Hoşgeldiniz!

Kıbrıs Barış Harekatı

Kıbrıs Barış Harekatı | Ayşe Tatile Çıksın 01:59
Kıbrıs Barış Harekatı | Ayşe Tatile Çıksın 2.323 izlenme - 8 ay önce Türk ordusunun 1974 de Kıbrıs'a '' Ayşe Tatile Çıksın '' kriptolu sözü ile yaptığı Kıbrıs Barış Harekatı görüntüleri, ordumuzun şanlı dönemlerini özlemle arıyor, şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz..
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 01:38
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 2.603 izlenme - 1 yıl önce Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarması başladığı an radyodan yaptıgı tarihi konuşma. Rauf Denktaş ve Karaoğlan'a saygılarımızla... Biz demirellerden türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız. Sevgili kardeşlerim, biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil Kıbrısın topraklarına, Egenin deniz yataklarına yazmışız, biz milliyetçiliği Batı Anadolu'nun haşhaş tarlasına yazmışız!
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 03:57
Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı Değerlendirmesi 1.940 izlenme - 12 ay önce Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatı'nın amaçları ve gidişatı ile ilgili yaptığı açıklama yer almaktadır. Ayrıca Bülent Ecevit'in basın mensuplarına yaptığı teşekkür konuşmasına yer verilmektedir. Sadece Ecevit'in üslubu için defalarca izlenir.
Kıbrıs Barış Harekatı Görüntüleri 04:42
Kıbrıs Barış Harekatı Görüntüleri 5.330 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs'taki Türk halkına karşı Rum tarafının kalkıştığı sistematik soykırımı durdurma amacıyla 20 Temmuz 1974 başlatılan ve 14 Ağustosta birliklerin Lefkoşaya girmesiyle sonuçlanan harekattan görüntüler. Vikipediye göre Rum kesim 4000 civarı kayıp verirken Türk kesim 500 civarı kayıp vermiştir. Adaya gönderilen ilk 5000 kişilik öncü kuvvete destek geç gelmesi sebebiyle bir geceyi adada desteksiz geçirmek zorunda kalan az sayıda Türk askeri sabaha kadar dayanmayı başarmış ve gelen destekle birlikte çok zorlanmadan Kıbrısın @'lık kesimi ele geçirilmiştir.
Zehra Sabah -  Kahraman Ecevit 03:59
Zehra Sabah - Kahraman Ecevit 3.296 izlenme - 3 yıl önce Zehra Sabah adlı şarkıcımız, 1974'de Kıbrıs harekatı sonrası başbakan Bülent Ecevit için şarkı bestelemiş. Keyifle izliyoruz.
Hayalet Şehir Kapalı Maraş - Kıbrıs 19:18
Hayalet Şehir Kapalı Maraş - Kıbrıs 1.731 izlenme - 2 yıl önce Kapalı Maraş olarak bilinen bu yerin rumca adı Varosha'dır. Rumca yerleşim yerinden uzak anlamında kullanına Varosha günümüzde bizim dilimizde kötü anlamda varoş, varoşlar olarak geçmiştir. Sivil vatandaşların girmesi yasaktır. İçeride sadece kızlara ait TSK yurdu, Gazimagusa Orduevi ve Birlesmis Milletler binasi vardır. Bir zamanlar dünyanın en büyük eğlence noktalarında biriydi adeta Akdeniz'in Las Vegas'ı olarak nitelendiriliyordu. Bu konuda biz Türkler kendimizi genelde överiz ama o dönemlerde Türklerin bulunduğu kısımlarda gençler için tek eğlence noktası kahvehaneler ve bir kaç sinema iken Rumların yönetiminde olan Maraş'ın nasıl dünyacı ünlü bir eğlence merkezine dönüştüğü ve oradaki binaların mimari güzellik olarak durumu vs bizim o sıralarda köy kültürünü aşamamış olmamız halk olarak vizyonsuz olduğumuzdan kaynaklanıyor bunu es geçmek istemiyorum. Kıbrıs Harekatı sırasında Rum Askeri BM'in gözü önünde Türkleri katledince Maraş'ta yaşayan Rumlar, Türk Askeri buraya doğru geliyor onlarda bizi öldüreceklerdir diyerek şehiri aceleyle konvoylar halinde terk ediyorlar. Türkiye ise bu noktayı fazla zorlanmadan alıyor, bunun nedeni ise savaş sonrası elimizde bulunduracağımız bir koz olması ve adanın ekonomik olarakta önemli getirisi olan bir noktası olması. Neyse işte şavaş bitiyor derken orası aynen kalıyor adeta Çernobil gibi herşey 70'lerden kalma, terk edilmiş hayalet bir şehir gibi. İleride ne olacağını bilinmez ama Kıbrıs konusunda bile ilerleme olmazken burası yüzyıllarca böyle kalacak gibi duruyor. Yapımcının notu: Bu belgesel Erciyes Universitesi Iletisim Fakultesi Radyo, Televizyon ve Sinema bolumu ogrencileri tarafindan 2013-2014 yilinda yapilmistir. Amator belgesel dalinda bir cok yarismada finalde yarışmıştır.
Kapalı Maraş - Kıbrıs (Hayalet Şehir) 07:33
Kapalı Maraş - Kıbrıs (Hayalet Şehir) 1.491 izlenme - 3 yıl önce Bir turizm cennetiyken savaş ortamının neticesi olarak Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında insandan arındırılıp hayalet şehir kıvamına dönüştürülen Maraş şehrinin eski ve yeni fotoğraflarıyla oluşturulmuş belgesel nitelikli bir bilgilendirme videosu. İnsan keşke imar edilip tekrar eski günlerine kavuşsun istiyor. Not: Maraş'ın eski fotoğraflarının birçoğuna şurdan ulaşmanız mümkün. http://www.ipernity.com/group/253932/doc
1974 Kıbrıs Barış Harekatından Çarpıcı Görüntüler 06:43
1974 Kıbrıs Barış Harekatından Çarpıcı Görüntüler 1.791 izlenme - 3 yıl önce 20 Temmuz 1974 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Garanti Anlaşması'nın III. maddesine istinaden gerçekleştirdiği askerî harekâtın tam 40 yıl geçti. İşte Kıbrıs Barış Harekatı'nın yapıldığı 40 yıl önce bir İngiliz tarafından çekilen ve daha önce yayınlanmamış çarpıcı görüntüler.
Kıbrıs Barış Harekatından Yayınlanmamış Görüntüler - Asker.TV 08:26
Kıbrıs Barış Harekatından Yayınlanmamış Görüntüler - Asker.TV 1.611 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı sırasında çekilen arşivlik görüntülerden bir kesit. Mehmetçik yıllar sonra tekrardan savaş meydanlarında... http://www.asker.tv - Askeri Video Sitesi
Kıbrıs Mücahitler Marşı 02:30
Kıbrıs Mücahitler Marşı 1.102 izlenme - 3 yıl önce Yanlış bilmiyorsam 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türk Mukavemet Teşkilatı'nın da desteğiyle yazılan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli günlerinde hep bir ağızdan söylenen marştır. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), bir zamanlar her akşamüstü haberler öncesinde bu marşı gösterirdi.
Kıbrıs Barış Harekatı Belgeseli - 32. Gün 15:54
Kıbrıs Barış Harekatı Belgeseli - 32. Gün 982 izlenme - 3 yıl önce Kıbrıs Harekâtı (TSK kod adı: Atilla Harekâtı, Türkiye'de Kıbrıs Barış Harekâtı olarak da bilinir), 20 Temmuz 1974te Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kıbrıs'ta başlattığı askerî harekât. Türkiye Cumhuriyeti harekâtın Zürih ve Londra Antlaşması'nın IV. maddesine istinaden gerçekleştirildiğini savunmaktadır.Fakat Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi bu harekâtı işgal olarak değerlendirmektedir.Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 11 Mayıs 1984 tarihindeki 550 sayılı kararında ise durumu "işgal" olarak niteledi.Avrupa Konseyi Parlamentler Meclisi'nin 29 Temmuz 1974 tarihli 573 sayılı kararı ve Atina'daki Temyiz Mahkemesi'nin 21 Mart 1979 tarihli kararı, Türk müdahalesinin yasal olduğunu vurgulamıştır.
