Hoşgeldiniz!

halk ozanı

Halk Ozanının Erzurum İlçelerini Anlatması 03:09
Halk Ozanının Erzurum İlçelerini Anlatması 1.413 izlenme - 1 ay önce Ozan Erhan Çerkezoğlu memleketinin ilçelerini kendi üslubuyla anlatır
Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova (Bu Gece Güzel Gecedir) 10:22
Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova (Bu Gece Güzel Gecedir) 9.275 izlenme - 2 yıl önce efendim, Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova Kars ilinin yetiştirdiği iki önemli halk ozanıdır. Adeta birbirlerini tamamlayan bu ikilinin Almanya'da yaptıkları bir atışmanın kaydı karşınızda, iyi seyirler.
Aşık Mahsuni Şerif - İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım 03:52
Aşık Mahsuni Şerif - İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım 9.662 izlenme - 2 yıl önce Bu destansı türkü kuşkusuz ki hepimizin gözlerini yaşartıyor. Aşık Mahsuni Şerif asıl adı Şerif Çırık bir halk ozanıdır. 1939 Afşin doğumlu halk ozanımız 2002 yılında Köln'de vefat etmiştir. Kendisini, bizlere bıraktığı eserlerle anıyor ve saygıyla önünde eğiliyoruz...
Bülent Erdoğan 04:52
Bülent Erdoğan 23.671 izlenme - 8 yıl önce merhum bülent erdoğan’a ait güzel türkülerden oluşan mini bir ses kaydı. Saygıyla Anıyoruz. "Bu Video www.yakupkoyu.com sitesi üye ve yöneticileri tarafından hazırlanmıştır."
Halk Ozanı Erdal Balık - Bir Sandığım Vardır Sırmadan Telden (O Ses Türkiye - 10 Ocak 2017) 02:12
Halk Ozanı Erdal Balık - Bir Sandığım Vardır Sırmadan Telden (O Ses Türkiye - 10 Ocak 2017) 539 izlenme - 6 ay önce Halk Ozanı Erdal Balık - Bir Sandığım Vardır Sırmadan Telden (O Ses Türkiye - 10 Ocak 2017) Şarkı Sözleri: Bir Sandığım Vardır Sırmadan Telden Bir Çift Yavrum Vardır Tomurcuk Gülden Nasıl Ayrılayım Gül Yüzlü Yarden İşte Şöyle Böyle Hal Deli Gönül İster Ağla İster Gül Deli Gönül Bir Yanım Erzincan Vermem Bayburdu Yıkılsın Düşmanın Taht İle Yurdu Sağ Olasın Anam Beni Doğurdu Seneler Seneler Kötü Seneler Gide De Gelmiye Kötü Seneler Faytonlar Geliyor Üstü Pareli Askerler Geliyor Bağrı Yaralı Kimimiz Nişanlı Kimimiz Evli Sene Gardaş Sene İlle Bu Sene Gide De Gelmiye Bu Hayin Seni Akşamdan Yükleri Tay Eylediler Sabahtan Öküze Ho Eylediler Erzurum Satıldı Pay Eylediler Sene Gardaş Sene İlle Bu Sene Gide De Gelmiye Bu Hayin Seni
Neşet Ertaş - Bugün Ayın Işığı 04:42
Neşet Ertaş - Bugün Ayın Işığı 1.843 izlenme - 2 yıl önce 2012 yılında kaybettiğimiz kıymetli Neşet Ertaş'ın canlı olarak seslendirdiği Bugün Ayın Işığı türküsünü dinliyoruz. Kendileri bozlak türünde okuması ile abdallık geleneğinin son büyük temsilcisidir. Sen gittin gideli hiçbirşey eskisi gibi olmadı be Neşet baba.
