Hoşgeldiniz!

kesal

Yozgat Blues Fragmanı 01:57
Yozgat Blues Fragmanı 30.591 izlenme - 10 yıl önce 6 Aralık 2013'te vizyona girecek olan yerli yapımı Yozgat Blues filminin fragmanı. Yozgat, Yavuz ve Neşe'nin hikayesinin başladığı ya da bittiği yerdir... Aldıkları bir iş teklifi sonrasında Yozgat'a taşınan müzik öğretmeni ve şarkıcı Yavuz ve öğrencisi Neşe hayatlarının önemli bir dönüm noktasına adım atmak üzeredir. İcra ettikleri müzik türüyle bu yeni şehirde kimsenin ilgisini çekemeyen ikilinin çabalarına, buraya taşındıkları ilk günlerde tanıştıkları Sabri'nin yardımları da eklenir ancak sonuç yine olumsuzdur. Bu olumsuz sonuç beklenmedik gelişmeleri de beraberinde getirir... Mahmut Fazıl Coşkun'un ilk defa 32'nci İstanbul Film Festivali'nde seyirci karşısına çıkan ikinci filmi "Yozgat Blues".
Ercan Kesal ve Kütüphanesi 15:51
Ercan Kesal ve Kütüphanesi 1.878 izlenme - 5 yıl önce Gazoz Ağacı kitabı ile beni derinden etkileyen Ercan Abimizin öğütlerini duyabileceğiniz değerli kütüphanesini görebileceğiniz bir video. Belki kendisini Çukur dizisi ile tanıyıp seven insanlardan birkaçı onun bu yönünü de keşfederler. Belli mi olur? Bu arada videoyu YouTube'daki Bookserf kanalından aldım. Bu ekip birçok önemli isimle kütüphanelerinde röportaj yapmış. Sitenin formatına ne kadar uygun bir şey yazıyorum şu an da bilmiyorum fakat sonuçta moderatörler burayı okuyorlar, onu biliyorum. Yasaksa kaldırabilirler. Ben de videonun sahibi olan kanalın bağlantı adresini gönül rahatlığıyla bırakabilirim: https://www.youtube.com/channel/UChWTDeH-jdNLhxeZD2LikdA/feed
Ercan Kesal'la Söyleşi 09:52
Ercan Kesal'la Söyleşi 2.454 izlenme - 4 yıl önce Ercan Kesal, Ekşi Sözlük yazarlarının sorularını yanıtlayıp, hakkında girilen entry'leri yorumlamış. İyi seyirler
Patates Soyarken İkilemde Kalan Ercan Kesal 01:21
Patates Soyarken İkilemde Kalan Ercan Kesal 2.740 izlenme - 6 yıl önce işinden evine yeni dönen ercan kesal abimiz, bir yandan patates soymakta bir yandan da ülkenin içinde bulunduğu kaotik ortamı daha iyi analiz edebilmek adına karşıt görüş programını izlemektedir. ama o da nesi, bir anda televizyondan kadın inlemeleri duyulur ve her gün en az 4-5 gazete satın alıp ülke gündemini yakından takip eden ercan abimiz o an cinsel içgüdülerine yenik düşmüştür. sol tarafındaki eski gazete yığınından bir adet gazeteyi adeta "atacağınız manşete attırayım" dercesine önüne serer. işte tam da bu esnada murphy kanunları çoktan devreye girmiştir ve ibnetorun biri ısrarla ercan abinin cep telefonunu aramaktadır. 2014 yılında gösterime giren, başrolünü ercan kesal'ın oynadığı "ben o değilim" filminden bir dakikalık bir bölüm. ne patates kızartması, ne de yanı başımızdaki eski gazete yığınları, hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. iyi seyirler dilerim.
 Ben O Değilim – I’m not Him (2014) – Fragmanı 01:47
Ben O Değilim – I’m not Him (2014) – Fragmanı 5.943 izlenme - 9 yıl önce Orta yaşlarını süren bekar Nihat bir hastanenin kantininde çalışmaktadır. Genç Ayşe ise aynı kantinde mesai arkadaşıdır. Bir akşam Ayşe, Nihat’ı evine akşam yemeğine davet eder. Nihat Ayşe’nin hapisteki kocası yüzünden etrafta dedikodu çıkacağından endişe etse de daveti kabul eder. Fakat evde gördüğü bir düğün fotoğrafı Nihat’ı alt üst edecektir zira Ayşe’nin kocası kendisine ikizi kadar çok benzemektedir. Bu garip ilişki Nihat’ın sıradan hayatında tahmin edemeyeceği değişikliklere yol açacaktır. Tayfun Pirselimoğlu’nun senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Ercan Kesal ve Maryam Zaree paylaşıyor.
