Hoşgeldiniz!

kızılderili

The God Father - Oscar Protestosu (1973) 01:50
The God Father - Oscar Protestosu (1973) 6.986 izlenme - 9 yıl önce 1973 yılında 'The God Father' filmi ile en iyi erkek oyuncu ödülünü alan Marlon Brando, o dönemdeki Kızılderili katliamına ve Amerikan film endüstrisinin Kızılderililer'e yaptığı muamele karşısında tepkisini dile getirmek için Oscar'ı böyle protesto etmişti.
Öğretmen Derste Kızılderililerle Dalga Geçti 00:48
Öğretmen Derste Kızılderililerle Dalga Geçti 1.054 izlenme - 2 yıl önce ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir öğretmen derste Kızılderili kültürüyle dalga geçen hareketler yaptı. Aşağılandığını düşünen Kızılderili bir öğrenci de o anları görüntüledi. Sosyal medyada yayılan video büyük tepki çekti.
Galatasaray - Orduspor TT Arena Kızılderili Marşı 00:55
Galatasaray - Orduspor TT Arena Kızılderili Marşı 4.579 izlenme - 11 yıl önce Galatasaray - Orduspor TT Arena Kızılderili Marşı
Alexandro Querevalú - The Last of the Mohicans 04:14
Alexandro Querevalú - The Last of the Mohicans 3.145 izlenme - 8 yıl önce Amerika'nın soykırımla yok ettikleri Kızılderlilerin İsyanı içeren ötelere götüren müziği.
Kızılderili Dansçılar vs Ankaragücü'lü Amigo 02:24
Kızılderili Dansçılar vs Ankaragücü'lü Amigo 2.859 izlenme - 6 yıl önce İki Kızılderili ses sanatçısı ve dansçı, Kızılay Sakarya caddesinde dans ediyorlarken aniden Ankaragücü formalı bir amigo aralarına daldı :)
İntikam Marşı-Kızılderili Marşı 00:29
İntikam Marşı-Kızılderili Marşı 5.119 izlenme - 14 yıl önce galatasarayımızın intikam-kızılderili marşı...
Marlon Brando'nun Oscar Ödülünü Reddetmesi 02:21
Marlon Brando'nun Oscar Ödülünü Reddetmesi 2.668 izlenme - 9 yıl önce The Godfather filmiyle Oscar kazanan Marlon Brando, hükümetin Kızılderililere gösterdiği kötü tutumdan dolayı ödülü kabul etmemiştir. Ödül konuşmasını Sacheen Littlefeather yapmış ve Marlon Brando yerine ödülü reddetmiştir. Bu olay Oscar ödüllerinde bir kez daha yaşanmıştır. Patton filmiyle Oscar'a layık görülen George C. Scott, oyunculuğun yarışa konu olamayacak kadar saygın olduğunu belirtip ödülünü almamıştır.
Muz Sever Misin? 02:39
Muz Sever Misin? 2.995 izlenme - 9 yıl önce Mesleği kapıcılık olan Mete İnselel aynı zamanda çapkın bir erkektir. Amcasından yüksek miktarda miras kalan İnselel, önce işlerin başına geçecek daha sonra da kızılderili partileri ile alemlere akmaya başlayacaktır. Mete abimizin bu filmde vermek istediği mesaj iç muzun hoşafını ye mirasın parasınıdır. Dip not : Ev içerisinde kızılderili ateşi yakmayınız, yaktırmayınız.
Beyaz Piramitler. . . = [hnç] = 04:09
Beyaz Piramitler. . . = [hnç] = 4.451 izlenme - 14 yıl önce maya,aztek,kizilderİlİler,sümerler ve türkler arasinda nasil bİr İlİŞkİ var İzleyİn. . .
Yakari - Türkçe Dublajlı 05:03
Yakari - Türkçe Dublajlı 2.082 izlenme - 9 yıl önce 80'li uıllarda çocuk olanlar bilir yakariyi. Sizlere tam olan bir bölümünü sunuyorum. Sitemizd bulunan diğer eşlenik içerikler için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/584/yakari http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/926/yakari
Kızılderili Şeflerinin İşaret Dili ile Konuşması (1930) 08:22
Kızılderili Şeflerinin İşaret Dili ile Konuşması (1930) 1.296 izlenme - 4 yıl önce Video 1930 yılında bir toplantı olduğunu söylüyor ama daha eski gibi sanki. Farklı bölgelerden gelen kabile şefleri, işaret dili ile konuşuyorlar. Anladığım kadarı ile kullanılan bu işaret dilini kayıt altına almak için böyle konuşuyorlar.
