Hoşgeldiniz!

katil balina

katil balina fok avında! 00:22
katil balina fok avında! 37.409 izlenme - 12 yıl önce katil balina fok avında
Katil Balinadan Kaçarken Turistlerin Botuna Sığınan Penguen 00:40
Katil Balinadan Kaçarken Turistlerin Botuna Sığınan Penguen 2.237 izlenme - 2 yıl önce Antarktika’da katil balina sürüsünden kaçmaya çalışan penguen, turistlerin seyahat ettiği botlardan birine atlayıp kurtuldu. O ilginç anları izliyoruz...
Balina Yiyen Katil Balinalar 01:35
Balina Yiyen Katil Balinalar 10.775 izlenme - 5 yıl önce Orca adıyla bilinen katil balinalar başka bir balinayı canlı canlı mideye indirirken drone ile böyle kaydedildi.
Katil Balinalarla Birlikte Yüzen Kadın 02:13
Katil Balinalarla Birlikte Yüzen Kadın 4.108 izlenme - 4 yıl önce Dylan Brayshaw isimli sörfçü adam, Yeni Zelanda'nın Hahei palajında yüzerken 3 katil balina ile karşılaşan bir kadın yüzücünün görüntülerini drone ile kaydetmiş. Kadın yüzmeye devam ederken katil balinalarda ona eşlik etmiş. Kadın yüzücüyle oyun oynayan katil balinalar güzel görüntülere sahne olmuş.
Rusya'da Kıyıya Vuran Yavru Katil Balinaya Kurtarma Operasyonu 02:11
Rusya'da Kıyıya Vuran Yavru Katil Balinaya Kurtarma Operasyonu 1.407 izlenme - 1 yıl önce Gel-git sebebiyle Rusya'nın Uzak Doğu açıklarında mahsur kalan ve kıyıya vuran yavru katil balina yetkililer ve gönüllülerin yardımı sayesinde halatlarla kurtarıldı.
Katil Balinanın Hızı 02:36
Katil Balinanın Hızı 3.126 izlenme - 4 yıl önce Sadece hayatta kalmak için avlanmak zorunda olan bu hayvanları neden "katil" diye isimlendiriyoruz bilmiyorum. O zaman kendimize de "katil insan" diyelim. Yalnız çok hızlı hayvanmış gerçekten İstanbul'dan Topçular'a yarım saatte gider.
Katil Balinadan İnsan Sesi Taklidi 00:40
Katil Balinadan İnsan Sesi Taklidi 6.064 izlenme - 5 yıl önce Güney Fransa'daki bir akvaryumda incelenen 14 yaşındaki katil balina, İngilizce "selam" ve "bye bye" gibi basit kelimeleri başarıyla taklit etti.
Balinaların Köpek Balığı Avlaması 01:30
Balinaların Köpek Balığı Avlaması 7.077 izlenme - 6 yıl önce Sidney'de zevkine drone uçuran Bruno Kataoka isimli insan doğada pek yakalanamayan bir görüntüyü yakalama şerefine nail olmuş. Yalancı katil balinalar (Pseudorca crassidens) zavallı köpek balığını gözlerine kestirmişler, zavallı köpek balığı çaresizce kaçıyor ve görüntüler anbean drone'a yansıyor. Bruno Kataoka ise coşkulu, National Geographic'in bile yakalayamadığı görüntüleri yakaladım diyor. Büyük balık küçük balığı yutar demeyin, balina memeli beyler.
Katil Balina ve Azmettiricisi Olan Kadın 02:02
Katil Balina ve Azmettiricisi Olan Kadın 4.997 izlenme - 5 yıl önce Aslında bir yunus türü olan ve günahsız olduğu halde adı katile çıkan orkaların insana karşı yaklaşımına şahit oluyoruz. İyi seyirler...
