Hoşgeldiniz!

Keloğlan Masalları

Bir Varmış Bir Yokmuş Keloğlan Masalları 2.Bölüm 10:23
Bir Varmış Bir Yokmuş Keloğlan Masalları 2.Bölüm 26.606 izlenme - 6 yıl önce BÜYÜMEKTE OLAN KELOĞLAN ÇEVRESİNİ TANIMAYA BAŞLAR, ACISIYLA TATLISIYLA DÜNYA ONA "HOŞGELDİN" DEMEKTEDİR. HAYVANLARLA KONUŞABİLDİĞİNİ HENÜZ KELOĞLAN BİLE BİLMEMEKTEDİR. Keloğlan Masalları Her Gün Trt Çocukta
Bir Varmış Bir Yokmuş Keloğlan Masalları 1.Bölüm 10:49
Bir Varmış Bir Yokmuş Keloğlan Masalları 1.Bölüm 5.783 izlenme - 6 yıl önce BİR KÖYDE YAŞAYAN YAŞLI BİR ÇİFTİN SENELERDİR BEKLEDİKLERİ ÇOCUĞUN DÜNYAYA GELİŞ HİKAYESİ. ÇOCUĞUN ADI "KELOĞLAN" DIR. Keloğlan Masalları Her Gün Trt Çocukta
Keloğlanın Doğum Günü 13:22
Keloğlanın Doğum Günü 6.580 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan'ın doğum gününde yaşadığı maceralarını izliyoruz efendim. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Keloğlan Masalları - Laboratuar 13:02
Keloğlan Masalları - Laboratuar 15.620 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları havalandırmadan çıkmış ve bir terasa gelmişlerdir. Saat, terasın kapısından içeriyi işaret etmektedir. Burası bir laboratuardır. İçeri girerler.. Uzun ve Huysuz da buradadır. Uzun , bir hortumdan içine gaz çeker ve uçabilmeye başlar. Huysuz ise kazayla içine düştüğü bir kutudaki toz yüzünden kolları uzamış bir şekilde kalır. Keloğlan, Balkız ve Kara ise üzerlerine bulaşan bir sıvı yüzünden kırmızıya dönerler. Hepsi laboratuardaki şeyler yüzünden ilginç değişikliklere uğrarlar ve sonunda normale dönerler. Tekrar terasa çıktıklarında burada Bilgecan Dede'yi, bir roket mekanizmasıyla beraber görürler. Bilgecan Dede de onları görür ama hemen gitmek zorunda olduğunu söyleyerek hiç açıklama yapmadan roketiyle havalanır.
Keloğlan Masalları - Dev Robot 2 13:31
Keloğlan Masalları - Dev Robot 2 13.127 izlenme - 6 yıl önce Kara vezir, Mucittin, Huysuz ve Uzun dev robotla sergi salonuna girerler. Kara Vezir sergideki kalabalığa bir konuşma yapmak ister. İnsanlar robotu ve Kara Vezir'in “orduma katılın” çağrısını sergideki bir eser zannederler. Bir süre robotla ilgilendikten sonra başka şeylere yönelen insanlara kızan kara Vezir, robotun silahlarını kullanmaya karar verir. Ancak silahlar çok etkisizdir. Duruma kızan Vezir robotu kendisi kullanmayı dener, ama beceremez. Robot bir süre değişik danslar ve komik hareketler yapar. Keloğlan, Balkız ve Örgülü onları durdurmak için robota tırmanırlarken örgülü düşme tehlikesi yaşar. Adımopterle gelen Kara onu kurtarır. Robota çıkan Keloğlan kara Vezir'le itişirken Balkız uzun'u kandırıp robotun kendini imha düğmesinin yerini öğrenir ve düğmeye bastıktan sonra Keloğlan'ı da alarak robottan atlar. Kara onları da kurtarır. Robot patlayarak bir hurda yığınına dönüşür. Sergiyi gezenler bütün bunları savaş karşıtı bir sanat eseri zannederek alkışlarlar. Bilgecan dede ise bahçede kelebek kovalamaktadır.
