Hoşgeldiniz!

fizik tedavi

Kambur Gencin Kropraktik Tedavisi 10:56
Kambur Gencin Kropraktik Tedavisi 13.947 izlenme - 2 yıl önce Omurilik, bel ve boyun rahatsızlığı olan genç arkadaş, kropraktik tedavisi uygulayan bir merkeze gidip tedavi oluyor. Değişim inanılmaz.
Boyun Düzleşmesi Belirtileri 03:01
Boyun Düzleşmesi Belirtileri 6.891 izlenme - 5 yıl önce Boyun Düzleşmesi Belirtileri
Hatun Kütürdeten Adam 00:59
Hatun Kütürdeten Adam 6.490 izlenme - 3 yıl önce Adam gözümün önünde kütür kütür kütürdetti güzelim cıvırları bende izledim abiler umarım izlerken kütürdettikçe içiniz sızlamaz benim gibi tabi siz ingilizce bilmediginiz için anlamıyosunuz ama aralarda bide hava atıyor yavşak ''böyle kütürdetirler oluummm akşam evde deprem var diyor '' şaka bi yana vardır bi faydası heralde ama harbiden içim gitti bayanlara be evire çevide kütür kütür ettiriyor. işte bunlar hep yazıktır, ayıptır, israftır, günahtır, bol bulup şaşırmadır , sex öncesi ısınmamıdır ,videonun şokuyla saçmalayarak açıklama yazmaktır .
Fizik Tedavi ve Manuel Terapi - Ameliyatsız Fıtık Tedavisi (Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı) 40:18
Fizik Tedavi ve Manuel Terapi - Ameliyatsız Fıtık Tedavisi (Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı) 2.911 izlenme - 4 yıl önce ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi için videonun 9.00 dakikasına bakabilirsiniz ..
Özel Diyarbakır Fizyocenter Fizik Tedavi  Fizyocen 01:01
Özel Diyarbakır Fizyocenter Fizik Tedavi Fizyocen 2.939 izlenme - 8 yıl önce Özel Diyarbakır Fizyocenter Fizik Tedavi
Felipe Melo Hareketlere Başladı 00:15
Felipe Melo Hareketlere Başladı 1.202 izlenme - 3 yıl önce Bel fıtığı ameliyatı geçiren Galatasaraylı yıldız Felipe Melo fizik tedavi hareketlerine başladı. Daha fazlası http://www.izlesene.com/futbolarena kanalında..
Hatun Kütürdeten Adam 00:59
Hatun Kütürdeten Adam 2.061 izlenme - 5 yıl önce Adam gözümün önünde kütür kütür kütürdetti güzelim cıvırları bende izledim abiler umarım izlerken kütürdettikçe içiniz sızlamaz benim gibi tabi siz ingilizce bilmediginiz için anlamıyosunuz ama aralarda bide hava atıyor yavşak ''böyle kütürdetirler oluummm akşam evde deprem var diyor '' şaka bi yana vardır bi faydası heralde ama harbiden içim gitti bayanlara be evire çevide kütür kütür ettiriyor. işte bunlar hep yazıktır, ayıptır, israftır, günahtır, bol bulup şaşırmadır , sex öncesi ısınmamıdır ,videonun şokuyla saçmalayarak açıklama yazmaktır .
Dünyanın En Pahalı Mantarını Av Köpekleriyle Bulup Topluyor 01:57
Dünyanın En Pahalı Mantarını Av Köpekleriyle Bulup Topluyor 88 izlenme - 5 ay önce Tedavi eden elleri şimdi mantar topluyor Fizik tedavi uzmanı Ziyafet Arslan, hobi olarak başladığı mantar toplamayı meslek haline getirerek işinden istifa etti ve kariyerine farklı bir yön verdi. Kırklareli'nde av köpekleriyle mantar avcılığına çıkan Arslan, topladığı mantarın fiyatının 4 bin 500 liralara kadar çıkabildiğini belirtiyor.
