Hoşgeldiniz!

kazak

Atla Güreşen Kazak 01:28
Atla Güreşen Kazak 1.345 izlenme - 9 ay önce Yabani atları evcilleştirmek isteyen kazaklardan biri atın birini yakalamış ve biraz güreştikten sonra atın üzerine binmiş.
Miss Kazakistan 2018  01:52
Miss Kazakistan 2018 8.886 izlenme - 4 yıl önce Miss Kazakistan 2018 için seçilen yarışmacıları izliyoruz. altaki link de profil şeklinde görebilirsiniz. https://tr.sputniknews.com/foto/201803301032854792-miss-kazakistan-2018-guzellik-yarismasi-astana/?utm_source=https://twitter.com/?lang=tr&utm_medium=short_url&utm_content=hfKA&utm_campaign=URL_shortening
Aşırı Gaza Getiren Kazak Şarkısı Hassak - Amanat (Altyazılı) 03:56
Aşırı Gaza Getiren Kazak Şarkısı Hassak - Amanat (Altyazılı) 8.367 izlenme - 6 yıl önce evet efenim dinlerken gaza gelecek göktürkler dönemine gitmek isteyecek otağınızı kurup kımızınızı içmek isteyeceksiniz iyi dinlemeler...
Kazak Kızlar Türklerle Evlenir mi? 06:09
Kazak Kızlar Türklerle Evlenir mi? 2.701 izlenme - 3 yıl önce güzel kazak kızmız Azhar sahaya inmiş ve anlamlı bir röportaj gerçekleştirmiş iyi seyirler.
Avukat Rasim Öz'ün Canlı Yayında Küfretmesi - Öpeceğim Dedim? 01:45
Avukat Rasim Öz'ün Canlı Yayında Küfretmesi - Öpeceğim Dedim? 10.712 izlenme - 6 yıl önce DİSK Kurucu Genel Başkanı Kemal Türkler’in öldürülmesiyle ilgili davada verilen kararı değerlendirmek üzere CNN Türk haber bültenine telefonla bağlanan Türkler ailesinin avukatı Rasim Öz, diline hakim olamadı. Öz, Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Asker Kazak’a küfür edince yayından alındı.
Cevhertaş - Kazak'ım Oy - Gaza Getiren Bir Kazak Şarkısı 04:26
Cevhertaş - Kazak'ım Oy - Gaza Getiren Bir Kazak Şarkısı 3.247 izlenme - 4 yıl önce
Saykodelik WWE'ye Rakip Bağcılar Usulü Boks 01:34
Saykodelik WWE'ye Rakip Bağcılar Usulü Boks 5.566 izlenme - 6 yıl önce Tehlike artık aramızda.Ülke olarak zor günler geçirmiyoruz,artık zor günler bize geçiriyor iyi seyirler.
Kazak Atları - Özgürlük- Enstrumantel 03:34
Kazak Atları - Özgürlük- Enstrumantel 4.371 izlenme - 8 yıl önce Kazak Atları film müziği/Polyushka Polye - Plaine Ma Plaine
Kazakça Konuşmayanların Derdest Edilmesi (Şaka İçerir) 02:20
Kazakça Konuşmayanların Derdest Edilmesi (Şaka İçerir) 2.451 izlenme - 4 yıl önce Kazakistan da bir avm de kazak dilini bilmeyen veya konuşmayanlara tarihi bir şaka yapılmış ve böylece kazak dilinin önemi vurgulanmış.
Kazakistanda Türkiye Denince Aklınıza Ne Geliyor Diye Sormak? 03:10
Kazakistanda Türkiye Denince Aklınıza Ne Geliyor Diye Sormak? 4.022 izlenme - 5 yıl önce Almaty sokaklarında insanlardan Türkiye ve Türkler hakkında sordum, ilginç düşünceler ile fikirlerle paylaşan kazaklar. Sizi şaşırtan bir şey oldu mu? Fikirlerinizi çok merak ediyorum! Bu arada, bu videoyı "Dostyk Plaza" alişveriz merkezinde çektim, ve o bir türkün özelliği. Burda her zaman çok insan var, şehirdeki en meşhur ve güzel alişveriş merkezi bu Benim facebooktaki grubum https://www.facebook.com/groups/13033... Instagram azhar2016 email azhar27@mail.ru youtube : https://www.youtube.com/channel/UCAjrF5O8LgS7KfPFeKKIZPw
Kazakistan'da Türkleri Nasıl Kazıklıyorlar? 05:12
Kazakistan'da Türkleri Nasıl Kazıklıyorlar? 3.435 izlenme - 3 yıl önce Daha önce de başka bir videosunu attığım Azhar adlı hanım kızımız, malumun ilanını anlatmış. Türkleri toptan zengin sanıyorlarmış. Bildik esnaf numaralı üçkağıtları yapıyorlarmış. Tahmin edeceğiniz gibi en fazla da taksiciler. Videodaki güzel haber ise, Stalin'in sürgün ettiği Ahıska Türklerinin Kazakistan'da yaşayanlarının maddi durumu bayağı iyiymiş.
Neredesin Firuze - Ata Demirer (Okusun mu Hayri Abi) 02:27
Neredesin Firuze - Ata Demirer (Okusun mu Hayri Abi) 3.720 izlenme - 3 yıl önce Haluk Bilginer ve Özcan Deniz'in başrolde olduğu Levent Kazak'ın yazıp Ezel Akay'ın yönettiği 2004 yapımı müzikal komedi dram filmi.
Kazak Kızlarının Kılıçla Zalım Dansları 06:04
Kazak Kızlarının Kılıçla Zalım Dansları 1.171 izlenme - 2 yıl önce efenim rusların çal keke çal dansını icra edişleri ve 6 dakikalık muhteşem kazak müziği ezgileri sizlerle buluşturuyoruz. Hayran kalmak bedavadır.
Kore Dizisinde Göktürkler 07:08
Kore Dizisinde Göktürkler 6.609 izlenme - 6 yıl önce Kore Dizisinde Göktürkler... Büyük Kral Jo Yeong Adlı Tarihi Bir Güney Kore dizisinde Göktürklerin Çin'e saldırması konu edinmiş. Göktürklerin Korelilerle ittifak ederek Çin'e (Kitan) karşı birleştiği tarihte yaşanmış bir olaydır.
Bir Gecede Cahil Kalacak Mıyız? Kazakistan Latin Alfabesine Geçiyor. 06:10
Bir Gecede Cahil Kalacak Mıyız? Kazakistan Latin Alfabesine Geçiyor. 3.171 izlenme - 4 yıl önce
Kırgız Steplerinin Amazonları - Kırgız Kızları 03:45
Kırgız Steplerinin Amazonları - Kırgız Kızları 2.020 izlenme - 4 yıl önce Kyrgyz Amazons of the Steppe: "Kyrgyz kyzdary!" şeklindeydi başlığı, ben böyle çevirdim, mantıklı geldi bir an. Şarkıyı tam çeviren olursa seviniriz. ARAPesk kültürsüzlüğüne hayır...
Anneme Sovyet Zamanı Hakkında Sordum 05:49
Anneme Sovyet Zamanı Hakkında Sordum 2.514 izlenme - 4 yıl önce Sovyet zamanında yaşamış bir insan olan annemle ilgi çekici bir röportaj yaptım. Umarım aklınızda olan sorularınızın cevaplarını bu videoda aldınız! Hep birlikte izleyelim. Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın :) Youtube'da tesadüfen denk gelip, ekledim
rahmi saltuk kazak abdal eşşeği saldım çayıra 03:19
rahmi saltuk kazak abdal eşşeği saldım çayıra 4.170 izlenme - 11 yıl önce rahmi saltuk kazak abdal eşşeği saldım çayıra
kazak türkleri savaş sahnesi 03:28
kazak türkleri savaş sahnesi 2.739 izlenme - 11 yıl önce
Kazakistan'ın Kendi Game of Thrones'unu Çekmesi 01:32
Kazakistan'ın Kendi Game of Thrones'unu Çekmesi 2.862 izlenme - 6 yıl önce Kazakistan kendi “Taht Oyunları”nı ya da belki de "Muhteşem Yüzyıl"ını çekiyor.GOT filmine özenen kazak film yapımcıları neden bizde yapmayalım dedi ve kendi dizilerini çekmeye karar verdiler.İzliyoruz
Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayevin Konuşması (İslam Üzerine) 01:19
Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayevin Konuşması (İslam Üzerine) 4.153 izlenme - 7 yıl önce Arkadaşlar senkron kayması olabilir, sadece önemli yerleri çevirmişler internette, çeviriyi ayrı bir yazı olarak koymuşlar. Ben video üzerne ekledim ama bazı noktalarda senkronu tutturamadım. Bu yüzden aşağıdan da okuyabilirsiniz. Videodan izleyebilirsiniz. İyi seyirler. Nursultan Nazarbayev konuşma çevirisi ; İslâm'ı resmi din olarak kabul ediyor ve bundan gurur duyuyoruz fakat müslümanlığımızı konu ederek bir yerlere gelemeyiz. Diğer müslüman devletlere ve islamı yaşama biçimlerine saygımız sonsuz fakat biz arap değiliz. Biz göçebe ve Türkî bir halkız. Araplar gibi kızlarımızı dini, kültürel veya toplumsal baskılarla kapatıp bunu müslüman devlet imajı olarak kullanamayız. Onları çarşaflara bürüyerek eve hapsetmek bizim yolumuz değil. Tekrarlıyorum! Herkese saygımız sonsuz fakat giyim kuşam insanların kendi özelindedir. Biz Kazak'ız, halkımız göçebe hayatı süresince at üzerinde bugünlere kadar kadın erkek ayrımı yapmadan geldi. Kadınlarımız, erlerinin yanında veya ardında değil aksine önünde yürürdü. İslam öncesi dönemlerde kadınlarımız nasıl isterse öyle giyinirlerlerdi ve toplumu rahatsız etmek gibi bir amaçları hiç olmadı. O nedenle bu konu özelinde tarih boyunca hiç bir sorun yaşamadık. Bugün ise bir sorun olması bizim halkımız için mümkün değil. Müslüman ve sünni bir halk olmamız insanların hayatlarına karışmamız için sebep değildir.
