Hoşgeldiniz!

karga

Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 00:37
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 7.871 izlenme - 5 ay önce Hayvanat bahçesinde yerde yatan bizonun üstüne konan karga yuva yapmak için bizonun tüylerini koparmış. Karganın yuvası oldukça kaliteli olacak gibi...
Karganın Müthiş Zekası 03:19
Karganın Müthiş Zekası 86.204 izlenme - 8 yıl önce Masallarda bize aptal ve kendini beğenmiş olarak anlatılan karganın aslında hayvanlar aleminin en parlak zekalarından birine sahip olduğunu biliyor muydunuz?BBC belgesel kanalında yayınlanan bir belgesel de kargaların zekasını ve alet kullanabilme becerisini gözler önüne serdi.Kargalar üzerine araştırma yapan Dr. Alex Taylor, bu hayvanların zekalarını bir bulmaca üzerinde gösterdi. Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences dergisinde yayımlanan araştırmanın başını çeken Dr. Alex Taylor’ın hazırladığı 8 adımlık karmaşık bulmacayı ’007' isimli karga zorlanmadan kısa bir sürede çözdü.Dr. Taylor karganın deneyde kullanılan nesneleri daha önce gördüğünü ancak onlarla bu düzende ilk defa karşılaştığını vurguladı.Taylor, “Karga ve papağanların ipin ucundaki yemeği kendilerine çekerek veya bir nesne kullanarak elde ederken plan yapmadığını gördük.Yaptığımız yeni araştırma, kuşların eylemlerini kafalarında kurduklarını değil, eylemlerine tepki göstererek devam ettiklerini ortaya koydu” dedi.Taylor, Kaledonya kargası üzerinde yaptıkları araştırma hakkında, “Yemeği elde etme yöntemleri sandığımızdan daha farklı bir istihbarat çalışmasına dayanıyor.Kargalar, dünyayı modellemek için üstün algı yeteneklerini kullanmak yerine, sahip oldukları sinir ağı, gerçekleştirdikleri eylemlere en doğru şekilde tepki veriyor. Bu sayede diğer kuş türlerinin çözemediği problemlerin üstesinden geliyorlar” dedi.Bulmacada karga kutuların içinden aldığı ağırlıkları beyaz bir kutuda topluyor. Kutu belirli bir ağırlığa ulaşınca kapağı açılıyor ve karga içindeki uzun çubuğu alıyor.Aynı yöntemi tek tek deniyor ve kutulardaki tüm ağırlıkları topluyor.
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 01:15
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 24.667 izlenme - 7 yıl önce Bir hayvanat bahçesinde az rastlanır bir olay yaşandı. Suya düşen karga yavrusunu fark eden ayı bakın nasıl kurtardı.
Ceset Kokularını Alan Kargaların Teksas'ı İşgal Etmesi 02:50
Ceset Kokularını Alan Kargaların Teksas'ı İşgal Etmesi 3.870 izlenme - 1 yıl önce Amerika'nın en büyük eyaletlerinden biri olan Teksas'ta ceset kokularını alıp kente inen kargalar, market kuyruğunda bekleyen insanlara saldırmış.
Yeni Şöhret Olmuş Dizi Oyuncusu Röportaj Klişeleri - (Az Ünlü Sendromu) 03:18
Yeni Şöhret Olmuş Dizi Oyuncusu Röportaj Klişeleri - (Az Ünlü Sendromu) 23.399 izlenme - 5 yıl önce Bir tv dizisiyle ekranlara bi hevesle çıkmış ve kazara da dizisi tutmuş oyuncunun röportajları hep birbirinin aynısıdır. Öyle ya, imaj meykırları bilmem ne... :) Napsın onlar da.
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 00:27
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 24.078 izlenme - 8 yıl önce Karga Karga Gak Dedi; Çık Şu Dala Bak Dedi 2014'ün yeni fenomeni 07.01.2014 günü kadirbaykal kanalına yüklediğim 'Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen)' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kadirbaykal kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
karganın zekası 00:49
karganın zekası 22.438 izlenme - 11 yıl önce yaşanmışlığı olan kargaların intikamı olayından beklide anlayacağımız şudur insan kendi aklının vermiş olduğu çılgın potansiyelle bir yandan kendini geliştirirken. bir yandan dünyamızın doğasını değiştiriyor. -maalesef arkadaşım karga katliamıyla bunu kısmen de olsa yaptı.
Karga 00:29
Karga 27.354 izlenme - 14 yıl önce Karga fragmanı
Patates Kızartmalarını Depolayan Karga 00:21
Patates Kızartmalarını Depolayan Karga 88 izlenme - 2 hafta önce Otoparkta aracının yanına gelen kargaları patates cipsi ile besleyen kadın, içlerinden birinin patates cipsini yemek yerine ağzında biriktirdiğini fark etmiş.
Elazığ’da Allah Diye Bağıran Karga Görenleri Hayretler İçinde Bıraktı 01:28
Elazığ’da Allah Diye Bağıran Karga Görenleri Hayretler İçinde Bıraktı 326 izlenme - 2 ay önce Elazığ'da bir çatının güneş enerjisi paneline konarak 'Allah Allah' diye bağıran karga dinleyenleri hayretler içinde bıraktı. O anlar vatandaşın cep telefonu görüntüsüne yansıdı.
Kuzgun ile Birlikte Metroya Binen Kadın 00:42
Kuzgun ile Birlikte Metroya Binen Kadın 406 izlenme - 3 ay önce Metroda kuzgun ile birlikte seyahat eden kadını görenler şaşkınlık yaşamış. Kadın sahibi olduğu kuzgunu beslemeyi ihmal etmemiş.
allah diyen karga .... 00:40
allah diyen karga .... 14.558 izlenme - 11 yıl önce allah diyen karga izleyin çok etkileneceksiniz....
44 Milyon Yıldır Yuva Yapmayı Öğrenemeyen Kuş - Kel Karga 03:49
44 Milyon Yıldır Yuva Yapmayı Öğrenemeyen Kuş - Kel Karga 5.512 izlenme - 3 yıl önce Tabi ki erkek olanı... Beceriksiz herif. Kırkdört milyon yıl olmuş, hala ağzındakini yere düşürüyorsun. Onu yapıştıracaksın yuvaya; ufak ufak, yumuşak yumuşak çalışacaksın. Yenge en sonunda "bir haltı beceremiyorsun, git bari yiyecek getir" demiştir. Bak o konuda becerikli.
Horoz gibi öten karga! 00:31
Horoz gibi öten karga! 9.266 izlenme - 8 yıl önce Bu karga bir acayip resmen horoz gibi ötüyor!
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 7.920 izlenme - 5 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.
Kapışan Kedilere Gaz Veren Karga 00:18
Kapışan Kedilere Gaz Veren Karga 1.240 izlenme - 1 yıl önce Sağdakına "Ne durup duruyorsun daha? Girişsene" diye durup durup arkasından dürtüklüyor.
Kargaların Sürekli Hediyeler Verdiği Küçük Kız 03:21
Kargaların Sürekli Hediyeler Verdiği Küçük Kız 5.561 izlenme - 4 yıl önce Kızımız evinin arka bahçesine sürekli kuşlar için yem bırakıyormuş. Bu durum 2 yıl kadar devam edince, kargalarda teşekkür etmek için ona, kendilerince değerli buldukları objeleri hediye etmeye başlamışlar. Küçük kızda gelen hediyeleri atmamış tabi, değer verip saklamaya başlamış. O yüzden yolda bir karga ile karşılaşırsanız, "kışştt kışşt" diyeceğinize, önünüzü ilikleyip selamınızı verin ve yolunuza devam edin. Bir çok insandan daha medeni oldukları kesin.
Goril Taklidi Yapan Karga 00:07
Goril Taklidi Yapan Karga 2.113 izlenme - 2 yıl önce Kanatlarını yere dayayan ve onlara yaslanarak duran bir karganın görüntülendiği video, kısa sürede sosyal medyanın ilgi odağı haline gelmiş.
Evcil Karga Görenleri Şaşırtıyor 03:31
Evcil Karga Görenleri Şaşırtıyor 4.996 izlenme - 8 yıl önce İzmir'de 4 Yıl Önce Sokakta Buldukları Yavru Kargaya Sahip Çıkan Sonkur Ailesi, "çirkin" Adını Verdikleri Karganın Yeni Yuvası Oldu.
Kendini Muhabbet Kuşu Sanan Karga 03:38
Kendini Muhabbet Kuşu Sanan Karga 4.898 izlenme - 4 yıl önce Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, karga ile sahibinin dostluğu görenleri şaşırtıyor. ‘Besle kargayı, oysun gözünü’ sözünü boşa çıkaran ‘Yakup’ adlı karga, muhabbet kuşu gibi davranıyor.
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 06:08
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 4.134 izlenme - 4 yıl önce Niloya Türkçe - Akıllı Karga (Yeni Bölüm) Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Kuzgun ile Kedinin Sohbeti 00:58
Kuzgun ile Kedinin Sohbeti 1.092 izlenme - 1 yıl önce Bu kuzgun kardeşimiz, ahbabı kedi ile sohbete gelmiş. Ne sohbeti ettiklerini bilemiyor, galiba kuzgunca konuşmuşlar.
Köpeğe Izdırap Olan Karga 02:38
Köpeğe Izdırap Olan Karga 6.422 izlenme - 5 yıl önce Merdivenlerde sahibini bekleyen uzun köpeğe huzur vermeyen şerefsiz karga. Diğer deyişle ; İte , itlik yapan karga.
Allahu Ekber Diyen Karga 00:20
Allahu Ekber Diyen Karga 548 izlenme - 7 ay önce İzmit’te bir ağaç dalında Allahu Ekber diyen karga görenleri şaşırttı. Vatandaşlar cep telefonlarının kameralarıyla kargayı görüntüledi.
Kargaların Saldırısına Uğrayan Kadın 00:57
Kargaların Saldırısına Uğrayan Kadın 2.017 izlenme - 2 yıl önce Rize'de yolda yaralı hareketsiz yatan yavru kargaya yardım etmek isteyen kadın çevredeki kargaların saldırısına uğramış.
Merhametli Karga 01:16
Merhametli Karga 5.233 izlenme - 4 yıl önce Bulduğu ekmeği yerken yanına sokulup ekmekten bir parça almak isteyen ürkek fareye dayanamayıp, ona yemesi için ekmek parçası götüren koca yürekli karga
Kedileri Kavgaya Tutuşturan Karga 01:41
Kedileri Kavgaya Tutuşturan Karga 3.948 izlenme - 3 yıl önce Belarus'un Salihorsk şehrinde bulunan bir sokak ortasında, çılgın karganın iki kediyi kavgaya teşvik etmesi kameraya böyle yansımış.
Karganın Müthiş Zekası 02:29
Karganın Müthiş Zekası 6.190 izlenme - 9 yıl önce Karga Belgeseli
Karga Mı Kartal Mı Daha Daha Adamdır Tartışması - Beyaz Futbol 07:41
Karga Mı Kartal Mı Daha Daha Adamdır Tartışması - Beyaz Futbol 4.026 izlenme - 6 yıl önce Beyaz Futbol'da Şenol Güneşin: "Size Ömer Hayyam'dan bir söz söylemek lazım: Doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, kartal yalnız uçar sözü üzerine Beyaz Futbol uzun süre karga kartaldan çıkamadı
Zeki Karga Cevizi Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor! 01:56
Zeki Karga Cevizi Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor! 5.306 izlenme - 9 yıl önce Zeki Karga Cevizini Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor.