Hoşgeldiniz!

King Kong Videoları İzle

King Kong Vialand'de! 00:50
King Kong Vialand'de! 245.404 izlenme - 4 yıl önce Hollywood devi King Kong Vialand'e geldi, İstanbul'da yer yerinden oynadı.
ÖLÜMSÜZ KİNG KONG vs AHMET AGA! - Korkunç Efsanevi MODLARLA SURVİVAL (Crundee Craft) - #6 24:46
ÖLÜMSÜZ KİNG KONG vs AHMET AGA! - Korkunç Efsanevi MODLARLA SURVİVAL (Crundee Craft) - #6 8.525 izlenme - 1 yıl önce Kanalımıza Abone OL : http://goo.gl/wcwC5x Sadece 2 Saniyenizi Ayırıp Video'yu BEĞENMEYİ UNUTMAYIN! Beni Hem gaza getirmiş olacaksınız hemde mutlu etmiş olucaksınız :) Haa Yorumda Atmayı unutmayın :) Mobil Uygulamamı İndirmek için - https://goo.gl/ehtVva Facebook Sayfası : https://goo.gl/RcNyc7 Google+ Sayfası : https://goo.gl/Zm1qAS İzlesene Kanalım : http://goo.gl/hAKH4o Beğenmeyi ve Paylaşmayı Lütfen Unutmayın! ------------------BUNLARADA GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN------------------ Komik Montaj Videoları : https://goo.gl/sBsaLu Minecraft Crazy Craft : https://goo.gl/KIE9KJ Minecraft Açlık Oyunları : https://goo.gl/0CzAQq Minecraft Buz Çağı : https://goo.gl/zyLMdQ Minecraft Savaşlar : https://goo.gl/iINpAh Minecraft Özel Haritalar : https://goo.gl/vVdc29 Minecraft Hapisten Kaçış Maceralarım : https://goo.gl/cf5jZk Minecraft Hayvan Saklambacı : https://goo.gl/TDfLFG Minecraft Yumurta Savaşları : https://goo.gl/ufE6Zh Minecraft Yatak Savaşları : https://goo.gl/0fCTk5 Minecraft Sky Element : https://goo.gl/7H4ZqJ Minecraft Buz Devri : https://goo.gl/Tv5u4Y Minecraft Şanslı Bloklar : https://goo.gl/AibCz7 Minecraft Sky Wars : https://goo.gl/fub9s5 Minecraft Farm Hunt : https://goo.gl/UFmleR Minecraft Hexxit : https://goo.gl/j5s0kp Minecraft Silahlı Açlık Oyunları : https://goo.gl/CKg8G9 İLK VİDEOM : https://goo.gl/LWbO3N İKİNCİ VİDEOM : https://goo.gl/9WyztW ÜÇÜNCÜ VİDEOM : https://goo.gl/6SmxAn ------------------------------AGA --------------------------------
Jflo DaBoss King Kong Official Audio ©2016 Unify Records Inc 03:55
Jflo DaBoss King Kong Official Audio ©2016 Unify Records Inc 670 izlenme - 1 ay önce Instagram:https://www.instagram.com/you_win_music/ Dont forget to Subscribe.... Jflo DaBoss King Kong Official Audio You Win Music İle İzlesene.com'da Evet Kanala Abone Olup Yorum Yapmayı Unutmayın
Kong Skull Island 2017 -  King Kong 2 Full HD 02:16
Kong Skull Island 2017 - King Kong 2 Full HD 2.127 izlenme - 7 ay önce Kong Skull Island 2017 - King Kong 2 filmi dolu dolu geliyor. Godzilla filmini ardından bu koca ve devasa hayvan sinema saolnlarını dolduracak gibi görünüyor. Kong Skull Island 2017 - King Kong 2 filmini http://hdfilmevreni.net/kong-skull-island-2017-full-izle.html sitemizden izleyebilirsiniz. Kong Skull Island,Kong Skull Island izle,Kong Skull Island Full izle,King Kong 2,King Kong 2 izle,King Kong 2 Full izle
king kong 02:55
king kong 7.408 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
king kong 6 fragmanı 02:56
king kong 6 fragmanı 7.324 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
king kong 2 fragmanı 02:55
king kong 2 fragmanı 4.528 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
King Kong 01:41
King Kong 5.564 izlenme - 9 yıl önce Bu video filmi aslında bir çikolata filmi için yapılmış ama ben bulduğumda sonu kesilmişti. Adamım baterist çalıyor. Phil collins ile de süper eşlik olmuş.
