Hoşgeldiniz!

çin

Canlı Hayvanlı Anahtarlık - Çin 00:17
Canlı Hayvanlı Anahtarlık - Çin 1.827.486 izlenme - 9 yıl önce Çin’de ortaya çıkan “canlı anahtarlık” modası, canlılara yapılan eziyetin uç noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Hayvanlar, iki ay yaşayabilecekleri kadar sıvı besin içeren plastik muhafazalar içinde piyasaya sürülürken, hayvan hakları kuruluşları ve hayvan severler bu eziyetin sona erdirilmesi için yetkilileri derhal göreve çağırıyorlar. avaaz.org ve change.org sitelerinde devam eden kampanyalarda, şimdiden 350 bin imzaya ulaşılmış durumda. İmza kampanyası için hazırlanan metinde şu ifadelere yer veriliyor: “Yaşayan deniz canlıları küçük plastiklere hapsedilerek anahtarlık olarak satılıyor. Bu acımasız işlem derhal yasaklanmalı. Hapsedilmiş küçük balık, semender ve kaplumbağalardan oluşan bu anahtarlıklar Çin’de giderek daha fazla popüler hale geliyor. Birçok Çinli canlı anahtarlıkların şans getireceğine inanırken, hayvan koruma kuruluşları bu durumu “tam bir sömürü” olarak nitelendiriyor. Global Times gazetesinin haberine göre, Salı günü, Sihui Metro İstasyonunun önünde, 1 balık ve 9 kaplumbağa anahtarlığının satılması yalnızca 5 dakika sürdü. Üreticiler poşetlerdeki renkli suların, hayvanları besin açısından aylarca canlı tutabileceğini öne sürseler de, Uluslararası Veterinerler Birliği kurucusu Mary Peng besin yetse bile oksijenin o kadar uzun süre yetmeyeceğine dikkat çekiyor. Hayvan hakları savunucuları canlı anahtarlıklara karşı protestolarını yüksek sesle dile getirseler de, ellerinden daha fazla bir şey gelmiyor. Çünkü Çin’de var olan Vahşi Yaşamı Koruma Yasası, vahşi olmayan birçok hayvanı dışarıda bırakıyor. Kanun değişene ve tüm hayvanları koruma altına alana kadar, protestocuların yapabildiği sadece insanları bu anahtarlıkları almamaya davet etmek ve talep yetersizliği nedeniyle üretimin ortadan kalkmasını umut etmek.” Kaynak: http://www.gazetesiz.com/haber/yasam/hayvanlar-kralligi/canli-anahtarliklar-yasaklansin-73319.html
Site Çatısına Dağlı Ovalı Villa Yapmak 00:38
Site Çatısına Dağlı Ovalı Villa Yapmak 620.694 izlenme - 9 yıl önce Çin'de bir profesör! 26 katlı binasının üzerine gördüğünüz kasabayı taşımıi, 6 yıldır türlü şikayetler alıp aldırış etmiyormuş, sonunda görüntüler basına yansıyınca ebesinin hamını tersten görmüş yıkılacakmış. Aslında ne güzel de olmuşumuş lan.
Çin'de Çöpe Döktükleri Yemeği Müşteriye Verdiler 00:14
Çin'de Çöpe Döktükleri Yemeği Müşteriye Verdiler 10.214 izlenme - 7 ay önce Çin'de restoranda çalışan garsonlar, yanlışlıkla çöpe döktükleri yemeği geri toplayarak müşterilere verdiler.
Metin2 Çin Gm 06:42
Metin2 Çin Gm 198.890 izlenme - 14 yıl önce adam çoşuyor
Çin'de Matematik Öğretmeni Olmak! 00:42
Çin'de Matematik Öğretmeni Olmak! 139.627 izlenme - 7 yıl önce Geçtiğimiz günlerde, Rusya'dan bir öğretmenin dersteki görüntüleri sanal alemi kasıp kavurmuştu. Güzel öğretmene yanıt gecikmedi ve Çin'de çekilen bu görüntüler ortaya çıktı. Çinli matematik öğretmenini izliyoruz.
Çin'de Bir Kavşak 00:14
Çin'de Bir Kavşak 1.964 izlenme - 2 ay önce Çin'in Guizhou eyaletinin merkezi olan Guiyang şehrinde bulunan bu otoyol, nüfusun yoğunluğunu trafiğe yansıtmamak için en akıllı çözüm gibi görünüyor.
