Hoşgeldiniz!

ilkyardım

Sürücü Kursu İlkyardım Dersi 46:29
Sürücü Kursu İlkyardım Dersi 54.689 izlenme - 6 yıl önce İLK YARDIM NEDİR? Herhangi bir kaza yada yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar,hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla, ilaçsız olarak yapılan uygulamalara ilkyardım denir. İLK YARDIM UYGULAMASINDA KESİNLİKLE İLAÇ KULLANILMAZ. İLK YARDIMDA AMAÇ NEDİR? 1.Yaşamı koruma ve sürdürülmesini sağlama 2.Durumun kötüleşmesini engelleme 3.İyileşmesini kolaylaştırma İLKYARDIMCININ ÖZELLİKLERİ VE SORUMLULUKLARI NEDİR? 1.Sakin ve telaşsız olmalı. 2.Hastayı sakinleştirmeli. 3.Çevreyi değerlendirip süren bir tehlike olup olmadığını belirlemeli. 4.Kendi can güvenliğini tehlikeye atmamalı. 5.Çevredeki kişileri,sağlık kuruluşları,itfaiye ve güvenliğe haber vermeleri için organize etmeli. 6.Hastanın durumunu değerlendirerek uygun ilk yardıma başlamalı. 7.Hastanın sağlık kuruluşuna bir an önce ulaşmasını sağlamalı.
İlkyardım Ayağına Taciz 03:21
İlkyardım Ayağına Taciz 39.034 izlenme - 8 yıl önce ilkyardım ayağına taciz
Seda Sayan'a Süper İlk Yardım 00:27
Seda Sayan'a Süper İlk Yardım 4.413 izlenme - 1 yıl önce Eğitici öğretici bir video olarak Seda Sayan' a yapılan dünyanın belki en iyi ilk yardımı. Komple muamele tam hizmet
İlk Yardım Full Ders Anlatımı 46:28
İlk Yardım Full Ders Anlatımı 3.244 izlenme - 2 yıl önce Ehliyet Sınavında Size Yardımcı Olacak Ders Notları - Geçmiş Yıl Soruları İndirme ve Online Deneme Sınavları Çözmek İçin Sitemize Bekleriz www.norfulpaylasim.com
YETİŞKİNLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 02:05
YETİŞKİNLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 1.809 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş Üstü Yetişkin Kişilerde Temel Yaşam Desteği nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından yetişkin kişilerde temel yaşam desteğinin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRIĞI VE OMUZ ÇIKIĞINDA İLKYARDIM 00:17
KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRIĞI VE OMUZ ÇIKIĞINDA İLKYARDIM 1.593 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Köprücük Kemiği Kırığı ve Omuz Çıktığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bKöprücük Kemiği Kırığı ve Omuz Çıkığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 01:54
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 1.252 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Dış Kanamada İlkyardım ve Turnike Uygulaması nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından dış kanama durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Parmağına Dikiş Atılan Urfalının Dramı 01:55
Parmağına Dikiş Atılan Urfalının Dramı 1.198 izlenme - 2 yıl önce Videodan anlayacağımız üzere sanırım bu kişi çalıştığı esnada bir iş kazası geçirmiş. Bunun gibi durumları yaşayanlarımız olmuştur. Mesela ben de ilk dişçiye gittiğimde bu tarz bişey yaşamıştım. Neyse efenim izleyelim...
Suda boğulma 00:23
Suda boğulma 1.439 izlenme - 4 yıl önce suda boğulmada Yapılacak ilkyardım
YETİŞKİN İLK DEĞERLENDİRME 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 01:04
YETİŞKİN İLK DEĞERLENDİRME 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 985 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş Üstü Kişilerde Yetişkin İlk Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından 8 Yaş Üstü Kişilerde Yetişkin İlk Değerlendirmenin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
HASTA YARALIYI ARAÇTAN ÇIKARMA MANEVRASI 00:49
HASTA YARALIYI ARAÇTAN ÇIKARMA MANEVRASI 945 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Hasta Yaralıyı Araçtan Çıkarma Manevrası nasıl olmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından yaralının araçtan nasıl çıkarılması gerektiğini öğreneceksiniz.
UYLUK KEMİĞİ KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:17
UYLUK KEMİĞİ KIRIĞINDA İLKYARDIM 917 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Uyluk Kemiği Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından uyluk kemiği kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 01:58
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 784 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 0 – 1 Yaş Bebeklerde Temel Yaşam Desteği nasıl yapılmalı?Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından gerekli bilgileri öğreneceksiniz.
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 01:10
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 880 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş ve Üzeri Çocuklarda ve Yetişkinlerde Tam Tıkanma durumunda ilkyardım nasıl yapılır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından tam tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
en masum ilkyardım 00:17
en masum ilkyardım 1.520 izlenme - 5 yıl önce www.facebook.com/videoclubu -- 500.000 için katıl
UZUV KOPMASINDA İLKYARDIM 00:42
UZUV KOPMASINDA İLKYARDIM 869 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Uzuv Kopmasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından uzuv kopması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
KOMADA İLKYARDIM 01:04
KOMADA İLKYARDIM 836 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Komada İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından koma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
İlkyardım 03:02
İlkyardım 421 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 02:02
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 793 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 1 – 8 Yaş Çocuklarda Temel Yaşam Desteği nasıl olmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından1 – 8 Yaş Çocuklarda Temel Yaşam Desteğini nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
KALÇA KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:21
KALÇA KIRIĞINDA İLKYARDIM 780 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kalça Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kalça kırıklarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
HASTA YARALIDA İKİNCİ DEĞERLENDİRME 01:54
HASTA YARALIDA İKİNCİ DEĞERLENDİRME 730 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Hasta Yaralıda İkinci Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ikinci değerlendirmeyi nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÖN KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:15
ÖN KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 719 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Ön Kol Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ön kol kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
BAYILMA VE ŞOKTA İLKYARDIM 00:17
BAYILMA VE ŞOKTA İLKYARDIM 558 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Bayılma ve Şokta ilkyardım nasıl yapılmalı? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bayılma ve şok durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TAM TIKANMADA İLKYARDIM 00:59
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TAM TIKANMADA İLKYARDIM 549 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 0 – 1 Yaş Bebeklerde Tam Tıkanmada İlkyardım nasıl yapılmalı?Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bebeklerde tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÜST KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:13
ÜST KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 644 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Üst Kol Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından üst kol kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Çıkıklarda İlkyardım Nasıl Yapılır 00:59
Çıkıklarda İlkyardım Nasıl Yapılır 1.917 izlenme - 4 yıl önce Çıkıklarda İlkyardım Nasıl Yapılır
Bebeklerde Tıkanma Durumunda İlkyardım 00:59
Bebeklerde Tıkanma Durumunda İlkyardım 341 izlenme - 1 yıl önce Bebeklerde ve küçük çocuklarda boğaza kaçan cisimler ile nefes durduysa yapılacak uygulama; kolunuzun üzerine yatırara kürek kemiklerinin arasına enseye doğru vurarak ciğerlerdeki havayı sıkıştırmak ve cismin dışarı atılmasını sağlamaktır.
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 00:28
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 520 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kulak Kanamasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kulak kanaması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DİRSEK KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:15
DİRSEK KIRIĞINDA İLKYARDIM 520 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Dirsek Kırığında ilkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından Dirsek Kırığında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DIZ KAPAĞI KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:14
DIZ KAPAĞI KIRIĞINDA İLKYARDIM 503 izlenme - 2 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Diz Kapağı Kırığında ilkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından diz kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.