Hoşgeldiniz!

kartal tibet

Kilodu Sinemada Unutmak - Gol Kralı (Restorsayonlu) 00:44
Kilodu Sinemada Unutmak - Gol Kralı (Restorsayonlu) 6.358 izlenme - 2 hafta önce Yönetmenliğini Kartal Tibet'in üstlendiği başrollerini rahmetli Kemal Sunal ve Suna Yıldızoğlu'nun rol aldığı 1980 yapımı 'Gol Kralı' filminden gülümseten bir sahne.
Şalvar Davası (1983 - 75 Dk) 01:14:33
Şalvar Davası (1983 - 75 Dk) 17.817 izlenme - 1 yıl önce Aristofanes'in Lysistrata adlı oyununun sinema uyarlamasıdır. Şener Şen'in kötü köy ağası, Müjde Ar'ın da feminist kahraman olduğu filmlerden biri. Arada bazı yörelerde kadınlar bir sebepten ve topluca kocalarını yataktan attığında, Şalvar Davası gerçek oldu manşetlerine sebep olan filmdir, gayet komiktir ve öğreticidir. Yönetmeni Kartal Tibet'tir. İyi seyirler
Sosyete Şaban - Anonslu Fragman (1985) 03:37
Sosyete Şaban - Anonslu Fragman (1985) 1.113 izlenme - 3 hafta önce Değerli yönetmen Kartal Tibet, şirin ve sevecen Perihan Savaş ve Şaban oğlu Şaban şey yani şöhreti avrupa sınırlarını aşan iftihar vesilemiz Kemal Sunal. Sosyete Şaban (1985)
Bir Türlü Eşper'e Veremeyen Nesteren'in Dramı 01:44
Bir Türlü Eşper'e Veremeyen Nesteren'in Dramı 14.355 izlenme - 1 yıl önce Nesteren'in Eşper aşkı lise yıllarından beri devam etmektedir. Fakat Eşper'in gönlü Verde'dan yanadır. Yarı çıplak Nesteren en sonunda başkasına nasip olacaktır.
Türkleri Kazıklayan Alman Esnaf - Gurbetçi Şaban 01:04
Türkleri Kazıklayan Alman Esnaf - Gurbetçi Şaban 3.537 izlenme - 6 ay önce Yönetmenliğini Kartal Tibet'in üstlendiği başrolünü rahmetli Kemal Sunal'ın rol aldığı 1985 yapımı 'Gurbetçi Şaban' filminden trajikomik bir sahne.
Senede Bir Gün - Kartal Tibet & Hülya Koçyiğit 05:09
Senede Bir Gün - Kartal Tibet & Hülya Koçyiğit 35.194 izlenme - 8 yıl önce senede bir gün - kartal tibet & hülya koçyiğit türk sinemasının unutmazları arasında yer alan senede bir gün flimin 5 dk.lık kısmı
Yeşilçam Seven Ne Yapmaz 02:31
Yeşilçam Seven Ne Yapmaz 40.452 izlenme - 9 yıl önce
Tarkan Altın Madalyon (1972 - HD) 01:10:16
Tarkan Altın Madalyon (1972 - HD) 4.035 izlenme - 1 yıl önce Tarkan Altın Madalyon - 1972 Tarkan: Altın Madalyon, kurgusal karakter Tarkan üzerine yazılmış Altın Madalyon isimli çizgi romandan uyarlanan 1972 yapımı fantastik Türk filmi. Mehmet Arslan tarafından yönetilen film Sezgin Burak'ın çizdiği filmle aynı addaki çizgi roman ile farklı konular işlemektedir. Çizgi romanda macera Roma İmparatorluğu'nda geçmekte iken filmdeki senaryo Vandallar üzerine yazılmıştır. Tarkan serisinin dördüncü filmi olan bu filmde ilk üç film ve devam filminde de olduğu gibi Tarkan karakterini Kartal Tibet canlandırmıştır. Tarkan: Viking Kanı'nın devam filmi olan yapımda Tarkan'ın Avrupa Hun İmparatoru Attila'nın nişanlısı Honoriyayı ve oğlunu, Vandal Kralı'nın elinden kurtarma çabaları işlenmektedir.