Çin İşi Paket Servisi 00:41
Çin İşi Paket Servisi 173.152 izlenme - 10 yıl önce Abla otomatiğe bağlamış artık nasıl bir hızı varsa şaşırmamak elde değil. Milyarca kişiyi doyurmak oldukça zor olmalı.
Çin'de Feci Asansör Kazası 01:02
Çin'de Feci Asansör Kazası 995 izlenme - 3 hafta önce Çin'in Hunan eyaletinde gerçekleşen asansör kazasında 3 kişi, 4.kattan sert bir şekilde zemine çakıldı. Yaşananlar kameraya böyle yansıdı.
Afiyetle Fare Yiyen Çinli 00:30
Afiyetle Fare Yiyen Çinli 42.551 izlenme - 5 yıl önce Çin,hayvanları ayırt etmeden yiren ülke,görüntüde bir Çinli özene bözene hazırladığı tabakta fareleribi bir güzel götürüyor
Çin İşi Paket Servisi 00:41
Çin İşi Paket Servisi 100.608 izlenme - 9 yıl önce Abla otomatiğe bağlamış artık nasıl bir hızı varsa şaşırmamak elde değil. Milyarca kişiyi doyurmak oldukça zor olmalı.
Çin'de Maden Ocağı Çöktü 00:29
Çin'de Maden Ocağı Çöktü 3.801 izlenme - 7 ay önce Çin'in Siçuan eyaletinde bir maden ocağının çökmesi sonucu beş işçi hayatını kaybetti, üç işçi ağır yaralandı.
Çin'de Binanın İçinden Geçen Tren 00:01
Çin'de Binanın İçinden Geçen Tren 2.938 izlenme - 6 ay önce Çin'de bir tren şaşırtıcı bir şekilde,19 katlı bir binanın 8. katından geçiyor. Görüntü bu nasıl bir tasarım ve mühendislik dedirtiyor.
İntihara Kalkışan Kadını Otobüs Şoförü Kurtardı 00:33
İntihara Kalkışan Kadını Otobüs Şoförü Kurtardı 10.482 izlenme - 2 yıl önce Çin'de bir köprüden aşağı atlamak isteyen kadın, o sırada yoldan geçen bir otobüs şoförü tarafından kurtarılmış.
Çin Sokak Lezzetleri (Lağım Faresi) 02:50
Çin Sokak Lezzetleri (Lağım Faresi) 43.318 izlenme - 8 yıl önce Sadece Çin'de değil, uzak doğuda genel olarak yenilen şeyler bunlar, adamlarda protein azmış zamanında ne var ne yok yemişler artık alışkanlık olmuş, alışınca güzeldir herhalde. Diye kendimizi avutsak da görüntüler bir acayip.
Çin'de Kanalizasyondan Yemek Yağı Üretilmesi 02:38
Çin'de Kanalizasyondan Yemek Yağı Üretilmesi 10.830 izlenme - 4 yıl önce Çin'de kanalizasyon artıklarından yemek yağı üretilerek restoranların kullanımı için satılmaktadır. Tercih etmek yada etmemek size kalmış...
Çin'de Yarılan Yola Araç Düştü 00:37
Çin'de Yarılan Yola Araç Düştü 725 izlenme - 2 ay önce Çin'de aşırı yağışlar nedeniyle yol yarıldı, bir aracın içine düşüş anı bir başka aracın kamerasına böyle yansıdı.
Çin'den Temizlik Görüntüleri 01:34
Çin'den Temizlik Görüntüleri 12.249 izlenme - 4 yıl önce Çin'den yayılıp dünyayı tehdit eden corona virüsün Türkiye'de de görülmesinden sonra, virüsle doğru mücadelenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.Çin'de ultra lüks otellerdeki temizlik görevlilerinin yaptığı temizlik işinin ne kadar pis ve yanlış olduğunu gözler önüne sermiş.
Sınıfta Oryantalin Dibine Vuran Çinli Kız 03:29
Sınıfta Oryantalin Dibine Vuran Çinli Kız 36.105 izlenme - 7 yıl önce Çin'de bir lisede güzel kızımız derse ara verip biraz yeteneklerini sergilemek istemiş. Arap müziğinin eşliğinde oryantal oynamış.
