Hoşgeldiniz!

ilkel

İlk Kez Görüntülenen İlkeller 03:01
İlk Kez Görüntülenen İlkeller 11.186 izlenme - 8 yıl önce Brezilya'nın az balta girmiş ormanlarında yaşayan, diğer insan topluluklarıyla karşılaşmamış, nesli tükenmekte olan insanları izliyoruz. Günümüz ilkellerinin günde ortalama 3 ila 5 saat arası çalıştıklarını belirtmeyi borç bilirim, kaldı ki bu ilkeller 15 bin yıl önceki atalarına kıyasla çok daha fazla çalışıyorlar çünkü uygarlık onları bereketli topraklardan kovuyor, hayvanlarını alıyor, göllerini kurutuyor, göçlerini engelliyor. Geri kalan zamanlarını büyü, sikiş, oyun, uyku gibi şahane aktivitelerle geçiriyorlar. Erkekler avlanıyor, kadınlar bitki topluyor. Kaldı ki ilkeller bunları ertelenmesi gereken, can sıkıcı uğraşlar olarak görmüyorlar. Hatta bazı aborijin kabilelerinde çalışmak ve oyun oynamak kavramlarını aynı kelime karşılıyor. Beslenmeleri her açıdan gayet iyi. Bu insanlar dünya üzerinde lüks hayat yaşayan son insanlardan. Bu insanların yoksul olduğunu düşünme eğilimindeyiz çünkü hiçbir şeyleri yok. Ama burda bir hata yapıyoruz. Bu insanları burjuva istekleriyle donatıp öyle yargılıyoruz, bu insanların mülkiyet duygusu yok. Onlar yoksul değil, özgürler. İhtiyacımız olmayan şeyler için günde 8-10 saat çalışıp, zavallı halimize bakmadan bu insanlara acımak sanırım çalışmayı kutsallaştıran din adamlarının, iktisatçıların ve siyasetçilerin bok yemesinin bir sonucu.
İlkel Yaşam - Ormanda Havuz Yapımı 20:42
İlkel Yaşam - Ormanda Havuz Yapımı 2.383 izlenme - 3 yıl önce Ormanın ortasına tek bir kazmayla havuz yapımını izliyoruz.
Böyle Bel Fıtığı Tedavisi Görülmedi! 01:05
Böyle Bel Fıtığı Tedavisi Görülmedi! 4.966 izlenme - 7 yıl önce Bel fıtığı hastalarını akıl almaz bir yöntemle tedavi eden adam izleyenleri hayrete düşürüyor. Bir video paylaşım sitesine yüklenen ve bel fıtığı tedavisi olduğu belirtilen görüntüler akıllara durgunluk verdi. Son derece tehlikeli tedavi yöntemini uzun süredir yaptığı anlaşılan adam bu iş için özel bir düzenek bile hazırlamış. Üç ayaklı bir demir profilden oluşan sistem bir makara ile tamamlanıyor. Bel fıtığı tedavisi için gelen vatandaş bu mekanizma yardımıyla ayakalarından asılıp sözde tedavi uygulanıyor. İzlerken şaşkına döneceğiniz görüntülerde sözde tedavi edilen hastanın ise çektiği acı sesine yansıyor...
İlkel Yaşamı Seçen Reisler Ördek Yiyor 07:10
İlkel Yaşamı Seçen Reisler Ördek Yiyor 2.938 izlenme - 4 yıl önce İlkel bir yaşamı seçen 2 reis, önce meşhur Kemal Sunal'ın askeri operasyon filminde ki gibi kendilerini bir bitki ile kamufle edip ördeklere sinsice yaklaşıyorlar, ördekleri yakalayıp yoluyorlar ve pişirip afiyetle yiyorlar. Özellikle sağda ki reisin 5:28 de pişmiş ördeğe attığı bakış muazzam, adeta tecavüzcü coşkun'un kurbanına attığı o bakış ve ardından orgazm keyfinde yedikleri ördek ziyafeti.
İlkel Yöntemlerle Ateş İçin Körükleme Sistemi (Aşırı hipnoz edici) 04:31
İlkel Yöntemlerle Ateş İçin Körükleme Sistemi (Aşırı hipnoz edici) 2.570 izlenme - 6 yıl önce Sevgili İlkel abimizin yeni videosu, harbiden aşırı derecede bağımlılık yapıyor. Kanal: https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
İlkel Aletlerle Alttan Isıtmalı Kulübe Yapmak 14:08
İlkel Aletlerle Alttan Isıtmalı Kulübe Yapmak 3.793 izlenme - 6 yıl önce Yine izlemesi aşırı keyifli bir video ile daha burdayım. Abimiz hiçbir teknolojik alet kullanmadan, sadece ormanda bulduğu maddelerle, tek başına, sıfırdan kulübe yapıyor. Kulübenin yapımında kullandığı bütün malzemeleri yine ormandan topluyor ve yeri geldiğinde birbirine karıştırarak ya da pişirerek malzemeleri geliştiriyor. 102 gün sürmüş tamamlaması ama dediğine göre mevsimsel yağışlar olmasaymış 66 günde bitirirmiş.
İlkel Yollarla Patates Bahçesi Yapmak 06:25
İlkel Yollarla Patates Bahçesi Yapmak 2.859 izlenme - 6 yıl önce Beyler bu elemanı hatırlarsanız sıfırdan çamur falan kullanarak güzel bir kulübe yapmıştı. Yine soluksuz izleyeceğiniz hipnoziteli bir video hazırlamış.
İlkel Teknoloji: Mızrak Fırlatıcı 04:27
İlkel Teknoloji: Mızrak Fırlatıcı 2.671 izlenme - 6 yıl önce Efendim kendisini zaten site ahalisi olarak yakından tanıyoruz. Şimdi de mızrak fırlatıcısı nasıl yapılır onu gösteriyoruz. İzleyelim. Bu arada lütfen kanalına abone olalım ki daha çok video yapsın biz de hayran olalım. Link: https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
İlkel Yöntem - Alüminyum Tencere Dökümü 12:19
İlkel Yöntem - Alüminyum Tencere Dökümü 2.102 izlenme - 5 yıl önce Videoyu ilk izledimde ne yapacağı hakkında bir fikrim yoktu. sizlere spoiler vermeden bunu izletmek isterdim ama site kurallarına göre konuyu açıklar bir başlık atmam gerekti. meraklısını 12 dakika boyunca mutlu edecek güzel bir video :-) Keyifli seyirler efendim...
Dünyada Uygulanan Eş Değiştirme Kültürü 07:33
Dünyada Uygulanan Eş Değiştirme Kültürü 2.215 izlenme - 5 yıl önce Dünyada her uygarlığın her toplumun kendine göre kültürleri örf ve adetleri bulunmaktadır . Bazı topluluklarda yaşanan ve yaşatılan gelenekler diğer toplumlara çok ters ve anlaşılmaz gelmektedir. İşte onlardan biri olan ve asla anlayamayacağımız bir kültür olan eş değiştirme kültürünü bu videoda izliyoruz. İyi Seyirler
Teknoloji Reyizin Salyangoz Kabuğundan Kireç Taşı Yapması 07:07
Teknoloji Reyizin Salyangoz Kabuğundan Kireç Taşı Yapması 1.789 izlenme - 4 yıl önce Efendim kendisini sitemizde tanımayan yoktur. Elon Musk'tan önce uzaya çıkacağını tahmin edenlerimiz de çoktu ancak bizi yanılttı teknoloji reyiz. Bu videoda salyangoz kabuğundan nasıl kireç taşı yapılır onu gösteriyor bize. İzleyelim.
İlkel Değirmen Yapımı 08:50
İlkel Değirmen Yapımı 1.771 izlenme - 5 yıl önce youtube da takip ettiğim sayılı kanallardandır kendisi daha önce birçok videosunu sitede paylaşıldı şimdide en ilkel yöntemlerde değirmen nasıl yapılır onu izleyelim. bu arada çoğu kişi biliyodur ama bilmeyenler için kanal linki https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
Sürtünme ile Ateş Yakma 06:55
Sürtünme ile Ateş Yakma 2.629 izlenme - 6 yıl önce Merhaba mangallarla yaşıyorum ailesi. Bir mangalın olmazsa olmazı nedir? Tabi ki ateş. Bu videoda işte tam da o konudan bahsediyor; sürtünme yoluyla kinetik enerjiyi ısı enerjisine çeviren ilkel bir yolla ateş yakmayı öğretiyor bu kampçı abimiz. Sürtünme hepimizin iyi bildiği bir konu malumunuz, yabancılık çekmeyeceğimiz aşikar. Yarın da yılbaşısı, umarım herkesin kinetik enerjisini ısı enerjisine dönüştürdüğü sağlıklı bir yıl olur. İyi seyirler
İlkel Aletlerle Antik Villa Evi Yapımı 15:38
İlkel Aletlerle Antik Villa Evi Yapımı 1.245 izlenme - 3 yıl önce İlkel teknoloji kullanan adam ve Tube Unique Wilderness kanalında paylaşılan videoda, hiç bir yeni alet kullanmadan, sadece antik çağ yetenekleri ve ilkel teknoloji kullanarak baştan sonra lüks bir antik villa ev yapımı anının olağanüstü görüntüleri ile bizlere gösteriyor.
Afrika'da İlkel Şartlarda 3 Dakikada Ateş Yakmak 03:16
Afrika'da İlkel Şartlarda 3 Dakikada Ateş Yakmak 1.951 izlenme - 7 yıl önce Afrikada ilkel bir kabilede 3dk da sürtünme yoluyla tamamen ilkel şartlarda ateş nasıl yakılır onu izliyoruz, Videoyu çeken Türk arkadaşların yorumları eşliğinde sürtme çubuğunun ince olması ateşi yakma hızında büyük avantaj sağlıyor gibi...
Çim Kulübe Yapımı (İlkel Teknoloji) 04:16
Çim Kulübe Yapımı (İlkel Teknoloji) 1.968 izlenme - 6 yıl önce Videolarının müptelası olduğumuz Abimizin, İlkel yöntemlerle 7 günde inşa ettiği; yaklaşık 2,5 metre genişliğe sahip, 2 metre yükseklikte ki Çim kulübe. Youtube Kanalı: (Primitive Technology) https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA
İlkel Yollarla Barınak Yapmak 07:41
İlkel Yollarla Barınak Yapmak 969 izlenme - 4 yıl önce Bu videoda ormanda bulduğu malzemeler ile barınak yapan elamanı izleyeceğiz.
Doğadan Temin Edilen Malzemeler İle Kulübe Yapımı 10:33
Doğadan Temin Edilen Malzemeler İle Kulübe Yapımı 850 izlenme - 4 yıl önce Tamamen doğada bulunabilecek ilkel aletler ile evini inşa eden adamın yine etkileyici bir videoya imza attı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Show TV Teletex (27.08.1995) 43:01
Show TV Teletex (27.08.1995) 1.122 izlenme - 4 yıl önce Bu videomuzda zamanda yolculuk yaparak 1995 yılında Show TV'nin Teletext sayfaları arasında dolaşıyoruz.
Doğada Kullandığı İlkel Aletlerle Fırın Yapan Adam 05:45
Doğada Kullandığı İlkel Aletlerle Fırın Yapan Adam 758 izlenme - 5 yıl önce Doğada tek başına yaşayarak kullandığı ilkel aletlerle yaptıklarıyla ağızları açık bırakmaya devam eden adamımız... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Japon İşi Yemekteyiz - Ahtapot Izgara 02:27
Japon İşi Yemekteyiz - Ahtapot Izgara 935 izlenme - 8 yıl önce Bu Japonların yatacak yeri yok arkadaş. Canlı canlı ahtapotu ızgara yapmak nedir yahu! Penis festivali bunlarda, her türlü iğrenç yemek bunlarda. Hayır her sene garanti bir felaketiniz de var yani tusunamisi olsun depremi olsun, ulan bi düşünsenize Allah ne diye belamızı veriyor sürekli diye. Neyse yahu Ahtapotu hiç bir türlü yemem zaten de bu yapılan nedir bu nasıl bir ilkelliktir.