Kemanı Ağlatan Adam Erol Cöke 09:12
Kemanı Ağlatan Adam Erol Cöke 1.297 izlenme - 2 yıl önce Kemanı ağlatan adam dediysek tabii ki bir David Garrett ne bileyim bir Farid Farjad değil ama abdallara göre kemanın Neşet Ertaş'ıydı rahmetli. Kendisi Keskin'in yetiştirdiği halk ozanlarındandı. Aynı kardeşi Erdoğan Coke'nin 1983 yılında Aksaray'dan dönerken, diğer kardeşi Vedat Coke'nin 2011 yılında Niğde'den dönerken, geçen sene de oğlu Haydar Cöke'nin de Ankara’dan düğün dönüşü hayatını kaybettiği gibi kendisi de 2000 yılında Eskişehir'e dönerken bir trafik kazasıyla vefat etmiştir. Maalesef sülale olarak trafik canavarına kurban gitmişlerdir ve de nazarımda hepsi gerçek birer sanatçıydı. Bu videoda oğulları Haydar Cöke ve Duran Cöke mevcuttur, ardından da iki Erol Cöke parçası sizlerle. Belki bu videonun hitap edeceği kısım çok azdır, izlenmeyecektir de ama nostaljik değeri bir hayli fazladır. 1:45 ile 1:50 arasında dikkat çekmek isterim.
Ali Doğan 04:49
Ali Doğan 2.394 izlenme - 8 yıl önce TürküLerLe Uzanan YoL Müzik SizLerLe... turkulerle_yol@hotmail.com
Yanıyorum Hele - Neşet Ertaş 04:07
Yanıyorum Hele - Neşet Ertaş 891 izlenme - 2 yıl önce Halk ozanlarımızın en kaliteli seslerinden biri olan Neşet abimizin,babamızın harika yorumundan Yanıyorum Hele'yi dinliyoruz buyrun efenim.
Halk Ozanı 12:25
Halk Ozanı 2.133 izlenme - 9 yıl önce kocaeli derincedeki ozanlar
Sıradışı Sanatçı Urfalı Babi 02:07
Sıradışı Sanatçı Urfalı Babi 1.064 izlenme - 2 yıl önce Efenim bilenler bilir, bilmeyenlere de şöyle bahsedelim; Urfalı Babi bir dönem Türkiyesinin sıradışı sanatçılarındandır, kimine göre çağdaş bir halk ozanı, kimine göre post-modern bir şarkıcı ama bilinir ki Urfalı Babi her zaman farklılığı ile kendinden bahsettirmiş ulvi bir kişiliktir. Urfalı Babi'yi Salako filmindeki aşık ozan rolünden de tanıyabiliriz ayrıca kendisi Erkin Koray'ın Senden Ayrı ve Gönül Salıncağı isimli şarkılarının sözlerini yazmış bunun yanısıra İbrahim Tatlıses ile tanınan Sabuha şarkısını oluşturan kimsedir. Not: Şarkı 1972 yılına ait Kırık Merdiven adlı filmde yer almaktadır.
Halk Ozanı - Arif Çayır 04:14
Halk Ozanı - Arif Çayır 1.230 izlenme - 5 yıl önce Eskişehir Halk Ozani Arif Çayır Kültür Ve Turızım Bakanlığına Bağlı Ozanım
Aşık Dursun Doğan ( Kevseri ) - Aramış 03:24
Aşık Dursun Doğan ( Kevseri ) - Aramış 3.343 izlenme - 8 yıl önce aşık dursun doğan ( kevseri ) - aramış
kanlıkavak halk ozanı fazlı ayar 08:30
kanlıkavak halk ozanı fazlı ayar 1.312 izlenme - 7 yıl önce halk ozanı fazlı ayar
Asik Reyhani - Le Lele 04:43
Asik Reyhani - Le Lele 944 izlenme - 3 yıl önce Erzurumun Değerlerinden Rahmetlik Aşşık Reyhani Baba
Ahmet Yurt Dede--Eşrefoğlu Al Haberi 02:06
Ahmet Yurt Dede--Eşrefoğlu Al Haberi 1.905 izlenme - 7 yıl önce ahmet yurt dede--eşrefoğlu al haberi
Ozan Mustafa 02:07
Ozan Mustafa 2.077 izlenme - 9 yıl önce halk ozanı mahalli sahatcı mustafa çevik
Aşık Veysel'in 48 Yıl Önceki TRT Röportajı 03:21
Aşık Veysel'in 48 Yıl Önceki TRT Röportajı 100 izlenme - 3 ay önce Dünya gözüyle göremediklerini gönül gözüyle görmüş halk ozanı Aşık Veysel'in, 1969 yılında Erdoğan Alkan ile hayatı hakkında yaptığı röportaj.
Ney Ve Piyano Uzun İnce Bir Yoldayım Halk Ozanı Aşık Veysel Sivas Yöresi En Güzel Halk Türküleri 06:23
Ney Ve Piyano Uzun İnce Bir Yoldayım Halk Ozanı Aşık Veysel Sivas Yöresi En Güzel Halk Türküleri 1.263 izlenme - 2 yıl önce UZUN İNCE BİR YOLDAYIM Aşık Veysel Ney ve Piyano ile En Güzel Türk Halk Müzikleri En sevilen Klasik İlahi Örnekleri Dizisi Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " UZUN İNCE BİR YOLDAYIM Aşık Veysel" Türküsünü Piyano ile Çaldı ve Söyledi.Usta Neyzenimiz Ona eşlik etti. Uzun ince bir yoldayım Gidiyorum gündüz gece Bilmiyorum ne haldeyim Gidiyorum gündüz gece Dünyaya geldiğim anda Yürüdüm aynı zamanda İki kapılı bir handa Gidiyorum gündüz gece Düşünülürse derince Uzak gözükür görünce Yol bir dakka miktarınca Gidiyorum gündüz gece Şaşar Veysel işbu hale Gah ağlayan gahi güle Yetişmek için menzile Gidiyorum gündüz gece Aşık Veysel – Uzun İnce Bir Yoldayım şarkı sözü Aşık Veysel – Uzun İnce Bir Yoldayım sözü Aşık Veysel – Uzun İnce Bir Yoldayım sözleri Aşık Veysel – Uzun İnce Bir Yoldayım şarkı sözleri 0046 vz Ney Ve Piyano Düeti UZUN İNCE BİR YOLDAYIM Aşık Veysel Sesi Bizim Sivas Yöre İç Anadolu Gazetesi Halk Ozanı Bağlama Saz Kör Şiir Şair Değerli İnsan Felsefe Son Piyano Sözlü Yorum Vokal Ezgi Türkü Sözü Nota Notası Yöre Piyano Ezgi Slow Uzun Ince Yol Piano neyzen Sufi Müzik Düşünür 04.07.2015 günü Gunes Yakartepe kanalına yüklediğim " Neyle Piyano Düeti Uzun İnce Bir Yol Aşık Veysel'in Sesinden Bizim Sivas Gazetesi Son Piyano Ses " başlıklı videoyu izleyin.Sivas Şarkışla Aşık Veysel Şatıroğlu TRT Etiketler: aşık veysel,aşık veysel şiirleri,aşık veysel türküleri,aşık veysel uzun ince bir yol,gece,gündüz, iki kapılı bir han,uzun ince bir yol Ana sayfa Şiir Ünlü Şairler Uzun İnce Bir Yoldayım Ney ve Piyano UZUN İNCE BİR YOLDAYIM Halk Ozanı Aşık Veysel Sivas Yöresi En güzel Halk Türküleri Ney Piyano, UZUN İNCE BİR YOLDAYIM, Aşık Veysel, Sivas Yöresi, En Güzel Türküler, Halk Ozanı Piano Halk Türküleri Sesi Bizim Yöre İç Anadolu Gazetesi Bağlama Saz Kör Şiir Şair Değerli İnsan Felsefe Son Piyano Sözlü Yorum Vokal Ezgi Türkü Sözü Nota Notası Piyano Ezgi Slow Uzun Ince Yol Piano Neyzen Sufi Müzik Düşünür Sivaslı Şarkışla Aşk Şatıroğlu TRT Tarkan Folklor Ve Türküleri İki Kapılı Bir Han Uzunca İncecik Bir Yollar Ana Sayfa Şiiri Ünlü Şairler Yolda Köy İlçe Şehri
Karslı Halk Ozanı Tekin Tiktaş 2 01:14
Karslı Halk Ozanı Tekin Tiktaş 2 888 izlenme - 6 yıl önce karslı halk ozanı tekin tiktaş 2
