Hoşgeldiniz!

iğne oyası modelleri

İğne Oyası Modelleri 02:39
İğne Oyası Modelleri 75.330 izlenme - 2 yıl önce Sizlere Sebahat hanım tarafından yapılan iğne oyası modellerini paylaşıyoruz.
İkiz Ergen Bıyığı iğne Oyası Modeli 03:40
İkiz Ergen Bıyığı iğne Oyası Modeli 36.586 izlenme - 2 yıl önce Bu videomuz da sizlere Fatma hanım tarafından yapılan ikiz ergen bıyığı iğne oyası modelinin yapımını gösteriyoruz.Umarım beğenirsiniz.
İğne Oyası Bebek Mendilleri 01:26
İğne Oyası Bebek Mendilleri 12.237 izlenme - 2 yıl önce Fatma hanım tarafından yapılan iğne oyası bebek mendilleri videomuz hazır.Kanalımızda daha farklı iğne oyaları bulunmaktadır.
İkiz Ergen Bıyığı iğne Oyası Modeli 03:40
İkiz Ergen Bıyığı iğne Oyası Modeli 4.663 izlenme - 2 yıl önce Bu videomuz da sizlere Fatma hanım tarafından yapılan ikiz ergen bıyığı iğne oyası modelinin yapımını gösteriyoruz.Umarım beğenirsiniz.
İğne Oyası Yazma Modelleri 02:50
İğne Oyası Yazma Modelleri 3.118 izlenme - 2 yıl önce Sebahat hanım tarafından yapılan iğne oyası yazma modellerini umarım beğenirsiniz.
Bebek Mendili iğne Oyası Yapımı 01:38
Bebek Mendili iğne Oyası Yapımı 1.430 izlenme - 2 yıl önce Fatma hanım tarafından bebek mendili iğne oyası yapımını slayt video şeklinde öğreneceğiz.Umarım beğenirsiniz.
İğne Oyası Modelleri 02:16
İğne Oyası Modelleri 571 izlenme - 2 yıl önce İğne oyası çok ince işçilik isteyen bir sanattır. Bazı örneklerimiz kolay olsada zor örnekler bulunmaktadır. İğne oyasının geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Anadoluda yaygın bir şekilden yaygın bir şekilde yapılan elişi örneklerinden biridir. İğne oyaları eski dönemlerde ipek iplik ile yapılırdı günümüzde ise sentetik naylon ipliklerle yapılmaktadır. İğne oyasının hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır fakat […] İğne oyası çok ince işçilik isteyen bir sanattır. Bazı örneklerimiz kolay olsada zor örnekler bulunmaktadır. İğne oyasının geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Anadoluda yaygın bir şekilden yaygın bir şekilde yapılan elişi örneklerinden biridir. İğne oyaları eski dönemlerde ipek iplik ile yapılırdı günümüzde ise sentetik naylon ipliklerle yapılmaktadır. İğne oyasının hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmamaktadır fakat Türk danteli olarak bilinmesi bizim milletimize ait olduğu görüşünü güçlendirmektedir. Oyalar tülbente veya havluya uygun bir iplikten ve iğne ile yapılan çiçekler, meyveler, dağ şekilleri ve benzeri bir çok çeşitten oluşan bir sanattır. Bir çok yer bir çok şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde insanlar hem para kazanmak amaçlı hemde hobi olarak yapmaktadır. İğne oyası hem kızların çeyizlerinde hemde bayanların günlük yaşamlarında kullanıma uygun bir el sanatıdır. çiçekli yazma oyaları Yazma iğne oyası insanların bütçesini zorlamaz para kazanmak isteyenler için ise güzel bir tercihdir.Yaptığınız iğne oyalarını para kazanma amacıyla tuhaifyelerle çeyizcilerle ve benzeri yerlerle anlaşarak satış yapabilirsiniz.Aynı şekilde satın almak isteyenlerde çeyiz ve tuhafiyecilerden satın alabilirler. İğne oyası’nın esası ipek iplik kullanılarak iğne ile atılan minik düğümlerin birikmesinden oluşur; atılan budüğümlerin kare veya üçgen olmak üzere iki ayrı şekli söz konusudur. Oyalarda esas ipek iplik kullanılmasının yanında pamuk iplik veya naylon iplikte kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ipek ipliktir. Oyalarınızı süslemek isterseniz pul, boncuk,misina gibi süslemeye yardımcı malzemelerden yararlanabilirsiniz. En güzel iğne oyası modelleri en yeni örnekler (4) Modellerinizi daha güzel belli etmesi için kolalanır veya sabunlu bir bez üzerine konuduktan sonra düşük ısıda dikkatlice ütülenir bu işlem ortaya daha güzel bir sonuç çıkarmanızı sağlar. İğne oyası dünyamızda el emeği göz nuru tanımını en fazla temsil eden el sanatlarından biridir. İğne oyası genel olarak eşarplarda ve havlularda kullanılsada daha bir çok yerlerde kullanılmaktadır.
İğne Oyası Örnekleri 02:36
İğne Oyası Örnekleri 309 izlenme - 2 yıl önce Bu videoyu seyrettiğiniz takdirde boncuklu iğne oyası modelleri, çeyizlik havlu kenarı, derya baykal lif modelleri, en güzel oyalar, gül desenli havlu kenarı modelleri, iğne oyası havlu kenarı örnekleri, simli havlu kenarı örnekleri hakkında derin fikir sahibi olacaksınız.
iğne oyası | İğne Oya Modelleri 03:30
iğne oyası | İğne Oya Modelleri 423 izlenme - 3 yıl önce Slayt Gösterisi ile iğne oyası modelleri, http://youtu.be/Z4kaQcQ4ca4 http://www.xticaret.com/xticaret/?233...