Hoşgeldiniz!

kobani

Hozan Aydın - Lori 07:42
Hozan Aydın - Lori 569.554 izlenme - 4 yıl önce Hozan Aydin Neu Album (( Lorı )) Ünlü Kürt Sanatçı Hozan Aydın tarafından Kobani de yaşanan insanlık dramına dair yürek burkan LORİ şarkısı ağıt niteliğinde bir şarkı... izlerken duygulanmamak elde değil... Şarkı Sözleri (Lyrics): Esmer nawete şerine Heskırına te bırine Be te jiyana mın gırine Bese xeyalem werine Esmer ka wer esmer Esmer çawe te reşe bere Kenber, mıjanke tıreniya gever Pel bı pel porexe berde ser Esmer mina heyva şevder Lı tariyamın vebe wer Esmer ka wer esmer Esmer rukenoke gevher Dünyamını tu seranser Delale ren gulover Mın te ver ava kevser Esmer ka wer esmer Esmer çawe te reşe bere Kenber, mıjanke tıreniya gever Pel bı pel porexe berde ser Esmer mina heyva şevder Lı tariyamın vebe wer Esmer ka wer esmer Esmer cane delale Reng kale deng bı xale Heyrana bej nu bale Rewoka dur xezale Esmer kaa wer esmer Esmer çawe te reşe bere Kenber, mıjanke tıreniya gever Pel bı pel porexe berde ser Esmer mina heyva şevder Lı tariyamın vebe wer Esmer ka wer esmer
Işid Kobani'ye Bayrak Dikmesi 02:44
Işid Kobani'ye Bayrak Dikmesi 113.570 izlenme - 3 yıl önce Reuters, Kobani'nin doğusunda Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) bayrağının dalgalandığını duyurdu. Ajans, bölgeden geçilen televizyon görüntüleri ve Türk bir askeri yetkiliye dayandırarak verdiği haberinde, son günlerde en şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgedeki dört katlı bir binanın tepesinde, IŞİD'e ait olduğu anlaşılan siyah renkli bayrağın görüldüğünü söyledi. Ajans, ismini vermek istemeyen bir Türk yetkilinin de bayrağın IŞİD'e ait olduğunu söylediğini bildirdi. Söz konusu gelişme, Kobani'nin tam olarak düşmesi anlamına gelmese de çatışmaların iyice kızıştığını gösteriyor.
Ferhat Tunç  - Kobani 04:31
Ferhat Tunç - Kobani 87.308 izlenme - 2 yıl önce Ferhat Tunç - Kobani Platforma Hûnera Azad Slawkîrana Berxwedana Cîzîre Web: http://www.simayproduction.com Şarkı Sözleri: Ferhat Tunç - Kobani Platforma Hûnera Azad Slawkîrana Berxwedana Cîzîre Web: http://www.simayproduction.com
Viyan Peyman - Kobani Şarkısı 07:43
Viyan Peyman - Kobani Şarkısı 13.749 izlenme - 2 yıl önce Kobane - Viyan Peyman - 2015 - HD - Orjinal Klip
The Walking Dead Hakkari 00:30
The Walking Dead Hakkari 10.575 izlenme - 2 yıl önce Engelli birine gülecek halimiz yok ama canım ülkem bu ve bunun tip ve beyninde insanlar yüzünden çekilmez bir hal aldı artık. Ayrıca Kobani senin için canımız feda diyor tamam çekin gidin lan oraya.
Kobani 00:15
Kobani 10.733 izlenme - 3 yıl önce Süper
Kobani'de Işid Bayrakları Çekildi 01:18
Kobani'de Işid Bayrakları Çekildi 6.133 izlenme - 3 yıl önce Türkiye-Suriye sınırındaki Kobani'de IŞİD ve YPG arasındaki çatışmalar sürerken, kentin doğusundaki bir binanın üzerine ve Türkiye sınırının hemen yakınındaki bir tepeye IŞİD bayrağı çekildi.
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 02:54
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 6.587 izlenme - 3 yıl önce IKBY'nin, Kobani'ye gonderecegi pesmergenin agir silahlarini tasiyan konvoyunu karsilamak uzere bir grup, Habur Sinir Kapisina gitti.
Kobani Yeniden Kürtlerin Elinde 01:02
Kobani Yeniden Kürtlerin Elinde 5.452 izlenme - 3 yıl önce Türkiye-Suriye sınırındaki Kobani’de terör örgütü IŞİD’e karşı savaşan Peşmerge kuvvetlerinin kontrolü büyük ölçüde ele geçirdiği bildirildi. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), yerel Kürt savunma güçleriyle birlikte hareket eden Peşmerge’nin Kobani’nin yüzde 80’inde kontrolü sağladığını duyurdu. Türkiye’nin 28 Ekim’de Erbil’den gelip Suriye’ye geçişine izin verdiği Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’ne bağlı kuvvetler ilerleyişini sürdürürken; daha güneyde Halep şehrinde muhalif gruplarla Esad’a bağlı güçler arasında çatışmalar yeniden şiddetlendi. Son 24 saat içinde Halep’in bazı mahallelerinde rejim muhaliflerinin ordu birliklerini püskürttüğü bildiriliyor. Bu arada Suriyeli muhaliflerin çatı örgütü Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK) yeni liderini belirledi. Dün İstanbul’da yapılan oylamada, Ankara ve Batılı ülkelerin desteklediği koalisyonun başına Türkmen asıllı Halid Hoca seçildi.
