Hoşgeldiniz!

ilkyardım

Sürücü Kursu İlkyardım Dersi 46:29
Sürücü Kursu İlkyardım Dersi 58.871 izlenme - 7 yıl önce İLK YARDIM NEDİR? Herhangi bir kaza yada yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar,hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla, ilaçsız olarak yapılan uygulamalara ilkyardım denir. İLK YARDIM UYGULAMASINDA KESİNLİKLE İLAÇ KULLANILMAZ. İLK YARDIMDA AMAÇ NEDİR? 1.Yaşamı koruma ve sürdürülmesini sağlama 2.Durumun kötüleşmesini engelleme 3.İyileşmesini kolaylaştırma İLKYARDIMCININ ÖZELLİKLERİ VE SORUMLULUKLARI NEDİR? 1.Sakin ve telaşsız olmalı. 2.Hastayı sakinleştirmeli. 3.Çevreyi değerlendirip süren bir tehlike olup olmadığını belirlemeli. 4.Kendi can güvenliğini tehlikeye atmamalı. 5.Çevredeki kişileri,sağlık kuruluşları,itfaiye ve güvenliğe haber vermeleri için organize etmeli. 6.Hastanın durumunu değerlendirerek uygun ilk yardıma başlamalı. 7.Hastanın sağlık kuruluşuna bir an önce ulaşmasını sağlamalı.
İlkyardım Ayağına Taciz 03:21
İlkyardım Ayağına Taciz 39.108 izlenme - 9 yıl önce ilkyardım ayağına taciz
Boğulma Durumunda İlkyardım 01:56
Boğulma Durumunda İlkyardım 1.574 izlenme - 7 ay önce Boğulma Durumunda İlkyardım
Seda Sayan'a Süper İlk Yardım 00:27
Seda Sayan'a Süper İlk Yardım 9.468 izlenme - 2 yıl önce Eğitici öğretici bir video olarak Seda Sayan' a yapılan dünyanın belki en iyi ilk yardımı. Komple muamele tam hizmet
Yaz Döneminde En Sık Karşılaşılan Kazalar ve İlkyardım Önlemleri Nelerdir? 00:34
Yaz Döneminde En Sık Karşılaşılan Kazalar ve İlkyardım Önlemleri Nelerdir? 1.550 izlenme - 7 ay önce Yaz Döneminde En Sık Karşılaşılan Kazalar ve İlkyardım Önlemleri Nelerdir?
İlk Yardım Full Ders Anlatımı 46:28
İlk Yardım Full Ders Anlatımı 4.304 izlenme - 4 yıl önce Ehliyet Sınavında Size Yardımcı Olacak Ders Notları - Geçmiş Yıl Soruları İndirme ve Online Deneme Sınavları Çözmek İçin Sitemize Bekleriz www.norfulpaylasim.com
YETİŞKİNLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 02:05
YETİŞKİNLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 2.885 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş Üstü Yetişkin Kişilerde Temel Yaşam Desteği nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından yetişkin kişilerde temel yaşam desteğinin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
Drager Mine Refuge Chamber 06:40
Drager Mine Refuge Chamber 592 izlenme - 9 ay önce
KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRIĞI VE OMUZ ÇIKIĞINDA İLKYARDIM 00:17
KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRIĞI VE OMUZ ÇIKIĞINDA İLKYARDIM 2.584 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Köprücük Kemiği Kırığı ve Omuz Çıktığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bKöprücük Kemiği Kırığı ve Omuz Çıkığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 01:54
DIŞ KANAMADA İLKYARDIM VE TURNİKE UYGULAMASI 2.256 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Dış Kanamada İlkyardım ve Turnike Uygulaması nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından dış kanama durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Kaza Geçiren Motorlunun Yardımına Koşan Örümcek Adam 00:45
Kaza Geçiren Motorlunun Yardımına Koşan Örümcek Adam 272 izlenme - 4 ay önce Tayland’da "Örümcek Adam" kıyafetini giyen bir adam, arabanın çarptığı bir motosikletçinin hayatını kurtarmış. Örümcek adam trafiği durdurarak yaralıya ilk yardımı sağlamış.