Küf Fragmanı 01:41
Küf Fragmanı 4.489 izlenme - 11 yıl önce Basri, demir yollarında yol bekçisi olarak çalışmaktadır ve yalnızdır.Tek oğlu olan Seyfi tam 18 yıl önce, okuduğu üniversitede öğrenciyken gözaltına alınmış ve o günden sonra hiç kimse Seyfi'den haber alamamıştır. Bu durumda ne ölüdür Seyfi, ne sağ... ne vardır ne de yok... Oğlu kaybolduktan altı yıl sonra da karısı ölmüştür Basri'nin.Basri, oğlunun kaybından sonra, yavaş yavaş toplumdan soyutlamaya başlamıştır kendisini. Onu günden güne çepeçevre saran bir umut yaşatmıştır bugüne kadar. Her gün kontrol etmek için üzerinde yürüdüğü tren yolları, 18 yıldır aralıksız her ayın başında ve ortasında oğlunu bulmaları için yazdığı dilekçeler...Anadolu'nun bereketli toprakları ve onu sarıp sarmalayan uçsuz bucaksız tren yolları, umut ve vicdan.
Fındıktan Sonra (2018) Fragman 01:13
Fındıktan Sonra (2018) Fragman 1.371 izlenme - 5 yıl önce 2018 yapımı belgesel film Fındıktan Sonra (Gone With The Hazelnuts) fragmanı. 40 dakikalık belgesel filmi usta oyuncu Ercan Kesal yönetiyor.
Bir Köyün Kapitalizm İle İmtihanı - Fındıktan Sonra 39:46
Bir Köyün Kapitalizm İle İmtihanı - Fındıktan Sonra 1.197 izlenme - 4 yıl önce “İmeceden mevsimlik işçiye” bir köyün kapitalizmle imtihanı... Düzce’nin Çiçekpınar köyünde geçen film, 1930’lardan 2000’lere tarımsal emeğin nasıl değiştiğini, köyün toplumsal yapısının nasıl dönüştüğünü irdeliyor. Çiçekpınar köylüleri, fındıktan önce, kendilerine yeten, dayanışmacı, komünal bir toplumsal formda yaşıyordu. Fındıktan sonra ise herkesin kendi işinden sorumlu olduğu ve hiyerarşik olarak örgütlendiği bir toplumsal forma geçiş yapıldı. Minyatür bir pre-kapitalizmden kapitalizme geçiş hikâyesi olan Fındıktan Sonra, geçmişin işçi babalarının artık “patron” olmuş evlatlarının kendi mevsimlik işçilerine nasıl baktıklarına ve daha birçok duruma dair bir belgesel.
Bir Zamanlar Anadolu'da - Yemek Sahnesi 07:19
Bir Zamanlar Anadolu'da - Yemek Sahnesi 1.906 izlenme - 8 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın 2011 yapımı bu filminde; Muhtar'ın evinde geçen ve doğallığın dibine vurulduğu yemek sahnesi. Alkışlarla yaşatıyoruz.
Hükümet Kadın - Kamera Arkası 3 01:23
Hükümet Kadın - Kamera Arkası 3 2.087 izlenme - 10 yıl önce Hükümet Kadın 1 Şubat'ta vizyona girdi!
Bir Zamanlar Anadolu'da - Allı Turnam 06:25
Bir Zamanlar Anadolu'da - Allı Turnam 575 izlenme - 8 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu'da' filminin bir bölümünde geçen Neşet Ertaş ustanın o eşsiz yorumuyla allı turnam...
Hükümet Kadın - Kamera Arkası 1 00:57
Hükümet Kadın - Kamera Arkası 1 916 izlenme - 10 yıl önce Hükümet Kadın 1 Şubat'ta vizyona girdi