Cengiz Han'a Övgü (Batzorig Vaanchig) - Türk Tınısı ve Tıngısı 05:02
Cengiz Han'a Övgü (Batzorig Vaanchig) - Türk Tınısı ve Tıngısı 3.953 izlenme - 6 yıl önce Cengiz Han'a Övgü (Batzorig Vaanchig) Dil: Moğolca Sözleri: Kokh Tengerees zayatai (Kök Tengri'nin Gücüyle) Khuduu arald mendelsen (Kudu Aral' da doğdu) Kokh Mongoloo negtegeed (Gök Moğolları Birleştirdi) Khuvchin delkhii dursanaa (Tüm yeryüzü seni özler) . Nakarat: -Eey, Eyyayeey! . Erelheg Mongol Chinggisee (Moğolları yüreklendirmek için, Cengiz) Ezen Bogd Chinggis Khagan (Kutlu Bey Cengiz Han için..) Galt mesnii dundaas (Toplasak bütün çelikleri) Ganbold shig hattai (Sen tümünden güçlüsün) Gazar delkhiidee (Şu yeryüzünde) Garid shuvuu shig huchtei (Garuda kuşu kadar güçlüsün) . Nakarat: -Eey, Eyyayeey! . Erelheg Mongol Chinggesee (Moğolları yüreklendirmek için, Cengiz) Daichin Bogd Chinggisee (Savaşçıların beyi Cengiz için) Deed Tengerees zayatai (Tengri'nin gücüyle kutsanmış) Delhiin taliig daguulsan ( Yeryüzünün yarısı onunlaydı!) Sur khuchee negtgeed (Birleşmiş tüm gücü) Suld khiimorio badraavaa (Diğer güçleri tutuşturdu!) Nakarat: -Eey, Eyyayeey! Erelheg Mongol Chinggisee (Moğolları yüreklendirmek için Cengiz,) Ezen Bogd Chinggis Khagan (Kutlu Bey Cengiz Han!)
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü - Sığır Alışverişi Sahnesi 04:39
Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü - Sığır Alışverişi Sahnesi 1.806 izlenme - 3 yıl önce ezel akay ve levent kazak'ın yazdığı ve ezel akay'ın yönettiği , haluk bilginer ile beyazıt öztürk'ün başrolde oynadığı hacivat karagöz neden öldürüldü filminde hacivat ve karagöz arasındaki sığır alışverişi ve tanışmaları.
Kim Bunlar (Tv2 - 1989) 20:26
Kim Bunlar (Tv2 - 1989) 3.510 izlenme - 7 yıl önce Peker Açıkalın, Pelin Su Pir, Levent Tülek, Levent Kazak ve Nilüfer Açıkalın'ın ekranlara ilk merhaba dediği "Kim Bunlar" adlı program ilk olarak Tv 2'de daha sonra Tv 1'de yayınlanmaya başlamıştı. Şimdi bu programdan bir bölüm sizlerle.
Polyushka Polye - Kazak Atlıları 03:35
Polyushka Polye - Kazak Atlıları 2.703 izlenme - 8 yıl önce KAZAK ATLILARI " Polyushka Polye Plaine Ma Plaine "
Ulytau-Jumyr Kylysh Keskin Kılıç 04:15
Ulytau-Jumyr Kylysh Keskin Kılıç 2.525 izlenme - 11 yıl önce
Kırlangıcın Kuyruğu Neden Ayrıktır? - Çizgi Film (Kazakça) 09:29
Kırlangıcın Kuyruğu Neden Ayrıktır? - Çizgi Film (Kazakça) 1.683 izlenme - 6 yıl önce 1967 yılı Sovyet yapımı çizgi film, kırlangıcın kuyruğunun neden çatallı olduğunu anlatan bir Kazak masalını konu ediyor. Altyazı mevcuttur.
Orta Asya Kadının 100 Yıllık Değişimi 02:26
Orta Asya Kadının 100 Yıllık Değişimi 3.991 izlenme - 7 yıl önce 100 yılda Orta Asya kadının değişimini, evrimini gözler önüne seren aynı serinin başka bir çalışması sizlerle. Daha önce bir çok milletin kadınlarını incelemiş ekip şimdi de Orta Asya kadınlarına el attı. Ama tahminlerime dayanarak söylüyorum aynı ekip olmayabilir sadece aynı yöntemi kullanmışlar.
Kopuz Dombra'ya Karşı - Muhteşem Atışma 14:57
Kopuz Dombra'ya Karşı - Muhteşem Atışma 1.678 izlenme - 7 yıl önce İki Türk çalgısı kopuz ve dombranın gittikçe yaratıcılığı artan, eğlenceli atışması. 15 dakika gözünüzü korkutmasın ...