Bak Abi Bacaklarına Ne Biçim Bakıyor - Kartal Tibet & Kadir İnanır 01:15
Bak Abi Bacaklarına Ne Biçim Bakıyor - Kartal Tibet & Kadir İnanır 4.471 izlenme - 1 yıl önce Efendim filmde konu bitirim kardeşlerin hamama gitmesi ve Kartal Tibet'in kardeşi Kadir İnanır'ın gazına gelmesiyle başlıyor, izliyoruz
Umudumuz Şaban - Kemal Sunal (1979 - 82 dk) 01:22:05
Umudumuz Şaban - Kemal Sunal (1979 - 82 dk) 3.964 izlenme - 1 yıl önce Kemal Sunal'ın Şaban serisi filmlerinden biri olan, Kartal Tibet'in yönettiği, Suphi Tekiner'in yazdığı 1979 yapımı filmimizde kahramanımız Şaban bu defa karşımıza Kovboy olarak çıkacaktır. Uçmasın bilmeyen kuşlarıyla meşhur Şehr-i İstanbul'da kötülerin korkulu rüyası olacaktır. Buyrun efendim iyi seyirler...
Fatma Girik'in Striptiz Sahnesi (1966) 01:26
Fatma Girik'in Striptiz Sahnesi (1966) 3.802 izlenme - 2 yıl önce 1966 yapımı, Ertem Eğilmez imzalı Ben Bir Sokak Kadınıyım adlı filmden bir sahne. Sıradan bir yaşam Funda'nın (Fatma Girik) hayatı sevgilisinin tecavüzüne uğraması sonrasında tamamen değişmiştir. Ailesi tarafından evden kovulan Funda bir gazinoda dansözlük yapmaya başlar. Güzelliği ve yeteneğiyle kısa sürede ünlenir ve Vedat (Önder Somer) ile tanışır. Vedat'ın sunduğu imkanlar ile birlikte daha da ünlenen ve zenginleşir. Hırsının kendisini bile şaşırttığı bu zamanlarda Ferdi (Kartal Tibet) ile tanışır. Ferdi'ye aşık olan fakat Vedat'tan da ayrılamayan Funda her ikisini de idare etmeye başlar. Bu film Yeşilçam yıldızlarının yavaş yavaş "artık filmlerde soyunmayacağım" demeye başladıkları günlerde çekilmiştir. (http://bit.ly/NlB6Xf)
Kartal Tibet'in Kendi Sesiyle Oynadığı İlk Film 00:26
Kartal Tibet'in Kendi Sesiyle Oynadığı İlk Film 2.982 izlenme - 1 yıl önce Japon İşi (1987) filminde kasetçi rolünde oynayan filmin yönetmeni Kartal Tibet i ilk defa kendi sesiyle oynarken izliyoruz.Yıllarca Abdurrahman Palay ve Hayri Esen in sesiyle izlediğimiz oyuncunun dublajla oynaması isabet olmuş diyorum.
Atıl Kurt! 02:14
Atıl Kurt! 3.847 izlenme - 2 yıl önce Tarkan ve kurt arasındaki ilişki çoğu zaman aklımızı karıştırmıştır. Her Tarkan filminde hayvancağız Tarkan'ı kurtarmaktadır. Bebeklikten itibaren kurtların yardımını esirgemediği Tarkan her hareket ve davranışında kurttan onay alır hale gelmiştir. Fakat kurtuna bir isim verme zahmetine bile katlanmamaktadır. Kadınların vazgeçilmez tercihi olan türk yiğitinden uçan ve kaçan kurtulmaktadır.
Küçük Hanımefendi - Hülya Koçyiğit, Kartal tibet (1979 - 85 dk) 01:35:01
Küçük Hanımefendi - Hülya Koçyiğit, Kartal tibet (1979 - 85 dk) 2.184 izlenme - 8 ay önce Yönetmen Ertem Eğilmez Senaryo Erdoğan Tünaş Yapımcı İrfan Ünal Görüntü Yönetmeni Kriton İlyadis Eser Muazzez Tahsin Berkant ‘Küçük Hanımefendi’nin (1945-İnkılâp Kitabevi) (Muazzez Tahsin Berkand) renkli ve ikinci çevrimi. İzmirli Ulaş (romanda ‘İstanbullu Gelgeç’; 1961 yılındaki ilk çevrimde ‘Eskişehirli Şahinoğlu’) ailesinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Uçurumun kenarındalar. Kurtulmaları için bir mucize gerek. Ömer’in adı belirtilmeyen kumarbaz abisi, her şeylerini kaybedip intihar etmiş. Baba yadigârı ev bile hacizli. Anne Şaziye Hanım çare arayışında.