 IŞİD Tank Kamerasından Kobani 03:39
IŞİD Tank Kamerasından Kobani 5.055 izlenme - 3 yıl önce IŞİD'in GoPro kamerasıyla kaydettiği kobani videosu.(Askeri videolara müzik koyanlardan her daim nefret etmişimdir, bu videodaki alakasız müzikle nefretim dahada arttı.)
Spiker Çıldırdı:''Otobüs Kiralayacağım Kobani'ye Gidin'' 01:01
Spiker Çıldırdı:''Otobüs Kiralayacağım Kobani'ye Gidin'' 5.274 izlenme - 3 yıl önce Beyaz TV sabah haberlerinin sunucusu Tahir Sarıkaya ekranlarda alışık olmayan ilginç bir yorumda bulundu. Sokakları savaş alanına çeviren göstericelere seslenen Sarıkaya 'Taksim meydanı'ndan maaşımla otobüs kiralayacağım hangi biriniz Kobani'ye gideceksiniz' diyerek rest çekti. IŞİD'in Kobani saldırılarını bahane ederek, Türkiye'nin bir çok noktasında ortalığı yakıp yıkanlara Tahir Sarıkaya şöyle seslendi; Bu sokağa inenlere sesleniyorum: Kendi maaşımdan ödeyeceğim Ankara Kızılay meydanında, İstanbul Taksim meydanında otobüs kiralayacağım hepiniz binin otobüse hadi bakalım Kobani'ye bakalım kaç kişi gidersiniz. Sokağa inmek mi daha kolay? Yoksa Kobani'deki Kürt vatandaşları korumak mı daha kolay? İşinize gelince kahrolsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti diyorsunuz, işinize gelmediği zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin ordusu hadi göreve Kobani'ye girin diyorsunuz. İşinize geldiği zaman Kurtuluş Savaşı'na biz de katıldık diyorsunuz. Elbette Kürtler de katıldı. Ama işinize gelmediği zaman o savaşın komutanına dil uzatarak, o savaşın komutanının kafasını kopararak, kafasını ayaklar altında yakarak dünyaya fotoğraf veriyorsunuz.
Kobani Kürtlerin Eline Geçti 00:52
Kobani Kürtlerin Eline Geçti 3.213 izlenme - 3 yıl önce Uzun süredir şiddetli çatışmaların yaşandığı Kobani, artık tamamen terör örgütü IŞİD'e karşı savaşan Kürt güçlerinin eline geçti. IŞİD'in Kobani'den püskürtüldüğü haberini doğrulayan Peşmerge güçlerinden Yüzbaşı Behram Şervani, birçok bölgede terör örgütü tarafından yerleştirilen mayın ve diğer patlayıcıları temizlemeye başladıklarını duyurdu. Suriye'nin Halep kentine bağlı Kobani'de 5 aydır şiddetli çatışmalar yaşanıyordu.
ODTÜ'de Kobani Yürüyüşüne Müdahale 00:33
ODTÜ'de Kobani Yürüyüşüne Müdahale 4.036 izlenme - 3 yıl önce ODTÜ öğrencileri Kobani için eylem düzenledi. Pankart açarak okul kapısına yürüyen öğrencilerin taş ve havai fişek atması üzerine polis olaya müdahale etti. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) bir grup, Kobani'de yaşananları protesto etmek için eylem yaptı. Grup, AK Parti Genel Merkezi'ne yürümek istedi. Güvenlik güçleri gruba ODTÜ girişinde müdahale etti. Güvenlik güçlerinin biber gazı ve tazyikli suyla yaptığı müdahale sürüyor. Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ndeki Kobani protestosunda da olaylar çıktı. ODTÜ içerisinde toplanan yaklaşık 200 kişilik öğrenci grubu, IŞID'İn Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için AK Parti Genel Merkezine yürümek istedi. Okulun Eskişehir Yolu üzerinde ki A1 kapısına gelen grubun önü çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'lar tarafından kesildi. Polis ekipleri daha sonra dağılmayan gruba tazyikli su ile müdahale etti. Eylemciler tazyikli suyla müdahaleye molotof kokteyli, taş, ve havai fişeklerle karşılık verdi.