Keloğlan Masalları - Dev Robot 1 12:59
Keloğlan Masalları - Dev Robot 1 1.719 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan Dede'yi adımopterle aramaya karar verirler ve geçit kapısından geçerler. Geçerken Keloğlan, Balkız ve Örgülü adımopterden düşer. Bilgecan Dede cermodern'in bahçesine roketle düşmüştür. Burayı önce ay yüzeyi zanneder. Sonra da bir kelebek görür ve onun peşine takılır. Diğer yandan Mucittin, Kara Vezir için dev gibi bir robot yapmıştır. Huysuz ve uzun'u da yanlarına alarak dünyayı ele geçirmek için onlar da cermodern'e gelirler. Bölüm sonu. Sergi salonuna girerler. Kara Vezir sergideki kalabalığa bir konuşma yapmak ister. İnsanlar robotu ve kara Vezir'in “orduma katılın” çağrısını sergideki bir eser zannederler. Bir süre robotla ilgilendikten sonra başka şeylere yönelen insanlara kızan kara Vezir, robotun silahlarını kullanmaya karar verir. Ancak silahlar çok etkisizdir. Duruma kızan Vezir robotu kendisi kullanmayı dener, ama beceremez. Robot bir süre değişik danslar ve komik hareketler yapar. Keloğlan, Balkız ve Örgülü onları durdurmak için robota tırmanırlarken örgülü düşme tehlikesi yaşar. Adımopterle gelen Kara onu kurtarır. Robota çıkan Keloğlan kara Vezir'le itişirken Balkız uzun'u kandırıp robotun kendini imha düğmesinin yerini öğrenir ve düğmeye bastıktan sonra Keloğlan'ı da alarak robottan atlar. Kara onları da kurtarır. Robot patlayarak bir hurda yığınına dönüşür. Sergiyi gezenler bütün bunları savaş karşıtı bir sanat eseri zannederek alkışlarlar. Bilgecan dede ise bahçede kelebek kovalamaktadır.
Keloğlan Masalları - Minik Kuş 1 15:16
Keloğlan Masalları - Minik Kuş 1 1.871 izlenme - 6 yıl önce Karnı aç olan Uzun dev bir yumurta bulur ve eve getirir. Ymurta evde kırılır ve içinden dev bir kuş çıkar. Kuş Uzun'u annesi zanneder. Uzun önce rahatsız olur ama sonra kuşla ilgilenmeye karar verir. Onun üstüne biner ve uçarak gezerler. Ormanda gezen keloğlan, kara ve Balkız'ın üstünden geçer ve Kara Vezir'in şatosuna doğru giderler. Burada kuş Kara Vezir'in üstüne pisler. Vezir'in emri üzerine askerler kuşu yakalayı ona getirirler. Vezir, kuş sayesinde dünyayı ele geçirme planları yapmaktadır. Uzun onu kurtarmak için geçit kapısını kullanarak kuşla beraber kaçar. Keloğlan ve arkadaşları Örgülü ve Sivri'yi beklerken köye devler gelir. Kuşun çıktığı yumurta onlara aittir ve kendilerine teslim edilmezse köyü yıkacaklarını söylerler. Keloğlan devlere kuşu bulup getireceği sözünü verir. Onlar da adımopterle geçit kapısından geçerler. Ancak Uzun'u ikna edemezler.
Keloğlan Masalları - Minik Kuş 2 13:55
Keloğlan Masalları - Minik Kuş 2 2.521 izlenme - 6 yıl önce Kara, düşmekte olan Kleoğlan'ı adımopterle kurtarır. Uçarak kuşu ve Uzun'u takip ederler. Keloğlan kuşun üzerine atlar ve Uzun'a kuşu iade etmezlerse devlerin köylerini yıkacaklarını söyler. Uzun isteksiz de olsa kuşu geri vermeyi kabul eder ama geçit kapısından geçerlerken kuş kaybolur. Uzun ve Keloğlan kuşu aramaya devam ederler. Onu annesinin yanında bulurlar. Köyde ise iki dev birbiriyle kavga etmektedir. Tüm köy sarsılmaktadır. Ama sonra barışırlar. Keloğlan ve uzun kuşlarla birlikte geri dönerler. Devler sakinleşir ve köyü yıkmaktan vazgeçerler. Kuş annesiyle birlikte mutludur.
