Hoşgeldiniz!

gemi kazası

Hızını Alamayan Yolcu Gemisi Limana Çarptı 01:37
Hızını Alamayan Yolcu Gemisi Limana Çarptı 5.536 izlenme - 1 ay önce Honduras demokratik cumhuriyetinde bulunan Roatan adasındaki limana çarpan yolcu gemisinin kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
İnanılması Güç Gemi Kazaları 03:36
İnanılması Güç Gemi Kazaları 12.370 izlenme - 4 yıl önce Koskoca denizde ehliyeti bakkaldan mı aldın dedirtecek kazalar olup ilk kaza Türkiye'de geçmektedir ve bilinçli yapılmıştır.
Gemi Kazası 05:14
Gemi Kazası 3.850 izlenme - 6 yıl önce kaancan13579 un yeni yapımı gemi kazası süper dram izleyin tavsiye ederim
Konya Denizinde Geminin Karaya Vurmasıyla Adana'ya Savrulan 3 Kişi 00:32
Konya Denizinde Geminin Karaya Vurmasıyla Adana'ya Savrulan 3 Kişi 4.112 izlenme - 3 yıl önce Kanalın birinde yayın ekibi spikere şaka yapmak istiyor. Promter denilen aygıta abuk sabuk bir haber metni yolluyorlar, tabi spikerimizin canlı yayında oldugunu sanıyor ve promter dan gelen yazıları okumaya başlıyor. İlk önce bişey anlamıyor, bir kaç saniye sonra kendine yapılan şakanın farkına varıyor. Bu arada merak edenleriniz için spikerimizin ismi resul demir.
Karaya Oturan Gemi Havadan Böyle Görüntülendi 02:20
Karaya Oturan Gemi Havadan Böyle Görüntülendi 1.048 izlenme - 1 yıl önce Yeniköy'de karaya oturan yük gemisi, havadan görüntülendi. İstanbul Boğazı'ndan geçiş yapan Star Harmony isimli yük gemisi, Yeniköy'de karaya oturdu. Sahilde bulunan yalılara yaklaşık 50 metre kala duran gemi, drone ile havadan da görüntülendi. Havadan çekilen görüntüler, geminin İstanbul Boğazı'nda oluşturduğu tehlikeyi de bir kez daha gözler önüne serdi.
hayat-n batış görüntüsü (navigasyon) 03:51
hayat-n batış görüntüsü (navigasyon) 2.760 izlenme - 10 yıl önce bandırma limanı çıkışında yük kayması sonucu hayat-n isimli ro-ro gemisi yan yatarak battı. kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi ile kayboldu.
İstanbul Boğazı'nda Gemi Kazası 01:43
İstanbul Boğazı'nda Gemi Kazası 355 izlenme - 2 yıl önce Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı. Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti. Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı. İhlas Haber Ajansı, botta yedi kişinin bulunduğunu bildiriyor. Kurtarma çalışmaları sürüyor.
Gemi Kazasına İlişkin Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı 02:15
Gemi Kazasına İlişkin Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı 67 izlenme - 7 ay önce Gemi kazasına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktıİSTANBUL - Şile açıklarında batan 'Bilal Bal' isimli Türk gemisi dün Şile açıklarında batmıştı.
İstanbul Boğazı'ndaki Gemi Kazasının Ses Kayıtları 01:38
İstanbul Boğazı'ndaki Gemi Kazasının Ses Kayıtları 21 izlenme - 1 ay önce İstanbul Boğazı'nda Malta Bayraklı "VITASPIRIT" adlı gemi, dümeni kilitlenince Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'na çarpmıştı. Çarpmanın ardından yalıda ağır hasar oluşurken, olayda can kaybı ya da yaralanma yaşanmamıştı. Çarpışmanın hemen öncesindeki telsiz konuşmaları ise kayıtlara böyle geçti.
Güney Kore Başbakanı'nın Gemi Kazası Nedeni ile İstifa Etmesi 01:04
Güney Kore Başbakanı'nın Gemi Kazası Nedeni ile İstifa Etmesi 386 izlenme - 3 yıl önce Başkent Seul’de düzenlediği basın toplantısında istifasını açıklayan Chung’un istifasının geçerli olması için cumhurbaşkanının onay vermesi gerekiyor. Hükumetin kazaya müdahalesinin yavaş olmasına ve kamuoyu ile paylaşılan bilgilerin sık sık değiştirilmesi gibi konulara yönelik eleştirilerden dolayı istifa eden Chung, Güney Kore halkından özür diledi. Bu arada batan feribotun seyrinden sorumlu 15 kişi göz altına alındı. Gözaltına alındıktan sonra kameralar karşısına çıkarılan bir dümenci, “Mürettebatın üyesi olarak tüm görevlerimi yerine getiremediğim için kurbanların ailelerinden özür dilerim” ifadelerini kullandı. Yetkililer, feribotun enkazından çıkarılan ceset sayısının şu ana kadar 187’ye ulaştığını, 115 kişinin hala kayıp olduğunu açıkladı. Çoğunluğu okul gezisine katılan lise öğrencilerinin oluşturduğu Sewol isimli feribot yüzlerce yolcusu ile birlikte alabora olmuş kazadan 22’si mürettebat 174 kişi kurtulmuştu.