10 Maddede Kobani Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler 05:09
10 Maddede Kobani Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler 2.836 izlenme - 3 yıl önce Bu slayt videomuzda Kobani neresi, neden önemli, işid ile bağlantısı nedir? vb. tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz. İşte gündemden geri kalmamak için Kobani hakkında bilmeniz gerekenler.. 1. Kobani Neresi? Diğer adıyla Ayn El Arap, Suriye Halep Eyaletine bağlı, Türkiye Sınırının hemen yanında bulunan bir şehir. 2004 yılı nüfusu 44 bin 821 olan şehirde Kürtler, Araplar, Türkmenler ve Ermeniler birlikte yaşıyor. 2012 yılında PKK'nın Suriye örgütlenmesi olan PYD'ye tarafından özerkliği ilan edilen şehir 2014 yılında Suriye Kürdistan'ı Kobane Kantonu'nun İdari Merkezi olarak belirlendi. 2. Kobani Neden Önemli? Haritaya bakın. Sarı bölgeler Kürtler tarafından kontrol edilen bölgeleri gösterirken, siyah bölgeler IŞİD tarafından kontrol edilen bölgeleri gösteriyor. Kobani Kürtlerin kontrol ettiği iki merkezin tam ortasında bir nokta ve Türkiye sınırı ile bağlantısı nedeniyle önemli bir lojistik merkezi hüviyetine de sahip. IŞİD'İn Kobane'ye yerleşmesi Türkiye'nin Suriye sınırının baskın olarak IŞİD güçlerinin kontrolüne geçmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla IŞİD'e önemli bir stratejik avantaj sağlıyor. 3. IŞİD Kobani'ye Neden Saldırıyor? Çok basit bir sebepten, koalisyon güçleri tarafından Rakka'ya yapılan saldırıdan sonra IŞİD koalisyonun önemli unsurlarından olabilecek Kürtleri hareket dışı bırakmak ve Kürtlerin kontrol ettiği bölgelere geniş kapsamlı bir saldırı yapabilmek için batıdaki Cizire ve doğudaki Afrin bölgesinin bağlantı noktası olan Kobani'yi ele geçirmek zorundaydı. Böylelikle Türkiye sınırı boyunca güvenliği eline alacak olan örgüt Kürt kontrolündeki bölgeler arasındaki lojistik ve taktik imkanları yok ederek iki kantondan birine -muhtemelen Afrin'e- saldırı düzenleyebilecek inisiyatif sahibi olmayı hesaplıyor. Üstelik bölgenin tek hakimi olan IŞİD güçleri için bu şehrin Kürt yönetimine bırakılmasının da zaten bir anlamı yok. 4. Kobani'de Durum Ne? IŞİD güçleri Kobani şehir içine kadar giriş yaptılar. Koalisyon güçlerinin YPG ile koordinasyon halinde yaptığı saldırılar IŞİD'i geriletse de şehrin durumunun kritik olduğu biliniyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından bu gece yayınlanan bir rapora göre YPG güçleri ile IŞİD militanları arasında şehrin doğu ve güney batı mahallelerinde yaşanan çatışmalarda IŞİD güçleri geri çekilmek zorunda kaldı. BBC Kaynaklı bir habere göreyse YPG komutanı Meysa Abdo da yaptığı açıklamada, koalisyon güçlerinin 'en etkili saldırıları gerçekleştirdiğini' söyledi ve "Şimdiye kadar böyle etkili bir şekilde vursalardı IŞİD kente yaklaşıp bu düzeyde tahribat yapamazdı" dedi. 5. Çatışmaların İnsani Boyutu Nedir? Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yayınlanan bir rapora göre 7 Ekim 2014 tarihine kadar üç hafta içerisinde Kobani'de en az 412 kişi hayatını kaybetti. Kuruluşa göre gerçek sayı en az 2 kat daha fazla. AFAD'a göreyse bu dönemde savaş nedeniyle Türkiye'ye 140 binden fazla insan geldi. Gelenlerin 60 bini çocuk, 30 bini ise kadın. 6. Hükümetin Pozisyonu Ne? Türkiye Kobani'ye yönelik IŞİD saldırılarına uzun bir süre sessiz kaldı. Resmi politika Erdoğan'ın 4 gün önce ifade ettiği şekilde "Bizim için IŞİD neyse PKK da odur" olarak ifade ediliyor, Türkiye'de bölgede çatışmakta olan güçlere herhangi bir yardım yaptığını kati olarak reddediyordu. 7. HDP'nin Pozisyonu Ne? Selahattin Demirtaş 7 Ekim tarihinde yaptığı bir basın açıklamasında YPG'nin silah da dahil hiçbir şey istemediğini sadece ambargonun kaldırılması ve koridorun açılması talebinde bulunulduğunu ifade etti. 8. CHP'nin Pozisyonu Ne? CHP 30 Eylül tarihinde Kobani Raporunu açıkladı. Rapora göre Suriye'den gelen sığınmacıların sayısı çelişkiliyken, PYD tarafından ifade edilen IŞİD'in Türkiye Hükümeti tarafından silahlandırıldığı iddialarına da yer verildi. Rapor tampon bölge kurulmasını reddederken, bir acil eylem planı önerisinde de bulunuyordu. 10. Kobani Eylemlerinde Durum Nedir? Kobani'de yaşanan gelişmeleri ve hükümetin IŞİD'e desteğini protesto etmek için Türkiye'nin genelinde gün boyunca eylemler oldu. Diyarbakır, Siirt, Mardin, Muş, Batman,Tunceli, İstanbul, Van, Adıyaman, Şırnak, Ankara, Kocaeli, İzmir, Hakkari, Mersin ve Ağrı'da yoğunlaşan eylemlerde göstericiler ile polis ve çeşitli siyasal gruplar arasında çatışmalar yaşandı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, eylemcilerin misliyle karşılık bulacağını ifade ederken Hükümet 6 ilde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Diyarbakır'da olayların genişlemesi üzerine Valiliğin talebi üzerine İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı askerler önlem amaçlı şehre girdi. Şu ana kadar çıkan olaylarda 19 kişi hayatını kaybetti.