Tarkan Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı (1973 - 81 dk) 01:21:42
Tarkan Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı (1973 - 81 dk) 3.169 izlenme - 1 yıl önce Tarkan serisinin son filmi olan Güçlü Kahraman, Attila'nın Avrupa Hun İmparatorluğu'nun doğusunu garanti altına almak istemesiyle başlıyor. Çin ile Hunlar arasındaki Sangan bölgesi Çinlilerin Hunlara saldırmasını önleyen tampon bir bölge. Bölgeye hükmedebilecek kişi ise Sang Tapınağı'nda saklanan altın kılıcın sahibidir. Çin tehlikesine karşı bu bölgeyi kullanmak isteyen Attila, Tarkan'ı altın kılıcı kendisine getirmesi için görevlendirir. Sangan bölgesine hükmetmek isteyen tek kişi Attila değildir tabii. Tarkan'ın altın kılıca gittiğini öğrenen Çin İmparatoru Çu Çeng, özel muhafızı Mançuyu onu durdurması ve altın kılıcı elde etmesi için görevlendirir. Altın kılıcın peşindeki tek kişi Çu Çeng değildir zira şöhreti kendisinden ileride giden Wang Yu da kılıcı elde etmek ve Çin imparatoru olmak istemektedir. Filmin devamında ömrü çok fazla olmayan Mançu Sang Tapınağı'nı göremez dahi. Fakat Tarkan ve Wang Yu tapınakta karşılaşırlar ve Tarkan hayatının dayağını yer. Wang Yu kılıcın sahibidir artık. Ölümden kurtulan Tarkan ise volkan havuzuna girerek Ulu Gökçe sayesinde eski gücünü toparlar ve Wang Yu'nun peşine düşer. Not: Filmin girişinde de görüldüğü gibi filmin tam adı "Tarkan: Güçlü Kahraman Kolsuz Kahramana Karşı". Peki kolsuz kahraman nerede? "Sezgin Burak'ın yarattığı şaheser: Tarkan" Künye Yönetmen: Mehmet Aslan Senaryo: Mehmet Aslan Yapım şirketi: Arzu Film Tür : Aksiyon, macera, fantastik, epik Ülke : Türkiye Yıl: 1973 Süre : 81 dk Oyuncular: Kartal Tibet, Hakkı Koşar, Halit Akçatepe, Hülya Darcan, Reha Yurdakul, Kazım Kartal, Kazım Aktan, Müfit Kiper, İlhan Hemşeri, Çetin Tolbas
İffet - Müjde Ar (1982 - 86 dk) 01:35:31
İffet - Müjde Ar (1982 - 86 dk) 2.529 izlenme - 1 yıl önce İffet annesini kaybetmiş ve babası ve kiz kardeşiyle birlikte yaşayan genç bir kiz. Annesinin ölümünden sonra ev'in bütün yükünü üstüne alan İffet ayrıca kız kardeşine annelik rolünüde üstlenmiştir. İffet'in babası Necdet bey aile şerefine ve namusuna çok düşkündür. Buna rağmen İffet mahallenin şöförü Cemil'e deli gibi aşıktır. Cemil bunu billerek İffet'le bir gönül ilişksi yaşar. Bir gün mahallenin bütün kadınları pikniğe gider, İffet ve kız kardeşide babalarından gizlice bu pikniğe dahil olurlar. Cemil bu piknik'te İffet'i kandırarak tecavüz eder. Cemil İffet'le enin sonunda evleneceğini söyler, böylece İffet susar ama hamile kalır. Cemil İffet'i çocuğu aldırmak içinde ikna eder, yine de İffet buna çok üzülür. Kürtaj'ın etkisiyle İffet yatakta yatarken Cemil'in mahalleden başka bir kızla para uğruna nişanlandığını öğrenir. Onu sorguya çeker ama Cemil acımasızca İffeti kovalar ve duygularından yanıldığını söyler. Aynı zamanda Necdet bey mahalle'nin kadınlarından İffet'in Cemil'le olan ilişkisini öğrenir. İffet Cemil'den büyük bir hayal kırıklığı uğrarken bu seferde babasından dayak yer, evden kovulur ve red edilir. İffet kendini öldürmeye karar verir ama bundan hemen vaz geçer ve Cemil'le karşı intikam yemini alıp teyzesine sığınır. Bir müddet sonra teyzesine çalışmak istediğini söyler. Teyzesi İffet'i bir ajan'a getirir manken