Hoşgeldiniz!

kokarca

Hiç Gerek Yokken Kokarca Öldüren Adam 01:35
Hiç Gerek Yokken Kokarca Öldüren Adam 6.464 izlenme - 7 ay önce Siz olsaydınız ne yapardınız bilmem ama öldürmekten baÅŸka seçenekler vardı bence. Bir can almak bu kadar kolay mı?
Başı Bardağa Sıkışmış Kokarcayı Kurtaran Paramedik 00:37
Başı Bardağa Sıkışmış Kokarcayı Kurtaran Paramedik 2.404 izlenme - 2 yıl önce Pazar sabahı saat 7,30 civarı çalıştığı binanın otoparkında kafasına bardak sıkışmış, koştukça kafasını duvara çarpan kokarcayı gören Justin Mausz hemen binadan bir ebola korunma elbisesini alıp kokarcayı kurtarma operasyonuna girişiyor.
Bisikletçinin Karşılaştığı Kokarca Ailesi 01:06
Bisikletçinin Karşılaştığı Kokarca Ailesi 1.998 izlenme - 1 yıl önce Kokarcagiller (Mephitidae), etçiller (Carnivora) takımından bir familya. Bu familyanın toplam 12 türünün çoğunluğu Amerika kıtasında yaşamaktadır. Bü yüzden Amerika kokarcası adı da verilir. Kısa zaman önce Güneydoğu Asya'da yaşıyan kokan porsukların (Mydaus) bu familyaya ait oldukları ortaya çıkmış ve birleştirilmişlerdir. Kokarcagillerin uzunlukları 12 – 51 cm (+7 –41 cm kuyruk) ve ağırlıkları 0,2 - 4,5 kg olur. Renkleri siyah ya da kahverengi, üzerilerinde beyaz şeritleri ya da benekleri olur. Vücutları zarif ve uzun, bacakları kısa ve kuyrukları çok püsküllü olur. Kazmak için kullandığı ön ayaklarının tırnakları çok uzun ve kıvrıkdır. Çoğu türlerin burunları uzun, gözleri ve kulakları küçük olur. En mühim özellikleri çok iyi gelişmiş, kötü kokulu bir sıvı üreten anal bezeleridir. Bu kokulu sıvıyı, kendilerini korumak için 6 metre bir mesafeye kadar sıçratabilirler. Anlatılanlara göre bu iğrenç koku, sarımsak, kükürt ve yanık plastik karışımı gibi kokmaktadır. Yukarıda da yazdığımız gibi, kokarcagiller hem Amerika'da hem de Güneydoğu Asya'da yaşarlar. Amerika'da ki yayılımları Kanada'dan Patagonyaya kadar uzanır. Güneydoğu Asya'da ise Sumatra, Borneo, Cava (Endonezya) adalarından Filipinler'in güneyine ve Palavan'a kadar uzanır. Yaşam alanı olarak kır, yarı çöl ve çalılık alanlar gibi açık alanları tercih ederler. Fazla ağaçlı ormanları ve sulak alanları sevmezler. Kokarcagiller genelde akşam ve gece aktif olurlar. Gündüzleri kendi kazdıkları ya da başka küçük hayvanların kazıp terk ettikleri mağaralarda ya da kaya aralıklarında, ağaç kovuklarında veya hatta binalara girerek, uyuyarak geçirirler. Geceleri yiyecek arayışına çıktıklarında çoğu yerlerde, birkaç türü de ağaçlarda gezer. Tehdit edildikleri durumda, kendilerine saldıran canlıyı önce bazı jestlerle uyarırlar, eğer bu fayda etmezse arkalarını dönüp düşmanlarının yüzüne isabet alarak, anal bezelerinden çıkan pis kokulu sıvıyı püskürtürler. Şeritli kokarcalar bu durumda hatta iki elleri üzerinde durarak sıvıyı 6 metre uzaklığa kadar püskürtürler. Kokan porsuklarda bu mesafe ancak 1 metre civarındadır. Bu sıvının cilt ile temasa etmesi, iğrenç kokunun haricinde herhangi bir zararı olmaz. Ama eğer göze gelirse kısa bir süre için kör olunabilir. Kıyafetlere geldiği takdirde bu kokuyu tekrar kıyafetlerden yok etmek imkânsızdır.
