Hoşgeldiniz!

hulusi kentmen

Türkan Şoray Kanunlarından Önce.. 01:08
Türkan Şoray Kanunlarından Önce.. 21.450 izlenme - 8 yıl önce Türkan Şoray'ın kendi adıyla anılan kanunları henüz yürürlükte değilken 17 yaşında bir sinema deneyimi.. Şanslı adam İzzet Günay.. Ondan sonra bir daha kimse buna cesaret edemedi. alkislarlayasiyorum.com : istisnalar ile kaideyi bozan site Filmin künyesi: Beni Osman Öldürdü. Yönetmen Osman F. Seden, Oyuncular: Türkan Şoray, İzzet Günay, Öztürk Serengil, Hulusi Kentmen
Hulusi Kentmen Cenaze Töreni (Aralık 1993 - Kanal 6) 01:35
Hulusi Kentmen Cenaze Töreni (Aralık 1993 - Kanal 6) 3.126 izlenme - 3 yıl önce Yeşilçam'ın emektar oyuncusu Hulusi Kentmen'in cenaze törenini bir dönemin meşhur kanalı Kanal 6, haber yapmış. İzliyoruz efendim..
Ferit, Alev'i Etkilemeye Çalışıyor 06:01
Ferit, Alev'i Etkilemeye Çalışıyor 4.104 izlenme - 3 yıl önce 1976 yapımı Orhan Aksoy'un yönettiği, Tarık Akan ile Müjde Ar'ın oynadığı Öyle Olsun filminden bi sahne.
Hulusi Kentmen'i Aleyna Tilki ile Delirtmek 01:50
Hulusi Kentmen'i Aleyna Tilki ile Delirtmek 4.653 izlenme - 6 yıl önce 1975 filmi Baba Bizi Eversene filminde genç kareketerin müzik çaldığı sahneye Aleyna Tilki'nin Sen Olsan Bari şarkısıyla montelemişler
Alev Alev - 1984 02:57
Alev Alev - 1984 8.039 izlenme - 8 yıl önce 1984 yapımı, Cüneyt Arkın,Tarık Akan,Gülşen Bubikoğlu,Çiğdem Tunç,Hulusi Kentmen gibi starların oynadığı,Halit Refiğ'in yönettiği; daha ziyade video için çekilmiş bir Türk filmidir. Hatırladığım kadarı ile, film uğruna bir yatın yakılması ile haber olmuş, fotoromanı yapılmıştı. Bu da, filme ait, kimin eseri olduğu bilinmeyen müziğidir.
Hulusi Kentmen - Süka Süt Reklamı 00:20
Hulusi Kentmen - Süka Süt Reklamı 4.033 izlenme - 6 yıl önce Yeşilçam'ın en babacan karakterlerinin başında gelen Hulusi Kentmen'in rol aldığı nostaljik Süka Süt reklamını izliyoruz.
Hulusi Kentmen Baskınları - Ah Nerede Vah Nerede 02:14
Hulusi Kentmen Baskınları - Ah Nerede Vah Nerede 7.294 izlenme - 10 yıl önce Senaristliğini Sadık Şendil'in yaptığı 1975 Yılı yapımı Ah Nerede Vah Nerede filminde Baba Hulusi Kentmenin sırasıyla küçük oğlu Ömer (Cengiz Nezir) ortanca oğlu Murat (Halit Akçatepe) ve büyük oğlu Feriti (Tarık Akan) haytalıkları sırasında baskınları ve bundan ziyade ''BABAA'' tepkisinin hoşluğu ve doğallığı sinemaya o zaman verilen değeri anlatır cinsten
Ah Nerede - Orijinal Fragman (1975) 03:51
Ah Nerede - Orijinal Fragman (1975) 3.827 izlenme - 6 yıl önce 1975 yapımı Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlunun oynadığı Ah Nerede filminin sinemalarda gösterilen orijinal fragmanıdır bir de şöylesi var: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/52592/ah-nerede-fragman
Kemal Sunal - Paketler 00:56
Kemal Sunal - Paketler 6.308 izlenme - 8 yıl önce Tek bir replik vermeden, sadece mimiklerle böylesine güldürebilme yeteneği kaç insan evladına nasip olur azizim ? Kemal Sunal'dan Laurel & Hardy'yi hasetinden çatlatacak, sözsüz komedi oyunculuğu performansı ...
