Hoşgeldiniz!

ebabil

Yere Hiç İnmeyen, Uçarken Uyuyabilen Kuş: Ebabil 03:07
Yere Hiç İnmeyen, Uçarken Uyuyabilen Kuş: Ebabil 2.004 izlenme - 10 ay önce Ebabil 16–17 cm boyunda, kentler ve açık alanlarda yaşayan, genellikle kırlangıçla karıştırılan bir kuş türüdür. Yere hiç inmeyen, uçarken uyuyabilen Ebabil kuşu hakkında kısa belgeselimiz.
Yaralı Ebabil (Sağan) Kuşu Bakımı - Nilay Tezsay 05:39
Yaralı Ebabil (Sağan) Kuşu Bakımı - Nilay Tezsay 4.954 izlenme - 2 yıl önce Hava durumunun kötüleşmesi durumda besin kaynağı olan sinek ve böceklerin tekrar gün yüzüne çıkmasını beklerken yarı kış uykusu durumuna girer. Bu dönemde az enerji harcarlar. 108 saat aç ayakta kalabilen ebabil kaydı vardır. Yavrular ise 10 gün aç kalabilirlermiş.(açıklama trakus'tan) Daha fazla bilgi için bakınız http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=2fsdl17@d&tur=Ebabil https://youtu.be/ghBy2W8yC4Q
Sivas'ta Ebabil Kuşu Bulan Dayı 02:04
Sivas'ta Ebabil Kuşu Bulan Dayı 993 izlenme - 9 ay önce Sivas’ta buldukları kuşun Dünyanın en esrarengiz kuşlarından bir tanesi olan Ebabil kuşu olduğunu öğrenince inanamadılar. Dünyanın en nadir görülebilen kuşlarından biri olan, kendine has özellikleri ile halen esrarını koruyan Ebabil kuşu Sivas’ta merak uyandırdı. Ebabil Kuşu neredeyse tüm ömrünü uçarak geçirdiği için havada sıklıkla görülse de yerde çok nadir görülebiliyor. Sami Gül isimli bir cami cemaati öğle namazının ardından Gaziosmanpaşa Camisi’nin bahçesinde hareketsiz duran bir kuş gördü. Kuşun susuz kaldığını düşünen Gül, eline aldığı kuşu su içmesi için bir fiskiyenin başına getirdi. Gül, kuşun kendinden kaçmaması, sağlıklı olmasına rağmen tepki vermemesine bir hayli şaşırdı. Kuşun cinsinin Ebabil olduğu anlaşılınca ise inanmakta güçlük çekti. Ebabil kuruşunu görenlerin bir yıl boyunca sıkıntı yaşamayacağı söylentisini bilenler kuşun yanına gelerek, ona dokunarak incelediler. Gül yaptığı açıklamada, “Namazdan çıktığımda kuş bahçede ağaçların arasında yatıyordu. Su içmesi için alıp buraya getirdim. Ebabil kuşu olduğunu öğrendik. Bu kuş genelde hep havada olurmuş. Yere indiklerinde bir daha uçmazlarmış.”dedi. Kuran’da adı geçiyor Ebabil kuşu Kuran-i Kerim’de adından söz edilen ender kuşlardan bir tanesi. 570 yılında Yemen Valisi Ebrehe Kabe’yi yıkmak için fil ordusu ile Kabe’ye hareket eder. Kabe’nin girişinde Ebabil kuşlarından oluşan sürü gagaları ile taşıdıkları taşları fil sürüsünün üzerine bırakır. Ebrehe’nin fil ordusu atılan taşlarla yenik düşen. Fil süresinde ise bu olay anlatılıyor. Tüm ömrünü uçarak geçiriyor Ebabil kuşları diğer kuşlardan farklı olarak tüm ömürlerini uçarak geçiriyorlar. Sadece üremek için yere konuyorlar ve bir daha havalanmıyorlar. Kendilerine has kanat yapısı uçarken aynı zamanda uyumalarını sağlıyor. Tam canlı türlerinden kaçtıkları için nadir görülürler. Halk arasında Ebabil kuşu görenlerin o yıl hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarına inanılır.
Fil Ordusunu Yıkan Ebabil Kuşları 02:03
Fil Ordusunu Yıkan Ebabil Kuşları 3.311 izlenme - 4 yıl önce Fil Ordusunu Yıkan Ebabil Kuşları
Ercan Saatçi-Ebabil 03:23
Ercan Saatçi-Ebabil 6.794 izlenme - 8 yıl önce ebabil bir kuştur sözünden dönen puştur toprak olup gideceğiz ya....
Ebabil Kuşu Bulan Çocuklar 01:50
Ebabil Kuşu Bulan Çocuklar 286 izlenme - 7 ay önce Sivas'ın Şarkışla ilçesinde iki çocuk tarafından ebabil kuşu bulundu Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Nedim Varol Kğbeyi Koruyan Ebabil Kuşları. 02:03
Nedim Varol Kğbeyi Koruyan Ebabil Kuşları. 2.773 izlenme - 8 yıl önce nedim varol kğbeyi koruyan ebabil kuşları.
Mekke'yi Koruyan Ebabil Kuşları (Kabe'nin Sahibi Allahtır) 03:20
Mekke'yi Koruyan Ebabil Kuşları (Kabe'nin Sahibi Allahtır) 90 izlenme - 3 ay önce EBABİL KUŞU NEDİR? Ebabil kuşu, kırlangıçlara göre kanatları daha uzun ve kavisli bir kuş türüdür. Gece-gündüz havada kalır ve uçarken uyurlar. Geceleri gören bir türdür. Yalnızca üreme dönemlerinde yere inip, kayalıklardaki ve yüksek binaların çatılarındaki yuvalarında uyurlar. Sürüler halinde, tiz çığlıklar atarak uçarlar. Ayaklarının üstünde diğer kuşlar gibi dik bir şekilde duramazlar. Türkiye'de ilkbaharda görülmeye başlar, sonbaharda güneye göç ederler.
Davaro - Kıble 04:50
Davaro - Kıble 955 izlenme - 2 yıl önce Davaro filmindeki hortum-kıble sorunsalı... 1000 yıl geçse de gülderecek sahneler bunlar. Rahmetli Kemal Sunal' ı saygıyla anıyoruz. Şener Şen' i de es geçmeyelim kendileri gerçek bir sinema duayyenidir.
Ufuk Ercan - Yeter (Yasaklı Klip) 04:47
Ufuk Ercan - Yeter (Yasaklı Klip) 941 izlenme - 2 yıl önce Ufuk Ercan ikilisinin 1994'te çıkarmış oldukları "Ebabil" albümlerinde yer alan bu şarkı ve mahkeme salonunda geçen klibi bazı çevrelerin tepkisine yol açmış tv'de bikaç kez gösterildikten sonra bir daha yayınlanmamak üzere yayından kaldırılmıştı. Peki bu şarkı ve klibi neden bu kadar tepki almıştı izleyip onada siz karar verin. Ayrıca klipte dönemin pop sanatçılarından bazı tanıdık yüzlerde göreceksiniz.
Ercan Saatçi Ebabil Hq 03:23
Ercan Saatçi Ebabil Hq 386 izlenme - 6 yıl önce
Yavru 00:53
Yavru "Ebabil Kuşu" Tedavi Altına Alındı 64 izlenme - 8 ay önce Uşak'ın Eşme ilçesinde bulunan ebabil kuşu yavrusu tedavi altına alındı.
Sen Utanma Yavrum 03:35
Sen Utanma Yavrum 443 izlenme - 7 yıl önce kimsesiz çocukların bu hallerine sebep olanlar utanmazken çocukların utanmaması gerekli diye düşündüm söyledim şiir oldu.
Ebabil Kuşları Ve Kabenin Koruma Altına Alınması 04:19
Ebabil Kuşları Ve Kabenin Koruma Altına Alınması 268 izlenme - 4 yıl önce Ebabil Kuşları Ve Kabenin Koruma Altına Alınması Fil Suresi Belgesel
Yahudilerin Kutsal Ağlama Duvarı Ebabil Kuşlarına Emanet 02:05
Yahudilerin Kutsal Ağlama Duvarı Ebabil Kuşlarına Emanet 338 izlenme - 6 yıl önce Dünya gündemindeki alternatif haber dosyaları Ahmet Rıfat Albuz'un hazırlayıp sunduğu Atlas'ta.
Ufuk & Ercan - Yeter 05:03
Ufuk & Ercan - Yeter 139 izlenme - 2 yıl önce Zamanlama manidar diyorum. Orijinal klipte vardı ama ne yazık ki bulamadım hiç bir yerde. Zamanın popçuları konuk sanatçı olarak görünüyorlardı. 90'lı yıllardan.
