Hoşgeldiniz!

fikret hakan

Dört Hergele Filminin Tv'lerde Gösterilmeyen Sahnesi 00:57
Dört Hergele Filminin Tv'lerde Gösterilmeyen Sahnesi 26.308 izlenme - 5 yıl önce 1974 yapımı Yılmaz Atadeniz'in yönettiği Dört Hergele filminin TV'lerde gösterilmeyen sahnesidir.
Fikret Hakan Tony Curtis Salih Güney Charles Bronson 01:40
Fikret Hakan Tony Curtis Salih Güney Charles Bronson 10.980 izlenme - 7 yıl önce Paralı askerler. You can't win 'em all. 1970 yılında, dev bir bütçeyle İstanbul, İzmir, Nevşehir yörelerinde çekilen, çekim öncesi zamanın sansür kurulu tarafından didik didik edilen film çekim sonrası da sansürün gazabına uğramış ve Türkiye’de gösterimi yasaklanmış. Başrollerde Tony Curtis, Charles Bronson, Fikret Hakan, Salih Güney var. Filmin DVD'sini bulmak olanaksız. Dikkatinizi çekerim, İngilizce dublaj Fikret Hakın'ın ağzına tam oturuyor. Var mı ya böyle bir film.
Banker Kastelli ve Kastel İnşaat Reklamı (1982) ( 50) 00:57
Banker Kastelli ve Kastel İnşaat Reklamı (1982) ( 50) 4.608 izlenme - 3 yıl önce Bankerlerin batıp Kastelli'nin batmasına üç-dört ay kala, Cevher Özden'in intiharından 26 sene önce, eski bir video kasetin başına konulmuş reklamlar. İlk olarak dönemin en sükseli filmi Unutulmayanlar'ın star kadrosu: Cüneyt Arkın, Fikret Hakan, Ekrem Bora, İzzet Günay, Eşref Kolçak, Orhan Günşiray, Selma Güneri topluca bir tekstil atölyesinde paralar Kastelli'ye verip abartılı faizlerle mürüvvetlerini görme hesabı içindeler. Sonrasında paralar han hamam apartman olur, film siyah beyaza döner, olaylar çok da gelişmez...
Hanımın Çiftligi 1. Bölüm (TRT - 1990) 50:07
Hanımın Çiftligi 1. Bölüm (TRT - 1990) 11.868 izlenme - 7 yıl önce Orhan Kemal'in bu romanı (daha doğrusu romanları Hanımın Çiftliği ve Vukuat Var) daha önce bir kaç kere film yapılmıştı. (Zaten Orhan Kemal'in daha önce birkaç kere film yapılmamış romanı kaldı mı?)İlk defa 1990 yılında TRT tarafından dizi yapıldı. Başrol Oyuncusu İlknur Bozkurt'un kısa süreli bir şöhreti oldu. (Bozkurt daha sonra gene TRT'nin Kirli Sarı diye kısa bir dizisinde daha oynadı. Sonra hastalanıp, kilo aldı. Düzeldiğinde şöhreti sönmüştüç) Fikret Hakan,Bulut Aras,Meral Orhansoy ve dfaha nice Yeşilçam yıldızlarını topluca izlediğimiz son diziydi.
Duvardaki Kan - 1. Bölüm (TRT - 1986) 49:27
Duvardaki Kan - 1. Bölüm (TRT - 1986) 7.482 izlenme - 6 yıl önce Bir Ermeni olan Sogomon Teyleryan, Berlin’de bulunan Talat Paşa’yı Charlottenburg’da bir sokakta öldürmüştür. Katil belli, silah ortada, deliller ise cinayette taammüt olduğuna işaret etmektedir. Ancak asıl sorun, suçun işleniş sebebini bulmaktır. Ortaya sunulan sebep ise soykırımdır. Dava Berlin’de sürdürülmektedir. Mahkemede ifade veren Teyleryan Erzurum doğumlu olup, 1915 yılında Türklerin bölgeye tehcir diye gelerek, oradaki bütün Ermenileri katlettiklerini iddia etmektedir. Talat Paşa’yı da bu sebeple vurduğunu söylemektedir. Ancak davanın seyrinden, mahkemenin Teyleryan’ın yargılanmasından ziyade, Talat Paşa’nın suçlanmasına dönüştüğünü gören savcı Gollnick, Cemiyet üyesi olan ve o dönem yurtdışında bulunan bazı İttihatçıları yanına çağırtarak özel olarak konuşmak ister. Zira mahkemede Türk tarafı bulunmamaktadır. Savcı Gollnick, Talat Paşa’nın Ermeni meselesinde suçu olup olmadığını ortaya çıkartmak için daha fazla bilgiye ihtiyaç duymaktadır.
Fikret Hakan'ın Dublörsüz Kuma Atlaması 02:00
Fikret Hakan'ın Dublörsüz Kuma Atlaması 1.563 izlenme - 3 yıl önce 1968 yapımı Osman Fahir Seden'in yazıp yönettiği İngiliz Kemal'in Oğlu filminden bir sahne.
Alkol - Fikret Hakan & Perihan Savaş (1985 - 88 Dk) 01:28:23
Alkol - Fikret Hakan & Perihan Savaş (1985 - 88 Dk) 2.174 izlenme - 5 yıl önce Film, alkol batağına saplanan bir adamla onu kurtarmaya çalışan karısının öyküsünü konu edinir. Tahir, henüz çocukken babasının baskısı yüzünden alkolle tanışır. Yıllar geçtikçe alışkanlık halini alan bu durum Tahir’in hayatını yaşanmaz hâle getirir. Karısını ve iki çocuğunu da kendisiyle birlikte felakete sürüklemek üzeredir. Ancak karısı her seferinde bir yolunu bulup Tahir’in tedavi için hastaneye yatmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte her seferinde tekrar alkol kullanmaya başlayan Tahir, son defa çaba göstererek hastaneye yatar. Tedavi sonrası Tahir hayatını düzene sokmaya kararlıdır. Ancak bu kararını uygulaması sandığından zor olacaktır. Yönetmen:Yavuz Figenli Senaryo:Necati Er Yapımcı:Sabri Demirdöğen Görüntü Yönetmeni:Serdar Servidal Oyuncular:Fikret Hakan,Perihan Savaş,Süleyman Turan,Kazım Kartal,Atilla Ergün,Turgut Özatay,Mustafa Suphi,Baykal Kent,Hakkı Kıvanç,Vahit Terlemez,Beher Petek
Üç Arkadaş - Osman Büyükbulut - Fikret Hakan (İlk Versiyon - 1958) 03:35
Üç Arkadaş - Osman Büyükbulut - Fikret Hakan (İlk Versiyon - 1958) 2.398 izlenme - 6 yıl önce Üç Arkadaş, yönetmenliğini Memduh Ün'ün yaptığı ve başrollerinde Muhterem Nur ve Fikret Hakan'ın oynadığı 1958 yapımı siyah-beyaz filmdir. Filmin 1971 yılında yine yönetmen Memduh Ün tarafından çekilen ikinci versiyonunda ise Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Halit Akçatepe ve Müşfik Kenter rol almışlardır. 1958 yapımı ilk filmin en bilinen sahnesi sizlerle...
Vatana ve Ataya İhanet Affedilmez, 00:21
Vatana ve Ataya İhanet Affedilmez, 2.527 izlenme - 5 yıl önce Bu sabah tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Türk sinemasının duayen isimlerinden Fikret Hakan, son görüntülerinde "Vatana ve Ata'ya ihanet affedilmez" ifadelerine yer veriyor.
Murat ve Arkadaşı Mıstık Hamamı Kana Buluyor 05:34
Murat ve Arkadaşı Mıstık Hamamı Kana Buluyor 1.765 izlenme - 4 yıl önce
Cahit Berkay - Arkadaşım Film Müziği (Dram Tema) 03:16
Cahit Berkay - Arkadaşım Film Müziği (Dram Tema) 3.097 izlenme - 7 yıl önce 1982 yılında çekilen ve baş rollerini Tarık Akan ve Fikret Hakan'ın paylaştığı Arkadaşım filminin dram temalı müziğidir.Ses kalitesi maalesef çok iyi değil bulabildiğim tek parça da bu.Ayrıca sitede daha hızlı versiyonu da bulunmaktadır. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2237/cahit-berkay-arkadasim
Cahit Berkay Köprü Film Müziği 02:41
Cahit Berkay Köprü Film Müziği 2.741 izlenme - 7 yıl önce Başrollerini Kadir İnanır, Necla Nazır ve Fikret Hakan'ın paylaştığı, 1975 yapımı Köprü filminin Cahit Berkay imzalı duygusal müziği. aynı melodi üç farklı türde.