Binali Yıldırım ve Oğluna Yeşilçam Montajı 01:00
Binali Yıldırım ve Oğluna Yeşilçam Montajı 3.844 izlenme - 7 yıl önce Bilindiği gibi Binali Yıldırım'ın oğlu Singapur'da kumar oynarken görüntülenmişti. Gencosman.tv tarafından hazırlanan videoda bu konu irdelenmiş. İyi seyirler.
Hulusi Kentmen'in Torunu Melek Kentmen ile Sansasyonel Röportaj 15:05
Hulusi Kentmen'in Torunu Melek Kentmen ile Sansasyonel Röportaj 1.301 izlenme - 3 yıl önce Türk Sineması'nın büyük ustası namıdiğer Tonton Dedesi Hulusi Kentmen ile ilgili bilinmeyenleri torunu Melek Kentmen'den dinledik. Sinemaya nasıl başladı, gerçek mesleği neydi ve daha bilinmeyen birçok konu bu röportajda. İyi seyirler..
Nikahta Mıyız Mevlütte Miyiz? - Uyanık Kardeşler (Restorasyonlu) 01:17
Nikahta Mıyız Mevlütte Miyiz? - Uyanık Kardeşler (Restorasyonlu) 2.640 izlenme - 6 yıl önce 1974 yapımı Hulki Saner'in hem senaristliğini,hem yapımcılığını ve hem de yönetmenliğini üstlendiği,Kadir İnanır ve Müjdat Gezen'in oynadığı biri şarkıcı biri futbolcu olan kardeşin öyküsünü anlatan Uyanık Kardeşler filminden bir sahne.
Yeşilçam'ın Babacan Sesi Kemal Ergüvenç 01:28
Yeşilçam'ın Babacan Sesi Kemal Ergüvenç 3.592 izlenme - 8 yıl önce Yeşilçam'da yıllarca babacan karakterlere ses veren Kemal Ergüvenç i sima olarak tanımasak da ses olarak aşinayız. Erol Taş, Ahmet Tarık Tekçe, Kadir Savun un arasında bulunduğu pek çok oyuncuyla özdeşleşen Ergüvenç 1976 yılında ayrılırken kendi gibi babacan sese sahip yeğeni Haldun Ergüvenç tabiri caizse onun seslendirdiği oyuncuların dublajını devralmıştır. 00:51 ve 1:15te kısa bir bölümde geçmektedir kendisi ve o karizma sesi. Kendisi yüzünden videoyu izlediniz belki ama film de sonuçta Hababam Sınıfı.
100 Lira ile Evlenilmez - Ediz Hun & Gülşen Bubikoğlu (1974 - 81 Dk) 01:22:46
100 Lira ile Evlenilmez - Ediz Hun & Gülşen Bubikoğlu (1974 - 81 Dk) 2.623 izlenme - 6 yıl önce Film, varlıklı bir aileye mensup iki genç kızla yoksul olduklarını gizlemeye çalışan iki gencin aşk öyküsünü konu edinir. Ediz ve Bülent, bir reklâm firmasında çalışan iki arkadaştır. Yoksul bir yaşam süren ikili, bir gün Ahu ve Gülşen adında iki genç kızla tanışır. Varlıklı bir aileye mensup olan Ahu ve Gülşen, kendilerini turist rehberi olarak tanıtırlar. Ediz ve Bülent ise yoksul olduklarını gizlemeye çalışırlar. Kızlara âşık olan iki arkadaş sonunda evlenme teklif etmeye karar verir. Bu sırada kızların babası Hacı Saffet, Ediz ve Bülent’in çalıştığı reklâm ajansıyla yaşadığı bir sorun yüzünden İstanbul’a gelir. İki genç sorunu çözmek üzere Hacı Saffet’in peşine düşer. Ancak ikiliyi hesapta olmayan olaylar beklemektedir. Yönetmen:Osman Fahir Seden Senaryo:Ahmet Üstel Yapımcı:İrfan Ünal Görüntü Yönetmeni:Kaya Ererez Oyuncular:Ediz Hun,Gülşen Bubikoğlu,Ahu Tuğbay,Bülent Kayabaş,Hulusi Kentmen,Adile Naşit,Suzan Avcı,Mete İnselel,Feridun Çölgeçen,Ayşegül Veziroğlu,Hüseyin Kutman,Ekrem Dümer,Gülay Utku,Gülçin Özmıhçı,Gülşen Gündüz,Ferda Duygulu,Ajlan Aktuğ,Hülya Oransay,Leman Akçatepe,Gülten Ceylan,Çetin Tolbas
Hulusi Kentmen ile Keman Resitali 01:07
Hulusi Kentmen ile Keman Resitali 1.565 izlenme - 6 yıl önce Yeşilçam döneminin efsane isimlerinden Hulusi Kentmen'in keman dinletisinden ufak bir bölüm. İzliyoruz.
