Hoşgeldiniz!

Gürcüce Videoları

Bayar Şahin - Eliya Gogo (Gürcüce) 04:08
Bayar Şahin - Eliya Gogo (Gürcüce) 2.576 izlenme - 2 yıl önce Gürcü Müziği'nin Türkiye sınırları içindeki şüphesiz akılda kalan en iyi isimlerinden biri olan, pardon düzeltiyorum, en iyisi olan Bayar Şahin'in Rüzgara adlı albümünde yayınlanmış çok güzel ve kıpır kıpır bir Gürcü Halk Türküsü'nü sizle paylaşmak istedik. Bu klipte, Gürcüce bilmeyen dostlar da anlasın amacıyla türkü Bayar Şahin tarafından hem Gürcüce hem Türkçe seslendirilmiş, Aslında Bayar Şahin'in albümünde bu türkünün devamı olarak Samşalaxo isimli bir halk türküsü daha var ki tadından yenmez... Yorum ve derleme Bayar Şahin olunca orada duracaksın kardeşim, mükemmel bir birikimi olan bu güzel sanatçıyı alkışlarla yaşatmayı görev biliyoruz.
Dato Kenchiashvili - Ramdeni Malodine 03:13
Dato Kenchiashvili - Ramdeni Malodine 3.409 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri: Ar iq'av,monat'reba,sulşi saxlobda da, Ar iq'av,rogorts mtebs,dardi matovda da, Moxvel da guli sagules daubrune. Dğeebi k'vlav dğeebs isev misdevda da, Ğames uşenobi susxi mitevda da, Moxvel da guli sagules daubrune. Da maints ramdeni malodine. Ramdeni tovlis mosvla! Ramdeni gazapxuli pikrebit dazapruli. Ramdeni şemodgoma nislebşi daparuli, Ar iq'av,monat'reba,sulşi saxlobda da, Ar iq'av,rogorts mtebs,dardi matovda da, Moxvel da tsxovreba xelaxla damiğire. Da maints ramdeni ramdeni malodine. Ramdeni malodine ramdeni ğimi morça, Ramdeni otsnebebi aragvşi damaruli, Ramdeni zapxulebi tc'rel-tc'rulad dakarguli. Da maints ramdeni malodine ramdeni tovlis mosvla, Ramdeni şemodgeba nislebşi dak'arguli, Ramdeni otsnebebi nislebşi dak'arguli.
Gürcistan / Batum Tanıtım Filmi 20:27
Gürcistan / Batum Tanıtım Filmi 1.953 izlenme - 2 yıl önce Gürcistan / Batum Tanıtım Filmi...
Dato Kenchiashvili - Ramdeni Malodine 05:21
Dato Kenchiashvili - Ramdeni Malodine 1.857 izlenme - 2 yıl önce Şarkı Sözleri: Ar iq'av, monat'reba, sulşi saxlobda da, Ar iq'av, rogorts mtebs, dardi matovda da, Moxvel da guli sagules daubrune. Dğeebi k'vlav dğeebs isev misdevda da, Ğames uşenobi susxi mitevda da, Moxvel da guli sagules daubrune. Da maints ramdeni malodine. Ramdeni tovlis mosvla! Ramdeni gazapxuli pikrebit dazapruli. Ramdeni şemodgoma nislebşi daparuli, Ar iq'av, monat'reba, sulşi saxlobda da, Ar iq'av, rogorts mtebs, dardi matovda da, Moxvel da tsxovreba xelaxla damiğire. Da maints ramdeni ramdeni malodine. Ramdeni malodine ramdeni ğimi morça, Ramdeni otsnebebi aragvşi damaruli, Ramdeni zapxulebi tc'rel-tc'rulad dakarguli. Da maints ramdeni malodine ramdeni tovlis mosvla, Ramdeni şemodgeba nislebşi dak'arguli, Ramdeni otsnebebi nislebşi dak'arguli.
Bellona Gürcüce Reklam 00:25
Bellona Gürcüce Reklam 2.220 izlenme - 5 yıl önce Mobilya şirketi Bellona'nın reklamının Gürcistan'da yayınlanan Gürcüce versiyonu.
Mehmet Yelken Gürcüce Şarkı Sene 1994 Video İzle Ve Paylaş Internet Tv 01:36
Mehmet Yelken Gürcüce Şarkı Sene 1994 Video İzle Ve Paylaş Internet Tv 1.764 izlenme - 5 yıl önce Mehmet Yelken Gürcüce Şarkı Sene 1994 Video İzle ve Paylaş Internet TV
Tutarchela-Cilvelo Nanaida 03:47
Tutarchela-Cilvelo Nanaida 3.099 izlenme - 7 yıl önce
Gürcistan Milli Marşı - Tavisupleba 01:40
Gürcistan Milli Marşı - Tavisupleba 451 izlenme - 2 yıl önce Tavisupleba,Gürcistan'ın mevcut ulusal marşıdır.Türkçe"Özgürlük"anlamına gelen marş,2004 yılında yeni bayrak ve arma ile birlikte kabul edilmiştir.Gürcü besteci Zakaria Paliashvili tarafından Gürcü operası Abesalom da Eteri ("Abesalom ve Eteri") için yazılan şarkı,Ioseb Kechakmadze tarafından ulusal marş için uyarladı.Sözlerini David Magradze yazdı. Şarkı Sözleri: Chemi khat'ia samshoblo, Sakhat'e mteli kveq'ana, Ganatebuli mta-bari, Ts'ilnaq'aria Ghmerttana. Tavisupleba dghes chveni, Momavals umghers didebas, Tsisk'ris varsk'vlavi amodis, Amodis da or zghvas shua brts'q'indeba, Da dideba tavisuplebas, Tavisuplebas dideba!
Dato Kenchiashvili - Shemomepete Uecrad 03:38
Dato Kenchiashvili - Shemomepete Uecrad 517 izlenme - 2 yıl önce Dato Kenchiashvili - Shemomepete Uecrad...
Simğera 04:37
Simğera 1.065 izlenme - 8 yıl önce celal,nazİm,selahattİn murgullu gençler
Teona Qumsiashvilis - Xsovnas 03:25
Teona Qumsiashvilis - Xsovnas 434 izlenme - 2 yıl önce Teona Qumsiashvilis - Xsovnas...
Grup Destan - Cilveloy 02:51
Grup Destan - Cilveloy 272 izlenme - 1 yıl önce 90'ların sonunda ortalığı kasıp kavuran ne çeşit rock yaptıkları tartışma konusu olmuş, 280 bin albüm satışına ulaşmış ancak zamana yenik düşüp unutulmuş Grup Destanın dillere dolanan o meşhur şarkısı...
Gürcüce Öğrenelim - 5.Bölüm 16:42
Gürcüce Öğrenelim - 5.Bölüm 230 izlenme - 2 yıl önce Gürcüler,Lazlar,Megreller ve Svanlar aynı kökenden gelen halklardır.Bu 4 milletin kardeş olduğu DNA testleriyle onaylanmıştır ve kabul edilmiştir.Gürcüce Güney Kafkas Dil grubunda yer almaktadır.Gürcüce,Gürcülerin etnografik gruplarının,diğer Güney Kafkas dilleri olan Svanca,Megrelce ve Lazca konuşan halkın da edebiyat dilidir.Kartuli,Gürcüce demektir.Kartvelebi ise Gürcüler demektir.Gürcüce de kullanılan alfabe Gürcü Alfabesi'dir.Bu alfabe de 33 harf vardır.Sadece 5 harf seslidir.Gürcüce Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir.Gürcüce,Gürcü Edebiyatının tek dili olmuştur.
ördek 00:06
ördek 578 izlenme - 7 yıl önce ördek
Gürcüdansı Gürcüce Batum Batum Havalisi Com 02:11
Gürcüdansı Gürcüce Batum Batum Havalisi Com 548 izlenme - 6 yıl önce gürcüdansı gürcüce batum batum havalisi com
Batumhavalisigürcüce Vaazgiresun Gürcistan Batu 07:01
Batumhavalisigürcüce Vaazgiresun Gürcistan Batu 535 izlenme - 6 yıl önce batumhavalisigürcüce vaazgiresun gürcistan batu
Kazim Koyuncu - Moxevis Kalo 03:04
Kazim Koyuncu - Moxevis Kalo 142 izlenme - 1 yıl önce Kazım Koyuncu'nun albümüne aldığı güzel bir Gürcü türküsü. Ben bu müzikle Çerkez ezgileri de duydum. Kafkasya'da yaygın bir müzik. Aylardır pek çok gezi ile ilgili videoya fon müziği olmuştur. Sözleri de bonus. Mohevis kalo tinavo Dedas rad uzi şinavo Şeni tolebi gathovdnen Şen rağam dagarçinavo Hei gidi mohevis kalo Ra lamazi rama haro Netavi şeni alersit Vin ginda rom gaaharo Mohevis kalo,tinavo Netav rad zihar şinavo Moheve biçi gedzahis Çemtan tzamodi şinavo
Gürcüce Öğrenelim - 1.Bölüm 13:44
Gürcüce Öğrenelim - 1.Bölüm 176 izlenme - 2 yıl önce Gürcüler,Lazlar,Megreller ve Svanlar aynı kökenden gelen halklardır.Bu 4 milletin kardeş olduğu DNA testleriyle onaylanmıştır ve kabul edilmiştir.Gürcüce Güney Kafkas Dil grubunda yer almaktadır.Gürcüce,Gürcülerin etnografik gruplarının,diğer Güney Kafkas dilleri olan Svanca,Megrelce ve Lazca konuşan halkın da edebiyat dilidir.Kartuli,Gürcüce demektir.Kartvelebi ise Gürcüler demektir.Gürcüce de kullanılan alfabe Gürcü Alfabesi'dir.Bu alfabe de 33 harf vardır.Sadece 5 harf seslidir.Gürcüce Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir.Gürcüce,Gürcü Edebiyatının tek dili olmuştur.
Gürcüce Öğrenelim - 6.Bölüm 17:40
Gürcüce Öğrenelim - 6.Bölüm 69 izlenme - 2 yıl önce Gürcüler,Lazlar,Megreller ve Svanlar aynı kökenden gelen halklardır.Bu 4 milletin kardeş olduğu DNA testleriyle onaylanmıştır ve kabul edilmiştir.Gürcüce Güney Kafkas Dil grubunda yer almaktadır.Gürcüce,Gürcülerin etnografik gruplarının,diğer Güney Kafkas dilleri olan Svanca,Megrelce ve Lazca konuşan halkın da edebiyat dilidir.Kartuli,Gürcüce demektir.Kartvelebi ise Gürcüler demektir.Gürcüce de kullanılan alfabe Gürcü Alfabesi'dir.Bu alfabe de 33 harf vardır.Sadece 5 harf seslidir.Gürcüce Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir.Gürcüce,Gürcü Edebiyatının tek dili olmuştur.
Maia Mamsirashvili - Qalta Mze 03:08
Maia Mamsirashvili - Qalta Mze 176 izlenme - 2 yıl önce Maia Mamsirashvili - Qalta Mze...
Gürcüce Öğrenelim - 4.Bölüm 17:55
Gürcüce Öğrenelim - 4.Bölüm 90 izlenme - 2 yıl önce Gürcüler,Lazlar,Megreller ve Svanlar aynı kökenden gelen halklardır.Bu 4 milletin kardeş olduğu DNA testleriyle onaylanmıştır ve kabul edilmiştir.Gürcüce Güney Kafkas Dil grubunda yer almaktadır.Gürcüce,Gürcülerin etnografik gruplarının,diğer Güney Kafkas dilleri olan Svanca,Megrelce ve Lazca konuşan halkın da edebiyat dilidir.Kartuli,Gürcüce demektir.Kartvelebi ise Gürcüler demektir.Gürcüce de kullanılan alfabe Gürcü Alfabesi'dir.Bu alfabe de 33 harf vardır.Sadece 5 harf seslidir.Gürcüce Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir.Gürcüce,Gürcü Edebiyatının tek dili olmuştur.
Mamuka Charkviani - Mshvidobit Ara Naxvamdis 03:18
Mamuka Charkviani - Mshvidobit Ara Naxvamdis 115 izlenme - 2 yıl önce Mamuka Charkviani - Mshvidobit Ara Naxvamdis...
Gürcüce Öğrenelim - 3.Bölüm 16:36
Gürcüce Öğrenelim - 3.Bölüm 77 izlenme - 2 yıl önce Gürcüler,Lazlar,Megreller ve Svanlar aynı kökenden gelen halklardır.Bu 4 milletin kardeş olduğu DNA testleriyle onaylanmıştır ve kabul edilmiştir.Gürcüce Güney Kafkas Dil grubunda yer almaktadır.Gürcüce,Gürcülerin etnografik gruplarının,diğer Güney Kafkas dilleri olan Svanca,Megrelce ve Lazca konuşan halkın da edebiyat dilidir.Kartuli,Gürcüce demektir.Kartvelebi ise Gürcüler demektir.Gürcüce de kullanılan alfabe Gürcü Alfabesi'dir.Bu alfabe de 33 harf vardır.Sadece 5 harf seslidir.Gürcüce Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir.Gürcüce,Gürcü Edebiyatının tek dili olmuştur.
Gürcüce Öğrenelim - 2.Bölüm 15:50
Gürcüce Öğrenelim - 2.Bölüm 60 izlenme - 2 yıl önce Gürcüler,Lazlar,Megreller ve Svanlar aynı kökenden gelen halklardır.Bu 4 milletin kardeş olduğu DNA testleriyle onaylanmıştır ve kabul edilmiştir.Gürcüce Güney Kafkas Dil grubunda yer almaktadır.Gürcüce,Gürcülerin etnografik gruplarının,diğer Güney Kafkas dilleri olan Svanca,Megrelce ve Lazca konuşan halkın da edebiyat dilidir.Kartuli,Gürcüce demektir.Kartvelebi ise Gürcüler demektir.Gürcüce de kullanılan alfabe Gürcü Alfabesi'dir.Bu alfabe de 33 harf vardır.Sadece 5 harf seslidir.Gürcüce Gürcistan’ın resmî ve öğretim dilidir.Gürcüce,Gürcü Edebiyatının tek dili olmuştur.