Robotlarla Fizik Tedavi 02:01
Robotlarla Fizik Tedavi 1.268 izlenme - 9 yıl önce ntv haber - www.fizyoterapistim.net fizyoterapist tv, e-dergi fizyoaktif, İş İlanları, kongre ve kurslar ve güncel haberler
Orman'dan Anlamlı Hareket 01:29
Orman'dan Anlamlı Hareket 462 izlenme - 2 yıl önce Katıldığı bir ses yarışmasıyla adını duyuran ardından ise sevgilisinin silahlı saldırısına uğrayan Mutlu Kayaya siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman yardım elini uzattı.
8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü 01:46
8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü 1.285 izlenme - 9 yıl önce fizyoterapist, fizyoterapi, fizik tedavi, rehabilitasyon
Fizyo-Trak 03:18
Fizyo-Trak" Fizik Tedaviyi Kolaylaştıracak 197 izlenme - 12 ay önce Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencilerinin felçli ve fizik tedavi ihtiyacı duyan hastalar için yaptıkları "Fizyo-trak" üretim için firmalardan teklif bekliyor.
Bel ve Boyun Ağrıları İçin Öncelikle Hangi Doktora Gidilmeli? 02:14
Bel ve Boyun Ağrıları İçin Öncelikle Hangi Doktora Gidilmeli? 459 izlenme - 2 yıl önce Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Şeref Öztürk bel ve boyun ağrıları için hangi polikliniğe başvurulması gerektiği hakkında bilgi veriyor. (Yaşam ve Sağlık programı, 67. bölümden) Bu programda Op. Dr. Şeref Öztürk beyin cerrahı, fizik tedavi ve rehabilitasyon, teşhis, nöroloji, poliklinik konularını anlatıyor. http://www.a9.com.tr/izle/213102/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Bel-ve-Boyun-Agrilari-Icin-Oncelikle-Hangi-Doktora-Gidilmeli A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
 Dünya Güzeli Çilem'in Yürek Burkan Çilesi 02:49
Dünya Güzeli Çilem'in Yürek Burkan Çilesi 779 izlenme - 4 yıl önce Doktorlar tarafından güçlükle kurtarılan Çilem, 4 yaşında olmasına rağmen ne yürüyebiliyor ne de konuşabiliyor. Adana'da, annesi 8 aylık hamileyken kalp krizi geçirip hayatını kaybeden, beynine oksijen gitmediği için doktorlar tarafından güçlükle kurtarılan Çilem, 4 yaşında olmasına rağmen ne yürüyebiliyor ne de konuşabiliyor. Babasının terk ettiği, anneannesi ve teyzesinin bakımını üstlendiği minik Çilem’in yürüyebilmesi ve konuşması için fizik tedavi uygulanması gerekiyor. 5 yıl önce İbrahim A. (50) ile evlenen Çilem (32), hamileliğinin 8. ayına geldiğinde yüksek tansiyon nedeniyle kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan anne kurtarılmazken, doktorlar bebeği kurtarmak için büyük çaba sarf etti. Ölen annesinin karnındayken beynine oksijen gitmeyen kız bebek ise 2 ay hastanede tedavi gördü. Anneanne Meliha ile teyze Özge Angay, bebeğe annesinin ismini verdi. Diğer yandan, Çilem bebeğin babası İbrahim A., 2 aylıkken kızını terk ederek başka bir kadınla evlendi. O günden sonra da kızını ne aradı ne sordu. Çilem ise yapılan tedavilere rağmen diz kapağından aşağısı tutmadığı için 4 yaşında olmasına rağmen yürüyemedi. Aynı şekilde beynine oksijen gitmediği için elini kullanamıyor ve konuşamıyor. Doktorlar, Çilem'in fizik tedavi ile hem yürüyebileceğini hem de konuşabileceğini söylüyor ancak ailenin maddi gücü olmadığı için onu fizik tedaviye götüremiyor. "ABLAMIN TEK YADİGARINA SAHİP ÇIKIYORUZ" Teyze Özge Angay, yeğeninin dünyaya gelirken kadersiz geldiğini ifade ederek, "Yeğenim annesini hiç göremedi. Erken dünyaya geldiği için ve beynine