Hoşgeldiniz!

kalamar

İnsanlığı Geldiği Son Nokta! 00:56
İnsanlığı Geldiği Son Nokta! 16.761 izlenme - 4 yıl önce Senin ben amk. nasıl bu hale geldik lan biri anlatsın. Daha ne kadar iğrenç olabiliriz_
Bigfin Kamaları 00:35
Bigfin Kamaları 3.297 izlenme - 5 yıl önce 2007 yılında Meksika Körfezi’nden 229 metre açıkta görüntülenen bu canlının adı Bigfin Kalamarı. Sizi bilmemde benim aklıma hemen Half Life'ın sonundaki canavar olan Nihilant geldi aklıma, denizin dibinde bu kalamarı görsem korkudan altıma ederdim herhalde. Aq oyunu zamanında nasıl bir yer edindiyse zihnimde aklıma hemen o yaratık geldi.
İdeal Kalamar Tava Ve Tarator Sos 08:38
İdeal Kalamar Tava Ve Tarator Sos 4.841 izlenme - 8 yıl önce Güzel ve çıtır çıtır kalamar tava ve özel bir tarator sosu evinizde nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyin.
Şeffaf Kalamarın Görüntülenmesi 01:05
Şeffaf Kalamarın Görüntülenmesi 1.891 izlenme - 4 yıl önce Okyanus sularında Cam kalamar (Taonius borealis) büyüleyici görüntü vermiş. Vücudu parlarken iç organları koyu suların içinden geçerek görülebiliyormuş.
Suudi Prensin Mankenlerle İmtihanı 10:04
Suudi Prensin Mankenlerle İmtihanı 4.042 izlenme - 5 yıl önce DÜNYA'nın en pahalı kiralık yatlarından biri olan ve dört gün önce Muğla'nın turizmdeki lokomotif ilçesi Bodrum'a demirleyen İngiliz bayraklı mega lüks yat 'Solandge'nin sır gibi saklanan konuklarının Suudi Arabistan Prensi Nawaf Al Saud, yakınları ve konukları olduğu ortaya çıktı.
Bugüne Kadar Canlı Görülmemiş En Büyük Kalamar - Japonya 00:19
Bugüne Kadar Canlı Görülmemiş En Büyük Kalamar - Japonya 2.401 izlenme - 6 yıl önce Bu görüntüler Japonya'nın batı kıyısında Toyoma Bay isimli bir tekneden çekildi. Bugüne kadar canlı olarak görüntülenmiş en büyük kalamar, boyu 4 metre genişliği yaklaşık bir metre olduğu söylenen kalamar liman boyunca ilerledi. O anlarda saniye saniye görüntülendi.
Kalamar 2 00:56
Kalamar 2 2.339 izlenme - 12 yıl önce wwwbalikzamanicom
Kalamarı Diri Diri Kesiyor 01:57
Kalamarı Diri Diri Kesiyor 1.910 izlenme - 8 yıl önce Kalamarı Diri Diri Kesiyor
okyanus canlıları tanıtımı türkçe çeviri 06:03
okyanus canlıları tanıtımı türkçe çeviri 5.000 izlenme - 13 yıl önce http://www.tercumex.com.tr david gallo renk değiştiren sübyeler, kamufle olabilen ahtapot ve karanlık sularda yaşayan ışıltılı balıklar gibi ağızları açık bırakacak bazı deniz canlılarını tanıtıyor. altyazılar tercumex tarafından çevrilmiştir.
Reaksiyon Ekibi'nin Kalamara Verdiği Tepkiler 05:46
Reaksiyon Ekibi'nin Kalamara Verdiği Tepkiler 1.114 izlenme - 6 yıl önce Ekibimize yeni katılan arkadaşlar ile Reaksiyon Ekibi'nin gözleri kapalı bir şekilde fanusun içerisine konulmuş kalamara verdikleri tepkiler. Videomuzu keyifle izlemeniz dileği ile, iyi seyirler.
Japonların Yediği Naneler 00:49
Japonların Yediği Naneler 944 izlenme - 7 yıl önce japonların Hokkaido pilavı adını verdikleri yemeğin, içinde ki kalamarın yarı canlı olarak servis edilmektedir.hayvanın motor nöronları hala canlı olduğundan üzerine dökülen soya sosuna tepki vermekte.Japon aşçılara akıl fikir dilerim.
Korku Filminden Hallice Japon Spesyali 01:57
Korku Filminden Hallice Japon Spesyali 609 izlenme - 7 yıl önce Uzak doğulularla ilgili ırkçı, şekilci bir ton espri yapmışızdır. Yemek kültürlerinden, filmlerinden, şarkılarından yeri gelmiş ifrit olmuşuzdur. Ancak çoban salataya yoğurt döküp yiyebilecek mideye sahip ben bile şunu kaldıramadım. Siz de kaldıramayın istedim.
Balıkçının Yakaladığı Avı Alan Köpekbalığı 00:37
Balıkçının Yakaladığı Avı Alan Köpekbalığı 215 izlenme - 3 yıl önce Hazırcı köpekbalığı balıkçının avını alıyor. Kalamar yakalayan balıkçı adamın köpek balığı çalıp götürüyor.
Kendini Kamufle Eden Mürekkep Balığı 00:39
Kendini Kamufle Eden Mürekkep Balığı 187 izlenme - 3 yıl önce Filipinler'de bulunan Sabang şehrinde denize dalış yapan bir dalgıç, mürekkep balığının kendisini kamufle etmesini böyle görüntülemiş.
Kalamar Derisindeki İlginç Renk Değişimi 00:34
Kalamar Derisindeki İlginç Renk Değişimi 16 izlenme - 7 ay önce Bu renk değişimi derinin altındaki kromatofor hücrelerinin sayesinde olur. Bu hücreler kalamar gibi kafadan bacaklılardan ahtapotlar ve mürekkep balıklarında da görülür.