Gaziantep'te Kobani Çatışması: 4 ölü 20 Yaralı 01:24
Gaziantep'te Kobani Çatışması: 4 ölü 20 Yaralı 3.169 izlenme - 3 yıl önce Gaziantep’te IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarının protestosunda kan döküldü. Saat 21.00 sıralarında ellerinde sopalarla sokağa çıkan bir grup ile karşıt görüşlüler arasında çıkan kavgada 4 kişi öldü, 1'i polis 20 kişi de yaralandı. Güzelvadi, Vatan, Barak, Akdere, Aydınlar, Mevlana ve Göllüce mahallelerinde toplanan gruplar, çöp konteynerlerini devirip lastiklerle ateş yaktı. Ancak eylemciler, Vatan ve Barak mahallelerinde karşıt görüşlülerin tepkisini çekti. Gruplar arasında başlayan tartışma tabanca, pompalı tüfek, satır ve kılıçların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olaylarda Süleyman Balcı (15), Sevgi Alıcı (16), Ömer Uçeker (27) ile ismi öğrenilemeyen bir kişi öldü. Çatışmada 1’i polis yaklaşık 20 kişi de yaralandı. DBP’nin Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerindeki binaları ateşe verildi. Olaylara karışan 6 kişi gözaltına alındı. MARDİN Dargeçit ilçesinde salı günü gösterilerde ölen Bilal Gezer (29) ve Sinan Toprak (18) dün, ilçe mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye katılanlardan bir kısmı, saat 16.00 sıralarında taziye dönüşü İlçe Jandarma Komutanlığ’nın önünden geçerken el yapımı patlayıcı ve taşlarla saldırdı. Asker gösterilerin dağılmaları için havaya ateşi açtı. Bunun üzerine çevredeki evlerden askerlere ateş açıldı. Çatışmada 7 kişi yaralandı. Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Abdülkerim Seyhan (27) öldü. DİYARBAKIR'DA AV SİLAHLARI SATAN İKİ DÜKKAN YAĞMALANDI SİİRT’te akaryakıt istasyonuna saldırı sırasında silahla ağır yaralanan Kamil Taş (25) Siirt Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Dün İnönü mahallesindeki Cumhuriyet Karakolu’na uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Nöbet tutan bir polis, ayağına isabet eden kurşunla yaralandı. İSTANBUL Okmeydanı’nda bir grup yollara barikat kurup ateş yaktı. Göstericiler, polislere havai fişek, taş ve molotofkokteyli attı. Polis de gruba biber gazı ve plastik mermiyle müdahale etti. Olaylar sırasında, duvarı kendisine siper eden bir gösterici, silahla polislere tek el ateş ederek kaçtı. MERSİN’in Tarsus ilçesi Barbaros mahallesinde bir grup protestocu gösteri düzenledi. Çevik Kuvvet Büro Amiri Serkan Yüksel, nereden ateşlendiği henüz belirlenemeyen tüfekten çıkan saçmalarla bacağından yaralandı. Fahrettin Paşa mahallesinde hemzemin geçit yakınlarında görev yapan polis Yakup Orçun ise kafasına gelen taşla yaralandı. TUNCELİ’nin Hozat ilçesinde saat 21.10 sıralarında protestocular önce kaymakamlık konutunu taş yağmuruna tuttu. Protestolardan sonra kimliği henüz tespit edilmeyen kişiler tarafından, hakim ve savcıların kaldığı adliye lojmanına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Silahlı saldırıda lojmanda görev yapan bir polis hafif yaralandı. BİTLİS Tatvan ilçesinde önceki akşam saatlerinde çıkan olaylar, dün saatlerinde yeniden başladı. Bir çok banka şubesi ile işyerine zarar veren göstericiler, akşam saatlerinde yine Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplandı. Gruplar halinde cadde ve sokaklarda eylem yapan ve ateş yakan göstericileri polis, gözyaşartıcı bomba ve basınçlı su kullanarak dağıttı. ANTALYA‘daKepez Polis Merkezi’ne 40-50 kişilik grup akşam saatlerinde taşlarla saldırdı. Grup polisin biber gazıyla müdahale etmesi üzerine ara sokaklara kaçtı. Kurdukları barikatların ve cadde ortasında yaktıkları ateşin arkasına kaçan gruba TOMA’lar müdahale etti. ADANA Seyhan İlçesi Onur Mahallesi’nde gösteri yapan grup ile elinde Türk bayrakları ile toplanan grup karşı karşıya geldi. İki grup arasında kısa süreli çatışma yaşandı. Polis müdahalesiyle PKK yanlısı grup ara sokaklara dağıldı. D-400 karayolunda tekbir getirip slogan atan grup ise sokak aralarına PKK yanlısı eylemcilerin peşinden gitmek istedi. Elinde kılıç ve pompalı tüfek bulunan kalabalık, polisin havaya ateş açmasıyla durduruldu. DİYARBAKIR Bağlar ilçesinde gece Terör Şube’ye ait sivil plakalı araçla devriye görevi yapan polise ateş açıldı. Polislerin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 4 saldırgan yaralı yakalandı. Ölü sayısı 35’e yükseldi Pazartesi gecesi başlayan ve dün de devam eden olaylar sonucunda ölenlerin sayısı 35’e yükseldi.
Hayalet Kent Kobani 02:19
Hayalet Kent Kobani 2.451 izlenme - 3 yıl önce Suriye’nin Kobani bölgesinde IŞİD militanları ile YPG öncülüğündeki Kürt grupları arasında aylardır devam eden çatışmaların ardından YPG güçlerinin bölgede kontrolü sağlamasıyla birlikte Kobani’nin son hali gözler önüne serildi.
Kardeşimi Kendi Ellerimle Öldürdüm ! 02:22
Kardeşimi Kendi Ellerimle Öldürdüm ! 4.716 izlenme - 3 yıl önce Müslümanın derdiyle dertlenmeyen bizden değildir. (Buhari) Başkalarını da bilinçlendirmek istiyorsanız LÜTFEN PAYLAŞIN !
IŞİD Kobani'de 02:03
IŞİD Kobani'de 2.701 izlenme - 3 yıl önce Işid in Kobani'de iyice ilerlemeye başladıgı açıkca görülüyor. Bu adamlar sıradan militanlar degil, eski Irak Baas rejiminin 2000'lerde askerligini yapmış tecrübeli adamlar.
