Hoşgeldiniz!

ilber ortaylı

Ata Demirer'den İlber Ortaylı Taklidi 00:42
Ata Demirer'den İlber Ortaylı Taklidi 13.747 izlenme - 2 yıl önce Sevilen komedyen Ata Demirer'in sosyal medyada konuk olduğu programda yaptığı İlber Ortaylı taklidi izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.
İmam Hatipler Kapatılsın -   İlber Ortaylı 04:54
İmam Hatipler Kapatılsın - İlber Ortaylı 20.706 izlenme - 7 yıl önce Radikal İslamcı kesimin 60 bine düşürülen imam hatipli sayısını 1 milyona ulaştırdık. Halk imam hatipleri istiyor açıklaması sonrası üstad ilber ortaylı sazı eline alıyor. Günümüz fütürist dünyasi geleceğin teknolojisi üzerine ciddi fikirler ortaya sunup bunu hayata geçirirken, Türkiye'nin 500'lü yıllara duyduğu özlem ve cehaleti hızla ülkeye yayma projesi tam gaz devam ediyor . http://www.bilgiustam.com/gelecegin-teknolojisi-icin-futuristik-tahminler/
Cem Yılmaz'dan İlber Ortaylı Taklidi 00:56
Cem Yılmaz'dan İlber Ortaylı Taklidi 22.266 izlenme - 10 yıl önce Cem Yılmaz Yekta Kopan'ın sunduğu programında yaptığı İlber Ortaylı taklidi gülmekten kırdı geçirdi.
İlber Ortaylı ile 5 Dil 03:31
İlber Ortaylı ile 5 Dil 11.299 izlenme - 8 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı; Rusça, Almanca, Fransızca, İngilizce ve Farsça konuşuyor. Ayrıca Wikipedia'ya göre Ortaylı Türkçe; ileri seviyede Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Rusça; orta seviyede Kırım Tatarca, Slovakça, Rumence, Arapça, Farsça, Latince, İbranice, Antik Yunanca, ve Yunanca bilmektedir.
Türkler Zorla mı Müslüman Oldu? - İlber Ortaylı 16:40
Türkler Zorla mı Müslüman Oldu? - İlber Ortaylı 8.019 izlenme - 9 yıl önce Son dönemde bazı zavallılar tarafından ortaya atılan Atatürk İngiliz Ajanıydı,Atatürkün gizli vasiyeti var,Osmanlı padişahları veled-i zinaydı gibi trajikomik iddialara eklenen Türklerin zorla Müslüman olması saçmalığına İlber Ortaylı cevab vermekte. Bu konuyu merak edenler mutlaka büyük müverrih İsmail Hâmi Danişmend'in Fars,Arap ve Batı kaynaklarından istifa ederek kesbettiği ''Türkler niçin Müslüman oldu?'' isimli eseri okumalıdır. Bu saçma sapan iddiaları ortaya atanlar cehaletten gözleri zor gören insanlardır veya masum ve kültürü düşük beyinleri kandırarak para,şöhret kazanmak isteyen zavallılardır. Umarım 1.gruba mensubdurlar...
İlber Ortaylı - Amerika'yı Kim Keşfetti 06:09
İlber Ortaylı - Amerika'yı Kim Keşfetti 5.621 izlenme - 9 yıl önce İlber Ortaylı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği "Amerika'yı Müslümanlar keşfetti" tezini değerlendirdi.
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 02:29
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 5.633 izlenme - 7 yıl önce Geçen sene katıldığı bir davette hocamız döktürmüş. Söyledikten sonra bir daha söylemesi için ısrar edilmiş bir daha söylemiş ve yine alkışlar kesilmemiş.
İlber Hoca'nın Rus Büyük Elçi Suikasti Yorumu 03:28
İlber Hoca'nın Rus Büyük Elçi Suikasti Yorumu 7.829 izlenme - 7 yıl önce İlber Ortaylı Rus büyükelçi suikastini kendi uslubuyla değerlendiriyor.
İlber Ortaylı Sigara İçen Celal Şengör’ü Eşine Şikayet Etti 00:24
İlber Ortaylı Sigara İçen Celal Şengör’ü Eşine Şikayet Etti 851 izlenme - 9 ay önce İlber Ortaylı, yanında sigara içen yakın dostu Celal Şengör’ü, eşi Oya Şengör’e şikayet etti. İkilinin eğlenceli videosu sosyal medyada gündem oldu.
İlber Ortaylı'nın İran'da Besmele Diplomasisi 01:57
İlber Ortaylı'nın İran'da Besmele Diplomasisi 5.861 izlenme - 8 yıl önce Ilber Hoca adeta dış işlerinde çalışanlara diplomasi dersi verir, bir toplulukta nerede nasıl hareket edilmesini öğretir şekilde başından geçen anısını paylaşıyor.
İlber Ortaylı - Karadenizli Zevkiyle İstanbul'a Bina Yapmak Ayıptır 04:02
İlber Ortaylı - Karadenizli Zevkiyle İstanbul'a Bina Yapmak Ayıptır 13.721 izlenme - 8 yıl önce İlber hocanın hemşehrilerime yaptığı bu eleştiriye katılıyorum. Dünyânın en güzel şehri İstanbul mu?
İlber Ortaylı - Haim Nahum 02:26
İlber Ortaylı - Haim Nahum 6.132 izlenme - 8 yıl önce Bir arkadaş,video altı yorumunda Haim Nahum kim diye bir kaç defa sormuş. Hani sağcılar kızdıkları kişileri önce Ermeni, sonra Yahudi yuapar, Yahudi yapmışken de hahambaşı Haim Nahum'la ilişkilendirir ya. Aslında internette Haim Nahum'la ilgili içerik bol. Lakin biz kendimizce en güvenilir kaynak olan İlber hocamızdan dinliyoruz.
Prof.Dr.İlber Ortaylı - Cahil İnsan Çevreye Farklı Bir Boyuttan Bakar 13:47
Prof.Dr.İlber Ortaylı - Cahil İnsan Çevreye Farklı Bir Boyuttan Bakar 6.692 izlenme - 8 yıl önce "Bunu Konuşalım" programına konuk olan Prof. Dr. İlber Ortaylı'dan samimi açıklamalar...
Câhil İnsanlar Hekimin Kazancına Göz Diker 01:21
Câhil İnsanlar Hekimin Kazancına Göz Diker 4.367 izlenme - 8 yıl önce Anahtar programına katılan İlber hoca hükümetlerin hekimlik ile uğraşmaları hakkında tespitler yaptı. Prof. Dr. İlber Ortaylı "Çünkü câhil insanlar hekimin kazancına göz diker. Bu hep böyle olmuştur!"
İlber Hocadan Sirtaki Şov 02:04
İlber Hocadan Sirtaki Şov 5.341 izlenme - 7 yıl önce Aktüalite programının hazırlayıcısı ve sunucusu Serfiraz Ergun, Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Midilli'de sirtaki oynarken kayda aldı. Kıymetli hocamızı bir de böyle izleyelim efenim..
İlber Ortaylı - Türkiye'de Bazı Etnik Grupların, BuMemleketle Birlikte Olma Kapasitesi Kayıp 04:46
İlber Ortaylı - Türkiye'de Bazı Etnik Grupların, BuMemleketle Birlikte Olma Kapasitesi Kayıp 5.517 izlenme - 8 yıl önce Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı özel bir televizyon programında, çözüm sürecinde hiçbir zaman umut verici bir gelişme görmediğini ifade etti. Ortaylı, "Türkiye'de bazı etnik grupların, bu memleketle birlikte olma kapasitesi kayıp." dedi. Türkiye'nin bölünme riski olmadığını belirten Ortaylı "Burası büyük bir memleket. Bunun kendine göre bir tarihi var. Bürokratik geleneği var. Asıl önemlisi askeri geleneği var" ifadesini kullandı. Ortaylı, "Türk-Kürt ayrılığından bir Avusturya-Macaristan çıkmaz. Ne biz Avusturyalıyız, ne arkadaşlar Macar" dedi.
Türkler İslamiyeti Nasıl Kabul Etti? - İlber Ortaylı Anlatıyor 02:03
Türkler İslamiyeti Nasıl Kabul Etti? - İlber Ortaylı Anlatıyor 6.590 izlenme - 8 yıl önce Birçok Türkçünün ve laikçinin ısrarla idda ettiği 'bizi keserek müslüman yaptılar biz ne güzel tengriye tapıyorduk :((' yalanına yine aynı kesimler çok hürmet ettiği İlber Hocadan cevap. Sevgili ateist milliyetçiler Türk milletinin bir şeyi zorla kabul ettiğini söylemek Türk milletine hakarettir.. Not: Küçük bir internet araştırmasıyla o meşhur Talkan ve Curcan katliamlarıyla ilgili tek bilgilerin sözlükler ve facebook olduğunu görebilirsiniz. Bunlar çok büyük katliamlarmış ama bir wikipedide bile yok :( işte bunlar hep arapların oyunu
İlber Ortaylı - Tabi Gerizekalı 00:46
İlber Ortaylı - Tabi Gerizekalı 5.908 izlenme - 8 yıl önce İlber Ortaylı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde yaptığı konuşmada gene verdi veriştirdi.
İlber Ortaylı Ayşe Hür'ü gömüyor (Türkiye'de feminizm) 06:45
İlber Ortaylı Ayşe Hür'ü gömüyor (Türkiye'de feminizm) 7.983 izlenme - 8 yıl önce İlber Hoca'nın Ayşe Hür ile yaptığı kadın hakları üzerine tartışma.
İlber Ortaylı'nın Küfür Etmesi - Tarihin Arka Odası 03:01
İlber Ortaylı'nın Küfür Etmesi - Tarihin Arka Odası 5.264 izlenme - 10 yıl önce Tarihin Arka Odası programında reklamdan dönüşte gelişen olayda Murat Bardakçı'nın "Efendim şimdi İlber Hoca'nın müsadesiyle alaturka yapacağız" demesi üzerine İlber Hoca'nın "Niye alafranga yapmıyorsun Zeynep Or... kitapadadadovfa hı hı hı"şeklinde bir cevap vermesi ve devamındaki toparlama çalışmalarını keyifle izliyoruz.
İlber Ortaylı - Ermenilerin Soykırım İddialarını Körükleyen Almanlardır 02:21
İlber Ortaylı - Ermenilerin Soykırım İddialarını Körükleyen Almanlardır 5.741 izlenme - 8 yıl önce Çok saygıdeğer İlber hocanın aylar önceden günün anlam ve önemine binaen cuk oturan konuşması. Canım hocam.
İlber Ortaylı - Kıbrıs'a Doğuluların Yerleştirilmesi Yanlıştı 03:56
İlber Ortaylı - Kıbrıs'a Doğuluların Yerleştirilmesi Yanlıştı 4.285 izlenme - 7 yıl önce İlber Ortaylı'nın Kıbrıslılar'ın kökeni ve daha sonra Kıbrıs'a yerleştirilenlerle ilgili tespitleri.
Prof. İlber Ortaylı'dan Spikere Azar 01:44
Prof. İlber Ortaylı'dan Spikere Azar 5.179 izlenme - 10 yıl önce Her gün güncel Prof. İlber Ortaylı'dan Spikere Azar - Çok Cahilsin Keşke Ölsen videolarını beni takip ederek izleyebilirsiniz. Prof. Dr. İlber Ortaylı'...
İlber Ortaylı - Harf Devriminin Travma, Cehalet Yarattığı Safsatadır 06:18
İlber Ortaylı - Harf Devriminin Travma, Cehalet Yarattığı Safsatadır 3.376 izlenme - 7 yıl önce İlber Ortaylı hocamız 1 gecede cahil kaldık diyenlere cevap veriyor.
Fatih Sultan Mehmet'in Kütüphanesi Celal Şengör - İlber Ortaylı 13:14
Fatih Sultan Mehmet'in Kütüphanesi Celal Şengör - İlber Ortaylı 5.082 izlenme - 8 yıl önce Celal Şengör ve İlber Ortaylı'nın katıldığı Teke Tek programında bu bölümde Fatih Sultan Mehmet'in kütüphanesi ve toplattığı kitapları anlatıyorlar.Videoda konuşulan konu tarihi iken en çok konuşan kişi Celal Şengör ve bu adam bir jeoloji profesörü.
İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı'nın Ağzından Nihal Atsız (11 Ekim 2009) 38:34
İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı'nın Ağzından Nihal Atsız (11 Ekim 2009) 5.896 izlenme - 7 yıl önce 11 Ekim 2009 tarihinde yayınlanmış Teke Tek Özel programında konuk İlber Ortaylı'ydı. Konuşulan konulardan birisi de Türk edebiyat ve siyasi tarihinde en çok tartışılan isimlerden birisi olan, Ortaylı'nın deyişiyle para pul peşinde koşmayan, dik durmayı başarmış Türk ırkçısı Hüseyin Nihal Atsız'dı. Atsız haricinde Mustafa Kemal Atatürk, Zeki Velidi Togan, Orhan Şaik Gökyay, Abdülkadir İnan, Afet İnan, Pertev Naili Boratav, Reha Oğuz Türkkan gibi aydınlar hakkında da yorumlar yapılmıştı. Murat Bardakçı'nın programda okuduğu şiirlerin adları: Davetiye, Mutlak Seveceksin, Geri Gelen Mektup. (Atsız'la ilgili olan kısımlar tamamen bu ancak yayının tümünü izlemek isteyenler: https://www.youtube.com/watch?v=2Ursbi_7kSI) (Murat Bardakçı'nın Atsız hakkındaki yazısı için: http://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/222174-ideolojisinden-kime-ne-nihal-atsiz-cok-onemli-bir-tarihcidir)
Bilim Nedir  - Celal Şengör 13:56
Bilim Nedir - Celal Şengör 4.660 izlenme - 8 yıl önce Türkiye'nin sayılı aydınlarindan Celal Şengör , Bilim kavraminin neden ve nasıl ortaya ciktigini yalin bir dille huzurlariniza sunuyor ... İzliyoruz.
İlber Ortaylı - Bunlara Bayrak Bile Veremezsiniz! 02:03
İlber Ortaylı - Bunlara Bayrak Bile Veremezsiniz! 3.997 izlenme - 8 yıl önce İlber Ortaylı ayrılıkçılara ayar veriyor.
İlber Ortaylı Caps'lerini Yorumladı 03:42
İlber Ortaylı Caps'lerini Yorumladı 5.435 izlenme - 10 yıl önce Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kanaltürk'te yayınlanan Bunu Konuşalım programında Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu.
İlber Ortaylı İspanya Sokaklarında Dans Etti 01:15
İlber Ortaylı İspanya Sokaklarında Dans Etti 775 izlenme - 2 yıl önce Tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı, Sevilla'da sokak sanatçısına eşlik ederek dans etti. İlber Ortaylı o anları sosyal medyadan paylaştı.