Hulusi Kentmen ve Torunundan Keman Resitali (1978) 04:57
Hulusi Kentmen ve Torunundan Keman Resitali (1978) 1.262 izlenme - 4 yıl önce 1978 Yılında Halit Kıvanç'ın sunuculuğunu yaptığı Zaman Zaman içinde programından Hulusi Kentmen ve torununun birlikte keman çaldığı anlardan ufak bir kesit sizlerle.
Ferit'in Alev'e Kurduğu 'Kurtarıcı Erkek' Oyunu 04:34
Ferit'in Alev'e Kurduğu 'Kurtarıcı Erkek' Oyunu 1.325 izlenme - 3 yıl önce 1976 yapımı Orhan Aksoy'un yönettiği, Tarık Akan ile Müjde Ar'ın oynadığı Öyle Olsun filminden bir sahne.
Hulusi Kentmen İle Adam Etme Yöntemleri 04:46
Hulusi Kentmen İle Adam Etme Yöntemleri 3.136 izlenme - 6 yıl önce Yeşilçam'ın sevilen ve babacan isimlerinden Hulusi Kentmen'in ''Oh Olsun'' ve ''Ah Nerede'' filmlerinde canlandırdığı çocuklarına karşı biraz sert baba rollerini izliyoruz.
Ali Kaya'nın Kahvesinde Hile Yapılmaz 00:52
Ali Kaya'nın Kahvesinde Hile Yapılmaz 980 izlenme - 3 yıl önce Ali Kaya'nın kahvesinin birinci kuralı:Hile yapılmayacak.
Yeşilçam'ın Meşhur Bebek Ağlaması 03:42
Yeşilçam'ın Meşhur Bebek Ağlaması 2.366 izlenme - 8 yıl önce Nasipse Yeşilçam'ın meşhur bebek ağlamasını izleyip göreceksiniz aziz sitedaşlarım, iki gün önceki Hasretinle Yandı Gönlüm adlı içerikteki bebek sesi hakkında yaptığınız yorumlar beynimdeki oksitlenmiş birikintileri açığa çıkardı,ben de hatırladığım 3 sahneyi aldım,ilk ikisinde 'bizim de bıktığımız kadar varmış' diyeceğimiz şekilde,roldeki rahmetli abilerimiz Hulusi Kentmen ve Öztürk Serengil de ağlamaya dayanamıyor, üçüncüsü de denğişik gibi görünse de özünde aynı efekttir.Sadece arada 1/4 lük ritmler atıyor tempoyu yakalamak için. Dakika tutun ne kadar dayanabileceksiniz bakalım...
Param Yok Pulum yok 05:49
Param Yok Pulum yok 2.814 izlenme - 8 yıl önce Uyanık Kardeşler filminin en güzel sahnelerinden biri.Dönemin en hit şarkısı "Param yok pulum yok" un Müjdat Gezen ve Kadir İnanır Yorumu.Muahh Yengen :)
Sıkı Dur Emine Geliyom! 01:41
Sıkı Dur Emine Geliyom! 3.756 izlenme - 8 yıl önce Defineyi Mehmet Çavuş'un evinin altında arayan Gayserililer, evin temelini sağlayan kulbu hazine sandığı sanıp yerinden çıkarır. Bu sırada denediği bütün gerdek girişimlerinde başarısız olan Saffet fırsattan istifade edip Emine ile işi pişirme arzusundadır. Ancak yatağın üzerine doğru bir plonjon hareketi gerçekleştirince, evin içerisinde İstanbul depreminin simülasyonu olur.
