 izlenme - 3 yıl önce Üç tipi olan cilt kanserinde bazal hücreli cilt kanseri sadece bulunduğu yeri tahrip edip büyüyebilen fakat ölümcül olmayan bir kanser türü. Erken teşhisin çok önemli olduğu spinal hücreli kanser türü vücudun diğer kısımlarına da yayılabildiği için ölümcül bir kanser tipi. Malin melanom denilen kanser türü çok çabuk metastaz yaparak hastayı ölüme götürüyor.
16 Yaşındaki Halim...(Sosyal Mesaj İçerir) 05:03
16 Yaşındaki Halim...(Sosyal Mesaj İçerir) 58 izlenme - 3 yıl önce Çağımızın en zorlu hastalıklarından olan kanserin bir türüyle ilgili bir video. Ne yazık ki gün geçtikçe ismini çevremizde daha çok duyuyoruz. Buyurun birde tecrübeli kişilerden dinleyelim.
Mack Horton'un Hayranı, Milli Yüzücünün Hayatını Kurtardı 02:47
Mack Horton'un Hayranı, Milli Yüzücünün Hayatını Kurtardı 24 izlenme - 1 yıl önce Olimpik yüzücü Mack Horton, ismi açıklanmayan dikkatli hayranı sayesinde cilt kanseri olduğunu öğrendi. Horton, hayatını kurtaran hayranına teşekkür etti.
BBLin etki mekanizması nedir? Cilt kanserini engeller mi? Dr.Nüket Eroğlu 01:15
BBLin etki mekanizması nedir? Cilt kanserini engeller mi? Dr.Nüket Eroğlu 28 izlenme - 3 yıl önce Dr. Nüket Eroğlu taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.co 'da KLİNİK İLET...
Melanomun Tedavisi 01:22
Melanomun Tedavisi 0 izlenme - 1 hafta önce Acıbadem Bakırköy Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Çiğdem Usul Afşar; "Melanom" üzerine soruları cevaplamış.