Keloğlan Masalları - Labirent 13:24
Keloğlan Masalları - Labirent 1.128 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan dede'nin evini temizlemektedirler. Keloğlan kütüphaneyi temizlerken içinde bir beyaz tavşan resmi olan bir kitap bulur. Camdan dışarı baktığında gerçekten de bir beyaz tavşan görür. Ona bakmak için aceleyle dışarı çıkmaya çalışırken düşer ve kafasını çarpıp bayılır. Sonraki sahnede Keloğlan ve arkadaşları ormanda dolaşırlarken beyaz tavşanı görürler. Tavşan kaçarak kaybolur. Onu kovalamaya aşlarlar. Bir köşeyi dönünce geçit kapısıyla karşılaşırlar. Tavşan geçitten geçer. Keloğlan ve arkadaşları da geçitten geçerek onu izlerler. Minyatür bir labirentin içine düşerler. Sürekli yollarını kaybettikleri bu labirentte korkutucu şovalye zırhları, seslerinin kaybolmasına yol açan tuhaf mantarlar, onları yakalamaya çalışan sarmaşıklar, çizmeli tilki, uyanınca cadıya dönüşen prenses gibi çeşitli tuhaflıklarla karşılaşırlar. Arkadaşlarını kaybeden Keloğlan Bilgecan dede'nin kendisine seslenen sesini izler. Arkadaşlarını ve Bilgecan Dede'yi bir arada bulur. Ama görünmez bir engel yüzünden onlara yaklaşamadığı gibi onlar da keloğlan'ı görememektedirler. Onları bu engelin arkasına Kara Vezir hapsetmiştir. Uzun ve Huysuz, keloğlan'ı kara Vezir'in olduğu tarafa zorla çekerken görüntü bulanıklaşır. Keloğlan Bilgecan dede'nin evinde, arkadaşlarının yanında uyanır. Herşeyin baygınken gördüğü bir rüya olduğunu anlarız.
Keloğlan Masalları - Yüzük 13:54
Keloğlan Masalları - Yüzük 1.439 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları parktadırlar. Bir adam cebinden telefonunu çıkarırken bir yüzük düşürür. Keloğlan yüzüğü sahibine geri vermek için alır. Adamı takip ederken bir köşede Huysuz ve Uzun'la çarpışırlar. Yüzük Huysuz'un önüne düşer. Yüzüğü gören herkes hayran olmaktadır. Sahibini bulana kadar yüzüğü Huysuz'un taşımasına izin verirler. Bir süre sonra yorulunca göl kenarında uyuyakalırlar. Uzun, rüyasında kendisine seslenen yüzüğün sesiyle uyanır. Diğerleri uynadıklarında Uzun ve yüzük ortada yoktur. Uzun, bir kayığa binmiş kaçmaktadır. Sandalın geri döneceğini anlayınca oldukları yerde beklerler. Uzun'un bindiği sandal geri dönünce onu yakalarlar. Yüzüğü Balkız taşımaya başlar. Huysuz bir fırsatını bulup yüzüğü kapar ve oaradan kaykayıyla geçen bir çocuğun kaykayına atlayarak kaçmaya çalışır. Keloğlan ve arkadaşları onu yakalamayı başarır. Parkta arayıp yüzüğün sahibini bulurlar ve görebileceği bir yere, ayaklarının önüne koyarak iade ederler. Adam yüzüğü bulunca çok sevinir, hemen sevgilisi arar. Sevgilisiyle arabada otururken sileceklerine tırmanmakta olan Huysuz'u çöp tenekesine doğru fırlatırlar.
