Hoşgeldiniz!

dergi

Şal Nasıl Bağlanır? - Kaymasını engellemek için ne yapmak gerekir? 01:21
Şal Nasıl Bağlanır? - Kaymasını engellemek için ne yapmak gerekir? 168.696 izlenme - 9 yıl önce Şal Nasıl Bağlanır? İpek Şalların kaymasını engellemek için ne yapmalı? Bu videoda Âlâ Dergi Moda çekimlerinde görülen bir şal bağlama stilini ve kaymaması için neler yapılabileceğini izliyoruz. İpek şal biliyorsunuz ki, başımızda bazen durmayabiliyor ve kayıyor. İpek şalınızın kaymaması için iğne kullanımı; 1. Şalın videoda görüldüğü gibi tek kat uçlarını katlayın. 2. İki ucu öne alın. 3. Kenarlarını yüzünüze göre katlayın ve bir kat daha yapın. 4. İkinci katı oluşturduktan sonra çene altından birleştirin. 5. Bir toplu iğne yardımıyla fazla boşluk bırakmadan sıkıca tutturun. 6. Uçlardan birini bir omzunuzun üzerine atın. 7. Dilerseniz diğer ucu da diğer omzunuzun üzerinden arkaya doğru atabilirsiniz. Böylelikle şalınız iğne görünmeden sabitlenmiş olacaktır.
Süper Tan Reklamı 90lar 00:10
Süper Tan Reklamı 90lar 6.596 izlenme - 5 yıl önce Bilen bilir eskiden ero.ik içerikli gazeteler vardı. Tan da bunlarsan biriydi. Hafta sonları ek veren bu gazetenin reklamı.
VOA News: Âlâ Dergi'nin Başarısı Yeni Bir Nesile Adını Verdi! 03:10
VOA News: Âlâ Dergi'nin Başarısı Yeni Bir Nesile Adını Verdi! 10.241 izlenme - 9 yıl önce VOA News: Âlâ Dergi'nin Başarısı Yeni Bir Nesile Adını Verdi! Voice Of America, Âlâ'nın Hikayesini ve Âlâ Kadınını anlatıyor!
Irina Shayk Madagascar'da Nefes Kesti! 01:45
Irina Shayk Madagascar'da Nefes Kesti! 5.166 izlenme - 9 yıl önce Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'nun sevgilisi Irina Shayk, Madagascar'da Ünlü spor dergisi Sports Illustrated için kamera karşısına geçti ve seksi pozlar verdi.
Retro Gelin Makyajı için hangi ürünleri tercih etmeli? 04:29
Retro Gelin Makyajı için hangi ürünleri tercih etmeli? 6.932 izlenme - 9 yıl önce Âlâ Dergi Moda Editörü Hülya Aslan, MAC makyaj sanatçısı Özgür Kaplan ile Âlâ Dergi Mart Kapağında görülen Semih Doğruer tasarımı gelinlik için yapılan makyaj hakkında konuşuyorlar. Özgür, gelin makyajında kullandığı ürünleri ve makyaja hazırlık öncesinde unutulmaması gereken ipuçlarını veriyor. Vintage gelinlik makyajı nasıl yapılır? Makyaja hazırlanırken nelere dikkat etmek gerekir? Makyajda baz ürünlerin kullanımı. Eyeliner nasıl olmalıdır? Eşarp ve Şal'a bulaşmayan fondoten seçimi için ürün önerileri. Mac Cosmetics ürünlerinden makyaj sanatçılarının seçimleri hangileri? Eyeliner için doğru fırça seçimi nasıl olmalıdır? Gelin makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Posta Dolce Reklamı (1999) 00:32
Posta Dolce Reklamı (1999) 5.289 izlenme - 8 yıl önce Sadece 32 saniyeden ibaret olup, 90'ların en seks kokan reklamlarından birisi olmayı başarmıştır. 1999'dan 2003'e kadar yayında kalmış olan bu reklam, Posta Gazetesi'nin magazin dergisi Dolce'ye aittir.
