Hoşgeldiniz!

karga

Karganın Müthiş Zekası 03:19
Karganın Müthiş Zekası 86.601 izlenme - 10 yıl önce Masallarda bize aptal ve kendini beğenmiş olarak anlatılan karganın aslında hayvanlar aleminin en parlak zekalarından birine sahip olduğunu biliyor muydunuz?BBC belgesel kanalında yayınlanan bir belgesel de kargaların zekasını ve alet kullanabilme becerisini gözler önüne serdi.Kargalar üzerine araştırma yapan Dr. Alex Taylor, bu hayvanların zekalarını bir bulmaca üzerinde gösterdi. Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences dergisinde yayımlanan araştırmanın başını çeken Dr. Alex Taylor’ın hazırladığı 8 adımlık karmaşık bulmacayı ’007' isimli karga zorlanmadan kısa bir sürede çözdü.Dr. Taylor karganın deneyde kullanılan nesneleri daha önce gördüğünü ancak onlarla bu düzende ilk defa karşılaştığını vurguladı.Taylor, “Karga ve papağanların ipin ucundaki yemeği kendilerine çekerek veya bir nesne kullanarak elde ederken plan yapmadığını gördük.Yaptığımız yeni araştırma, kuşların eylemlerini kafalarında kurduklarını değil, eylemlerine tepki göstererek devam ettiklerini ortaya koydu” dedi.Taylor, Kaledonya kargası üzerinde yaptıkları araştırma hakkında, “Yemeği elde etme yöntemleri sandığımızdan daha farklı bir istihbarat çalışmasına dayanıyor.Kargalar, dünyayı modellemek için üstün algı yeteneklerini kullanmak yerine, sahip oldukları sinir ağı, gerçekleştirdikleri eylemlere en doğru şekilde tepki veriyor. Bu sayede diğer kuş türlerinin çözemediği problemlerin üstesinden geliyorlar” dedi.Bulmacada karga kutuların içinden aldığı ağırlıkları beyaz bir kutuda topluyor. Kutu belirli bir ağırlığa ulaşınca kapağı açılıyor ve karga içindeki uzun çubuğu alıyor.Aynı yöntemi tek tek deniyor ve kutulardaki tüm ağırlıkları topluyor.
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 00:37
Bizon Kürkünden Yuva Yapan Karga 7.929 izlenme - 3 yıl önce Hayvanat bahçesinde yerde yatan bizonun üstüne konan karga yuva yapmak için bizonun tüylerini koparmış. Karganın yuvası oldukça kaliteli olacak gibi...
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 01:15
Suya Düşen Kargayı Kurtaran Boz Ayı 24.787 izlenme - 10 yıl önce Bir hayvanat bahçesinde az rastlanır bir olay yaşandı. Suya düşen karga yavrusunu fark eden ayı bakın nasıl kurtardı.
karganın zekası 00:49
karganın zekası 22.772 izlenme - 14 yıl önce yaşanmışlığı olan kargaların intikamı olayından beklide anlayacağımız şudur insan kendi aklının vermiş olduğu çılgın potansiyelle bir yandan kendini geliştirirken. bir yandan dünyamızın doğasını değiştiriyor. -maalesef arkadaşım karga katliamıyla bunu kısmen de olsa yaptı.
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 00:27
Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen) 24.561 izlenme - 11 yıl önce Karga Karga Gak Dedi; Çık Şu Dala Bak Dedi 2014'ün yeni fenomeni 07.01.2014 günü kadirbaykal kanalına yüklediğim 'Karga Karga Gak Dedi! (Yeni Fenomen)' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/kadirbaykal kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
allah diyen karga .... 00:40
allah diyen karga .... 14.585 izlenme - 14 yıl önce allah diyen karga izleyin çok etkileneceksiniz....
Horoz gibi öten karga! 00:31
Horoz gibi öten karga! 9.595 izlenme - 11 yıl önce Bu karga bir acayip resmen horoz gibi ötüyor!
Çin'de Kargalar Şehri İstila Etti 00:33
Çin'de Kargalar Şehri İstila Etti 1.382 izlenme - 2 yıl önce Çin’in Lanzhou şehri son günlerde özellikle sabah ya da akşam saatlerinde karga istilasına uğruyor.
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 8.188 izlenme - 8 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 06:08
Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) 5.662 izlenme - 6 yıl önce Niloya Türkçe - Akıllı Karga (Yeni Bölüm) Niloya Türkçe - Afacan Karga (Yeni Bölüm) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Kargaların Saldırısından Başarıyla Kurtulan Fare 00:46
Kargaların Saldırısından Başarıyla Kurtulan Fare 31 izlenme - 2 hafta önce Bahçede gezinen farenin peşine iki tane karga takılmış. Kargalar fareye bir türlü rahat vermemiş. Ancak fare iki karga ile de mücadele etmeyi başarmış.
Zeki Karga Cevizi Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor! 01:56
Zeki Karga Cevizi Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor! 8.462 izlenme - 12 yıl önce Zeki Karga Cevizini Kırmak İçin Bakın Ne Yapıyor.
