Hoşgeldiniz!

ilkyardım

İkizini Heimlich Manevrası ile Kurtardı 00:25
İkizini Heimlich Manevrası ile Kurtardı 546 izlenme - 4 ay önce Okul yemekhanesinde yemek yiyen öğrencilerden birinin soluk borusunu tıkayan lokma öğrenciye zor anlar yaşatmış. Boğulmak üzere olan öğrencinin imdadına kardeşi yetişmiş.
Heimlich Manevrası Nasıl Yapılır? 03:11
Heimlich Manevrası Nasıl Yapılır? 5.896 izlenme - 5 yıl önce Yemek yerken veya kendi tükürümüzün bile yemek borumuza değil soluk borumuza kaçması veya tıkaması ile çok ciddi ölümlü vakalara neden olan bir duruma yol açabiliriz. Bu yüzden ülkemizde ne yazıkki hiç olmayan ilk yardım eğitimine katkı olsun diye bu videoyu paylaşıyorum.
Doğru Müdahaleyle Boğulan Çocuğu Kurtaran Adam 03:25
Doğru Müdahaleyle Boğulan Çocuğu Kurtaran Adam 3.596 izlenme - 5 yıl önce Ne güzel bir şey lan bu. Düşünsenize bu adam o an orada olmasaydı şu an o çocuk yoktu. ilkyardımın önemi.
İlk Yardım Full Ders Anlatımı 46:28
İlk Yardım Full Ders Anlatımı 4.925 izlenme - 9 yıl önce Ehliyet Sınavında Size Yardımcı Olacak Ders Notları - Geçmiş Yıl Soruları İndirme ve Online Deneme Sınavları Çözmek İçin Sitemize Bekleriz www.norfulpaylasim.com
KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRIĞI VE OMUZ ÇIKIĞINDA İLKYARDIM 00:17
KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRIĞI VE OMUZ ÇIKIĞINDA İLKYARDIM 4.592 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Köprücük Kemiği Kırığı ve Omuz Çıktığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bKöprücük Kemiği Kırığı ve Omuz Çıkığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
UZUV KOPMASINDA İLKYARDIM 00:42
UZUV KOPMASINDA İLKYARDIM 4.144 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Uzuv Kopmasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından uzuv kopması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DİRSEK KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:15
DİRSEK KIRIĞINDA İLKYARDIM 3.987 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Dirsek Kırığında ilkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından Dirsek Kırığında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
YETİŞKİNLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 02:05
YETİŞKİNLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 3.832 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş Üstü Yetişkin Kişilerde Temel Yaşam Desteği nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından yetişkin kişilerde temel yaşam desteğinin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 01:54
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 3.648 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Dış Kanamada İlkyardım ve Turnike Uygulaması nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından dış kanama durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Boğulma Durumunda İlkyardım 01:56
Boğulma Durumunda İlkyardım 1.634 izlenme - 6 yıl önce Boğulma Durumunda İlkyardım
HASTA YARALIDA İKİNCİ DEĞERLENDİRME 01:54
HASTA YARALIDA İKİNCİ DEĞERLENDİRME 3.466 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Hasta Yaralıda İkinci Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ikinci değerlendirmeyi nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
BURUN KANAMASINDA İLKYARDIM 00:19
BURUN KANAMASINDA İLKYARDIM 3.062 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Burun Kanamasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından burun kanamalarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
UYLUK KEMİĞİ KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:17
UYLUK KEMİĞİ KIRIĞINDA İLKYARDIM 3.017 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Uyluk Kemiği Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından uyluk kemiği kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
HASTA YARALIYI ARAÇTAN ÇIKARMA MANEVRASI 00:49
HASTA YARALIYI ARAÇTAN ÇIKARMA MANEVRASI 2.843 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Hasta Yaralıyı Araçtan Çıkarma Manevrası nasıl olmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından yaralının araçtan nasıl çıkarılması gerektiğini öğreneceksiniz.
Suni teneffüs ve kalp masajı nasıl yapılır? 03:18
Suni teneffüs ve kalp masajı nasıl yapılır? 2.090 izlenme - 5 yıl önce Ehliyet alınırken aslında öğretimesi lazım fakat genelde çoğu kurs zorunlu tutmuyor bu dersleri verirken kursa gelinmesini çoğu kişide bilmiyor öğrenmek lazım.
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 00:28
KULAK KANAMASINDA İLKYARDIM 2.584 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kulak Kanamasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kulak kanaması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÖN KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:15
ÖN KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 2.552 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Ön Kol Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ön kol kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA İLK DEĞERLENDİRME 01:04
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA İLK DEĞERLENDİRME 2.488 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 1 – 8 Yaş Çocuklarda İlk Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ilk değerlendirmeyi nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
KALÇA KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:21
KALÇA KIRIĞINDA İLKYARDIM 2.359 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kalça Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kalça kırıklarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 01:10
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 2.329 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş ve Üzeri Çocuklarda ve Yetişkinlerde Tam Tıkanma durumunda ilkyardım nasıl yapılır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından tam tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 02:02
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 2.280 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 1 – 8 Yaş Çocuklarda Temel Yaşam Desteği nasıl olmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından1 – 8 Yaş Çocuklarda Temel Yaşam Desteğini nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÜST KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:13
ÜST KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 2.275 izlenme - 9 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Üst Kol Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından üst kol kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Yaz Döneminde En Sık Karşılaşılan Kazalar ve İlkyardım Önlemleri Nelerdir? 00:34
Yaz Döneminde En Sık Karşılaşılan Kazalar ve İlkyardım Önlemleri Nelerdir? 1.562 izlenme - 6 yıl önce Yaz Döneminde En Sık Karşılaşılan Kazalar ve İlkyardım Önlemleri Nelerdir?
Parmağına Dikiş Atılan Urfalının Dramı 01:55
Parmağına Dikiş Atılan Urfalının Dramı 1.801 izlenme - 9 yıl önce Videodan anlayacağımız üzere sanırım bu kişi çalıştığı esnada bir iş kazası geçirmiş. Bunun gibi durumları yaşayanlarımız olmuştur. Mesela ben de ilk dişçiye gittiğimde bu tarz bişey yaşamıştım. Neyse efenim izleyelim...
solunum ve suni solunum çeşitleri 06:46
solunum ve suni solunum çeşitleri 1.957 izlenme - 12 yıl önce solunum ve suni solunum çeşitleriilkyardım bilgisidenge sürücü kursu çetin büyükçınarsürücü adayı eğitimiehliyet sınavına hazırlık dersleri http//www.dengeehliyet.com
Olacak O Kadar - İlkyardım 03:54
Olacak O Kadar - İlkyardım 1.349 izlenme - 9 yıl önce Kaza görünce izleyen, izlemek için durup yeni bir kazaya sebebiyet veren, yaralılara ilk müdaheleyi yapmaktan çekinmeyen; yeri geldi mi bir doktor, bir hemşire, bir itfaiyeci, bir kriz masası yöneticisi olabilen yurdum insanının anlatıldığı bir başyapıt.
Maymunluğun Ölmediğini Gösteren Maymun 01:04
Maymunluğun Ölmediğini Gösteren Maymun 874 izlenme - 8 yıl önce Hindistan da elektrik çarpan arkadaşını kendine getirmeye çalışan bu maymun arkadaşını ayıltmak için ilk önce kendi tedavisini uyguluyor. Ama fayda etmediğini görünce hemen büyüklerinden öğrendiği bilgi ile arkadaşını su kanalına atıyor. Daha sonra suya daldırıp çıkarıp daldırıp çıkarıp arkadaşını kendine getirmeye çalışmış. Arkadaşı kendine gelincede bir kahraman edası ile yolculara ''nasıl kurtardım ama'' gibisinden bir bakış atarak olay yerinden ayrılıyor. İzliyoruz efenim...
ilk yardım çantası 00:50
ilk yardım çantası 1.189 izlenme - 12 yıl önce ilk yardım çantasısürücü eğitimi ilkyardım dersidenge sürücü kursuehliyet sınavına hazırlık ilkyardım bilgisiçetin büyükçınar anlatımı http//www.dengeehliyet.com
kırık cıkık burkulma 09:07
kırık cıkık burkulma 907 izlenme - 12 yıl önce kırıkcıkık burkulmailkayrdım bilgisisürücü sınavı ilkyradım dersidenge sürücü kursu ilkyatdım eğitimiçetin büyükçınar ehliyet hazırlık eğitim videosu http//www.dengeehliyet.com