Âlâ Dergi - Mart 2014 Sayısı Kapak Çekimleri 01:32
Âlâ Dergi - Mart 2014 Sayısı Kapak Çekimleri 4.879 izlenme - 9 yıl önce Âlâ Dergi - Mart Sayısı (Sayı 32) Kapak Çekimleri Âlâ Dergi'nin Mart Sayısında gelinlik ve abiye çekimlerine yer verildi.
Leman'da, Tedirginlik - BBC Türkçe 02:22
Leman'da, Tedirginlik - BBC Türkçe 3.519 izlenme - 7 yıl önce Leman dergisi, darbe girişiminden sonra hazırladığı özel sayısındaki kapak nedeniyle protestolara hedef oldu. Dergi toplatılırken, Leman'ın editörü Zafer Aknar sosyal medyadaki tehditler ve derginin önünde kalabalığın toplanmasından sonra yaşadıkları tedirginliği BBC Türkçe'den Selin Girit'e anlattı.
Efe Aydal - Terörist Olmadan Mizah Dergisi Okuyamayacak mıyız? 14:11
Efe Aydal - Terörist Olmadan Mizah Dergisi Okuyamayacak mıyız? 2.824 izlenme - 8 yıl önce Bu haftaki penguen dergisinin kapağını gördükten sonra benimde uzun zamandır aklıma takılan ; Neden bu mizah dergileri hiç pkk ve onun uzantılarından bahsetmez, her fırsatta akla gelebilecek herkesi eleştirirler ama hiç pkk ve yükselen kürt milliyetçiliğini eleştirmezler ? LGBT yürüyüşlerinde onca aykırılık ve aşırılığa rağmen polis müdahalesi olmadı. Genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı onursuzluklara karşı polis görevini yapmadı , millet anadan doğma soyunup çoluk çocuğun gözleri önünde birbirini yaladı ama polis izledi. Bunlara rağmen bu haftaki penguen kapağı şu şekildeydi; http://www.penguen.com/content/Kapak/1.jpg
Farah Zeynep GQ Türkiye Kamera Arkası 01:17
Farah Zeynep GQ Türkiye Kamera Arkası 3.182 izlenme - 10 yıl önce GQ Türkiye Şubat sayısı kapak kızı, merakla beklenen Kurt Seyit ve Şura dizisinin yıldızı, genç ve güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah çekiminden kamera arkası görüntüleri
Hadise - Grazia Türkiye (Kapak Çekimi) 01:14
Hadise - Grazia Türkiye (Kapak Çekimi) 2.060 izlenme - 8 yıl önce Hadise - Grazia Türkiye (Backstage) 2015 Hadise - Grazia Türkiye Dergisi (Kapak Çekimi) Kamera Arkası
Erotik Dergiler Düşürüp Hallenme Şakası 05:31
Erotik Dergiler Düşürüp Hallenme Şakası 2.223 izlenme - 9 yıl önce Yardımsever insanları ağına düşürüp videosuna malzeme arayan Geyus Travestus türünün maceralarını izliyorsunuz. Kim bilir belki bir gün sizin başınıza da gelebilir, işte o an olacakları kestiremiyoruz ..
Umut Sarıkaya - NABER Dergisi 01:38
Umut Sarıkaya - NABER Dergisi 1.411 izlenme - 8 yıl önce Umut Sarıkaya'nın yeni dergisi Naber çıktı. Umut Sarıkaya yaptıysa iyidir. Bizi ayrıntıya boğar İnşallah. O derginin tanıtım filmi efendim...
GayMag - Türkiye'nin İlk Gay Magazin Dergisi Tanıtımı 01:39
GayMag - Türkiye'nin İlk Gay Magazin Dergisi Tanıtımı 1.828 izlenme - 9 yıl önce Seyahat bölümümüzün sponsoru GayVille'in katkılarıyla Tel Aviv'de Çekilen Eliad Cohen'li GayMag reklamı karşınızda! 2008 yılından bu yana online olarak yayınlanan GayMag 5 Temmuz itibarıyla tüm D&R Müzik Marketlerde
Playboy - Türkiye Reklamı 00:19
Playboy - Türkiye Reklamı 1.112 izlenme - 8 yıl önce Playboy; dünyaca ünlü erkek dergisi. Playboy şimdi Türkiye'de. Özellikle sizin için, nerelerden nereye gelmişiz.
Chicken İnvaders 3 - Görüntülü İnceleme 08:46
Chicken İnvaders 3 - Görüntülü İnceleme 1.775 izlenme - 15 yıl önce chicken invaders 3 oyununun görüntülü incelemesi
Burak Özçivit GQ Türkiye Kamera Arkası 01:37
Burak Özçivit GQ Türkiye Kamera Arkası 1.376 izlenme - 9 yıl önce Geride duran ama güven veren adam Yeni filmi Aşk Sana Benzer’le birlikte, oyunculuk harici sulara da yelken açıyor Burak Özçivit. Kalbinde tatlı bir heyecan, kaleminde yeni hikayeler, aklında başka başka projeler, üstünde bir tazelik var. Haliyle anlattıkça anlatası geliyor. Dinlemez miyiz hiç? Sabah erken saatte saç fönleyip burun pudralamakla başlayan çekim, güneş battıktan çok sonra yeni gömlekler giyip üstüne ceketler beğenerek devam ederken, “Ben biraz acıktım” deyip sandalyeye çöküyor. İstanbul’un en kar-kış, don-buz günü olduğundan hemen karşı köşeye siparişlenen köfte-piyaz bile tabii ki çok gecikmiş. Ben de çantamdaki son muzu teklif ediyorum ama işbilir bir hipoglisemik olarak, epey yarım ağız. Gülümseyip teşekkür ederek, “Ben muz sevmem” diyor. Canıma minnet de, nasıl yani? Kuşağımızın yasak meyvesini böyle elinin tersiyle itebilmek, mümkün mü? Ben Burak Özçivit’i “çok isterim, yaparım, ‘alırım” insanı sanırken, o “beklerim, olsun, ne demek” çıkıyor. Ve muz sevmiyor. Hayırdır inşallah... Peki ne seviyor? Anladığım kadarıyla pek az şey. Sadece en kıymetliler. Ailesi, hayalleri, kağıdı-kalemi... Otomobil, motor filan, ı-ıh, geçmiş onlar. Şu sıra sinemaya takmış. Deli gibi tutulmuş kameraya. Montaj odasında ömür geçirmek istiyormuş. Yeni hikayeler yazmak ve yeni filmler yapmak tek tutkusuymuş. 23 Ocak’ta vizyona giren yeni filmi Aşk Sana Benzer’de ilk kez yapımcılığın tadına bakmış ve çok zor bulmakla birlikte bayılmış.
Şamdan Dergisi Reklamı (2000) 00:48
Şamdan Dergisi Reklamı (2000) 1.193 izlenme - 8 yıl önce Doksanlı yılların sözde magazin dergisiydi ama genelde ünlülerin anadan üryan fotoları yayınlanırdı. Şimdiki çoğu ünlü bu dergi sayesinde ünlü olmuş ya da ününü artırmıştı. O zamanların ergen bünyelerine baya bir malzeme çıkarmıştır. Reklamda görülen sayısı en edepli olanlarındandır. Netten diğer sayılarına bakarsanız anlarsınız.
Selma Ergeç (Grazia Türkiye) Kamera Arkası 01:34
Selma Ergeç (Grazia Türkiye) Kamera Arkası 1.213 izlenme - 8 yıl önce Selma Ergeç (Grazia Türkiye) Backstage (2015) Selma Ergeç (Grazia Türkiye) Kamera Arkası Selma Ergeç (Grazia Türkiye)
İkinci Yeni'nin İlhamı - Tomris Uyar 04:00
İkinci Yeni'nin İlhamı - Tomris Uyar 1.258 izlenme - 7 yıl önce Kaç kişiyi kendinize âşık edebilirsiniz? Yaşadığınız aşklar kaç şiir eder? Kim O’da bu hafta; İkinci Yeni’nin ilhamı: Tomris Uyar…
Panpa Nedir? 03:10
Panpa Nedir? 759 izlenme - 9 yıl önce Eskişehir'de halkımıza 'Panpa nedir?' diye sorduk ve oldukça ilginç cevaplar aldık. Hep beraber izliyoruz. Videoyu çeken Porsuquare'e teşekkür ediyoruz, kendisine ve diğer eserlerine de şu adreslerden ulaşabilirsiniz; http://facebook.com/Porsuquare http://twitter.com/Porsuquare
Tolga Abi'li Final Dergisi Reklamları (1995 - 1996) 02:09
Tolga Abi'li Final Dergisi Reklamları (1995 - 1996) 892 izlenme - 8 yıl önce Yıl 1995. Hakan Peker ile birlikte yaşlanmazgiller familyasının en büyük temsilcilerinden biri olan Tolga Abi; o yıllarda yine bugünkü haliyle arasında bir fark olmaksızın kameralar önünde Final dergisi reklamlarında boy göstermektedir. Dikkat çeken rengarenk ceketleri ile o dönem Öss ve Öys'ye hazırlanan öğrencilere üniversite kazanmanın garantisi vermektedir efendim.Reklamlarda kısa cümlelerle vurgulu bir anlatım yaratılmaya çalışılmış olsa gerek '10 kitap! Finalle! Hemen!, Bedava! Son 6 yıl! Öys soruları! Final'le kazanacaksınız!'
Hülya Avşar-Ayça Ovatman 23:22
Hülya Avşar-Ayça Ovatman 714 izlenme - 13 yıl önce edirne başkent dergis'inin hülya avşar röportajı
Naber Dergi - Perpetium Mobile - Umut Sarıkaya - Anton Çehov 01:48
Naber Dergi - Perpetium Mobile - Umut Sarıkaya - Anton Çehov 508 izlenme - 8 yıl önce Umut Sarıkaya'dan Naber dergisinin çıkışına özel bir animasyon izleyelim.
Sağ Ele Şarkı Yazmak - Norm Ender 00:42
Sağ Ele Şarkı Yazmak - Norm Ender 311 izlenme - 8 yıl önce Türkçe sözlü underground rapin sert isimlerinden Norm Ender çıktığı televizyon programında sağ eline yazdığı eseri okuyor. Aysun Tuğba hepsi bizimdir Güzel poza ne denir? Önümde dergi En çekici manken sağ elimdir.
Güldüren Gazete Gümgüm 00:30
Güldüren Gazete Gümgüm 206 izlenme - 8 yıl önce İlk olarak GÜM (Güldürü Merkezi) adıyla başlayan dergi daha sonra transfer, telif hakkıydı bi şeyler falan derken GÜMGÜM adını almıştır. Müjdat Gezen ve Kandemir Konduk yönetimindeki derginin ekibi, videoda da geçer ama buraya da yazalım: Haldun Taner, Sadık Şendil, Altan Erbulak, Muzaffer İzgü, Cem Koray, Giray Elmalı ve Mazhar Fuat Özkan (bunların arasında virgül yok)
Naber Dergi - Kaptan Flig Mortgage'ın Mektupları (Ölüm Seferi) 01:02
Naber Dergi - Kaptan Flig Mortgage'ın Mektupları (Ölüm Seferi) 306 izlenme - 8 yıl önce Umut Sarıkaya'nın uzun süredir Uykusuz dergisindeki köşesini boş bırakmasıyla kafalarımızda birer soru işareti oluşmuştu. Bizim gibi hayranları ise gözümüz yolda çemçük ağızları, Semih Cumhuriyetini, kadın anayı ve en önemlisi tesptilerini özlerken birden "Naber Dergi" projesiyle karşımıza çıktı. Kaptan, Reis, Profesör ve Maymun'un maceralarını "Ah o gemide ben de olsaydım" diyerek bir solukta okuyacak, "O kadar arkadaşım var, ben böyle bir dostluk görmedim" demekten kendinizi alamayacaksınız. Ve tabii ki "Caş'ı benim için öp..."
Süper Semih (Fragman) 01:22
Süper Semih (Fragman) 244 izlenme - 9 yıl önce "Mutsuzluklar" videosundan tanıdığımız Cihan Arıcı'nın ikinci Umut Sarıkaya videosu... Semih Production gururla sunar...