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 01:10
ÇOCUK YETİŞKİN TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1 - 8 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLERDE 1.886 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş ve Üzeri Çocuklarda ve Yetişkinlerde Tam Tıkanma durumunda ilkyardım nasıl yapılır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından tam tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
UYLUK KEMİĞİ KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:17
UYLUK KEMİĞİ KIRIĞINDA İLKYARDIM 1.875 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Uyluk Kemiği Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından uyluk kemiği kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
HASTA YARALIYI ARAÇTAN ÇIKARMA MANEVRASI 00:49
HASTA YARALIYI ARAÇTAN ÇIKARMA MANEVRASI 1.774 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Hasta Yaralıyı Araçtan Çıkarma Manevrası nasıl olmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından yaralının araçtan nasıl çıkarılması gerektiğini öğreneceksiniz.
HASTA YARALIDA İKİNCİ DEĞERLENDİRME 01:54
HASTA YARALIDA İKİNCİ DEĞERLENDİRME 1.698 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Hasta Yaralıda İkinci Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ikinci değerlendirmeyi nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 02:02
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 1.647 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 1 – 8 Yaş Çocuklarda Temel Yaşam Desteği nasıl olmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından1 – 8 Yaş Çocuklarda Temel Yaşam Desteğini nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
YETİŞKİN İLK DEĞERLENDİRME 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 01:04
YETİŞKİN İLK DEĞERLENDİRME 8 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER 1.646 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 8 Yaş Üstü Kişilerde Yetişkin İlk Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından 8 Yaş Üstü Kişilerde Yetişkin İlk Değerlendirmenin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
KALÇA KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:21
KALÇA KIRIĞINDA İLKYARDIM 1.634 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Kalça Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından kalça kırıklarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
UZUV KOPMASINDA İLKYARDIM 00:42
UZUV KOPMASINDA İLKYARDIM 1.604 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Uzuv Kopmasında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından uzuv kopması durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 01:58
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ 1.301 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 0 – 1 Yaş Bebeklerde Temel Yaşam Desteği nasıl yapılmalı?Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından gerekli bilgileri öğreneceksiniz.
KOMADA İLKYARDIM 01:04
KOMADA İLKYARDIM 1.472 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır.Komada İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından koma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÖN KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:15
ÖN KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 1.463 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Ön Kol Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ön kol kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
ÜST KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:13
ÜST KOL KIRIĞINDA İLKYARDIM 1.424 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Üst Kol Kırığında İlkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından üst kol kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DİRSEK KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:15
DİRSEK KIRIĞINDA İLKYARDIM 1.390 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Dirsek Kırığında ilkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından Dirsek Kırığında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Suda boğulma 00:23
Suda boğulma 1.461 izlenme - 5 yıl önce suda boğulmada Yapılacak ilkyardım
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TAM TIKANMADA İLKYARDIM 00:59
0 - 1 YAŞ BEBEKLERDE TAM TIKANMADA İLKYARDIM 1.013 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 0 – 1 Yaş Bebeklerde Tam Tıkanmada İlkyardım nasıl yapılmalı?Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından bebeklerde tıkanma durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
DIZ KAPAĞI KIRIĞINDA İLKYARDIM 00:14
DIZ KAPAĞI KIRIĞINDA İLKYARDIM 1.200 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. Diz Kapağı Kırığında ilkyardım nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından diz kırığı durumlarında ne yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Parmağına Dikiş Atılan Urfalının Dramı 01:55
Parmağına Dikiş Atılan Urfalının Dramı 1.501 izlenme - 3 yıl önce Videodan anlayacağımız üzere sanırım bu kişi çalıştığı esnada bir iş kazası geçirmiş. Bunun gibi durumları yaşayanlarımız olmuştur. Mesela ben de ilk dişçiye gittiğimde bu tarz bişey yaşamıştım. Neyse efenim izleyelim...
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA İLK DEĞERLENDİRME 01:04
1 - 8 YAŞ ÇOCUKLARDA İLK DEĞERLENDİRME 1.193 izlenme - 3 yıl önce İlkyardım bireylerin sağlıklarını geri kazanmalarındaki ilk adımdır. 1 – 8 Yaş Çocuklarda İlk Değerlendirme nasıl yapılmalıdır? Bu kısa video ile Türk Kızılayı ilkyardım uzmanlarından ilk değerlendirmeyi nasıl yapmak gerektiğini öğreneceksiniz.
Zehirlenmelerde İlkyardım Nasıl Yapılır? 02:08
Zehirlenmelerde İlkyardım Nasıl Yapılır? 139 izlenme - 7 ay önce Zehirlenmelerde İlkyardım Nasıl Yapılır?