Kıbrıs Barış Harekatı 39:40
Kıbrıs Barış Harekatı 969 izlenme - 3 yıl önce Dünya da eşi benzeri görülmemiş, bir yok yabancı devletin harp okullarında ders olarak okutulmuş olan, Kıbrıs Barış Harekatı anlatan belgeli izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. iyi seyirler.
Kıbrıs Barış Harekatı | Kıbrıs Savaşı 1974 Belgeseli | Dünden Yarına Tv | Kanal A Televizyonu 39:42
Kıbrıs Barış Harekatı | Kıbrıs Savaşı 1974 Belgeseli | Dünden Yarına Tv | Kanal A Televizyonu 530 izlenme - 2 yıl önce
Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler  00:59
Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler 473 izlenme - 4 yıl önce Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler 23.02.2014 günü nefer26medya kanalına yüklediğim 'Kıbrıs Harekatında Adaya İnen İlk Askerler ' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kıbrıs Barış Harekatı'nın Görüntüleri 05:35
Kıbrıs Barış Harekatı'nın Görüntüleri 72 izlenme - 8 ay önce Kıbrıs Barış Harekatı, bundan tam 43 yıl önce yapıldı. Adada huzur içinde yaşayan Rum ve Türk halkının bu ortamını bozmak isteyen bazı etnik grupların silahlı saldırıları sonrasında Kıbrıs Harekatı'na karar verildi. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, görüşmelerden bir sonuç alınamayacağını anlayınca TBMM olağanüstü toplanıyor ve Kıbrıs Barış Harekatı'na karar veriliyor. Parola ise "Ayşe tatile çıktı"..."Ayşe tatile çıktı" parolasıyla başlatılan ve adadaki Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 43. yılında. Adada akan kanı durduran Kıbrıs Barış Harekatı, TSK'nın zorlu şartlarda gerçekleştirdiği önemli bir başarı olarak da dikkat çekiyor. Bu parolada adı geçen Ayşe, dönemin Dışişleri Bakanı Turan Güneş'in kızıdır.20 TEMMUZ 1974 VE...Kıbrıs Barış Harekatı, 20 Temmuz 1974 tarihinde Türkiye Cumh
Rebe Elimelekh 05:59
Rebe Elimelekh 263 izlenme - 3 yıl önce Ayten Alpman'ın söylediği Bir Başkadır Benim Memleketim adlı şarkının orjinal Yahudi halk müziği ezgisi.
Bülent Yavuz, Kıbrıs Harekatı Anılarını Anlatıyor 14:39
Bülent Yavuz, Kıbrıs Harekatı Anılarını Anlatıyor 246 izlenme - 4 yıl önce Eski Hakem Bülent Yavuz Haber Türk'teki spor programı Spor Türk'te Teğmen olarak katıldığı 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yaşadıklarını anlatıyor.
Türkiye’yi   Kıbrıs’ta   İstemiyoruz Diyenler.!! 07:01
Türkiye’yi Kıbrıs’ta İstemiyoruz Diyenler.!! 500 izlenme - 7 yıl önce by sefer
Kıbrıs Harekatı Okullarda Neden Anlatılmıyor? (İzleyici Sorusu) 01:15
Kıbrıs Harekatı Okullarda Neden Anlatılmıyor? (İzleyici Sorusu) 8 izlenme - 3 ay önce Adnan Oktar'ın 22 Kasım 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/266008/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Kibris-harekati-okullarda-neden-anlatilmiyor-(Izleyici-sorusu) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
AİHM Makaryos’un Türklere yaptığı zulümden bahsetmeli. 01:23
AİHM Makaryos’un Türklere yaptığı zulümden bahsetmeli. 13 izlenme - 3 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/185774/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/AIHM-Makaryos’un-Turklere-yaptigi-zulumden-bahsetmeli A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Peygamberimiz (sav) Kıbrıs'ta Rum bölgesinde karışıklık olacağını Türklerin adaya ineceğini bildirmi 00:40
Peygamberimiz (sav) Kıbrıs'ta Rum bölgesinde karışıklık olacağını Türklerin adaya ineceğini bildirmi 11 izlenme - 3 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/187395/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Peygamberimiz-(sav)-Kibrista-Rum-bolgesinde-karisiklik-olacagini-Turklerin-adaya-inecegini-bildirmistir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo