Hoşgeldiniz!

Haka Dansı Videoları İzle

Milanlı Futbolculardan Haka Dansı 00:19
Milanlı Futbolculardan Haka Dansı 2.821 izlenme - 10 ay önce Yeni Zelanda'da yaşayan Maori kabilesinin geleneksel dansı olan, özellikle de rugby ve basketbol maçlarından önce Yeni Zelanda Milli Takımı'nın sahada sergilediği ''Haka dansı'' ilk kez yeşil sahalarda göründü.
haka dansı 00:57
haka dansı 25.362 izlenme - 9 yıl önce arkadaşlar yeryüzündeki en garip dans türkiyede pek de iyi anlama gelecek gibi değil sanki :):):):)
Haka Danslı Düğün Kutlaması 02:58
Haka Danslı Düğün Kutlaması 2.167 izlenme - 7 ay önce Düğünlerinde haka dansı yapılan gelin gözyaşlarına engel olamıyor. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle...
Yeni Zelanda Maori Düğünü 02:55
Yeni Zelanda Maori Düğünü 1.869 izlenme - 7 ay önce Şartlar zorlanmadıkça insan eti yemedikleri bilinen hafif barbar Maori kabilesinin, modern dünya kültürüne biraz yabancı kalmış öğelerle bezeli düğününe konuk oluyoruz efendim. hayır, yaşlı başlı adamlarsınız hepiniz...
Beyonce Haka Dansı Yaptı 01:13
Beyonce Haka Dansı Yaptı 4.318 izlenme - 3 yıl önce Beyonce Haka Dansı Yaptı
Öğretmenlerini Son Yolculuğuna Uğurlayan 1700 Öğrenciden Haka Dansı 03:03
Öğretmenlerini Son Yolculuğuna Uğurlayan 1700 Öğrenciden Haka Dansı 2.061 izlenme - 2 yıl önce Yeni Zelanda'da Dawson Tamatea isimli öğretmenlerini kaybeden 1700 öğrenci öğretmenlerini son yolculuğuna hareketli dansları ile uğurladı.
Haka  Dansi :) 01:50
Haka Dansi :) 4.360 izlenme - 8 yıl önce haka dansi
Damat ve Arkadaşlarından Düğünde Muhteşem Haka Dansı Şovu 04:34
Damat ve Arkadaşlarından Düğünde Muhteşem Haka Dansı Şovu 433 izlenme - 10 ay önce Yeni Zelandalı çift düğünlerinde geleneksel dansları olan Haka dansı ile misafirlerine eşsiz anlar yaşattı. Jakson ve Jennifer Tamaariki çifti modern dans yerine Maori savaşçılarının Haka dansını düğünlerine taşıyınca ortaya çok güzel görüntüler çıktı.
Gelini Duygulandıran Haka Dansı 03:02
Gelini Duygulandıran Haka Dansı 490 izlenme - 1 yıl önce Yeni Zellandada Maori (Yeni Zellanda yerlisi) gelin ile bayaz damadın düğününde sazlar çalınıyor ve Haka oynanıyor. (çocukları pistten alalım lütfen)Gelin duygusallaşıp, ağlıyor ve nedimeleri ile oyuna katılıyor. Demek ki Maori gelin almıyoruz. Başkalarının adetini yargılamak bize düşmez ama o dansı gören eş-dost alakayı keser.
Metin Uca - Haka Dansı Gelsin 00:29
Metin Uca - Haka Dansı Gelsin 644 izlenme - 2 yıl önce Metin Uca ile Günaydın Türkiye programından Haka dansı kesiti.Kendisi eskiden haber bültenlerinde yanlış bulduğu haberlere bu şekilde haka dansı gönderirdi.
