Hoşgeldiniz!

ismail dümbüllü

Reşit Çağın Arşivi 899-İsmail Dümbüllü-Tevfik İnce Ve Arkadaşları: İzdivaç İdârehânesi 34:45
Reşit Çağın Arşivi 899-İsmail Dümbüllü-Tevfik İnce Ve Arkadaşları: İzdivaç İdârehânesi 745 izlenme - 4 ay önce
İsmail Dümbüllü & Vahi Öz Atışması 04:11
İsmail Dümbüllü & Vahi Öz Atışması 4.152 izlenme - 3 yıl önce Her ne kadar Vahi Öz gerçek sesini kullanmış olsa çok daha hoş olacak bir atışma izleyeceğiz.
İsmail Dümbüllü - Ne Sihirdir Ne Keramet filminden bir kesit 07:20
İsmail Dümbüllü - Ne Sihirdir Ne Keramet filminden bir kesit 1.291 izlenme - 2 yıl önce 1951 Süreyya Plajı Belgesel kıvamında bir film yapmış İsmail Dümbüllü.. Ne Sihirdir Ne Keramet filminden kesitler.. Filmin orjinal sesi ile. Arkadaşlar facede gezerken gördüğüm bir video(Time Machine by Hasan Ali Atakan), bir maltepeli olarak içim acıdı doğrusu şimdi buralarda sahilyolu ve betondan başka bir şey yok :((
Münir Özkül ve Ferhan Şensoy - Kavuk Hikayesi 02:55
Münir Özkül ve Ferhan Şensoy - Kavuk Hikayesi 1.639 izlenme - 3 yıl önce 1992 senesinde Uğur Dündar'ın sunduğu ''İşte Hayatınız'' programına konuk olan Ferhan Şensoy, Münir Özkul'un da katılımıyla kavuk mevzusuna açıklık getiriyor. Ustası gelirken ceketini ilikleyip, saygıda kusur etmemek için iki büklüm olan Ferhan Şensoy'a dikkat. Boşuna üstat olmamış bu adam.
Nurhan Damcıoğlu - İsmail Dümbüllü 03:11
Nurhan Damcıoğlu - İsmail Dümbüllü 1.186 izlenme - 3 yıl önce İsmail Dümbüllü, Niko Ozan ve Anjel İlkyıldız konuk olduğu programdan kısa bi kesiti paylaşmak istedim. Videonun nasıl geçtiğini anlamıyor insan gerçekten, iyi seyirler diliyorum efenim...
İsmail Dümbüllü - Sadri Alışık Orta Oyunu 02:59
İsmail Dümbüllü - Sadri Alışık Orta Oyunu 1.485 izlenme - 3 yıl önce İki büyük üstad İsmail Dümbüllü ve Sadri Alışık'ın 1965 yapımı Serseri Aşık filmindeki sünnet düğünü sahnesini izleyeceksiniz. Nur içinde yatsınlar...
İsmail Dümbüllü 01:04
İsmail Dümbüllü 152 izlenme - 8 ay önce İsmail Hakkı Dümbüllü Geleneksel Türk Tiyatrosunun son temsilcisi, Orta oyunu ve Tulûat sanatçısıdır. Trafik kazası sonucu 75 yaşına öldü.
Münir Özkul'un İsmail Dümbüllü'den Kavuğunu Devralması 05:00
Münir Özkul'un İsmail Dümbüllü'den Kavuğunu Devralması 204 izlenme - 12 ay önce Sunucu Mete Akyol'un Münir Özkul ile İsmail Dümbüllü'den kavuğunu devralması hakkında sohbeti. 1982 TRT Arşiv Ustalarla Sohbet Eski Röportajlar Ses Tiyatrosu Münir Özkul filmleri Münir Özkul Adile Naşit Münir Özkul son hali Münir Özkul röportaj Münir Özkul kaç yaşında
ismail dümbüllü- sadri alışık orta oyunu 02:59
ismail dümbüllü- sadri alışık orta oyunu 918 izlenme - 7 yıl önce
Gönül Yazar - Fındıkçı Gelin (1954) 04:34
Gönül Yazar - Fındıkçı Gelin (1954) 450 izlenme - 3 yıl önce Güzel bir komedi eseridir baş rolünde İsmail Dümbüllü'nün yer aldığı, Gönül Yazarin'da rol aldığı Fındıkçı Gelin filiminden bir ukte, iyi seyirler efendim.