Kıyıya Vuran Yavru Katil Balina Halatlarla Kurtarıldı 00:54
Kıyıya Vuran Yavru Katil Balina Halatlarla Kurtarıldı 372 izlenme - 9 ay önce Gel-git sebebiyle Rusya'nın Uzak Doğu açıklarında mahsur kalan ve kıyıya vuran yavru katil balina yetkililer ve gönüllülerin yardımı sayesinde halatlarla kurtarıldı.
Katil Balina Çetesi (Seleksiyon İçerir) 05:21
Katil Balina Çetesi (Seleksiyon İçerir) 3.254 izlenme - 8 yıl önce Katil balinaların mükemmel avlanma stratejisini izliyoruz. Bu avlanma şekli, doğadaki en karmaşık avlanma şekillerinden birisidir. Yeteneklerine saygı duymakla beraber, kendisine burdan seslenmek istiyorum. Bak balina, sana iki çift lafım var. Koskoca hayvansın. Gücün var, kudretin var, herseyin var. Yakışır mı sana fokla oynamak? Sen, büyük hayvan, katil balina, sen mi büyüksün? Hayır, fok büyük! Sen fokun yanında bir hiçsin, bir hiç. Gözümde istavrit kadar bile değerin yok.
Katil Balinalar - HD Türkçe Dublaj Belgesel 39:55
Katil Balinalar - HD Türkçe Dublaj Belgesel 4.385 izlenme - 6 yıl önce Katil Balinalar, tüm dünyada denizlerin efendileridir.Tıpkı kurtlar gibi gruplar halinde dolaşırlar, avlarını yakalamak için birlikte çalışırlar. Bu belgeselde onların olağanüstü tekniklerini izlemek için bir yolculuğa çıkacaksınız. Dalgaların içine dalıp bir ringa sürüsünün etrafını nasıl sardıklarını ve güçlü kuyruklarıyla indirdikleri darbelerle onları nasıl sersemlettiklerini göreceksiniz.
Katil Balinanın Deniz Aslanı Avı 04:12
Katil Balinanın Deniz Aslanı Avı 1.519 izlenme - 3 yıl önce Deniz besin zincirinin en üstünde yer alan Katil Balinaların Deniz Aslanı avladıkları görüntüler BBC ekibi tarafından kayda alınmış.
Katil Balina Saldırısı kamerada 04:42
Katil Balina Saldırısı kamerada 3.441 izlenme - 10 yıl önce ABD'de SeaWorld su parkında meydana gelen korkunç olayın görüntüleri ilk kez yayınladı.
Katil Balinaların İnsanla Yüzmesi 02:13
Katil Balinaların İnsanla Yüzmesi 2.362 izlenme - 3 yıl önce Enteresan görüntüler. 2 adet yavrusu ile yüzen anne bir katil balina, insanı görünce meraktan yaklaşıp bir süre onunla yüzüyorlar. Merakları gidince ayrılıyorlar. İnsanımızda gayet memnun görünüyor. - Anneeee şurda bişi var, hadi yanına gidelim!!?!? - Durun çocuğum!! tehlikeli bir canavar olabilir - Nolurrrr nolurrrr, yakından bakalımm! - Çok yaklaşmak yok ama, belki çok tehlikeli bir yaratıktır...
Katil Balinanın Dahiyane Kuş Avlama Planı 01:06
Katil Balinanın Dahiyane Kuş Avlama Planı 2.822 izlenme - 7 yıl önce Bu ilginç videoda, bir katil balinanın kendisini beslemek için verilen balığı kullanarak, bir kuşu avlamasını izleyeceğiz. Aslında katil balinalar genellikle kuşlarla beslenmezler; zaten buradaki balina da, kuşu öldürüp bırakıyor. Uzmanlar, bu davranışın nedeninin oyun veya avlandıktan sonra tadın beğenilmeyerek bırakılması olabileceği kanaatindeler.
Kamerayı Görünce Gülümseyen Balina 00:46
Kamerayı Görünce Gülümseyen Balina 2.511 izlenme - 7 yıl önce Katil balinalar kamerayı görünce gülümsemeden yapamadı. Katil balina olarak adlandırılmalarına rağmen kameralara oynamaktan da çekinmediklerini görüyoruz.