Haka Danslı Cenaze Töreni 01:05
Haka Danslı Cenaze Töreni 690 izlenme - 2 yıl önce Afganistan'da hayatını kaybeden silah arkadaşlarını Haka dansıyla uğurlayan Yeni Zelandalı askerlerin görüntülerini izliyoruz efenim. Sanmayın ki bir kutlama bu bir cenaze töreni askerler için.
Yeni Zelanda Basketbol takımından Amerika'ya haka dansı 01:08
Yeni Zelanda Basketbol takımından Amerika'ya haka dansı 691 izlenme - 2 yıl önce Her müsabakadan önce hem moral hem de rakiplerini demoralize etmek için kullanan Yeni Zelanda basketbol takımı Amerika'ya karşı haka dansı yaparak gözdağı verdi. Maçın kazananı ise Amerika oldu.
Mersin'de Türk Açılımı - Haka Dansı 00:32
Mersin'de Türk Açılımı - Haka Dansı 403 izlenme - 2 yıl önce Yeni Zelanda ve İskoçya'dan gelen , daha sonra Turkiye'yi de saran bir dans olan Haka Dansı'yla Türk açılımına tepkisini gosteren amcamız "Aklınızı basınıza toplayın, Bana Haka Dansı Yaptırmayın Laaan!"
Çanakkale Valisi'ne Haka Şoku 01:39
Çanakkale Valisi'ne Haka Şoku 461 izlenme - 2 yıl önce Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Yeni Zelanda ziyaretini değerlendirdi. Çok üst düzeyde karşılandıklarını, sıcak ve samimi şekilde ağırlandıklarını söyleyen Vali Çınar, en ilginç deneyimini ise Hamilton Belediye Meclisi girişinde yaşadı. Maori savaşçılarının barış dansıyla karşılanan Vali Çınar, kendisine sunulan barış bitkisini aldıktan sonra yoluna devam etti.
Öğretmenlerini Haka Dansıyla Uğurlayan Öğrenciler 01:51
Öğretmenlerini Haka Dansıyla Uğurlayan Öğrenciler 49 izlenme - 3 ay önce Yeni Zelanda'da kaydedilen görüntülerde, onlarca öğrenci Haka dansı yaparak emekli olan öğretmenlerini uğurladı. Haka dansı, Yeni Zelanda'ya özgü bir dans türü ama aynı zamanda "savaş dansı" olarak da bilinir. Bu dans eskiden, savaşlardan önce savaşçıların güçlerini göstermeleri ve karşı tarafı korkutmaları amacıyla yapılırdı. Haka dansında dansçılar, gözlerinin beyaz kısmını göstererek, bir yandan ellerini bedenlerine, bir yandan da ayaklarını yere vurarak dans ederler. MOTİVASYON AMAÇLI YAPILMAYA BAŞLANDI Haka'nın düşmanı caydırmaya yönelik haykırışları ve tehditkar savaş figürleri, bir Mori yerlisinin ölümden kurtuluş hikâyesini anlatıyor. Ama bu ilkel Mori dansı, ada sınırlarını çoktan aştı. Savaş dansının spor salonlarında ve sahalarda motivasyon amaçlı kullanımı hızla yaygınlaşıyor.
Rengar Maori Haka Dansı 00:18
Rengar Maori Haka Dansı 517 izlenme - 3 yıl önce *********************************************************************************** -Umarım Paylaştığım Videodan Zevk Almışsındır. Daha Fazla Video Gelmesini İstiyorsan AboneOl ve Beğenmeyi Unutma, Teşekkürler. İzlesene Kanalıma Abone Ol: http://bit.ly/TurkayAltintas Youtube Kanalıma Abone Ol : http://bit.ly/Yturkayaltintas Dailymotion Kanalıma Abone Ol : http://bit.ly/Dturkayaltintas *********************************************************************************** -Yorumlarınıza daha hızlı cevap verebilmem için çevrelerinize ekle : Google Çevrelerine Ekle : http://bit.ly/1KVvYFl *********************************************************************************** -Bana Ulaşa Bileceğiniz Adresler ; Steam AVM : FaceBook :http://on.fb.me/1FSRBWU Kişisel Facebook Page : http://on.fb.me/1DgrG5b Twitter Sayfam : http://bit.ly/1nuYB2W Instagram Sayfam : http://bit.ly/1KFmhqU *********************************************************************************** -Canlı Yayın Adresime Göz Atmak İster Misin? Yayınlarımda Senide İstiyorum! Canlı Yayın : http://bit.ly/lethalitytv *********************************************************************************** -Web Sitelerime Göz Atmak İster Misin? Forum : http://bitly.com/csgoplaybet Blog Sitemiz : http://bit.ly/SteamAVMBlog Satış Sitemiz: http://bit.ly/SteamAVM *********************************************************************************** ** Video önerileri ** CS:GO 1vs5 de_inferno : http://bit.ly/1KVw8fT CS:GO Lucky Ace de_inferno : http://bit.ly/1KVwh38 CS:GO de_dust2 Haritasında AWP Ace : http://bit.ly/1KVwrYh LOL PROJECT Zed Skin Spotlight : http://bit.ly/1KFoumq *********************************************************************************** ** Video Listeleri ** ___Izlesene.Com___ League Of Legends : http://bit.ly/1KVwrrg League Of Legends Skin Spotlight : http://bit.ly/1h2k4hL CS:Global Offensive : http://bit.ly/1KVwzqz
Beyonce - Haka Dansı Yapmak 00:52
Beyonce - Haka Dansı Yapmak 321 izlenme - 2 yıl önce dünya turnesi kapsamında yeni zelandaya giden beyonce kendini haka dansı ile karşılayan gruba karşılık vermeden edememiş. haka dans kursları da açılsa da gitsek yahu...
Beyonce Haka Dansı Yaptı 01:07
Beyonce Haka Dansı Yaptı 324 izlenme - 3 yıl önce Beyonce Haka Dansı Yaptı ABD'li ünlü şarkıcı Beyonce, dünya turnesi kapsamında geldiği Yeni Zelanda'da haka dansı yaptı.
Adnan Aybaba'dan Canlı Yayında Haka Dansı 02:36
Adnan Aybaba'dan Canlı Yayında Haka Dansı 382 izlenme - 3 yıl önce Sayın Adnan Aybaba yine serbest vuruş programında Melo'nun hareketlerine gönderme yaparak Haka dansı figürleri sergiliyor.
Maç Öncesi Rakibe Gözdağı Olarak Haka Dansı Yapan Rugby Takımı 01:20
Maç Öncesi Rakibe Gözdağı Olarak Haka Dansı Yapan Rugby Takımı 135 izlenme - 1 yıl önce Büyük Britanya'nın en sahipliğinde düzenlenen 2015 Dünya Rugby Şampiyonası'nda Yeni Zelanda Avustralya'yı finalde 34-17 yenerek şampiyon oldu. Bu sonuçta Yeni Zelanda takımının maç öncesinde yaptığı haka dansının etkisi oldukça etkili gibi gözüküyor. Takımın motivesini epeyce artıran haka dansı görüntüleri rakibe de tam anlamıyla korku salan cinsten.
Adnan Aybaba Haka Dansı Yaptı 01:37
Adnan Aybaba Haka Dansı Yaptı 215 izlenme - 3 yıl önce Adnan Aybaba Haka Dansı Yaptı Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Ramos'un Eşi Meşhur Haka Dansı Yaptı 02:46
Ramos'un Eşi Meşhur Haka Dansı Yaptı 92 izlenme - 1 yıl önce Ramos'un Eşi Meşhur Haka Dansı Yaptı Real Madrid'in yıldızı Sergio Ramos'un hayat arkadaşı Pilar Rubio, televizyonda haka dansı yaptı.
Haka Dansı Eşliğinde Az Daha Birbirine Girecek Futbolcular 00:59
Haka Dansı Eşliğinde Az Daha Birbirine Girecek Futbolcular 266 izlenme - 2 yıl önce Haka dansı ile nam salmış olan Yeni Zelanda Milli Rugby Takımı, Avustralya maçı öncesinde yine aynı dansı yaptı. Ancak bu sefer karşılarında dimdik duran bir ekip vardı. Bu diklikte tabi ortaya tehlikeli bir yakınlaşmayı çıkardı. Avustralya'lılarda diklenince, manzara böyle oldu. Yorum sizin, izleyelim..
Adnan Aybaba Haka Dansı 2 (Başkası Adına Utanmak) 01:37
Adnan Aybaba Haka Dansı 2 (Başkası Adına Utanmak) 215 izlenme - 2 yıl önce Adnan Aybaba komik gösterilere devam ediyor. Adnan Aybaba canlı yayında haka dansı yaptı. Fenerbahçe'nin üniversiteli taraftar grubu ünifeb'in talebini yerine getirdi.
Maç Öncesi Haka Dansı ile Büyülediler! 01:31
Maç Öncesi Haka Dansı ile Büyülediler! 121 izlenme - 2 yıl önce Yeni Zelanda ile Avustralya arasında oynanan maçlar öncesinde bir ritüel haline gelen haka dansı bu kez FIBA Okyanusya Şampiyonası'nda karşımıza çıktı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Adnan Aybaba'dan Canlı Yayında Haka Dansı 02:36
Adnan Aybaba'dan Canlı Yayında Haka Dansı 206 izlenme - 2 yıl önce Sayın Adnan Aybaba yine serbest vuruş programında Melo'nun hareketlerine gönderme yaparak Haka dansı figürleri sergiliyor.
Rakiplerini Haka ile hipnoz ettiler! 01:28
Rakiplerini Haka ile hipnoz ettiler! 325 izlenme - 4 yıl önce Avustralya ile Yeni Zelanda arasında oynanan ve öğrenciler ligi maçı öncesi Avustralya takımı kendilerine özgü Haka dansını yinelediler.
Öğretmenlerini Son Yolculuğuna Uğurlayan 1700 Öğrenciden Haka Dansı 03:03
Öğretmenlerini Son Yolculuğuna Uğurlayan 1700 Öğrenciden Haka Dansı 107 izlenme - 2 yıl önce Yeni Zelanda'da Dawson Tamatea isimli öğretmenlerini kaybeden 1700 öğrenci öğretmenlerini son yolculuğuna hareketli dansları ile uğurladı. Haka dansı, Yeni Zelanda'ya özgü bir dans türüdür. Haka dansı, aynı zamanda "savaş dansı" olarak da bilinir. Bu dans eskiden, savaşlardan önce savaşçıların güçlerini göstermeleri ve karşı tarafı korkutmaları amacıyla yapılırmış. Haka dansında dansçılar, gözlerinin beyaz kısmını göstererek, bir yandan ellerini bedenlerine, bir yandan da ayaklarını yere vurarak dans ederler. Yaklaşık 200 yaşındaki Haka, Yeni Zelanda çıkışlı... Haka'nın düşmanı caydırmaya yönelik haykırışları ve tehditkar savaş figürleri, bir Mori yerlisinin ölümden kurtuluş hikâyesini anlatıyor... Ama bu ilkel Mori dansı, ada sınırlarını çoktan aştı... Savaş dansının spor salonlarında ve sahalarda motivasyon amaçlı kullanımı hızla yaygınlaşıyor. Haka Dansı, 1820'lerde, Morilerin önemli kabile liderlerinden Te Rauparaha'nın düşmandan kaçıp saklandığı çukurda ölümü beklerken, mucize eseri kurtuluşunun anlatır . Te Rauparaha şarkısında, ölümle yaşam arasında gidip gelirken gördüklerini ve hissettiklerini çok kısa ifadelerle dile getirir.. "Ka mate Ka mate" yani "ölüyorum, ölüyorum" sözleriyle başlayan Haka, Mori yerlisinin, düşmanın insafa geldiği an mırıldandığı, "Ka ora Ka ora" yani "yaşam, yaşam" sözleriyle devam eder.... Şarkı, "saçlı adam" yani insafa gelen düşmanın gün ışığını yeniden sunması ve Te Rauparaha'nın çukurun derinliklerinden yukarıya doğru adım adım çıkarak güneşe kavuşmasıyla biter.. 2 yüzyıl önce ilkel Mori savaşçılarını yüreklendiren dans, artık sporcu bedenlerinde can buluyor... Basketbol ve futbolun yanı sıra, özellikle rugby ve amerikan futbolu gibi sert takım sporlarında, bu dans, renkli bir gösteri ve motivasyon unsuru olarak kullanılıyor. Haka dansı yapan sporcular memnun: ısınıp eğlendiklerini ve maça çok iyi motive olduklarını söylüyorlar.. Ancak, sert el-kol hareketleriyle yapılan ilkel figürlerin ve tehditkar haykırışların izleyen üzerinde gergin, hatta saldırgan etkiler bıraktığını düşünenler de var.. Yeni Zelanda'nın 140 yıllık savaş dansı Yeni Zelanda'nın dünya tarafından bilinen en önemli kültür sembollerinden biri olan "Haka Dansı" aynı zamanda savaş dansı olarak biliniyor. Yeni Zelanda'da yaşayan Mori kabilesine özgü bir dans olan Haka ilk kez 1810 yılında ortaya çıktı. Efsaneye göre Kabilenin savaş şeflerinden Te Rauparaha rakip kabilelerden savaşçıların kendisini öldürmek için geldiğini öğrenince kaçmaya başladı. Bir çukura girerek saklandı. Çukurun başında kendisini vücudu kıllarla kaplı bir savaşçı liderin beklediğini gördü. Ancak bu kişi onu öldürmek yerine özgürlüğünü verince Rauparaha da çukurdan çıkarak günümüze kadar değişmeden gelen Haka dansının sözleriyle dans etmeye başladı. Aynı zamanda bu dansla kendisini öldürmek isteyen savaşçılardan intikam almak için de yemin etti. Rauparaha daha sonra bu dansı tüm Moriler'e öğretti ve girdikleri tüm çatışmalardan önce düşmanlarını korkutmak için kabile üyeleri Haka yapmaya başladı.
Beyonce Haka Dansı Yaptı 01:07
Beyonce Haka Dansı Yaptı 129 izlenme - 3 yıl önce ABD’li ünlü şarkıcı Beyonce, dünya turnesi kapsamında geldiği Yeni Zelanda’da haka dansı yaptı. Beyonce, 19 Ekim’deki konserinde kendisini karşılamaya gelen hayranlarının "hoşgeldin" demek için yaptığı geleneksel haka dansına katıldı. 25 erkek hayranından oluşan grubun korkutucu sesler çıkararak yaptığı dansa Beyonce da, aynı şekilde vahşi ve korkutucu yüz mimikleriyle karşılık verdi.Beyonce’nin konserinden hemen önceki karşılamada yaptığı haka dansı, Yeni Zelandalı hayranları tarafından tam not aldı.Yeni Zelandalılar’ın düşmanı korkutmak amacıyla yaptıkları haka dansı, tüm milli rugby maçları öncesinde oyuncular tarafından sahada sergileniyor.
Ölen Öğretmene Haka Dansı ile Uğurlama 02:25
Ölen Öğretmene Haka Dansı ile Uğurlama 91 izlenme - 2 yıl önce Yeni Zelanda'nın Kuzey Palmerston kentinde bir erkek lisesinde vefat eden öğretmeni, öğrencileri haka dansı yaparak son yolculuğuna uğurladı.