Keloğlan Masalları - Uzaylılar 13:01
Keloğlan Masalları - Uzaylılar 1.189 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan dede'yi aramak için bir üniversite kampüsüne gelirler. Onlar kampüste gezerlerken yakınlarına bir ufo iner ve içinden küçük uzaylılar çıkıp kampüse doğru kaçmaya başlarlar. Küçük uzaylılar bir çeşit çiçek silahıyla insanlara ateş etmekte ve onların gülme krizine girmesine neden olmaktadır. Keloğlanın arkadaşları da kampüsteki bazı kişiler gibi birer birer vurularak gülmeye başlarlar. Uzaylılar keloğlan'ın arkadaşlarını ufoya bindirmeye çalışırlarken Keloğlan onları engellemek için karşılarına çıkar. Bu sırada geçit saati de çalışmaya ve ibresi uzaylıların arkasını göstermektedir. Keloğlan bakınca karşısında Bilgecan dede'yi görür. Bilgecan dede uzaylıların silahlarını alarak çocukları kurtarır. Keloğlan'a “yakında görüşeceğiz” der ve uzaylıları yerde bırakıp ufoyla birlikte havalanır. Silahın etkisi kalıcı değildir. Kahramanlarımız bir süre daha güldükten sonra kampüste hayat eski haline döner.
Keloğlan Masalları - Üzgün Ağaç 13:37
Keloğlan Masalları - Üzgün Ağaç 778 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları ormanda, ağlayan bir ağaç bulurlar. Ağaç kurumuştur. Yaşlandığı için çocukların artık kendisiyle oynamamasından dolayı mutsuzdur. Keloğlan ve arkadaşları ağacın tekrar yeşermesi için su bulmak üzere gerçek dünyaya gelirler. Uzun onları gizlice dinler ve suyun 'ilaç gibi geleceği'ni duyar. Keloğlan ve arkadaşları kovalarını doldurur ve geçit kapısından geri dönerler. Yalnız getirdikleri su yok olmuştur. Ağaca karşı mahçup, tekrar su almak üzere gerçek dünyaya dönerler derenin suyunun şifalı olduğunu zanneden huysuz ve uzun dereye çit çekmişlerdir. Uzun'u nöbetçi bırakan Huysuz oradan uzaklaşır. Keloğlan ve arkadaşları kendilerinden altın isteyen Uzun'u pazarlıkla kafasını karıştırarak kandırır ve borçlu çıkarırlar. Uzun altın istemek için Huysuz'un yanına giderken Keloğlan ve arkadaşları kovalarını yeniden doldururlar. Geçit kapısından geçerken sular buharlaşır. Bunun üzerine bu sefer aynı şeyi buzla denemeye karar verirler. Şeihrdeki bir limonatacıda kovalarını buzla doldurup köye geri dönerler. Bu sefer başarmışlardır. Sulanan ağaç hemen yemyeşil olur. Artık mutludur.
Keloğlan Masalları - Örümcek Arkadaş 13:54
Keloğlan Masalları - Örümcek Arkadaş 3.645 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları bir apartman boşluğundayken önce Kara sonra Keloğlan ve Balkız bir örümcek ağına yakalanırlar. Yaklaşan örümcekten önce çok korkarlar ancak örümcek onlara zarar vermez ve ağdan kurtulmalarını sağlar. Şehirde mutsuz olduğunu söyleyen örümceği köylerine götğrmeye karar verirler. Geçit kapısıyla köye dönerler. Örümcek çizgi dünyada dev gibidir. Köyü çok sever ve çocuklarla arkadaşlık eder. Kara Vezir örümceği duyunca askerlerinden getirmelerini ister. Kendisinden izin almadan ağ ördüğü bahanesiyle onu zindana atar. Keloğlan ve arkadaşları örümceği kurtarmak için şatoya gelirler. Bı sırada Vezir zindandaki örümcekle dalga geçerken küçük örümcekler onun çevresini sarar ve anahtarı alarak örümceğin kaçmasını sağlarlar. Örümcek ağını kullanarak kuleden aşağı, Keloğlan ve arkadaşlarının yanına iner. Kara vezir zindanda kalmıştır.