Ebabil Kuşu Tarihi Kula Evlerine Sığındı 01:36
Ebabil Kuşu Tarihi Kula Evlerine Sığındı 27 izlenme - 8 ay önce Ebabil kuşu tarihi Kula evlerine sığındıMANİSA - Manisa'nın Kula ilçesinde aşırı sıcaklardan etkilendiği düşünülen bir Ebabil kuşu restore edilerek turizme kazandırılan tarihi Beyler Evi'ne sığınırken, kuşu bulan görevli ise besleyip dinlendirdikten sonra tekrar doğaya saldı.
Kutlu Doğum Haftası Sen Yoksun Ya 06:55
Kutlu Doğum Haftası Sen Yoksun Ya 198 izlenme - 4 yıl önce Kutlu Doğum Haftasında Peygamber (S.A.V) Efendimize Yazılmış Naat şiir Ve Okuyan : Halil Manuş
Ebabil İyilik Hareketi Resim Sergisi 02:36
Ebabil İyilik Hareketi Resim Sergisi 80 izlenme - 4 yıl önce Ebabil İyilik Hareketi Resim Sergisi
Aşırı Sıcaklara 'Ebabil Kuşu'da' Dayanamadı 04:38
Aşırı Sıcaklara 'Ebabil Kuşu'da' Dayanamadı 8 izlenme - 8 ay önce - Aşırı sıcaklara 'Ebabil Kuşu'da' dayanamadıANTALYA - Kuran-ı Kerim'de de adı geçen ve ömrünün yüzde 95'lik bölümünü uçarak geçiren sadece üreme döneminde yere inen Ebabil Kuşu, Manavgat'ın sıcağına dayanamadı ve bitkin düştü.
Yere Hiç İnmeyen Ebabil Kuşu Bulduk-Vgc-Mehmet Akif Orhan 04:57
Yere Hiç İnmeyen Ebabil Kuşu Bulduk-Vgc-Mehmet Akif Orhan 7 izlenme - 7 ay önce Ben Akif bugün YERE HİÇ İNMEYEN EBABİL KUŞU BULDUK-VGC-Mehmet Akif ORHAN videosunu hazırladım.Bence güzel ve eğlenceli bir video oldu.Video eğlence içermektedir.Videoyu beğendiyseniz beğen tuşuna basmaktan çekinmeyin. DİSCORD:https://discord.gg/EHQd2vF FACEBOOK: https://www.facebook.com/akiforhan2001 İNSTAGRAM:https://www.instagram.com/akiforhan20... KANALIMA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN https://www.youtube.com/channel/UCQsm... KARIŞIK VİDEO 23 Nisan Vlog https://goo.gl/h1p8lH Stres Çarkı Hareketleri https://goo.gl/phRskQ Elimde Torpil Patlıyordu https://goo.gl/TKH6Hh Dev Kardan Adam Vlog https://goo.gl/iaUqwa Bozkır Videoları https://goo.gl/pguiUt Vloglar https://goo.gl/vPWZGh Merhaba arkadaşlar benim adım Mehmet Akif ORHAN.Kanalımın isminin anlamı Çok İyi Bir Kanal Mehmet Akif ORHAN 'dır.Kanalımda oyun videoları,eğitim videoları,deney videoları ve eğlenceli videolar bulunmakta.Sizlere eğlenceli ve güzel videolar sunmaya çalışıyorum ve sizler sayesinde gelişmeye çalışıyorum umarım güzel yerlere geliriz.Umarım sizleri eğlendirebilirim.
Tedavi Edilen Ebabil Özgürlüğüne Kavuştu - Uşak 01:28
Tedavi Edilen Ebabil Özgürlüğüne Kavuştu - Uşak 4 izlenme - 7 ay önce Çocukların sokakta oyun oynadıkları sırada bitkin halde buldukları ebabil tedavi edildikten sonra doğaya salındı.
Kanadı Sıkışan Ebabil Kuşunu İtfaiye Kurtardı 02:47
Kanadı Sıkışan Ebabil Kuşunu İtfaiye Kurtardı 10 izlenme - 2 yıl önce Veteriner hekimlerin kuşu tedavi etmesi Mersin'de bir binanın 4. katında bulunan balkonun tavanı ile ampulün takıldığı duy arasına kanadı sıkışan kuş itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Eyüp Belediyesi Ekipleri Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi Kurtardı 01:41
Eyüp Belediyesi Ekipleri Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi Kurtardı 1 izlenme - 7 ay önce Eyüp Belediyesi ekipleri ağaçta mahsur kalan kediyi kurtardıİSTANBUL - Eyüp'te bir çocuk annesiyle birlikte sokakta bulduğu iki ebabil kuşunu Eyüp Belediyesi Beyaz Masa birimine getirdi.