olarak çalışması için. Ajan sahibi İffet'in güzelliğinden çok etkilenir ve onu çabukça medya dünyasına sokar ve çok meşhur eder. Ayrıca İffet'den adını değiştirmesinide ister ve ona Demet adını koyar. Artık İffet zengin bir kadındır ve ona ondan daha zengin alkolik işadamı Haluk Akman'la tanışır. Haluk Akman İffet'i yani Demet'i sevmeye başlar ve onu elde eder. İffet'in babası İffet'i gazetede verdiği pozları görünce beyin kanaması geçirip felç olur. İffet babasınıi ziyaret eder ve onunla vedalaşır, bunun üzerine babası ölür ve İffet kız kardeşini yanına alır. İffet kız kardeşinin eğitimi için onu yaz kampına gönderir ve intikam sürecine başlar. Cemil'le irtibata geçer ve ona ilgi duyuyormuş gibi yapar. Beraber olabilmek için İffet Cemil'e onun şöförü olmasını teklif eder. Cemil bu işi alır ve İffet bu sefer onu aşağlamaya ve kıskandırmaya başlar. Bardağı taşıran son nokta Haluk'un İffet'le evlenmesinin duymasıyla olur. İffet bunun üzerine intikam oyunu sürecinde Cemil'i işden kovar ama Cemil İffet'in yanına gider ve ondan af dileyip diz çöker. İffet Cemil'le bu anı hayatı boyunca görmek istediği için bu hale geldiğini anlatır ama yüreğine söz geçiremez ve Cemil'le gizli bir ilişki yaşamaya başlar. Haluk'un av'a gitmesiyle İffet ve Cemil evde yalnız kalır ve beraber güzel bir süre geçirirler. İffet'in kız kardeş bir gün kamp'tan geri döner ve ablasını Cemil'le görür ama bunu yadırgamaz. İffet iş dolayısıyla evden ayrılır, bunun üzerine Cemil İffet'in kız kardeşi Nimet'e zorla tecavüz eder. İffet eve döndüğünde ve kız kardeşini perişan bir vaziyetde görünce çılgına döner ve silaha sarılıp orada Cemil'i vurur.(vikipedi) Site ergenlerine, cama sıkıştırma sahnesi olan film
Karaoğlan Altay'dan Gelen Yiğit - Kartal Tibet (1965 - 90 dk) 01:30:06
Karaoğlan Altay'dan Gelen Yiğit - Kartal Tibet (1965 - 90 dk) 3.761 izlenme - 1 yıl önce Yönetmen : Suat Yalaz Senaryo : Suat Yalaz Yapımcı : Suat Yalaz Görüntü Yönetmeni : Hayrettin Işık Eser : Suat Yalaz Tür : Macera, Tarihi Özellikler: 35 mm, Siyah Beyaz Ülke : Türkiye Oyuncular: Kartal Tibet, Tülin Elgin, Danyal Topatan, Reha Yurdakul, Mehmet Ali Akpınar, Orhon M. Arıburnu, Yavuz Selekman, Gürbüz Tanrısever, Ayfer Feray, Sevinç Pekin, Atilla Saran, Reşit Çildam, Hasan Ceylan, Kazım Kartal, Lütfü Engin Kartal Tibet'in tiyatrodan sinemaya ilk adım attığı film olup, epik tarihi bir filmdir.
Tarkan: Viking Kanı - 1971 (86 dk) 01:26:33
Tarkan: Viking Kanı - 1971 (86 dk) 3.055 izlenme - 1 yıl önce Bir nesli "şişme ahtapot fobisi" ile tanıştıran, bünyesinde japonunundan vikingine kadar envai çeşit milletten karakter barındıran, kültlerin kültü filmimiz. Televizyon yayını yüzünden kesip çıkarılmış sahneleri de izleyebilirsiniz. Yönetmen : Mehmet Aslan Senaryo Yazarı : Sezgin Burak Bilinmeyen bir nedenle Kuzey Avrupa'da at koşturan Tarkan'ın yolu, dev yapılı dilsiz Orso ve onun Saksonlar'ın elinden kurtardığı Prenses Ursula ile kesişir. Tarkan'a tutulan Viking dilberi, onu (biraz da zor kullanarak!) beraberinde ülkesine götürür. Fakat onları kötü bir sürpriz beklemektedir: Sakson kralıyla işbirliği içindeki Tora adlı hain (filmde Toro olmuş) Ursula'nın babasını öldürerek tahtı ele geçirmiştir. Nefes kesen bir mücadele başlar ve trajik bir sonla noktalanır.
Tarkan - Gümüş Eyer (1970 - 75 dk) 01:15:00
Tarkan - Gümüş Eyer (1970 - 75 dk) 1.492 izlenme - 1 yıl önce Tarkan serisinin ikinci filmi olan Gümüş Eyer'de Tarkan'ın geçmişini öğreniyoruz. Avrupa Hunlarının işgal ettiği ve imparatorluğun bir uç beyliği haline gelen Alan ülkesi Attila'nın önem verdiği yerlerden biriydi. Öyle ki; Alan ülkesini imparatorluk topraklarına katan Altar'ı kendi gümüş eyerini vererek ödüllendirmişti. Sembolik anlamı çok büyük olan bu eyer Attila'nın vekilliğinin de bir nişanesidir. Fakat her şey bu bölgeyi denetim altına alınca bitmiyordu. Alan Beyi Kostok ülkesini Hunlara bırakırken o intikam gününü beklemek için köşesine çekilmişti. Kostok intikam gününün yaklaştığı bir gün Hun kalesini Akatzir prensesi olarak tanıttığı Büyücü Gosha ile ziyaret eder. Gosha ziyaret sırasında Altar'ın tek oğlu olan Tan'ı büyüler ve kölesi haline getirir. Kostok il birlikte kaleden ayrılırken Tan'ın ailesini bırakıp peşinden geleceğinden emindir. Nitekim öyle de olur ve Tan Hun kalesini geride bırakarak Goshaya gider ve bir daha geri gelmez. Oğlunun hesabını sorma için Kostok'un yanına giden Altar esir alınır ve işkence edilir. (http://youtu.be/6xiZoG3mRCk) Kayalıklarda ölüme bırakılan Altar kurtarılır ve o kışı yatakta geçirir. Mevsim geçtikten sonra Altar'ın ikinci oğlu doğar: Tarkan. Bir yıl sonra ise Tarkan'ın doğum günü şerefine bir ziyafet hazırlanır, Alanlılar da dahil silahsız herkes davetlidir. Ziyafet sırasında Kostok kaleye baskın yapar ve Tuba Hatun ile Altar da dahil olmak üzere herkesi öldürür. Kaleden üç Hun canlı olarak ayrılır: Tarkan, süt annesi ve Tulga. Süt annesi Tarkan'ı kurtarmak için kendi çocuğunu Kostok'a vermiştir. Bebek Tarkan'ı öldürdüğünü sanan Kostok, Altar'ın için kuruttuğunu düşündüğü için mutlu mesut evine dönerken Tarkan süt annesi tarafından bir mağaraya götürülmüştür bile. Mağaraya gelen kurtlara kendini yem olarak sunan süt anne Tarkan'ın hayatını kurtarmıştır. Artık Tarkan kurtlar tarafından büyütülecektir. 8.5 yaşına dek kurtlar tarafından büyütülen Tarkan Alan köylülerinin besi hayvanlarına musallat olur ve köylülerce yakalanır. Köylüler boynundaki madalyon sayesinde çocuğun Tarkan olduğunu öğrenir, Kostok'a haber verir ve Tarkan'ı esir ederler. Tarkan'ın ölmediği haber alan Kostok'un götü tutuşur ve Gosha'dan yardım ister. Bu sırada eski Hun askeri Tulga, Tarkan'ı görür ve onu köylülerin elinden kurtarır. Kurt ile Tarkan'ı çok yüksek bir mağaraya çıkartan Tulga ona yıllarca dövüşmeyi ve geçmişini öğretir. Artık yetişkin bir insan olan Tarkan intikamını almak için Kostok'un peşine düşecektir. "Sezgin Burak'ın yarattığı şaheser: Tarkan" Künye Yönetmen: Mehmet Aslan Senaryo: Sezgin Burak, Mehmet Aslan Yapım şirketi: Arzu Film Tür : Aksiyon, macera, fantastik, epik Ülke : Türkiye Yıl: 1970 Süre : 75 dk Oyuncular: Kartal Tibet, Bilal İnci, Eva Bender, Reha Yurdakul, Kaya Volkan, Yıldız Bora, Benan Öz, Suphi Tekniker, Altan Günbay, Mehmet Ali Akpınar, Danyal Topatan, Atıf Kaptan, Hüseyin Alp
Tarkan - Altın Madalyon (1972 - 68 dk) 01:08:11