anne karnında oksijen gitmediği için ne konuşabiliyor ne yürüyebilir ne de ellerini kullanabiliyor. Babası hayatta ancak onu 2 aylıkken bu halde terk edip gitti. Ablamın tek yadigarına biz sahip çıkıyoruz. Ancak bizim de maddi gücümüz olmadığı için yeğenimi tam tedavi ettiremiyoruz. Önce daha kötüydü doktorlar 'yaşamaz' demişti ama şimdi doktorlar fizik tedaviyle yürüyebileceğini söylüyorlar. Ancak o tedavi de çok pahalı, bizim maddi gücümüz yok. Yeğenim gözümüzün önünde eriyor" dedi. Angay, yeğenine hem anne hem de baba olmaya çalıştıklarını söyleyerek, "Onun yaşıtları artık anaokuluna gitmeye başladı. Yaşıtları sokakta koşup oynuyor ama o hala sadece emekliyor. Biz de çaresizce bunu seyrediyoruz çünkü elimizden başka bir şey gelmiyor. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım bekliyoruz. Onun çocukları ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Bu hem annesiz hem de babasız kalan yavruya da sahip çıkacağını umut ediyoruz. Çünkü yeğenimin rahatsızlığı tedaviyle geçebilecek bir rahatsızlık. Ama imkanımız yok. Evde bir çalışanımız bile yok. Kirada oturuyoruz kirayı zor veriyoruz" diye konuştu. Minik Çilem ellerini kullanamamasına rağmen annesinin evlilik fotoğrafını alıp güçlükle tutarak, fotoğrafını öpüp anne hasretini gidermeye çalışıyor.
Haliç Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon 04:38
Haliç Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon 1.712 izlenme - 9 yıl önce haliç üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon, yok böyle bir sınıf, müzik, İrfan küçükoĞlu,
Ankara Mutlu Yaşam Fizik Tedavi 00:49
Ankara Mutlu Yaşam Fizik Tedavi 669 izlenme - 6 yıl önce Kop kop :D
Ayak Bileği İncinmeleri İçin Egzersiz 00:36
Ayak Bileği İncinmeleri İçin Egzersiz 316 izlenme - 3 yıl önce ayak ve ayak bileği incinmelerinde / sakatlanmalarında tedavi için önerilen hareketler
Bel ve Boyun Sağlığı İçin Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı? 03:18
Bel ve Boyun Sağlığı İçin Doğru Yatak Seçimi Nasıl Olmalı? 297 izlenme - 2 yıl önce Fizik Tedavi Uzmanı Prof. Dr. Turgut Göksoy bel ve boyun sağlığı için doğru yatak seçimi hakkında bilgi veriyor. (Yaşam ve Sağlık programı, 69. bölümden) Bu programda Prof. Dr. Turgut Göksoy; ortopedik yatak, bel fıtığı ameliatı, bel fıtığı ameliyatından sonra sert bir zeminde yatılmalı mı, sert yatak, bel ağrısı konuları ile ilgili bilgi veriyor. http://www.a9.com.tr/izle/210623/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Bel-ve-Boyun-Sagligi-Icin-Dogru-Yatak-Secimi-Nasil-Olmali A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Nörolojik Hastalıklarda Uygulanan Fizik Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 02:20
Nörolojik Hastalıklarda Uygulanan Fizik Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 193 izlenme - 3 yıl önce Nörolojik hastalıklarda en sık inmeyi fizik tedavi rehabilitasyonu tedavi edilmektedir. Daha sonra da omurilik yaralanmaları gelmektedir. İnme beynin bir yarısının çalışmaması sonucu diğer örneğin sağ beyinse sol tarafta kolda ve bacakta kuvvetsizlik gelişmesi durumudur, buna inme denir. Veya tam tersi olabilir sol beyin çalışmaz ise veya orada bir hasar olursa sağ kol ve bacak çalışmaz. Genellikle hastada konuşma bozukluğu olur. Bunun ilk dönemlerinde hastaların bir şok içinde olması söz konusudur. Bu durumlar azaldıktan sonra ilk