Hoşgeldiniz!

görme engelli

Bilal Göregen Yaralı Sıradışı Bilal Baba 06:39
Bilal Göregen Yaralı Sıradışı Bilal Baba 85.323 izlenme - 13 yıl önce
Bilal Göregen Her Şeyimsin Sıradışı Bilal Baba 04:55
Bilal Göregen Her Şeyimsin Sıradışı Bilal Baba 51.224 izlenme - 13 yıl önce
Görme Engelli Öğretmenlerine Basketbol Atmayı Öğrettiler 00:35
Görme Engelli Öğretmenlerine Basketbol Atmayı Öğrettiler 472 izlenme - 3 ay önce Kocaeli’nin Derice ilçesinde görme engelli öğretmenlerine basketbol atmayı öğreten çocuklar, ’İyi ki varsınız’ dedirtti. Attığı iki atışı da potadan geçirmeyi başaran öğretmen ve öğrencilerin mutluluğu görüntülere yansıdı. Derince ilçesinde bulunan Melikşah Anadolu Lisesi’nde edebiyat öğretmeni olarak görev yapan görme engelli Dilek Karaca, okul bahçesinde çocuklar ile basketbol oynadı. Öğrenciler, görme engelli öğretmenlerine ne yapması gerektiğini tek tek anlattı. Öğrencilerinin söylediklerini yapan öğretmen Dilek Karaca, iki atışında da topu potadan geçirmeyi başardı. Öğrencileri ise öğretmenlerini alkışladı. Hem öğrencilerin hem de görme engelli öğretmenin mutluluğu çekilen videoya yansıdı.
Görme Engelli Konyali Muhammed 03:23
Görme Engelli Konyali Muhammed 10.697 izlenme - 13 yıl önce www.kepsut.gen.tr abi süper bi yetenek.allah biyerden alıp bi yerden veeriyo. by:GÖlge
Görme Engelli Gence Eşlik Eden Boğaziçi Gençlik Korosu 01:36
Görme Engelli Gence Eşlik Eden Boğaziçi Gençlik Korosu 1.071 izlenme - 1 yıl önce Zincirlikuyu metrosunda kaval çalan Ege Üniversitesi Konservatuar mezunu Eyüp Sultan Aylar ve ona eşlik eden koca yürekli insanlar.
Görme Engelli Adama Araba Sürdürmek - Adana 13:16
Görme Engelli Adama Araba Sürdürmek - Adana 5.328 izlenme - 5 yıl önce Sefa Kındır ve Mami isimli Adanalı vine fenomenleri Emrah isimli görme engelli adamın hayalini gerçekleştirmiş ve araba sürdürmüşler. https://www.izlesene.com/video/tarihteki-en-komik-gol/8719101#_
Görme Engelli Adamın Yardımına Koşan Sürücü 00:39
Görme Engelli Adamın Yardımına Koşan Sürücü 996 izlenme - 1 yıl önce Çin'de yolunu şaşıran görme engelli adam yola çıkınca , bir sürücü aracını durdurup aşağıya inmiş ve görme engelli adama yardım etmiş.
Görme Engelli Tuana'dan Ederlezi Türküsü 02:37
Görme Engelli Tuana'dan Ederlezi Türküsü 1.208 izlenme - 3 yıl önce Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören görme engelli Tuana kardeşimiz sesiyle herkesi derinden etkiledi.
Görme Engelli Adamı Hayatta Tutan Hamle 00:50
Görme Engelli Adamı Hayatta Tutan Hamle 1.111 izlenme - 3 yıl önce Görme engelli adam tren raylarına geldiğini fark etmeyip ilerlemeye devam ederken bir adam son anda onu uzaklaştırmış ve gelen trenden kurtarmış.
Görme Engelli Kaykaycının Müthiş Performansı 00:50
Görme Engelli Kaykaycının Müthiş Performansı 984 izlenme - 3 yıl önce Gözlerinin görmemesi kaykay yapmasına engel değil! Görme engelli kaykaycı muhteşem performansıyla, istedikten sonra her şeyi başarabileceğinizi kanıtlıyor.
