Hoşgeldiniz!

çocuk istismarı

Vahdettin İnce: 13 Yaşındaki Çocuk Dini Nikahla Evlendirebilir 01:09
Vahdettin İnce: 13 Yaşındaki Çocuk Dini Nikahla Evlendirebilir 2.955 izlenme - 3 hafta önce Akpli Vahdettin İnce, dini nikahla evlendirilen 13 yaşındaki bir çocuğun da evliliğinin kabul edilebilir olduğunu savundu. İnce, "mevcut yasalara saygı duymakla birlikte İslam hukukuna göre buluğ çağına giren kız çocuklarının evlendirilebileceğini bunun çocuk istismarı olarak görülmesinin İslam'a aykırı olduğunu" dile getirdi. Programa katılan CHP Bursa milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İnce'nin çocuk tecavüzlerini savunmasına tepki gösterdi. Bunun üzerine İnce, Kayışoğlu'na "İslam'a karşı geliyorsunuz. Bunu hiç yakıştıramadım." dedi.
Çocuk İstismarı Nedir? 02:20
Çocuk İstismarı Nedir? 5.535 izlenme - 2 ay önce Hangi cemaate bağlı olduğunu bilmiyorum ki bunun da pek önemi yok ama ufacık çocukları ezbere cümlelerle televizyon ekranına çıkartıp bu şekilde sahnelemek ve kafalarını bunlarla doldurmak....
Aylin Nazlıaka: Çocukların Yüzüne Bakabilecek Misiniz? 02:48
Aylin Nazlıaka: Çocukların Yüzüne Bakabilecek Misiniz? 1.114 izlenme - 3 hafta önce Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, “Hangi yüzle sokağa çıkacaksınız? Çocukların yüzüne bakabilecek misiniz? Tarih bu kara lekeyi, bu utanç önergesini yazacaktır” dedi. Nazlıaka, TBMM’de basın düzenleyerek, çocuk cinsel istismarına yönelik verilen önergeyi eleştirdi. Nazlıaka, yanında gelen Ankara Barosu Kadın Hakları İzleme Merkezi temsilcisi Meclis'e alınmayınca açıklamasını TBMM basın kapısı önünde yaptı. Nazılaka, AK Parti'nin önergesiyle,’çocukların, tecavüzcüleriyle evlendirilmesine yönelik olarak bir nevi ortam hazırlanmış olduğunu’ söyleyerek, tacizin, tecavüzün, cinsel istismarın meşrulaştırıldığını ileri sürdü. Nazlıaka önergeyi veren milletvekillerine yönelik, “Hangi yüzle sokağa çıkacaksınız? Çocukların yüzüne bakabilecek misiniz? Tarih bu kara lekeyi, bu utanç önergesini yazacaktır. AKP iktidarı döneminde kadına şiddet yüzde bin 400 arttı. 2010-2015 yıllarında 15 ve 17 yaş arasında 142 bin 298 çocuk doğum yapmış. Bu çocuklarımız sadece erken yaşta evlenmiyor aynı zamanda erken yaşta daha kendi bedenini keşfetmeden bir başka bedene can veren annelere dönüştürülüyor” ifadelerini kullandı.
Lale Karabıyık - Karaman'daki Çocuk İstismarı Hakkındaki Konuşması 10:29
Lale Karabıyık - Karaman'daki Çocuk İstismarı Hakkındaki Konuşması 5.577 izlenme - 9 ay önce Karaman'daki Ensar Vakfı'da gerçekleşen 45 çocuğun istismarı hakkında MHP Grubu araştırma önergesi verdi. O sırada Akpli vekillerin bir çoğu meclis sıralarında değildi ve muhalefet milletvekilleri çoğunluktaydı.İlk oylamada çoğunluk sağlandı ve önerge kabul edildi. Ancak meclis başkanı durumu kabul etmedi ve daha sonra Akpli vekillerin de tekrar salona gelmesi ile yeniden salt çoğunluğu ele geçiren iktidar vekilleri yeniden yapılan oylamaya HAYIR oyu verdi. Neticede önerge Akp grubunun oyları ile reddeildi ve pedofili tecavüzcü Ensar Vakfı'na bir kez daha sahip çıktı. Dip not: Ensar vakfı ile hükümetin ne alakası var diyenler için, daha bir kaç hafta önce E.Erdoğan'ın 90 yıllık enkaz demeci(!) de Ensar Vakfı kürsülerinden gerçekleşmişti.
Bedenim Bana Aittir 05:40
Bedenim Bana Aittir 4.789 izlenme - 1 yıl önce Bugünlerde çizgi film kanallarında sürekli rastladığım, çocuk istismarına karşı çocuklarda da bir bilinç oluşturmayı hedeflediğini düşündüğüm , konuyu "iyi dokunmalar - kötü dokunmalar" temasıyla başarılı bir şekilde anlatmış , kamu spotu tadındaki paylaşım sizlerle efendim.
Davutoğlu'nun Ensar Vakfını Savunması 04:05
Davutoğlu'nun Ensar Vakfını Savunması 2.625 izlenme - 8 ay önce Üç değil, beş değil, on beş değil, tam kırk beş çocuğun, üç yıl boyunca vakıfta rahatça istismar edilmesi olayı ile ilgili olarak iktidar kanadından Ensar vakfını savunma çabaları devam ediyor. Sanki ilk aşamada soruşturmayı ret edenler kendileri değilmiş gibi de, partiler birlikte karar aldı diyor. Biz çocuklara lan desek, ertesi gün müfettişleri kapımızda bulurken, bir sapığın bu kadar rahat edebilmesinde vakfın hiç sorumluluğu yokmuş gibi konuşuyor. İlgileneceğiniz kısım 3.25'de başlıyor. Hamiş1 : Olay vakfn ilk vukuatı değil daha önce de Çorum'da benzer bir olay olmuş Hamiş 2: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/298768/akpnin-cocuk-arastirma-komisyonunu-reddetmesi
Tom'un Sırrı 05:00
Tom'un Sırrı 1.175 izlenme - 9 ay önce 19 Kasım Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önleme Günü sebebi ile hazırlanmış bir video. Çocuklarınızda ki ani davranış değişikliklerine dikkat edin.
Spotlight Filmi Taciz Olayları 03:15
Spotlight Filmi Taciz Olayları 1.369 izlenme - 8 ay önce Film ABD'deki en eski sürekli olarak kullanılan araştırmacı gazete birimi The Boston Globe'un "Spotlight" takımını konu ediniyor. Gerçek Spotlight Takımının hikayesinden uyarlanan filmde The Globe 2003 Halka Hizmet için Pulitzer Ödülünü kazanmıştı. Filmde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, John Slattery, Stanley Tucci, Brian d'Arcy James, Liev Schreiber, ve Billy Crudup gibi yıldızlar oynamaktadır.88. Akademi Ödülleri'nde 6 dalda adaylık elde eden film, bu adaylıklardan En İyi Film ve En İyi Özgün Senaryo ödüllerini kazandı. Ülkemizde de Ensar Vakfı olayıyla gündeme gelen çocuk istismarına dikkat çekmeliyiz. Üstü örtülmemesi gereken hassas bir konu.
Çocuk İstismarı Hakkında Hazırlanan Animasyon 10:00
Çocuk İstismarı Hakkında Hazırlanan Animasyon 943 izlenme - 8 ay önce Hindistan'da aile ve çocukları bilgilendirmek ve 'çocuk cinsel istismarı ihbar ve yardım hattı'nı tanıtmak için bir animasyon film hazırlamışlar.
Disney Gemisinde Çocuk Tacizi Kameralarda 00:45
Disney Gemisinde Çocuk Tacizi Kameralarda 2.101 izlenme - 4 yıl önce Disney Gemisinde Çocuk Tacizi Kameralarda Disney Gemisinde Çocuk Tacizi Kameralarda İzle,disney Gemisinde Çocuk Tacizi Kameralarda Seyret, Bedava İzle, Video...
Saadet Özkan: Ben Kahraman Değilim İnsan Olarak Görevimi Yaptım 00:39
Saadet Özkan: Ben Kahraman Değilim İnsan Olarak Görevimi Yaptım 0 izlenme - 11 saat önce Haftaiçi her akşam teve2 ekranlarında yayınlanan ve Armağan Çağlayan'ın sunduğu "Hepsi Bugün Oldu" programına katılan Saadet Özkan, savcılıkla kendisinin ve çocukların görüşmesini anlattı. İzmir, Menderes'te ilkokul öğrencisi 6 kız çocuğuna yapılan tacizi ortaya çıkaran Özkan, "Ben kahraman değilim, ben bir insan olarak görevimi yaptım. Vicdanımın sesini dinledim. Çocukları yaşadıkları o kötü durumdan kurtardım" dedi.
