Hoşgeldiniz!

kokarca

Başı Bardağa Sıkışmış Kokarcayı Kurtaran Paramedik 00:37
Başı Bardağa Sıkışmış Kokarcayı Kurtaran Paramedik 2.147 izlenme - 2 ay önce Pazar sabahı saat 7,30 civarı çalıştığı binanın otoparkında kafasına bardak sıkışmış, koştukça kafasını duvara çarpan kokarcayı gören Justin Mausz hemen binadan bir ebola korunma elbisesini alıp kokarcayı kurtarma operasyonuna girişiyor.
plaj da kokarca şakası [beach skunk prank] 01:18
plaj da kokarca şakası [beach skunk prank] 4.190 izlenme - 5 yıl önce www.facebook.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Kokarca ile uğraşan köpeğin hazin sonu 01:47
Kokarca ile uğraşan köpeğin hazin sonu 3.103 izlenme - 4 yıl önce
kokuttun 00:15
kokuttun 3.278 izlenme - 9 yıl önce o neydi :)
ilginç hayvan 01:04
ilginç hayvan 4.531 izlenme - 7 yıl önce civciv kertenkele tilki kokarca fare sincap kanguru = bu hayvan
En Kötü Kokan 10 Hayvan 03:36
En Kötü Kokan 10 Hayvan 674 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın En Kötü ve Pis Kokan 10 Hayvan Türü 10 - Wolwerine - Kutup porsuğu - Kokarca Ayı Kuzey ülkelerinin en cüretkâr, en hırsız ve en kurnaz hayvanlarından biri. Sansargillerden olmasına rağmen küçük kahverengi bir ayıyı andırır. Bu sebeple kokarca ayı olarak da tanınır.Kuzey Amerika ve Avrupa ormanlarında çok nadiren görülen volverin, korku nedir bilmeyen amansız bir kâtildir. Kavga esnâsında terör estirir. Çok keskin bir kokuya sahip olduğu için etrafına her canlı yaklaşamaz.Bölgesini işaretlemek için kötü koku bırakır. 9 - inekler İnekler aşırı miktarda metan gazı ürettiği için en pis kokan hayvanlar arasındadır. 8 - Adelie Penguenleri Dışkısını mermi gibi atar. Dışkısı aşırı kötü kokar ve tüylerini temizlemek için kullanır. 7- Karafatma Türkiyede halk dilinde yerel olarak karaheççe, kara böcek, osurgan böceği , tıstan adıyla anılır. En tipik savunma hareketleri arka ayakları üzerine vücüdunun alt bölümünü kaldırıp karın ucunu yukarı doğru uzatmaları ve savunma silahı olan kötü kokuyu salmalarıdır. 6- Akbaba Kötü kokmalarının en kötü sebebi leş yemeleridir. Yediklerini daha sonra kusarak tekrar yiyebilirler.Dışkılarını ayaklarına doğru yaparlar, hava ısındığında buharlaşan dışkı serinlik verir. Dışkısı ağaçları çürütür, amonyaktan dolayı kötü kokar. 5 - ASLAN Kokusu özellikle yaşadığı bölgede işaretleme sırasında ortaya çıkar. İdrar bacaklardan ayak tabanlarına ulaşır ve yürüyerek tüm sahaya bırakılır. Bu koku dayanılmazdır. 4 -FİL Kızgınlık zamanı vücutlarındaki testesteron hormon seviyesi 40 kat artar ve bu zamanda idrarları yeşilimsi bir hal alır bacaklarından aşağıya doğru akar. Günde 300 Lt. ye yakın idrar yapabilirler.İdrarla testesteron birleştiği zaman koku dayanılmaz olur. Aynı zamanda yanaklarından da bir sıvı akmaya başlar ki 1 km. öteden hissedilir. Bize iğrenç gelen onlara çok güzel gelir. 3- Tazmanya Canavarı Dünya üzerinde bulunan en büyük etobur keselidir. Kışkırtıldığı zamanlar keskinliği kokarcanınkine rakip olabilen nahoş bir koku salabilir. 2 - Misk Öküzü Misk öküzü, adını postundan yayılan misk geyiğininkine benzer keskin kokudan alır.Kanada'nın kuzeyinde ve Grönland'da yaşar. Adını vücudunda barındırdığı 'misk' maddesinden alır. Misk erkek türlerin vücudunun ürettiği bir maddedir ve kokusunu hayvanın idrarından alır. 1- Kokarca Kokarcaların savunma yöntemleri son derece ilginçtir. Vücutlarında bulunan iki bezden düşmanın bulunduğu yöne doğru bir sıvı püskürterek kendilerini korurlar. Kokarca bu tehlikeli sıvıyı püskürtmek için düşmanın yüzüne doğru yönelir ve Bu sıvı derinin şiddetli tahrişine, hatta bazen de geçici körlüğe sebep olur. Sıvının dayanılamayacak kadar kötü ve kalıcı bir kokusu vardır, ayrıca sülfür bileşikleri de içerir. Çok etkili bir savunma yöntemi olan bu sıvı sayesinde kokarcalar düşmanlarından gizlenmeye gerek duymazlar çünkü buram buram kokuyorlar.