Kokarca ile uğraşan köpeğin hazin sonu 01:47
Kokarca ile uğraşan köpeğin hazin sonu 4.361 izlenme - 6 yıl önce
Kokuttun 00:15
Kokuttun 3.287 izlenme - 10 yıl önce o neydi :)
En Kötü Kokan 10 Hayvan 03:36
En Kötü Kokan 10 Hayvan 1.093 izlenme - 4 yıl önce Dünyanın En Kötü ve Pis Kokan 10 Hayvan Türü 10 - Wolwerine - Kutup porsuğu - Kokarca Ayı Kuzey ülkelerinin en cüretkâr, en hırsız ve en kurnaz hayvanlarından biri. Sansargillerden olmasına rağmen küçük kahverengi bir ayıyı andırır. Bu sebeple kokarca ayı olarak da tanınır.Kuzey Amerika ve Avrupa ormanlarında çok nadiren görülen volverin, korku nedir bilmeyen amansız bir kâtildir. Kavga esnâsında terör estirir. Çok keskin bir kokuya sahip olduğu için etrafına her canlı yaklaşamaz.Bölgesini işaretlemek için kötü koku bırakır. 9 - inekler İnekler aşırı miktarda metan gazı ürettiği için en pis kokan hayvanlar arasındadır. 8 - Adelie Penguenleri Dışkısını mermi gibi atar. Dışkısı aşırı kötü kokar ve tüylerini temizlemek için kullanır. 7- Karafatma Türkiyede halk dilinde yerel olarak karaheççe, kara böcek, osurgan böceği , tıstan adıyla anılır. En tipik savunma hareketleri arka ayakları üzerine vücüdunun alt bölümünü kaldırıp karın ucunu yukarı doğru uzatmaları ve savunma silahı olan kötü kokuyu salmalarıdır. 6- Akbaba Kötü kokmalarının en kötü sebebi leş yemeleridir. Yediklerini daha sonra kusarak tekrar yiyebilirler.Dışkılarını ayaklarına doğru yaparlar, hava ısındığında buharlaşan dışkı serinlik verir. Dışkısı ağaçları çürütür, amonyaktan dolayı kötü kokar. 5 - ASLAN Kokusu özellikle yaşadığı bölgede işaretleme sırasında ortaya çıkar. İdrar bacaklardan ayak tabanlarına ulaşır ve yürüyerek tüm sahaya bırakılır. Bu koku dayanılmazdır. 4 -FİL Kızgınlık zamanı vücutlarındaki testesteron hormon seviyesi 40 kat artar ve bu zamanda idrarları yeşilimsi bir hal alır bacaklarından aşağıya doğru akar. Günde 300 Lt. ye yakın idrar yapabilirler.İdrarla testesteron birleştiği zaman koku dayanılmaz olur. Aynı zamanda yanaklarından da bir sıvı akmaya başlar ki 1 km. öteden hissedilir. Bize iğrenç gelen onlara çok güzel gelir. 3- Tazmanya Canavarı Dünya üzerinde bulunan en büyük etobur keselidir. Kışkırtıldığı zamanlar keskinliği kokarcanınkine rakip olabilen nahoş bir koku salabilir. 2 - Misk Öküzü Misk öküzü, adını postundan yayılan misk geyiğininkine benzer keskin kokudan alır.Kanada'nın kuzeyinde ve Grönland'da yaşar. Adını vücudunda barındırdığı 'misk' maddesinden alır. Misk erkek türlerin vücudunun ürettiği bir maddedir ve kokusunu hayvanın idrarından alır. 1- Kokarca Kokarcaların savunma yöntemleri son derece ilginçtir. Vücutlarında bulunan iki bezden düşmanın bulunduğu yöne doğru bir sıvı püskürterek kendilerini korurlar. Kokarca bu tehlikeli sıvıyı püskürtmek için düşmanın yüzüne doğru yönelir ve Bu sıvı derinin şiddetli tahrişine, hatta bazen de geçici körlüğe sebep olur. Sıvının dayanılamayacak kadar kötü ve kalıcı bir kokusu vardır, ayrıca sülfür bileşikleri de içerir. Çok etkili bir savunma yöntemi olan bu sıvı sayesinde kokarcalar düşmanlarından gizlenmeye gerek duymazlar çünkü buram buram kokuyorlar.
ilginç hayvan 01:04
ilginç hayvan 4.535 izlenme - 9 yıl önce civciv kertenkele tilki kokarca fare sincap kanguru = bu hayvan
Kokarca Boyama 00:38
Kokarca Boyama 345 izlenme - 3 yıl önce Kokarca Boyama
Kokarca yunus balığı  (Alaca yunus balığı) 03:09
Kokarca yunus balığı (Alaca yunus balığı) 24 izlenme - 2 ay önce Kokarca yunus balığı diğer adıyla Alaca yunus balığı konulu kısa belgeselimiz. Katkılarından dolayı, Kaptan Servet Kadızade'ye teşekkür ederiz.
Sevimli küçük kokarca 02:57
Sevimli küçük kokarca 461 izlenme - 5 yıl önce Sevimli küçük kokarca harika
Köyün Neşesi Olan Kokarca 05:43
Köyün Neşesi Olan Kokarca 90 izlenme - 1 yıl önce Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu, hava sıcaklığının ise gece saatlerinde eksi 20’leri gösterdiği Şırnak Beytüşşebap’ta doğada yiyecek bulamayan hayvanlar, köylere iniyor. İlçedeki Kato Dağında yaşadığı tahmin edilen ve dondurucu soğuktan kaçarak Aşağıdere köyüne inen bir kokarca köylülerin neşesi oldu. Hayvanı evinin çevresinde bulduğunu belirten köylülerden Nizamettin Temel, Hayvancılıkla uğraşıyorum. Evden ahıra giderken çevrede kediye benzer bir hayvan gördüm. Ancak kedi olmadığını fark edince yakalamak için peşinden koştum. Ahıra doğru kaçarken yığınların içerisinde tuttum. Aç olan hayvanı eve getirip, sobanın kenarına bıraktım. Isındıktan sonra getirdiğim balıkları yedirdim. Hayvan evimizin ve köyümüzün neşesi oldu. Bu yörede ilk kez bu türde bir hayvan görüyoruz. Akrabalarımız merak ettikleri için görmeye geliyorlar dedi.
kokarca 00:16
kokarca 433 izlenme - 9 yıl önce
Kokarca Can Çekişiyor 01:36
Kokarca Can Çekişiyor 192 izlenme - 4 yıl önce Kokarca Can Çekişiyor
Çılgın Korsan Jack (ŞıpıdıkÖldürmeli) 05:06
Çılgın Korsan Jack (ŞıpıdıkÖldürmeli) 207 izlenme - 3 yıl önce Halen zevkle izlediğim Çılgın Korsan Jack'den bir bölümü sizlerle paylaşmak istedim. Bu bölümde Korsan Jack'in doğum günüdür ve yaveri Lapacı kendisini bir eğlence parkına götürür. Bir gösteri sırasında Şıpıdık kokarca'nın devrelerinin yanmasıyla olaylar gelişir.
Yaramazlar 01:17
Yaramazlar 391 izlenme - 11 yıl önce
Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca 00:59
Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca 145 izlenme - 3 yıl önce Kafasını Yoğurt Kabına Sıkıştıran Kokarca Panik halinde kafası yoğurt kabına sıkışmış olan kokarca Kokarcagiller (Mephitidae), etçiller (Carnivora) takımından bir familya. Bu familyanın toplam 12 türünün çoğunluğu Amerika kıtasında yaşamaktadır. Bü yüzden Amerika kokarcası adı da verilir. Kısa zaman önce Güneydoğu Asya'da yaşıyan kokan porsukların (Mydaus) bu familyaya ait oldukları ortaya çıkmış ve birleştirilmişlerdir. Kokarcagillerin uzunlukları 12 – 51 cm (+7 –41 cm kuyruk) ve ağırlıkları 0,2 - 4,5 kg olur. Renkleri siyah ya da kahverengi, üzerilerinde beyaz şeritleri ya da benekleri olur. Vücutları zarif ve uzun, bacakları kısa ve kuyrukları çok püsküllü olur. Kazmak için kullandığı ön ayaklarının tırnakları çok uzun ve kıvrıkdır. Çoğu türlerin burunları uzun, gözleri ve kulakları küçük olur. En mühim özellikleri çok iyi gelişmiş, kötü kokulu bir sıvı üreten anal bezeleridir. Bu kokulu sıvıyı, kendilerini korumak için 6 metre bir mesafeye kadar sıçratabilirler. Anlatılanlara göre bu iğrenç koku, sarımsak, kükürt ve yanık plastik karışımı gibi kokmaktadır. Kokarcagiller genelde akşam ve gece aktif olurlar. Gündüzleri kendi kazdıkları ya da başka küçük hayvanların kazıp terk ettikleri mağaralarda ya da kaya aralıklarında, ağaç kovuklarında veya hatta binalara girerek, uyuyarak geçirirler. Geceleri yiyecek arayışına çıktıklarında çoğu yerlerde, birkaç türü de ağaçlarda gezer. Tehdit edildikleri durumda, kendilerine saldıran canlıyı önce bazı jestlerle uyarırlar, eğer bu fayda etmezse arkalarını dönüp düşmanlarının yüzüne isabet alarak, anal bezelerinden çıkan pis kokulu sıvıyı püskürtürler. Şeritli kokarcalar bu durumda hatta iki elleri üzerinde durarak sıvıyı 6 metre uzaklığa kadar püskürtürler. Kokan porsuklarda bu mesafe ancak 1 metre civarındadır. Bu sıvının cilt ile temasa etmesi, iğrenç kokunun haricinde herhangi bir zararı olmaz. Ama eğer göze gelirse kısa bir süre için kör olunabilir. Kıyafetlere geldiği takdirde bu kokuyu tekrar kıyafetlerden yok etmek imkânsızdır.
Ayakkabı Hırsızlığına Son Kokarca Ayakkabıları 00:15
Ayakkabı Hırsızlığına Son Kokarca Ayakkabıları 79 izlenme - 3 yıl önce Ayakkabı Hırsızlığına Son Kokarca Ayakkabıları - yeni vine