Karganın Müthiş Zekası 02:29
Karganın Müthiş Zekası 6.822 izlenme - 12 yıl önce Karga Belgeseli
Yürüyüşü ile Mankenlere Taş Çıkartan Karga 00:13
Yürüyüşü ile Mankenlere Taş Çıkartan Karga 1.233 izlenme - 3 yıl önce Uçmak yerine yürümeyi tercih eden karga öyle bir yürüyüş sergilemiş ki adeta manken edasında bir yürüyüş gerçekleştirmiş.
Antalya'da Karga Turistlerden 100 Euro Çalarken Yakalandı 00:18
Antalya'da Karga Turistlerden 100 Euro Çalarken Yakalandı 1.100 izlenme - 2 yıl önce Antalya'da bir otelin sahilinde, karga turistlerin çantasından euro çalmış. Karganın para çalma anı cep telefonu ile kaydedilmiş.
Kartal Süren Karga 01:07
Kartal Süren Karga 3.033 izlenme - 9 yıl önce National Geographic için California'da kuş fotoğrafları çeken Phoo Chan isimli yetenekli fotoğrafçı, inanılmaz ve hayatında bir kez karşılaşabileceği bir anı yakaladı. Neyse ki kamerası yanında olan Chan bize bu muhteşem anı gösterme imkanı verdi. Chan'in anlattığına göre dev kartal, karganın alanına girmiş ve bu yüzden karga onu kaçırmak için kartalın sırt kısmına tırnaklarını geçiriyormuş. Fotoğraftaki kartalımız, tırnaklarını geçirmek yerine baya yerleşmeyi seçmiş olmalı.
Masal Dünyası - Karga Sultan 13:02
Masal Dünyası - Karga Sultan 4.014 izlenme - 9 yıl önce Küçük Büyük Herkes İçin Masal Dünyası - Karga Sultan Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Allah Diyen Karga 01:02
Allah Diyen Karga 4.869 izlenme - 11 yıl önce Allah Diyen Karga 2013
karga ve kedi 01:40
karga ve kedi 2.206 izlenme - 14 yıl önce karga kediyi ısırıyor
İçki İçen Karga  02:59
İçki İçen Karga 2.247 izlenme - 7 yıl önce İçki içen kargada varmış izliyoruz. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Konuşan Saksağan 00:31
Konuşan Saksağan 161 izlenme - 6 ay önce Yavruyken bulduğu saksağana konuşmayı öğreten adam, saksağanı ile muhabbet ettiği o anları kayda almış.
akıllı karga :)) 00:48
akıllı karga :)) 3.981 izlenme - 16 yıl önce pes vallahi ...
Akıllı Karga 02:14
Akıllı Karga 2.605 izlenme - 11 yıl önce Kuş Deyip Geçmeyin
Kedi, Fare, Karga ve Martının Sürpriz Sonlu Kavgası 00:45
Kedi, Fare, Karga ve Martının Sürpriz Sonlu Kavgası 73 izlenme - 3 ay önce İstanbul'da çizgi film sahnelerini aratmayan bir görüntü karşınızda... Tek videoda Kedi, Fare, Karga ve Martı kavga etti.
Su İçmek İçin Aklını Kullanan Karga 00:57
Su İçmek İçin Aklını Kullanan Karga 154 izlenme - 8 ay önce Gagasını şişenin ağzına soksa da suya erişemeyen karga suya ulaşmak için başvurduğu yöntem kimi insanın aklına gelmeyecek cinsten. Yerdeki taşları şişenin içine atan karga böylece suyun seviyesini yükseltmiş. Karganın gagası işin sonunda suyu içebileceği seviyeye kadar gelince afiyetle suyunu içmiş.
Konuşan Karga 00:37
Konuşan Karga 2.633 izlenme - 10 yıl önce Konuşan Karga
İntihar Eden Karga 00:08
İntihar Eden Karga 501 izlenme - 2 yıl önce Rusya'da bir evin çatışındaki kargayı görüntüleyen adam, ilginç bir ana şahit olmuş. Karga çatıdan uçarken adeta intihar ediyor gibi görüntü sergilemiş.
Köpekten İntikam Alan Karga 00:29
Köpekten İntikam Alan Karga 562 izlenme - 3 yıl önce Evin bahçesinde bir kargayı kovalayan köpek, daha sonra kargadan hiç b eklemediği bir tepki görmüş.
Bacada Karga Yuvası Temizleme 00:59
Bacada Karga Yuvası Temizleme 2.120 izlenme - 12 yıl önce Bacada Karga yuvası temizleme
Kuzgun ile Birlikte Metroya Binen Kadın 00:42
Kuzgun ile Birlikte Metroya Binen Kadın 576 izlenme - 3 yıl önce Metroda kuzgun ile birlikte seyahat eden kadını görenler şaşkınlık yaşamış. Kadın sahibi olduğu kuzgunu beslemeyi ihmal etmemiş.