Hoşgeldiniz!

kenan kalav

Çalıkuşu - 1. Bölüm 50:32
Çalıkuşu - 1. Bölüm 128.651 izlenme - 8 yıl önce Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden Osman F. Seden tarafından uyarlanan 1986 yapımı televizyon dizisi. TRT kanalında 20 Nisan 1986 ile 1 Haziran 1986 tarihleri arasında, Pazar akşamları ekrana gelmiştir. 7 bölümdür. Başrollerinde Aydan Şener, Kenan Kalav ve Sadri Alışık'ın olduğu dizide dönemin bir çok önemli oyuncusu da rol almıştır. Gösterildiği tarihte yoğun ilgi görerek büyük başarı kazanan dizi, 90'lı yılların başında Rusya'da ve Türk Cumhuriyetleri'nde gösterildiğinde çok büyük ilgi toplamıştır. Dizinin Esin Engin imzalı müzikleri de en az dizi kadar çok sevilmiş ve klasikleşmiştir. 51 oyuncu ve 1500 figüranın rol aldığı dizinin çekimleri İstanbul, Bursa, Bolu, Geyve, Göynük, Mudurnu ve İzmir'deki 137 mekanda gerçekleşti. Dizi tümüyle TRT dışında hazırlandı ve kuruma o dönemin parasıyla 115 milyon liraya mal oldu. Dizinin hazırlık devresi çekimleri toplam 6 ay sürmüştü. Çalıkuşu eserinin 1966 tarihli Türkan Şoray'lı uyarlaması da yine Türk Sinemasının en usta yönetmenlerinden olan Osman F. Seden'in imzasını taşımaktadır. Yönetmen : Osman F. Seden Yapımcı : TRT adına Osman F. Seden Senarist : Reşat Nuri Güntekin (Eser), Osman F. Seden Oyuncular: Aydan Şener, Kenan Kalav, Sadri Alışık, Mine Çayıroğlu, Eşref Kolçak, Hayati Hamzaoğlu, Kaya Akarsu, Tomris Oğuzalp, Savaş Başar, Seray Gözler, Tilbe Saran, Cengiz Sezici, Sümer Tilmaç, Yalçın Avşar, Ali Şen Müzik : Esin Engin Görüntü yönetmeni : Kenan Kurt Türü : Tv Dizisi Yapım yılı : 1986, Türkiye Kanal : TRT (20 Nisan 1986 - 1 Haziran 1986) Süre : 45 dk. - 7 bölüm
Kurtlar Vadisi Filistin Polat Alemdar: Sabrederiz 04:02
Kurtlar Vadisi Filistin Polat Alemdar: Sabrederiz 17.329 izlenme - 10 yıl önce Kurtlar Vadisi Filistin Polat Alemdar: Sabrederiz
Cinayet İşlerken Flashback Görmek 08:46
Cinayet İşlerken Flashback Görmek 6.243 izlenme - 7 yıl önce Adamın biri önce başka bir adamı öldürür daha sonra öldürdüğü adamın yanındaki kadını gırtlaklamaya başlar. Kadınla boğuşurken adam flashback yaşar ve daha önce kumsalda boğduğu kadın aklına gelir.
kenan kalav - aydan şener 02:06
kenan kalav - aydan şener 4.815 izlenme - 12 yıl önce
Çalıkuşu Final Sahnesi - Ben Gülbeşeker'i Çok Sevdim 00:53
Çalıkuşu Final Sahnesi - Ben Gülbeşeker'i Çok Sevdim 5.554 izlenme - 8 yıl önce Feride, evine evli bir kadın olarak geri dönmüştür. Büyük aşkı Kamran'la her zaman olduğu gibi kedi-köpek misali atışmaktadırlar. Feride Kamran'a gittiği yerlerden birinde öğrendiği gülbeşeker adlı çörekten pişirir ve ikram eder. Aralarında, izleyeceğiniz diyalog gerçekleşir. Ancak Kamran'ın bilmediği bir şey vardır, o da gülbeşeker'in yalnızca bir çörek anlamına gelmediği, gittiği o yerde Feride'nin güzelliğine atfen ona verilen lakap olduğudur. Feride duymak istediği şeyleri duyacak, Kamran da belki "Gülbeşekeri sevdin mi?" derken Feride'nin kast ettiği şeyi anlayacak ve o yüzden o son cümleyi bu kadar hissederek söyleyecektir. Reşat Nuri Güntekin'in muhteşem eserinden, Aydan Şener ve Kenan Kalav'ın başrolünü paylaştığı 1986 tarihli Çalıkuşu'nun final bölümünden bir kesit.
Bu Mis Gibi Portakalların İçinde Kalite Mal Var 02:14
Bu Mis Gibi Portakalların İçinde Kalite Mal Var 428 izlenme - 8 yıl önce Ekipler Amiri Kenan, Katiller de Ağlar filminde Kenan Kalav'ın canlandırdığı karakterdir. Tezcanlı, gözünü karartmış, acar bir komiserdir. Öylesine yıldırım bir amirdir ki kenan, filmde yaklasık 3 dakika da bir bir uyustucu imalathanesini basar, satıcıları yakalar, cete cökertir. mafya toplantılarında devamlı kendisinden bahsedilir. "hic uyumaz mı bu kenan, dinlenmez, eglenmez mi?" bahsi gecen baskın sahnelerinde kadraja girisi fazlasıyla yıldırım olup izlenmeye degerdir. kah bir kolinin arkasında biter, kah tezgah basında uyusturucu paketleyen adamların sırtına atlar bir anda. En güzide repliklerden birisi de 'bu mis gibi portakallarin icinde kalite mal var' dır.
Üstelik Babası Homoseksüeldi 05:05
Üstelik Babası Homoseksüeldi 181 izlenme - 8 yıl önce 80li yılların ahlak dersi veren müthiş filmi Suçlu Gençlik'in hafızalara kazınan final sahnesi. Kızını savunan avukat baba yoldan çıkan gençlerin sorumlularının kumarbaz anneler, ilgisiz ve homoseksüel babalar olduğunu söylüyor. Yazık, adamcağız da mahkemeye partneriyle gelmiş.