Keloğlan Masalları - Mağara 13:48
Keloğlan Masalları - Mağara 3.197 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları basit bir el değirmeni yaparlar ve mağara adamına buğdayı nasıl un yapacağını gösterirler. Daha sonra bu undan nasıl ekmek yapılacağını balkız mağara kadınına gösterir. Kadın bazlamalar yapar. Bu sırada takmış olduğu kolyenin ay taşından yapılmış olduğunu fark ederler. Bozulmuş olan geçit saatini onarmak için kolyeyi kadından isterler. Onları çok sevmiş olan kadın kolyeyi verir. Saati çalıştırır ve geri dönerler.Kendilerini Sivri ve Örgülü'yle ayrı düştükleri yerde bulurlar. Sedece bir kaç dakika için ortadan yok olmuşlardır. Diğer tarafta mağara adamının mağara duvarına Keloğlan, balkız ve Kara'nın resmini yaptığını görürüz. Bu görüntü günümüzdeki gazetelere manşet olur. Bozulan roketiyle bir gazete bayiinin yanına inen Bilgecan Dede gazetede keloğlan ve arkadaşlarının mağara duvarındaki resimlerini görür ve onları tanır. Gülümser.
Keloğlan Masalları - Kapadokya 13:38
Keloğlan Masalları - Kapadokya 801 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan Dede'nin evinde ipucu ararlarken bir harita bulurlar. Haritayı kullanarak kapdokya'ya giderler. Burada bindikleri bir balon kaza sonucu haalanır. Haritanın Bilgecan dede'nin yerini gösterdiğini düşünmektedirler. Bir peri bacasında Bilgecan Dede'nin sandığını bulurlar. Bu sandıkta pek çok harita ve kendi resimleri vardır.
Keloğlan Masalları - Pastane 14:34
Keloğlan Masalları - Pastane 888 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları kazayla geçit kapısından geçer ve gerçek dünyada bir pastaneye düşerler. O sırada pastaneye bir yemek eleştirmeni geleceği için pastane çalışanları heyecanlıdır. Birlikte bir pasta yaparlar. Eleştirmen yapılan pastayı çok beğenir.
Keloğlan Masalları - Küçük Uzaylı 14:07
Keloğlan Masalları - Küçük Uzaylı 669 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları kampüste uzaylıların unuttuğu küçük bir ufo bulurlar. Bilgecan dede'yi ufoyla aramaya karar verirler. Keloğlan, Kara ve Siri ufoya biner ve uçarlar. Gökyüzünde Bilgecan dede'yi görükten sonra atmosfer dışına, uzaya doğru çekilirler. Uzaylıların karargahına gelmişlerdir. Burada uzaylılarla karşlaşır ve teknolojileri sayesinde dilimizi öğrenmiş liderleriyle konuşurlar. Liderleri dünyada küçük bir uzaylının kaldığını ve onu geri almaları gerektiğini söyler. Kara, küçük uzaylının geçit kapısından geçmiş olduğunu ve şu an köyde olması gerektiğini söyler. Hep beraber köye giderler. Diğer yandan küçük uzaylı köyde bir takım karışıklıklar çıkardıktan sonra uzun uzaylıyı kara vezire götürür. Ama uzaylı Uzun'un torbasından kaçmıştır. Uzun uzaylıyı kovalarken Keloğlan, arkadaşları ve diğer uzaylılarla çarpışır. Korkar ve kaçar. Küçük uzaylı da ailesine kavuşmuştur. Herkes kahkahalarla gülmeye başlar.
Keloğlan Masalları - Bilgecan Dede'nin Sırrı 13:13
Keloğlan Masalları - Bilgecan Dede'nin Sırrı 360 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları saatin yardımıyla, gerçek dünyada Bilgecan dede'nin evini bulurlar. Burada Bilgecan dede'yi beklemeye başlarlar. Evde küçük bir kızın kayıp kedisi hakkında Bilgecan dede'ye yazdığı bir mektubu bulurlar. Bilgecan Dede'yi kızın yanında bulabileceklerini düşünürler. Kediyi ve Bilgecan dede'yi birlikte bulurlar. Bilgecan Dede, gerçek dünyadaki çocuklara yardım etmekte olduğundan uzun süredir ortalarda gözükmemektedi olduğunu söyleyerek durumu açıklar. Aynı anda Kara Vezir dünyayı ele geçirme vaktinin geldiğini söyleyerek Mucittin'in yaptığı robotuyla ortaya çıkar.
Keloğlan Masalları - Kardeşler Arasında 13:58
Keloğlan Masalları - Kardeşler Arasında 484 izlenme - 6 yıl önce Bilgecan Dede, Nehir isminde bir kız çocuğundan mektup alır. Nehir, mektubunda kardeşiyle kavga ettiklerini annesinin bu yüzden üzüldüğünü söylemektedir. Bilgecan Dede, Keloğlan ve arkadaşlarıyla küçük kız ve kardeşine yardım etmek için yola çıkar. Kara Vezir de Mucit’in robotuyla birlikte çocukların evine gelir. Robot başına aldığı bir top darbesiyle sersemler ve çocuklarla oynamaya başlar. Bu duruma sinirlenen Kara Vezir ve Mucit, tartışmaya başlar. Bu duruma şahit olan iki kardeş, kavga etmenin ne kadar yanlış bir davranış olduğunu görüp barışırlar. İki kardeşin artık çok iyi anlaştığını gören anneleri mutlu olur.
Keloğlan Masalları - Çizmeli Tilki’nin Oyunu 14:48
Keloğlan Masalları - Çizmeli Tilki’nin Oyunu 661 izlenme - 6 yıl önce Çizmeli Tilki, Bilgecan Dede’nin mektuplarından birini alır ve yalnızlıktan şikayet eden bir çocuğu kendi tarafına çeker. Ama çocuğa söyledikleri doğru değildir ve ihtiyacı olduğu zaman onu yalnız bırakır. Çizmeli Tilki’nin bir oyun peşinde olduğunu anlayan Bilgecan Dede ve Keloğlan, yardıma ihtiyacı olduğu anda küçük çocuğun yanında olur ve O’na yalnız olmadığını gösterirler. Küçük çocuğun bir arkadaş bulmasına da yardım ederler.
Keloğlan Masalları -  Keloğlan'ın Rüyası 13:30
Keloğlan Masalları - Keloğlan'ın Rüyası 576 izlenme - 6 yıl önce Bilgecan Dede’nin evi çok kalabalıktır. Keloğlan, yatağını Uzun’la paylaşmak zorunda kalır. Uzun o kadar gürültüyle horluyordur ki Keloğlan bir türlü uykuya dalamaz. Zorlukla uyuduğunda kendini köyde Uzun’la birlikte bulur. Üstelik Uzun ve Keloğlan, birbirlerine bileklerinden kelepçelenmiştir ve köyde her şey tersine dönmüş gibidir. Keloğlan, evde kendi yerine Sinek’in geçtiğini görür. Tomurcuk’ta Balkız’ın yerindedir. Prenses, artık onların en iyi arkadaşıdır. Keloğlan’ın yanındaysa Uzun’dan başka kimse yoktur ve O’da Sinek’le arkadaş olmak istiyordur. Keloğlan, Sinek’in yanına gitmeyi reddeder. İkisi tartışırlarken, karşılarında öfkeli bir boğa bulurlar. Boğadan kaçarlarken uçurumdan aşağı yuvarlanırlar. Uçurumun sonunda Keloğlan, kendini yerde değil, yatağında bulur. Gördükleri bir rüyadır. Huzur içinde uyuyacağı sırada, Uzun tekrar horlamaya başlar ve Keloğlan’ın uykusunu kaçırır.
Keloğlan Masalları - Geçit Saati 14:01
Keloğlan Masalları - Geçit Saati 571 izlenme - 6 yıl önce Kara Vezir, Uzun ve Huysuz, Bilgecan Dede’nin evine yerleşmişlerdir. Bu durum Keloğlan ve arkadaşları arasında bir çekişme yaşanmasına neden olur. Bu duruma bir son vermek isteyen Keloğlan, geçit saatini onarıp köye gitmek ister ama ne kadar arasa da geçit saatini bulamaz. Bu sırada geçit saati sürpriz bir şekilde açılır ve hepsini yutar. Köye döndüklerinde her yerin siyah beyaz olduğunu görürler. Bu durum Kara Vezir’den başkasını mutlu etmez. Geçit saati tekrar çalışır ve bu seferde hepsi seslerini kaybeder. Huysuz, kendini Charlie Chaplin kostümleri içinde bulur. Uzun’la aralarında komik diyaloglar yaşanır. Bu sırada tekrar renklerine ve seslerine kavuşurlar. Bilgecan Dede’nin evine döndüklerinde geçit saatinin Bilgecan Dede’nin cebinde kaldığı ve yaşananlardan rastgele basılan taşların sorumlu olduğu anlaşılır.
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 542 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.
Keloğlan Masalları - Denizaltı 14:18
Keloğlan Masalları - Denizaltı 639 izlenme - 6 yıl önce Bilgecan Dede, deniz kirliliğiyle ilgili bir mektup almış ve sandalıyla denize açılmıştır. Keloğlan ve arkadaşları da Bilgecan Dede’yi bulmak için, denizaltıyla yola çıkar. Sandalın boş olduğunu gördüklerinde denizaltıyla araştırmaya başlarlar. Bu sırada dikkatlerini denize bırakılmış atıklar çeker. Bir balığın ısrarla atık maddelerin arasında dolaşmaları onları üzer ve balığı temiz bölgeye çekmeye çalışırlar. Ne kadar uğraşsalar da bunu başaramazlar. Balığı izlediklerinde balığın bir ailesi olduğunu, bu yüzden onlarla gelmediğini görürler ve balığı ailesiyle birlikte temiz bölgeye taşırlar.
Keloğlan Masalları - İsraf 14:11
Keloğlan Masalları - İsraf 419 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan, Uzun ve Huysuz, kendilerini her şeyin israf edildiği bir evde bulurlar. Evde damlayan musluklar, açık kalmış ışıklar, yarım bırakılmış yemekler vardır. Kendi çabalarıyla zorlansalar da musluğu kapatmayı, ışığı söndürmeyi başarırlar. Köye döndüklerinde bir ziyafete katılan, Keloğlan, Uzun ve Huysuz, israfın köyde de devam ettiğini görür. Keloğlan, israf yapan herkese bir ders vermek için yiyecekleri saklarlar. Yiyecek yemek olmadan geçen birkaç günün sonunda, köy halkı ellerindeki yiyeceklerin kıymetini anlar ve bir daha israf yapmayacaklarını söz verirler. Keloğlan ve arkadaşları yiyecekleri sakladıkları yerden çıkarır. Böylece herkes, ihtiyacı kadar yiyeceği evine götürür.
Keloğlan Masalları - Anneler Günü 01:33
Keloğlan Masalları - Anneler Günü 40.611 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan Masalları - Anneler Günü Keloğlan, özellikle Türk ve Altay mitolojisinde, masal, fıkra ve benzer halk anlatılarında adı geçen saçsız masal kahramanıdır. Türk masal anlatı geleneği içerisinde olumlu ve olumsuz özelikleri ile halkı temsil eden bir tiptir
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 8.104 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.
Keloğlan Masalları - Dev Robot 12:59
Keloğlan Masalları - Dev Robot 1.268 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan Dede'yi adımopterle aramaya karar verirler ve geçit kapısından geçerler. Geçerken Keloğlan, Balkız ve Örgülü adımopterden düşer. Bilgecan Dede cermodern'in bahçesine roketle düşmüştür. Burayı önce ay yüzeyi zanneder. Sonra da bir kelebek görür ve onun peşine takılır. Diğer yandan Mucittin, Kara Vezir için dev gibi bir robot yapmıştır. Huysuz ve uzun'u da yanlarına alarak dünyayı ele geçirmek için onlar da cermodern'e gelirler. Bölüm sonu. Sergi salonuna girerler. Kara Vezir sergideki kalabalığa bir konuşma yapmak ister. İnsanlar robotu ve kara Vezir'in “orduma katılın” çağrısını sergideki bir eser zannederler. Bir süre robotla ilgilendikten sonra başka şeylere yönelen insanlara kızan kara Vezir, robotun silahlarını kullanmaya karar verir. Ancak silahlar çok etkisizdir. Duruma kızan Vezir robotu kendisi kullanmayı dener, ama beceremez. Robot bir süre değişik danslar ve komik hareketler yapar. Keloğlan, Balkız ve Örgülü onları durdurmak için robota tırmanırlarken örgülü düşme tehlikesi yaşar. Adımopterle gelen Kara onu kurtarır. Robota çıkan Keloğlan kara Vezir'le itişirken Balkız uzun'u kandırıp robotun kendini imha düğmesinin yerini öğrenir ve düğmeye bastıktan sonra Keloğlan'ı da alarak robottan atlar. Kara onları da kurtarır. Robot patlayarak bir hurda yığınına dönüşür. Sergiyi gezenler bütün bunları savaş karşıtı bir sanat eseri zannederek alkışlarlar. Bilgecan dede ise bahçede kelebek kovalamaktadır.
Keloğlan Masalları - Yıldırım 13:16
Keloğlan Masalları - Yıldırım 2.242 izlenme - 7 yıl önce Yıldırım çarpması sonucunda, Keloğlan insanların beyninden geçen düşünceleri duymaya başlar. Ne olduğunu anlayamadığı bu durum onu gittikçe daha çok rahatsız eder. Diğer insanlardan kaçmaya başlar ama arkadaşları onu yalnız bırakmak istemezler. Keloğlan, onlara yalnız kalmak istediğini söylediğinde, öfkelendiğinde nesneleri de hareket ettirebildiğini fark eder. Bir canavara dönüştüğünü dönüşüp, herkesten kaçar. Keloğlan’ın peşinden gelen arkadaşlarıysa, ormanda Devlere rastlar. Devlerle aralarında bir kavga başlar. Keloğlan, arkadaşlarının zihninden geçenleri duyabildiği için geri dönüp onlara yardım eder. Ama sahip olduğu güç onu yinede rahatsız ediyordur. Bilgecan Dede’yi bulmak için dünyaya döner, bu sırada yıldırım çarpması sonucu tekrar eski haline döner. Bölüm sonu.
Keloğlan Masalları - Kara Karga 13:22
Keloğlan Masalları - Kara Karga 594 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara, Bilgecan Dede’nin evinin önünde büyük, kara bir karga görürler. Karganın büyüklüğü onları korkutur ve kaçıp Bilgecan Dede’nin evine saklanırlar. Bu sırada geçit saatini de düşürürler. Onları izleyen Huysuz ve Uzun’sa dışarıda kalır. Kargayla aralarında bir kovalamaca yaşanır. Bu sırada evden çıkan Keloğlan, Kara ve Balkız, geçit saatini alırlar. Bilgecan Dede, yanlarına gelir ve kargadan korkmalarına neden olmadığını, karganın yaralı olduğunu ve yardım istemeye çalıştığını anlatır. Hep birlikte karganın yaralarının iyileşmesine yardım ederler. Karga iyileşip uçacak duruma geldiğinde, Uzun ve Huysuz da onun kanadına takılır ve birlikte uzaklaşırlar.