Köprü (1975 / 76dk) 01:16:51
Köprü (1975 / 76dk) 2.545 izlenme - 7 yıl önce Film müziğini her duyduğumda duygulandığım Şerif Gören filmi...Konusu özetle yıllar önce hasta annesini Fırat'ın azgın sularında kaybeden Ahmet'in günün birinde mühendis olup köyüne dönmesiyle başlar. Babası bildiği ve çok sevdiği adam ve oğlu ise köyde salcılık yapmaktadırlar ve o küçükken okuması için sallardan birini satmışlardır. Ayrıca evin kızı Zeynep ile birbirlerini sevmektedirler. Annesini alan zalim Fırat’ın üzerine köprü kurmak isteyen Ahmet'e bütün aile karşı çıkar fakat Ahmet idealinden vazgeçmez.
Durali'nin Öğretmen Kemal ile Kavgası ( Fikret Hakan Anısına ) 01:14
Durali'nin Öğretmen Kemal ile Kavgası ( Fikret Hakan Anısına ) 1.498 izlenme - 5 yıl önce Türk Sineması'nın duayen isimlerinden Fikret Hakan, İstanbul'da akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Fikret Hakan'ın vefatı bütün Türkiye gibi sanatçı arkadaşlarını da yasa boğdu.
Fikret Hakan 03:30
Fikret Hakan 870 izlenme - 5 yıl önce video
Fikret Hakan Anısına - Alkol 07:06
Fikret Hakan Anısına - Alkol 1.072 izlenme - 5 yıl önce Fikret Hakan'ın oynadığı muhteşem bir film.
Mayın Tarlasında Çatışma - Ölüme Köprü 12:14
Mayın Tarlasında Çatışma - Ölüme Köprü 1.168 izlenme - 5 yıl önce 1972 yapımı Mehmet Aslan'ın yönettiÄŸi,Fikret Hakan ve Bahar Erdeniz'in oynadığı Ölüme Köprü filminden bir sahne.
Yılanların Öcü (1962) - Son Sahne 01:43
Yılanların Öcü (1962) - Son Sahne 2.096 izlenme - 7 yıl önce Filmlerin en önemli kısımları son sahneleridir, herşey o anda bitecektir ve o sahneyle hatırlanacaktır film, işte son sahnesiyle hatırlanması gereken bir film Yılanların Öcü. 1962 yapımı siyah-beyaz bir film olan Yılanların Öcü Fakir Baykurt'un aynı isimli romanından Metin Erksan yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlanmıştır. Fikret Hakan (Kara Bayram), Nurhan Nur(Hatçe), Aliye Rona(Irazca),Erol Taş(Haceli), Ali Şen (Muhtar) ve Kadir Savun(Ak Ali) gibi Türk sinemasına ismini altın harflerle yazdırmış oyunculardan oluşan bir kadroya sahiptir. 1985 yılında Şerif Gören tarafından Kadir İnanır ve Fatma Girik gibi oyuncularla tekrar çekilmiştir.
Polis Dizisi Jenerik(1992) 01:13
Polis Dizisi Jenerik(1992) 1.329 izlenme - 7 yıl önce Başrollerini, Cüneyt Arkın, Fikret Hakan ve Eşref Kolçak'ın paylaştığı, Polis dizisi'nin jeneriği. Bu da böyle bir içerik açıklaması işte.
Kadir İnanır - Kahpe Pınar (Köprü) 01:25
Kadir İnanır - Kahpe Pınar (Köprü) 1.095 izlenme - 7 yıl önce Bütün sevdiklerini zalim Fırat yüzünden kaybeden Kadir Abi, en sonunda ''kahpe pınaaaar'' nidalarıyla atağa geçer.
Asansörden Kaçarken Sırt Sabunlamak 01:13
Asansörden Kaçarken Sırt Sabunlamak 1.113 izlenme - 7 yıl önce Yeşilçam senaryolarındaki esnekliğe hayran olmamak elde değildir. Asansörden merdivenlerle üstelik üst kata doğru kaçmak gibi ulvi bir görev edinmişken bir anda kendinizi bir çift memeyle karşı karşıya bulabilirsiniz.
Silahımızı Düşmana Vermek İçin miydi? 04:07
Silahımızı Düşmana Vermek İçin miydi? 508 izlenme - 2 yıl önce 1974 yapımı Remzi A. Jöntürk'ün yönettiği Kahramanlar Bayrak filminden bir sahne. Not:18 Mart anısınadır.
Dünyanın En İçten Gülen Adamı Fikret Hakan - Delicesine 01:53
Dünyanın En İçten Gülen Adamı Fikret Hakan - Delicesine 871 izlenme - 7 yıl önce Fikret Hakan'ın Delicesine isimli filminden bir kahkaha kolajı. Böylesi bir içtenlik, böylesi bir neşe... Bu kahkahayı izledikten sonra insanın canı kahkaha atmak istiyor.
Yemende Bir Avuç Türk - Fikret Hakan (1970 - 96 Dk) 01:36:19
Yemende Bir Avuç Türk - Fikret Hakan (1970 - 96 Dk) 535 izlenme - 4 yıl önce Filmde, Birinci Dünya Savaşı yıllarında Yemen’de savaşan Türk askerlerinin öyküsü anlatılır. Birinci Dünya Savaşı’nın yaşandığı dönemde Yemen’de birçok Türk şehit olur. Medine’de İngiliz casusu Lawrence karargâhını Yenbu şehrine kurar. Halkı altınla satın alarak Türklere karşı kışkırtır. Böylece bölgedeki Türk kuvvetinin kırılmasını ister. Şeyh Faysal ile beraber Türklerin takviye asker almasını engellemeye çalışır. Bölgedeki karışıklıktan haberdar olan Türk askerleri Yemen’e giderler. Lawrence ve Şeyh Faysal’la kendi kuvvetleri ile mücadele etmeye karar verirler. Türk askerleri, Medine’yi müdafaa edip kutsal toprakları korumaya çalışacaktır. Yönetmen:Yılmaz Atadeniz Senaryo:Zafer Sülek Yapımcı:Kadir Kesemen Görüntü Yönetmeni:Ali Uğur Oyuncular:Fikret Hakan,Müjgan Ağralı,Kadir İnanır,Serdar Gökhan,Kadir Savun,Danyal Topatan,Atilla Ergün,Mümtaz Ener,Kazım Kartal,Sırrı Elitaş,Süheyl Eğriboz,Kudret Karadağ,Budak Cimcoz,Murat Tok,Zeki Sezer,Sedef İnci,Kadir Kök
Yıkılmayan Adamlar - Cüneyt Arkın & Fikret Hakan 02:14
Yıkılmayan Adamlar - Cüneyt Arkın & Fikret Hakan 1.263 izlenme - 7 yıl önce Cüneyt abimizin film boyunca silah olarak adlandırdığımız aletler kullanılmadan ve sadece bir baston ile adamları cezalandırdığı film olan iki arkadaş filminin final sahnesi.Ayrıca kesit sonunda "bastonun ucu ile kafatasi delmek" hareketini görebilirsiniz.
Keşanlı Ali Destanı - Jenerik (Restorasyonlu) 03:40
Keşanlı Ali Destanı - Jenerik (Restorasyonlu) 511 izlenme - 3 yıl önce 1964 yapımı Atıf Yılmaz'ın yönettiği, Fikret Hakan ile Fatma Girik'in oynadığı Keşanlı Ali Destanı filminin restorasyonlu jeneriğidir.
10 Senede Şarap Güzelleşir Ama Hapiste Yatan Adam Erir - Ölüme Köprü 01:20
10 Senede Şarap Güzelleşir Ama Hapiste Yatan Adam Erir - Ölüme Köprü 776 izlenme - 5 yıl önce 1972 yapımı Mehmet Aslan'ın yönettiği,Fikret Hakan'ın oynadığı Ölüme Köprü filminden bir sahne.
Paylaşılamayan Kadın Bülent Ersoy 01:31
Paylaşılamayan Kadın Bülent Ersoy 872 izlenme - 7 yıl önce Başrolünde Bülent Ersoy'un oynadığı 1990 yapımı İstiyorum filminde eski ve yeni manken sevgilisi arasında kalan Bülent Ersoy'un eski sevgilisinin hazin ölümünü izliyoruz.
Pop Concerto Orchestra - Nostalgia (Yangın 1977) 03:07
Pop Concerto Orchestra - Nostalgia (Yangın 1977) 1.069 izlenme - 7 yıl önce 1977 Yangın filminin daha henüz ilk dakikalarında yaşanan fırtına gibi bir sahne. Başrollerde Ayhan Işık, Fikret Hakan. - Hala bir lokma ekmek parası için insanlar birbirlerini öldürüyorlar. repliği ile başlayan esrarengiz bir melodi. Ah bu Yeşilçam! Daha ne çoraplar örecek başımıza bilemiyorum. Eser: Fransız besteciler Paul de Senneville ve Olivier Toussaint Pop Concerto Orchestra adlı grubundan. Keyifle dinleyiniz efendim.