Kızılderili Enstrumanları ile The Sound of Silence 05:22
Kızılderili Enstrumanları ile The Sound of Silence 1.126 izlenme - 4 yıl önce Paul Simon'a ait eserin amerikan yerli versiyonu. Yakari'yi sevmiş bir toplum olarak; Kızılderilileri, mayaları, aztekleri ve inkaları seviyoruz efenim. Kan çekiyorsa demek... Dişi kurt bizim kadar onlarada yol göstermiş galiba https://youtu.be/9UglUjiJifA
Kızılderili Prenses Pocahontas 00:58
Kızılderili Prenses Pocahontas 1.640 izlenme - 9 yıl önce Kızılderili Prenses Pocahontas - bizim oralarda Pokahantes, derdik- Yanlış hatırlamıyorsam 1995 veya önceki yıllarda yılında Walt Disney, çizgi dizi serisi olarak çıkarmıştır. 1995 yılında ise sinemaya çizgi-film olarak uyarlanmıştır. Show TV ekranlarında bize barışı aşılayan çizgi-dizidir kendisi. Pokahantes, kabilesinden birkaç kişi ile barış dağıtmak için yolculuğa koyulur. Bir de arkadaşı vardı, Hopi Ho. Amerika'yı boydan boya dolaşmıştılar, hatta kutuplara kadar gitmişlerdir. ''Kuzey Amerika’dan başladığı yolculuğu, Kuzey Batı’da, Pasifik kıyılarında, Kutup Bölgesi’nde sürer ve Californiya’ya, Göller Bölgesi’ne kadar uzanır.'', ''Ziyaret ettikleri kabilelerin farklı geleneklerini ve yaşam tarzlarını öğrenir, değişik yemeklerini tadar ve efsanelerini paylaşırlar. ''. Seçilmiş hayvanlar da var idi, bunlar Pokahantes'e yol gösteren ruhlardı; beyaz bizon, kartal, kurt, çakal, puma idi yanlış hatırlamıyorsam.
Kızılderililerin Katledilişi Bir Medeniyetin Yok E 05:13
Kızılderililerin Katledilişi Bir Medeniyetin Yok E 2.022 izlenme - 15 yıl önce yaşlılık ölüm kadar şerefli değildir. yine de çok kimse onu ister.
Bugs Bunny - Kızılderili Müziğiyle Dans Etmek 00:29
Bugs Bunny - Kızılderili Müziğiyle Dans Etmek 1.143 izlenme - 9 yıl önce Birbirini hamburger ve sosisli sandviç olarak gören arkadaşların birbirinin ayağına tuz dökerek yemeyi düşünmesi, Buggs Bunny'nin Wackiki Wabbit adlı bölümden çoğumuzun aklında kalan sahnelerdir. Ancak bir de bu dans sahnesi vardır ki, gerek Kızılderili müziğine benzeyen müzik olsun, gerek danstaki hareketler olsun, bende daha fazla yer edinmiştir nedense. İyi seyirler efenim.
Cenk Erdem - Kızılderili (Bölüm 1) 04:59
Cenk Erdem - Kızılderili (Bölüm 1) 772 izlenme - 9 yıl önce Yıllar evvel bu içeriğin ikinci bölümü siteye ilave edilmişti fekat birinci kısmı maalesef ki bulunmuyordu, o zamanlar karneyle video izleniyordu, çok zor zamanlardı. Cenk – Erdem’in radyoda da yayınlanan sonra yeşil elmalı kanala geçen programı Müebbet Muhabbet’in bölümlerinden birinde Kızılderili geyiğini izlemiştik şimdi de tekrar izleyelim. Nerede ulan bunun ikinci bölümü diyenler için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1308/cenk-erdem-kizilderili
Bravestarr 01:13
Bravestarr 779 izlenme - 9 yıl önce Unutulmaz çizgi filmlerden bir tanesi. teknolojik kovboyumuz zaman ne olursa olsun doğadan gücünü alıp saçlarına çember takan atıyla omuz omuza kötülere karşı savaşırdı.ayının gücüüüü pumanın hızıııııı dediği anda kendinde bu özellikleri bulan bir kovboydu kendisi.
