Hoşgeldiniz!

kalamar

Öldükten Sonra Bile 01:52
Öldükten Sonra Bile 156.635 izlenme - 4 yıl önce Kesildi, tabağa koyuldu, neredeyse yenmek üzere. Ama kalamarın hala bize anlatmaya çalıştığı bir şeyler var... Nasıl mı?
6 Metrelik Dev Kalamar Yakaladılar 01:19
6 Metrelik Dev Kalamar Yakaladılar 16.981 izlenme - 3 yıl önce Japon balıkçıların ağına takılan 6 metrelik dev kalamar görenleri şaşkına çevirdi. Yapılan röportajda bir balıkçının "15 yıllık balıkçılık hayatımda böylesine dev bir kalamar görmedim. Bu bir çeşit alamet olabilir" sözleri dikkat çekti. Yakalanmasının ardından balıkçılar tarafından ayrı bir havuza konan kalamar birçak saat sonra hayatını kaybetti.
Şeffaf Kalamarın Görüntülenmesi 01:05
Şeffaf Kalamarın Görüntülenmesi 1.765 izlenme - 5 ay önce Okyanus sularında Cam kalamar (Taonius borealis) büyüleyici görüntü vermiş. Vücudu parlarken iç organları koyu suların içinden geçerek görülebiliyormuş.
Bigfin Kamaları 00:35
Bigfin Kamaları 3.246 izlenme - 1 yıl önce 2007 yılında Meksika Körfezi’nden 229 metre açıkta görüntülenen bu canlının adı Bigfin Kalamarı. Sizi bilmemde benim aklıma hemen Half Life'ın sonundaki canavar olan Nihilant geldi aklıma, denizin dibinde bu kalamarı görsem korkudan altıma ederdim herhalde. Aq oyunu zamanında nasıl bir yer edindiyse zihnimde aklıma hemen o yaratık geldi.
Oyuncağı Anımsatan Mor Kalamarın Görüntülenmesi 02:27
Oyuncağı Anımsatan Mor Kalamarın Görüntülenmesi 3.983 izlenme - 2 yıl önce E/V Nautilus araştırma gemisinin California kıyılarında küçük mor kalamar buluyor. Gözleri yerinden fırlayacak gibi duran kalamar Rossia pacifica olarak adlandırılan bir sınıf.
Suudi Prensin Mankenlerle İmtihanı 10:04
Suudi Prensin Mankenlerle İmtihanı 3.979 izlenme - 2 yıl önce DÜNYA'nın en pahalı kiralık yatlarından biri olan ve dört gün önce Muğla'nın turizmdeki lokomotif ilçesi Bodrum'a demirleyen İngiliz bayraklı mega lüks yat 'Solandge'nin sır gibi saklanan konuklarının Suudi Arabistan Prensi Nawaf Al Saud, yakınları ve konukları olduğu ortaya çıktı.
İdeal Kalamar Tava Ve Tarator Sos 08:38
İdeal Kalamar Tava Ve Tarator Sos 4.764 izlenme - 4 yıl önce Güzel ve çıtır çıtır kalamar tava ve özel bir tarator sosu evinizde nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyin.
Bugüne Kadar Canlı Görülmemiş En Büyük Kalamar - Japonya 00:19
Bugüne Kadar Canlı Görülmemiş En Büyük Kalamar - Japonya 2.238 izlenme - 2 yıl önce Bu görüntüler Japonya'nın batı kıyısında Toyoma Bay isimli bir tekneden çekildi. Bugüne kadar canlı olarak görüntülenmiş en büyük kalamar, boyu 4 metre genişliği yaklaşık bir metre olduğu söylenen kalamar liman boyunca ilerledi. O anlarda saniye saniye görüntülendi.