Görme Engelli Kitapçıya Büyük Ayıp 01:36
Görme Engelli Kitapçıya Büyük Ayıp 1.776 izlenme - 3 yıl önce Süleyman Acar Diyarbakır’da seyyar tezgahında kitap satan kendi halinde bir görme engelli. Acar'ın bir derdi var, gözleri görmediği için sık sık kitapları çalınıyor. (Haber Global)
Görme ve İşitme Engelli Adama Maç Anlatmak 00:40
Görme ve İşitme Engelli Adama Maç Anlatmak 1.415 izlenme - 4 yıl önce İspanya'nın dünyaca ünlü ligi La Liga maçlarını izlemek isteyen herkesin hakkı. Peki görme ve işitme engelli olunca nasıl olur bu? Fedakar bir arkadaşla şiir gibi olur.
Ölüme Terk Edilen Köpeğin Görme Engellilere Rehberlik Etmesi 00:46
Ölüme Terk Edilen Köpeğin Görme Engellilere Rehberlik Etmesi 935 izlenme - 4 yıl önce Van'da kimliği belirsiz kişilerce çuvala sarıldıktan sonra telle bağlanarak çöp konteynerine atılan "Dost" isimli köpek, tedavisinin ardından görme engellilere rehberlik ve arkadaşlık yapıyor.
Görme Engelli Taraftara Maç Anlatan Polis (Medipol Başakşehir-Beşiktaş) 00:34
Görme Engelli Taraftara Maç Anlatan Polis (Medipol Başakşehir-Beşiktaş) 590 izlenme - 2 yıl önce Medipol Başakşehir-Beşiktaş maçı oynanırken bir polis, görme engelli siyah beyazlı taraftara maçı anlatmış.
Raylara Düşen Görme Engelli Adamı Son Anda Kurtarmak 02:08
Raylara Düşen Görme Engelli Adamı Son Anda Kurtarmak 1.097 izlenme - 3 yıl önce Olay Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde yer alan Bethesda'da Medical Center Metro İstasyonu'nda meydana geldi. Sabah 08:00 sularında gerçekleşen ve güvenlik kamerasınca kaydedilen olayda, görme engelli adamın bekle çizgisinin ötesine geçtiğini fark etmeyerek bir anda raylara düştüğü görülüyor. Durumu fark edenler hızla adamın yanına koşarak onu bekleme alanına çekti. Görme engelli adamın yukarı çekilmesinden 20 saniye sonra ise metro treni durağa geldi.
17 Kez Sürülüp Röntgencilikle Suçlanan Görme Engelli Öğretmen 02:00
17 Kez Sürülüp Röntgencilikle Suçlanan Görme Engelli Öğretmen 1.108 izlenme - 7 yıl önce Görme engelli öğretmen, iki öğretmeni kapı deliğinden röntgenlemekle suçlandığını öne sürdü. Vali yardımcısı ise 22 yıllık meslek hayatında 12 okula sürgün edilen ve sayısız davayla uğraşan öğretmen için “‘İki öğretmeni uygunsuz vaziyette gördüm’ deyip şikâyet eden kendisi” dedi. ADANA’da yüzde 100 görme engelli raporu bulunan 23 yıllık tarih öğretmeni Ali Ercan (44) hakkında, görev yaptığı Hasan Adalı Lisesi’nde mesai arkadaşlarının huzurunu bozduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. Ali Ercan, bu soruşturmanın selameti için, geçici olarak, evinden uzaktaki Hacı Ahmet Atıl Lisesi’ne gönderildi. Ercan, bu görevlendirmenin Birleşmiş Milletler (BM) Engelliler Sözleşmesi’ne aykırı olduğu iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi. Ercan, ifade vermek için gittiği valilikte, Vali Yardımcısı Reşat Özdemir’in kendisini, hiç göremediği halde röntgencilikle suçladığını iddia etti. Ercan, şunları anlattı: “11 Temmuz’da, Reşat Özdemir’e ifade vermeye gittim. Bana ‘Siz kapının anahtar deliğinden 2 erkek öğretmeni farklı bir durumdayken izlemişsiniz. Röntgencilik yapmışsınız, bunu yapmaya utanmıyor musunuz?’ dedi.” “Ben de bunu ilk kez kendisinden duyduğumu söyledim. Önce okulun içinde sigara içen öğretmenlerin şikayet ettiğimi öne sürdüler. Bu konuyla ilgili hakkında soruşturma açıldı. Soruşturma bahanesiyle evimden ulaşımı kolay olmayan bir okula sürgün edildim. Bu sürgünle bana, ‘Sen öğretmenliği bırak’ demek istiyorlar. Şimdi de ‘Röntgenci’ diyorlar. Ben hiç göremiyorum. Görme engelli bir kişi röntgencilik yapabilir mi, böyle bir şey yok.” ADANA Vali Yardımcısı Reşat Özdemir ise Ali Ercan hakkında açılan 2 soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Başka okula gönderilmesinin ilk soruşturmayla ilgili olduğunu belirten Özdemir şöyle konuştu: “Ali Ercan özürlü olmasını çok istismar ediyor. Şikayet etmediği kimse kalmadı. ‘Ben öğretmenleri uygunsuz vaziyette gördüm’ diye kendisi söylemiş. Biz işi gücü bıraktık Ali Ercan’la uğraşıyoruz. Yeni dönemde sorunlu öğretmen istemiyoruz. Adana’da yüzün üzerinde görme engelli öğretmen var. Hepsi kıdemine bakılmaksızın belediye sınırları içinde yerlerde görevlendirildi.” ANKARA Üniversitesi Tarih Bölümü’nü 1989’da birincilikle bitirdikten sonra öğretmenliğe başlayan Ali Ercan, siciline yazılan kötü notları sildirmek için birçok kez mahkemeye başvurdu. Hakkındaki sürgün ve disiplin cezaları nedeniyle 12 okul değiştiren Ali Ercan, ayrıca çoğu milli eğitim müdürlüklerine 45 dava açtı. Bu davaların 29’unu kazandı, 3 kez Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurdu.
