Hoşgeldiniz!

Deprem

Malatya'da Bir Eczanenin Güvenlik Kamerasına Yansıyan Deprem Anı 01:28
Malatya'da Bir Eczanenin Güvenlik Kamerasına Yansıyan Deprem Anı 1.869.520 izlenme - 1 yıl önce 6 Şubat 2023 pazartesi sabahı saat 4.17 de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.4 şiddetindeki depremde Malatya'daki bir eczanenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri izliyoruz.
Enkazdan Ağzında Sigara ile Çıkan Adam 01:29
Enkazdan Ağzında Sigara ile Çıkan Adam 1.216.738 izlenme - 1 yıl önce Adıyaman'da deprem sonrası kurtarma çalışmaları devam ederken. Enkazdan çıkarılan bir vatandaş ağzındaki sigaradan zor vazgeçmiş.
Kahramanmaraş'ta Deprem Anı 00:15
Kahramanmaraş'ta Deprem Anı 932.657 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Gaziantep, Sivas, Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Samsun, Trabzon başta olmak üzere birçok ilde hissedildi. Çok sayıda ölü ve yaralı var.
Depremin En Dikkat Çeken Görüntüsü Ortaya Çıktı 01:35
Depremin En Dikkat Çeken Görüntüsü Ortaya Çıktı 1.360.344 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş’ta meydana gelen ilk depremin görüntüleri Şairler Tepesi’nden güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem anında şehirde peş peşe görülen parlamalar dikkat çekti. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle 10 ilde 35 binden fazla insan hayatını kaybetti, 105 binden fazla kişi de yaralandı. Depremin merkezi Kahramanmaraş’ta şehir merkezini hakim noktada gören Şairler Tepesi olarak bilinen Ağır Dağı’ndaki teras kafeye ait güvenlik kamerası depremin en çok dikkat çeken görüntülerini kaydetti. Peş peşe ışık parlamaları görüntülere böyle yansıdı. Depremim şiddetini gösteren görüntülerde gökyüzünün aydınlanmasının ardından elektrik kesintisiyle şehrin karanlığa gömüldüğü anlar da yer alıyor.
Denizin Altında Deprem Anı 00:43
Denizin Altında Deprem Anı 784.404 izlenme - 10 ay önce Deprem sırasında dalga hareketleri veya deniz altı kaymaları nedeniyle denizde türbülans yaşanabilir. Bu nedenle, güvenli bir bölgeye ulaşana kadar deniz trafiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Deprem sonrası olası tsunami tehlikesine karşı uyarıları takip edip ve bölgeyi terk etmek gerekiyorsa bunu hemen yapmalıyız.
Depremin Şiddetinin Yeni Görüntüleri 00:59
Depremin Şiddetinin Yeni Görüntüleri 919.302 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremin şiddeti Adıyaman’ın Kahta ilçesinde güvenlik kameralarına yansıdı. Adıyaman’da binlerce yapının yıkılmasına ve hasar görmesine neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde depremin şiddeti güvelik kameralarına yansıdı. Yaşanan depremin şiddetini gösteren yeni görüntüler otaya çıktı. Adıyaman’ın Kahta ilçesi Çobanbey Mahallesinde bir inşaatın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, deprem anında önce sarsıntı oluyor ve ilçenin ışıkları sönüyor. Gökyüzünde ışık patlaması meydana geliyor. Deprem esnasında sarsıntının ne kadar büyük olduğu açıkça kameralara yansıyor.
Depremde Binaların Ardı Ardına Yıkıldığı Görüntüler Ortaya Çıktı 02:24
Depremde Binaların Ardı Ardına Yıkıldığı Görüntüler Ortaya Çıktı 661.152 izlenme - 1 yıl önce Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen asrın felaketinde Malatya’daki binaların yıkıldığı anlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan ve bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği Malatya’da depremin yeni görüntüleri dehşete düşürdü. Görüntülerde, binaların ardı sıra yıkıldığı görülüyor. Kentin üç farklı noktasındaki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde şiddetli sarsıntı sonrası kabloların kıvılcım çıkartması, park halindeki araçların sallanması ve binaların ardı sıra yıkıldığı anlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Öte yandan görüntülerde, bir vatandaşın şiddetli depremden dolayı yürüyemediği ve emekleyerek ilerlediği görüldü.
Deprem Malatya’da Dağları Yerinde Oynattı 01:21
Deprem Malatya’da Dağları Yerinde Oynattı 723.401 izlenme - 12 ay önce Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen Malatya’nın Akçadağ ilçesinde dağlardan kopan dev kaya parçaları yollara savruldu. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremler, Malatya’da büyük hasara neden olurken, dağları da yerinde oynattı. Akçadağ ilçesi Levent Mahallesi’nde depremlerin meydana getirdiği şiddet dağları yerinden oynattı. Depremin şiddetiyle yerinde kopan dev kaya parçaları yollara savruldu. Yaklaşık 200 metrelik bir alana savrulan irili ufaklı tonlarca ağırlıktaki kayalar depremin yıkıcı etkisini ise bir kez daha gözler önüne serdi.
Deprem Anı Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 00:13
Deprem Anı Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 399.319 izlenme - 12 ay önce Merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 69 kişide yaralandı.
Hatay Depremi Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 00:43
Hatay Depremi Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 562.859 izlenme - 1 yıl önce Hatay’da yaşanan 6.4’lük deprem bir çatı katında bulunan güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. O anlarda leğende bulunan su sallantı ile döküldü. Hatay’da 3 kişinin hayatını kaybettiği, 213 kişinin yaralandığı 6.4 büyüklüğündeki deprem birçok ilde şiddetli hissedildi. İskenderun ilçesinde bir binanın teras katında bulunan güvenlik kamerasına deprem anı saniye saniye yansıdı. Deprem ile birlikte leğendeki suyun sağa sola giderek dökülmesi depremin şiddetini gözler önüne serdi. Öte yandan Payas ilçesi sahilinde denizde depremin hafif hissedildiği anlar da güvenlik kamerasına yansıdı.
Malatya'da Deprem Anı Güvenlik Kamerasında 00:34
Malatya'da Deprem Anı Güvenlik Kamerasında 393.000 izlenme - 12 ay önce Malatya'da ilk bilgilere göre 22 ağır hasarlı binanın yıkımına neden olan 5.6'lık deprem anları, güvenlik kameralarına da yansıdı.
Binaların Çatlaması Çökmesi Kamerada 00:26
Binaların Çatlaması Çökmesi Kamerada 521.059 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci depremin merkezi Elbistan’a ait cep telefonu kamerasına yansıyan yeni görüntüler ortaya çıktı. Daha öncede farklı noktalardan kaydedilen depremin yeni görüntülerinde de korku dolu anlar ile binaların çökmesi yer aldı. Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran depreminde 17’inci gününe girildi. Deprem bölgesinde sahada enkaz kaldırma, ve yaraların sarılması için çalışmalar sürerken 7.6’lık ikinci depremin yaşandığı Elbistan’dan bugün yeni görüntüler ortaya çıktı. İkinci depremin merkezi Elbistan Esentepe Mahallesi Söğütlü caddesinde bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüler de, binaların çatlama anları, bir binanın yıkılması ve korku dolu anlar yer aldı. Görüntülerde mahallenin arka taraflarında çöken binaların oluşturduğu toz bulutu da yer aldı.
Fay Hattı Üzerine Yapılan Milyonluk Ev Kağıt Gibi Dağıldı 02:46
Fay Hattı Üzerine Yapılan Milyonluk Ev Kağıt Gibi Dağıldı 675.255 izlenme - 12 ay önce Malatya’da fay hattı üzerine yapıldığı ortaya çıkan iki katlı milyonluk ev depremde kağıt gibi dağıldı. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ila 7,6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu Malatya’nın Akçadağ ilçesinde fay hattı üzerine yapıldığı ortaya çıkan iki katlı milyonluk ev kağıt gibi dağıldı. Akçadağ ilçesine bağlı Başpınar Mahallesi Dikendede mevkiinde ailesiyle birlikte yaşayan 39 yaşındaki Soner Menge’ye ait yapımı bu yıl tamamlanan iki katlı milyonluk ev ile taştan yapılan havuz, Kahramanmaraş merkezli depremlerde kağıt gibi dağılarak kullanılmaz hale geldi. “İki yıllık emeğimiz yerle bir oldu” Depreme ailesiyle birlikte yapımı yeni tamamlanan evinde yakalandıklarını aktaran Menge, "Depremde iki yıllık emeklerimiz tamamen yerle bir oldu. Diğer evimiz ise tamamen harabe. Sanırım fay hattı üzerine evimizi inşa etmişiz. Bu yüzdende şuan evimiz kullanılamayacak halde. Bu evi yaklaşık iki yılda tamamladık eşyalarımız her şeyimiz emeklerimiz yerle bir oldu.Depremin korkusunu hala yaşıyoruz" diye konuştu
Charmquell Enkaz Altından Yardım Videosu Paylaştı 00:22
Charmquell Enkaz Altından Yardım Videosu Paylaştı 392.165 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Enkaz altında kalan vatandaşlar sesini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor.
Enkazlar Kaldırıldıktan Sonra Hatay Antakya'nın Görüntüsü 00:15
Enkazlar Kaldırıldıktan Sonra Hatay Antakya'nın Görüntüsü 308.046 izlenme - 11 ay önce Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve ağır yıkımın yaşandığı Hatay Antakya'da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. İlçenin son hali havadan görüntülendi.
Bolu'da Depremin Şiddeti Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 00:14
Bolu'da Depremin Şiddeti Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 276.195 izlenme - 11 ay önce Bolu'da şiddetli bir şekilde hissedilen depremin şiddeti en net olarak bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.
Adana’da Deprem Güvenlik Kameralarına Böyle Yansıdı 00:55
Adana’da Deprem Güvenlik Kameralarına Böyle Yansıdı 320.413 izlenme - 12 ay önce Adana’da dün gece 4 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle yaşanan kısa süreli panik güvenlik kameralarına da yansıdı. AFAD’dan alınan bilgiye göre, dün saat 22.35’te merkez üssü Adana’nın Yüreğir ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin yaklaşık 7 kilometre altında meydana gelen deprem, şehir merkezi, çevre ilçeler ve Mersin’den de hafif hissedildi. Depremi hissedenler panikle kendilerini sokağa attı. O anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.
Depremin Şiddeti Kayseri'de Böyle Hissedildi 02:01
Depremin Şiddeti Kayseri'de Böyle Hissedildi 350.010 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremin hissedildiği Kayseri’de, o anlara ait görüntüler ortaya çıktı. 6 Şubat tarihinde Elbistan’da meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki deprem, Kayseri’de de şiddetli bir şekilde hissedildi. Deprem anında İstasyon Caddesi üzerinde Sümer Köprüsü’nde bulunan kameraya kaydedilen görüntülerde köprü şiddetli bir şekilde sallanırken, köprü altında kalan araç sürücülerinin araçlarını güvenli bölgeye aldığı görülüyor. Ayrıca yaya vatandaşların da panikle kaçıştığı gözlemlenirken, köprünün şiddetli şekilde savrulması da yaşanan depremin ne kadar şiddetli hissedildiğini gözler önüne seriyor.
Deprem Bölgesinde Yağmacıları Askerler Yakaladı 01:18
Deprem Bölgesinde Yağmacıları Askerler Yakaladı 343.485 izlenme - 1 yıl önce Türkiye 10 ilimizi yerle bir eden deprem fırtınasında bir yandan kayıplarına ağlayıp diğer yandan yaralarını sarmaya çalışırken, asrın felaketini fırsat bilen hırsız ve yağmacılar iş başında.
Malatya’da Rezidansın Çökme Anı Kamerada 00:27
Malatya’da Rezidansın Çökme Anı Kamerada 494.897 izlenme - 12 ay önce Malatya’da rezidansın depremde çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı. 6 Şubat günü saat 04.17’de yaşanan 7,7 büyüklüğündeki depremde Malatya’da birçok kişinin öldüğü The Garden Rezidans’ın çökme anına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkarslan’ın da hayatını kaybettiği rezidansın ilk depremde yerle bir olduğu anlar, karşı tarafta bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem sırasında ağır hasar alan ve 04.20 sıralarında çöktüğü görülen binada Yeni Malatyaspor’lu kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan ile birçok kişinin cansız bedenine günler sonra ulaşılırken, rezidans enkazından birçok kişi de canlı olarak çıkarılmıştı.
Hatay’da Deprem Dehşetinin Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı 00:36
Hatay’da Deprem Dehşetinin Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı 352.821 izlenme - 1 yıl önce Hatay’da yaşanan ilk depremin dehşetini gözler önüne seren yeni görüntüleri otaya çıktı. Güvenlik kamera görüntülerinde deprem anında gökyüzü bir anda aydınlanıyor ve büyük panik yaşanıyor. 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’ın da içerisinde bulunduğu 11 ilde büyük yıkıma yol açtı. Hatay’da depreme ilişkin yeni görüntüler de ortaya çıktı. Güvenlik kamera görüntüleri dehşetin boyutunu gözler önüne serdi. Bir akaryakıt istasyonu kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde sarsıntının ardından gökyüzü bir anda aydınlanıyor. İstasyon çalışanları deprem sırasında büyük panik yaşıyor.
Deprem Esnasında Yıkılan Binalar Kamera Kayıtlarında 04:54
Deprem Esnasında Yıkılan Binalar Kamera Kayıtlarında 280.099 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş merkezli büyük depremler sırasında yıkılan binaların görüntüsü anbean kaydedildi. Yüksek katlı binalar depremin ardından yerle bir olurken, sokak kameralarına yansıyan görüntülerde ise panik anları kayda geçti. Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem 10 şehirde hayatı durma noktasına getirdi. 35 binden fazla insan hayatını kaybederken, deprem esnasında binalar yıkıldığında vatandaşlar kayıttaydı. Yönetmeliklere uygun yapılmayan binalar yerle bir olurken, öğle saatlerindeki ikinci depremde insanlar dışarıda olduğu için sokaktaki kaçışma da kayıt altındaydı. Bir fabrikada ise iplik bobinleri savruldu. Çalışanlar ise besmele çekmeyi ihmal etmedi. Fabrikada ciddi bir hasar meydana gelmedi. Öte yandan, sokak kameralarındaki kayıtlarda ise cihazlar sağa sola savruldu. Bu görüntüler ise depremin büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.
İkinci Büyük Deprem Araç Kamerasına Böyle Yansıdı 00:16
İkinci Büyük Deprem Araç Kamerasına Böyle Yansıdı 278.374 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş Elbistan'da deprem anı araç kamerasından saniye saniye görüntülendi. Elbistan merkezli ikinci depremin şiddetini de video ortaya çıkardı.
Adana’da 4.5 Büyüklüğünde Deprem 00:49
Adana’da 4.5 Büyüklüğünde Deprem 159.884 izlenme - 6 ay önce Merkez üssü Adana’nın Aladağ ilçesinde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre Adana’nın Aladağ ilçesinde saat 17.36’da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7.3 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem şehir merkezinde çok fazla hissedilmedi. Aladağ’da meydana gelen deprem diğer bazı ilçelerde de hissedildi. (FKE-
Kahramanmaraş Depreminde 600 Yıllık Tarihi Caminin Yıkıldığı Anlar Kamerada 00:18
Kahramanmaraş Depreminde 600 Yıllık Tarihi Caminin Yıkıldığı Anlar Kamerada 333.195 izlenme - 10 ay önce Hatay’da, mihrabın sağ ve solunda "deprem terazisi" denilen iki döner sütunun yer aldığı tarihi Mahremiye Camisi, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkılmıştı. Yıkılma anına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 11 ilde yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ederken, bölgede çekilen görüntüler ise afetin boyutunu gözler önüne seriyor. Asrın felaketi olarak nitelenen depremler sonucunda, Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde bulunan yaklaşık 600 yıllık tarihi caminin yıkıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Kahramanmaraş’taki Fay Kırığı Böyle Görüntülendi 05:02
Kahramanmaraş’taki Fay Kırığı Böyle Görüntülendi 358.257 izlenme - 12 ay önce 6 Şubatta Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin ardından Çardak mahallesi Berit dağındaki fay kırığı böyle görüntülendi. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Çardak mahallesindeki Berit dağındaki görüntü ürküttü. Afşin belediyesinin deprem sonrası bölgede yaptığı drone çekimlerinde Berit dağını neredeyse ikiye ayıran fay kırıkları depremin yıkıcı etkisini bir kere daha gösterdi. Kilometrelerce uzanan ve dağı neredeyse ikiye ayıran fay kırığının yaşandığı Çardak mahallesinde 86 kişi hayatını kaybetti.
Deprem Anı Havuzda Böyle Kaydedildi 00:44
Deprem Anı Havuzda Böyle Kaydedildi 186.582 izlenme - 1 yıl önce Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden ilkinin Malatya'da bir çiftlikteki havuza yansıyan ve tsunamiyi hatırlatan görüntüler güvenlik kamerasında yansıdı.