Hoşgeldiniz!

karga

Karganın Müthiş Zekası 03:19
Karganın Müthiş Zekası 86.292 izlenme - 9 yıl önce Masallarda bize aptal ve kendini beğenmiş olarak anlatılan karganın aslında hayvanlar aleminin en parlak zekalarından birine sahip olduğunu biliyor muydunuz?BBC belgesel kanalında yayınlanan bir belgesel de kargaların zekasını ve alet kullanabilme becerisini gözler önüne serdi.Kargalar üzerine araştırma yapan Dr. Alex Taylor, bu hayvanların zekalarını bir bulmaca üzerinde gösterdi. Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences dergisinde yayımlanan araştırmanın başını çeken Dr. Alex Taylor’ın hazırladığı 8 adımlık karmaşık bulmacayı ’007' isimli karga zorlanmadan kısa bir sürede çözdü.Dr. Taylor karganın deneyde kullanılan nesneleri daha önce gördüğünü ancak onlarla bu düzende ilk defa karşılaştığını vurguladı.Taylor, “Karga ve papağanların ipin ucundaki yemeği kendilerine çekerek veya bir nesne kullanarak elde ederken plan yapmadığını gördük.Yaptığımız yeni araştırma, kuşların eylemlerini kafalarında kurduklarını değil, eylemlerine tepki göstererek devam ettiklerini ortaya koydu” dedi.Taylor, Kaledonya kargası üzerinde yaptıkları araştırma hakkında, “Yemeği elde etme yöntemleri sandığımızdan daha farklı bir istihbarat çalışmasına dayanıyor.Kargalar, dünyayı modellemek için üstün algı yeteneklerini kullanmak yerine, sahip oldukları sinir ağı, gerçekleştirdikleri eylemlere en doğru şekilde tepki veriyor. Bu sayede diğer kuş türlerinin çözemediği problemlerin üstesinden geliyorlar” dedi.Bulmacada karga kutuların içinden aldığı ağırlıkları beyaz bir kutuda topluyor. Kutu belirli bir ağırlığa ulaşınca kapağı açılıyor ve karga içindeki uzun çubuğu alıyor.Aynı yöntemi tek tek deniyor ve kutulardaki tüm ağırlıkları topluyor.
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 00:37
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 7.889 izlenme - 1 yıl önce Hayvanat bahçesinde yerde yatan bizonun üstüne konan karga yuva yapmak için bizonun tüylerini koparmış. Karganın yuvası oldukça kaliteli olacak gibi...
Antalya'da Karga Turistlerden 100 Euro Çalarken Yakalandı 00:18
Antalya'da Karga Turistlerden 100 Euro Çalarken Yakalandı 1.096 izlenme - 2 ay önce Antalya'da bir otelin sahilinde, karga turistlerin çantasından euro çalmış. Karganın para çalma anı cep telefonu ile kaydedilmiş.
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 01:15
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 24.697 izlenme - 8 yıl önce Bir hayvanat bahçesinde az rastlanır bir olay yaşandı. Suya düşen karga yavrusunu fark eden ayı bakın nasıl kurtardı.
Yeni Şöhret Olmuş Dizi Oyuncusu Röportaj Klişeleri - (Az Ünlü Sendromu) 03:18
Yeni Şöhret Olmuş Dizi Oyuncusu Röportaj Klişeleri - (Az Ünlü Sendromu) 23.408 izlenme - 6 yıl önce Bir tv dizisiyle ekranlara bi hevesle çıkmış ve kazara da dizisi tutmuş oyuncunun röportajları hep birbirinin aynısıdır. Öyle ya, imaj meykırları bilmem ne... :) Napsın onlar da.
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 00:27
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 24.132 izlenme - 9 yıl önce Karga Karga Gak Dedi; Çık Şu Dala Bak Dedi 2014'ün yeni fenomeni 07.01.2014 günü kadirbaykal kanalına yüklediğim 'Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen)' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kadirbaykal kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Karga 00:29
Karga 28.194 izlenme - 15 yıl önce Karga fragmanı
karganın zekası 00:49
karganın zekası 22.453 izlenme - 12 yıl önce yaşanmışlığı olan kargaların intikamı olayından beklide anlayacağımız şudur insan kendi aklının vermiş olduğu çılgın potansiyelle bir yandan kendini geliştirirken. bir yandan dünyamızın doğasını değiştiriyor. -maalesef arkadaşım karga katliamıyla bunu kısmen de olsa yaptı.
Ceset Kokularını Alan Kargaların Teksas'ı İşgal Etmesi 02:50
Ceset Kokularını Alan Kargaların Teksas'ı İşgal Etmesi 3.878 izlenme - 2 yıl önce Amerika'nın en büyük eyaletlerinden biri olan Teksas'ta ceset kokularını alıp kente inen kargalar, market kuyruğunda bekleyen insanlara saldırmış.
allah diyen karga .... 00:40
allah diyen karga .... 14.564 izlenme - 12 yıl önce allah diyen karga izleyin çok etkileneceksiniz....
Horoz gibi öten karga! 00:31
Horoz gibi öten karga! 9.327 izlenme - 9 yıl önce Bu karga bir acayip resmen horoz gibi ötüyor!
44 Milyon Yıldır Yuva Yapmayı Öğrenemeyen Kuş - Kel Karga 03:49
44 Milyon Yıldır Yuva Yapmayı Öğrenemeyen Kuş - Kel Karga 5.524 izlenme - 4 yıl önce Tabi ki erkek olanı... Beceriksiz herif. Kırkdört milyon yıl olmuş, hala ağzındakini yere düşürüyorsun. Onu yapıştıracaksın yuvaya; ufak ufak, yumuşak yumuşak çalışacaksın. Yenge en sonunda "bir haltı beceremiyorsun, git bari yiyecek getir" demiştir. Bak o konuda becerikli.
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 8.007 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.
Kargaların Sürekli Hediyeler Verdiği Küçük Kız 03:21
Kargaların Sürekli Hediyeler Verdiği Küçük Kız 5.563 izlenme - 5 yıl önce Kızımız evinin arka bahçesine sürekli kuşlar için yem bırakıyormuş. Bu durum 2 yıl kadar devam edince, kargalarda teşekkür etmek için ona, kendilerince değerli buldukları objeleri hediye etmeye başlamışlar. Küçük kızda gelen hediyeleri atmamış tabi, değer verip saklamaya başlamış. O yüzden yolda bir karga ile karşılaşırsanız, "kışştt kışşt" diyeceğinize, önünüzü ilikleyip selamınızı verin ve yolunuza devam edin. Bir çok insandan daha medeni oldukları kesin.
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 06:08
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 4.702 izlenme - 5 yıl önce Niloya Türkçe - Akıllı Karga (Yeni Bölüm) Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Köpeğe Izdırap Olan Karga 02:38
Köpeğe Izdırap Olan Karga 6.429 izlenme - 6 yıl önce Merdivenlerde sahibini bekleyen uzun köpeğe huzur vermeyen şerefsiz karga. Diğer deyişle ; İte , itlik yapan karga.
Zeki Karga Cevizi Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor! 01:56
Zeki Karga Cevizi Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor! 6.447 izlenme - 10 yıl önce Zeki Karga Cevizini Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor.
Merhametli Karga 01:16
Merhametli Karga 5.243 izlenme - 5 yıl önce Bulduğu ekmeği yerken yanına sokulup ekmekten bir parça almak isteyen ürkek fareye dayanamayıp, ona yemesi için ekmek parçası götüren koca yürekli karga
Karganın Müthiş Zekası 02:29
Karganın Müthiş Zekası 6.342 izlenme - 10 yıl önce Karga Belgeseli
Kapışan Kedilere Gaz Veren Karga 00:18
Kapışan Kedilere Gaz Veren Karga 1.250 izlenme - 2 yıl önce Sağdakına "Ne durup duruyorsun daha? Girişsene" diye durup durup arkasından dürtüklüyor.
İntihar Eden Karga 00:08
İntihar Eden Karga 302 izlenme - 7 ay önce Rusya'da bir evin çatışındaki kargayı görüntüleyen adam, ilginç bir ana şahit olmuş. Karga çatıdan uçarken adeta intihar ediyor gibi görüntü sergilemiş.
Ülker Çokoprens Reklamı 02:11
Ülker Çokoprens Reklamı 5.324 izlenme - 7 yıl önce Çokoprens hepimizin çocukluğuna şahitlik etmiş bir ürün olarak hala raflardaki yerini koruyor.Eskiden bu kadar çeşit, birbirinin alternatifi ürünler yoktu.Buna rağmen tanıtım için güzel bir reklam serisi çekme zahmetine girişilmiş.Reklam bu yüzden çok hoşuma gitti.Özellikle reklam filminde kargayı seslendiren büyük usta Erol Günaydın'a hayran olmamak mümkün değil.Alkışlar çocukluğumuzun en belirgin simgesi ÇOKOPRENS ve büyük usta Erol Günaydın için gelsin...
Karga Mı Kartal Mı Daha Daha Adamdır Tartışması - Beyaz Futbol 07:41
Karga Mı Kartal Mı Daha Daha Adamdır Tartışması - Beyaz Futbol 4.043 izlenme - 7 yıl önce Beyaz Futbol'da Şenol Güneşin: "Size Ömer Hayyam'dan bir söz söylemek lazım: Doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, kartal yalnız uçar sözü üzerine Beyaz Futbol uzun süre karga kartaldan çıkamadı
the crow fragmanı 1 01:53
the crow fragmanı 1 7.376 izlenme - 11 yıl önce bir zamanlar insanlar biri öldüğünde ruhunu bir karganın ölümün ülkesine taşıdığına inanırlardı.ama bazen çok kötü birşey olduğunda büyük bir kederde taşınırdı ve ruh rahat edemezdi.o zaman bazensadece bazen karga yanlış şeyleri düzeltmek için ruhu geri getirebilirdi...eric draven brandon lee ve nişanlısı shelly webster sofia shinas düğünlerine 1 gün kala top dollar michael wincott un başını çektiği çetenin saldırısına uğrayarak vahşice katledilirler.bir yıl sonra eric draven in mezarını
Kedileri Kavgaya Tutuşturan Karga 01:41
Kedileri Kavgaya Tutuşturan Karga 4.000 izlenme - 4 yıl önce Belarus'un Salihorsk şehrinde bulunan bir sokak ortasında, çılgın karganın iki kediyi kavgaya teşvik etmesi kameraya böyle yansımış.
the crow salvation 01:12
the crow salvation 8.797 izlenme - 12 yıl önce alex corvis kız arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle haksız yere hüküm giymiş ve öldürülmüştür. bir karganın yardımıyla hayaletler dünyasından geri gelerek sevgilisini ve kendisinin yaşayanların arasından çekip alan komployu ortaya çıkarmak niyetindedir şimdi. ipuçlarıo onu kirli işler çeviren bir grup polise yönlendirir. gerçekten de karganın söylediği gibi aşk ölümden daha güçlü ise adalet de yerini bulacaktır...
Kuzgun ile Kedinin Sohbeti 00:58
Kuzgun ile Kedinin Sohbeti 1.103 izlenme - 2 yıl önce Bu kuzgun kardeşimiz, ahbabı kedi ile sohbete gelmiş. Ne sohbeti ettiklerini bilemiyor, galiba kuzgunca konuşmuşlar.
Köpekten İntikam Alan Karga 00:29
Köpekten İntikam Alan Karga 454 izlenme - 1 yıl önce Evin bahçesinde bir kargayı kovalayan köpek, daha sonra kargadan hiç b eklemediği bir tepki görmüş.
Şahinin Gözünden Karga Avı 01:04
Şahinin Gözünden Karga Avı 4.703 izlenme - 8 yıl önce İki şahin bir kargaya karşı.Havada amansız bir mücadele var. Şahinlerin birine kamera takılmış. Havadaki macerayı şahinin gözünden izliyoruz efendim.
İnsanı Sap Olduğuna Şükrettiren Çiftler 02:47
İnsanı Sap Olduğuna Şükrettiren Çiftler 3.746 izlenme - 6 yıl önce