Yeşilçam Dökülüyor 03:12
Yeşilçam Dökülüyor 881 izlenme - 9 yıl önce Cüneyt Arkın ve Erol Taş önce kızılderililerin hücumunu durduruyorlar. Düşman geri püskürtüldükten sonra da gırgırına saldırıyorlar. Dikkat izlenecek olan video kalıcı beyin hasarı yaratabilir.Yan etkileri, kendini kızılderili sanma,hayattan bıkma,kendini doğaya adamak ve çam ağacı dikmek(toprağa).
Adnan Aybaba'nın Kızılderili Olması 03:56
Adnan Aybaba'nın Kızılderili Olması 593 izlenme - 9 yıl önce Her hafta şekilden şekle girerek bize bir şeyler anlatmaya çalışan spor yorumcularından biri olan Adnan Aybaba, bu sefer karşımıza Kızılderili olarak çıkıyor barış mesajları veriyor efendim, izliyoruz.
Van Kültürü 02:35
Van Kültürü 325 izlenme - 8 yıl önce Dayının dediği gibi : Kültür sanata karıştırılmalıdır (?). Van Kızılderililer derneği efendim.
Müjdat Gezen - Mutlu Akü Reklamları 01:05
Müjdat Gezen - Mutlu Akü Reklamları 349 izlenme - 9 yıl önce Salisbury61 üstadımızın paylaşmış olduğu mutlu akü reklamının devamı ve derlemesi yer alıyor videoda. önceki paylaşılan reklamda eskimo formatı ele alınmış, burada ise japon, pisa kulesi, kızılderili formatları yer alıyor. mutluyum, mutlusun, mutlu. ama biri umutlu biri umutsuz saygılar, hürmetler...
Kızılderili İhtiyarın NASA'yı Trollemesi 04:44
Kızılderili İhtiyarın NASA'yı Trollemesi 248 izlenme - 7 yıl önce 1957 yılında Amerika'nın güneyine araştırma yapmak üzere üs kuran Nasa 'yı bir gün küçük bir kızılderili çocuk fark eder ve koşa koşa epeyce uzakta bulunan kamplarına gidip Büyükbabasına haber verir. Büyükbaba, beyaz adamlar gelmiş, aşağıdaki vadide gördüm... Çok kalabalıklar ve bir şeyler yapıyorlar. Yaşlı kızılderili homurdanmaya başlar, belli ki epeyce sinirlenmiştir. -Onlarla konuştun mu? -Hayır, beni görmediler. Ben büyük tepenin üzerinden onları izledim. -O zaman yarın yanlarına git ve orada ne aradıklarını sor. Küçük kızılderili ertesi sabah yola koyulur. Üsse varır ve beyaz adamlardan birinin yanına gidip; -Burada ne yapıyorsunuz? diye sorar Beyaz adamlardan birkaçı küçük kızılderilinin basını okşarlarlar, ona gülümserler ve; -Hani geceleri gökyüzünde parlayan bir şey var ya, biz buradan onu seyrediyoruz. -Ay'ımı?! peki ama neden? Adamlar küçük çocuğun sorusunu yine gülümseyerek yanıtlarlar. -İleride... çok yıllar sonra buradan oraya insanları götürebilmek ve orada yeni bir hayat kurabilmek için... Anladın mı? Küçük kızılderili şaşkınlığını gizlemeye çalışarak "Anladım" der ve koşa koşa uzaklaşır. Öyle hızlı koşmuştur ki, kampa geldiğinde konuşamaz haldedir. Hemen büyükbabasının yanına gider ve kendisine söylenenleri bir bir anlatır. Yaşlı kızılderili torununun anlattıklarını dinledikten sonra iyice sinirlenir, bağırıp çağırmaya başlar. Ertesi sabah yine torununu yanına çağırır, hayvan derisi üzerine kızgın bir çubukla ve kendi lisanınca yazdığı notu torununa uzatarak der ki; -Bunu al, beyaz adamlara götür ve onlara de ki; " Bunu büyükbabam gönderdi. Oraya, yani aya gittiğinizde bunu oradakilere verecekmişsiniz". Küçük kızılderili kendisine söyleneni aynen yapar. Üs deki beyaz adamlardan birine notu verir, Büyükbabasının söylediklerini de iletir ve yine koşar adım uzaklaşır. Üs çalışanları, belli bölümleri yakılmış deri parçasına bakıp, bakıp saatlerce gülerler. Ancak aradan bir kaç gün geçtikten sonra, yaşlı kızılderilinin o notla, sözde ayda yaşayanlara nasıl bir mesaj iletmek istediğini merak etmeye başlarlar. Bu merak günden güne öylesine büyür ki, bir tercüman çağırmaya karar verirler. Tercüman geldiğinde herkes bir araya toplanır ve merakla beklemeye başlarlar. Bu arada gülüşmeler hala ara ara devam etmektedir. Tercüman deri parçasını eline alır, okur ve ağlamaya başlar. Herkes şaşkındır, gülüşmeler yerini iyiden iyiye meraka bırakmıştır. Tercüman yaşlı gözlerini kalabalığa çevirir ve der ki; -Not aynen şöyle; "Bu adamlara dikkat edin, elinizden topraklarınızı almaya geliyorlar!" Sunay Akın (Başlığı ilgi çeksin diye günümüz internet jargonuna uyarladım)
Cia Ajanı Konuşturma Yöntemleri 02:39
Cia Ajanı Konuşturma Yöntemleri 302 izlenme - 9 yıl önce Cia ajanlarını konuşturmakta uzman olan cücü,konuşmayı kabul etmeyen ilk ajanı 80lik dekopajla ikiye bölecektir. İkinci Cia ajanını ise kızlderili olmadığına dem vurarak ayağından kurt kapanıyla asıp, vinç ile İstanbul manzarası seyrettirecektir.
Şamanik Yolculuk: Hazırlık Ritüeli, Dört Yön 02:21
Şamanik Yolculuk: Hazırlık Ritüeli, Dört Yön 408 izlenme - 10 yıl önce Sorulara ve sorunlara rehberlerden bir karşılık bulabilmek için uygulanan bir yöntem olan Şamanik Yolculuk'a hazırlık olarak önce adaçayı yakılıp tütsüsü kullanılıyor, sonra Dört Ana Yön'e sesleniliyor....Kadim Ritüellerin güzelliği ve çağdaş günlük yaşamda kullanma olanağı. Juanita Puddifoot İstanbul, Üsküdar'da Deneyimle'ye geliyor. Kaçırmayın....28-29 Eylül 2013
Juanita'la Deneyimle'de Şamanik Yolculuk 03:33
Juanita'la Deneyimle'de Şamanik Yolculuk 469 izlenme - 10 yıl önce Deneyimle'de Juanita Puddifoot'la Şamanik Yolculuk yapacağız. 28-29 Eylül 2013, Üsküdar/İstanbul......Kadim Kızılderili bilgeliği, derin ve sevgi dolu bir alanla aramızda doğrudan bir köprü kuracağız....Günlük zihnin dışında, bambaşka bir bakış açısı kazanacağız.
Ford Kuga - Kıbrıs Tv Reklamı 01:10
Ford Kuga - Kıbrıs Tv Reklamı 222 izlenme - 9 yıl önce Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bu kadar zırva olmasa, bu siteye eklemezdim mesela. Bu abinin adı da Tolgay Tariman. Sitedeki Kıbrıslılar, yorumlarınızı bekliyorum.
Ön Türkler 14:16
Ön Türkler 198 izlenme - 8 yıl önce Orta Asya'nın (Türkistan'ın) genetik tarihi, genetik göçler ve Türklerin Kizilderililerle akrabalık ve kan bağlarının anlatıldığı belgeselden bir bölüm izliyoruz.
Bir Kızılderili Ezgisi - Yeha Noha 03:58
Bir Kızılderili Ezgisi - Yeha Noha 117 izlenme - 4 yıl önce Çok bir şey yazmaya gerek yok. Güzel müzik evrenseldir.
The Magnificent Too - Kısa Animasyon 03:07
The Magnificent Too - Kısa Animasyon 87 izlenme - 8 yıl önce Bu sefer kişisel bir paylaşım olacak bu. İzmir'de Yaşar Üniversitesi-Görsel İletişim Tasarımı bölümünden yakın zamanda mezun oluyorum. Ve bitirme projesi dersimiz için de böyle bir kısa animasyon hazırladım. Zaman zaman sitede böyle paylaşımlar gördüğüm için ben de yapmak istedim. Beğenirseniz ne mutlu