King Kong İstanbulda Galata Kulesine Saldırıyor 00:21
King Kong İstanbulda Galata Kulesine Saldırıyor 2.910 izlenme - 4 yıl önce Sevgilimle istanbula geldik galata kulesinin orda arkamızdan king kong fırladı tam fotoğraf çekecekken!!
King Kong (1933) Fragman 01:39
King Kong (1933) Fragman 2.422 izlenme - 4 yıl önce 1933'de ilk çevrilen King Kong filminin fragmanı
king kong 4 fragmanı 00:57
king kong 4 fragmanı 3.263 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
King Kong Vs Godzilla! - Minecraft Canavar Savaşları! / Tto 10:03
King Kong Vs Godzilla! - Minecraft Canavar Savaşları! / Tto 1.591 izlenme - 1 yıl önce KANALIMA ABONE OL! https://goo.gl/4P7OyM Çok ucuza orijinal Minecraft: https://minecraftity.com Eğer bu videomu izlerken keyif aldıysanız ve bana destek vermek istiyorsanız lütfen sadece 2 saniyenizi ayırıp videoyu BEĞENMEYİ UNUTMAYIN! Görüşlerinizi yorumlarda belirtin. ------------------------------------------------------------------------- Facebook Sayfası : https://goo.gl/esOzDc İzlesene Kanalım : http://goo.gl/8bSpO6 ------------------BUNLARADA GÖZ ATMAYI UNUTMAYIN------------------ Minecraft : KAYIP ADA! : https://goo.gl/FoN0z1 Minecraft Korku Haritalari! : https://goo.gl/GzhGvl Minecraft Aclik Oyunlari Hunger Games : https://goo.gl/UKF9Z8 Minecraft Sans Bloklari : https://goo.gl/tEc3R0 Minecraft Inanilmaz Savaslar : https://goo.gl/pY3Yb9 Minecraft Eglenceli Videolar : https://goo.gl/dTdE0B Minecraft Sky Wars : https://goo.gl/Yxqktf Minecraft Kuzey Kutbu : https://goo.gl/h7BnUw Minecraft Hapisten Kacis : https://goo.gl/AFS32o ------------------------------TTO --------------------------------
King Kong Tophanede 00:33
King Kong Tophanede 2.080 izlenme - 4 yıl önce Tophane'de Evimin Önünden King Kong Geçti!!!! Böyle Bir Dehşet Olamaz, Tarih 23 Mayıs! King Kong Evimin Önünden Geçti Herkes Görsün!!!
King Kong 2 İzle 00:35
King Kong 2 İzle 297 izlenme - 7 ay önce Bu video ile ilgili daha detaylı bilgi için: http://filmexpress.org/index.php/2016/07/31/king-kong-2-izle/
King Kong Fragmanı - Tivibu 01:06
King Kong Fragmanı - Tivibu 2.898 izlenme - 7 yıl önce King Kong, Tivibu farkıyla kirala izle servisinde
king kong 3 fragmanı 02:30
king kong 3 fragmanı 1.967 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
King Kong Ft. Koyun  00:10
King Kong Ft. Koyun 1.271 izlenme - 4 yıl önce King Kong Ft. Koyun
King Kong Dinazora Karşı 1933 03:52
King Kong Dinazora Karşı 1933 607 izlenme - 2 yıl önce 1930'lada bir grup denizci ile bir belgesel film yapımcısının hedefleri gerçekte varolmadığı söylenen, ama söylentilerde Sumatra yakınlarında yer aldığı belirtilen Kafatası Adası'dır.Adada dev goril King Kong'un da yaşadığına dair söylentiler vardır.Bunu başlangıçta ciddiye almayan ekip, adada yaptıkları çekimler ve keşifler sonunda bilmedikleri çok şeyin olduğunu farkederler. Milyonlarca yıl öncesinden kalmış gözüken adada tarih öncesi döneme ait dinozor dahil olmak üzere çok sayıda yaratık vardır. Efsanevi goril King Kong da adada yaşamaktadır. Adanın yerlileriyle de karşılaşan grup onların sert tepkileriyle karşılaşırlar.Tarih'de unutulmayanlar arasına girmiş filmden King Kong ile Dinazorun kapıştığı sahne.
günlük egzersiz 8 dk lık 08:38
günlük egzersiz 8 dk lık 1.423 izlenme - 6 yıl önce
King Kong T-Rex'le Dövüşüyor (2005) HD 03:26
King Kong T-Rex'le Dövüşüyor (2005) HD 828 izlenme - 2 yıl önce King Kong, başı dertte olan Ann'i (Naomi Watts) koruyabilmek bir dinozorla, bir T-Rex'le amansız bir mücadeleye girişiyor.
King Kong ft Güllü Oyuncak Gibi 03:22
King Kong ft Güllü Oyuncak Gibi 1.136 izlenme - 4 yıl önce King Kong ft Güllü Oyuncak Gibi
King Kong 1976 Fragmanı 02:30
King Kong 1976 Fragmanı 1.010 izlenme - 4 yıl önce King Kong :bir petrol arama şirketi büyük okyanusa petrol aramak için açılır.ancak gemiye kaçak olarak binen bir antropolog üzerinde dev bir yaratığın yaşadığı bir adadan bahsetmektedir.bu gizemli adayı ararken yolda bir deniz kazasında sağ kurtulan güzel ve çekici bir bayanı da alırlar.nihayet gizemli skull adasına ulaştıklarında yerlilerin tanrı olarak taptıkları dev bir gorilin yaşadığını göreceklerdir.bir gece güzel kadını gorile sunarlar dev canavar bir anda kadına aşık olur ancak gözünü para hırsı bürümüş gemi kaptanın amacı dev gorili newyorka getirip teşhir etmektir. ancak dev goril aşkı ve hayatı uğruna inanılmaz bir mücadeleye girecektir.Vizyon tarihi 16 Ocak 1977
king kong 1 fragmanı 00:47
king kong 1 fragmanı 1.268 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.
Medeniyetler Çatışması: King Kong vs. Godzilla (1962) 01:10
Medeniyetler Çatışması: King Kong vs. Godzilla (1962) 632 izlenme - 2 yıl önce Kime niyet kime kısmet! Godzilla, tek bir kuyruk sallamasıyla Frankenstein’ı savurarak, öncülü King Kong’un karşısına çıkmayı King Kong vs. Godzilla adlı filmle başarıyor. İlk King Kong filmi 1933 yılında çekildi. İlk Godzilla filmi ise 1954’te. King Kong, bir nevi “uygar” adamın uygarlığını sorgularken (ben k*çından anlamış olabilirim), Godzilla, King Kong’un radyasyon yemiş versiyonu gibi hem insanoğlunun açgözlülüğünü hem de evrene karşı hoyrat davranışını sorguluyor, King Kong’un aksine Japonya’da ve özellikle Amerika’da oldukça tutulan bu karakter, kısa aralıklarla birbiri üstüne yeni filmler patlatarak, King Kong’un aksine piyasayı silip süpürüyordu. King Kong, 1933’ün ardından 1976 ve 2005 yılındaki yeniden çevrimlerinin haricinde sinemada birkaç kere daha görünme şansı elde etti. Takvimler 1962 yılını gösterdiğinde King kong’u aslında bir başka “canavar” Frankenstein ile karşı karşıya getirmeye hazırlanan yapımcılar, Godzilla’nın psikolojik saldırısı “Abi, bana Batı sinemalarında da sevilmem için bir şans verin, n’olur”a uğrayarak, Frankenstein projesini rafa kaldırıp, King Kong’un karşısında başrolde Godzilla’yı oynatmak durumunda kaldılar. Godzilla bu duruma çok sevinmiş, yapımcısının “O taraflarda zayıflık modadır ey oğul! Birkaç kilo vermelisin.” sözlerini bile dikkate alarak, basen bölgesinde incelmeye bile gitmişti… 54’teki ilk Godzilla filminin ardından 55’te Godzilla Raids Again geldi. Uzun bir süre Godzilla filmleri açısından duraklamaya giren Toho Stüdyoları King Kong’un yaratıcısı Willis O’Brien’ın bir türlü gerçekleşmeyen King Kong vs. Frankenstein projesinin üzerine balıklama atlayarak Frankenstein yerine Godzilla’yı oturtmakta