Hoşgeldiniz!

ilber ortaylı

Ata Demirer'den İlber Ortaylı Taklidi 00:42
Ata Demirer'den İlber Ortaylı Taklidi 13.351 izlenme - 1 ay önce Sevilen komedyen Ata Demirer'in sosyal medyada konuk olduğu programda yaptığı İlber Ortaylı taklidi izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.
Murat Bardakçı - Kanki Naber? 00:17
Murat Bardakçı - Kanki Naber? 705.735 izlenme - 7 yıl önce Tarihin arka odasının uslanmaz sunucusu Murat Bardakçı ve arka fonda İlber Ortaylı, "Müüüraat".
İlber Ortaylı İspanya Sokaklarında Dans Etti 01:15
İlber Ortaylı İspanya Sokaklarında Dans Etti 751 izlenme - 4 hafta önce Tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı, Sevilla'da sokak sanatçısına eşlik ederek dans etti. İlber Ortaylı o anları sosyal medyadan paylaştı.
İlber Ortaylı Canlı Yayında Ünlü Sunucuyu Sana Ne Diyerek Fena Bozdu 01:39
İlber Ortaylı Canlı Yayında Ünlü Sunucuyu Sana Ne Diyerek Fena Bozdu 23.625 izlenme - 6 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, CNN Türk'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuşmalarını kesmesi ve araya giren soruları üzerine sert çıktı. Prof. Ortaylı, Fethullah Gülen'le ilgili geçmişten bilgi ve örnekler verirken Yılmaz'ın Ortaylı'ya "siz hiç Pensilvanya'ya gittiniz mi? Fethullah Gülen'le görüştünüz mü?" diye sorması üzerine ortam gerildi. İlber Ortaylı, "Sana ne, ne yapacaksın gidip gitmediği mi? Bak böyle sorularla bir yere varamayız" diye cevap verdi. Ortaylı'nın sert çıkışları, bu konudan sonra da devam etti.
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 35:57
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 27.399 izlenme - 6 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Geç Vakte Sarkan Programda İlber Ortaylı'nın Tepkisi  00:50
Geç Vakte Sarkan Programda İlber Ortaylı'nın Tepkisi 17.032 izlenme - 6 yıl önce Tarihçi İlber Ortaylı CNN TÜRK'te yayımlanan Didem Arslan Yılmaz ile Türkiye'nin Gündemi programının konuğuydu. Konu tarihteki askeri darbelerdi. 2 saati aşkın süren programın sonlarında yorgun düşen Prof. Dr. İlber Ortaylı, son soruya itiraz etti. Ortaylı, "Böyle böyle zikzaklı sabaha kadar oturacağız öyle mi? Ben oturamam kusura bakma, biraz sonra kalkmak zorundayım. Çalışan insanlarız. 2 saati tamamladık kusura bakma, hayat biter laf bitmez" diye tepki gösterdi. Sonrasında konuya ilişkin bir süre daha konuşan Prof. Dr. Ortaylı, çantasını da kucağına alarak, "Burası neresi CNN TÜRK'ün bulunduğu yer, ohooo Rumeli" diyerek eve varmasının neredeyse sabahı bulacağını söyleyerek programı bitird
İmam Hatipler Kapatılsın -   İlber Ortaylı 04:54
İmam Hatipler Kapatılsın - İlber Ortaylı 20.638 izlenme - 6 yıl önce Radikal İslamcı kesimin 60 bine düşürülen imam hatipli sayısını 1 milyona ulaştırdık. Halk imam hatipleri istiyor açıklaması sonrası üstad ilber ortaylı sazı eline alıyor. Günümüz fütürist dünyasi geleceğin teknolojisi üzerine ciddi fikirler ortaya sunup bunu hayata geçirirken, Türkiye'nin 500'lü yıllara duyduğu özlem ve cehaleti hızla ülkeye yayma projesi tam gaz devam ediyor . http://www.bilgiustam.com/gelecegin-teknolojisi-icin-futuristik-tahminler/
Celal Şengör ve İlber Ortaylı Eğlenceli Dakikalar Kolajı 03:37
Celal Şengör ve İlber Ortaylı Eğlenceli Dakikalar Kolajı 19.451 izlenme - 6 yıl önce Türkiye'nin iki çok önemli değerinin ''Teke Tek'' programındaki eğlenceli dakikaları. Youtube Celal Şengör kanalıdan alıntıdır. Hazırlayan arkadaşın ellerine sağlık.
Aptal İnsanı Bir Yere Kadar Folklor Olarak Seyrediyorum - İlber Ortaylı 01:27
Aptal İnsanı Bir Yere Kadar Folklor Olarak Seyrediyorum - İlber Ortaylı 18.307 izlenme - 5 yıl önce İlber Hoca yolculuk yaparken iki kişiyle sohbete başlar. Bu iki kişiden yaşlı olan Türkleri aşağılayınca ilber hoca durur mu yapıştırmış cevabı..
Cem Yılmaz'dan İlber Ortaylı Taklidi 00:56
Cem Yılmaz'dan İlber Ortaylı Taklidi 22.071 izlenme - 8 yıl önce Cem Yılmaz Yekta Kopan'ın sunduğu programında yaptığı İlber Ortaylı taklidi gülmekten kırdı geçirdi.
İlber Ortaylı 'nın Uykuya Yazması 00:18
İlber Ortaylı 'nın Uykuya Yazması 10.693 izlenme - 5 yıl önce İlber Ortaylı katıldığı programın başlangıcında kıvrak bir baş hareketiyle uykuyu def ediyor.
İlber Ortaylı ile 5 Dil 03:31
İlber Ortaylı ile 5 Dil 10.995 izlenme - 6 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı; Rusça, Almanca, Fransızca, İngilizce ve Farsça konuşuyor. Ayrıca Wikipedia'ya göre Ortaylı Türkçe; ileri seviyede Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Rusça; orta seviyede Kırım Tatarca, Slovakça, Rumence, Arapça, Farsça, Latince, İbranice, Antik Yunanca, ve Yunanca bilmektedir.
Andımız Neden Kaldırıldı - İlber Ortaylı 04:14
Andımız Neden Kaldırıldı - İlber Ortaylı 9.071 izlenme - 5 yıl önce Andımız Neden Kaldırıldığına dair çıkan tartışmalara ek bir yorum İlber Ortaylı hoca tarafından yapılmıştır.
Anadolu Susması Nedir? - İlber Ortaylı 03:35
Anadolu Susması Nedir? - İlber Ortaylı 7.582 izlenme - 5 yıl önce İlber Ortaylı çomar düşünce tarzını özetliyor.
İlber Ortaylı - Atatürk Din Karşıtı mıydı? 02:21
İlber Ortaylı - Atatürk Din Karşıtı mıydı? 8.562 izlenme - 7 yıl önce Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın konuğu ünlü profesör İlber Ortaylı Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında merak edilen soruları cevapladı.İzliyoruz efendim
İlber Ortayli : Türkiye 21:50
İlber Ortayli : Türkiye "Ermeni Soykırım" tanırsa ne olur? 14.894 izlenme - 7 yıl önce Türkiyenin erm*ni soykırımını tanıması durumunda hukuken ne duruma düşer ilber ortaylı cevaplıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/alkislarlayasiyorum kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İlber Ortaylı Hoca'nın Anlatımıyla Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa 02:20
İlber Ortaylı Hoca'nın Anlatımıyla Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa 9.661 izlenme - 6 yıl önce Bugün milletimizin çoğunun ismini ilçe ismi zannettiği tokatlı kahraman Mareşal Gazi Osman Paşa. Kendisi 93 Harbi sırasında bugün Bulgaristan sınırlarında bulunan Plevne şehrini aylarca müdafaa etmiş ve 3 muharebede Rusları mağlup etmiş ancak 4. muharebede teslim olmak zorunda kalmıştır. İşte kendisiyle ilgili İlber Ortaylı hocamızın anlatımını dinliyoruz. Ruhu şad olsun.
İlber Ortaylı - Lozan Antlaşması İçin Sert Yorumu 01:19
İlber Ortaylı - Lozan Antlaşması İçin Sert Yorumu 11.623 izlenme - 6 yıl önce İlber Ortaylı hocamız Sky Türk'te çıktığı programda "Lozan hezimettir, ihanettir" diyenlere "boş laflar bunlar kahvede geğirerek tespih çekmek bu başka bir şey değil" diyor.
İlber Ortaylı Amerika rezil bir ülke 02:43
İlber Ortaylı Amerika rezil bir ülke 3.939 izlenme - 3 yıl önce Ünlü Tarih profesörü İlber Ortaylı Amerika'nın hayal ettiğimizden çok farklı çok pis bir kültürü olduğundan bahsediyor.
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 02:29
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 5.614 izlenme - 5 yıl önce Geçen sene katıldığı bir davette hocamız döktürmüş. Söyledikten sonra bir daha söylemesi için ısrar edilmiş bir daha söylemiş ve yine alkışlar kesilmemiş.