Yırtıcının Gözünden : Katil Balina Orka (Belgesel) 44:45
Yırtıcının Gözünden : Katil Balina Orka (Belgesel) 1.693 izlenme - 6 yıl önce Yırtıcının Gözünden : Katil Balina Orka (Belgesel) Kusursuz bir av makinesi olan katil balinalar, sadece gücüyle değil zekasıyla da okyanustaki pek çok canlıyı alt edebilir.
Yalancı Katil Balinalar Kuzey Ege'de 03:57
Yalancı Katil Balinalar Kuzey Ege'de 910 izlenme - 2 yıl önce Gökçeada, Türkiye / Gökçeada Island, Turkey 21.01.2020 Video/Footage: Uğur Özdemir (Zavallı hayvanı ne ile suçluyorlar, yazık yazık. Hem yalancı, hem katil) Yalancı katil balinalar hakkında: Yunus ve balinaların toplam 89 türü içerisinde tek memeli (fok, yunus vs.) yiyen Orcinus orca (Katil balina) türü değildir. Yalancı katil balinalar (Pseudorca crassidens) da nadiren de olsa memeliler üzerinden beslenir ve ayrıca kafatası yapıları da katil balinaların kafatasına çok benzediği için bu ismi almışlardır. Genellikle tropikal ile sıcak ılıman bölgelerde, okyanusların biraz derin, açıkdeniz sularında yaşarlar. Zaman zaman ziyaretçi olarak Akdeniz gibi yarı kapalı denizlerde de görülürler. Bu kayıtla Ege'de 25 yıl sonra, Kuzey Ege'de ise ilk defa görüldüler.
Katil Balinalardan Kaçmak İsteyen Deniz Aslanı Tekneye Atladı 01:04
Katil Balinalardan Kaçmak İsteyen Deniz Aslanı Tekneye Atladı 15 izlenme - 4 hafta önce Kanada'da korku filmlerini aratmayan görüntüler kayda geçti. Katil balinalardan kaçan deniz aslanı bir tekneye sığınmış.
Katil Balinanın Deniz Aslanı Avı 01:00
Katil Balinanın Deniz Aslanı Avı 89 izlenme - 6 ay önce Katil balinalar şaşırtıcı derecede yemek seçen avcılar olabilirler. Kuzey Pasifik ve Antarktika'da bazıları sadece balıkla besleniyorken, diğerleri karşısına çıkan deniz canlılarını aslan affetmiyor.
Katil Balinaların Kaplan Köpekbalığını Avlaması 02:31
Katil Balinaların Kaplan Köpekbalığını Avlaması 797 izlenme - 8 yıl önce Belgesel ekibi tekne ile giderken karşılaştıkları kaplan köpekbalığını videoya alıyorlar fakat sonradan olanlar oluyor, izliyoruz
Orca'ların Akıllıca Avlanma Taktiği 03:15
Orca'ların Akıllıca Avlanma Taktiği 768 izlenme - 8 yıl önce Videonun sonlarına doğru gösteriyor bu akıllı hayvanların o foku avlama taktiğini. İyi seyirler.
Bottaki Turistlere Adrenalin Yaşatan Katil Balina 00:32
Bottaki Turistlere Adrenalin Yaşatan Katil Balina 114 izlenme - 2 yıl önce Okyanus yunusları ailesinin en iri üyesi olan katil balina , turist dolu botun etrafında yüzünce heyecanlı anlar yaşatmış.
Katil Balinadan Kurtulmak İçin Tekneye Saklanan Su Samuru 03:16
Katil Balinadan Kurtulmak İçin Tekneye Saklanan Su Samuru 150 izlenme - 2 yıl önce Alaska'da yaşanan olayda, akıllı su samuru, katil balinadan kurtulmak için bir tekneye sığındı. Bir süre teknede bekleyen su samurunun o anlarını izliyoruz...