Nasreddin Hoca Skeçleri-1 01:14
Nasreddin Hoca Skeçleri-1 2.061 izlenme - 12 yıl önce kilyos veysel vardal görme engelliler i.ö.o. 4-sınıf öğrencilerinin oynadığı nasreddin hoca skeçleri-
Görme Engelli Ufaklığın Harry Potter Kitaplarına Kavuştuğu Efsane Anlar 02:17
Görme Engelli Ufaklığın Harry Potter Kitaplarına Kavuştuğu Efsane Anlar 217 izlenme - 1 yıl önce Görme engelli ufaklık yeni yıl hediyesi olarak hayranı olduğu Harry Potter serisinin Braille alfabesi ile yazılmış kitaplarını alıyor. O andaki mutluluğu ise yürekleri ısıtıyor...
20 Yıl Sonra İlk Kez Gören Adamın Mutluluğu 02:31
20 Yıl Sonra İlk Kez Gören Adamın Mutluluğu 173 izlenme - 1 yıl önce Filipinler'de yaşayan 65 yaşındaki adam 45 yaşındayken yaşadığı bir hastalık nedeniyle gözlerini kaybetmiş. Adam bir ameliyat ile görme yetisini tekrar kazanmış.
Yeşilçam Klişeleri - Gözlerim Görebilecek Mi Doktor Bey 03:39
Yeşilçam Klişeleri - Gözlerim Görebilecek Mi Doktor Bey 1.278 izlenme - 8 yıl önce Yeşilçam ın bir diğer klişesi de kör olma halidir. Kahramanımız otomobil çarpmasıdan, amansız bir hastalıktan veya bir kaza sonucu(tuğla düşmesi, patlama vs.) kör kalır. Bazen bu körlük tedavi edilemez. Tedavi edilebilecek bir körlüğe sahip aktör veya aktristimizin mutlaka ameliyat parasının olmaması klişemizin klişesini oluşturur. Sırayla tüm görenler için gelsin; Göksel Arsoy, İzzet Altınmeşe ve Cücü.
Kör İnsanlara Renkleri Tarif Etmek 02:39
Kör İnsanlara Renkleri Tarif Etmek 918 izlenme - 7 yıl önce Tommy Edison abimiz doğuştan görme engelli. Kendi kanalından yayınladığı videolarıyla, insanların görme engelliler hakkında merak ettiklerini esprili bir dille cevaplıyor. Bu videosunda renklerin kendisi için ne ifade ettiğine değinmiş. Ayrıca film eleştirileriyle de ünlü kendisi. Alkışlar Tommy abiye.
4 Duyu - Kısa Film 06:42
4 Duyu - Kısa Film 810 izlenme - 5 yıl önce 4 Duyu İsimli Kısa Film hayatın tek bir renkten oluştuğunu düşünsenize ... Efendim izlerken çok etkilendim. Sizin de etkileneceğinizi düşünüyorum. Çok başarılı bir çalışma. İzleyelim. Eleştirmeden önce filmin bir amatör yapım olduğunu lütfen unutmayalım.
