Hoşgeldiniz!

fıtık

Suluk Tedavisi 00:11
Suluk Tedavisi 21.996 izlenme - 8 yıl önce Boyun Fitigindan 3 Farkli Yontemle Ameliyatsiz Kurtulmak Mumkun. Mücizevi hayvan sülük kanınızı emiyor ve zehri vücüttan söküp alıyor. Haydi hep birlikte izlydfg
Bel Fıtığında Mikrocerrahi İle Ameliyat 02:13
Bel Fıtığında Mikrocerrahi İle Ameliyat 18.529 izlenme - 12 yıl önce bel fıtığı teşhisi konan hastanın mikrocerrahi uygulandıktan sonra ertesi gün yürümesi ve rahatlığı konu ediliyor.
Ameliyatsız Fıtık Tedavisi Oğuzhan Söylemez 04:49
Ameliyatsız Fıtık Tedavisi Oğuzhan Söylemez 14.877 izlenme - 8 yıl önce Manuel Fİzyoterapist Hüseyin Oğuzhan Söylemez Adres: Zuhuratbaba Mahallesi Gençler Caddesi No:42/5, 34140 Bakırköy İstanbul Telefon: 0 505 611 65 25 - 0 505 ...
Gabriele Benedetti ile Kütürdetiyoruz 2 19:40
Gabriele Benedetti ile Kütürdetiyoruz 2 4.402 izlenme - 3 yıl önce Doktor Gabriele Benedetti abimiz yine erik gibi bir yengeyi kütürdetiyor.
Ukraynalı Silkerek Tedavi Etmek 03:26
Ukraynalı Silkerek Tedavi Etmek 6.283 izlenme - 6 yıl önce Bel ve boyun fıtığı ya da ağrılarında manuel fraksiyon (manuel terapi) denen yöntemi kendince geliştirerek hastasını hamur gibi yoğurup halı gibi silkeleyen Ukraynalı ablamız, neden söylediği çok belli olmayan aryalarıyla da göz dolduruyor. Şakalı iddiasına göre, Şenol Güneş zamanındaki milli takım kendisi sayesinde başarı kazanmış.
Dr. Gabriele Benedetti ile Kemik Kütürdetme 15:58
Dr. Gabriele Benedetti ile Kemik Kütürdetme 1.797 izlenme - 3 yıl önce Gabriele Benedetti isimli doktor abimiz esmer bombayı erik gibi kütürdetiyor.
Gelin Adayı Kilolu Olmasın Fıtık Oluyorum - Esra Erol 00:51
Gelin Adayı Kilolu Olmasın Fıtık Oluyorum - Esra Erol 2.835 izlenme - 7 yıl önce Esra Erol'un programına çıkan bir başka abazanımız bu sefer fıtık olduğundan ötürü kilolu olmayan bir bayan istediğini açıkça ifade ediyor.
Delgesel Bıçağı - Fıtıkçı Amcalar 04:59
Delgesel Bıçağı - Fıtıkçı Amcalar 1.851 izlenme - 6 yıl önce Yurdum insanı tuhaflıkta sınır tanımaz hepimiz bunu biliriz. Serimizin ilk bölümünde, fıtıklara göbek atan, WWE veya Mortal Kombat benzeri bir yerden çıkma olduğundan şüphelendiğimiz, tedaviden çok sakatlığa yol açma ihtimali bulunan amcamızı izliyoruz.
Mide fıtığı ameliyatı nasıl yapılır? 00:47
Mide fıtığı ameliyatı nasıl yapılır? 2.119 izlenme - 7 yıl önce Mide fıtığı ameliyatarı günümüzde laparaskopi yöntemi ile gerçekleştirilir. Karın duvarı kesilmeden yapılan cerrahi operasyon deneyimli cerrahlar tarafından yapılmalıdır.
Bel Fıtığı Tedavisi Yapan Rot Balansçı Dayı 03:11
Bel Fıtığı Tedavisi Yapan Rot Balansçı Dayı 363 izlenme - 2 yıl önce Antalya’da rot balans ustası fıtık başlangıcı olan, bel ve sırt ağrısı çeken vatandaşlara kendi yaptığı inversiyon aletiyle şifa olmaya çalışıyormuş.
Mide fıtığının belirtileri nelerdir? 01:28
Mide fıtığının belirtileri nelerdir? 1.111 izlenme - 7 yıl önce Mide fıtığı hastalarının yüzde 40'ında reflü görülür, bu mide ve yemek borusu kapakçıklarının doğru çalışmaması sonucu, mide ve yemek borusunda yanma, kaynama, kusma hissi gibi belirtilere sebep olur. Reflüsü olmayan mide fıtığı hastalarında ise göğüste baskı ya da sıkışma, sebepsiz öksürük gibi belirtiler görülür. Yaş ilerledikçe belirtiler ağırlaşır.
