Hoşgeldiniz!

gergedan

gergedan  çiftleşmesi 00:33
gergedan çiftleşmesi 166.016 izlenme - 15 yıl önce gergedan aşka geliyor ama evdeki heesap çarşıya uymuyor;)
Gergedan Saldırısından Kaçarken Devrilen Safari Aracı 00:18
Gergedan Saldırısından Kaçarken Devrilen Safari Aracı 10.105 izlenme - 1 yıl önce Batı Bengal'deki Jaldapara Ulusal Parkı'nda kızgın gergedan bir safari aracının devrilmesine neden olmuş.
Arabaya Saldıran Gergedan 00:40
Arabaya Saldıran Gergedan 64.715 izlenme - 10 yıl önce Safari parkında gergedana arabayla fazla yaklaşmanın sonu Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Komik Hayvanlar Videosu 01:17
Komik Hayvanlar Videosu 64.309 izlenme - 15 yıl önce hayvanların en komik anlarından görüntüler :)
Yılmaz Erdoğan - TOP 5 (Duygusal Sahneler) 02:32
Yılmaz Erdoğan - TOP 5 (Duygusal Sahneler) 16.982 izlenme - 9 yıl önce Yılmaz Erdoğan'ın başrollerinde yer aldığı film ve oyunlardan en duygusal sahneler burada! Yılmaz Erdoğan videolarına www.izlesene.com/yilmazerdogan kanalından ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/yilmazerdogan https://twitter.com/yilmazerdogan
Dişilerine Çiftleşme Dansı Yapan Zalımlar 00:50
Dişilerine Çiftleşme Dansı Yapan Zalımlar 7.263 izlenme - 6 yıl önce Muhtemelen bağcılarda geçen organizasyonda, zalımdaşlarımızın übersonik danslarını hep beraber izleyelim ve ibret alalım derim.
Yasak İlişki Yaşayan Aslan Çiftine Gergedan Müdahalesi 01:00
Yasak İlişki Yaşayan Aslan Çiftine Gergedan Müdahalesi 7.566 izlenme - 6 yıl önce İlişki içerisinde olan aslan çiftini kıskadan gergedandan büyük tepki. Onları ayırıp ortamın büyüsünü bozdu.. Ayıp benim yanımda bari yapmayın..
dört gergedana karşı 01:12
dört gergedana karşı 14.851 izlenme - 16 yıl önce cesarete bak
Fil ve Gergedan Kavgası 01:28
Fil ve Gergedan Kavgası 2.787 izlenme - 7 yıl önce Bölgesine dadanan Gergedanı görünce Fil üstüne gidip püskürtmeye çalışıyor. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Gergedan Gören Masum Aslanlar 00:58
Gergedan Gören Masum Aslanlar 4.155 izlenme - 7 yıl önce Belki küçük bir aşk yaşanmış, belki bir yemek yenmiş ve erkek aslanımız yenge ile çimenlerin üstünde yorgunluk atıyor. Her şey çok güzel derken bir anda gelen gergedan(lar) ile ortam bozuluyor. Aslanlıkta bir yere kadar, topuklamak her zaman iyidir.
Hindistan Sokaklarında Kafasına Göre Takılan Gergedan 01:13
Hindistan Sokaklarında Kafasına Göre Takılan Gergedan 1.303 izlenme - 5 yıl önce İlginçlikler ülkesi Hindistan'dan izleyeni şaşırtmaya anlar kaşımızda. Bir gergedan iri cüssesiyle trafiğe ve insanlara aldırmadan sokakta geziyor.
Su Aygırı Yavrusuna Ne Yaptığı Anlaşılamayan Fil 05:51
Su Aygırı Yavrusuna Ne Yaptığı Anlaşılamayan Fil 3.577 izlenme - 7 yıl önce Açılın ben geldim, ben geldiysem kimse su da kimse kalmayacak edası ile giriş yapıyor fil. Görüleceği üzere filimiz erkek. Dişi olsa bir şekilde evlat edinmeye çalışıyor diyebiliriz. Ancak ne seviyor ne dövüyor... İstese çok basit bir hareketle öldürebilir ama bunu yapmıyor. Pek sevdiğide söylenemez. Olsa olsa zorbalık - gıcıklık yapıyor sanırım. Yalnız bir detay var. Bufalo yavruya yaklaşmaya çalışırken kovalıyor. Koca su aygrıları yanında kuzu gibi kalıyor, o yüzden annede pek yanaşamıyor anlaşılan.
Bir Gergedanın Doğumu 01:57
Bir Gergedanın Doğumu 1.753 izlenme - 7 yıl önce Son zamanlarda İngiltere'nin Chester Hayvanat Bahçesi'nde iki ender gergedan doğdu ve hepsi de videoya kaydedildi. İşte onlardan biri!