Görme Engelli Çocuğun Baston ile İlk Adımı 00:45
Görme Engelli Çocuğun Baston ile İlk Adımı 484 izlenme - 7 yıl önce 4 yaşındaki Gavin isimli görme engelli kardeşimiz tamamen kör ama ailesi onu yalnız bırakmıyor.
Görme Engellilerle Eskişehir'i Engelsiz Turizm Kentine Dönüştürmek 04:05
Görme Engellilerle Eskişehir'i Engelsiz Turizm Kentine Dönüştürmek 584 izlenme - 6 yıl önce Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim görevlisi Yard. Doç. Dr. Hakan Yılmaz tarafından öğrencilere ders olarak verilen konu kapsamında, görme engelli sporcular güzel bir gün yaşadılar. Öğrenciler tarafından pilot bölge olarak seçilen Sazova parkındaki gezide, Minyatür park da gezildi.
Çöpte Bulunan Kör Köpeğin Mutlu Sonu 03:40
Çöpte Bulunan Kör Köpeğin Mutlu Sonu 434 izlenme - 7 yıl önce Çöpte bulunan doğuştan 0 görme engelli köpeğimizi videoyu çeken hayvan severler bulmuş ve bakımını, ameliyatını yaptırmışlardır. Bu arkadaşlar keşke her yerde olsalar videoyu izlerken köpeğin sondaki sevincini anlayacaksınız.
Su Dolu Çukura Düşen Görme Engelli 02:59
Su Dolu Çukura Düşen Görme Engelli 453 izlenme - 8 yıl önce Muratpaşa İlçesi Şarampol Caddesi üzerindeki ana su borusunun saat 14.30 sıralarında patlamasıyla asfalt zeminde göçük oluştu. O sırada olay yerinden geçen bir otomobil, yaklaşık 2 metre genişliğinde ve 1.5 metre derinliğindeki çukura düştü. Otomobilin arka kısmı çukurun içine gömüldü. Borudan etrafa yayılan su, bölgeyi göle çevirdi. Su borusunun basınçtan dolayı patladığı tespit edilirken, vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi’ne (ASAT) bağlı ekipler sevk edildi. Trafiği durduran polis ekipleri çekici yardımıyla otomobili çukurdan çıkarttı. Bu sırada olay yerinden geçen görme engelli Recep Taş, içi su dolu çukura düştü. Tamamen suya gömülen Recep Taş, çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. Taş daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Otomobil de çukurdan çıkarıldı. ASAT görevlileri, borudan akan suyu kestikten sonra tamir için çalışmalara başladı. Olayın meydana geldiği yerin raylı sistem hattına yakın bir bölgede olması, seferlerde kısa süreli aksamaya yol açtı.
Görme Engelli Yaşlı Adamı Gasp Eden Yaratıklar 00:58
Görme Engelli Yaşlı Adamı Gasp Eden Yaratıklar 429 izlenme - 7 yıl önce İstanbul Fatih’te iki kişinin gözleri görmeyen yaşlı bir adamı sokak ortasında döverek gasp etmesi bu şekilde güvenlik kameralarına yansımış. İlk olarak haberlerde izledim bu görüntüleri, içim yandı hala sinirden elim ayağım titriyor..
Şakacı Belediye Başkanı Altınok Öz 00:32
Şakacı Belediye Başkanı Altınok Öz 468 izlenme - 7 yıl önce CHP Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz Görme Engelli vatandaşa tokat atarak kendice komiklikler şakalar yapmış.
Akrebin Yolculuğu - Görme Engelli Müzisyenler 03:06
Akrebin Yolculuğu - Görme Engelli Müzisyenler 477 izlenme - 7 yıl önce Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Şahika Tekand ve Tuncel Kurtiz'in yer aldığı bir Ömer Kavur filmi olan akrebin yolculuğu filminden bir sahne.Parça hakkında hiçbir fikrim ve bilgim yok.Bilenler bilmeyenleri bilgilendirirse mutlu olurum.
Görme Engelli Aşçılar 13:59
Görme Engelli Aşçılar 307 izlenme - 8 yıl önce İş-Kur Eskişehir Şube Müdürlüğü ve Özel Görsem Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen bir projeyle görme engelli kişilere 4,5 ay süresince aşçılık eğitimi verilmiş. Eğitimin amacı hem bu insanların sosyalleşmesini sağlamak hem de onları bir iş sahibi yapmak olduğundan kanaatimce değerli. Videonun başında yer alan kısmı özellikle eklemek istedim ki kodaman amcalar daha geniş anlatsınlar bizlere konuyu.