3 Askerin Şehit Olduğu Geminin Bota Çarpma Anı 02:49
3 Askerin Şehit Olduğu Geminin Bota Çarpma Anı 151 izlenme - 2 yıl önce İstanbul'da Sarayburnu açıklarında bir yük gemisinin sahil güvenlik botuna çarpması sonucu 3 asker şehit olurken kaza anı bölgede bulunan bir geminin kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
Güney Kore Başbakanı Gemi Kazası Nedeniyle İstifa Etti 01:04
Güney Kore Başbakanı Gemi Kazası Nedeniyle İstifa Etti 264 izlenme - 4 yıl önce Güney Kore Başbakanı Chung Hong-won, 16 Nisan'da yaşanan gemi kazasının ardından istifa etti. Başkent Seul'de düzenlediği basın toplantısında istifasını açıklayan Chung'un istifasının geçerli olması için cumhurbaşkanının onay vermesi gerekiyor Hükumetin kazaya müdahalesinin yavaş olmasına ve kamuoyu ile paylaşılan bilgilerin sık sık değiştirilmesi gibi konulara yönelik eleştirilerden dolayı istifa eden Chung, Güney Kore halkından özür diledi.
Sahil Güvenlik Botu Alabora Oldu 00:52
Sahil Güvenlik Botu Alabora Oldu 89 izlenme - 2 yıl önce Sarayburnu açıklarında Sahil Güvenlik botu ile gemi çarpıştı. Botta 7 personel olduğu belirtildi. Olay yerine arama kurtarma ekipleri sevk edildi.
Gemi Kazasını Öğrenen Mürettebat Yakınları Sahile Koştu 00:54
Gemi Kazasını Öğrenen Mürettebat Yakınları Sahile Koştu 20 izlenme - 7 ay önce Gemi kazasını öğrenen mürettebat yakınları sahile koştu Mürettebat yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyorİSTANBUL - Şile açıklarında batan Türk Bayraklı "Bilal Bal" isimli kargo gemisinde bulunan mürettebatın yakınları arama çalışmalarının yapıldığı noktaya geldi.
Geminin Hasar Verdiği Yalı Böyle Görüntülendi 02:42
Geminin Hasar Verdiği Yalı Böyle Görüntülendi 1 izlenme - 1 ay önce İstanbul Boğazı'nda Malta bayraklı "VITASPIRIT" adlı geminin hasar verdiği Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı denizden görüntülendi. Deniz Arama ve Kurtarma Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Umur Zamanoğlu ise kazanın nasıl gerçekleştiğini anlatarak yalıda meydana gelen hasarın çok büyük boyutlarda olduğunu söyledi. İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://bit.ly/IHA-Abone İstanbul Boğazı'nda Malta bayraklı "VITASPIRIT" adlı gemi Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'na çarpmıştı. Geminin çarpmasıyla hasar gören yalı denizden görüntülendi. Görüntülerde yalının ağır hasar aldığı dikkat çekerken Deniz Arama ve Kurtarma Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Umur Zamanoğlu, kazanın nasıl gerçekleştiğini anlattı. “Boğazlar sözleşmesi gereği emniyet ve güvenlikte zafiyetler vermek durumunda kalıyoruz” Boğazlar sözleşmesi gereği kılavuz kaptanın tam olarak istediği manevrayı yapamadığını söyleyen Deniz Arama ve Kurtarma Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Umur Zamanoğlu“ Boğazlarımızdaki can ve mal güvenliği emniyeti gereği yıllardır maalesef önümüze pranga olmuş olan hukuk sözleşmeleri yüzünden kılavuz kaptanımızın tam olarak istediği manevrayı yapamaması, istediği tedbirleri alamaması sonucunda meydana gelmiş olan bir kaza. Zincirleme bir takım reaksiyonlar meydana gelmek durumunda kaldı. Çok ciddi bir tarihi yapımız zarar gördü. Olası bir çevre kirliliğine sebep olabilirdik. Bunu kıyı emniyet unsurları sağ olsunlar çok hızlı bir şekilde müdahaleyle engellediler. Daha sonrasında bir su altı kablomuza zarar geldi ama onu kıyı emniyetinin başarılı çalışması sayesinde emniyete aldık. Yıllardır yaptığımız boğazlar sözleşmesi gereği emniyet ve güvenlikte maalesef bu tarz zafiyetler vermek durumunda kalıyoruz” şeklinde konuştu. “Maddi boyutta yalının çok büyük zararı var” Yalıda meydana gelen hasarın boyutunun çok büyük olduğunu belirten Kaptan Zamanoğlu, “Kaza, Karadeniz istikametinden gelen geminin ana makinesinin çökmesi sonucu manevra kabiliyetinin durması, elektrik sistemlerinin çökmesi motorların stop etmesi sonucunda kontrolü kaybedip doğrudan yalıya girmesiyle oluyor. Zarar çok büyük bir boyutta. Maddi boyutta zaten yalının çok büyük zararı var. Belki de milyon dolarlara varan bir zarar söz konusu.Buda iki şekilde tanzim edilecektir diye düşünüyorum. Yalının mutlaka sigortası vardır. Öte yandan da geminin kendi üstüne ait başka yapılara vereceği zararı karşılayacak bir sigorta kapsamı var. Bir de bu sigorta kapsamı sayesinde de güvence altına alınacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.