Hoşgeldiniz!

Halluks Valgus Videoları İzle

Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kaç Tip Kemik Çıkıntısı Bulunur ? 01:04
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kaç Tip Kemik Çıkıntısı Bulunur ? 465 izlenme - 11 ay önce Ortopedi polikliniğinde en sık karşımıza çıkan problemlerinin başında ayak başparmağın öncelikle iç kısmındaki kemik çıkıntıları, daha az olmakla birlikte yine sık olarak karşımıza çıkan ayak başparmağının üzerindeki kemik çıkıntıları mevcuttur. Her ikisinin benzer görülse de tedavi şekilleri de tanı şekilleri de birbirinden farklılık gösterir. Ayak başparmak iç kısmındaki kemik çıkıntılarına “HALLUKS VALGUS ” adı verilir
Halluks Valgus Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır? 02:10
Halluks Valgus Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır? 301 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök Randevu tel: 0537 489 26 82
Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT - HALLUKS VALGUS NEDİR ? 03:33
Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT - HALLUKS VALGUS NEDİR ? 124 izlenme - 2 yıl önce HALLUKS VALGUS NEDİR ? Halluks Valgus, ayak başparmağımızdaki şekil bozukluğunu tarifleyen Latince bir tıp terimidir. “Hallux”, ayak başparmağı demektir. “Valgus” ise deformitenin vücudumuzdan uzaklaşan yönde olduğunu anlatmaya yarayan anatomik bir terimdir. Normalde ayak aksına paralel, düz durması gereken ayak başparmağımız, Halluks Valgus’ta ikinci parmağa, diğer bir deyişle ayak dış tarafına doğru yön değiştirir ve döner. Bu durumda, ayak başparmağımızın biraz yukarısında bir şişlik oluşur. Bu şişlik sıklıkla “bunyon” olarak da adlandırılır. “Bunion”un kelime anlamı aslında “şalgam-turp”tur; eski zamanlarda bu şişliğe atfedilen benzetme günümüze dek süregelmiştir. Gerçekte durum, “ayak başparmağının biraz yukarısında görülen basit bir şişlik” veya “çıkıntı”dan çok daha karmaşıktır. Birinci tarak kemiği içe, onun üzerindeki parmak kemiği ise dışa doğru döndüklerinden bu iki kemik bir üçgen oluştururlar ve şişlik gibi gözüken aslında bu üçgenin tepe noktasıdır. Bundan dolayıdır ki bu şişliğin alınmasıyla halluks valgus düzelmez, üçgeni düzeltmek gerekir. Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT | Muayenehane Adresi Hakkı Yeten Caddesi. NO:19. Kat:8. Unimed İş Merkezi – Fulya / İSTANBUL Gsm: 90 532 732 02 00 Tel: 90 212 225 20 49 E-mail: drtahirogut@gmail.com
Halluks Valgus Sonrası İyileşme 00:25
Halluks Valgus Sonrası İyileşme 62 izlenme - 2 yıl önce Halluks valgus ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadardır. Ne zaman ayağa kalkılır, ne zaman yürünür, ne zaman ayak üstüne basılır Opr. Dr. Müjdat Ök anlatıyor.
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntı Tedavileri 01:28
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntı Tedavileri 44 izlenme - 11 ay önce Bu hastalıkta en önemli tedavi prensibi aslında kemik çıkıntısının kendisinin yok edilmesinden öte bu durumu ortaya çıkartan sebeplerin ortaya konulması ve onların teşhisi ve tedavisine yönelik olarak yapılacak cerrahi ve cerrahi dışı tedavilerin planlanmasıdır. Ayak başparmak sırtındaki kemik çıkıntılarda özellikle HALLUSRECİBUS dediğimiz ayak başparmağın hareket kısıtlığıyla birlikte olduğu kemik çıkıntılarının tedavisini planlarken de önceliğimiz ayakta eğer gerekiyorsa hareket kısıtlılığının giderilmesi eğer önceliğimiz ağrı olacaksa ağrıyı ortaya çıkartan sebeplerin ortaya konulup bunlara yönelik olarak tedavinin planlanması esas prensipler dâhilindedir.
Halluks Valgus Nasıl Tedavi Edilir? 00:36
Halluks Valgus Nasıl Tedavi Edilir? 42 izlenme - 2 yıl önce Halluks valgus tedavisi nasıl yapılır, tek çözüm halluks valgus ameliyatı mıdır yoksa ameliyatsız tedavisi de mümkün müdür Opr. Dr. Müjdat Ök yanıtlıyor.
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarının Sebepleri 01:43
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarının Sebepleri 35 izlenme - 11 ay önce Ayak başparmak iç kısmının kemik çıkıntıları yani HALLUKS VALGUS dediğimiz hastalıkların temel olarak sebebi düşünüldüğünün aksine dar ayakkabı giymekten öte tabandaki çökmeler, ayak arkının düzleşmesi ve zaman içinde gelişen başparmağın şekil bozukluklarına bağlı olmaktadır. Kas dengesizliklerine bağlı oluşmaktadır. Bunlar daha çok ailevi olabileceği gibi zamanla yaşla birlikte tabanın düzleşmesine bağlı da karşımıza çıkabilmektedirler. Bu sebeplerin yanında çarpmalar düşmelerle kırıkların da yarattığı kemik çıkıntıları daha az olmakla birlikte karşımıza çıkabilmektedirler.
Halluks Valgus Nedenleri Nelerdir? 00:32
Halluks Valgus Nedenleri Nelerdir? 38 izlenme - 2 yıl önce Halluks valgus nedenleri nelerdir, ayak başparmak çıkıntısı neden olur, topuklu ve sivri burun ayakkabıların zararları nelerdir Opr. Dr. Müjdat Ök anlatıyor.
Halluks Valgus Tedavisi Ve Yöntemleri - Op. Dr. Müjdat Ök 01:25
Halluks Valgus Tedavisi Ve Yöntemleri - Op. Dr. Müjdat Ök 33 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök Randevu tel: 0537 489 26 82
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Halluks Valgus 05:47
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Halluks Valgus 22 izlenme - 2 yıl önce Halluks Valgus, Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Halluks Valgus, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından halluks valgus hakkında bilgiler veriliyor.
Halluks Valgus Tekrar Eder mi? 00:28
Halluks Valgus Tekrar Eder mi? 19 izlenme - 2 yıl önce Halluks valgus sorunu ameliyattan sonra tekrar eder mi, ayak başparmak çıkıntısı tekralar mı, ayak başparmağında tekrar çıkıntı oluşur mu Müjdat Ök bilgi veriyor.
Halluks Valgus Nedir Ve Halluks Valgusun Belirtileri Nelerdir? 01:00
Halluks Valgus Nedir Ve Halluks Valgusun Belirtileri Nelerdir? 17 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök Randevu tel: 0537 489 26 82
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarında Teşhis Yöntemleri 01:35
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarında Teşhis Yöntemleri 9 izlenme - 11 ay önce Ayak başparmaktaki kemik çıkıntılarının teşhisi için öncelikle ayak cerrahisi ile uğraşan bir hekim tarafından yapılacak muayene önemlidir. Çünkü yapılacak röntgen RADYOGRAFİ, MR gibi tetiklerinden daha önemlisi hastanın bulgularının deneyimli bir cerrah tarafından muayene edilmesi sebeplerinin ortaya konulması tedavilerinin olması açısından bu önemlidir. Teşhis yöntemlerinin başında aslında hastanın verdiği hikâye ve daha önemlisi hastanın bastırılarak yürütülerek her hareketini tek tek değerlendirildiği ayrıntılı bir muayenesinde temel olarak teşhis konur. Ancak önemli bir noktada yapılacak radyolojik çalışmanın yani röntgen ve MR gibi çalışmalarında cerrahi yönlendirmekte yeri oldukça fazladır.
Ayak Başparmak Çıkıntısı 00:53
Ayak Başparmak Çıkıntısı 10 izlenme - 2 yıl önce Ayak başparmak çıkıntısı yani halluks valgus nedir, neden ayak başparmağı çıkıntısı sorunu oluşur Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Müjdat Ök anlatıyor.