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 02:23
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 2.180 izlenme - 3 yıl önce Pesmerge guclerinin, Kobani’ye gecisi basladi. Erbil’den yola cikan 152 pesmergeden bir bolumu havadan, bir bolumu de karadan once Turkiye’ye ulasti, sonra da Kobani’nin yolunu tuttu.
Show Haber Kobani'ye Girdi 02:00
Show Haber Kobani'ye Girdi 1.630 izlenme - 3 yıl önce Show Haber Işid Terörünü Yerinde Görüntüledi. Yaşanan Dram Gerçekten Çok Büyük
Peşmergeler, Habur Sınır Kapısından Türkiyeye Giriş Yaptı 03:46
Peşmergeler, Habur Sınır Kapısından Türkiyeye Giriş Yaptı 1.824 izlenme - 3 yıl önce 29 Ekim 2014. Cumhuriyetimizin 91. yılında Türkiye... Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin Suriye'nin Kobani kentine gönderdiği ağır silahlı Peşmerge konvoyu, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yaptı.
IŞİD Tank Kamerasından Kobani 03:39
IŞİD Tank Kamerasından Kobani 1.396 izlenme - 3 yıl önce IŞİD'in GoPro kamerasıyla kaydettiği kobani videosu.(Askeri videolara müzik koyanlardan her daim nefret etmişimdir, bu videodaki alakasız müzikle nefretim dahada arttı.)
Kobani Adeta Harabeye Döndü 00:55
Kobani Adeta Harabeye Döndü 2.215 izlenme - 3 yıl önce Halep'e bağlı Kobani'de IŞİD ile Kürt güçler arasındaki çatışmalar yaklaşık iki aydır sürerken, kent harabeye döndü. AA ekibi kentte çatışmalardan geriye kalanları görüntüledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kobani Açıklaması 02:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kobani Açıklaması 1.027 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani'ye saldıran IŞİD militanlarına Türkiye'nin yardım ettiği iddialarına katıldığı iftarda tepki gösterdi. Erdoğan, "Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin hakkı da haddi de değildir' dedi.
Işid'in Gözünden Pkk (Tr Altyazılı) 05:08
Işid'in Gözünden Pkk (Tr Altyazılı) 944 izlenme - 3 yıl önce Aynel Arab'da Işid ile pkk/ypg arasındaki çatışmalar devam ediyor. Şimdi işin içine peşmerge de karıştı. Arada Abd öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırıları da var. Peki Işid'in kamerasından süreç nasıl işliyor. İşte bu sorunun cevabı Türkçe altyazılı olarak sizlerle.
IŞİD'in Tekmeli Eğitim Kampı - Cihad Kanı 1 04:03
IŞİD'in Tekmeli Eğitim Kampı - Cihad Kanı 1 1.089 izlenme - 3 yıl önce IŞİD, 'Cihad Kanı 1' adı verdiği eğitim programıyla ilgili görüntüleri yayınladı.Kampa alınan gençlerin tekmelenerek mukavemet testinden geçtiği görülüyor.Yakın dövüş ve silahların sökülüp takılmasıyla ilgili eğitimlerde gerçek mermilerle ateş altındayken yaralıların nasıl kurtarılacağı da uygulamalı olarak anlatılıyor.
Türkiye'de Kara Gece:18 Kişi Hayatını Kaybetti 04:57
Türkiye'de Kara Gece:18 Kişi Hayatını Kaybetti 1.136 izlenme - 3 yıl önce IŞİD'in Kobani sınırına dayanması üzerine başlayan eylemler dün gecede tüm şiddeti ile davam etti. Diyarbakır, Mardin, Van, Batman, Muş ve Siirt'te ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Türkiye'de kara gecePaylaşTweetlePaylaşGönderYorum YapTürkiye'de kara gece - Tıkla İzle Bir çok ilde İki gündür şiddetlenerek artan eylemlere polis ve asker müdahalede bulundu. Çok sayıda yaralının olduğu alınan bilgiler arasında. MANİSA’DAKİ IŞİD KARŞITI GÖSTERİ YAPAN BİR GRUP EYLEMCİ ATATÜRK BÜSTÜNÜ KIRDI Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Vicdan Karaosmanoğlu İlkokuluna saldıran terör örgütü yandaşları okulun camlarını ve Atatürk büstünü kırdı Şehir merkezine yürümek isteyen grup polisin uyarısı sonrası Nurlupınar Mahallesine geri dönerek HDP ilçe binası önünde bir basın açıklaması düzenledi. Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Nurlupınar Mahallesinde toplanan yüzlerce kişi yol kapatıp eylem yaptı. Nurlupınar mahallesinde çöp konteynerlerini deviren yüzü kapalı gençler yolları kapattı. HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras önderliğinde yürüyen yüzlerce kişi Kazım Karabekir Mahallesi’nde bulunan BDP seçim bürosuna kadar slogan attı. Parti bürosu önünde konuşan HDP İl Başkanı Abdurraham Aras, "Burası Kobani’nin kalbidir. Kobani Kürt halkının nefesidir, onurudur, özgürlük hareketidir.” dedi. Yapılan açıklamaların ardından yüzü kapalı gençler eylem yapmaya devam etti. Mahalleye halk otobüsleri giriş yapamazken güvenlik güçleri de mahalle girişlerinde yoğun güvenlik önlemi aldı. İlerleyen saatlerde bir grup tarafından mahallede bulunan Vicdan Karaosmanoğlu İlkokuluna saldırı gerçekleşti. Okulun camlarını ve Atatürk Büstünü kıran saldırganlar olay yerinden uzaklaşırken, güvenlik güçleri okul çevresi ve mahalle girişlerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Polisin sağduyulu davranması olayların daha da büyümesini engellerken HDP’nin çağrısı üzerine bazı dükkanların kepenk kapattığı ve bu eylemin devam edeceği öğrenildi. DİYARBAKIR'DA GÖSTERİCİLER İŞYERİNİ ATEŞE VERDİ Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağının ilan edilmesine aldır etmeyen göstericiler bir işyerini ateşe verdiler. Diyarbakır'ın en büyük markalarından biri olan ve Diyarbakır Ticaret Odası eski Başkanı Mehmet Kaya'nın da ortağı olduğu bir işyeri ateşe verilerek yakıldı. Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan işyerinde yaklaşık 100 kişi çalıştığı öğrenilirken geçtiğimiz yıl trilyonlar harcanarak özel olarak inşa edilen işyeri halen yanmaya devam ettiği bildirildi YOLDAN GEÇEN ARACA MOLOTOF ATTILAR Diyarbakır'da çıkan olaylarda bir grup gösterici, seyir halinde olan bir araca molotof attı. Araç bir anda alev topuna dönerken, yangının yakında bulunan benzin istasyonuna sıçramaması faciayı önledi. Diyarbakır'da, IŞİD'in Kobane'ye yaptığı saldırıları protesto eden gruplar kentin çeşitli yerlerinde barikatlar kurarak caddeleri trafiğe kapattı. Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunu da trafiğe kapatan grup, yoldan geçen bir araca molotofkokteyli attı. Bir anda alev topuna dönen araç sürücüsü olay yerinden kaçtı. Alev topuna dönen aracın bir benzin istasyonuna yakın olması yürekleri ağza getirdi. Alevlerin benzin istasyonuna ulaşmaması faciayı önledi. Kentte sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen bir çok yerde olaylar devam ederken, kentte okulların yarın tatil edildiği açıklandı. DİYARBAKIR’DA ASKER ŞEHRE İNDİ Diyarbakır’da dün gece itibariyle devam eden olaylar nedeniyle askeri birlikler şehre indi. Askeri birlikler Olası durumda müdahale etmek için hazır bekletiliyor. Diyarbakır Valiliğinin saat 22:00’den itibaren sabah 07:00’a kadar sokağa çıkma yasağını ilan etmesiyle şehir merkezine askerli birlikler indi. Jandarma Özel Hareket (JÖH) timlerinden oluşan birlikler, Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerinde güvenlik önlemi aldı. Şehir giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan JÖH timlerinden oluşan birlikler şehirde herhangi bir olası durumda müdahale etmek için hazır bekliyor. Bölgede gerginlik sürüyor. ÇIKAN ÇATIŞMADA BİR POLİS YARALANDI Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir grup gösterici Kobane'ye destek bahanesiyle Diyarbakır-Bitlis karayolunu trafiğe kapattı. Güvenlik güçleri ile eylemciler arasında çıkan çatışmada bir çevik kuvvet polisi yaralandı. Yaralı polis helikopter ile Diyarbakır’a sevk edildi. Sık sık "bijî berxwedana YPG'ê" ve "Her yer Kobanê her yer direniş" sloganları atan eylemciler, yolları trafiğe kapatarak ses çıkarma eylemi yaptı. Silvan ilçesinin Bağlar, Mescit, Cami, Kale, Feridun, Tekel Benzinlik, Konak Mahallelerinde başlatılan eylemler gecenin geç saatlerinde kadar devam etti. Diyarbakır-Bitlis Karayolu trafiğe kapatılırken, bir TIR, bir banka ile iki mağaza ateşe verildi. Yangınlara Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Mescit Mahallesi Azizoğlu meydanında polis ile eylemciler arasında çıkan çatışmada bir çevik kuvvet polisi ayağından yaralandı. Yaralı polis helikopter ile Diyarbakır’a sevk edildi. İZMİR'DE BİR KİŞİ YARALANDI İzmir'de, Suriye'nin Kobani kentinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırılarını protestosunda bir kişi kafasından yaralandı. Yurt genelinde devam eden Suriye'nin Kobani kentinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırılarını protestosu İzmir'in çeşitli noktalarında da vardı. Bayraklı, Narlıdere, Menemen ve Bornova’daki göstericiler kısa süre polis ile çatıştı. Bornova İlçesi Doğanlar Mahallesi'ndeki göstericiler ile polis arasındaki çatışmada 38 yaşındaki Ekrem Kaçaroğlu, kafasından yaralandı. Ağır yaralı Kaçaroğlu, ambulans ile Ege Üniversitesi Hastkanesi'ne kaldırılırken tedavi altına alındı. Ekrem Kaçaroğlu'nun çekilecek tomografi sonucu, ne ile yaralandığı tespit edilecekken emniyet yetkilileri yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturma açıldığını bildirdi. Halkların Demokratik Partisi İl Eş Başkanı Cavit Uğur ise twitter hesabından "Bornovada'ki eylemde 38 yaşındaki Ekrem Kaçaroğlu polis tarafından vurulmuştur. ağır yaralı" ve " Doğanlar'da vurulan Ekrem'in gerçek mermiyle vurulduğu