Tarkan - Altın Madalyon (1972 - 68 dk) 1.992 izlenme - 1 yıl önce Avrupa ülkelerini birer birer fetheden Attila fethettiği Batı Vandal ülkesinin kralına tahtını bağışlarken onun güzel kızı Honoriya görür. Honoriya ile aşk yaşayan Attila onunla nişanlanır. Fakat bir süre sonra sefere çıkması, fetihlerine devam etmesi gerekir. Honoriyaya bir altın madalyon vererek "dünyanın neresinde olursam olayım bana bu madalyonu gönderdiğin anda koşup sana geleceğim" diye söz verir. Attila ülkeden ayrıldığında bu durumu fırsat bilen Doğu Vandal kralı, öz kardeşi ve Honoriya'nın babası olan Batı Vandal kralını öldürerek ülkeyi tek başına idare etmeye başlar. Yıllar sonra fetihten dönen Attila ne Honoriyayı ne de Vandalları bulabilir. Doğu Vandal kralının ihanetini öğrenen Attila savaş için hazırlıklara başlar. O günlerde Honoriya, Attilaya bir ulak aracılığıyla altın madalyonunu gönderir. Honoriya ile buluşmak için eski bir tapınağa giden Attila burada bir oğlu olduğunu öğrenir. Fakat Vandallar bir baskın yaparak Honoriya ve oğlunu kaçırır. Nişanlısı ve çocuğu düşmanların elinde olan Attila'nın eli ayağı bağlanır. Tarkan'ı Honoriya ve Avrupa Hun İmparatorluğu veliahtını kurtarmak için görevlendirir. Not: Filmin 68 dakika olmasının nedeni RTÜK kuralları gereği kırpılan sahnelerdir. Filmin orijinalinde daha çok meme ve kan var. Kırpılan sahneler ile ilgili daha çok bilgi Vikipedi'de mevcut. Künye Yönetmen: Mehmet Aslan Senaryo: Sezgin Burak, Sadık Şendil Yapım şirketi: Arzu Film Tür : Aksiyon, macera, fantastik, tarihi Ülke : Türkiye Yıl: 1972 Süre : 68 dk Oyuncular: Kartal Tibet, Kamran Usluer, Zeki Alasya, Eva Bender, Halit Akçatepe, Birsen Ayda, Pakize Suda, Altan Günbay, Yeşim Tan, Mürüvvet Sim
Prensesim - Filiz Akın Kartal Tibet (İstanbul Tatili) 01:38
Prensesim - Filiz Akın Kartal Tibet (İstanbul Tatili) 2.686 izlenme - 2 yıl önce Asıl amacı bir gazetede foto muhabirliği olan Ali (Kartal Tibet) sokak fotoğrafçılığı yapmaktadır. O günlerde Nilgün (Filiz Akın) adlı bir prenses, babası Katras Sultanı El Haşim’le İstanbul’u ziyarete gelir. Sürekli muhafızlar eşliğinde dolaşmaktan sıkılan Prenses Nilgün kaldıkları saraydan kaçar. Uyuyakaldığı bankta onu bulan Ali, Nilgün’ü evine götürür. Nilgün prenses olduğunu söylese de Ali inanmaz. El Haşim ise kızının kaçırıldığını sanıp polisi ayağa kaldırır. Ali gazetelerden Nilgün’ün prenses olduğunu öğrenir ve resimlerini çekerek gazeteye satıp zengin olmayı düşler. Nilgün evden kaçar ve saraya dönmek ister. Ali ve arkadaşı Yılmaz (Yılmaz Köksal) onu izler. Nilgün saraya dönmez ve Ali ile tüm İstanbul’u dolaşır. Birbirlerine aşık olan gençler, sonunda ayrılmak zorunda kalır. Ali resimleri satmaktan vazgeçer. Baba kız İstanbul’a veda ederken, Nilgün'ün dönüşü nedeni ile bir basın toplantısı yapılır. Ali ve Yılmaz fotoğrafları Nilgün’e verirler. Katras Sultanı’nın yatı yavaş yavaş demir alıp dönüş yolculuğuna başlar. Yolculuk başlamasına başlar ama, Ali ve Nilgün’ün sımsıcak sevgileri, yatın dalgalara karışmış köpüklerinden beklenmedik sürprizlere açılacaktır. Filmin Adı: İstanbul Tatili Yönetmen: Türker İnanoğlu Oyuncular: Filiz Akın, Kartal Tibet Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1968
Karaoğlan Geliyor - Cengizhan'ın Türküsü 02:02
Karaoğlan Geliyor - Cengizhan'ın Türküsü 1.450 izlenme - 1 yıl önce Sözlerinde Cengiz Han'ın hazinelerinin yerinin gizli olduğu bilmeceli türkü... Karaoğlan Geliyor (Cengiz Han'ın hazineleri) filminde kilit noktadır.