Türkler Zorla mı Müslüman Oldu? - İlber Ortaylı 16:40
Türkler Zorla mı Müslüman Oldu? - İlber Ortaylı 7.984 izlenme - 7 yıl önce Son dönemde bazı zavallılar tarafından ortaya atılan Atatürk İngiliz Ajanıydı,Atatürkün gizli vasiyeti var,Osmanlı padişahları veled-i zinaydı gibi trajikomik iddialara eklenen Türklerin zorla Müslüman olması saçmalığına İlber Ortaylı cevab vermekte. Bu konuyu merak edenler mutlaka büyük müverrih İsmail Hâmi Danişmend'in Fars,Arap ve Batı kaynaklarından istifa ederek kesbettiği ''Türkler niçin Müslüman oldu?'' isimli eseri okumalıdır. Bu saçma sapan iddiaları ortaya atanlar cehaletten gözleri zor gören insanlardır veya masum ve kültürü düşük beyinleri kandırarak para,şöhret kazanmak isteyen zavallılardır. Umarım 1.gruba mensubdurlar...
İlber Ortaylı - Amerika'yı Kim Keşfetti 06:09
İlber Ortaylı - Amerika'yı Kim Keşfetti 5.617 izlenme - 7 yıl önce İlber Ortaylı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği "Amerika'yı Müslümanlar keşfetti" tezini değerlendirdi.
Suriyeliler Geri Dönmeyecek - İlber Ortaylı 06:53
Suriyeliler Geri Dönmeyecek - İlber Ortaylı 5.972 izlenme - 5 yıl önce İlber Ortaylı Suriyeliler geri dönmeyeceğini iletti. Ayrıca videonun devamında Amerika'nın ortadoğu planları hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.
İlber Hoca'nın Rus Büyük Elçi Suikasti Yorumu 03:28
İlber Hoca'nın Rus Büyük Elçi Suikasti Yorumu 7.823 izlenme - 5 yıl önce İlber Ortaylı Rus büyükelçi suikastini kendi uslubuyla değerlendiriyor.
Cansu Canan'a Arabada Fırça Çeken İlber Ortaylı 00:30
Cansu Canan'a Arabada Fırça Çeken İlber Ortaylı 11.820 izlenme - 5 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Öteki Gündem" sunucusu Cansu Canan Özgen ile trafiğe çıkmış ve direksiyon başındaki güzel sunucuya direktifler vermiş.
İlber Ortaylı'nın Fırat C 03:12
İlber Ortaylı'nın Fırat C 7.497 izlenme - 6 yıl önce Ege Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Topluluğu (SOSAT)'ın düzenlediği konferansta İlber Ortaylı Fırat Çakıroğlu'nun sorusunu cevaplıyor.
İlber Ortaylı - Derse Süslenerek Gelen Öğrenciler 03:38
İlber Ortaylı - Derse Süslenerek Gelen Öğrenciler 9.971 izlenme - 6 yıl önce Okula lüks arabalarıyla gelen hocalar ve öğrenciler hakkında İlber Hocanın hak verilecek açıklamaları.
İlber Ortaylı: Azeri Diye Bir Millet Yok Stalin Hıyarı Uydurdu' 00:50
İlber Ortaylı: Azeri Diye Bir Millet Yok Stalin Hıyarı Uydurdu' 8.042 izlenme - 5 yıl önce Lüleburgaz'da bir etkinliğe katılan tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Sovyetler Birliği'nin liderlerinden Stalin'le ilgili tepki görecek sözler sarf etti. Ortaylı, "Azerbaycan'lı başka, Azeri başka. Türkler arasında Azeri diye bir millet yoktur. Bunu Stalin hıyarı çıkardı. Stalin cahil bir Gürcü'dür. Milliyetlerden anlamaz, felaket bir heriftir" dedi.
İlber Ortaylı: Padişahlar Esrar Bile İçerdi 02:40
İlber Ortaylı: Padişahlar Esrar Bile İçerdi 7.541 izlenme - 6 yıl önce Habertürk'te yayınlanan Teke Tek programına konuk olan İlber Ortaylı, 'Padişahlar içki içer miydi?' sorusuna bakın ne yanıt verdi...
İlber Ortaylı - Karadenizli Zevkiyle İstanbul'a Bina Yapmak Ayıptır 04:02
İlber Ortaylı - Karadenizli Zevkiyle İstanbul'a Bina Yapmak Ayıptır 13.658 izlenme - 6 yıl önce İlber hocanın hemşehrilerime yaptığı bu eleştiriye katılıyorum. Dünyânın en güzel şehri İstanbul mu?