durum normale döndükten sonra nörolojik olarak kalp açısından normal duruma gelmeye başlayınca yavaş yavaş hareketlerine başlanır. Kol ve bacak hareketlenmeyi unutmasın diye öncelikle yatağında bir takım kolay egzersizlerle hasta çalıştırmaya başlanır. Bütün eklemleri yapabildiği hareketleri onun yapmasını sağlayarak ve ona yardım ederek, yapamadıklarını biz yaptırarak öncelikle hareket tedavisi başlar. Daha sonra da kuvvetlendirme tedavileri başlar. Burada birtakım cihazlarda kullanılır. Elektrik akımıyla o dokular uyarılarak kaslar uyarılarak çalışmasını yardım edilir. Daha sonra bir takım cihazlarla yürütme amaçlanır. Hastanın duruma hafif ise çok rahat bunlarla yürüme aşamasına gelir. Parkinson gibi bir takım denge bozukluğu da içeren hastalıklarda da tabii ki bu kronik bir hastalık olduğu için haftada 1-2 gün kliniğe gelerek veya evinde egzersiz çalışmaları veya denge çalışmaları yapması gerekir. Bu tedavilerde konuşma terapilerini de eklemek ve hastayla bir psikolojik ve sosyal yaklaşımda gerçekleştirmek tedaviyi bütünler.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bilgileri 53:13
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bilgileri 207 izlenme - 4 yıl önce Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bilgileri
Damla Hastanesi Fizi Tedavi Bölümü 00:38
Damla Hastanesi Fizi Tedavi Bölümü 370 izlenme - 7 yıl önce damla hastanesi hayatınıza harekethareketlerine sağlık katıyoruz
Bel Fıtığına Ameliyatsız Çözüm - MBST ile 01:01
Bel Fıtığına Ameliyatsız Çözüm - MBST ile 313 izlenme - 2 yıl önce Ameliyattan korkan hastalar . Sizin için hala bir umut var . Fizyoterapi ve manuel terapi ile kombine MBST ( manyetik rezonans ) tedavisi .. .. İstanbul için klinik Randevu ve İletişim : Dilek KAHRAMAN 0(212) 909 26 62 0(212) 909 26 63 (fax) -- İstanbul dışında klinik bulmak için lütfen ANKARA MERKEZ OFİSİ arayınız. 90 (533) 514 87 16 --
Omurga Ağrısı Yapan Hastalıklar Hangileridir? 00:39
Omurga Ağrısı Yapan Hastalıklar Hangileridir? 246 izlenme - 3 yıl önce Omurga Ağrısı Yapan Hastalıklar Hangileridir? Hangi hastalıklar omurgamıza zarar verebilir? Kapsultv.com'u ziyaret etmeyi unutmayın...
Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kimlere Uygulanmaz? 01:12
Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kimlere Uygulanmaz? 150 izlenme - 3 yıl önce Fizik tedavi ve rehabilitasyon öncelikle kanser hastalarına, ileri kalp hastalarına, ileri hipertansiyon hastalarına uygulanmaz. Ayrıca ciltte bir enfeksiyon ve yara varsa o kişilere ve o bölgeye uygulanmaz. Hekimin değerlendirmesine göre hastalara uygun cihazlar, uygun teknikler, kasları çalıştıran bir takım egzersizler verilebilir. Her kişinin tedavisi özel olarak planlanır. Ama genel prensip olarak kanser hastaları, kalp pili olanlar, egzersiz kapasitesi çok düşük bir kalp hastalarında, çok çabuk hipertansiyon krizine giren tansiyon hastalarında, cildinde belirgin bir yara olan insanlarda kesinlikle o bölgeye uygulanmaz. Fizik tedavide gün gün tedavi değişebilir. Bir gün sadece sıcak bir masaj uygulanabilir, elektrik uygulanmaz. Başka bir gün gerekli görünürse uygun bir bölgeye elektrik uygulanır. Bu tedavilerin hekim kontrolünde uygulanması ve deneyimli fizyoterapistlerle yapılması fizik tedavide her türlü yan etkiyi ortadan kaldırır. Burada tamamen kişiye özgü değerlendirme yapılmaktadır.
Medifiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Dal Merkezi 08:00
Medifiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Dal Merkezi 289 izlenme - 7 yıl önce medifiz fizik tedavi ve rehabilitasyon dal merkezi
Fizik Tedavi Uzmanına Hangi Durumlarda Gidilmelidir? 01:37
Fizik Tedavi Uzmanına Hangi Durumlarda Gidilmelidir? 110 izlenme - 3 yıl önce Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlığı birçok hastalığın tedavisinde gerçekleştirilen bir branştır. Bazen diğer branşlarda da hasta bize yönlendirilebilir. Ama genel olarak teşhis koyduğumuz için ilk önce teşhisini muayene ve tetkikler sonrasında belirleyip, tedaviye başlanabilir. Özellikle daha çok boyun, sırt, bel, bel tutulmaları, bel fıtıkları, boyun fıtıkları, romatizmal hastalıklar, ortopedik yaralanmalardan sonra rehabilitasyon gerektiren hastalar ve nörolojik hastalıklardan sonra gerek inmeler, Parkinson gibi hastalıklar, MS olarak bilinen hastalıktan sonraki hastalar, spor yaralanmaları direk olarak başvurabilir. Bu hastaların öncelikle muayenesi yapıldıktan sonra, teşhisi netleştirip ona göre uygun seans sayısında uygulaması öngörülür. Bazı hastalar tedaviye 10 kez gelirken, bazı hastalar 20 kez gelmek zorunda kalabilirler. Bu tedavilerde fizik tedavi rehabilitasyon hekiminin uygun gördüğü teşhise yönelik bir fizyoterapi hekimiyle birlikte tedavileri gerçekleştirilir. Bu tedavi seanslarının bitiminde de hastaları kontrol ederek, belli bir süre sonra kontrole çağırarak kişiye uygun ev önerilerinde bulunarak tedavileri sonlandırılır.
Bel Fıtığı - Uzm. Dr. M. Şerif ÖNEN 01:43
Bel Fıtığı - Uzm. Dr. M. Şerif ÖNEN 109 izlenme - 2 yıl önce Duygu Hastanesi Hekimlerinden Uzman Doktor M. Şerif ÖNEN Bel fıtığı teşhis ve tedavisi ile ilgili bilgilendiriyor.
Yarı İnsan Yarı Robot! 02:02
Yarı İnsan Yarı Robot! 165 izlenme - 4 yıl önce Felçli hastaların ve fizik tedavi süreçlerinde katkısı olması beklenen bir buluş
Ortopedi ile Fizik Tedavi Arasındaki Fark Nedir? 00:49
Ortopedi ile Fizik Tedavi Arasındaki Fark Nedir? 118 izlenme - 3 yıl önce Ortopedi ile fizik tedavi hangi hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullanılır? Ortopedi ile fizik tedavi arasındaki fark nedir? Merak ettiklerinizi Kapsül Tv'den öğrenin! http://kapsultv.com/ https://www.facebook.com/kapsultv https://twitter.com/kapsultv https://plus.google.com/+Kapsultv http://www.youtube.com/c/kapsultv http://www.dailymotion.com/kapsultv http://vimeo.com/kapsultv http://www.pinterest.com/kapsultv
Mikrodiskektomi Nedir? - Op. Dr. Mahmut Gökdağ
Mikrodiskektomi Nedir? - Op. Dr. Mahmut Gökdağ 186 izlenme - 3 yıl önce Op.Dr.Mahmut Gökdağ taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.co ' da Adres: ...