Arşiv Odası Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova, 1989 - BBC Türkçe 07:35
Arşiv Odası Murat Çobanoğlu - Şeref Taşlıova, 1989 - BBC Türkçe 541 izlenme - 2 yıl önce Arşiv Odası'nda bu hafta 1989 yılına gidiyoruz. Bu programda, yüzlerce yıllık âşıklık geleneğinin iki önemli temsilcisini, Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova'yı dinleyeceğiz. Yolu Londra'ya düşen iki âşık, hem sazlarıyla hem sözleriyle, BBC Türkçe'den Zeki Okar'ın hazırladığı programa konuk oluyorlar. Her ikisi de 'Devlet Sanatçısı' unvanına sahip olan Çobanoğlu ve Taşlıova, aşıklık geleneğini, kendi yaşamlarını ve bu geleneği sürdürmek için yaşadıkları sorunları anlatıyorlar. Murat Çobanoğlu, 26 Mart 2005'te, 65 yaşında, Şeref Taşıova ise 20 Eylül 2014'te, 76 yaşında öldü. Not: Arkadaşlar, videonun açıklaması gayet güzel olduğundan Aşıklarımızın hayatlarına dair bir şey ekleyip ya da çıkarmadım. Saygılar. Umarım bu gelenek Türk var oldukça olmaya devam eder.
Halk Ozanı Ahmet 00:50
Halk Ozanı Ahmet 660 izlenme - 5 yıl önce Sungurlunun yetiştirmiş olduğu halk ozanı Ahmet Uzunkaya (Aha yala meşhur)
Uğur Işılak'ın Neşet Ertaş Halk Ozanı Değil Demesi 00:40
Uğur Işılak'ın Neşet Ertaş Halk Ozanı Değil Demesi 354 izlenme - 2 yıl önce Ne yazık ki şaka değil. Ben bi şey diyemedim açıkcası, yorum sizlere ait.
Dursun Arslan 01:47
Dursun Arslan 1.740 izlenme - 9 yıl önce dursun arslan
Karslı Halk Ozanı Tekin Tiktaş 1 03:10
Karslı Halk Ozanı Tekin Tiktaş 1 545 izlenme - 6 yıl önce karslı halk ozanı tekin tiktaş 1
Aşık Mahmut Karadaş 02:38
Aşık Mahmut Karadaş 376 izlenme - 6 yıl önce karslı aşık
Halk Ozanı Ali 02:57
Halk Ozanı Ali 416 izlenme - 4 yıl önce Halk Ozanı Ali
aşık dursun doğan 03:14
aşık dursun doğan 406 izlenme - 5 yıl önce aşık dursun doğan
Neşet Ertaş - Gönül Dağı - Taş Plak 10:14
Neşet Ertaş - Gönül Dağı - Taş Plak 259 izlenme - 2 yıl önce Çok sesli bir ölüm filminin bazı sahnelerden oluşan kliptir. Film, Rasim Özdenören'in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Maraş savaşını anlatmaktadır. Yönetmeni rahmetli Yücel Çakmaklıdır. Çekilse böyle bir klip çekilirdi, heralde bu türküye.
Aşık Veysel - Dünyada Tükenmez Murat Varmış 04:14
Aşık Veysel - Dünyada Tükenmez Murat Varmış 221 izlenme - 2 yıl önce Sivaslı halk ozanımız Aşık Veysel'in düşündüren, hislendiren, bizi bize anlatan bir başka eseri sizlerle efendim. Saygılarla.