Hulusi Kentmen Baskınları - Ah Nerede Vah Nerede 02:14
Hulusi Kentmen Baskınları - Ah Nerede Vah Nerede 1.870 izlenme - 8 yıl önce Senaristliğini Sadık Şendil'in yaptığı 1975 Yılı yapımı Ah Nerede Vah Nerede filminde Baba Hulusi Kentmenin sırasıyla küçük oğlu Ömer (Cengiz Nezir) ortanca oğlu Murat (Halit Akçatepe) ve büyük oğlu Feriti (Tarık Akan) haytalıkları sırasında baskınları ve bundan ziyade ''BABAA'' tepkisinin hoşluğu ve doğallığı sinemaya o zaman verilen değeri anlatır cinsten
Çapkın Hırsız - Jenerik (1975) 02:43
Çapkın Hırsız - Jenerik (1975) 975 izlenme - 3 yıl önce 1975 yapımı Atıf Yılmaz'ın yönettiği Çapkın Hırsız filminin jeneriğidir.
Üç Soruda Aykız Sultanı Kapmaca - Keloğlan 06:12
Üç Soruda Aykız Sultanı Kapmaca - Keloğlan 2.815 izlenme - 8 yıl önce Keloğlan deyince hemen herkesin aklına gelen ilk isim Rüştü Asyalı'dır kuşkusuz.Gerek oyunculuğu gerek sesi ile akıllarımızda yer etmiştir.Öyleki bu film aklıma geldiğindede zihnimde canlanan ilk sahne bu sahnedir.Koca Aykız Sultana damat bulamayan Padişah bir zeka yarışması düzenler,tellallarla her bir yana salık verilir.Soracağı 3 soruya doğru yanıtı veren Aykız'ı alacaktır bilemeyende kellesini verecektir. (Keloğlan/1971)
Baba Bizi Eversene - Sen de Hasstir Be 01:20
Baba Bizi Eversene - Sen de Hasstir Be 765 izlenme - 4 yıl önce Barış Manço'nun tek filminin, yanlış hatırlamıyorsam tek küfürlü sahnesi.
Ah Nerede - Otobüs Sahnesi 01:38
Ah Nerede - Otobüs Sahnesi 1.526 izlenme - 8 yıl önce Hareket hâlindeki tobüsün arkasından bakarken her nasılsa birden bire otobüsün üzerinde peyda olan Ferit (Tarık Akan), pencereye eğilerek Zehra'yı (Gülşen Bubikoğlu) öper, olaylar gelişir.
Hulusi Kentmen Dayağı 00:35
Hulusi Kentmen Dayağı 1.491 izlenme - 8 yıl önce Çapkın doktor Ferit son vukuatında babasına yakalandığı anda can havli ile attığı bahanesi ve akıbeti. (dip not : erkeklerin yalan söyleyemediğinin ilk kayıtlı belgesi,ders niteliğinde.)
Hulusi Kentmen'le Söyleşi (Renkli) 05:24
Hulusi Kentmen'le Söyleşi (Renkli) 1.145 izlenme - 8 yıl önce Nostalji diye yakınan ve çoğu zaman ilgi göstermeyen birçok üyeye inat nostaljik videoları yüklemeye devam edeceğim.. Yeşilçam'ın duayenlerinden dediğimiz zaman ilk akıllara gelen kişidir belki Hulusi Kentmen.. Tamamen şans eseri denk gelen ve daha önce görmediğim bir röportajını sizlerle paylaşmaktan onur duyarım, iyi seyirler efenim..
Ferit ile Alev Nişanlan(amı)yor (Aysel Gürel İçerir) 02:36
Ferit ile Alev Nişanlan(amı)yor (Aysel Gürel İçerir) 854 izlenme - 4 yıl önce 1976 yapımı Orhan Aksoy'un yönettiği, Tarık Akan ile Müjde Ar'ın oynadığı Öyle Olsun filminden bir sahne. Not:Aysel Gürel'i Suna Pekuysal seslendirmiş.