Çin'den Yanlışlıkla Çakma iPhone X Alan Adam 02:47
Çin'den Yanlışlıkla Çakma iPhone X Alan Adam 34.028 izlenme - 6 yıl önce İş seyahati için Çin'e giden Mücahit Yıldız piyasada tanesi altı bin liraya satılan cep telefonunu yarı fiyatına aldı. Daha doğrusu aldığını zannediyormuş. Dolandırıldığını anladığında ise artık çok geçti. Çünkü aldığı iki telefon sahte çıkmıştı. Hatta mağduriyetini haber yapan muhabiride sahte sandı.
20 Kişiyi Isırarak Seri Katil İlan Edilen Köpek 00:33
20 Kişiyi Isırarak Seri Katil İlan Edilen Köpek 18.922 izlenme - 7 yıl önce Çin'de Guizhou eyaletinde sokakta 20 kişiyi ısıran köpek, çin'de seri katil köpek olarak adlandırıldı. O köpeğin bir iki vatandaşı ısırma anları video'da yer almaktadır. En son polisi ısıran köpek öldürülerek durduruldu.
Köpeğe Tekme Atmanın Sonu! 00:23
Köpeğe Tekme Atmanın Sonu! 24.735 izlenme - 10 yıl önce Köpeğe Tekme Atmanın Sonu! 08.03.2014 günü kadirbaykal kanalına yüklediğim 'Köpeğe Tekme Atmanın Sonu!' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kadirbaykal kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kardan Dev Tavşan Yapan Çinli Çiftçi 00:38
Kardan Dev Tavşan Yapan Çinli Çiftçi 2.311 izlenme - 9 ay önce Çin'de bir çiftçi, Çin takvimine göre Tavşan Yılına girmeye günler kala kardan dev bir tavşan yapmış.
Çin'de Anaokulunda Çocuklara Verilen Travmalı Eğitim 01:15
Çin'de Anaokulunda Çocuklara Verilen Travmalı Eğitim 3.102 izlenme - 12 ay önce Çin'de bir anaokulunda kaydedildiği iddia edilen görüntülerde, çocuklara, yabancı birinden bir şey alınmaması gerektiğine dair eğitim veriliyor.
Kurbağa Serisi - Bölüm 3 02:22
Kurbağa Serisi - Bölüm 3 18.802 izlenme - 6 yıl önce bu işin görülen küçük bir tarafı... arkada dönen gavatlıgın haddi hesabı yok kürkü için harcanan hayvandan tutunda, nesli tükenmekte olan kuşun gagası için öldürülmesine kadar...bunlar zaten bildiğiniz,duydugunuz ,gördüğünüz şeyler. söyleyeceklerim bukadar sayın yargıç
Sokakta Yürüyen Kızın İç Çamaşırını Çalmak - Çin 00:36
Sokakta Yürüyen Kızın İç Çamaşırını Çalmak - Çin 16.069 izlenme - 7 yıl önce Çin'de kaydedilen görüntülerde, sokak ortasında güpegündüz genç bir kızın arkasından yaklaşan adam, eğilerek genç kızın iç çamaşırını çıkardı ve koşarak uzaklaştı. Yere düşen genç kız ne olduğunu anlayamadan; olayın şokuyla ayağa kalkarak üzerini düzeltmeye çalıştı. Çinli sapığın kadınların iç çamaşırlarını çalarak koleksiyon yaptığı öğrenildi.
Çin İşkencesi (+18 Dikkat! Zihinsel Gelişimi Zedeler!!!) 06:10
Çin İşkencesi (+18 Dikkat! Zihinsel Gelişimi Zedeler!!!) 24.050 izlenme - 8 yıl önce (+18 Gençlerin ve çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeleyecek türden yayın +18) Modern çin işkencesi de böyle olsa gerek. Ciddi bi şey değildir heralde, en azından bizim temennimiz geyik olsun diye yapılmış olması. Yok eğer ciddiyse de insanlık ayıbıdır başka bi şey değil.
Hunharca Civciv Yiyen Keçi 00:41
Hunharca Civciv Yiyen Keçi 12.859 izlenme - 6 yıl önce Çin'de bir kasa dolusu civcivi hunharca yiyen keçinin görüntüleri hayvanlar alemine dair oluşan ezberleri bozdu."
Tonlarca Çimentonun Altında Kalan İşçi 00:11
Tonlarca Çimentonun Altında Kalan İşçi 11.035 izlenme - 4 yıl önce Çin'de meydana gelen olayda bir çimento fabrikasında yaşanan iş kazası kameralara yansımış. Olayda bir işçi hayatını kaybetmiş.