zorluk çekmediler. Godzilla’nın görsel efektlerinden sorumlu Eiji Tsuburaya, tekniğine hayran olduğu ve efekt sektöründe çalışmasına neden olan ilk King Kong filminden öyle etkilenmişti ki, bu filmde de stop motion tekniğini kullanmak istedi. Maalesef bazı aksaklıklar nedeniyle söz konusu tekniği fazla kullanamadığından, Godzilla üçüncü filminde de bir insan tarafından canlandırılmaktan kaçınamadı. Ha, itirazı var mıdır? Onu bilmem ama seyirci olarak benim hiçbir itirazım yok. Bu filmde Godzilla’yı Haruo Nakajima, King Kong’u ise Shoichi Hirose canlandırdı. Godzilla’nın serüveni (yakınlarda vizyona girecek olanı saymazsak) 28 film sürerken, King Kong’unki 1976 ve 2005’teki Amerikan yeniden çevrimleri bir yana Japonya’da Toho Stüdyoları‘nda varlığını devam ettirdi. Bir ilaç şirketinin reklam departmanı müdürü, paralarını boş yere sıkıcı bilim programlarına ayırdıklarını düşünmektedir. İnsanların ilgisini çekmek ve paraya para dememek için kısa süre önce güneydeki bir adayı ziyaretten dönen ve oralardan ilginç bir meyve getiren bir profesörün sözlerine kulak vererek, o adadaki sözü edilen büyük canavarı bulmaları için iki adamını görevlendirir. Tamamen Japon siyahlarından oluşan ada yerlileri tarafından pek de hoş karşılanmayan iki kafadarımız, kabile liderinin suyuna giderek onlardan yardım almayı başarırlar. Yerliler tarafından tanrı muamelesi görmekte olan King Kong’u kısa süre sonra dev bir ahtapot saldırısı sırasında görme şansını da ele geçireceklerdir. Tarkan Viking Kanı’ndaki (1971) dev ahtapotun bir başka ve fazla ıslak muadili olan bu canavar, önüne kattığı her şeyi yerle bir ederken King Kong tarafından alt edilerek ada halkına zarar vermesi engellenir. İşte koca canavar King Kong, bu başarısının ardından yerliler tarafından ödüllendirilmek için o meşhum meyve yedirilerek tamtamlarla uyutulur. Fırsat bu fırsat iki kafadarımız, kocaman bir sal yaparak King Kong’u kendi memleketlerine doğru yola çıkarmayı başarır. Bu arada kuzeyde buzdağlarının arasında dolaşmakta olan bir Amerikan denizaltısı, buzdağlarının birinin yarılıp içinden oraya hapsedilmiş Godzilla’nın çıkmasıyla tarumar olur. Godzilla memleket hasretiyle Japonya’ya doğru yola çıkar. Elbette yolda geçtiği her yeri yerle bir ettiğini söylemek gereksizdir. Haberi alan Japon hükümeti çoktan harekete geçmiş, deniz, hava ve kara kuvvetlerini seferber etmiştir. Son olarak bir önceki maçın rövanşını almak için bir araya gelen King Kong ve Godzilla, o bina senin bu dağ benim Allah ne verdiyse yıkıp geçerken, Shizuoka’nın tarihi kalesi Atami-Jo’nun iki yanında soluğu alırlar. “Tarihi yapılarda Godzilla etkisi” olarak bildiğimiz bu hasar verme yöntemiyle yapıya saldıran ikiliden King Kong, bu anlamsız dövüşe denize atlayıp, kendi adasına doğru yol alarak son verirken, yıkıntılar arasında kaybolan Godzilla’nın bir dahaki filmde ortaya çıkacağı rivayet edilmektedir. Klasik Godzilla filminin derdi, alt metinde nükleerin zararlarıdır, evet, ama bu filmde bu zarar hakkında alt metinden ziyade yüzeysel birkaç kelâm var, o kadar. Bunlardan biri; Godzilla buzdağında açığa çıktığında tarumar ettiği Amerikan denizaltısı, nükleer enerji araştırma göreviyle yola çıkmıştı. Diğeri ise finalde canavarlar elveda derken kameranın önünde arz-ı endam eyleyen oyuncu güruhundan birinin “Hayvanlara ve bitkilere daha iyi davranmalıyız!” temellisinden ibaret Filmin yönetmeni, bir nevi Godzilla’nın babası sayılabilecek Ishiro Hônda. Canavarların şebekleştirilmemesi konusunda aynı kafada olduğumuz yönetmeni tebrik ederken, filmde geçen bir replikle satırlarıma son veriyorum; King Kong, büyükçe bir hayvandır ama Godzilla, radyasyonla büyümüş devasa bir canavardır. Aman karıştırmayın ha! (alıntıdır)
King Kong (4/10) Movie Clıp - Kong Rescues Ann (2005) Hd 02:11
King Kong (4/10) Movie Clıp - Kong Rescues Ann (2005) Hd 544 izlenme - 2 yıl önce King Kong (4/10) Movie Clıp - Kong Rescues Ann (2005)
King Kong Şişhane Güvenlik Kamerası Görüntüleri 00:27
King Kong Şişhane Güvenlik Kamerası Görüntüleri 301 izlenme - 2 yıl önce King kong Şişhaneden geçerken otelin güvenlik kamerasına da takılmış, vay anasını sayın seyirciler.
king kong 04:41
king kong 642 izlenme - 6 yıl önce a beast loves a womanhe shows great love of her
En İyi Dev Canavar Filmi (Top 10) 07:06
En İyi Dev Canavar Filmi (Top 10) 328 izlenme - 1 yıl önce 10-The Host (Tadpole Thing Canavarı) 9-Clash Of The Titans(The Kraken) 8-The Lost World(Brontosaurus) 7-Reptilicus Filmi (Reptilicus 1961) 6-Ghostbusters(Hayalet Avcıları)-Stay Puff(Marşmalov Adam) 5-The Beast From 20.000 Fathoms-The Beast Canavarı 4-Gamera Filmi-Gamera Serisi(1965-2006) 3-Godzilla Filmi-Godzilla Serisi(1954-2004) 2-King Kong Filmi-King Kong(1933) 1-The Giant Claw Filmi-The Giant Claw Canavarı
Şu Ana Kadar New York`ta Çekilen Filmler 03:24
Şu Ana Kadar New York`ta Çekilen Filmler 300 izlenme - 2 yıl önce New York deyince aklıma ilk önce Frank Sinatra'nın "New York, New York" şarkısı gelir ve beynimde sözleri dönmeye başlar... "Start spreading the news, I'm leaving today, I want to be a part of it, New York, New York... These vagabond shoes, they are longing to stray, right through the very heart of it, New York, New York... I want to wake up in that city, that doesn't sleep, and find I'm king of the hill, top of the heap... My little town blues, they are melting away, I gonna make a brand new start of it, in old New York... If I can make it there, I'll make it anywhere, it's up to you, New York, New York..." Evet, şu anda kendime fon müziği olarak Frank Sinatra albümünü de seçtim... Bu karlı, soğuk İstanbul gününde evimde, yanımda sıcak kahvem, kulağımda güzel bir müzik, keyifli bir New York yazısı yazmak, New York'tan ve filmlerinden bahsetmek... Şahane... New York yıllar boyu sanatın her alanında eserlerin sunulduğu bir şehir olmuştur. Ben New York'u birçok insan gibi izlediğim filmlerdeki sarı taksilerle, yüksek binalarla, koşuşturan insanların görüntüleriyle ve tabii ki daha lise yıllarında merak sardığım Frank Sinatra şarkıları ve Woody Allen filmleri ile tanıdım. Amerikan filmlerinde veya dizilerinde o kadar New York görüntüsüyle karşılaşıyordum ki, daha gitmeden şehrin tüm sokaklarını biliyormuş hissine kapılıyordum. Nihayet New York'u ziyaret etme şansım olduğunda, o güne kadar filmlerde şehirle ilgili gördüğüm her görüntünün gerçek olduğunu, hiç de abartılmadığını anladım. Upuzun geniş caddeleri, her köşe başında karşıma çıkan kocaman parkları ve o parklarda adım başı karşılaştığım birbirinden yetenekli sokak sanatçıları, başımı kaldırdığımda bulutların arasına karışmış olan dev gibi binaları ve tepesine çıkıp şehre baktığımda ise ayaklarımın altında Alicia Keys'in de dediği gibi "Concrete" bir "Jungle" hissettiğim, gerçek anlamda 7 gün 24 saat yaşayan şehir New York. Her dönem pek çok sanatçıyı içine çekmiş. Müzeleri, konser salonları, müzikalleri, festivalleri, klüpleri, restoranları, barları, stüdyoları ile bir sanat şehri. Ressamları, yazarları, yönetmenleri, oyuncuları, şairleri, modacıları ile dünyanın kalbi. Yaşayan bir film platosu. Şehrin herhangi bir sokağında, herhangi bir mevsimde ve günün herhangi bir saatinde bir film çekimine denk gelmemek mümkün değil. Ben de bugün New York'ta çekilen filmlerden bahsetmek istedim. Ancak o kadar çok film çekilmiş ki bunların hepsinden örnekler vermek istesem de bu pek de kolay değil. Edindiğim bilgilere göre New York'ta ilk 1908 yılında kısa sessiz film "The Thieving Hand" çekilmiş. Tabii ki siyah beyaz bir film. O yıllardan sonra da teknolojinin ve dolayısıyla sinemanın da gelişimi ile yüzlerce film çekilmeye devam etmiş. 2012 yılına baktığımızda, şu anda çekilmekte olan veya post prodüksiyon aşamasında olan onlarca New York mekanlı film daha var. Birçok filmde olduğu halinde kullanılmış. Kimi zaman kar altındaki parkları ve sokakları mekan olmuş filmlere, kimi zaman yaz güneşi altında pırıl pırıl gösterilmiş, kimi zaman da şehir bir felakete uğramış gibi yerle bir edilmiş çeşitli teknolojik görüntü efektleriyle. Bazen romantik olmuş sevgililerin mekanı olan sokakları, cafeleri ve restoranlarıyla, bazen korkunç olmuş ıssız sokakları ve metro duraklarıyla, bazen kuş bakışı olmuş şehrin üstünden geçen helikopterlerden çekilen görüntüleriyle, bazen cinayetlere, hırsızlıklara konu olmuş peşlerinden koşuşturan polisleri ve siren sesleriyle... Bazen fakir olmuş, bazen zengin olmuş, bazen borsanın kalbi olmuş, bazen süper kahramanların mekanı olmuş, bazen modanın merkezi olmuş, bazen köprülerin şehri olmuş, bazen özgürlüklerin şehri olmuş... Batmobil'ler, Transformer'lar, dinazorlar, King Kong'lar, Spiderman'ler atlamış ordan oaraya, tırmanmış binaların tepesine, caddelerini talan etmiş. Filmlerde nedense dünyanın başına gelen tüm felaketlerin patlak verdiği yer olmuş. Oyuncular durmadan oradan oraya koşuşturmuş caddelerinde yönetmen "Action" dediğinde. New York aslında pek çok bölgeden oluşuyor. "Five Boroughs", yani beş bölgeye ayrılıyor. Manhattan, The Bronx, Brooklyn, Queens, Staten Island. Bunlardan filmlere en çok konu olan mekanlar genelde Manhattan bölgesinde bulunuyor. Birçok filme mekan olmuş. Ben burada bazılarını paylaşmak istedim. Woody Allen'ın 1979 yapımı Manhattan filmi. 1979 yapımı Meryl Streep ve Dustin Hoffman'ın oynadığı "Kramer vs. Kramer" 1979 yılında Milos Forman'ın yönetmenliğini yaptığı efsane müzikal "Hair". Birden "Let The Sun Shine" diye bağıra bağıra şarkı söylemek istedim. Broadway'de müzikalini de izlediğim için kendimi çok şanslı hissediyorum... 