Manuel Terapi ile Ameliyatsız Fıtık Tedavisi 02:42
Manuel Terapi ile Ameliyatsız Fıtık Tedavisi 1.164 izlenme - 8 yıl önce Manuel Terapi ile Ameliyatsız Fıtık Tedavisi Adres: Zuhuratbaba Mh. Gençler Cd. Vural Apt. No:28 D:3, 34149 Bakırköy İstanbul Telefon: 0 505 611 65 25 - 0 50...
Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kimlere Uygulanmaz? 01:12
Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kimlere Uygulanmaz? 377 izlenme - 7 yıl önce Fizik tedavi ve rehabilitasyon öncelikle kanser hastalarına, ileri kalp hastalarına, ileri hipertansiyon hastalarına uygulanmaz. Ayrıca ciltte bir enfeksiyon ve yara varsa o kişilere ve o bölgeye uygulanmaz. Hekimin değerlendirmesine göre hastalara uygun cihazlar, uygun teknikler, kasları çalıştıran bir takım egzersizler verilebilir. Her kişinin tedavisi özel olarak planlanır. Ama genel prensip olarak kanser hastaları, kalp pili olanlar, egzersiz kapasitesi çok düşük bir kalp hastalarında, çok çabuk hipertansiyon krizine giren tansiyon hastalarında, cildinde belirgin bir yara olan insanlarda kesinlikle o bölgeye uygulanmaz. Fizik tedavide gün gün tedavi değişebilir. Bir gün sadece sıcak bir masaj uygulanabilir, elektrik uygulanmaz. Başka bir gün gerekli görünürse uygun bir bölgeye elektrik uygulanır. Bu tedavilerin hekim kontrolünde uygulanması ve deneyimli fizyoterapistlerle yapılması fizik tedavide her türlü yan etkiyi ortadan kaldırır. Burada tamamen kişiye özgü değerlendirme yapılmaktadır.
Doç. Dr. Hasan Mirzai - Bel Fıtığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? - Kolantv 01:26
Doç. Dr. Hasan Mirzai - Bel Fıtığı Nedir? Belirtileri Nelerdir? - Kolantv 403 izlenme - 6 yıl önce Bel Fıtığı Nasıl Oluşur? Yıpranmaya ya da bir yaralanmaya bağlı olarak, yukarıda açıklanan diskin merkezindeki jelimsi yapı diskin dış çeperini içeriden itmeye, yani fıtıklaşmaya başlar. Dış çeper üzerindeki bu baskı bel ağrısına yol açabilir. Ancak disk çok fazla yıpranmış veya şiddetli biçimde hasar görmüşse jelimsi yapı dış çeperi aşarak dışarı çıkar. Jel dışarı çıktığında bel ağrısı dinebilir fakat bu kez de siyatik bacak ağrısı artar. Bunun nedeni jelimsi yapının sinirlerde iltihaba (yangıya) yol açmasıdır. Dışarı çıkan jel, omurgadaki sinirlere baskı yapar. Bu baskı tek ya da her iki bacakta ağrıya, uyuşukluğa veya zayıflığa yol açabilir. İşte bu nedenle bel fıtığının başlıca belirtilerinden biri de bacaklarda uyuşma, karıncalanma hissidir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 02:46
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 461 izlenme - 8 yıl önce http://www.migrostv.com/bel-fitigi-neden-olusur-ve-nasil-onlenebilir/ “Belimi büktü” olarak kullandığımız tabirin gerçek anlamıyla vuku bulduğu nokta; bel ağrısı. Günlük işlerimizi kısıtlayan hatta tüm bu işlere engel olan ağrı. Bel ağrısının en önemli nedenlerinden biri bel tutulması. Ani bir hareket sonucu omurganın kayması ile meydana geliyor. Enfeksiyonlar ya da tümörler de bel ağrılarına neden olabiliyor. Eğer yalnızca ters bir hareket nedeni ile beliniz tutuldu ise bunun için en iyi çözüm sıcak bir masaj uygulaması ve dinlenmektir. Bel fıtığına dair tüm bilinmeyenleri Echomar Hastanesi’den Opr.Dr.Ayhan KARA‘ya sizin için danıştık.
Cem Yılmaz - Doktorum 01:46
Cem Yılmaz - Doktorum 320 izlenme - 7 yıl önce Cem Yılmaz'ın konuk olduğu 13 Eylül 2010 tarihli Doktorum programından bir kesit efem. Cem Yılmaz'ın tıp alanındaki engin bilgilerini esprileriyle harmanladığı ve geçirdiği hastalığını anlattığı videoda beni kendisine yine hayran bıraktı. Çok mu bildim?!
Yapay Disk Nedir? 01:54
Yapay Disk Nedir? 359 izlenme - 8 yıl önce Pratik öneriler, farklı, yaratıcı ve kolay yemek tarifleri, kendine özen gösterenler için güzellik ve bakımla ilgili değerli bilgiler, sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri, hobi, el işi meraklılarına dekoratif fikirler ve çok daha fazlası MigrosTV'de. Bizi takip etmeye devam edin: http://migrostv.migros.com.tr/
Bilgisayar Başında Fazla Oturanlar 02:02
Bilgisayar Başında Fazla Oturanlar 303 izlenme - 7 yıl önce Bu video bilgisayar başında saatlerini harcayanlara gelsin. Oturuş şeklinize dikkat edin.
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 02:46
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 359 izlenme - 8 yıl önce Enfeksiyonlar ya da tümörler de bel ağrılarına neden olabiliyor. Eğer yalnızca ters bir hareket nedeni ile beliniz tutuldu ise bunun için en iyi çözüm sıcak bir masaj uygulaması ve dinlenmektir. Bel fıtığına dair tüm bilinmeyenleri Echomar Hastanesi'den Opr.Dr.Ayhan KARA'ya sizin için danıştık. http://migrostv.migros.com.tr/
Boyun Fıtığı Teşhisi ve Tedavisi Nasıldır? 00:57
Boyun Fıtığı Teşhisi ve Tedavisi Nasıldır? 254 izlenme - 8 yıl önce Fıtık ağrıları zaman zaman ciddi sıkıntılar yaratabiliyor. Bunlardan en sancılı sürece sahip olanlardan biri boyun fıtığıdır. Peki, boyun fıtığı teşhisi nasıl konur, tedavisi nasıl yapılır? Tüm bu soruların cevabını Opr. Dr. Ayhan Kara sizin için yanıtlıyor. http://migrostv.migros.com.tr/
Doç. Dr. Hasan Mirzai - Bel Fıtığı Tanısı Nasıl Konur? Tedavisi Nasıl Yapılır? - Kolantv 01:50
Doç. Dr. Hasan Mirzai - Bel Fıtığı Tanısı Nasıl Konur? Tedavisi Nasıl Yapılır? - Kolantv 226 izlenme - 6 yıl önce Bel Fıtığı Belirtileri Bel fıtığı belirtileri arasında bel, bacak ağrıları en sık görülen belirtilerdir. Ancak ağrıların nedeninin kesin olarak bel fıtığı nedeniyle ortaya çıkıp çıkmadığının belirlenebilmesi için röntgen ya da MR gerekebilir. Çünkü bel ağrısı bu bölgede bulunan kas ve bağlardaki başka bir problem (kas zorlanması gibi) nedeniyle de yaşanabilir. Ağrılar: Bel fıtığının neden olduğu ağrılar genellikle şiddetlidir ve kişiyi ağrı kesici almaya zorlayabilir. Ağrılar birden ortaya çıkar ve öksürme, hapşırma gibi ani hareketlerde şiddetlenir. Bu ağrılar düz ve sert bir yüzeye uzanarak hafifletilebilir. Sinir Kökü Ağrıları: Halk arasında “siyatik” olarak bilinen sinir kökü ağrıları, siyatik sinirinin kayan disk nedeniyle basınca maruz kalması sonucu oluşur. Ayrıca diskin iltihaplanan dış tabakası sinir kökünü tahriş edebilir. Sinir kökü ağrıları sadece bel bölgesinde değil bacakta, kalçada ve ayakta hissedilebilir. Bunun nedeni, büyük bir sinir olan ve küçük sinirleri yapısında bulunduran siyatik sinirinin bel bölgesinden başlayıp, kalçanın derinliklerinden geçerek bacağın arka kısmına kadar ilerlemesidir. Her bacak için ayrı bir siyatik siniri bulunur. Bu yüzden kayan diskin hangi sinire baskı yaptığına bağlı olarak o sinirin indiği tek bacak ağrıyabilir, uyuşabilir veya karıncalanabilir. Sinir Kökünü İlgilendiren Diğer Belirtiler: Bel fıtığının nedeni olan disk, sadece siyatik sinirine değil omurga çevresindeki diğer sinirlere de baskı yapıyor olabilir. Eğer omurga çevresindeki diğer sinirler kayan diskten etkileniyorsa bu bölgede iğne batması benzeri bir his oluşabilir, karıncalanma ve uyuşma görülebilir. Belirti Göstermeyen Bel Fıtığı: Bel fıtığı her zaman yukarıdaki belirtilere neden olmaz. Yapılan araştırmalar, rutin kontrollere giden ve bel bölgesinde herhangi bir şikayeti olmayan kişilerde de bel fıtığı görülebildiğini ortaya koymaktadır. Tabii bel fıtığının herhangi bir rahatsızlığa yol açmadan oluşması sık görülen bir durum değildir ancak bir kontrol sırasında doktorunuz bel fıtığınız olduğunu söylerse şaşırmayın. Bu tip bel fıtığı genellikle diskin çok az kaydığı ve sinirlere baskı yapmadığı durumlarda görülmektedir. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv