Hoşgeldiniz!

karga

Merhametli Karga 01:16
Merhametli Karga 5.050 izlenme - 3 hafta önce Bulduğu ekmeği yerken yanına sokulup ekmekten bir parça almak isteyen ürkek fareye dayanamayıp, ona yemesi için ekmek parçası götüren koca yürekli karga
Karganın Müthiş Zekası 03:19
Karganın Müthiş Zekası 85.124 izlenme - 4 yıl önce Masallarda bize aptal ve kendini beğenmiş olarak anlatılan karganın aslında hayvanlar aleminin en parlak zekalarından birine sahip olduğunu biliyor muydunuz?BBC belgesel kanalında yayınlanan bir belgesel de kargaların zekasını ve alet kullanabilme becerisini gözler önüne serdi.Kargalar üzerine araştırma yapan Dr. Alex Taylor, bu hayvanların zekalarını bir bulmaca üzerinde gösterdi. Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences dergisinde yayımlanan araştırmanın başını çeken Dr. Alex Taylor’ın hazırladığı 8 adımlık karmaşık bulmacayı ’007' isimli karga zorlanmadan kısa bir sürede çözdü.Dr. Taylor karganın deneyde kullanılan nesneleri daha önce gördüğünü ancak onlarla bu düzende ilk defa karşılaştığını vurguladı.Taylor, “Karga ve papağanların ipin ucundaki yemeği kendilerine çekerek veya bir nesne kullanarak elde ederken plan yapmadığını gördük.Yaptığımız yeni araştırma, kuşların eylemlerini kafalarında kurduklarını değil, eylemlerine tepki göstererek devam ettiklerini ortaya koydu” dedi.Taylor, Kaledonya kargası üzerinde yaptıkları araştırma hakkında, “Yemeği elde etme yöntemleri sandığımızdan daha farklı bir istihbarat çalışmasına dayanıyor.Kargalar, dünyayı modellemek için üstün algı yeteneklerini kullanmak yerine, sahip oldukları sinir ağı, gerçekleştirdikleri eylemlere en doğru şekilde tepki veriyor. Bu sayede diğer kuş türlerinin çözemediği problemlerin üstesinden geliyorlar” dedi.Bulmacada karga kutuların içinden aldığı ağırlıkları beyaz bir kutuda topluyor. Kutu belirli bir ağırlığa ulaşınca kapağı açılıyor ve karga içindeki uzun çubuğu alıyor.Aynı yöntemi tek tek deniyor ve kutulardaki tüm ağırlıkları topluyor.
Karga İle Köpeğin Dostluğu 03:53
Karga İle Köpeğin Dostluğu 42.019 izlenme - 4 yıl önce Karga İle Köpeğin Dostluğu Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kavanoz Kapağıyla Çatıda Kayak Yapan Karga 01:23
Kavanoz Kapağıyla Çatıda Kayak Yapan Karga 3.121 izlenme - 3 ay önce Rusya'da, karla kaplı çatıda kavanoz kapağıyla kayak yapan karganın görüntüleri izleyenleri hayrete düşürüyor..
Yeni Şöhret Olmuş Dizi Oyuncusu Röportaj Klişeleri - (Az Ünlü Sendromu) 03:18
Yeni Şöhret Olmuş Dizi Oyuncusu Röportaj Klişeleri - (Az Ünlü Sendromu) 23.155 izlenme - 2 yıl önce Bir tv dizisiyle ekranlara bi hevesle çıkmış ve kazara da dizisi tutmuş oyuncunun röportajları hep birbirinin aynısıdır. Öyle ya, imaj meykırları bilmem ne... :) Napsın onlar da.
allah diyen karga 01:39
allah diyen karga 66.968 izlenme - 10 yıl önce
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 06:08
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 503 izlenme - 3 hafta önce Niloya Türkçe - Akıllı Karga (Yeni Bölüm) Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Karganın Banyo Keyfi 01:41
Karganın Banyo Keyfi 26.232 izlenme - 4 yıl önce Karganın Banyo Keyfi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 01:15
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 24.228 izlenme - 4 yıl önce Bir hayvanat bahçesinde az rastlanır bir olay yaşandı. Suya düşen karga yavrusunu fark eden ayı bakın nasıl kurtardı.
Kendini Muhabbet Kuşu Sanan Karga 03:38
Kendini Muhabbet Kuşu Sanan Karga 4.709 izlenme - 8 ay önce Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, karga ile sahibinin dostluğu görenleri şaşırtıyor. ‘Besle kargayı, oysun gözünü’ sözünü boşa çıkaran ‘Yakup’ adlı karga, muhabbet kuşu gibi davranıyor.
Kargaların Sürekli Hediyeler Verdiği Küçük Kız 03:21
Kargaların Sürekli Hediyeler Verdiği Küçük Kız 5.409 izlenme - 10 ay önce Kızımız evinin arka bahçesine sürekli kuşlar için yem bırakıyormuş. Bu durum 2 yıl kadar devam edince, kargalarda teşekkür etmek için ona, kendilerince değerli buldukları objeleri hediye etmeye başlamışlar. Küçük kızda gelen hediyeleri atmamış tabi, değer verip saklamaya başlamış. O yüzden yolda bir karga ile karşılaşırsanız, "kışştt kışşt" diyeceğinize, önünüzü ilikleyip selamınızı verin ve yolunuza devam edin. Bir çok insandan daha medeni oldukları kesin.