Gergedanların Sesi Nasıldır 00:40
Gergedanların Sesi Nasıldır 3.635 izlenme - 9 yıl önce Dışarıdan çok tehlikeli görünen gergedanların gerçekte sesleri nasıldır hiç merak ettiniz mi? Gergedan, gergedangiller (Rhinocerotidae) familyasından bugüne kadar soyunu sürdürebilmiş kara hayvanları içinde filden sonra en iri olan hayvan türü. Özellikleri: Bugünkü gergedanların, üçü Asya'da, ikisi Afrika'da yaşayan beş türü vardır. Bunların hepsi iri yapılı, kısa ve kalın bacaklı hayvanlardır. Ayaklarında tek bir toynakla (geniş ve kalın tırnakla) çevrili üçer parmak bulunur. Kafaları iri ve ağır, kulakları geniş, ucu püsküllü olan kuyrukları ince ve oldukça kısadır. Son derece kalın olan derileri, kulaklarının tepesindeki tüy tutamları ile kuyruk püskülleri dışında tümüyle çıplaktır. Türleri ayıran en önemli fark burunlarının üstündeki boynuzların bir ya da iki tane olmasıdır. Asya'da yaşayan üç türden ikisi tek boynuzlu, öbür Asya türü ile iki Afrika gergedanı çift boynuzludur. İçlerinde en irisi olan Beyaz gergedanın ağırlığı beş tonu bulur. Gergedanların boynuzu öbür hayvanlarınki gibi kemikten değil, saç, kıl ve tırnakların yapısındaki (keratin) denen lifsi bir proteinden oluşmuştur. Bazı Asya ülkelerinde bu boynuzların doğaüstü güçler taşıdığına inanılır. Davranış: Otçul hayvanlar olan gergedanlar genellikle tek başlarına ya da aile grupları hâlinde geniş otlaklarda, çalılık ve bataklık bölgelerde yaşarlar. Yalnız Sumatra gergedanı sık ormanlarda yaşar. Görme duyularının zayıf olmasına karşılık koku alma ve işitme duyguları çok gelişmiştir. Hayvanlar arasında kendilerinden daha güçlü düşmanları olmayan gergedanlar insanla karşılaştıklarında da genellikle kaçarlar. Ama bazen kızgın bir erkeğin ya da yeni doğum yapmış bir dişinin alışık olmadığı bir koku ya da sesle uyarıldığında körlemesine saldırdığı olur. Gergedan bütün iriliğine karşın hiç de hantal bir hayvan değildir. Saatte 45 km hızla koşabilir ve bu körlemesine koşu sırasında koca gövdesinden hiç beklenmeyen bir çeviklikle bir anda yönünü değiştirebilir.
Gergedan Tarafından Uyandırılan Köpeğin Korkusu 00:14
Gergedan Tarafından Uyandırılan Köpeğin Korkusu 338 izlenme - 2 yıl önce Ormanlık alandan yerleşim alanına kadar inen gergedan yol kenarında uyuyan köpeği merakla incelerken köpek uyanmış ve korkuyla kaçmış.
Böcek Reyiz - Boynuzsuz Gergedan Böceği 04:35
Böcek Reyiz - Boynuzsuz Gergedan Böceği 1.484 izlenme - 9 yıl önce Unutulan reyizimizin yeni videolarından biri sizlerle.Boynuzsuz gergedan böceği üzerinde çeşitli incelemeler yapılan bu video,şüphesiz her hayvan severin hoşuna gidicektir.
Son Görüşme / Gergedan Mevsimi 02:51
Son Görüşme / Gergedan Mevsimi 1.952 izlenme - 10 yıl önce Gergedan Mevsimi - Son Görüşme Oyuncular: Behrouz Vossoughi, Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Arash Labaf, Ali Pourtash, Ahmet Mümtaz Taylan Yönetmen: Bahman Ghobadi Yazarlar: Bahman Ghobadi Yapımcı: BKM Film & MIJ Film Görüntü Yönetmeni: Turaj Aslani Kurgu: Valerie Loiseleux Müzik: Kayhan Kalhor Kostüm Tasarımı: Funda Büyüktunalıoğlu Ses Tasarımı: Stephane De Rocquigny Ses: Thomas Robert
Yakutistan'da 20-50 Bin Yıllık Kürklü Gergedan Kalıntısı Bulundu 04:09
Yakutistan'da 20-50 Bin Yıllık Kürklü Gergedan Kalıntısı Bulundu 264 izlenme - 3 yıl önce Rusya'ya bağlı Yakutistan'da bundan 20-50 bin yıl önce yaşadığı tahmin edilen mükemmel bir şekilde korunmuş yünlü gergedan kalıntısı bulundu. Hayvanın öldüğü sırada 3-4 yaşında olduğu ve annesinden uzakta yaşadığı belirtildi.
Nepal Sokaklarında Dört Nala Koşan Gergedan 00:28
Nepal Sokaklarında Dört Nala Koşan Gergedan 176 izlenme - 2 yıl önce Nepal’de, ülkenin güneyinde yer alan Hetauda kentinde ulusal parka götürülmek üzere yola çıkarılan dev gergedan, görevlilerin elinden kaçmayı başarınca bu görüntüler ortaya çıkmış.
Gergedan ile Karşılaşan Fil Ne Yapar? 00:52
Gergedan ile Karşılaşan Fil Ne Yapar? 1.457 izlenme - 10 yıl önce Gergedanla karşılaşan fil hortumundaki sopayı kullanarak gergedanı geri püskürtüyor.
İşkence Sahnesi / Gergedan Mevsimi 02:32
İşkence Sahnesi / Gergedan Mevsimi 1.751 izlenme - 10 yıl önce Gergedan Mevsimi - İşkence Sahnesi Oyuncular: Behrouz Vossoughi, Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Arash Labaf, Ali Pourtash, Ahmet Mümtaz Taylan Yönetmen: Bahman Ghobadi Yazarlar: Bahman Ghobadi Yapımcı: BKM Film & MIJ Film Görüntü Yönetmeni: Turaj Aslani Kurgu: Valerie Loiseleux Müzik: Kayhan Kalhor Kostüm Tasarımı: Funda Büyüktunalıoğlu Ses Tasarımı: Stephane De Rocquigny Ses: Thomas Robert
Gergedanlara Kafa Tutan Keçi 00:27
Gergedanlara Kafa Tutan Keçi 9 izlenme - 1 ay önce Hayvanat bahçesinde aynı alanı paylaşan keçi ile gergedanlar arasında bir gerilim yaşanmış. Keçi iki gergedana birden kafa tutmuş.
Kendini Keçi Sanan Gergedan 00:31
Kendini Keçi Sanan Gergedan 197 izlenme - 2 yıl önce Doğal yaşam parkında aynı alanı paylaşan bir keçi ile gergedan dost olmuş. Gergedan belli bir süre sonra keçi arkadaşına uyum sağlamış.
Motosikletlileri Kovalayan Gergedan 00:08
Motosikletlileri Kovalayan Gergedan 420 izlenme - 4 yıl önce Görüntüler yine ilginç olayların meydana geldiği Hindistan'dan , ormanlık alandan şehre inen bir gergedan yoldaki motosikletlileri kovalamış.
Ben Sana Aşık Oldum / Gergedan Mevsimi 02:33
Ben Sana Aşık Oldum / Gergedan Mevsimi 1.195 izlenme - 10 yıl önce Gergedan Mevsimi - Ben Sana Aşık Oldum Oyuncular: Behrouz Vossoughi, Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Arash Labaf, Ali Pourtash, Ahmet Mümtaz Taylan Yönetmen: Bahman Ghobadi Yazarlar: Bahman Ghobadi Yapımcı: BKM Film & MIJ Film Görüntü Yönetmeni: Turaj Aslani Kurgu: Valerie Loiseleux Müzik: Kayhan Kalhor Kostüm Tasarımı: Funda Büyüktunalıoğlu Ses Tasarımı: Stephane De Rocquigny Ses: Thomas Robert
Mahkumiyet / Gergedan Mevsimi 03:24
Mahkumiyet / Gergedan Mevsimi 894 izlenme - 10 yıl önce Gergedan Mevsimi - Mahkumiyet Oyuncular: Behrouz Vossoughi, Monica Belluci, Yılmaz Erdoğan, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin, Arash Labaf, Ali Pourtash, Ahmet Mümtaz Taylan Yönetmen: Bahman Ghobadi Yazarlar: Bahman Ghobadi Yapımcı: BKM Film & MIJ Film Görüntü Yönetmeni: Turaj Aslani Kurgu: Valerie Loiseleux Müzik: Kayhan Kalhor Kostüm Tasarımı: Funda Büyüktunalıoğlu Ses Tasarımı: Stephane De Rocquigny Ses: Thomas Robert
Bi Şey Taklidi Yapan Dayı 01:13
Bi Şey Taklidi Yapan Dayı 756 izlenme - 9 yıl önce Canımız, biriciğimiz, yanakları al al kanalımız Flash Tv'nin izlenme rekorları kıran, telefonları kitleten "her cevhere altın" programından bi şey taklidi yapan dayı. Şey böyle hani kulakları uzun, kanatları var, suda yaşıyo, böyle perde ayaklı. Şimdi aklıma gelmedi ismi. Ama aynısını yapıyo lan, valla bak.