Hoşgeldiniz!

doğum sancısı

Doğum Sancısı Çeken Kedi Sağlık Ocağına Gitti 06:28
Doğum Sancısı Çeken Kedi Sağlık Ocağına Gitti 13.553 izlenme - 1 yıl önce Bitlis'te doğum sancısı çeken sokak kedisi, Aile Sağlığı Merkezi'nin kapısına giderek yardım istedi. Doğum sancısı çeken bir sokak kedisi Tatvan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nin kapısına geldi. Sancıyla sağlık ocağının kapısına gitti Aile sağlığı merkezi yetkilileri, kediyi veterinere yönlendirerek doğum yapmasını sağladı. Kedinin sağlık merkezine gelişinden doğum anına kadar geçen süreç de kameraya yansıdı:
doğum sancısı fragman 01:58
doğum sancısı fragman 10.583 izlenme - 8 yıl önce doğum sancısı fragman
Erkekler doğum sancısı çekerse! 02:58
Erkekler doğum sancısı çekerse! 4.068 izlenme - 4 yıl önce ABD'nin Michigan eyaletinde iki erkek, eşlerinin yaşadığı doğum sancısının nasıl olduğunu öğrenmek için gönüllü olarak doğumhaneye yattı. Kensington Church'den iki erkek bunun için önce jinekolog Dr. Julie Masters ile irtibata geçti. Daha sonra 12 Mayıs'taki Anneler Günü'nde, doğumdan önce kasılmaların canlandırıldığı simulatöre girerek, yaşadıklarını filme aldırdı. Eşlerinin yanında sedyeye yatan erkeklere kasılmaları sağlayacak aplikasyonlar yapıldıktan sonra suni doğum sancıları verildi. Jinekologların yönlendirmesiyle, sancılara karşı nefes egzersizleri yapan erkeklerin görüntüleri ve kasılmalar karşısındaki yaşadıkları acıyı, eşleri gülerek seyretti. Dr. Masters, kasılmaları canlandırmak için gönüllülerin karın bölgelerine elektrodlar yerleştirdiklerini belirterek, bu sayede erkeklerin gerçekteki gibi olmasa da, eşlerinin doğum tecrübesini yaşadıklarını söyledi. Bu arada doğum sancıları sırasında eşlerinden duygusal destek alan erkeklerden biri "kusacağım" diye bağırırken, bir diğeri, "sanki karnının oyuluyormuş" acı çektiğini söyledi.Sedyeden kalktıktan sonra bir hayli bitkin görünen erkeklerden biri annesini ve eşini "kahraman" olarak nitelerken, bir diğeri "Kesinlikle tahmin ettiğimden çok daha kötüydü" yorumunda bulundu.
Doğum Sancısı Çeken Erkekler 01:01
Doğum Sancısı Çeken Erkekler 1.442 izlenme - 3 yıl önce Suni cihazlarla erkeklere doğum sancısı veriliyor. Erkeğin güçlü olduğundan mıdır yoksa kadınların bu olayı fazla büyütmesinden midir bilinmez, adamlar gıdıklanır gibi doğum sancısı çekiyor.
Doğum sancısı gelince anne adayının yapması gerekenler nelerdir ? 00:51
Doğum sancısı gelince anne adayının yapması gerekenler nelerdir ? 1.046 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun doğum sancısı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Doğum sancısı gelince anne adayının öncelikle yapması gereken öncelikle telaşlanmadan bunlar yalancı doğum eğilimleri mi yoksa gerçekten bir doğum eğilimi mi bunu anlamak lazım. Bunun için önce bir ağrının ritmini kontrol etmek gerekiyor. Doğum sancısı önce yarım saat sonra yirmi dakika sonra on dakika sonra beş dakikaya düşer. Ama beş dakikaya düşene kadar evde beklememeli sancıları ritmik ve düzenli gerçekten oturmuşsa özellikle bir saat iki saat gerekirse bekler. Baktı ritmik ağrıları. Hastaneye ulaşmalı ve hani gerekli muayenesini yaptırmalıdır.
Doğum sancısı tutunca uçak acil iniş yaptı 01:06
Doğum sancısı tutunca uçak acil iniş yaptı 1.035 izlenme - 4 yıl önce Doğum sancısı tutunca uçak acil iniş yaptı
Kardashian'ın Doğum Sancısı 00:41
Kardashian'ın Doğum Sancısı 990 izlenme - 4 yıl önce Dünyaca Ünlü Televizyon Yıldızı Kim Kardashian, Cumartesi Günü 5 Hafta Erken Doğum Yaparak Anne Oldu.