Nejat Uygur Anısına - Bohçacı Hürmüz Hikayesi 01:17
Nejat Uygur Anısına - Bohçacı Hürmüz Hikayesi 315 izlenme - 3 yıl önce Hani kasetçiden boş Betamax video kaset alıp üzerine TV'den oyunlarını kaydettiğim , her repliği tek tek ezberleyip ertesi gün teneffüste arkadaşlarla geyiğini çevirdiğim , gülmekten karnımızı ağrılar içinde bırakan , bugün dahi her oyununu ezbere bildiğim Nejat Uygur.. Çocukluğumdan yeri dolmaz bir parça daha koptu .. Nereye Ey Güzel İnsanlar ? Çocukluğuma damga vuran bütün güzel insanlar tek tek göçüp gidiyor ! Kemal Sunal , Barış Manço , Yusuf Hayaloğlu , Cem Karaca , Ahmet Kaya , Müslüm Gürses .. Ve şimdi de Nejat Uygur ..!!
İsmail Dümbüllü ve Sadri Alışık'ın Tiyatrolarından 02:45
İsmail Dümbüllü ve Sadri Alışık'ın Tiyatrolarından 282 izlenme - 3 yıl önce İki saygıdeğer üstadın muhteşem performansı.Hepimizin bildiği klasik konuşmanın aslı budur işte, eski istanbul kabadayılıkları ve eski usul laf koymalar veee tabi arkaplandaki gülme efektleri ustaları alkışlıyoruz...!!!Hakkatten müthiş laf koyuyor ama o kadar klasik bir sahne ki , biz bunu bir diğer usta kemal sunaldan biliyoruz :D
Sabite Tur Gülerman -  Tiridine Bandım (İsmail Dümbüllü'lü) 02:34
Sabite Tur Gülerman - Tiridine Bandım (İsmail Dümbüllü'lü) 205 izlenme - 3 yıl önce Kastamonu'nun en meşhur, Anadolunun en absürt türküsünü Sabite Tur Gülerman hanım, eski bir siyah beyaz filmde İsmail Dümbüllü'ye söylüyor.
Ferhan Şensoy Münir Özkul'u gözyaşlarıyla anlatmıştı 02:28
Ferhan Şensoy Münir Özkul'u gözyaşlarıyla anlatmıştı 18 izlenme - 3 ay önce Usta oyuncu Ferhan Şensoy, kendi ustası Münir Özkul'dan İsmail Dümbüllü'nün kavuğunu nasıl aldığını gözyaşları içinde anlatmıştı. Şensoy, ''Münir abi kavuğu bana verirken 'ille birine vermek zorunda değilsin, vereceğin adam Türk tiyatrosunu senden sonra alıp başka yere götürecek, bu halkın tanıdığı, sevdiği muhalif bir komik olacak' demişti. Öyle biri yok. Ben kavuğu napacağım Münir abi?'' demişti.
İsmail Hakkı Dümbüllü - Şehirler ve Yüzler - 38. Bölüm 44:23
İsmail Hakkı Dümbüllü - Şehirler ve Yüzler - 38. Bölüm 151 izlenme - 3 yıl önce İsmail Hakkı Dümbüllü Geleneksel Türk Tiyatrosunun son temsilcisi, Orta oyunu ve Tulûat sanatçısıdır. Trafik kazası sonucu 75 yaşına öldü. Cenazesi Boğaziçi Köprüsü üzerinden geçirilen ilk kişi olan Dümbüllü Karacaahmet Mezarlığı'nda yatar.