Kokarca Boyama 00:38
Kokarca Boyama 336 izlenme - 2 yıl önce Kokarca Boyama
Sevimli küçük kokarca 02:57
Sevimli küçük kokarca 372 izlenme - 3 yıl önce Sevimli küçük kokarca harika
Kokarca İle Yapılan İnanılmaz Şaka 01:17
Kokarca İle Yapılan İnanılmaz Şaka 325 izlenme - 4 yıl önce Böyle şaka düşman başına! Hayvanat bahçesinde çalışan bu görevli elindeki kokarcayla çevresindekilere bir şaka yapmaya karar verince olanlar olur.
Kokarca Can Çekişiyor 01:36
Kokarca Can Çekişiyor 183 izlenme - 3 yıl önce Kokarca Can Çekişiyor
kokarca 00:16
kokarca 429 izlenme - 7 yıl önce
Çılgın Korsan Jack (ŞıpıdıkÖldürmeli) 05:06
Çılgın Korsan Jack (ŞıpıdıkÖldürmeli) 103 izlenme - 1 yıl önce Halen zevkle izlediğim Çılgın Korsan Jack'den bir bölümü sizlerle paylaşmak istedim. Bu bölümde Korsan Jack'in doğum günüdür ve yaveri Lapacı kendisini bir eğlence parkına götürür. Bir gösteri sırasında Şıpıdık kokarca'nın devrelerinin yanmasıyla olaylar gelişir.
Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca 00:59
Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca 86 izlenme - 1 yıl önce Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca Panik halinde kafası yoğurt kabına sıkışmış olan kokarca Kokarcagiller (Mephitidae), etçiller (Carnivora) takımından bir familya. Bu familyanın toplam 12 türünün çoğunluğu Amerika kıtasında yaşamaktadır. Bü yüzden Amerika kokarcası adı da verilir. Kısa zaman önce Güneydoğu Asya'da yaşıyan kokan porsukların (Mydaus) bu familyaya ait oldukları ortaya çıkmış ve birleştirilmişlerdir. Kokarcagillerin uzunlukları 12 – 51 cm (+7 –41 cm kuyruk) ve ağırlıkları 0,2 - 4,5 kg olur. Renkleri siyah ya da kahverengi, üzerilerinde beyaz şeritleri ya da benekleri olur. Vücutları zarif ve uzun, bacakları kısa ve kuyrukları çok püsküllü olur. Kazmak için kullandığı ön ayaklarının tırnakları çok uzun ve kıvrıkdır. Çoğu türlerin burunları uzun, gözleri ve kulakları küçük olur. En mühim özellikleri çok iyi gelişmiş, kötü kokulu bir sıvı üreten anal bezeleridir. Bu kokulu sıvıyı, kendilerini korumak için 6 metre bir mesafeye kadar sıçratabilirler. Anlatılanlara göre bu iğrenç koku, sarımsak, kükürt ve yanık plastik karışımı gibi kokmaktadır. Kokarcagiller genelde akşam ve gece aktif olurlar. Gündüzleri kendi kazdıkları ya da başka küçük hayvanların kazıp terk ettikleri mağaralarda ya da kaya aralıklarında, ağaç kovuklarında veya hatta binalara girerek, uyuyarak geçirirler. Geceleri yiyecek arayışına çıktıklarında çoğu yerlerde, birkaç türü de ağaçlarda gezer. Tehdit edildikleri durumda, kendilerine saldıran canlıyı önce bazı jestlerle uyarırlar, eğer bu fayda etmezse arkalarını dönüp düşmanlarının yüzüne isabet alarak, anal bezelerinden çıkan pis kokulu sıvıyı püskürtürler. Şeritli kokarcalar bu durumda hatta iki elleri üzerinde durarak sıvıyı 6 metre uzaklığa kadar püskürtürler. Kokan porsuklarda bu mesafe ancak 1 metre civarındadır. Bu sıvının cilt ile temasa etmesi, iğrenç kokunun haricinde herhangi bir zararı olmaz. Ama eğer göze gelirse kısa bir süre için kör olunabilir. Kıyafetlere geldiği takdirde bu kokuyu tekrar kıyafetlerden yok etmek imkânsızdır.
Yaramazlar 01:17
Yaramazlar 389 izlenme - 10 yıl önce
Ayakkabı Hırsızlığına Son Kokarca Ayakkabıları 00:15
Ayakkabı Hırsızlığına Son Kokarca Ayakkabıları 76 izlenme - 2 yıl önce Ayakkabı Hırsızlığına Son Kokarca Ayakkabıları - yeni vine
Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca 00:59
Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca 21 izlenme - 1 yıl önce ABD'nin Michigan eyaletine bağlı Detroit kentinde açlığını çöp konteynerinden bulduğu yoğurt artığıyla gidermeye çalışan kokarca kafasını yoğurt kabına sıkıştırınca imdadına polis yetişti. Başında yoğurt kabıyla panik içinde yol ortasında dört dönen kokarcayı görenler polise haber verdi. Olay yerine gelen polis memuru Merlin Taylor plastik eldivenlerini giydikten sonra yolun ortasında çaresiz kokarcanın başındaki kabı çıkarmak için uzun süre bekledi ve sonunda başardı. Kafasındaki kaptan kurtulan kokarca bir süre daha panikle döndükten sonra kayıplara karışırken, memur Taylor'ın şefi Mark Lyon iyiliksever polisin davranışından etkilenmekle beraber kendisine ödül vermeyi düşünmediğini söyledi. Zira bu tür durumların polislerin görev tanımları içerisinde yer aldığını da ekledi.