İki Erkek Doğum Sancısı Çekerse 03:24
İki Erkek Doğum Sancısı Çekerse 1.158 izlenme - 4 yıl önce İki Erkek Doğum Sancısı Çekerse
Erkekler Doğum Sancısı Çekerse! 01:01
Erkekler Doğum Sancısı Çekerse! 866 izlenme - 4 yıl önce Erkekler doğum sancısı çekerse!
Arisa - Çarpık İlişkiler Ağı 2 02:49
Arisa - Çarpık İlişkiler Ağı 2 823 izlenme - 3 yıl önce Efendim 3 yıl önceki macerada büyük acılarla doğurup özenle büyüttüğü oğlu büyüyüp de kendi ebesini düdükleyince duruma son derece sinirlenen bıyıklı anne Arisa çocuğun eline bavulu verip kapı dışarı etmişti. Bu olaydan sonra derin bir hüzne bürünen Arisa daha sonra hizmetçilik işi bulup çalışmaya başlamıştır.Hatta ilk macerada oğlunun düdüklediği ebe de Arisa ile birlikte çalışıp toz almaktadır. Bir gün evin hanımının telefon konuşmasını paralel telefondan dinleyen cefakar anne, hattın diğer ucunda oğlunun olduğunu ve birazdan ev sahibini düdüklemek için oraya geleceğini öğrenir. Kapı deliğinden Doğuş'un kopyası olan oğlunun geldiğini göre Arisa, diğer hizmetçilere "Doğuş'un" gözlerini bağlattıracak ve onu paketleyip yeniden anne şefkatiyle koynuna alacaktır. Önceki macera için >> http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/63472/arisa-carpik-iliskiler-agi
Doğum sancısı gelmezse ne yapmak gerekir ? 00:45
Doğum sancısı gelmezse ne yapmak gerekir ? 344 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun doğum sancısı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Doğum sancısı gelmezse özellikle kırk dediğimiz kırk haftası miyadını doldurmuş gebelerde görüyoruz. Hekimi ile görüşmeli, genel muayenesi yapıldıktan sonra daha sonrasında yani hekim uygun görürse bazın kırk bir nadiren kırk iki haftaya kadar bekleniyor hekim inisiyatifinde. Ama hekim uygun görürse yatırıp suni sancı ağız açıklığı varsa yapılabilir. Tabi bir sorun varsa gerekli görülüp yani doğumu gerçekleştirir.
Yalancı doğum sancısı nedir ? 00:43
Yalancı doğum sancısı nedir ? 184 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun yalancı doğum sancısı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Yalancı doğum sancısı özellikle kısa süren birbirini takip etmeyen rahim ağzında açılmaya yol açmayan ve istirahat ve dinlenmekle geçen doğum ağrılarıdır. Bunlar hani kısa süre içerisinde zaten rahim ağzında açılmaya da yol açmayan istirahat bol sıvı almakla çoğunlukla geçer. Ama ağrı ritmikse ve devam ediyorsa rahim ağzında açılmaya da yol açıyorsa bunlar gerçek doğum ağrısıdır. Hasta hastaneye ulaşmalıdır.
Doğumda Sancı Neden Olur? 01:49
Doğumda Sancı Neden Olur? 41 izlenme - 9 ay önce Op. Dr. Semra Özer doğum sancılarının nasıl oluştuğunu anlatıyor. Kasılmaları dayanılmaz bir ağrı olarak değil de yalnızca doğum kasılması olarak yaşamak mümkün mü?
Erkekler doğum sancısı çekerse... 01:01
Erkekler doğum sancısı çekerse... 198 izlenme - 4 yıl önce Hollanda'da iki erkek gönüllüye suni doğum sancısı çektirildi. Denekler, doğum sancısının tahmin ettiklerinden çok daha şiddetli olduğunu ifade ettiler.
Erkekler doğum sancısı çekerse 01:01
Erkekler doğum sancısı çekerse 315 izlenme - 4 yıl önce Erkekler doğum sancısı çekerse
Doğum Sancısı Çeken Babalar! 01:50
Doğum Sancısı Çeken Babalar! 78 izlenme - 2 yıl önce Kalbi ve ciğeri parçalanıyor gibi hisseden de var, ancak 1 dakika dayanabilen de! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/haberlercom kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Erkekler Doğum Sancısı Çekerse... 00:36
Erkekler Doğum Sancısı Çekerse... 220 izlenme - 4 yıl önce Erkekler Doğum Sancısı Çekerse...
Allah'ın Hz. Meryem'e Olan Yardımı 07:50
Allah'ın Hz. Meryem'e Olan Yardımı 86 izlenme - 2 yıl önce "Hazreti Meryem" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25268/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Allahin-Hz-Meryeme-olan-yardimi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo