Hoşgeldiniz!

Hatay

Hatay Depremi Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 00:43
Hatay Depremi Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 562.796 izlenme - 7 ay önce Hatay’da yaşanan 6.4’lük deprem bir çatı katında bulunan güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. O anlarda leğende bulunan su sallantı ile döküldü. Hatay’da 3 kişinin hayatını kaybettiği, 213 kişinin yaralandığı 6.4 büyüklüğündeki deprem birçok ilde şiddetli hissedildi. İskenderun ilçesinde bir binanın teras katında bulunan güvenlik kamerasına deprem anı saniye saniye yansıdı. Deprem ile birlikte leğendeki suyun sağa sola giderek dökülmesi depremin şiddetini gözler önüne serdi. Öte yandan Payas ilçesi sahilinde denizde depremin hafif hissedildiği anlar da güvenlik kamerasına yansıdı.
Kahramanmaraş Depreminde 600 Yıllık Tarihi Caminin Yıkıldığı Anlar Kamerada 00:18
Kahramanmaraş Depreminde 600 Yıllık Tarihi Caminin Yıkıldığı Anlar Kamerada 333.165 izlenme - 6 ay önce Hatay’da, mihrabın sağ ve solunda "deprem terazisi" denilen iki döner sütunun yer aldığı tarihi Mahremiye Camisi, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkılmıştı. Yıkılma anına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 11 ilde yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ederken, bölgede çekilen görüntüler ise afetin boyutunu gözler önüne seriyor. Asrın felaketi olarak nitelenen depremler sonucunda, Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde bulunan yaklaşık 600 yıllık tarihi caminin yıkıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Enkazlar Kaldırıldıktan Sonra Hatay Antakya'nın Görüntüsü 00:15
Enkazlar Kaldırıldıktan Sonra Hatay Antakya'nın Görüntüsü 308.016 izlenme - 6 ay önce Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve ağır yıkımın yaşandığı Hatay Antakya'da enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. İlçenin son hali havadan görüntülendi.
Hatay’da Deprem Dehşetinin Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı 00:36
Hatay’da Deprem Dehşetinin Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı 352.756 izlenme - 7 ay önce Hatay’da yaşanan ilk depremin dehşetini gözler önüne seren yeni görüntüleri otaya çıktı. Güvenlik kamera görüntülerinde deprem anında gökyüzü bir anda aydınlanıyor ve büyük panik yaşanıyor. 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’ın da içerisinde bulunduğu 11 ilde büyük yıkıma yol açtı. Hatay’da depreme ilişkin yeni görüntüler de ortaya çıktı. Güvenlik kamera görüntüleri dehşetin boyutunu gözler önüne serdi. Bir akaryakıt istasyonu kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde sarsıntının ardından gökyüzü bir anda aydınlanıyor. İstasyon çalışanları deprem sırasında büyük panik yaşıyor.
Deprem Felaketinin Vurduğu İllerimizden Drone Görüntüleri 03:08
Deprem Felaketinin Vurduğu İllerimizden Drone Görüntüleri 207.547 izlenme - 8 ay önce İki büyük deprem ve ardından meydana gelen 600'den fazla artçı depremin büyük bir yıkıma neden olduğu illerimiz havadan görüntülendi.
Hatay'daki Deprem Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 00:29
Hatay'daki Deprem Güvenlik Kamerasına Böyle Yansıdı 131.343 izlenme - 7 ay önce Hatay’ın Defne ilçesinde saat 20.04’te yerin 16.7 kilometre derinliğinde ve 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Hatay’da Sahil Apartmanı Depremde Böyle Yıkıldı 00:42
Hatay’da Sahil Apartmanı Depremde Böyle Yıkıldı 189.170 izlenme - 7 ay önce Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Sahil Apartmanı’nın yıkıldığı anlara ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. İskenderun ilçesinde bulunan Sahil Apartmanı’nın 6 Şubat’ta 7.7 büyüklüğündeki ilk depremde yıkılmasına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerine ulaşıldı. Görüntülerde, sarsıntıların başlamasından kısa bir süre sonra binanın komple yıkılma anı yer aldı.
Hatay’da Fay Hattının Geçtiği Köy İkiye Bölündü, Evler Yerin Dibine 3 Metre Düştü 10:35
Hatay’da Fay Hattının Geçtiği Köy İkiye Bölündü, Evler Yerin Dibine 3 Metre Düştü 172.872 izlenme - 7 ay önce Hatay’ın Antakya ilçesinde Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem büyük yıkıma neden oldu. İlçenin Demirköprü köyünden geçen fay hattı yerleşim alanlarının bir kısmını Asi Nehri’ne sürükledi. Yaklaşık 3 metre yerin dibine çöken evlerde yaşayan köylüler ise canlarını son anda kurtardı. Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem 10 ilde ciddi yıkıma neden oldu. Depremin ardından Hatay’ın Antakya ilçesi Demirköprü köyünden geçen fay hattı yerleşim alanlarını yerle bir etti. Köyde yaşayan vatandaşlar deprem nedeniyle oturduğu evlerinde zeminden 3 metre aşağı çöktü. Yaklaşık 30 metre Asi Nehri’ne kayan evlerin içindeki eşyaların bir kısmı ise su seviyesinin yükselmesiyle nehre kapıldı. Köylüler ise canlarını kurtardıkları için sevinirken, yıkılan evleri için yetkililerden yardım istedi.
Hatay'da 6.4 ve 5.8 Büyüklüğünde Deprem 01:00
Hatay'da 6.4 ve 5.8 Büyüklüğünde Deprem 25.086 izlenme - 7 ay önce AFAD, saat 20.04'te merkez üssü Hatay'ın Defne ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.
Hataylı Depremzede Aile Dehşet Dolu Anları Anlattı 02:54
Hataylı Depremzede Aile Dehşet Dolu Anları Anlattı 36.191 izlenme - 8 ay önce Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da doktor kızları ile babalarını kaybeden, kendileri yaralı olarak kurtulan ve Samsun’daki hastanede tedavi altına alınan aile, dehşet dolu anları anlattı. Hatay’ın Odabaşı Mahallesi’nde 7 katlı binanın son katında ikamet eden aile, depremde evlerinin çökmesi sonucu göçük altında kaldı. Celal Konak (27), mimar olan annesi Cemile Tiniğ (54) ve üniversite öğrencisi kız kardeşi Mevlüde Melisa Konak (19), depremden 20 saat sonra kendi imkanları ile yaralı olarak enkaz altından çıktı. Ailenin doktor olan kızları Kübra Konak’ın (30) enkaz altından cansız bedeni çıkarıldı. Ayrı yaşayan ailenin babalarının ise başka bir binada deprem sırasında hayatını kaybettiği öğrenildi. "Kolonların koptuğunu gördüm" Yaralı aile Adana’daki hastanedeki tedavilerinin ardından kendi imkanları ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek burada tedavi altına alındı. Hatay Sağlık Müdürlüğünde mimar olarak görev yapan anne Cemile Tiniğ, yaşadıkları dehşet dolu anları anlatarak, "Gecenin bir yarısı uyuyorduk. Yavaş yavaş sallanmaya başladık. Her zaman Hatay’da deprem oluyordu zaten. Biz de uyandık. Oğlum uyandı ve bize ’Tekbir getirin, şahadet getirin’ dedi. Çok arttı, çok arttı. Ben mimarım. Kolonların koptuğunu gördüm. Daha sonra zeminle birlikte uçmaya başladık, bilinmez bir karanlığın içerisine düştük. Kaç saat kaldım zaman dilimi olarak bilmiyorum ama enkazda birbirimize seslendik. Kızım üstümdeymiş. Oğlum biraz daha uzaktaydı, büyük kızımdan ses gelmiyordu" dedi. "Çok kötüydü" Kafeterya işleten ve ailesiyle birlikte yaralı olarak kurtulan Celal Konak, "Gündüz olmasını bekledim. Önce ben çıktım. Seslerini duyuyordum. Küçük bir yerden görüyordum. Benim bir kolum gitti zaten. Kolum enkaz sırasında asılı kaldı, kolumu çekip indirdim. Çekiç buldum, balyoz buldum. Vurun dedim, çıkartalım. Komutan geldi. Çıkartmaya başladık. Allah’ım, çok kötüydü. Annemi ve kız kardeşimi çıkarttım. Ablamı alamadım. Bir şehir komple yıkılmıştı, perişan haldeydik. Hastane hemen yanımızdaydı. Özel bir hastane vardı, o da yıkılmıştı. En son ablamın ölü bedenini çıkarttık. Babamı da kaybettik. Babam tek başına kalıyordu. Kendisi zaten kalp hastasıydı" diyerek gözyaşı döktü.
Hatay'da Ofisin İçinde Deprem Anı 01:13
Hatay'da Ofisin İçinde Deprem Anı 21.644 izlenme - 7 ay önce Merkez üssü Hatay'ın Defne ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem anları anbean kameralara böyle yansıdı.