Baş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Kullanmaya Son 02:04
Baş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Kullanmaya Son 1.140 izlenme - 7 yıl önce Amcanın başağrısı geçti mi bilinmez ama milyonlarca beyin hücresinin artık sizlere ömür olduğu kesin o kadar şaplaktan sonra. Ayrıca videonun altındaki orjinal yorumu da sizle paylaşmadan edemicem işte youtubedeki orjinal videonun altındaki en çok beğeni alan yorum "will be interesting to see how these people cure hemorrhoids ?:)" çevirisi ( Bu insanların basuru nasıl tedavi ettiklerini görmek ilginç olacak)..
İlkel Yöntemlerle Tomruk Kesmek 03:26
İlkel Yöntemlerle Tomruk Kesmek 617 izlenme - 7 yıl önce Ablamızın ilkel yöntemler kullanarak, yalın ayakla odunları stabil, simetrik ve verimli bir şekilde kesmesini izliyoruz.
Afrika Usulü İnek Sıçırtma 01:51
Afrika Usulü İnek Sıçırtma 334 izlenme - 5 yıl önce Afrkika'da güzel kardeşlerimiz son derece ilkel bir yöntem deneyerek böyle bir yola girişiyorlarmış. Midesi kaldırmayanların izlememesi tavsiyemizdir...
Hakiki Bal Adam 2 03:16
Hakiki Bal Adam 2 665 izlenme - 7 yıl önce Evet dayı bu sefer de acımasızça arıların bütün sene çalışıp didindiği emeklerini hunharca ağacın kovuğundan sömürürken...
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Kulübe Yapımı 10:33
Doğada Tek Başına Yaşayan Adamdan Kulübe Yapımı 283 izlenme - 4 yıl önce Doğada ilkel aletler kullanarak hayatta kalmaya çalışan "Gerçek Survivor" adamımız yağmurdan etkilenen evi için kendine yeni bir kulübe yapmış.
İlkel Havuz Yapımı 04:02
İlkel Havuz Yapımı 163 izlenme - 4 yıl önce İlk çağlarda yaşasaydık nasıl havuz yapılabileceğini gösteren bu video sosyal medyanın ilgi odağı olmuş.
Hayatı Boyunca Çocuk Olarak Yaşamak 05:02
Hayatı Boyunca Çocuk Olarak Yaşamak 166 izlenme - 7 yıl önce Hepimizin hayelinde hep çocuk olarak kalmak vardı.belkide hayat daha çok daha iyi olurmuş hep çocuk olarak yaşasaydık. Minik genç Hannah Kritzeck sadece 90cm uzunluğunda. Bu aslında bir hastalık adı ilkel cücelik ve beyin anevrizmasi tehdidi oluşturuyomuş. Dünyada yaklaşık 100 kişiyi etkileyen nadir bir hastalık. Şimdi düşündüm de aslında hayatın her anı ayrı güzelmiş. Halimize şükür etmek lazım.
Cem İlkel'in Roger Federer'le Antreman Yapması 01:10
Cem İlkel'in Roger Federer'le Antreman Yapması 157 izlenme - 7 yıl önce TEB BNP Pariba İstanbul Açık'ta 1 numaralı seribaşı Roger Federer, 19 yaşındaki milli tenisçimiz Cem İlkel ile antrenman yaptı,Cem hakkında konuşan federer Cem, topa güzel vuruyor ancak çok çalışması, fiziksel durumunu geliştirmesi gerekiyor" yorumunda da bulundu.