Utanmadan Sevişmek İsteyen Kadın - Ölmeyen Aşk (1966) 04:36
Utanmadan Sevişmek İsteyen Kadın - Ölmeyen Aşk (1966) 2.185 izlenme - 2 yıl önce Kartal Tibet'in oyunculukta devleştiği, Hülya Koçyiğit'in kardeşi Nilüfer Koçyiğit'in de fena performans sergilemediği aşk filmleri arasında kült sayılabilecek bir uyarlama izleyeceğiz. Metin Erksan'ın etkisi yadsınamaz. Gururları uğruna birbirine işkence çektiren iki sevgilinin hikayesi, aşk, nefret, gurur ve kinin harmanlandığı yapım... Film Künyesi; Ölmeyen Aşk (1966) Film linki; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/69020/olmeyen-ask-kartal-tibet-1966-85-dk
Yumurcak Filmi (1969) Açılış Şiiri 02:00
Yumurcak Filmi (1969) Açılış Şiiri 262 izlenme - 3 ay önce 1969 yapimi yumurcak serisinin ilk filminin acilisindaki Kartal tibet'in sesinden bu siiri nereden hatirliyorum diye cok dusundum. Sonunda buldum Siir Arif Nihat Asya'nin "Duyuyor musun?" siirinden uyarlanmis. Siirin tamami su sekilde; Bak şuram sıyrıldı diye kendini hala bebek bebek soyuyor musun? yazı yazar yahut resim yaparken yine ellerini boyuyor musun? dudağımdan öpen bir adın vardı ki hala öpüyor duyuyor musun? kuzular uyandı,kuşlar uyandı güller uyandı sen uyuyor musun? koşa koşa gelip ''yoruldum'' diye elini kalbine koyuyor musun? ''daha pek erkendir biraz büyüsün'' diyorlardı söyle:büyüyor musun? yoksa isyan edip parmaklarınla en tatlı yaşını sayıyor musun? kuzular uyandı,kuşlar uyandı güller uyandı,sen uyuyor musun? yarı yosun,yarı zambak kokunu yine bugu bugu yayıyor musun? cocuk olmadıgını orda görmüştüm hala trabzandan kayıyor musun? içinden köpükler gibi taştıgın o yarım şeyleri giyiyor musun? kuzular uyandı,kuşlar uyandı güller uyandı sen uyuyor musun? Arif Nihat ASYA Yumurcak Film hakkinda; Yumurcak, Türker İnanoğlu'nun yönettiği 1969 yapımlı bir dram-komedi filmidir. Başrollerde "yumurcak" lakaplı İlker İnanoğlu, Kartal Tibet, Filiz Akın ve Hulusi Kentmen vardır. Filmin senaryosu Safa Önal'a aittir. Film 85 dakikadır. Müzik Metin Bükey'e aittir. Görüntü yönetmeni Çetin Gürtop'tur. Film, Yumurcak serisinin ilk filmidir. Serinin devam filmleri; Yumurcak Köprüaltı Çocuğu (1970), Yumurcağın Tatlı Rüyaları (1971), Yumurcak Küçük Şahit (1972), Yumurcak Küçük Kovboy (1973), Yumurcak/Veda (1974) ve Yumurcak Belalı Tatil (1975)'dir. Filmin tamamina bu linkten ulasabilirsiniz; https://youtu.be/l6k4-XBkzXw Erler film arsivlerini youtuba yukluyor. Bu guzel yapimlara hd kalitesinde ulasabilirsiniz. Iyi seyirler
Kurt'un Ölümü - Tarkan Viking Kanı 03:52
Kurt'un Ölümü - Tarkan Viking Kanı 1.240 izlenme - 1 yıl önce Video, Çinliler ile anlaşan Toro'nun Attila'nın kızı Yonca Hatun'u kaçırmak için kaleye yaptığı baskın sırasında başlıyor. Vikinglere karşı varını yoğunu ortaya koyan Tarkan sırtından yediği iki ok ile yere yığılıp bayılıyor. Aynı sırada Toroya hamle yapan baba Kurt da yediği mızrak ile uçmağa gidiyor. Babasının ölümünü kameramanın yaptığı ani zoomlar sayesinde öğrenen oğul Kurt ise kalenin en yüksek noktasında aşağıya inerek aynen babası gibi Toroya hamle yapıyor, bacağını ısırıyor fakat yediği kılıç kabzası ile yırtarak ölmekten kurtuluyor. Tüm bunlar olurken filmin başında bol keseden sallayan kale kumandanı Aybars çoktan ölmüş bulunuyor. İkinci sahnemizde babası tarafından çok iyi yetiştirilen ve aynen babası gibi usta bir vantrilok olan oğul Kurt ağlayarak baygın haldeki Tarkan'ı uyandırıyor. Uyandığında can yoldaşı, kardeşi baba Kurt'un öldüğünü gören Tarkan'ın dünyası başına yıkılıyor. Üçüncü ve son sahnemizde Tarkan ve oğul Kurt, baba Kurt'a karşı son vazifelerini yerine getiriyorlar. Videonun sonlarına doğru giren müthiş müzikle birlikte Tarkan baba Kurt'un kanının yerde kalmayacağına dair ant içiyor ve Vikinglere karşı olan öfkesini kusuyor. Ayrıca öğreniyoruz ki internette gezinen Kurt, babanı kim öldürdü? -Hav, hav, hav. Hain Kostok! sahnesi de doğru değilmiş. Kısa hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/56928/kurdunu-turk-adetlerine-gore-yetistirmek-tarkan
