Hoşgeldiniz!

farsça

Murat Bektaş Oy Felek 04:28
Murat Bektaş Oy Felek 31.086 izlenme - 12 yıl önce süperrrrrrrrrrrr
Mostafa Zamanı Ve Hz.yusuf Dizisinden Bazı Kareler 03:44
Mostafa Zamanı Ve Hz.yusuf Dizisinden Bazı Kareler 22.706 izlenme - 11 yıl önce farsça müzik ve hz.usuf dizisinden bazı kareler
Nancy Ajram-Keyvan Mutavas-(Arapça-Farsça Düet) 03:40
Nancy Ajram-Keyvan Mutavas-(Arapça-Farsça Düet) 28.564 izlenme - 13 yıl önce arap dünyasının en ünlü ismi ve iranın ünlü genç yıldızından hareketli hoş bir remiks VE BU KLİB İNTERNETE BİR İLK:))))
Duygusal Arapça Müzik 05:55
Duygusal Arapça Müzik 27.039 izlenme - 12 yıl önce for plakevi.blogspot.com duygusal farsça müzik
İlber Ortaylı ile 5 Dil 03:31
İlber Ortaylı ile 5 Dil 10.975 izlenme - 5 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı; Rusça, Almanca, Fransızca, İngilizce ve Farsça konuşuyor. Ayrıca Wikipedia'ya göre Ortaylı Türkçe; ileri seviyede Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Rusça; orta seviyede Kırım Tatarca, Slovakça, Rumence, Arapça, Farsça, Latince, İbranice, Antik Yunanca, ve Yunanca bilmektedir.
Mostafa Zamani 03:38
Mostafa Zamani 13.838 izlenme - 11 yıl önce mostfa zamani resimleri ve çok güzel bir farsça şarkı
Hareketli Farsça Müzik 04:56
Hareketli Farsça Müzik 18.670 izlenme - 12 yıl önce
Farsça Pop Müzik 03:54
Farsça Pop Müzik 14.913 izlenme - 12 yıl önce farsça pop müzik
Arapça Türkçe ve Farsa Karşılaşması 04:05
Arapça Türkçe ve Farsa Karşılaşması 2.786 izlenme - 4 yıl önce Dünyanın geniş bir coğrafyasına yayılan bu 3 dil, aslında birbirleriyle yüzyıllardır sıcak temas halinde. Bugün konuştuğumuz Türkçe'nin neredeyse 3'te 1'ini bu diller kapsıyor.
Modern Farsça Dans Müziği 04:00
Modern Farsça Dans Müziği 6.854 izlenme - 12 yıl önce modern farsça dans müziği for tehnaz and plakevi.blogspot.com
Farsça Şarkı Kamkars'tan 06:11
Farsça Şarkı Kamkars'tan 5.034 izlenme - 11 yıl önce farsça şarkı kamkars'tan
Farsça Müzik Yeni 04:37
Farsça Müzik Yeni 5.000 izlenme - 12 yıl önce farsça
Persian Dance Music Harika Farsça Müzik 01:55
Persian Dance Music Harika Farsça Müzik 5.042 izlenme - 12 yıl önce
Farsça Dans Müziği 09:24
Farsça Dans Müziği 5.330 izlenme - 12 yıl önce
iran - mohsen namjoo - che guevara 02:39
iran - mohsen namjoo - che guevara 5.272 izlenme - 12 yıl önce mohsen namjoo - che guevara (alamut1@hotmail.de)
Shabnam Suraya Farsça Müzik 03:35
Shabnam Suraya Farsça Müzik 3.291 izlenme - 12 yıl önce shabnam suraya farsça müzik tehnaz
hoş melodi güzel sözler 04:21
hoş melodi güzel sözler 2.877 izlenme - 12 yıl önce mohsen nobahari
Ahenge Del Farsça Ezgi 06:27
Ahenge Del Farsça Ezgi 2.260 izlenme - 7 yıl önce Ahenge Del Farsça Ezgi
Shabnam Nagoo Farsça Müzik 04:00
Shabnam Nagoo Farsça Müzik 2.588 izlenme - 12 yıl önce shabnam nagoo
Ali As'habi - Gharibeh Farsca Müzik 03:09
Ali As'habi - Gharibeh Farsca Müzik 2.511 izlenme - 12 yıl önce for plakevi.blogspot.com and tehnaz şehnaz tehnaz.
Mohsen Yeganeh - Nafashaye Bi Hadaf Farsça Müzik 04:03
Mohsen Yeganeh - Nafashaye Bi Hadaf Farsça Müzik 2.353 izlenme - 12 yıl önce http://plakevi.blogspot.com/
farsça iran müziği 02:48
farsça iran müziği 1.362 izlenme - 10 yıl önce iranı çok seviyorum
Hz. Mevlana'nın Şiiri - Hoş hıraman mirevi ey can-e can bi men merow - Ali Rıza Kurbani 03:29
Hz. Mevlana'nın Şiiri - Hoş hıraman mirevi ey can-e can bi men merow - Ali Rıza Kurbani 766 izlenme - 6 yıl önce Hazreti Mevlananın ''Hoş hıraman mirevi ey can-ı can bi men merow'' mısrasıyla başlayan ve Şems-i Tebriziye yazdığı rubaisini Fars şarkıcı Ali Rıza Kurbani ve Düsseldorf Orkestrası tarafından yapılan icrâsı. Rubai şöyledir; Hoş hıraman mirevi ey can-ı can bi men merow Ey hayat-ı dustan der bostan bi men merow Ey felek bi men megerd-o,ey kamar bi men metab Ey zemin bi men megeryo,ey zeman bi men merow. Ey yar-ı men,ey yar-ı men,ey yar-ı bi zinhar-ı men, Ey dilber-o dildar-o men,ey mahram-o gamxar-o men, Digerxanet eşk,mixanend-o men soltan-e eşk, Ey to balater ze vehm-i in-u an,bi men merow Ey aşıxan,ey aşıxan,ankes ke bined ruy-e u, Şuride gerded ehl-i u,aşofte gerded xuy-e u. Türkçe tercümesi Sen böyle salına salına gidiyorsun ya canımın canı, Ey dostlarının canına can katan! Bensiz gitme gül bahçesine istemem Ey gökyüzü bensiz dönme, ey kamer (ay) bensiz doğma Ey yerküre bensiz dönme, ey zaman bensiz geçme Ey sevgilim ey sevgilim, ey korkusuz sevgilim Ey gönlüme hükmeden dilberim,ey çilekeş mahremim Diğerleri sana aşk diyor,bense aşkın sultanı diyorum Ey diğerlerinin hayalinden yüksek olan,bensiz gitme Ey aşıklar,ey aşıklar, kim onun yüzünü görürse Aklı karışacak ve huyu değişecektir.
Homayoun Shajarian - Ba Man Sanama (Minyatür Sanatı İle Klip) 03:00
Homayoun Shajarian - Ba Man Sanama (Minyatür Sanatı İle Klip) 1.346 izlenme - 6 yıl önce Ünlü sanatçı Muhammed Rıza Şeceryan’ın oğlu Hümayun Şeceryan, babasıyla beraber önceden icra ettikleri, Rumi’nin Divan-ı Kebir’inde yer alan ‘’Ba Man Sanama’’ya Rock unsurları ekleyerek ve doğu kültüründe önemli yeri olan minyatür sanatıyla kliplendirerek şaşırtmış. Ayrıca klipte Ferüddin Attar’ın Simurg’undan ve bilhassa daha ne olduğu, kim olduğu çözülememiş Mehmed Siyah Kalem’deki çizimlerde kullanılarak macera türünde klip yapılmış. Ellerine sağlık, keyifli izlemeler, dinlemeler.
Neorin - Bi To Baz İranlı Dj'den İsveç Teknos 03:33
Neorin - Bi To Baz İranlı Dj'den İsveç Teknos 1.482 izlenme - 12 yıl önce
İranlı Kadın Şarkıcılardan Çok Güzel Bir Farsça Şarkı 03:56
İranlı Kadın Şarkıcılardan Çok Güzel Bir Farsça Şarkı 374 izlenme - 4 yıl önce https://www.facebook.com/farscasarki Mâh Banu Grubundan çok güzel bir Farsça şarkı: Bize yeter/ Ma ra bes! [Altyazılı] Türkçe okunuşu, Farsça yazılışı ve Çevirisi: Türkçe okunuşu: Hemço horşîd be âlem nezeri ma ra bes Nefes-e germ-o del-e por şereri ma ra bes Hende der golşen-e giti be gol erzani bâd Hemço şebnem be cehan çeşm-e teri ma ra bes Hemço şebnem be cehan çeşm-e teri ma ra bes Gerçe danem ke moyesser neşeved rûz-e vesal Gerçe danem ke moyesser neşeved rûz-e vesal Der şeb-e hecr omid-e seher-i ma ra bes Der şeb-e hecr omid-e seher-i ma ra bes Eger ez dide-ye kûteh nezeran oftadim Eger ez dide-ye kûteh nezeran oftadim Nist gem, sohbet-e saheb nezer-i ma ra bes! Nist gem, sohbet-e saheb nezer-i ma ra bes! Der cehan-i ke nebâşed ze kesi nam-o neşân Godsi, Ez gofte-ye şiva eseri ma ra bes! Godsi, Ez gofte-ye şiva eseri ma ra bes! Hemço horşîd be âlem nezeri ma ra bes Nefes-e germ-o del-e por şereri ma ra bes Der şeb-e hecr omid-e seher-i ma ra bes Der şeb-e hecr omid-e seher-i ma ra bes Farsça yazılışı: ???? ?????? ?? ???? ???? ?? ?? ?? ??? ??? ? ?? ?? ???? ?? ?? ?? ???? ?? ???? ????? ?? ??? ????? ??? ???? ???? ?? ???? ??? ??? ?? ?? ?? ???? ???? ?? ????? ???? ??? ???? ?? ?? ??? ???? ???? ?? ?? ?? ??? ?? ???? ???????????? ????? ??????? ???? ?????? ? ???? ???? ???? ?? ?? ?? ?? ????? ?? ????? ? ??? ??? ? ???? ????? ?? ???? ???? ???? ?? ?? ?? Türkçe tercümesi: Güneşin bakışı gibi, evrene bir bakış bize yeter Sıcacık bir nefes, kıvılcımlı bir yürek, bize yeter Cihan bahçesinde güle tebessüm helal-ı hoş olsun Çiyi gibi, dünyadan bize ıslak bir göz yeter Vuslat gününün müyesser olmayacağını bilsem de Hicran gecesinde seher umudu bize yeter Kem gözlerin gözünden düşmüş olsak da Üzüntü yok, ermiş insanın muhabbeti bize yeter Kimseden ne nam ne nişan kalan bu cihanda Ey “kutsu” bir güzel ses, güzel bir seda bize yeter "Şair: Kutsu"
Çocuklar için Farsça eğitim videosu 03:44
Çocuklar için Farsça eğitim videosu 395 izlenme - 6 yıl önce Çocukların kolaylıkla vakit geçirebileceği eğlenceli ve öğretici bir video.Çocuğunuzun sıkılmadan vakit geçirebilecek ve aynı zamanda Farsça yeni kelimeler ve cümleler öğrenecek.
İlber Hoca Farsça Konuşurken 06:00
İlber Hoca Farsça Konuşurken 698 izlenme - 7 yıl önce Büyük başkan yine döktürüyor. İlber Hocayı farsça konuşurken dinliyoruz.
Hichkas - Ekhtelaf (Farsça Rap) 02:49
Hichkas - Ekhtelaf (Farsça Rap) 386 izlenme - 6 yıl önce İran filmi, No One Knows About Persian Cats (Kimsenin İran Kedilerinden Haberi Yok) isimli filmin müziklerinden. Hichkas bu konuda başarılı. Bence Farsça rap, hiç kulak tırmalamıyor.
iran - mohammad ali kiani & nejad - ney 03:18
iran - mohammad ali kiani & nejad - ney 992 izlenme - 12 yıl önce mohammad ali kiani & nejad - ney (alamut1@hotmail.de)