Sokak Röportajı - Çocuk İstismarı - İdam Gelmeli mi? 05:55
Sokak Röportajı - Çocuk İstismarı - İdam Gelmeli mi? 611 izlenme - 1 yıl önce Sokak Röporajlarında halka çocuk istismarı için idam gelmeli mi diye sorulmuş, cevaplar farklı. Proje tasarım ve uygulama: Ömer Taşlı - Enes Çağlar
Sokak Çocukları İstismarına Hayır  Video 03:45
Sokak Çocukları İstismarına Hayır Video 2.110 izlenme - 6 yıl önce sokak çocukları istismarına hayır video klip söz - müzik gökhan şen
İspanya da Alkışlanacak Çocuk İstismarı Önleme Ströeri 01:09
İspanya da Alkışlanacak Çocuk İstismarı Önleme Ströeri 436 izlenme - 2 yıl önce Çocuk istismarını önlemek adına dahiyane bir fikir bulmuşlar. Yolda yürürken bir reklam ströerine denk geliyorsunuz. Eli yüzü düzgün şirin bir çocuk resmi var ve üstünde "Çocuk istismarı bazen sadece bunun acısını yaşayan çocuğa görülebilir" yazıyor. Ama gerçek şu ki boyu 1.35 ve altında olanlar , yani çocuklar bu resmi dayak yemiş, ağzı burnu kanamış bir çocuk resmi olarak görüyor. Ve yine onların görebileceği şekilde şöyle yazıyor : "Eğer biri sizi incitiyorsa, bizi ara, sana yardım edelim 116 111".
Sosyal Medyanın Zararları (Sosyal Deney) 07:00
Sosyal Medyanın Zararları (Sosyal Deney) 439 izlenme - 1 yıl önce Deneyi yapanlar Facebook'tan sahte bir hesap açarak 12-13 yaşlarında kızlarla iletişime geçiyorlar, bir müddet konuştuktan sonra işi ilerleterek buluşmak için anlaşıyorlar. Bir çok kız yabancı olmalarına rağmen ses çıkarmadan ailesinden gizli sakıncalı işlere kalkışıyor. Deney sonunda kızlara unutamayacakları bir ders veriyorlar. Çevrenizde yaşı küçük kardeşiniz, akrabanız veya tanıdığınız var ise lütfen yabancılar ve çocuk istismarcıları hakkında biliçlendiriniz.
Cinsel İstismar Nedir? 01:33
Cinsel İstismar Nedir? 12 izlenme - 2 hafta önce Cinsel istismar, bir yetişkinin çocuğu kendi cinsel doyumu için ikna ederek ya da zorla kullanmasıdır. Cinsel istismarda rıza ya da çocuğun istemesi diye bir şey yoktur. Cinsel istismar en çok kızların başına geliyor. Fakat yapılan araştırmalarda, erkeklerin cinsel istismarlarının bildirilme oranının Türkiye’de çok düşük olduğu görülüyor. Daha çok kız çocuklarının cinsel istismarının bildirilmesi nedeniyle en çok kız çocukları cinsel istismara uğruyormuş gibi görünüyor. Fakat erkek çocuklarının da cinsel istismara uğradığı bilinen bir gerçek. Cinsel istismar, temas içeren ve temas içermeyen cinsel istismarlar olarak ikiye ayrılıyor. Temas içeren cinsel istismarda sürtünme yoluyla cinsel ilişki ya da anal seks, oral seks gibi cinsel ilişki türlerinden bahsedilebilir. Çocuk pornografisi, çocuğun teşhiri, röntgenciliği ya da çocuğa sözel olarak imalarda bulunmak temas içermeyen cinsel istismarlardır. Sözel taciz yoluyla çocuğu cinsel doyum için kullanma da temas içermeyen cinsel istismar türüdür.
(K565) Tecavüz, Çocuk İstismarı ve Cinayetler Neden Arttı? - Üstad Kadir Mısıroğlu 06:22
(K565) Tecavüz, Çocuk İstismarı ve Cinayetler Neden Arttı? - Üstad Kadir Mısıroğlu 175 izlenme - 8 ay önce (K565) Tecavüz, Çocuk İstismarı ve Cinayetler Neden Arttı? - Üstad Kadir Mısıroğlu
İstismar Nedir İstismar Türleri Nelerdir? 00:31
İstismar Nedir İstismar Türleri Nelerdir? 8 izlenme - 2 hafta önce İstismar, Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre, bir yetişkinin çocuklara bilerek ya da bilmeyerek yaptığı, onun fiziksel ya da psiko sosyal gelişimini geriletici hareketlerin bütünüdür. İstismarı; fiziksel, cinsel, ekonomik, duygusal istismar ve ihmal olarak beş kategoride değerlendirebiliriz.
Blogger anneler çocuklarının mahremiyetini mi çiğniyor? 02:48
Blogger anneler çocuklarının mahremiyetini mi çiğniyor? 266 izlenme - 2 yıl önce Çocuğunuza blog açmak, onu reklama çıkarmakla hangi benzerliği taşıyor? Bu konuda ne kadar düşünüyor, ne sıklıkla yayın yapıyorsunuz? uzman pedagog Belgin Temur, Alternatif Anne programında blogger anneleri düşünmeye davet ediyor.
Cinsel İstismar Gören Çocuk Ailesine Söyler Mi? 00:53
Cinsel İstismar Gören Çocuk Ailesine Söyler Mi? 7 izlenme - 2 hafta önce Cinsel istismara uğrayan çocuklardan bazıları bunu aileleriyle paylaşırken bazıları da paylaşmamayı tercih ediyor. Paylaşmamanın nedeni aile ile ilişkilerinin kopuk olmasıdır. Çocuk yaşadığı şeyden dolayı kendisinin cezalandırılacağından korkabilir ve bu yüzden bunu ailesi ile paylaşmayabilir. Ya da çocuk yaşadığı suçluluk duygusu ile “bu benim başıma geldiyse nedeni benim” gibi düşünmesine neden olur ve bu durum ailesi ile paylaşmasına engel olabilir. Bunu önlemek için ailenin yapacağı en önemli şey, aile ilişkilerini kuvvetlendirmektir. Böylece çocuğunuzun başına herhangi bir olumsuz olay geldiği zaman bundan daha kolay haberdar olabilirsiniz.
Yanlış Bir Karar (Çocuk Güvenliği) Kısa Film 07:42
Yanlış Bir Karar (Çocuk Güvenliği) Kısa Film 544 izlenme - 3 yıl önce Yanlış Bir Karar (Çocuk Güvenliği) Kısa Film Çocuk Güvenliğini anlatan güzel bir film One Decision (Child Safety Film - Vehicular Heatstroke)
Ankara'da İlkokul Öğrencisi Olmak - Dilara 03:27
Ankara'da İlkokul Öğrencisi Olmak - Dilara 196 izlenme - 2 yıl önce Efendim, başlıkta öyle dedim ama buralar Ankara mı tam emin değilim fakat emin olduğum şey bu videoda bir Ankaralının parmağının olduğu. Bu videoyu çeken arkadaşı köylü taşlamış sen bizim bebeleri artis mi yapacan diye , öylede bişey varmış.
razı mısın? 01:01
razı mısın? 449 izlenme - 5 yıl önce çocuk istismarına onay veren bir yargı'ya karşı durmak için sen de paylaş sen de şu sorunun cevabını ver "razı mısın?"hiç benimkini izlediniz mi? www.facebook.com/vebizz
Çocuk İstismarı - Rızası Yoktur 01:47
Çocuk İstismarı - Rızası Yoktur 4 izlenme - 3 hafta önce Türkiye'de her 3 çocuktan biri cinsel istismara maruz kalmakta, üstelik istismar u oranında çocuğun veya ailenin tanıdığı biri tarafından gerçekleştirilmektedir.
Çocuk Cinsel İstismardan Nasıl Korunur? 02:19
Çocuk Cinsel İstismardan Nasıl Korunur? 4 izlenme - 3 hafta önce Bu çok önemli bir konu. Bununla ilgili hem toplumsal hem de bireysel olarak önlemler almak mümkün. Toplumsal önlemler için; bilgilendirme çalışmaları, seminerler, sempozyumlarla halkın bilgilendirilmesi, anne babaların eğitilmesi çok önemli. Bireysel olarak alacağımız önlemler ise, öncelikle çocuğa çok iyi bir cinsel eğitim verilmesi gerekiyor. Cinsel eğitimin sadece bir kere verilip daha sonra hiç konuşulmayan bir eğitim olmaması gerekiyor. Yaşına, gelişimine uygun bir şekilde sürekli tekrarlanan cinsel eğitimlerle çocuğu cinsel açıdan eğitmek çok önemli. Çocuğu cinsel istismardan korumak için genellikle yapılan en büyük hataların başında çocuğu korkutmak geliyor. Çocuğu korkutmak yerine ona doğru ve düzenli cinsel bilgi vererek, zaten onun kendisini cinsel istismara karşı koruması konusunda önlem almış oluruz. Çocuğa verilecek cinsel eğitimde üzerinde durulması gereken en önemli nokta ise “mahremiyet” eğitimidir. Çocuğa mahremiyet eğitimini verirken, ona mahrem bölgelerini göstermek ama bu konuda örnek olmak da çok önemli. Toplumda sıklıkla gördüğümüz en önemli yanlışlardan biri de çocuğu dudağından öpmek. Bu davranışla çocuğun dudağından öpülmesini normalleştiririz, bu da dışarıdan herhangi biri çocuğu dudağından öptüğünde, bunu bir istismar olarak değil bir sevgi gösterisi olarak algılamasına neden olur ve çocuğu tehlikelere daha da açık hale getirir. Bununla beraber eş ilişkilerinde de mahremiyete önem verilmeli. Çocuğun yanında anne ve babanın fazla cinsel temasta bulunması, yine çocuğun bu davranışları normalleştirmesine neden oluyor. Cinsel eğitimi çocuğa verirken ilk olarak çocuğun yaşına uygun ve onun istediği bilgileri vermeliyiz. Bu bilgileri çocuğa utanmadan, sıkılmadan vermek gerekir, bunun normal bir bilgi olduğunu çocuğa anlatmak cinsel eğitimde çok önemli.
Çocuklarda Cinsel İstismar ve Cinsel Taciz 17:08
Çocuklarda Cinsel İstismar ve Cinsel Taciz 161 izlenme - 2 yıl önce Psk. Şahin UÇAR "Çocuklarda Cinsel İstismar ve Cinsel Taciz" nedir, nasıl önlanmelidir, anne babalar neler yapmalıdır, çocuklara cinsel bilgi nasıl verilmelidir... http://www.bursaailedanismanligi.org http://www.bursapsikolog.org
İstismara Uğrayan Çocuklar Nasıl Davranır? 01:36
İstismara Uğrayan Çocuklar Nasıl Davranır? 3 izlenme - 3 hafta önce Cinsel istismara maruz kalan çocuklarda ilk önce uyku problemlerine rastlanıyor. Bu çocuklarda, uykuya dalmada zorlanma ya da kabuslar görerek uyanma çok sık gözlenen davranışlardır. Bunun yanı sıra özellikle erkeklerde şiddet ve saldırganlık eğilimi, kızlarda ise içe kapanma, daha duygusallaşma ve yalnızlaşma eğilimi görülür. Cinsel istismara uğramış çocukların oyunlarında daha çok cinsellik temaları görülüyor. Ya da çizdikleri resimlerde bu temalara rastlamak mümkün. Bunun yanı sıra cinsellikle ilgili fazla soru sorma, cinsel organlara merakın artması, sıklıkla ve sürekli olarak yapılan mastürbasyon davranışları, çocuğun cinsel gelişimini sekteye uğratan bir davranışa maruz kaldığını bizlere gösteriyor. Bunlara ek olarak anneye aşırı bağlanma, madde kullanımına yönelme, gerileme davranışları dediğimiz parmak emme, alt ıslatma gibi davranışlar, cinsel istismara uğramış çocuklarda görülen davranışlardır. Gerileme davranışlarının altında, çocuğun tekrar bebeklik dönemine geri dönüp kendini korumaya alma içgüdüsü yatıyor.
Çocuklarda Cinsel İstismar ve Cinsel Tacizi Önlemek 18:58
Çocuklarda Cinsel İstismar ve Cinsel Tacizi Önlemek 101 izlenme - 2 yıl önce Psk. Şahin UÇAR "Çocuklarda Cinsel İstismar ve Cinsel Taciz" nedir, nasıl önlanmelidir, anne babalar neler yapmalıdır, çocuklara cinsel bilgi nasıl verilmelidir... http://www.bursaailedanismanligi.org http://www.bursapsikolog.org
Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan Karaman'daki Çocuk İstismarına İlk Yorum: Aşağılık Mahluk 02:35
Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan Karaman'daki Çocuk İstismarına İlk Yorum: Aşağılık Mahluk 32 izlenme - 8 ay önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'yi sarsan Karaman'daki çocuk istismarı davasıyla ilgili "Bu şahıs bir daha gün yüzü göremeyecek. Aşağılık mahluk." dedi.
Çocuk İstismarı İçin Komisyona AKP Hayır Dedi 00:59
Çocuk İstismarı İçin Komisyona AKP Hayır Dedi 20 izlenme - 9 ay önce Çocuk istismarını engelleme komisyonu önerisi AKP oyları ile reddedildi. ‘Çocuk istismarını engelleme komisyonu’ önerisi biraz önce yapılan oylamada AKP oyları ile reddedildi. Tüm muhalefetin evet oyuna rağmen AKP’li vekiller hayır oyu kullandı.