kesinleşti. Mermi gözüne isabet etmiş. Ameliyata alındı. Durumu ağır" diye açıklama yaptı. Öte yandan şu ana kadar, Kadifekale Semti'ndeki bir kurumun bahçesinde bulunan direkteki Türk bayrağını indirmek isteyen 10 kişinin de aralarında bulunduğu, toplam 16 kişi gözaltına alındı. GAZİANTEP ADETA SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ Gaziantep’te korsan gösteri yapan bir grup D400 Karayolunu (İpek Yolu) trafiğe kapattı. Göstericiler belediyenin sosyal tesislerine saldırdı. Akşam saatlerinde Düztepe ve Aydınlar mahallesinde sokağa çıkan bazı guruplar çöp konteynırlarını yola devirerek yasa dışı gösteri yaptı. Düztepe bölgesinde polisin müdahalesiyle grup ara sokaklara dağılırken, Aydınlar Mahallesinde göstericiler İpek Yolu üzerinde bulunan Mezarlı Kavşağı ile Çimento Kavşağını lastik yakarak trafiğe kapattı. Polis bölgeye yaklaşmazken, yol kavşaklarda trafiğe kapatıldı. Bu sırada göstericiler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Akademisi Sosyal tesislerine saldırdı. Sosyal tesislerin camlarını kıran göstericiler bölgeyi adeta savaş alanına çevirdi. Aydınlar Mahallesindeki olaylar devam ediyor. İSTANBUL’DA EYLEMCİLER MARKETLERE ZARAR VERDİ Esenyurt’ta Kobani’nin IŞİD tarafından işgal edilmesini protesto eden eylemciler iki marketin camlarını ve kepenklerini kırıp içeri girerek markete zarar verirken, bir kargo şirketine ait bir kamyoneti de yaktı. IŞİD’in Kobani’ye girmesi bahane eden eylemciler, Esenyurt’ta iki farklı market zincirinin şubesini zarar verdi. Bir kargo şirketine ait kamyonu da kullanılmaz hale getirdi. Eylemciler, Esenyurt, Merkez Mahallesi 1167 sokakta bulunan 2 marketin camlarını ve duvarlarını kırarak içeri girdi. Markete giren eylemciler marketleri dağıttı. protestocular daha sonra bir kargo şirketine ait kamyonetini yakarak kayıplara karıştı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. SİVEREK’TE KOBANİ GERGİNLİĞİ ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde IŞİD’in Kobani saldırılarını bahane ederek polise taşla saldıran gruba güvenlik güçleri müdahale etti. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde IŞİD’in Kobani’deki saldırını protesto eden grup, çöp tenekeleriyle barikat kurarak yolları kapattı. Polise taşla saldıran göstericilere güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bazı bölgelerde polis ekiplerinin attığı gaz bombalarından dolayı etkilenen vatandaşlar için gelen ambulanslar güvenlik nedeniyle bölgeye giremedi. Eylemciler ara sokaklara kaçışırken, polis ekiplerinin çalışmaları sonucunda 11 kişi gözaltına alındı. Polis ekiplerinin çalışmaları sonrasında karayolu tekrar trafiğe açıldı. İlçe genelinde gerginliğin devam ettiği öğrenildi. MARMARİS’TE KOBANİ PROTESTOSU Muğla’nın Marmaris İlçesinde 200 kişilik bir grup Atatürk heykelinin altında Kobani’ye destek amacıyla eylem yaptı. Basın açıklamasının ardından yürüyüş yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Marmaris’te akşam saatlerinde Halkın Demokratik Partisi (HDP) ve sosyal medya aracılığıyla örgütlenen 200 kişilik grup, Atatürk Meydanı’nda toplanarak IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği saldırıları kınamak için eylem yaptı. Polis, çıkabilecek olaylara karşı meydan etrafında çok sayıda polis gücüyle emniyet tedbiri aldı. Ellerinde Kürtçe,Türkçe ve İngilizce yazılı pankartlarla Atatürk heykeli önünde toplanan grup, "Her yer direniş, her yer Kobani", "Diren Kobani, yanındayız, Kobani IŞİD’e mezar olacak“ şeklinde slogan atarak basın açıklaması yaptı. Eylemi ilçede tatile gelen yabancı turistlerde meraklı gözlerle seyrederek eylemcilerden bilgi almaya çalıştılar. Grup daha sonra Uzunyalı sahiline doğru yürüyüşe geçmek istedi. Emniyet güçleri buna izin vermeyince kısa süreli tartışma yaşandı.Bunun üzerine yürüyüşten vazgeçen grup oturma eylemi yapmaya karar verdi. Yaklaşık 10 dakika oturma eylemi gerçekleştiren göstericiler olaysız bir şekilde dağıldı. CİZRE’DE IŞİD PROTESTOSU GECEDE DEVAM ETTİ Şırnak’ın Cizre İlçesinde Işid’in Kobani’ye yönelik saldırıları protestosu devam ediyor. İki günden bu yana hayatını durduğu kent merkezinde eylemler ilçenin geneline yayıldı. Cizre’de Cudi,Sur,Nur,Yafes,Kale,Dağ Kapı ve Konak Mahallesinin ara sokaklarında toplandıktan sonra Uluslararası E-24 karayolu ve ilçedeki ana caddelere çıkan yüzleri maskeli guruplar yola barikatlar kurup yolu trafiğe kapattı.Eylemciler caddeden geçen araçlarda da kimlik kontrolü yaptı. Topyekun sokaklara çıkan Cizreliler, IŞİD’in saldırılarını tencere ve tavalara vurarak protesto etti. İlçenin genelinde eylemler devam ederken,Kale Mahallesinde bulunan Ak Parti ilçe Binasına Molotof kokteylleri ile saldırmak isteyen yüzleri maskeli bir guruba Ak Partililer havaya ateş açarak göstericilere engel oldu.Öte yandan Kale,Dağkapı Mahalleleri ile Yafes Caddesinde izinsiz gösteri yapmak isteyen göstericilere tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti.Polisin müdahalesine göstericiler ses bombası,havai fişek ve Molotof kokteylleri ile saldırdı ANTALYA'DA KOBANİ'YE DESTEK EYLEMİNE GECEDE DEVAM ETTİ Antalya'da Kobani'ye destek için gündüz olaylı eylemin ardından gecede olaylar yaşandı. Eylemcilerin bulunduğu yerde düğün olması nedeniyle Polis eylemcilere müdahale etmekte güçlük çekti. Kepez İlçesi Güneş Mahallesi Yeni Hal Kavşağı'nda akşam saat 21.00 sıralarında toplanan yaşları 10 ile 20 arasında değişen yaklaşık 300 kişilik grup, yollara barikat kurup polisi taşladı. Polis eylemcilerin bulunduğu yerde düğün olması nedeniyle gruba müdahale etmekte güçlük çekti. Polis kontrollü şekilde eylemcilere müdahale etti. Düğünün sona ermesiyle birlikte polis TOMA ve biber gazıyla guruba müdahale etti. Yaklaşık yarım saat müdahalenin ardından grup dağıldı. Müdahale sırasında bazı vatandaşları atılan taşlardan polis kurtardı. Vatandaşlar polisin yardımıyla bölgeden ayrıldı. Öte yandan, akşam saatlerinde TOMA’lara su vermeye gelen bir itfaiye aracına göstericiler saldırdı. Şoför Murat Gökçimen sağ gözünden, er Alper Nuri Hapencigit de sol gözünden yaralandı. İki itfaiye eri 112 sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. İki itfaiye erinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. AYDIN’DA GÖSTERİCİLER, YOLDAN GEÇEN BİR ARACA ZARAR VERDİ Ülke değişik illerinde olduğu gibi Aydın’da da Kobani’deki olayları protesto için göstericiler sokaklara döküldü. Aydın merkez, Nazilli ve Ortaklar’da meydana gelen olaylarda polisler yaralanırken göstericilerin saldırıları sonucu bazı araçlar zarar gördü. Akşam saatlerinde Aydın Merkez Efeler Osman Yozgatlı Mahallesi’ndeki yürüyüşün ardından, olaylar Nazilli ve Germencik İlçesi’ne bağlı Ortaklar Mahallesi’nde de devam etti. Polis ekiplerine taş, molotof ve hava fişeklerle saldıran gurup ile polis TOMA araçları ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçıp hemen tekrar toplanan gösterici grupla polisin mücadelesi gece yarılarına kadar devem etti. Olaylarda taşla yaralanan polislere hastaneye kaldırılırken Ortaklar’da gerginlik halen devam ediyor. Kobani protestosundan ziyade terör örgütü yandaşlarının sokak eylemine dönen olaylarda göstericiler belediyeye ait kamu mallarına da zarar vermek istedi. Bu arada göstericilere karşı gelmek için toplanan grubun bölgeye gitmesini engellemek için polis Ortaklar Yeşiltepe Bölgesi’ne giriş çıkışları da kontrol altında tuttu.
Hozan Aydin Lori (Kobani) 07:41
Hozan Aydin Lori (Kobani) 468 izlenme - 2 yıl önce hozan aydin lori (kobani) kobaneye özel yapılmışdır 12.03.2016 yılında yuklendi
Selahattin Demirtaş'ı Takmayan Komiser ve TOMA 00:33
Selahattin Demirtaş'ı Takmayan Komiser ve TOMA 1.491 izlenme - 3 yıl önce Selahattin Demirtaş'ın sorgu sualsiz yürüyüş yapmasına komiserimizden ilginç bir tepki geliyor. Helal olsun diyerekten, sizi bu görüntülerle başbaşa bırakıyor, iyi seyirler diliyorum.
Sultanbeyli’de Kobani Gerginliği 04:00
Sultanbeyli’de Kobani Gerginliği 806 izlenme - 3 yıl önce Sultanbeyli’de Kobani’de yaşanan olayları bahane eden terör örgütü yandaşı bir grup, ortalığı savaş alanına çevirdi. Sultanbeyli’nde toplanan terör örgütü yandaşı bir grup, Kobani’de yaşananları bahane ederek protesto gösterisi düzenledi. Protestolar sırasında karşıt görüşlü bir grup ve terör örgütü yandaşları meydanda karşı karşıya geldi. Zaman zaman gerginlikler yaşanırken göstericiler yolu trafiğe kapatmak istedi. Polis, uyarılara dikkate almayan göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Polisin müdahalesine taşlarla karşılık veren grup ara sokaklara dağıldı. Göstericiler zaman zaman park halindeki araçlara da taş ve sopalarla saldırdı. Savaş alanını andıran olaylar sırasında bazı vatandaşlar yaşanılan gerginliği cep telefonlarıyla görüntülendi. HDP BİNASINI ÖNÜNDE GERGİNLİK Öte yandan müdahalenin ardından kaçan bir grup gösterici HDP binasına sığındı. Karşıt görüşlü bir grup ise HDP binası önünde toplanarak binayı taşladı. Bu sırada zaman zaman silah sesleri duyuldu. Grup, polisin müdahalesiyle bölgeden uzaklaştırıldı