Time -  90 Kapakla Modern Tarih 05:24
Time - 90 Kapakla Modern Tarih 135 izlenme - 9 yıl önce Dünyanın en saygın dergisi olarak bilinen "Time", "90 kapak hikayesi ile modern tarih hakkında bilmeniz gereken her şey" başlığıyla derginin 90'ıncı yaşında, geçmişindeki 90 kapağı yayınladı. 2 video olarak sunulan içerik ilk videosunda 90 yıllık çarpıcı olayların, o dönem kullandığı kapak fotoğrafları ses ve görüntüler eşliğinde gösterirken ikinci videosunda ise kapak fotoğraflarıyla 120 saniyede 90 yıllık bir film şeridi oluşturdu. İzleyeceğiniz bu videoyu yayınlanan iki videoyu birleştirerek oluşturdum. 03:14 ten sonrasını özellikle izlemenizi isterim; her kapağı 1 saniyeden az göstermesine rağmen keyifli bir film şeridi tadı veriyor. Ne kadar çarpıcı kapaklar atıldığını gösteriyor. (Benim favorilerim: Atatürk, İs god dead?, Fidel Castro, Man on the Moon, 11 Eylül ve Endgame) Bize Umut Sarıkaya sendromu yaratacak bölüm ise Atatürk'le ilgili olan kısım . Dergi, ''24 Mart 1923'' tarihli baskısında yer alan Atatürk için: 'Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden daha sonra Atatürk olarak tanınan asker Mustafa Kemal Atatürk, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu babası olarak çıktı. Atatürk’ün laik reformları ve otoriter çizgisi on yıllar boyunca Ortadoğu’da yankı uyandıracak bir efsane bıraktı' O, bugün Türkiye'yi özgürlüğüne kavuşturan biri. O, halkını, yabancı güçlerin boyunduruğundaki bu bataktan kurtardı. Onların özündeki niteliklerini fark etmelerini sağladı ve onlara bağımsızlık düşüncesi ve hareketini getirdi.' ifadelerini kullandı. İnanmazsanız ve dahasını incelemek isterseniz http://newsfeed.time.com/2013/02/27/time-turns-90-all-you-need-to-know-about-modern-history-in-90-cover-stories/ http://newsfeed.time.com/2013/03/01/watch-a-90-year-history-of-time-covers-in-120-seconds/
Yürümeyi Öğrenen Balıklar ve Evrim! 03:12
Yürümeyi Öğrenen Balıklar ve Evrim! 140 izlenme - 9 yıl önce Evrimsel süreçte yürümeye daha yatkın, daha adaptif olan balıklar yürümeye zorlanırsa ne olur? Cevap basit: diğer balıklara göre daha kolay yürüyeceklerdir ve içlerinden en başarılı olanları hayatta kalıp üredikçe, su dışında kalma, yürüme, hava soluma gibi özellikleri giderek daha uyumlu hale gelecek ve suya bağımlılıkları azalacaktır. Bunun öncül adımlarını laboratuvar şartlarında görmek bile mümkündür ki bu, evrimin en bariz örneklerinden birkaçını oluşturur. Dünya'nın en büyük bilimsel araştırma dergisi olan Nature'ın hazırladığı bu harika videoda, McGill Üniversitesi'nden Emily Standen'ın yaptığı harika bir deneyi ve evrimsel biyoloji açısından sonuçlarını göreceğiz. Gerçekten de, hangi taşı kaldırsak, hangi canlıya baksak, hangi deneyi uygulasak, evrimsel sürecin izleri "kabak gibi" karşımıza çıkıyor. Bu deneyde de, hem davranışsal olarak, hem anatomik olarak evrimin izlerini günümüz balıklarının vücutlarına, Darwin'in deyimiyle "kalıcı bir damga gibi işlediğini" göreceğiz. İyi seyirler. Not: 1:52'den 1:56'ya kadar olan altyazıda taşma olmuş. Orada yazan şu: "Karada yetiştirilenler, sudaki dostlarına kıyasla kafalarını daha fazla yukarı kaldırdılar..." Hazırlayan: ÇMB (Evrim Ağacı) Teşekkür: Devrim Yılmaz (Evrim Ağacı Okuru) alıntı Hala mı bilimi reddedersiniz ki o zaman onlar için boşa geçmiş bir ömür vardır... evo 9/11