Hoşgeldiniz!

kakadu

Kendini Köpek Sanan Manyak Papağan 00:49
Kendini Köpek Sanan Manyak Papağan 25.268 izlenme - 1 yıl önce Ulan sen manyak bi hayvansın lan. Kakadular kadar enteresan bi hayvan yok şu alemde.
Herkesi Şikayet Eden Papağan 01:21
Herkesi Şikayet Eden Papağan 10.962 izlenme - 1 yıl önce Dükkanında kakadu cinsi papağan besleyen adam papağanın sıkıntılarını dinlemeye karar vermiş. Kelime dağarcığı oldukça geniş olan bu sevimli papağan susacak gibi değil. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kafesi Kırılan Kakadu'nun Şen Kahkahaları 02:23
Kafesi Kırılan Kakadu'nun Şen Kahkahaları 13.151 izlenme - 2 yıl önce Eleman gerçekten hayvanla çok iyi ilgileniyor. Zamanında bende de jako vardı fakat hayvana keklik muamelesi yaptığım için hayata küstü. Sesi çıkmıyordu. Bir de şu şerefsize bak, hiç susuyo mu!
Kafesini Kıran Adamı Gören Kakadu Açtı Ağzını Yumdu Gözünü 02:13
Kafesini Kıran Adamı Gören Kakadu Açtı Ağzını Yumdu Gözünü 14.757 izlenme - 2 yıl önce Kafesini, evini her şeyini yerle bir adamı gören kakadu acayip sinirlendi. Sinirine hakim olamayınca ister istemez ağzını bozdu. Kakadu Vikipedi____: Kakadu, kakadugiller (Cacatuidae) familyasını oluşturan doğal olarak Malakka Yarımadasın'dan Solomon adalarına kadar uzanan bölgede ve Avustralya'da bulunan türlere verilen ad. On yedi türden oluşan bu papağanların çoğu vücutlarına serptirilmiş kırmızı ya da sarı renkleri dışında beyaz, bazıları siyah renklidir. Kıvrık ve sağlam gagaları kabuklu yemişleri kırmaya, kökleri bulup çıkarmaya ya da ağaç kabuklarının altındaki böcek larvalarını avlamaya yarar. Solucana benzeyen dilleri beslenmelerine yardımcı olur. Kakadular ağaç tepelerinde yaşar ve ağaç kovuklarında barınır. Gürültülü geniş sürüler halinde tarla ürünlerini yağmalayarak zarar verdikleri de olur. Kakadular çok çeşitli sesler çıkarabilir. Islık çalarlar ve telefon çalması ,insan sesi gibi sesleri taklit edebilirler. İyi konuşabilme yeteneğine sahip olanlarına ender olarak rastlanır. Bazıları 50 yıldan fazla yaşar.
Şeytanla Konuşan Kakadu 02:38
Şeytanla Konuşan Kakadu 4.170 izlenme - 2 yıl önce Papağan aleminin en manyak türü olan Kakadular; rahatına düşkün, başına buyruk, yerine göre sinirli, oyuncu ve aşırı eğlencelidir. Kakaduları anlamak oldukça zordur. Bir süre şeytanla konuşan kakadumuz, şeytanla bir konuda anlaşamayınca bağırmaya başlıyor ve videonun sonuna doğru sakinleşiyor.
Bardağa Bağırmayı Keşfeden Papağan 00:15
Bardağa Bağırmayı Keşfeden Papağan 3.546 izlenme - 3 yıl önce Kedili videoları dama atacak bir video bence. İstenirse papağanlarda kediler kadar sevimli olabilirmiş demek. Kızlara izletirseniz ay ne kadar tatlı,ben de istiyorum,şaşkına bak sen,şapşik seni vs. tepkiler alabilme ihtimali yüksek bir video. Kakadu cinsi papağının oyuncak bardakla yapılan şaklabanlığı izliyoruz efem.
Kral Papağan Kakadu Yine Sahnede 00:40
Kral Papağan Kakadu Yine Sahnede 1.826 izlenme - 2 yıl önce kral papağan kakadu yine sahnede
Şeytanla Konuşan Kakadu 02:38
Şeytanla Konuşan Kakadu 1.399 izlenme - 2 yıl önce Papağan aleminin en manyak türü olan Kakadular; rahatına düşkün, başına buyruk, yerine göre sinirli, oyuncu ve aşırı eğlencelidir. Kakaduları anlamak oldukça zordur. Bir süre şeytanla konuşan kakadumuz, şeytanla bir konuda anlaşamayınca bağırmaya başlıyor ve videonun sonuna doğru sakinleşiyor.
Sinirlenip Küfür Eden Şemsiye Kakadu (İngilizce İçerir) 03:08
Sinirlenip Küfür Eden Şemsiye Kakadu (İngilizce İçerir) 1.885 izlenme - 3 yıl önce Papağanın eşref saatine denk gelen abimiz,elime çık demekte diretince papağan dayanamayıp go fuck yourself gibi küfürleri savuruyor.Ama neyseki papağan abimiz olayı fazla uzatmadan "hi baby" diyerek olayı tatlıya bağlayıp sarılıyor.İzliyoruz
8 Bin Liralık Papağan 04:30
8 Bin Liralık Papağan 404 izlenme - 1 yıl önce Eskişehir’de bir petshopta alıcısını bekleyen, yaklaşık 5 asgari ücret fiyatına denk gelen Avustralya 'Kakadu' cinsi papağanın 8 bin liralık fiyatı duyanları şaşırtıyor. Avustralya’da yaşayan ve genelde boyları 35-75 santim arasında değişen Kakadu türü papağan, görenleri ilgisini çekiyor. Ortalama 60-90 yıl yaşayan papağanın fiyatı dikkat çekiyor. Eskişehir'de Esnaf Sarayı'nda bir petshop dükkanı bulunan Sinan Bayser, 'Paşa' adlı Kakadu cinsi papağanın 4 yaşına bastığını, fiyatının ise 8 bin lira olduğunu söyledi. Kakadu cinsi papağanların ortalama 60-90 yıl, bazılarının ise 120 yıla kadar yaşayabildiğini belirten Bayser, "Paşa, eğitimli bir papağan. Bize geldiğinde eğitimsiz, yabaniydi. Eskişehir halkı Paşa’yı tanıyor, gelip seviyorlar, çekirdek, fıstık veriyorlar. Bu türlerin fiyatları 4 ila 8 bin lira arasında değişiyor. İri bir cins olan ve alıcısını bekleyen Paşa’nın şuan ki fiyatı 8 bin lira" dedi. "Papağanlara ilgi arttı" Eskişehir’de muhabbet kuşuna olan ilginin, eğitimli papağanların gelmesiyle değiştiğini dile getiren Bayser, "Kuşlar eğitimsiz geliyor, bizler de eğitiyoruz. Hayvanseverler de bundan dolayı papağana ilgi göstermeye başladı. Papağanların tüy ve yem problemleri olmuyor. Konuşma kabiliyetleri muhabbet kuşuna göre daha hızlı, ondan dolayı çok tercih edilmeye başlandı" diye konuştu. Fatmanur Fırıldak isimli küçük kız, daha önce papağan gördüğünü ama ilk defa bu kadar büyüğüne denk geldiğini, çok heyecanlı olduğunu anlattı. Hayvanları sevdiğini ve buradaki petshoplara sürekli geldiğini vurgulayan bir vatandaş, papağanın fiyatının pahalı olduğunu ama seven kişinin o parayı verebileceğini ifade etti. Cansu Topkaya isimli vatandaş ise "Hayvanları çok seviyorum, bu papağanda çok ilgimi çekti, çok tatlı, 8 bin lira olduğunu duydum, fiyatını az bile buldum. Bu papağan için o parayı verebilirim" şeklinde konuştu.
Kakadu Papağanı Mutfakta Çıldırıyor 01:11
Kakadu Papağanı Mutfakta Çıldırıyor 796 izlenme - 2 yıl önce Kakadu Papağanı Mutfakta Çıldırıyor. Çok sevimli olan kakadu cinsi papağan türü mutfakta sahibine sinirleniyor. Papağan; Papağangiller (Psittacidae) familyasından, çok renkli tüyleri olan tırmanıcı kuşlara verilen addır. Tropikal bölgelerde (Asya ve Afrika’da az Güney Amerika ve Okyanus’ya da çokça) yaşarlar. Papağanın kıvrık ve kalın gagası, kısa bacakları vardır. Ayaklarında iki önde ikisi arkada olmak üzere dört parmak bulunur. Başlıca özelliği, insan sesini bilerek konuşuyormuşcasına taklit edebilmesidir. Söylediği sözcükler birkaç sözcüğü geçmese de uzun cümleleri şaşırmadan tekrarlayan türleri vardır. Papağanların parlak, göz alıcı, uzun ve güzel tüyleri vardır. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil gibi parlak renkli tüyler kuşu olduğundan çok daha güzel gösterir. Renkleri ve konuşmaları taklit edebilme yeteneklerinden ötürü yüksek fiyatlar karşılığında alıcı bulurlar. Doğal olarak ağaçlarda yaşayan tırmanıcı kuşlardır. Pek iyi uçamazlar. Yuvalarını ağaç kovuklarına kaya yarıklarına yaparlar. Yılda 2-3 yumurta yapan büyüklerin yanı sıra küçük türler daha çok yumurta yaparlar. Üzüm ve benzeri yumuşak meyveler ya da tane tohum gibi yiyecek maddelerini yerler. Sert meyveleri (fındık, ceviz vb) sevmezler. Papağanların 500 den fazla çeşidi vardır. Başlıca türleri: Jakolar, amazonlar, loriler, aralar, kakadular. Amazon papağanı Amerika’da yaşar, yaklaşık 55 cm uzunluğunda, uçamayan bir türdür. Yeni Zelanda koca papağanı en büyük türlerdendir. Tüyleri mavi, kırmızı; kuyruğu mavi sarıdır. Yaklaşık 50 cm’dir. Yeni Zelanda’da yaşar, eti yenir. Papağangiller, (Lat. Psittacidae). Omurgalı hayvanlardan Kuşlar sınıfının, Guguksular takımının, Papağanlar alt takımına giren bir familyadır. Tropikal bölge kuşlarıdır. Dilleri düzdür ve konuşmaları taklit edebilirler. Başlıca türleri: Başkuşpapağanı, serçepapağanı, jako, Amazon papağanı, miğferli kakadu, muhabbet kuşu. Papağanlar, (Lat. Psittaci Psittaciformes). Omurgalı hayvanlardan Kuşlar sınıfının, Guguksular takımının bir alt takımıdır. Tropikal bölge hayvanlarıdır. Ayakları tırmanmaya uygun, canlı renkli ve konuşmaya alıştırılabilen kuşları içerir. Üst gagalarının ucu çengel gibi kıvrıktır. Papağangiller ve Fırçadilligiller olmak üzere iki familyası vardır.