Kalamarı Diri Diri Kesiyor 01:57
Kalamarı Diri Diri Kesiyor 1.888 izlenme - 5 yıl önce Kalamarı Diri Diri Kesiyor
Kalamar 2 00:56
Kalamar 2 2.257 izlenme - 8 yıl önce wwwbalikzamanicom
Mantarlı Kalamar Tarifi 08:49
Mantarlı Kalamar Tarifi 2.192 izlenme - 5 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Mantarlı Kalamar Tarifi
Kalamar Kafe 01:55
Kalamar Kafe 1.360 izlenme - 4 yıl önce Taze Balık Yemek İstiyen Varsa Davetlidir
Mantarlı Kalamar Tarifi 17:38
Mantarlı Kalamar Tarifi 884 izlenme - 5 yıl önce Ayrıntılı Anlatımıyla Mantarlı Kalamar
Reaksiyon Ekibi'nin Kalamara Verdiği Tepkiler 05:46
Reaksiyon Ekibi'nin Kalamara Verdiği Tepkiler 1.099 izlenme - 2 yıl önce Ekibimize yeni katılan arkadaşlar ile Reaksiyon Ekibi'nin gözleri kapalı bir şekilde fanusun içerisine konulmuş kalamara verdikleri tepkiler. Videomuzu keyifle izlemeniz dileği ile, iyi seyirler.
okyanus canlıları tanıtımı türkçe çeviri 06:03
okyanus canlıları tanıtımı türkçe çeviri 4.986 izlenme - 9 yıl önce http://www.tercumex.com.tr david gallo renk değiştiren sübyeler, kamufle olabilen ahtapot ve karanlık sularda yaşayan ışıltılı balıklar gibi ağızları açık bırakacak bazı deniz canlılarını tanıtıyor. altyazılar tercumex tarafından çevrilmiştir.
kalamar avı mordoğan 00:45
kalamar avı mordoğan 1.199 izlenme - 7 yıl önce kalamar avı
Japonların Yediği Naneler 00:49
Japonların Yediği Naneler 813 izlenme - 3 yıl önce japonların Hokkaido pilavı adını verdikleri yemeğin, içinde ki kalamarın yarı canlı olarak servis edilmektedir.hayvanın motor nöronları hala canlı olduğundan üzerine dökülen soya sosuna tepki vermekte.Japon aşçılara akıl fikir dilerim.
Mordoğan Kalamar Batığı  Balikdostlari 06:20
Mordoğan Kalamar Batığı Balikdostlari 1.127 izlenme - 7 yıl önce
Rus Balıkçıların Ağına Takılan Dev Kalamar 01:53
Rus Balıkçıların Ağına Takılan Dev Kalamar 393 izlenme - 3 yıl önce Rus balıkçıların ağına sürpriz bir şekilde takılan dev kalamarın kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle...
Gözlerinize İnanamayacaksınız 01:52
Gözlerinize İnanamayacaksınız 311 izlenme - 3 yıl önce GÖZLERİNİZE İNANAMAYACAKSINIZ! Kesilip tabağa konulan kalamarın, sinir sistemi tarafından kontrol edilen ve renk değiştirmesini sağlayan kromotofor adlı hücrelerinin, hayvanın ölüm anında istemsizce renk değiştirmesi, tüyler ürpertti.
Korku Filminden Hallice Japon Spesyali 01:57
Korku Filminden Hallice Japon Spesyali 560 izlenme - 3 yıl önce Uzak doğulularla ilgili ırkçı, şekilci bir ton espri yapmışızdır. Yemek kültürlerinden, filmlerinden, şarkılarından yeri gelmiş ifrit olmuşuzdur. Ancak çoban salataya yoğurt döküp yiyebilecek mideye sahip ben bile şunu kaldıramadım. Siz de kaldıramayın istedim.
Dünyada Yakalanmış En Büyük 10 Kalamar 05:10
Dünyada Yakalanmış En Büyük 10 Kalamar 44 izlenme - 4 ay önce Dünyada Yakalanmış En Büyük 10 Kalamar Bu derinlerde yüzen gizemli deniz sakinleri, dünyanın en büyük omurgasız canlılarından biri. Bulunan en büyüğü ise 18 metre boyunda ve neredeyse bir ton ağırlığında (900 kg)
Kalamar Tava Tarifi - Kalamar Nasıl Yapılır 05:05
Kalamar Tava Tarifi - Kalamar Nasıl Yapılır 225 izlenme - 2 yıl önce En Güzel Yemek Tarifleri Video kanalından evde Kalamar Tava Tarifi. Restoranlardaki gibi kalamar tava nasıl yapılır ve sosu nasıl hazırlanır görelim. Kalamar tava tarifi nasıl yapılır ve seslendirmeli, anlatımlı tarif videosu ile karşınızdayız. Afiyet olsun. Kalamar Tava Tarifi Malzemeleri - 3 adet taze ve yerli kalamar (orta boy) - 1.5 çay kaşığı tuz - 1.5 çay kaşığı toz şeker - 1.5 çay kaşığı karbonat - 1 su bardağı süt Kalamar Tava Nasıl Yapılır Öncelikle kalamarın ayakları kafasından kesilir. En uzun iki ayağı kesilip atılır. Küçük ayakları güzelce temizlenir ve yıkanır bol suda. Kalamarın kafasından tutarak içini çıkaracak şekilde çekilir. İçin boşaldıktan sonra sırt bölgesindeki kıkırdak kemiksi yapı da çıkarılır ve atılır. Sonra kalamarın kanatları ve derisi soyulup kalamar bembayaz olana dek bol suda yıkanır. Kalamarlar yarım parmak genişliğinde halka şeklinde kesilir. Kalamarın ön bacakları da birer lokmalık olacak şekilde 2-3 eşit parçaya bölünür. Kesilen kalamarlar derin bir yoğurma kabına alınır ve üzerine toz şeker, tuz, karbonat dökülüp, kalamarlar köpürene kadar iyice yoğurulur. Böylece sertliğini kaybedecek ve yumuşak bir kıvamda olması sağlanacaktır. Kalamar köpürdükten sonra üzerini geçecek kadar süt dökülür ve 6-7 saat sosun içinde dinlenmeye bırakılır. Sosun içinde dinlenen kalamar tava tarifi una bulanıp kızgın yağda pişirilir. Altın sarısı rengini aldıktan sonra yağın içinden alabiliriz. Sıcak sıcak yanında limon ile birlikte servis yapabilirsiniz. Kalamar tava tarifi hazır afiyet olsun.
Dev Gibi Kalamarları Böyle Yakaladı 04:00
Dev Gibi Kalamarları Böyle Yakaladı 238 izlenme - 3 yıl önce Dev Gibi Kalamarları Böyle Yakaladı Denizin nimetlerinden yararlanan balıkçılar balık yerine dev bir kalamar yakaladılar.
Ogün Restaurant 00:41
Ogün Restaurant 530 izlenme - 8 yıl önce Ogün restaurant Yeşilköy
Japonya'da 4 Metrelik Dev Kalamar Bulundu 00:19
Japonya'da 4 Metrelik Dev Kalamar Bulundu 187 izlenme - 2 yıl önce Japonya'nın batı kıyısında Toyoma Bay isimli bir tekneden çekildi. Bugüne kadar canlı olarak görüntülenmiş en büyük kalamar, boyu 4 metre genişliği yaklaşık bir metre olduğu söylenen kalamar liman boyunca ilerledi. O anlarda saniye saniye görüntülendi.
Japonya'da 4 metrelik dev kalamar bulundu 00:29
Japonya'da 4 metrelik dev kalamar bulundu 104 izlenme - 2 yıl önce Japonya'nın batı kıyısında Toyoma Bay isimli bir tekneden çekildi. Bugüne kadar canlı olarak görüntülenmiş en büyük kalamar, boyu 3.7 metre genişliği yaklaşık bir metre olduğu söylenen kalamar liman boyunca ilerledi. O anlarda saniye saniye görüntülendi.
Doğancan - Kalamar 00:15
Doğancan - Kalamar 210 izlenme - 4 yıl önce Doğancan'ın video günlüğüyle eğlenmek isteyenler buraya!
Wwwbalikzamanicom 00:38
Wwwbalikzamanicom 305 izlenme - 8 yıl önce wwwbalikzamanicom
Dev Gibi Kalamarları Böyle Yakaladı  04:11
Dev Gibi Kalamarları Böyle Yakaladı 97 izlenme - 3 yıl önce Dev gibi kalamarları böyle yakaladı Kalamar avına çıkan balıkçı, teknesiyle açıldıktan sonra oltasıyla dev gibi kalamarları böyle çekti.