Uydu Görüntüsü Depremin Yıkımını Gösterdi 00:15
Uydu Görüntüsü Depremin Yıkımını Gösterdi 19.035 izlenme - 8 ay önce Kahramanmaraş Pazarcık merkezli yaşanan depremden etkilenen illerden olan Hatay’daki yıkımın uydu görüntüleri karşılaştırıldı.
Deprem İkiye Böldüğü Zeytin Ağacının Yarısını Metrelerce Uzağa Taşıdı 01:24
Deprem İkiye Böldüğü Zeytin Ağacının Yarısını Metrelerce Uzağa Taşıdı 19.965 izlenme - 7 ay önce Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında Hatay Samandağ'da zeytinlikten geçen fay hattı, zeytin ağacını ortadan ikiye bölerek diğer yarsını 10 metre uzağa taşıdı.
Hatay’da Deprem Anında Asfaltın Açılıp Kapandığı Görüntüler Ortaya Çıktı 00:13
Hatay’da Deprem Anında Asfaltın Açılıp Kapandığı Görüntüler Ortaya Çıktı 19.577 izlenme - 7 ay önce Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 2 büyük depremde, Hatay’da çekilen bir görüntü sosyal medyada gündem oldu. Asfaltın açılıp kapandığı anların yer aldığı görüntü, izleyenleri hayrete düşürdü. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremde Hatay’da çekildiği ileri sürülen bir görüntü sosyal medyanın gündemine düştü. Görüntüde, deprem anında bir asfaltın açılıp kapandığı yer aldı. Görüntü, sosyal medyada yayılırken, izleyenleri de hayrete düşürdü.
Hatay'da Yağmacılar Yardım Tırının Önünü Kesip Şoförünü Tehdit Ettiler 01:43
Hatay'da Yağmacılar Yardım Tırının Önünü Kesip Şoförünü Tehdit Ettiler 15.708 izlenme - 8 ay önce Hatay'da yağmacılar yolu kesip yardım tırını kullanan şoförü tehdit etti. Yağmacılar zorla yardım tırındaki erzakları almak istedi. Tırın şoförü sadece kıyafet götürdüğünü söyleyerek yağmacıları ikna etmeye çalıştı.
Aleks Adlı Köpek Depremden 23 Gün Sonra Hatay’da Enkazdan Çıkarıldı 01:17
Aleks Adlı Köpek Depremden 23 Gün Sonra Hatay’da Enkazdan Çıkarıldı 14.305 izlenme - 7 ay önce Depremden 23 sonra Hatay’ın Antakya ilçesinde “Aleks” adlı köpek enkazdan kurtarıldı. Hatay’ın Antakya ilçesi Akcurun Mahallesinde çalışma yapan Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi kurtarma ekipleri depremden 23 gün sonra bir köpeğin enkaz altından kurtarılması çalışmasına katıldı. Ekiptekiler, bina enkazında Aleks isimli köpeğinin sesini duyduğunu belirten sahibinin yardım istemesi üzerine harekete geçti. Yapılan çalışmada köpeğe ulaşıldı. Kurtarma ekibinde bulunanlar uzun uğraşların ardından Aleks’i bulunduğu yerden kurtarırken, köpek kontrolleri için HAYTAP üyelerine üyelerine ardından sahibine teslim edildi. Köpeğin sahibi büyük bir mutluluk yaşayarak ekiptekilere teşekkür etti.
Uğur Aslan: Ailemin Yarısı Hatay'da Göçük Altında 01:30
Uğur Aslan: Ailemin Yarısı Hatay'da Göçük Altında 18.696 izlenme - 8 ay önce Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler birçok ilde 2316 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Oyuncu Uğur Aslan da Hatay'da ailesinin yarısının göçük altında kaldığını söyledi
Deprem Sonrası Hatay'da Deniz Taştı 00:20
Deprem Sonrası Hatay'da Deniz Taştı 10.699 izlenme - 8 ay önce Depremin ardından çok sayıda bina yıkılıp binlerce insan enkaz altında kalırken, Hatay'da deniz seviyesi yükseldi. Sahilden 200 metre kadar içeri giren deniz suları, zaten devam eden yıkımın ardından depremzedeler için daha da zorlayıcı bir hal aldı.
Hatay'da Zeytinlik İkiye Ayrıldı 00:59
Hatay'da Zeytinlik İkiye Ayrıldı 8.290 izlenme - 8 ay önce Yaşanan 2 büyük depremde, Hatay'ın Altıözü ilçesi Tepehan Mahallesi'ndeki zeytinlikte 300 metre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde, 40 metre derinliğinde vadi oluştu.
Hatay Depreminde Yıkılan Bina 00:21
Hatay Depreminde Yıkılan Bina 5.337 izlenme - 7 ay önce Hatay'ın Defne ve Samandağı ilçelerinde meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki iki deprem sonrası yıkılan bina sayısı ve can kayıpları merak ediliyor.
Sigara İçmek Orucu Bozar mı ? Bilimsel Açıklama 01:43
Sigara İçmek Orucu Bozar mı ? Bilimsel Açıklama 79.517 izlenme - 6 yıl önce hataylı dayı bu mübarek günlerde yine önemli konularda açıklamalar yapıyor. Sigara içmek orucu bozar mı? Arapça açıklamalı olarak cevabını veriyor.
Kibar Feyzo filminin çekildiği yerin son hali - 2017 01:14
Kibar Feyzo filminin çekildiği yerin son hali - 2017 32.833 izlenme - 6 yıl önce Kibar Feyzo filminin çekildiği yerin son hali - 2017 burası hatay reyhanlı kavalcık köyü köyün eski ismi ile harran köyüdür Valla ilk izlediğim zaman hem çok beğendim, hem çok acıdım ne yalan söylim bu kadar güzel bir yapı bu kadar güzel bir doğaya hem uyum sağlamış hemde bakımsızlıktan bu hale gelmiş. araştırdığım kadarıyla burası zamanında bir çiftlikmiş bu filmin çekileceği sırada köyde çekim yapılması için de köyün gerçekte var olan ağasından izin alınmış ve çekimlere başlanmış. Set ve oyuncu ekibine de konaklamaları için ise lojman tarzı eski bir ev verilmiş. Çekimler aşırı sıcak havalarda yapıldığı için oyuncuların çekimlerde zorlandıkları ve İlyas Salman'ın da birkaç kez sıcaktan bayıldığı da bilgilerim arasında.
Çekim Sırasında Sahibini Isıran Deve 02:26
Çekim Sırasında Sahibini Isıran Deve 33.227 izlenme - 7 yıl önce A Haber ekibi Hatay’ın Samandağ İlçesi'ndeki bir ahırda deve çekimi yapmak istedi.Her şey normaldi ta ki deve sahibini bacağından ısırıp fırlatana kadar. İşte A Haber kamerasına yansıyan o görüntü.
Hatay’da Depremzede Ağır Hasarlı Evine Girdiğinde Gözlerine İnanamadı 02:46
Hatay’da Depremzede Ağır Hasarlı Evine Girdiğinde Gözlerine İnanamadı 1.686 izlenme - 7 ay önce Değerli eşyalarını almak için ağır hasarlı evlerine giren depremzede içeride gördüğü manzara karşısında gözlerine inanamadı. Deprem anında evde bırakmak zorunda kaldıkları kaplumbağayı tam38 gün sonra canlı halde bulan depremzede, “Bu kadar enkazın içinde bizi mutlu etti, şu an bizi gülümsetti” dedi. Depremzedenin ailesiyle birlikte yaşadığı evin enkaza dönmüş görüntüsü ise cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Hatay’da birçok bina da ağır hasar aldı. O binalardan birinde yaşayan Serpil Rüşvanlı, çocuklarına arkadaşından kalan bir hatırayı ve değerli eşyalarını almak için tüm riskleri göze alarak eşiyle birlikte Emek Mahallesi’ndeki ağır hasarlı evlerine girdi. Dairelerindeki eşyaları almaya başlayan Serpil Rüşvanlı, içeride kendilerini hayretler içerisinde bırakan bir görüntüyle karşılaştı. Rüşvanlı, deprem anında evden aceleyle çıkarken içeride bırakmak zorunda kaldıkları “Kapkap” isimli kaplumbağalarını tam 38 gün sonra canlı halde buldu. Çocuğunun arkadaşından kalan hatırayı, “Kapkap”ı ve birkaç değerli eşyayı alan Rüşvanlı, dışarı çıkarak çocuğuna bu güzel haberi mutluluk içinde verdi. “Bu kadar enkazın içinde bizi mutlu etti, şu an bizi gülümsetti” Kaplumbağalarını bulmalarına şaşırdıklarını, bir o kadar da sevindiklerini söyleyen Serpil Rüşvanlı, “Kaplumbağamızı aldık, onu kurtardık. Bir aydır aç, yaşıyor olabileceğini düşünmemiştim. Biz onu evde, saksıda bekliyorduk. Onu aldık, indik. Evimiz de enkaz zaten. Toprakta, saksıda hareketsiz duruyordu. Ben öldüğünü düşündüm, dokununca hareket etti hemen. O da bizi bekliyordu demek ki. Çocuklarım ve ben onu çok seviyoruz. Kaplumbağa bizim için çok özel bir figür. Götürdüğümde küçük oğlum Şafak’ın nasıl bir tepki vereceğini düşündüm önce. Biz evde yalnızdık ve çok zor indik. O zaman aklımıza gelemedi, ben çocukları ancak indirebildim çünkü. Gelemediğimiz süre boyunca bunlar aklımızdaydı. Balıklarımızı kurtaramadık, akvaryum devrilmiş. Hayatımızın bir parçası, 5 yıldır bizimle. İşte yaşıyor, bu kadar enkazın içinde bizi mutlu etti, şu an bizi gülümsetti. Bize moral bu, motivasyon. Bina dışarıdan böyle gözüküyor ama içi enkaz, bir şey alınacak durumda değil. İşte bunu aldık. Onun etrafı da hep duvardı, molozdu. Eşyalar devrilmiş zaten, duvar yok, içeride sadece kolonlar var. “Kapkap”ımız bu, “Kapkap” bunun adı. Şimdi Şafak “Kapkap” ile birazcık burayı unutacak. Umarım daha uzun yıllar bize eşlik eder” dedi. “Kapkap”ın canlı halde bulunduğu o daire görüntülendi Serpil Rüşvanlı’nın, “Kapkap” isimli kaplumbağayı 38 gün sonra sağ halde bulduğu dairenin görüntüsü de cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Görüntüde, evdeki tüm duvarların yıkıldığı, eşyaların da kullanılamayacak hale geldiği görüldü.
Tezkeresini Alan Askerlerin İlk ve Son Günleri 04:28
Tezkeresini Alan Askerlerin İlk ve Son Günleri 27.850 izlenme - 7 yıl önce Hatay Belen'de askerliğini yapan bu asker kardeşlerimiz, askerliğin ilk ve son günlerini anlatmış.
Hatay’da 62 Yaşındaki Mehmet Amca 160 Saat Sonra Enkazdan Kurtarıldı 00:42
Hatay’da 62 Yaşındaki Mehmet Amca 160 Saat Sonra Enkazdan Kurtarıldı 1.195 izlenme - 8 ay önce Hatay’da depremden 160 saat sonra, 62 yaşındaki Mehmet Şükrü Hedbe, İzmir Büyükşehir itfaiyesi ekipleri tarafından enkazdan çıkarıldı. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin 7. gününde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremden en çok etkilenen illerden birisi olan Hatay’da, faciadan 160 saat sonra umut veren bir haber geldi. Bölgede bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından enkazdan, 160 saat sonra 62 yaşındaki Mehmet Şükrü Hedbe, sağ olarak enkazdan çıkarıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Umudun adı bu kez Mehmet Şükrü Hedbe. 160 saat enkaz altında yaşama tutunan güzel kardeşimin bir an evvel sağlığına kavuşmasını dilerim. İlk günden beri enkazlarda umudun peşine düşen çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Allah size güç versin.” ifadelerine yer verdi.
Bina Yıkıldı Yangın Merdiveni Ayakta Kaldı 06:05
Bina Yıkıldı Yangın Merdiveni Ayakta Kaldı 1.198 izlenme - 7 ay önce Hatay’da dün akşam meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Misafirhanesi yıkıldı, binanın yangın merdiveni ise ayakta kaldı. İlginç görüntü, dron kamerasına yansıdı. Hatay’da dün 3 dakika arayla gerçekleşen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki 2 deprem, hasarlı birçok binanın yıkılmasına neden oldu. 6 Şubat’ta yaşanan ilk depremde hasar gören Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin 7 katlı misafirhanesi de tamamen yıkıldı. Misafirhane binası yıkılırken, yangın merdiveninin ayakta kalması ilginç görüntüler oluşturdu. Ayakta kalan yangın merdiveni, dron ile görüntülendi.
Kankaların Albümü Hepimiz Sevdik Djbostandan 03:19
Kankaların Albümü Hepimiz Sevdik Djbostandan 23.550 izlenme - 15 yıl önce çok sevdik ama hiçbirimiz yasayamadık
HONDA CBR 125 HATAYIN GÖZ BEBEĞİ :)) 05:22
HONDA CBR 125 HATAYIN GÖZ BEBEĞİ :)) 14.752 izlenme - 13 yıl önce honda cbr 125resimleri emrullah deprem nuh bilici ufuk mısırlı mustafa yılmaz yunus ürek