Kakadu Papağanın Muhabbeti Çok Komik 00:49
Kakadu Papağanın Muhabbeti Çok Komik 479 izlenme - 2 yıl önce kakadu papağanın muhabbeti çok komik
oynayan kuş:) 01:17
oynayan kuş:) 2.072 izlenme - 10 yıl önce ben böyle oynayan kuş görmedim:) türünü bilen varsa söylesin arkadaşlar..
Bisiklet Tekerleğinde Dönen Papağan 01:09
Bisiklet Tekerleğinde Dönen Papağan 18 izlenme - 1 hafta önce Kakadu Papağanı ailesini kaybettikten sonra kurtarılmış ancak serbest bırakılamamış, bu yüzden esaret altında doğmuşu ve 12 yıldır bu tekerlek üzerinde dönüyormuş. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kakadu Papağanının Kendini Köpek Zannetmesi 00:37
Kakadu Papağanının Kendini Köpek Zannetmesi 149 izlenme - 9 ay önce Kakadu papağanının kendini köpek zannederek köpek gibi havlaması görenleri hayrete düşürmüş. Kameralara yansıyan görüntüleri izliyoruz efendim.
a.o.ç. kakadu 00:14
a.o.ç. kakadu 1.309 izlenme - 10 yıl önce
Kakadu Papağanları Şehirdeler 00:40
Kakadu Papağanları Şehirdeler 195 izlenme - 2 yıl önce kakadu papağanları şehirdeler
Kral Papağan Kakadu Yine Sahnede 00:40
Kral Papağan Kakadu Yine Sahnede 108 izlenme - 1 yıl önce kral papağan kakadu yine sahnede
Kakadu Kedileri Taklit Etti Kediler Ne Yapacağını Şaşırdı 00:51
Kakadu Kedileri Taklit Etti Kediler Ne Yapacağını Şaşırdı 162 izlenme - 2 yıl önce kakadu kedileri taklit etti kediler ne yapacağını şaşırdı
Taklacı Kakadu Papağanı 00:43
Taklacı Kakadu Papağanı 89 izlenme - 2 yıl önce taklacı kakadu papağanı
Kakadu Kuşları Kendi Aletlerini Kendileri Yaparlar 04:54
Kakadu Kuşları Kendi Aletlerini Kendileri Yaparlar 256 izlenme - 4 yıl önce Kakadu Kuşları Kendi Aletlerini Kendileri Üretirler.
Kakadu Papağanının Eğlencesi 00:23
Kakadu Papağanının Eğlencesi 42 izlenme - 6 ay önce Bir evin çatısında bulunan baca aspiratörünün üzerine çıkarak eğlenen kakadu papağının eğlencesi kameraya böyle yansımış efendim.
Kakadu Piyano Çalarsa 00:05
Kakadu Piyano Çalarsa 37 izlenme - 1 yıl önce
Kakadu Şov Yapıyor 02:23
Kakadu Şov Yapıyor 37 izlenme - 2 yıl önce kakadu şov yapıyor
Kakadu Yine Şov Yapıyor 01:35
Kakadu Yine Şov Yapıyor 46 izlenme - 1 yıl önce kakadu yine şov yapıyor
pamuk 00:45
pamuk 181 izlenme - 9 yıl önce pamukçuk çok tatlı
Kafesini Kıran Adama Küfürler Yağdıran Kakadu 01:07
Kafesini Kıran Adama Küfürler Yağdıran Kakadu 17 izlenme - 2 yıl önce kafesini kıran adama küfürler yağdıran kakadu
Kadının Terlikle Timsah Kovalaması 00:58
Kadının Terlikle Timsah Kovalaması 10 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'da bulunan Kakadu Ulusal Parkında gerçekleşen olayda, bir kadın yanına yaklaşan timsahı ayağından çıkardığı terlikle uzaklaştırıyor.