Aşk Fırtınası - Kartal Tibet (1972 - 63 dk) 01:03:49
Aşk Fırtınası - Kartal Tibet (1972 - 63 dk) 1.883 izlenme - 1 yıl önce Birbirini seven biri pilot(Kartal Tibet),diğeri hostes(Bahar Erdeniz)iki sevgili ile aralarına giren(Nazan Adalı)üvey annesinin dramatik öyküsünü izleyeceğiz. Aşk, sevgi, intikam, kıskançlık ve nefret... Yapım:1972 - Türkiye Tür:Dram, Romantik, Süre:70 dakika Yönetmen:Halit Refiğ, Oyuncular:Kartal Tibet, Süleyman Turan, Kayhan Yıldızoğlu, Renan Fosforoğlu, Arap Celal, Bahar Erdeniz, Leman Akçatepe, Handan Adalı, Muzaffer Tema, Nazan Adalı, Mustafa Yavuz, Müşerref Çapın, Senaryo:Halit Refiğ, Safa Önal, Senaryo (Kitap):M. Tahsin Berkant, Yapımcı:Berker İnanoğlu,
Felaket Tellalı Şener Şen - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu 00:54
Felaket Tellalı Şener Şen - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu 974 izlenme - 10 ay önce Peyami Safa'nın Dokuzuncu Hariciye Koğuşu eserinden uyarlanmış filmden bir kare. Kartal Tibet, Hülya Koçyiğit başrolde. Kısaca anlatayım Kartal Tibet fakir ve kemik hastası, ayağı fena, belki kesilecek. Hülya Koçyiğit paşa kızı, Kartal Tibet bunlarda kalıyo, paşa baba acıyo küçüklüğünden beri. Kartal Tibet bu durur mu, o fakir haliyle yapıştırıyo kıza, kız da karşılık veriyo. Ama kız zengin doktor koca buluyo, yapcak bişi yok istemeden evleniyor. Sonra doktor koca Kartal Tibet'i tedavi etmeye çalışıyor, ameliyata alıyor. Ameliyatta Kartal adamın karısını sayıklayınca adam konsantrasyon düşüyü, diyo aga ben bunu ameliyatı yapmam. Kartal Tibet'in olmayan ameliyattan sonra ayılma sahnesi de bu efem.
Toro'nun Gazabı - Tarkan 02:11
Toro'nun Gazabı - Tarkan 1.405 izlenme - 2 yıl önce Kartal Tibet'in başrolü oynadığı Viking Kanı adlı filmden can alıcı bir sahne daha. Ursula'yı dev ahtopota yem edecektiki Hanzo görünümlü adam yardım etti.Toro'nun gülüşünüde hasta olmamak elde değil hani.
Hıyar Tarlası Kim Alırsa Onun Kıçına Girsin - Davaro 01:01
Hıyar Tarlası Kim Alırsa Onun Kıçına Girsin - Davaro 1.215 izlenme - 1 yıl önce Yavuz Turgul ve Kartal Tibet'in senaryosunu yazdığı, ve yine Kartal Tibet'in yönettiği 1981 yapımı Davaro filminin en akılda kalıcı küfürüdür.
Çekilebilirsiniz - Filiz Akın Kartal Tibet (İstanbul Tatili) 01:12
Çekilebilirsiniz - Filiz Akın Kartal Tibet (İstanbul Tatili) 1.577 izlenme - 2 yıl önce Asıl amacı bir gazetede foto muhabirliği olan Ali (Kartal Tibet) sokak fotoğrafçılığı yapmaktadır. O günlerde Nilgün (Filiz Akın) adlı bir prenses, babası Katras Sultanı El Haşim’le İstanbul’u ziyarete gelir. Sürekli muhafızlar eşliğinde dolaşmaktan sıkılan Prenses Nilgün kaldıkları saraydan kaçar. Uyuyakaldığı bankta onu bulan Ali, Nilgün’ü evine götürür. Nilgün prenses olduğunu söylese de Ali inanmaz. El Haşim ise kızının kaçırıldığını sanıp polisi ayağa kaldırır. Ali gazetelerden Nilgün’ün prenses olduğunu öğrenir ve resimlerini çekerek gazeteye satıp zengin olmayı düşler. Nilgün evden kaçar ve saraya dönmek ister. Ali ve arkadaşı Yılmaz (Yılmaz Köksal) onu izler. Nilgün saraya dönmez ve Ali ile tüm İstanbul’u dolaşır. Birbirlerine aşık olan gençler, sonunda ayrılmak zorunda kalır. Ali resimleri satmaktan vazgeçer. Baba kız İstanbul’a veda ederken, Nilgün'ün dönüşü nedeni ile bir basın toplantısı yapılır. Ali ve Yılmaz fotoğrafları Nilgün’e verirler. Katras Sultanı’nın yatı yavaş yavaş demir alıp dönüş yolculuğuna başlar. Yolculuk başlamasına başlar ama, Ali ve Nilgün’ün sımsıcak sevgileri, yatın dalgalara karışmış köpüklerinden beklenmedik sürprizlere açılacaktır. Filmin Adı: İstanbul Tatili Yönetmen: Türker İnanoğlu Oyuncular: Filiz Akın, Kartal Tibet Yapım: Erler Film Yapımcı: Türker İnanoğlu Yapım Yılı: 1968