1978 yapımı, serinin ilk filmi olan "Superman"de, başrol oyuncusu Christopher Reeve yüksek binaların tepesinden uçarak, şehri kötülüklerden kurtarıyor. İlki 1933'te çekilen "King Kong"da ise dev gorilin büyük şehirde yaşadığı korkuyu, aşkı, kapana kısılmışlığı onun yaşlı gözlerinden izliyoruz. Empire State binasına tırmanmış görüntüsü ile New York'un unutulmazlarından biri oluyor. Daha sonra 1976 ve 1986 yıllarında tekrardan yapılan filmin, en son versiyonu 2005 yılında Peter Jackson tarafından çekilmişti, başrolde de Naomi Watts oynamıştı. 1977 yapımı, Martin Scorsese yönetmenliğindeki "New York, New York", Liza Minnelli ve Robert De Niro'nun oyunculukları ile unutulmazlar arasındadır benim için. Dedim ya, o kadar çok filme mekan olmuş ki, hepsini burada paylaşmak istersem bu yazı hiç bitmez. Şimdi son yıllardaki filmlerden birkaç örnek vermek istiyorum. Her tür filmi izlerim ben. Bazen ruh halime göre macera, bazen romantik, kimi zaman komedi, bazen de korku-gerilim, polisiye, müzikal... 2010 yılında hırslı balerin rolüyle izlediğimiz Natalie Portman, "Black Swan"daki rolüyle en iyi kadın oyuncu Oscar Ödülü'nü de almıştı. Filmde New York sokakları, özellikle müthiş bale gösterilerine ve konserlere sahne olan Lincoln Center kameraya yansımıştı. Yetenekli ve sempatik oyuncu Will Smith'in 2007 yılında başrolünde oynadığı "I Am Legend" filminde New York şehrini, tamamen terk edilmiş bir halde, bomboş sokaklarıyla izledik. 2010 yılında Angelina Jolie, yönetmeni "Action!" dediğinde, "Salt" filmindeki ajan rolüyle ordan oraya koşturuyordu. 2001 yılında ise "Vanilla Sky" filminin başrol oyuncusu Tom Cruise, yönetmen Cameron Crowe "Action!" dediğinde, asla bomboş göremeyeceğiniz Times Square Meydanı'nda çılgınlar gibi koşturmaya başlıyordu. 2011 yılında "The Adjustment Bureau" filminin oyuncuları Matt Damon ve Emily Blunt, New York sokaklarında nefes nefese koşuyordu. 2005 yılında Will Smith ve Eva Mendes'in başrollerinde oynadığı romantik-komedi "Hitch" filminde, oyuncuları hem New York'un Soho bölgesi sokaklarında gördük, hem de onları arka fonda New York şehir görüntüsü eşliğinde jet ski ile Ellis Adası'na geçerken izledik. New York'un reklamını en fazla yapan yapımlarından biri olan "Sex and The City" dizisinin devam filmlerinden ikincisi olan "Sex and the City 2"de Sarah Jessica Parker ve Kristin Davis rol icabı alışveriş yapmak için Bergdorf Goodman mağazasına giderken, caddedeki tüm insanlar durmuş, merakla filmin nasıl çekildiğini izliyordu. Kitabından sonra filmi yapılan ve başrolünde Julia Roberts'ın oynadığı, 2010 yılında toplam dört farklı ülkede çekilen "Eat, Pray, Love"ın New York'da geçen bölümlerinden birinde, oyuncuları Central Park'ta görüyoruz. 2009 yapımı "Julie & Julia" filminde, Amy Adams ve Meryl Streep'in nasıl yemek pişirdiğini izlerken bazı sahnelerde arka planda New York manzarası vardı. Yine 2009 yılında çekilmiş olan "The Proposal" filminde, Canada vatandaşı bir patroniçe rolündeki Sandra Bullock'u, ABD'de kalabilmek için, New York'un caddelerinden birinde diz çökmüş Ryan Reynolds'a evlenme teklif ederken izledik. Oldukça enteresan bir konusu ve kurgusu olan 2005 yapımı "Stay" filminde ise bu kez başka bir Ryan'ı, Ryan Gosling'i New York'un çeşitli mekanlarında izledik. 2011 yapımı "Limitless" filminde küçücük bir hap sayesinde yeteneklerinin sınırlarını ortadan kaldıran Bradley Cooper ve Robert De Niro, New York şehrini mekan tutmuştu. Benim için oldukça ilginç olan, çünkü bu sahneler çekildiğinde New York Battery Park'ta bulunduğumuz için izleme şansına sahip olduğum, Will Smith ve Tommy Lee Jones'un başrollerinde oynadığı "Men In Black III"ten bir kare. Başrollerinde Anne Hathaway ve Meryl Streep'in oynadığı, 2006 yapımı, "The Devil Wears Prada" filminin dış mekan çekiminlerinden bir sahne. Yetenekli oyuncu Anne Hathaway'in, bu kez başrolü Kate Hudson ile paylaştığı 2009 yapımı eğlenceli komedi "Bride Wars" filminde, oyuncular New York'un Central Park'ında jogging yapıyorlar. Başrolünde Jim Carrey'nin oynadığı "Mr. Popper's Penguins"(2011) filminde New York sokaklarında yine çekimler yapılıyor. İzlediğim ilk versiyonu 1981 yılında çekilen ve o zamanki filmde başrolde Dudley Moore ve Liza Minelli'nin oynadığı, uşak rolünü John Gielgud'un üstlendiği eğlenceli komedi "Arthur" filminin yeni versiyonu 2011 yılında çekildi. Bu kez Arthur karakterini Russell Brand, Liza Minelli'nin karakterini ise Jennifer Garner canlandırıyordu. Uşak, bu yeni filmde bir kadın olarak karşımıza çıktı, Helen Mirren. Çocuk ruhlu milyoner "Arthur", uşak Helen Mirren ile New York sokaklarında... Filmlerde New York sokakları her zaman normal haliyle kullanılmıyor tabii ki. Pek çok görüntüyü yaratabilmek için sıkı bir çalışma sonunda ortaya çıkan böyle sahneler de var. İşte bu da 2010 yapımı "Iron Man 2" filminin setinden bir sahne... Başka bir süper kahraman "Spiderman"in New York çekimlerinden bir sahne... "Spiderman" film çekim aşamalarından bir görüntü daha... New York şehrinde film çekimleri için her zaman dış mekanlar kullanılmıyor. Bazen de çok bilinen kimi iç mekanlar büyük emeklerle çekim için hazırlanıyor. İşte film çekimi için en sık kullanılan iç mekanlardan birisi de muhteşem güzellikteki Grand Central Terminali... İçlerinde Fatih Akın'ın da bulunduğu toplam 11 yetenekli yönetmen tarafından kısa filmler halinde çekilen 2009 yapımı "New York, I Love You" filminden Brooklyn Köprüsü eşliğinde bir görüntü... Son olarak küçük bir çocukken çok severek izlediğim çizgi film kahramanları, bizdeki adıyla "Şirinler", orjinal adıyla "The Smurfs"ten bir görüntü paylaşmak istiyorum. Tüm bu yetenekli oyunculardan sonra nihayet Şirinler de 2011 yapımı filmde kendilerini New York şehrinde buldu. "Hadi Şirinleyelim!" - "Let's Smurf!"
king kong 5 fragmanı 00:44
king kong 5 fragmanı 496 izlenme - 6 yıl önce the lord of the rings üçlemesinin oscar ödüllü yönetmeni peter jacksonı bugünlere getiren ve dünyanın en büyük yönetmenlerinden birisi yapan sürecin başlangıcında bir maymun vardı. yıllar sonra tekrar kafatası adasına dönen peter jackson king kong ile olağanüstü bir karakter çalışması sürprizlerle dolu bir aşk öyküsü ve ancak 150 milyon dolarlık bütçenin yaratabileceği öfkeli dinozorları beyaz perdeye getiriyor.