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 00:27
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 23.972 izlenme - 4 yıl önce Karga Karga Gak Dedi; Çık Şu Dala Bak Dedi 2014'ün yeni fenomeni 07.01.2014 günü kadirbaykal kanalına yüklediğim 'Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen)' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kadirbaykal kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Leylek Leylek 00:27
Leylek Leylek 15.582 izlenme - 4 yıl önce Yaşlı Teyzemiz Döktürmüş
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 6.972 izlenme - 1 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.
karganın zekası 00:49
karganın zekası 22.325 izlenme - 7 yıl önce yaşanmışlığı olan kargaların intikamı olayından beklide anlayacağımız şudur insan kendi aklının vermiş olduğu çılgın potansiyelle bir yandan kendini geliştirirken. bir yandan dünyamızın doğasını değiştiriyor. -maalesef arkadaşım karga katliamıyla bunu kısmen de olsa yaptı.
Köpeğe Izdırap Olan Karga 02:38
Köpeğe Izdırap Olan Karga 6.234 izlenme - 1 yıl önce Merdivenlerde sahibini bekleyen uzun köpeğe huzur vermeyen şerefsiz karga. Diğer deyişle ; İte , itlik yapan karga.
allah diyen karga :) 01:21
allah diyen karga :) 26.328 izlenme - 9 yıl önce nasıl
Fare Ortalarına Alıp Pata Güte Girişen Kargalar 02:45
Fare Ortalarına Alıp Pata Güte Girişen Kargalar 3.360 izlenme - 1 yıl önce Tokat’ta kargaların fare ile mücadelesi kameralara yansıdı. Tokat’ta kaldırım üzerindeki fareyi fark ederek saldıran kargaların mücadelesini vatandaşlar şaşkınlıkla izledi. Bir karganın fareyi gagası ile kuyruğundan çekerek bulunduğu yerden sürüklemesi çabasına diğer kargalar da yardım etti. 6 karganın fare ile adeta kapışması görüntüleri dakikalarca sürdü. Kargaların kuyruğundan çekiştirdiği fare ise kendini korumaya çalıştı. Karga ile farenin mücadelesinin sonunda kargalar farenin peşini bırakırken, fare kaldırım üzerinde yiyecek aramaya devam etti. Olayı meraklı gözlerle izleyen Musa Çınar, ilk defa böyle bir manzara ile karşılaştığını ifade ederek, “Yılanların fareyi yediğini biliyorum ama kargaların fareye saldırmasını ilk defa gördüm. Şaşırdım, çok ilginç” dedi.
Eyüphan Karga 04:29
Eyüphan Karga 12.114 izlenme - 5 yıl önce Eyüphan Karga
Martı ile Karganın Et Kavgası 02:09
Martı ile Karganın Et Kavgası 2.608 izlenme - 8 ay önce Taksim Meydanı’nda martıyla karganın et parçasını kazanma mücadelesi komik görüntüler oluşturmuş.
eyüphan karga konmuş gül dalına 04:29
eyüphan karga konmuş gül dalına 9.596 izlenme - 6 yıl önce eyüphan karga konmuş gül dalına
Akbil Denetimi Yapan Karga 00:57
Akbil Denetimi Yapan Karga 205 izlenme - 3 hafta önce Turnikeden geçenlerin akbilini kontrol eden karganın görenleri şaşkına uğratan görüntülerini izliyoruz efendim.
Tava Hırsızı Akıllı Karga 01:55
Tava Hırsızı Akıllı Karga 10.047 izlenme - 5 yıl önce Bu karga işini iyi biliyor. Geliştirdiği strateji ile tavayı çalıncaya kadar peşini bırakmayacak gibi görünüyor.
Horoz gibi öten karga! 00:31
Horoz gibi öten karga! 9.137 izlenme - 5 yıl önce Bu karga bir acayip resmen horoz gibi ötüyor!
allah diyen karga .... 00:40
allah diyen karga .... 14.522 izlenme - 8 yıl önce allah diyen karga izleyin çok etkileneceksiniz....
Karga 00:29
Karga 18.172 izlenme - 10 yıl önce Karga fragmanı
İnsanı Sap Olduğuna Şükrettiren Çiftler 02:47
İnsanı Sap Olduğuna Şükrettiren Çiftler 3.721 izlenme - 2 yıl önce
Karga Mı Kartal Mı Daha Daha Adamdır Tartışması - Beyaz Futbol 07:41
Karga Mı Kartal Mı Daha Daha Adamdır Tartışması - Beyaz Futbol 3.972 izlenme - 2 yıl önce Beyaz Futbol'da Şenol Güneşin: "Size Ömer Hayyam'dan bir söz söylemek lazım: Doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, kartal yalnız uçar sözü üzerine Beyaz Futbol uzun süre karga kartaldan çıkamadı
Karga Deyip Geçmeyin! 03:07
Karga Deyip Geçmeyin! 7.275 izlenme - 5 yıl önce Karga'nın Zekası Şaşkına Çeviriyor!
süper zeka karga 01:44
süper zeka karga 15.812 izlenme - 9 yıl önce bu karga işi biliyor